Yılbaşı Butik Kars Turu-2

2 GECE 3 GÜN (31 Aralık 2021-2 Ocak 2022)

Kars turları uzmanından Doğu Ekspresi Kars Erzurum yolculuklu Yılbaşı Butik Kars Turu. En fazla 25 kişilik butik tur. AFİŞE FİYATLAR UÇAK BİLETİ FİYATLARINA GÖRE DEĞİŞMEKTEDİR, ERKEN REZERVASYON ÖNERİRİZ.

₺ 2.599’den itibaren ₺ 319 ’den başlayan taksitlerle Taksit seçenekleri
ONLİNE REZERVASYON
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Yılbaşı Butik Kars Turu-2
(Uçakla Kars'a gidiş / Doğu Ekspresi ile Kars-Erzurum (yaklaşık 4,5 saat) / Uçakla Erzurum'dan dönüş)
 
KONSEPT
BUTİK 
(25 kişiyle sınırlı kontenjan, bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde az kişiyle gezme ayrıcalığı)
 
BU TURUN ARTILARI
:: Doğu'nun en güzel manzaralı rotasında Kars-Erzurum arası Doğu Ekspresi treninde 4,5 saat gündüz yolculuğu yapacağız. En güzel manzaralı rotayı gün ışığında görme şansımız olacak.
:: Doğu'nun üç güzeli Kars, Sarıkamış ve Erzurum bu turda.
:: Diğer doğu ekspresi turları en az 4 gün sürerken bu turumuz 3 günlüktür. Daha kısa sürede Doğu Ekspresi yolculuğu deneyimi yaşamak isteyenler için ideal.
:: 4,5 saatlik Doğu Ekspresi yolculuğunu yataklı vagonda değil koltuklu pulman vagonda yaptığımız için turumuzun fiyatı doğu ekspresli turlarımıza göre daha uygun.
:: En fazla 25 kişilik butik tur konsepti, az kişiyle gezme ayrıcalığı
 
KONTENJAN
25 kişi
 
PROGRAM
 
1. GÜN / CUMA  KARS - SARIKAMIŞ 
Yılbaşı Uçakla Butik Kars Turu için Kars'a uçuş.
Pegasus Havayolları ile İstanbul S. Gökçen - Kars uçuşu. 07:20 kalkış / 09:20 varış)
Rehberimiz misafirlerimizi Kars Havaalanında karşılıyor.
Kars havalanında karşılama ardından Sarıkamış'a hareket ediyoruz. Sarıkamış'a ulaştığımızda Sarıkamış Şehitliği'ni ziyaret edip meşhur Katerina Köşkü'nü dışarıdan görüyoruz. Sonrasında Kars merkeze dönerek öğle yemeği molası veriyoruz. Yöresel lezzetlerle tanışma zamanı (ekstra) 
Yemek molası sonrası yürüyerek Kars'ı geziyoruz.
Kars Kalesi: Tarihsel süreçte defalarca zarar görüp yeniden yapılan ve günümüzde eski sağlamlığını halen koruyan Kars Kalesi sizleri oldukça etkileyecek.
Fethiye Camii: Kars’ta oldukça çok görülen Rus Mimarisi özelliği gösteren yapılardan birisidir. 19.yy. da Ruslar tarafından kilise olarak yaptırılmış ve Kars’ın kurtuluşundan sonra camiye çevrilmiştir.
Kars Sokakları: Baltık mimarisi olarak adlandırılan mimari gelenek Kars’ın en belirgin özelliklerinden birisidir. Kars aynı zamanda ülkemizin düzenli şehir planlamasına sahip tarihi kentlerinin ilkidir. Rus işgali sonrasında yapılmaya başlanan bu şehir planı ve Baltık mimarisine özgü kamu ve sivil yapıları görmek ve fotoğraflamak için en geçerli yol yürüyerek keşfetmektir. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız yürüyüşü seveceksiniz. 
Havariler Kilisesi – Kümbet Camii: Klasik bir Ortodoks mimarisine sahip olan kilise, camiye çevrilen ilk yapılardan bir tanesi. Bugün halen aktif durumda ve ziyaretçisi oldukça fazla.
Kars gezisini tamamladıktan sonra konaklayacağımız otele geçiyoruz. 
Akşam yemeği set menü olarak otelde servis edilecektir.
Konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel'de.
(Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak Yılbaşı Gala Yemeği ve eğlence programına katılabilirler) (Ekstra 3 taksitli 380 TL / havale ile 360 TL) (12 yaşa kadar çocuk 100 TL indirimli)
 
2. GÜN / CUMARTESİ  ANİ HARABELERİ - ÇILDIR GÖLÜ - ŞEYTANKALESİ
Otelde kahvaltı ardından Ani Harabelerine doğru yola çıkıyoruz. Manzaralı yolculuğumuz, Arpaçay’ın açtığı derin vadiye ulaştıracak ki burası aynı zamanda Ermenistan ile olan sınırımız. Ani Antik Kenti tam bu sınır üzerinde ve oldukça önemli bir geçmişe sahip.
Ani Antik Kenti: Ermeni Bagratlı Hanedanlığının 900’lü yılların sonunda bugün harabelerin bulunduğu yeri yeni merkez olarak seçip şehri inşa etmeye başlaması ile birlikte Ani tarihide başlamıştır. Sonrasında Bizans egemenliği ve 1064 yılında Selçuklu Sultanı Alpaslan’ın fethi ile birlikte Selçuklu egemenliği başlamıştır. Gürcü, Osmanlı ve Timur egemenlikleri şehirde sonraki dönemlerde devam etmiş ve 155’lerde Osmanlıların terk etmesi ile şehirde yaşam sona ermiştir. Günümüzde Ermeni Ortodoks Mimarisinin ve Beylikler Dönemi Selçuklu Mimarisinin temellerinin bulunabildiği, ilklerinin olduğu en önemli antik alanlardan birisidir. Burada rehberimiz eşliğinde ve yürüyerek gerçekleştireceğimiz gezimizde görebileceğimiz eserlerden bazıları;
Surlar ve Aslanlı Kapı
Manucehr Camii
Aziz Gregor Kilisesi
Surp Kirkor Kilisesi
Keçel Kilise
Büyük Katedral
Programımızın bitimi sonrası Ani’den ayrılarak ülkemizin yüksek rakımda bulunan tatlı su göllerinin en etkileyici olanlarından birisi olan Çıldır Gölü’ne hareket edeceğiz. Kışın buz tutan ve eşsiz bir görünüme sahip olan gölde, manzaranın tadını çıkarabilir ve donduğu zamanlarda göl üzerinde kızakla gezinebilirsiniz. (Yıldan yıla değişmekle birlikte, Çıldır Gölü genelde 10 Ocak-30 Mart arasında tam donmus olmakta ve kızakla gezilebilmektedir)
Öğlen Yemeği: Çıldır gölünden tutulan ve halk diliyle sarı balık, kara balık ve gümüşi diye adlandırılan balıklardan oluşan menümüz ile öğlen yemeğimizi alacağız (ekstra)
Çıldır programızı tamamladıktan sonra kartal yuvasını andıran görkemli görüntüsü ile zamanından ipek yolu üzerinde önemli bir koruyucu mevki olan Şeytankalesi'ne gidiyoruz. Kaleyi dıştan göreceğiz, karlı zamanlarda görüntüsü ekstra güzel.
Günün sonuna doğru hava karardıktan sonra Kars'a dönerek alışveriş molası vereceğiz. Geleneksel ürünler ve özellikle dünyaca meşhur kaşar ve gravyer peynirinden de satın alabilirsiniz.
Gezilerimizi tamamladıktan sonra otele dönüş. Akşam yemeği set menü olarak otelde servis edilecektir.
Dilerseniz rehberimizin organize edeceği Kafkas Gösterili yöresel kaz eti menülü akşam yemeği programımıza katılabilirsiniz (ekstra)
Konaklama Kars’ta 4* Kars Park Hotel'de.
 
3. GÜN / PAZAR   DOĞU EKSPRESİ İLE KARS - ERZURUM / ERZURUM
Sabah Kars Garı'na transfer ve 08:00 hareketli Doğu Ekspresi'ne biniş. Meşhur, fenomen Doğu Ekspresi'nin Kars-Erzurum kısmındaki yolculuğumuz başlasın! Pulman koltuklu kompartımanda yolculuk yaparak Erzurum'a doğru yol alıyoruz. Yaklaşık 4,5 saat boyunca doğu coğrafyasının muhteşem manzaraları bizi bekliyor.
Saat 12:30 civarlarında Erzurum Garı'na varış ve bekleyen aracımıza geçiş yapıyoruz. İlk olarak öğle yemeği molası veriyoruz (ekstra)
Tabiki Cağ Kebabçısına gidiyoruz. Cağ kebabı, Doğu Anadolu’nun aslında en bilinen yemeği. Bir gün önceden karabiber ve soğan ile terbiye edilmiş etin yatık olarak odun kömüründe pişirilmesi. Bölgenin yerlisi olsanız yarım kilo, bir kilo şeklinde sipariş verirsiniz. Ama zamanınız az ise veya az tadına bakayım damağım kendine gelsin derseniz ahşap tutamaklı cağa keserek ve hafif ızgarada kızartılarak servis edilir.
Öğle yemeği sonrası Erzurum' geziyoruz.
Erzurum'da göreceğimiz yerler:
Üç Kümbetler: Klasik Anadolu mimarisinin başlangıcı sayılan karışımın en güzel örnekleri. Malazgirt sonrası ortak kültürün ana temsilcileri olan Üç Kümbetler başlangıç olacak.
Erzurum Ulu Camii: 800 yıllık ve 6000 kişi kapasiteli eser halen aktif. Bugün aktif olup halen görülebilecek en nadide eserlerden birisi.
Çifte Minareli Medrese: 1243 Kösedağ Savaşı sonrası karmakarışık siyasi ortamda yapılan eserlerden birisi.
Erzurum Tabyaları ve Nene Hatun Kabri:  Tabyalar19. yüzyılın başından itibaren, Ruslar'ın Doğu Anadolu'ya yaptıkları baskın ve istilalardan şehri korumak amacıyla inşa edilmiştir. Şehrin çevresinde, görüş açısı yüksek tepelere inşa edilen bu stratejik yapıların sayısı 22'yi bulmaktadır. Ayrıca Rus işgaline karşı direnişin öncüsü, Anadolu'nun kadın kahramanlarından Nene Hatun'un kabri de buradadır.
Şehir turunun tamamlanmasının ardından çarşıda serbest zaman ve Erzurum Havaalanına transfer.
20:30 itibarıyla misafirlerimizi Erzurum Havaalanından uğurlayarak vedalaşıyoruz. Dönüş 22:10 hareketli Anadolu Jet Havayolları tarifeli seferi ile. 00:05 İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanına varış ve Uçakla Butik Kars turumuzun sonu.
 
UYARI: Kış dönemi turlarına gelecek misafirlerimizin kış ve soğuk hava koşullarına uygun kıyafet bulundurması gerekmektedir. Atkı, bere, eldiven ve termal içlik bulundurmanızı öneririz.
 
Not: Tarife değişikliği yada sefer iptali halinde Pegasus Hava Yolları yerine Anadolu Jet uçuşları ile ulaşım sağlanabilir.
 
COVID-19 TEDBIRLERI
:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.
:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 
:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.599 Ek yatak₺ 2.599 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.979 Çocuk fiyatı₺ 2.199
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.979 Ek yatak₺ 2.979 Single konaklamalı tur ücreti₺ 3.359 Çocuk fiyatı₺ 2.579

:: Pegasus Hava Yolları İstanbul  Sabiha Gökçen - Kars uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

:: Anadolu Jet Hava Yolları Erzurum - İstanbul  Sabiha Gökçen uçak bileti (8 kg kabin bagajı + 15 kilo bagaj hakkı)

:: 2 gece Kars'ta 4* Kars Park Hotelde konaklama

:: Otelde 2 kahvaltı

:: 2 akşam yemeği

:: Türsab zorunlu seyahat sigortası

:: Profesyonel rehberlik hizmeti

:: Program dahilindeki tüm geziler

:: Bölgedeki ulaşımlar

:: İkramlar

:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

 

:: Yılbaşı gecesi programı (Ekstra 3 taksitli 380 TL / havale ile 360 TL)

:: Öğle yemekleri

:: Akşam yemeklerindeki içecekler

:: Çıldır Gölü'nde fayton / atlı kızak ücretleri

:: Müze ve ören yeri girişleri

:: Kişisel harcamalar   

Bilgilendirme

Acentemiz, havayolları ve demiryolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak ve tren seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kayıplarından, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın veya trenin kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan acenta sorumlu tutulamaz.
 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 133 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

20-24 Şubat tarihlerinde Erzurum-Kars turu için , Öncesi süreçte gerekli bilgilendirme , Erzurum’da bizi güleryüzle karşılayan ve son gün tren garından uğurlayan şöförümüz Yalçın beyefendi ye Tüm tur boyunca bilgisi , dakikliği ve işini sevgiyle yapan rehberimiz Ergün beyefendi ye çok teşekkür ederiz. Bir başka turda görülünceye dek gerek ailemiz gerek dostlarımıza turunuzu tavsiye edeceğimizi ifade etmek isteriz Teşekkürler Selamlar
Ahmet Galip

Süperdi . Özellikle rehberimiz Ergün Bey sayesinde çok güzel vakit geçirdik ve eğlendik yönlendirmeleri hep yerindeydi . Anlatımları da doyurucu ve dozundaydı .
Pınar

İlk kez böyle bir tura katılmakla çok isabetli hareket ettiğimi söyleyebilirim . Kars ‘ a ilk kez gitmek çok hoşuma gitti . Teşekkür ederim .
Gülay

Rehberimizin yöreyi biliyor olması ve doğru yönlendirmeleri ile güzel ve başarılı bir turdu . Memnun kaldık.
Baykal

Turdan çok memnun kaldık . Sadece otel çok sıcaktı . Rahat edemedik . İlk kez bu turla yola çıktık memnun kaldık .
Asuman

Ergün Bey çok bilgiliydi , teşekkür ederim .
Özer

09-11 Şubat tarihli 11 kişilik Kars grubu inanılmaz güzel bir tatildi ben tek katıldım ama 11 kişi hiç ayrılmadık çok güzel dostluk kurduk. Hepsi de rehberimiz Önder bey sayesinde oldu muhteşem bilgili kültürlü seviyeli Harika bir rehber . Hepimiz çok sevdik onu . Ve kesinlikle tekrar katılacağım. Hepinize çok teşekkür ederim ☺ sevgiler selamlar
Bengi

İyi akşamlar,2-6 Şubat tarihleri arasında Kars turunuzu katıldım ve biraz önce döndüm. Yeliz Hanım rehberliğinde gerçekleşen turunuzdan çok memnun kaldım. Yeliz hanım sadece şahane bi rehber değil aynı zamanda çok kişilikli, işini çok seven, konusuna çok hakim.. Sayesinde Kars daha da güzel geldi gözümüze. Aynı şekilde kaptanımız Ömer bey de çok efendi ve işini çok iyi yapan bir kişi. Firmanız nezdinde ikisine de ayrı ayrı teşekkür ediyor ve sevgi ile kucaklıyorum. Onları İzmir de herkese gönül rahatlığı ile anlatacağım.
Ayşegül

Arzum Hanım 2-6 şubat turu ardından şimdi Kars’dan döndük. Deepnature’ya bu organizasyon için çok teşekkürler ederim. Çok iyi gezdik. Rahat ettik. Rehberimiz YELİZ hanım şahane idi. Kişiliği, duruşu, müthiş bilgisi ile bütün grubun beyenisini kazandı. Bundan sonra da gerek Yurt içi ve gerek Yurt dışı turlarınız hakkında tarafıma bilgi gönderimesini rica eder, teşekkürlerimi sunarım.
Alev

Ali Bey merhaba, Karsta çok güzel bir tatil gecirdik. Rehberimiz Utku Bey de çok donanımlı ve güleryüzlüydü. Bu vesile ile kendisine de tesekkür ederim. Başka bir seyahatte görüşmek dileğiyle... İyi Çalışmalar
Yücel

26-30 ocak Doğu ekspresi ile yaptığımız Kars gezisinde sevgili rehberimiz Yeliz hm sayesinde son derece keyifli güzel ve kaliteli bir zaman ve seyahat gerçekleştirdik. Hem Yeliz hm a, hem de şahsında deepnatura ya çok teşekkür ederiz. Herşey çok güzeldi. Yeniden buluşmak için şimdiden planlama yapmaya başladık bile
Funda

Merhaba,26-30 Ocak Erzurum -Kars turuna katıldım.Deep Nature ile yaptığım ilk geziydi.Tercihimin ne denli doğru olduğunu rehberimiz Yeliz hanımla karşılaşır karşılaşmaz anladım .Onun içten ,doğal ,sanki yıllardır tanışıyormuşuz izlenimini hissettiren her haline teşekkür ediyorum.Ulaşımımızı kusursuz sağlayan ,güzel insan Ömer beye de ayrıca teşekkürler.Deep Nature ve Yeliz hanımla yollara devam ...
Zuhal

Ben , kızlarım ve torunum 26 ocak - 30 ocak Doğu ekspresi Kars gezisine katıldık . Çok memnun kaldık . Çok teşekkür ederiz . İlginiz , kaliteniz ve organizasyonuz çok iyiydi Rehberimiz Yeliz hanıma ayrıca teşekkür ederiz Gezi boyunca en güzel şekilde bizleri memnun etti.Tekrar buluşmak üzere güzel duygularla gezimizi bitirdik TEŞEKKÜRLER
Nermin

Merhaba, Ben 26-30 ocak arası doğu ekspres turu almıştım. Daha dün dönüş yaptım. Yorgun olamama rağmen hemen bu gün yazmak istedim. İlk önce rehberimiz Yeliz hanıma çok ama çok teşekkürediyoruz. Bize tahminimizden daha güzel bir gezi yaşattığı için. Rehberimiz Yeliz hanım gerçekten çok profesyonel ve çok güler yüzlüydü her şey için kendisine çok teşekküreder. Tekrardan başka bir turda inşallah kendisiyle tekrardan karşılaşırız. Ayrıca bize seyahatimiz boyunca kusursuz bir ulaşım sağlayan şoförümüz Ömer beye de çok teşekkürler. Saygılarımla
Esra

Sayin yetkili, Bu keyifli seyahat icin oncelikle rehberimiz Utku beye ve arkada calisan tum ekibe tesekkur ederiz. Gercekten 6 kisiden olusan butik bir tur oldu. Keske daha otantik bir yerde kalabilseydik o zaman super olurdu. Ama bu kadari bile herseye degerdi. Bir sonraki seyahatlarde gorusmek uzere
Didem

Havale/EFT ile ödeme:
2.979 TL
Kredi kartı ile tek seferde:
2.979 TL


  Axess BankkartCombo Bonus CardFinans MilesSmiles Paraf Wings World
Taksit
2
3
4
5
6
7
8
9
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.489,50 TL2.979,00 TL
993,00 TL2.979,00 TL
767,09 TL3.068,37 TL
622,61 TL3.113,06 TL
526,29 TL3.157,74 TL
457,49 TL3.202,43 TL
405,89 TL3.247,11 TL
365,76 TL3.291,80 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.489,50 TL2.979,00 TL
993,00 TL2.979,00 TL
767,09 TL3.068,37 TL
622,61 TL3.113,06 TL
526,29 TL3.157,74 TL
457,49 TL3.202,43 TL
405,89 TL3.247,11 TL
365,76 TL3.291,80 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.489,50 TL2.979,00 TL
993,00 TL2.979,00 TL
767,09 TL3.068,37 TL
622,61 TL3.113,06 TL
526,29 TL3.157,74 TL
457,49 TL3.202,43 TL
405,89 TL3.247,11 TL
365,76 TL3.291,80 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.489,50 TL2.979,00 TL
993,00 TL2.979,00 TL
767,09 TL3.068,37 TL
622,61 TL3.113,06 TL
526,29 TL3.157,74 TL
457,49 TL3.202,43 TL
405,89 TL3.247,11 TL
365,76 TL3.291,80 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.489,50 TL2.979,00 TL
993,00 TL2.979,00 TL
769,33 TL3.077,31 TL
624,99 TL3.124,97 TL
528,77 TL3.172,64 TL
460,89 TL3.226,26 TL
408,87 TL3.270,94 TL
367,74 TL3.309,67 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.489,50 TL2.979,00 TL
993,00 TL2.979,00 TL
767,09 TL3.068,37 TL
622,61 TL3.113,06 TL
526,29 TL3.157,74 TL
457,49 TL3.202,43 TL
405,89 TL3.247,11 TL
365,76 TL3.291,80 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.489,50 TL2.979,00 TL
993,00 TL2.979,00 TL
767,09 TL3.068,37 TL
622,61 TL3.113,06 TL
526,29 TL3.157,74 TL
457,49 TL3.202,43 TL
405,89 TL3.247,11 TL
365,76 TL3.291,80 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
1.489,50 TL2.979,00 TL
993,00 TL2.979,00 TL
767,09 TL3.068,37 TL
622,61 TL3.113,06 TL
526,29 TL3.157,74 TL
457,49 TL3.202,43 TL
405,89 TL3.247,11 TL
365,76 TL3.291,80 TL
KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive