Butik Urfa Göbeklitepe Mardin Turu

2 GECE 3 GÜN (Şu An Yapılmamaktadır)

Bölge uzmanı rehber eşliğinde Butik Urfa Göbeklitepe Mardin Turu. Şanlıurfa, Göbeklitepe, Harran, Mardin, Midyat, Hasankeyf gezileri. En fazla 25 kişilik butik tur

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Butik Urfa Göbeklitepe Mardin Turu
 
TUR ÖZETİ
 
:. UNESCO Dünya Mirası Göbeklitepe Tapınak Alanı
:. Dinlerin ve medeniyetlerin doğduğu topraklar
:. Dünya'nın ilk üniversitesinin kurulduğu, konik kubbeli tarihi evleriyle Harran
:. Peygamberler şehri Şanlıurfa
:: Taş işçiliğiniz zirvesi, Mezopotamyanın kadim şehri Mardin
:. Urfa ve Mardin Mutfağından yerel tatlar, lezzetler
 
KONSEPT
BUTİK
(25 kişiyle sınırlı kontenjan, ekstra tur yok, bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde az kişiyle gezme ayrıcalığı)
 
GÖRÜLECEK YERLER
Şanlıurfa, Göbeklitepe, Harran, Mardin, Midyat, Hasankeyf
 
TUR PROGRAMI
 
1.GÜN / HASANKEYF - MİDYAT - MOR GABRIEL MANASTIRI - MARDİN
Buluşma noktamız ve saatimiz Batman Havaalanı 09:00'dur. Uçak bileti dahil paket satın alan misafirlerimiz için Türk Hava Yolları İstanbul Havaalanı - Batman tarifeli uçuşu 06:45 kalkış-08:40 varış. İstanbul'dan kalkan uçağınız iki saat sonra Batman Havaalanına inmiş oluyor. Rehberimiz sizi havaalanında karşılıyor ve havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra 45 km. mesafedeki Hasankeyf'e doğru yola çıkıyoruz. Hasankeyf'te; bulunduğu yerden arkeopark alanına taşınan Zeynel Bey Türbesi, El-Rızk Camii ve Artuklu Hamamı gibi eserleri görüp seyir terasından fotoğraf çektikten sonra yola devam ederek Midyat'a geçiyoruz. Öğle yemeği molamızı verdikten sonra Midyat'ı geziyoruz. Midyat gezimizi yakın zamanda dizi çekimlerine ev sahipliği yapan Devlet Konuk Evi gibi yapıları görebileceğimiz şekilde yürüyerek gerçekleştiriyoruz. Sonrasında  Midyat'ın 20 km. dışındaki Mor Gabriel (Deyr-ül Umur) Manastırını geziyoruz. Programın tamamlanmasının ardından Mardin'e hareket ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği otelde
KONAKLAMA: MARDİN MARDİVA RESORT HOTEL
 
2.GÜN  / MARDİN - HARRAN - ŞANLIURFA
Kahvaltı sonrası Mardin şehir merkezi gezimize başlıyoruz. Mardin'de  Kırklar Kilisesi, Mardin Müzesi,  Ulucami, Ptt Evi , Kasımiye Medresesi gibi Mardin kültürü ve mimarisi ile özdeşleşmiş yapıları gezip, Mardin'in dar sokaklarını keşfediyoruz. Sonrasında öğle yemeği molası vererek eşsiz Mardin lezzetleriyle buluşuyoruz. Öğle yemeğinin ardından yöreye has mırralarımızı da içtikten sonra yaklaşık üç saat yol alarak Harran'a ulaşıyoruz. Harran'da yapacağımız gezi dahilinde  Harran Antik Kenti ; Harran Ulu cami, Harran  Üniversitesi, Konik Kubbeli Tarihi Harran Evleri,  şehir surları görülmekte. Harran gezisinin ardından Şanlıurfa'daki otelimize geçiyoruz ve odalara yerleşme. Akşam yemeği otelde.
Arzu ederseniz ekstra olarak yemek sonrası konukevlerinde düzenlenen Sıra Gecesi programına katılabilirsiniz. 
KONAKLAMA: ŞANLIURFA DEDEMAN HOTEL (5*)
 
3. GÜN / ŞANLILIURFA - GÖBEKLİTEPE 
Sabah kahvaltı sonrası yola çıkıyoruz ve dünyanın en eski tapınağı olan Göbeklitepe'yi ziyaret ediyoruz. Tarihi değiştiren keşif Göbeklitepe'yi gördükten sonra Urfa merkeze dönüyoruz. Mutfağı, kültürü ve otantik çarşılarıyla ön plana çıkan ''Peygamberler Şehri'' Urfa'da Halil-ür Rahman, Balıklı Göl, Ayn Zeliha Gölü, İbrahim Peygamber Makamı, Rızvaniye Cami, Şanlıurfa Kalesi, Bedesten, Sipahi Pazarı, Gümrük Hanı'nı içeren gezi programının arasında çarşıda öğle yemeği molası veriyoruz. Birecik patlıcanından yapılan patlıcan kebabı tavsiye olunur.
Urfa programının tamamlanmasının ardından çarşıda kısa bir serbest zaman sonra buluşarak Şanlıurfa Havaalanına hareket ediyoruz. 
19:00 itibarıyla konuklarımızı Şanlıurfa Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. Dönüş Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle Şanlıurfa'dan İstanbul Havaalanına (20:15 kalkış- 22:05 varış)
 
UÇUŞ DETAYLARI
 
Gidiş (21 Nisan 2023)
TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Havaalanı - Batman Havaalanı 06:45 kalkış - 08:40 varış
 
Dönüş (23 Nisan 2023)
TÜRK HAVA YOLLARI Şanlıurfa - İstanbul Havaalanı 20:15  kalkış - 22:05 varış
 
Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg
 
Hatırlatma
Bu turumuzda öğle ve akşam yemekleri ekstradır.
 
Kontenjan
Turlarımız en az 10 kişi katılımla kesin hareketli olup, kontenjan 25 kişi ile sınırlıdır.
 
Grup İndirimi
En az 6 kişilik gruplara tur hareketinden iki ay öncesine kadar ödemelerde kişi başı 200 TL indirim

Size Özel / Grubunuza Özel / Ailenize Özel Tur Talepleriniz İçin
Dilerseniz en az 5 kişilik gruplara özel teklif oluşturabiliriz. Taleplerinizi info@deepnature.com a gönderebilirsiniz. 
 
 
 

:: Türk Hava Yolları İstanbul Havaalanı - Batman uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

:: Türk Hava Yolları Şanlıurfa-İstanbul Havaalanı uçak bileti (Eco Fly kategori bilet / 15 bagaj hakkı)

:: Bölgedeki ulaşım ve transferler

:: Profesyonel rehberlik hizmetleri

:: 1 gece Mardin Mardiva Resort Hotel'de konaklama

:: 1 gece Şanlıurfa Dedeman Hotel'de konaklama

:: Konaklama vergisi

:: Konaklanan otellerde 2 sabah kahvaltısı

:: Konaklanan otellerde 2 akşam yemeği (set menü)

:: Program dahilindeki çevre gezileri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

:: Öğle yemekleri

:: Akşam yemeklerindeki içecekler

:: Müze ve ören yeri giriş ücretleri*

:: Urfa'da Sıra gecesi (isteğe bağlı)

:: 15 kg. üzeri bagaj ücretleri

:: Uçakta online checkinde koltuk seçimi

:: Kişisel harcamalar

 

* Müzekartınız varsa yanınızda bulundurmayı unutmayınız.

BU TURUN FARKI

 

* DEEPNATURE butik tur konsepti ve özenli hizmet anlayışıyla Güneydoğu turlarında en çok tercih edilen seyahat acentalarından biridir. Bayram dönemi turlarımızın kontenjanları 1 ay önceden dolmaktadır. Gerek çalıştığımız oteller, gerek rehber kadromuz ile bölge şartlarında verilebilecek en iyi hizmeti sunabilecek şekilde programlar hazırlıyoruz. Araştırın, eşinize dostunuza arkadaşlarınıza sorun elbet DEEPNATURE ile bölgeye gitmiş bir tanıdığınıza rastlarsınız. Onlar anlatsın bizi size. Bölge hakimiyetimiz ve tecrübemiz ile Güneydoğu'yu en iyi şekilde gezebilmek için DEEPNATURE'ı tercih edin.

 

* Turumuz butik konseptli bir tur olup en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40 kişilik bir tura göre iki kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek ve daha hızlı bir şekilde bu programı gerçekleştirme imkanı vermektedir. 

 

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha ucuz turlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

 

* Turumuzda ekstra rehberlik ücreti toplanmaz. Farklı turlarla karşılaştırırken bu detayı göz önüne almanızı hatırlatırız.

 

* Turumuz 22 yıllık deneyimimizle, emekle, özenle ve detaylıca düşünülerek hazırlanmış bir program olup rehberlerimizin ve bölge turlarımıza katılmış misafirlerimizin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

 

* Çalıştığımız oteller bölge standartlarında iyi oteller arasındadır. Otellerimiz konumları ve hizmet kalitesi ile konaklayan misafirlerimizin çoğu tarafından beğenilmektedir.

 

* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. DEEPNATURE TURU sadece bizim tarafımızdan yapılabilir ve araştırırsanız siz de göreceksinizdir DEEPNATURE rehberlerinden duyulan memnuniyet dilden dile dolaşmaktadır.

 

TUR TARİHLERİNDE GEZİLECEK ŞEHİRLERDE SON 5 YILIN HAVA DURUMU İSTATİSTİKLERİ

Son 5 yılda 21-23 Nisan tarihlerinde bölgedeki hava durumu incelendiğinde en yüksek sıcaklık 29 derece, en düşük sıcaklık (gece sıcaklığı) ise 9 derece olmuş. Ortalama en yüksek sıcaklık 19 derece, en düşük sıcaklık ise 11 derece. Son 5 yıldaki 15 gün içinde yağmurlu gün sayısı 8. Hava çoğunlukla parçalı bulutlu.

 

REZERVASYON HAKKINDA

Resmi tatil dönemlerindeki Güneydoğu turlarımız yoğun talep görmektedir. Kontenjanımız kısıtlıdır. En az 1 ay öncesine kadar rezervasyonlarınızı tamamlamanızı öneriyoruz. Turumuzda uçak bileti kontenjanı uçuşlardaki uygunlukla ile sınırlıdır. Sınırlı sayıda uçak biletinden yararlanmak  için geç kalmayın. Geç rezervasyonlarda otellerde müsait kontenjan bulunamamakta, uçak bileti ücretleri yükselmektedir.

 

KONTENJAN HAKKINDA

Bölgeye turlarımız 10 ile 25 kişi arası katılımcı ile butik konseptli olarak yapılmaktadır.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 37 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

Turdan genel olarak çok memnun kaldım. Rehberimiz Murat Bey konulara ve mekanlara çok hakimdi. İnsan ilişkileri de kuvvetli olduğundan çok rahat bir şekilde grubu idare etti. Tur programı son derece dolu, yoğun ama sürdürülebilirdi. Bu keyifli ve neşeli tur için teşekkür ederim
Oya

Çok güzel düzenlenmiş bir tur programı. Görmeyi istediğim yerleri rehberimiz murat Bey’in bölgeyi iyi bilmesi kişileri yakından tanıması ve donanımlı bilgisi ile çok güzel gezdim. Anlatımı ifade şekli çok düzgün. Kendisine çok çok teşekkür ederim. Tur olarak böyle bir rehberle çalıştığınız için sizi kutlarım. Ayrıca bizi çok güvenli bir şekilde zor yollarda hiçbir sorun yaşamadan bizim ulaşımımızı sağlayan Ahmet Bey’e teşekkür ediyorum. Turdaki kişi sayımızın az olması da bizim açımızdan çok iyi oldu. Katılan kişilerin uyumlu olusu da ayrı bir avantaj.
Eser

Tur için tesbit edilen özellikle tarihi yerler harika idi. Ayrıca bir İstanbul beyefendisi gibi çevresine saygılı ve işini çok iyi yapan rehberimiz Burçak Bey’in güzel sunumları geziye daha güzel anlam kattı.
Ülker&Nidai

Rehberimiz Burçak bey’in ilgisi, alası, bilgisi mükemmel. Otellerde içki olmaması içki içenler adına olumsuz.
Sultan&Sebahattin

Genel hatlarıyla doyurucu. Rehberimiz ilgili ve bilgili. Organizasyon çok başarılı + dakik her an dolu dolu.
Mine

Uzak kaldığım, tanıma fırsatı bulamadığım Güney Doğu Anadolu kültürünü, gelmişi, geçmişi ve bugünüyle nakış gibi işleyerek bizi bilgilendiren turunuza çok teşekkür ederim. Her şey çok güzeldi.
Nermin

Her şey çok ayrıntılı düşünülmüş. Rehberiniz gideceğimiz yerleri özenle seçmiş ve ayrıntılı bilgi verdi. Ayrıyeten Rehber ve Şoför iyi uyum sağlayıp her türlü yardımcı oldular.yoğun olması ve acele etme zorunda kalmamız yine de her şey çok güzel geçti. Çok teşekkür ederim.
Esin

Öncelikle teşekkürler, bu turu iptal etmediniz. Bu kadar zamanda bu kadar verimli, iyi organize bir tur düşünemezdim. Kendi açımdan bundan sonra daha yavaş ve bol zamanlı turlar tercih edeceğim, ama bu tura katıldığım için hiç pişman değilim. Murat Bey’ e ve size bu başarılı organizasyondan dolayı tekrar teşekkürler.
Çiğdem

It was amazing. Murat Bey is a very knowledgeable and charsimatic guide. The place that we went to were beautiful and interesting and experince was made better by the information we got.
Onur

Şoförümüz Doğan Bey çok dikkatli ve iyi kullandı arabayı, kendimizi emin hissettik. Murat bey bize çok aydınlatıcı bir rehber oldu, sempatik kişiliği ile hepimizin gönlünü fethetti. Böyle bir rehber ve şoför ile çalıştığınız için çok şanslısınız, bizde şanslıydık.
Zeynep

Çok iyi bir tur, tebrikler.
Sevim

Turunuz başından sonuna kadar, bizlerin tüm beklentilerini hatta sürpriz program dışı etkinlerin olması ile keyifli bir seyahate dönüştü. Rehberimiz Bülent Bey ve şoförümüz Erdal Bey’e çok çok teşekkür ederim. Bizlere unutamayacağımız bir seyahat yaşattınız. Tarih bilgisi, anlatımı, detayları, en güzel manzaraları keyifli yürüyüşleri çok lezzetli yemekleri ile bizlere sabırla saygıyla bu hizmetleri sunduklarından dolayı çok teşekkür ederim.
Şermin

Öncelikle , butik turun avantajlarını yaşıyoruz, Deep Nature farkı burada ortaya çıkıyor. Nedeni mi : Sevgili rehberimiz Bülent kardeşimiz sayesinde. Yöre insanı olması bizlere buraları etraflıca anlatarak (bu taraflarda neler yaşanmış bu günlere nasıl gelmiş) tek kelimeyle harikaydı kendisi. İstanbul’da bu turun yemek turu olduğu söylendi, valla haklıymışsınız. Bülent Bey yörede ne kadar kaliteli ve lezzetli yemek yapılan yer varsa bizi götürdü. Çok teşekkürler.
Recep & Buket

Öncelikle rehberimiz ve şoförümüze çok çok teşekkür ediyorum. Anlatım dili-tarih bilgisi-yardım severliği sahiplenmesi, başından bizlerin her istediğini sabırla gerçekleştirdikleri için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Kaldığımız oteller şehirlere göre en güzel mekânlar. Şehir turu, alışveriş, ihtiyaçlar sürpriz doğa yürüyüşü bile düzenlemesi beni gerçekten çok mutlu etti. İyi ki sizin şirketinizi seçip Bülent ve Erdal Bey’le, uyumlu bir grupla seyahat etmişim. Gerçekten çok teşekkür ederim ve tüm tanıdıklarımı sizlere göndereceğimden emin olabilirsiniz. Sizlere bu tur sayesinde başarılı çalışmalar dilerim.
Hülya

Görüşüm olumlu. İlk defa Deep Nature’la seyahat ettim, gerek rehber gerek tahsis edilen araç soförünün yörede yaşayan kişiler olması turun son derece verimli, dolu dolu geçmesini sağladı. Ayrıca tura katılım için limitli sayıda kişi alınması çok iyi bir seçim. Teşekkür ederim. Zaman uygunluğunda yine turunuzla seyahat etmeyi düşünebilirim.
Eren & Orhan

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive