Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Fas Kraliyet Şehirleri Turu
  • Fas Kraliyet Şehirleri Turu
  • Fas Kraliyet Şehirleri Turu
  • Fas Kraliyet Şehirleri Turu
  • Fas Kraliyet Şehirleri Turu

Fas Kraliyet Şehirleri Turu

7 GECE 8 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile 7 gece 8 gün Fas Kraliyet Şehirleri Turu

€ 1.149’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Fas Kraliyet Şehirleri Turu
Marakeş- Essaouria- Casablanca - Rabat - Tanja - Tetuan - Şafşavan - Casablanca
7 GECE 8 GÜN
 
 
PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL – MARAKEŞ
Fas Kraliyet Şehirleri Turu için İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Marakeş uçuşumuz başlıyor. Marakeş havalimanına varışımıza istinaden, havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüz ile panoramik şehir turu. Koutubia minaresi ve Afrika’nın tüm renklerini buluşturan, sokak gösterileri, yılan oynatıcılar, açık hava restoranları ile hareketli, Afrika’nın en büyük meydanı Jmaa el Fna göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası Marakeş’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Günün yeme-içme tavsiyesi: Jmaa El Fna Meydanında taze sıkılmış meyve sularını mutlaka denemelisiniz
 
2. Gün MARAKEŞ – OURIKA – MAJORELLE BAHÇESİ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ardından Marakeş’i saran ve birçok berberi köyünün yanı sıra meşhur Ourika Vadisini de barındıran Atlas dağları gezimizle günümüz başlıyor. Ourika vadisinde vereceğimiz fotoğraf molasının ardından, 1900’lerin başından itibaren özellikle Fransız olmak üzere pek çok Avrupa’lı modacı, sanatçı, müzisyen ve maceracının gözde mekânlarından Marakeş şehir turumuza başlıyoruz. Afrika ticareti için önemli bir merkez noktası olmanın yanında, bir zamanlar İslam sanatı ve Felsefesine de yön vermiş Marakeş’in halen ortaçağdaki yaşam geleneklerini sürdüren medinasında (eski şehir); argan yağı ve egzotik baharatlar hakkında bilgiler alıyor, ülkeye özgü çini işi zelijlerle süslü Bahia sarayını ziyaret ediyoruz ve rengarenk çarşılarında serbest zamanın ardından Marakeş’in en güzel mekanlarından biri olan Majorelle bahçesi turu. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçesi gezimizin devamında, otelimize transfer. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Günün yeme-içe tavsiyesi: Menşui(Kuzu Tandır) veya Tanjia (Testi kebabı) denemelisiniz.
Alışveriş tavsiyesi: Fas’a özgü baharatlar, aktar ürünleri  ve hasır çantalar satın alınabilir.
 
3. Gün MARAKEŞ – ESSAOUIRA – MARAKEŞ
Otelde alacağımız kahvaltının ardından,Unesco  ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan Essaouria’ya gidiyoruz. Yol boyunca göreceğimiz argan ağaçlarının bizi ulaştıracağı Atlas okyanusu kıyısındaki Essaouria, Orson Welles’in Othello’su ve son dönemde çok izlenen Game of Thrones adlı dizi gibi pek çok yapıma sahne olmuştur. Sanat ve kültürün iç içe geçtiği sıra dışı şehir Essaouria’da yahudi mahallesi mellah, Portekiz kalesi, mavi tekneleriyle ünlü balıkçı limanı ve birbirini dik kesen sokaklarıyla son derece ferah eski kent merkezi gezilerimizin ardından Marakeş’teki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Rota: Marakeş- Essaouira 175 Km (3 Saat), Essaouira-Marakeş 175 Km (3 Saat)
Günün yeme-içme tavsiyesi: Taze deniz ürünleri ve balık denemelisiniz.
Alışveriş Tavsiyesi: Dünyaca ünlü Fas Argan yağı ve argan yağı bazlı kozmetik ürünler satın alınabilir.
 
4. Gün MARAKEŞ – CASABLANCA  
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından ülkenin Atlantik kıyısını takip ederek Kazablanka’ya doğru yolculuk ediyoruz. Varışımıza istinaden Casablanca şehir turumuz için hareket ediyoruz. Şöhretini dönemi anlatan ve “Bir daha çal Sam” sözüyle hatırlanan, meşhur Casablanca Hollywood filmine borçludur. Günümüzde Afrika’nın ve ülkenin en büyük limanlarından birine sahip bir sanayi şehri olan Casablanca’da Muhammed V. Meydanı, Casablanca filminin çekildiği mekandan esinlenerek yapılan Rick’s Cafe’yi, Hassan II camii, modern şehrin en hareketli caddelerinden Anfa ve Zerktouni bulvarı ve cıvıl cıvıl kordon boyu Corniche panoramik göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Rota: Marakeş-Casablanca 250 Km (3 Saat 30 Dakika)
Günün yeme-içme tavsiyesi: Fas usülü kuskus veya Tagine (etli veya tavuklu güveç) denemelisiniz.
 
5. Gün CASABLANCA – RABAT – TANJA
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılmasının ve ülkenin başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Rabat şehri, Okaliptüs ve Portekiz mantar ağacı ormanı ile çevrili Rabat Bou Regreg ırmağının kıyısında yer alıyor. Sürgündeki kral dönüşünü bu şehirden ilan ettiğinden beri ülkeye başkentlik yapan Rabat’ta Kasbah Oudaya, Hasan kulesi ve 5.Muhammed mozolesi ziyaretlerimizin ardından, ülkenin en kuzey ucu Tanja’ya hareket ediyoruz. Tanja Medine, İbni Batuta türbesi gezilerimizi gerçekleştirerek,Tanja’da bulunan otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Rota: Casablanca-Rabat 90 Km (1 Saat 30 Dakika), Rabat-Tanja 250 Km (3 Saat)
Günün yeme-içme tavsiyesi: Taze deniz ürünleri ve balık denemelisiniz.
 
6. Gün TANJA –TETUAN – ŞAFŞAVAN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Akdeniz sahil şeridi ile Cebelitarık Boğazı ve İspanya sınırları içerisinde yer alan Septe’yi karşıdan görüntüleyerek Beyaz şehir Tetuan’a doğru gitmek üzere yola çıkıyoruz. Tetuan’a varışımız ardından merkezinde yürürken, sadece yayalara açık caddesinde binalara bakarsanız sanki İspanya’da bir şehirde yürüyormuş gibi hissedeceksiniz.  Bu şehirde eski bölgedeki binalar beyaz ve yeşil renklerde hoş görüntüleriyle ünlü. Tetuan’da Feddan Park ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Feddan Park oldukça görkemli ve büyük bir alana sahip olmakla beraber Beyaz medinanın muhteşem manzarasının tadını çıkarabileceğiniz harika fotoğraf kareleri yakalayabileceğiniz bir yer. Ardından şöhreti Fas sınırlarını çoktan aşmış Mavi Şehir Şafşavan’a gidiyoruz.  Labirenti andıran masmavi sokakları arasında yapacağımız yürüyüşten sonra, dileyen misafirlerimiz için alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak. Rehberimizin belirteceği saatte buluşmamız ardından Şafsavan’daki otelimize gidiyoruz. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Rota: Tanja-Tetuan 65 Km (1 Saat), Tetuan-Şafşavan 65 Km (1 Saat 30 Dakika)
Günün yeme-içme tavsiyesi: Fas’a özgü nane çayını denemelisiniz.
 
7. Gün ŞAFŞAVAN – FES
Otelde alacağımız erken kahvaltının ardından, Fes turumuz için hareket ediyoruz. Fes’de kraliyet sarayının anıtsal kapısı Bab-el Makhzen ve onu çevreleyen Yahudi mahallesi Mellah’ta yapacağımız yürüyüşün ardından gerçekleştireceğimiz Medina turumuzda Attarine Medresesi, Karaouine Üniversitesi, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takı ve bakır eşyaların satıldığı çarşı, dünyanın en iyi seramik işçiliğinin yapıldığı atölyeler ve Fes Irmağı yakınına kurulmuş, günümüzde geleneksel usulle deri işlemeyi sürdüren tabakhane göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuz esnasında Riyad’da geleneksel bir nane çayı molasını da ihmal etmiyoruz. Tur sonrası Fes’deki otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam Yemeği ve konaklama otelimizde.
 
Rota: Şafşavan-Fes 200 Km (3 Saat 45 Dakika)
Günün yeme-içme tavsiyesi: Harira çorbası ve güveç denemelisiniz.
 
Alışveriş Tavsiyesi: Deri ve seramik ürünler satın alabilirsiniz
 
8. Gün FES – CASABLANCA – İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılmasının ardından Fes'ten Casablanca Havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz başlıyor. Rahat ve konforlu bir uçuşun ardından İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
Rota: Fes-Casablanca 325 Km (3 Saat 45 Dakika)
 
UÇUŞ BİLGİSİ
Türk Hava Yolları İstanbul-Marakeş TK619   IST      RAK      12.00    15.15
Türk Hava Yolları Casablanca- İstanbul TK618  CMN    IST       16.45    23.20 
 
NOT
Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
 

BENZER TURLAR

Fas Turu

Premium Fas ve Sahra Çölü  Turu (20 kişiyle sınırlı)

 

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.249 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.529 Çocuk fiyatı€ 1.219
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.149 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.429 Çocuk fiyatı€ 1.119
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.149 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.429 Çocuk fiyatı€ 1.119
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.179 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.459 Çocuk fiyatı€ 1.149
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.229 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.509 Çocuk fiyatı€ 1.199

:: İstanbul (IST) – Marakeş (RAK) - Casablanca (CMN) – İstanbul (IST) parkurlarında Türk Hava Yolları ile ekonomi sınıf uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Alan-otel-alan transferleri

:: 5* Otellerde Marakeş’te 3 gece yarım pansiyon konaklama

:: 4* Otellerde Casablanca’da 1 gece yarım pansiyon konaklama

:: 4* Otellerde Tanja’da 1 gece yarım pansiyon konaklama

:: 4* Otellerde yada 3* Otellerde Şafşavan’da 1 gece yarım pansiyon konaklama

:: 4* Otellerde Fes’de 1 gece yarım pansiyon konaklama

:: Marakeş Şehir Turu

:: Majorelle Bahçesi Turu (giriş ücreti hariç)

:: Essaouira Şehir Turu

:: Rabat Şehir Turu

:: Tanja Şehir Turu

:: Tetuan Turu

:: Casablanca Şehir Turu

:: Şafşavan Şehir Turu

:: Fes Şehir Turu

:: Ourika Turu

:: 7 Sabah Kahvaltısı & 7 Akşam Yemeği

:: TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

:: Türkçe Rehberlik hizmeti

 

:: Seyahat sağlık sigortası

:: Turist şehir vergileri

:: Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Akşam yemeklerinde alınacak su dahil tüm içecekler

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Öğle Yemekleri

:: Giriş ücretleri, şehir vergileri, lokal rehber ücretleri toplamı (95 Euro)

(Hassan II Camii + Fes Karaouin Mederesesi +  Mohammed V Mozole + Majorelle Bahçeleri + Bahia Sarayı + Lokal Rehberler + Turist Şehir Vergileri)

(Kişi başı 95 € olup tur esnasında rehberimize ödenmesi zorunludur)

 

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.
 
Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

FAS HAKKINDA
 

Katılım Şartı

Tur Programımız minimum 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, acente tarafından son iptal bildirim tarihi tur kakışına 21 gün kaladır. 
 

Sağlık 
Fas’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz 

 
Vize Bilgileri
Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.
 
Uçuş Süreleri
İstanbul – Marakeş arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 5 saat 20 dakikadır.
Casablanca – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 4 saat 45 dakikadır.
 

Genel Notlar
Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.

Kalkış ve varış saatleri yerel saatlerdir.

*işareti olan uçuşlar, hareket tarihinden 1 sonraki takvim gününde varış noktasına ulaşır.

Fas turumuzda dikkat edilmesi gereken hususlar; erkeklerin şort giymemesi, Bayanları askılı, mini etek, tayt ve short giymemesi, Cami ziyareti için uzun kollu hırka ve başörtüsü bulundurulması gerekmektedir.

Ülkede Fas dirhemi (MAD) geçerli olup 1 € yaklaşık 10 dirheme denk gelir. Ülkede Türk Lirası geçerli değildir. Change için Euro veya USD bulundurmanızı tavsiye ederiz.

Fas Krallığı lokal saat dilimi GMT+1 olup, Türkiye ile arasında ( -2 saat ) fark vardır. Bazı dönemlerde bu fark 3 saate çıkabilmektedir.

Şafşavan ve Ourzazate bölgeleri butik bir bölge olduğu için sezon yoğunluğuna göre 3* Otel verilebilir. Turumuzu alan misafirlerimiz bunu bilerek satın almışlardır.

Katılımcı, tur programında belirtilen düzenlenecek olan turlara katılıp, programı aksatmayacağını ve buna istinaden lokal rehber, müze & ören yeri girişleri, şehir vergileri, varsa kulaklık audio sistem gibi oluşan giderlere ilişkin yapılacak ödemeler için tur programında önceden bildirilmiş olan miktarı, seyahat esnasında tur yetkilisine ayrıca ödeyeceğini peşinen kabul eder.

 

FKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.