Doğu Karadenizde Yılbaşı Turu

3 GECE 4 GÜN (29 Aralık 2022-1 Ocak 2023)

2023 Doğu Karadeniz'de Yılbaşı Turu. Fırtına Vadisinde Nordic Hotelde 3 gece konaklama, gün içinde yürüyüş programları, eğlenceli sürpriz aktiviteler. Yılbaşı Akşamı Gala Yemeği dahil!

₺ 11.200’den itibaren ₺ 1.375 ’den başlayan taksitlerle Taksit seçenekleri
ONLİNE REZERVASYON
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Doğu Karadeniz'de Yılbaşı Turu
 
TUR ÖZETİ
:: Nordic Otel Konaklamalı
:: Yılbaşı gecesi eğlence ve gala yemeği
:: Kar yürüyüşleri ve kar eğlenceleri
:: Ekolojik yapısıyla ünlü Fırtına Vadisi
:: Gezi boyunca sürpriz ikramlar & sürpriz eğlenceler
:: Palovit & Bulut Şelaleleri
:: Orman içi, köy & kar yürüyüşleri
:: Tüm yemekler fiyata dahil
:: Leziz yöresel yemekler
 
KONTENJAN 
min. 15 / max.35 kişi
 
PROGRAM
 
1. Gün RİZE, ELEVİT YAYLASI - ÇAT KÖYÜ - ŞİMŞİR ORMANLARI - PALOVİT ŞELALESİ - ZİL KALE
Rize Havalimanı’nda saat 09:30'daki buluşmanın ardından aracımızla Fırtına Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 1 saatlik sahil yolu yolculuğundan sonra vadiye giriş yapacağız. 
 
Nordic Otel & Öğle Yemeği
Sahil yolundan ayrıldıktan sonra yapacağımız yaklaşık 40 dakikalık yolculuğun ardından yerel yaşama dokunmak için otelimizin bulunduğu Mollaveyis Köyü’ne gidiyoruz. Otelde alacağımız hoşgeldin barbeküsünün ardından gezimize başlıyoruz.
 
Elevit Yaylası & Çat Köyü
Aracımızla yol koşullarına Elevit Yaylası’na veya yakınlarına çıkıyoruz. Yörenin en bilinen yaylalarından biri olup aslında köydür. Yani bayağı muhtarı, ihtiyar heyeti falan vardır. Hatta ihtiyarlardan başka kimse yok. Yayla bir zamanlar vartivor festivalleri ile meşhurdu. Şimdi eski heyecan yok ama gezginler tarafında çok bilinen bu yayla hala güzelliğini koruyor. Ahşap evleri, vadi içindeki konumu sizleri etkileyecektir.Burada da size bazı sürprizlerimiz olacak. Kar örtüsünün müsaade ettiği kadar Elevit Yaylası’nı gezdikten sonra Çat Köyü’ne doğru inişe geçiyoruz. Aracımızla Çat’ta buluştuktan sonra Şimşir Ormanı'na gidiyoruz. 
 
Şimşir Ormanları & Palovit Şelalesi & Zil Kale
Dünyanın en büyük ikinci şimşir ormanı dense de bu konuda kesin bir kanıt yok. Son yıllarda şimşirler hastalandı ve kurudular. Diyeceksiniz ki buraya neden getirdiniz. Kurumuş şimşir ormanının enteresan bir güzelliği var. Tabi ki temennimiz şimşirlerin tekrar canlanması. :( Şimşir Ormanları ziyaretimizi tamamladıktan sonra Palovit Şelalesi'ne gidiyoruz. 15 metre yükseklikteki şelale bölgenin en yüksek değil ama debisi en fazla olan şelalesidir. Bu iki yer yoğun kar yağışı olan dönemlerde bembeyaz bir kar örtüsü altındaki orman bize farklı güzellikler sunuyor. Şelaleden ayrıldıktan sonra günün son ziyaret noktası olan Zil Kale'ye (Zir Kale) gidiyoruz. 14.yy’a tarihlenen kaleyi gezip fotoğrafladıktan sonra otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği otelimizde.
 
2. Gün TAR DERESİ, BULUT ŞELALESİ, GALERDÜZÜ
Kahvaltının ardından Tar Deresi’ne doğru yola çıkıyoruz.
 
Tar Deresi & Bulut Şelalesi
Yaklaşık 40 dakikalık bir yolculukla parkur başlangıcına ulaşıyoruz. Normalde yaklaşık 45 dakikalık kolay bir yürüyüş sonunda varılan Bulut Şelalesi‘ne kar olması durumunda yaklaşık 1 saatte ulaşacağız. Şelalede verilen molanın ardından aynı yoldan geri dönüyoruz. Yürüyüş tamamladıktan sonra öğle yemeği için Ayder Yaylası'na gidiyoruz. 
Yemeğin ardından günün ikinci etabı başlıyor.
 
Ayder Yaylası & Galerdüzü
Bu yürüyüşümüz biraz uzun, Ayder Yaylası'ndan Galerdüzü'ne çıkacağız. Yürüyüş süresi 2 saat gidiş 1,5 saat dönüş şeklinde olacak ve tabi ki karda yürünecek. Yol boyunca akan dere ve güzel orman manzaraları bize eşlik edecek. Galerdüzü'ne varınca size bazı sürprizlerimiz olacak. Burada manzara oldukça etkileyici, Kavron Yaylasının üzerinde yükselen tepeler manzaranızı oluşturacak. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize dönüyoruz ve dinlenmeye çekiliyoruz. Akşam yemeği otelimizde.
 
3. Gün MOLLAVEYİS - ÇİNÇİVA YÜRÜYÜŞÜ, YILBAŞI EĞLENCESİ
Bugün otelimizden fazla uzaklaşmıyoruz ve enerjimizi akşamki yılbaşı eğlencesine saklıyoruz. 
 
Otelde Serbest Zaman & Öğle Yemeği & Mollaveyis Köyü
Kahvaltının ardından otelimizde serbest zamanımız başlıyor. Dileyenler araç kullanmaksızın yapılabilecek olan Mollaveyis Köyü’nden Çinçiva Köyü’ne (Şenyuva) yürüyüşüne katılabilir. Parkurun tamamı orman içindedir. Etrafımız kestane, ıhlamur ve ladin ağaçlarıyla kaplı olacak. 45 dakikalık bir yürüyüş sonrası Zizna Bölgesi’ne varmış oluyoruz.
 
Zizna & Çinçiva Köprüsü
Burada tarihi konakları ziyaret ediyoruz. Sonrasında Zizna’dan ayrılıp yürüyüşümüze devam edeceğiz. Orman içerisindeki patikalardan Çinçiva Köprüsü’ne kadar yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir yürüyüş daha yaparak etabı tamamlıyoruz ve grup halinde tarihi Çinçiva Köprüsü’nde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra otelimize dönüyoruz ve akşam hazırlıklarına başlıyoruz. 
Gala yemeği & yılbaşı eğlencesi otelimizde. Biraz geç uyuyacaksınız. :)
 
4. Gün FIRTINA VADİSİ, ÇAĞLAYAN VADİSİ, DÖNÜŞ
Yeni yılın ilk, turumuzun son günü. :) 
Otelde serbest Zaman & Öğle Yemeği
Geç kalkıyoruz ve geç kahvaltıdan sonra otelimizde serbest zamanımız var. Ardından sizlere öğle yemeğinde bir veda barbeküsü hazırlayacağız.
 
Çağlayan Vadisi & Laz Konakları
Yemeğin ardından otelimizden ayrılıp Rize’nin Fındıklı ilçesindeki Çağlayan Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Burada gerçek Laz mimarisinin bugün hala ayakta olan muhteşem örneklerini ziyaret ettikten sonra Rize Havaalanı’na doğru yola çıkıyoruz.
 
Yolda çay fabrikası ve birkaç yöresel alışveriş noktasında durup yöreye özgü hediyelik eşyalar, çay, tereyağı, vs. almaya gideceğiz.
18:00 itibarıyla misafirlerimizi Rize Havaalanına bırakarak bir başka turumuzda buluşmak temennisiyle vedalaşıyoruz.
Dönüş için 19:00 ve sonrasındaki tüm uçuşlar uygundur.
 
KONAKLAMA
3 gece Nordic Hotel - Fırtına Vadisi/Rize
 
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 11.200 Ek yatak₺ 11.200 Single konaklamalı tur ücreti₺ 15.850 Çocuk fiyatı₺ 8.960

:: Profesyonel Rehberlik hizmeti

:: 3 gece Nordic Hotelde konaklama

:: İlk gün kahvaltı (otelde)

:: 3 kahvaltı (otelde)

:: 2 öğle yemeği (otelde - ilk&son günü)

:: 2 öğle yemeği yöresel

:: 2 akşam yemeği (otelde)

:: Yılbaşı gecesi gala yemeği

:: Tüm ara transferler

:: Tüm geziler

:: Havaalanı transferleri

:: Müze ve ören yeri girişleri

:: Tursab zorunlu sigortası

:: Güler yüz ve kaliteli hizmet

:: Yılbaşı gecesi yöresel eğlence (Horon, şarkılı türkülü eğlenceler)

:: Gidiş-dönüş uçak biletleri

:: Yemeklerdeki içecek ve içkiler

:: Otellerdeki ve yemeklerdeki tüm ekstralar

:: Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler

 

ULAŞIM VE BULUŞMA BİLGİSİ

:: Tur Hareket Saati ve Yeri: 09:30 Rize Havalimanı

:: Tur Bitişi: 18:00 Rize Havalimanı

Araçlarımız yukarıda belirtilen saatte Rize Havalimanı'ndan hareket eder. Uçak ve otobüs biletlerinizi yukarıdaki saatlere göre almanız gerekmektedir. (Bu turumuz için uçağınızın iniş saati en geç 09:00 civarı olmalıdır.)

Hareket saatinden sonra gelen katılımcılar konaklanacak otele kadar kendi imkanlarıyla gelmek durumundadır. 

 

YEMEKLER HAKKINDA
Doğu Karadeniz mutfağı fukaralıktan çıkan bir mutfaktır. Oldukça kısıtlı, mevsimsel ve birkaç temel ürüne dayanan bir mutfaktır. 

Kışın hamsi avıyla birlikte hamsili ile yapılan yemekler, yazın çıkan sebzelerle birlikte sebze ile yapılan yemekler, mısır ile yapılan yemekler, lahana ile yapılan yemekler gibi. Bu kadar kısıtlı bir mutfağa rağmen oldukça bilinen yemekleri vardır. Hamsili ekmek, lahana sarması, muhlama, mısır çorbası gibi gibi. Ve elimizden geldiğince sizlere yöresel yemekler tattırmak için çaba gösteriyoruz. Eskiden bu konuda zorlansak da artık daha çok bulabiliyoruz. 

Sabah kahvaltılarımızı otellerde açık büfe olarak alıyoruz. Ama en çok zorlandığımız öğün kahvaltı. Çünkü bölgede hayvancılık tamamen öldüğü için köy yumurtası, taze süt bulmak imkansız. Nasıl yani? diye düşünebilirsiniz fakat kimsede inek ve tavuk yok. Herkes turizm yapıyor hayvancılık yapan yok. Hayvanı olan da kendine yetecek kadar üretiyor. 

Öğle yemeklerimizi ise gidilen parkurda, yaylada genelde köy evlerinde alıyoruz. Bizler deneyimlerimize dayanarak en memnun kalacağınız yerlere götürüyoruz. Eğer gidilen yerde hizmet alacak bir yer yoksa kumanya ya da barbekü şeklinde hazırlıyoruz yemeklerinizi. 

 

GEREKLİ KIYAFET / EKİPMAN

- Yürüyüş botu

- Sırt çantası (20-30 lt)

- Panço yağmurluk

- Maske veya buff

- Kişisel hijyen malzemeleri

- Tozluk

- Yedek ayakkabı

- Polar mont

- Baton (tek)

- Powerbank

 

 

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 12 yorum var.

Turumuzdan düşündüğümüzden fazla memnun kaldık. Rehber Bülent beye ve sizlere teşekkürler. Şöför Murat beye de teşekkürlerimizi iletiyoruz. Görüşmek üzer
Tayfun

Turunuz ciddi, samimi, bir o kadar da prensiplerine bağlı. Araç kaptanı nazik, efendi kişiliği ile sevgimize mazhar oldu. Tur rehberimiz bülent bey keza bilgisi, deneyimi ve efendi kişiliği ile sevgimizi katladı. Teşekkür ederiz.
Yücel

Herşey güzeldi. Rehber Bülent bey harika. Bize gönderilen araba ve Kaptan Murat’la hiç üzülmedik. Güvenli bir yolculuk oldu. Sadece Artvin’de kaldığımız otel kötüydü. Bilginiz olsun. Teşekkürler.
Işık

Genelde memnunduk. Rehber ve arabanızdan memnunduk. Teşekkür ederiz.
Ayşen & Halil

Genel olarak iyi bir turdu, teşekkürler
Hakan & Gülden

Gökhan bey merhaba, Doğu Karadeniz Yaylaları gezimiz son derece güzel geçti. Geziden çok memnun kaldık. Kızımız Elifnaz Karadeniz diyor da başka bir şey demiyor. Ekte bir fotoğrafını gönderiyorum. Daha çok sayıda size gönderilebilir dediğim fotoğrafları var. İster misiniz? İsterseniz onlar mail ile gönderme kapasitesini aşabilir. Onları gönderme yolu konusunda öneriniz varsa bildirirseniz ben de göndermeye çalışırım. Tekrar teşekkürler. Ruhsar – Yekta – Elifnaz (Not: Fotoğrafta Elifnazın hemen arkasındaki rehberimiz Osman Bey sayesinde son derece güzel bir gezi oldu. Osman beye ayrıca çok teşekkürler.)
Yekta & Ruhsar

Harika karadeniz tatilimize katkılarınız, rehberlerimiz Mike ve Alp'in çabaları, güleryüzünüz ve bize önem verdiğinizi gösterdiğiniz hizmet anlayışınız için teşekkür ederiz.
Zeynep

merhaba, 12-19 Ağustos Doğu Karadeniz Yaylaları turunuza katıldım ve sanırım hayatımdaki en güzel tatilimi yaşadım. Acentanızı rezervasyon için aradığımda uzunca telefonda konuştuğumuz Gökhan Bey'in anlattıklarıyla turun heyecanına erkenden kapılmıştım, şimdi anlatılanlardan da fazlasını yaşadığımı düşünüyorum (bu arada Gökhan Bey'in birçok sorumu sabırla ve detaylıca cevapladığı için çok memnun oldum) Ayder'de bir hafta nasıl geçti nasıl döndük biz anlamadık. Uyumlu bir grubumuz, arkadaş sıcaklığında ama profesyonelliklerini de unutmayan rehberlerimiz vardı (Mike ve Alp'e teşekkürler). Bu unutulmaz tatildeki tüm katkılarınız için ekibinize teşekkür ederim. Seneye Artvin turunuza katılacağız turdan arkadaşlarla
Elif

Gökhan Bey, Tavsiyeleriniz ve güzel anlatımlarınızın ardından gittiğim doğu karadeniz yaylaları turundan döndük maalesef. Maalesef diyorum çünkü hiç dönmek istemedik. Karadeniz harika bir yer. Sizlerin de profesyonel, içten ve sıcak yaklaşımızla sunulan tur programınız ve ekibinizle nerdeyse hiç sorun yaşamadan bir tur geçirdik. Rehberlerimiz dediğiniz gibi canla başla çabalıyorlar, her hafta tur yaptıklarını söylediler ama sanki yüzlerce insanla uğraşmamışcasına ilgili ve hevesle işlerini yaptılar. Çok teşekkür ederiz bu güzel tur için.
Özlem

sevgili Deepnature ekibi, İki arkadaş olarak katıldığımız karadeniz turunda çok güzel bir hafta geçirdik. Yoğunluktan kaynaklanan bazı aksaklıklar dışında turumuz keyifli idi. Katılan diğer arkadaşların yaş dağılımları da birbirine yakın olunca ve rehberlerimizin de sıcakkanlılıyla güzel de dostluklar kurduk. Rehberimiz Alp bölgeye çok hakim, horon konusunda uzman sevecen bir arkadaş. Kendisine bize karadenizi çok güzel tanıttığı için teşekkür ederiz. Tabii sizlere de. Özenli turlar yaptığınızı yazmıştınız web sayfanızda, buna uygun bir tur yaptığınız için.
Pınar

Merhaba, Cok yagmur yagdı, ancak son gun donerken gunes yuzu gorebildik, hatta grubumuzun ismini bile gun yuzu goremeyenler olarak koyduk. Ancak herseye ragmen cok keyif aldıgım tatillerden biri idi, ozellikle rehber arkadaslarımız (Alp, Muhammet ve Celal) superdiler. Artık her yıl gitmeyi planlıyorum. Hicbir manzarayı goremedigimiz icin ucretlerde indirim bekliyoruz :))))) İyi çalışmalar dilerim
Tolga

Merhaba, 25 Haziran-02 Temmuz arasında Doğu Karadeniz Yaylalar turuna katıldım arkadaşlarım Teoman Gökcan ve Burak Sofu ile beraber. Burada kendim adına söylüyorum ama eminim ki arkadaşlarım ve turdaki diğer arkadaşlar da aynı fikirdedirler: Herşeyden çok memnun kaldık, özellikle orda Rehberimiz olan Alp Demirkaya ve Mustafa, artı şoförümüz Kemal Abi güzel ve huzurlu bir tatil geçirmemizi sağladıkları için sizin aracılığınızla bu vesileyle bir kez daha çok teşekkürler. Bu tatile olanak ve organizasyonu sağlayan Deepnature çalışanlarına çok teşekkürler. Daha nice başarılar.
Aytaç

Havale/EFT ile ödeme:
11.200 TL
Kredi kartı ile tek seferde:
11.200 TL


  Axess BankkartCombo Bonus CardFinans MilesSmiles Paraf Wings World
Taksit
2
3
4
5
6
7
8
9
Taksit TutarıTaksit Toplamı
5.600,00 TL11.200,00 TL
3.733,33 TL11.200,00 TL
2.884,00 TL11.536,00 TL
2.340,80 TL11.704,00 TL
1.978,67 TL11.872,00 TL
1.720,00 TL12.040,00 TL
1.526,00 TL12.208,00 TL
1.375,11 TL12.376,00 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
5.600,00 TL11.200,00 TL
3.733,33 TL11.200,00 TL
2.884,00 TL11.536,00 TL
2.340,80 TL11.704,00 TL
1.978,67 TL11.872,00 TL
1.720,00 TL12.040,00 TL
1.526,00 TL12.208,00 TL
1.375,11 TL12.376,00 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
5.600,00 TL11.200,00 TL
3.733,33 TL11.200,00 TL
2.884,00 TL11.536,00 TL
2.340,80 TL11.704,00 TL
1.978,67 TL11.872,00 TL
1.720,00 TL12.040,00 TL
1.526,00 TL12.208,00 TL
1.375,11 TL12.376,00 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
5.600,00 TL11.200,00 TL
3.733,33 TL11.200,00 TL
2.884,00 TL11.536,00 TL
2.340,80 TL11.704,00 TL
1.978,67 TL11.872,00 TL
1.720,00 TL12.040,00 TL
1.526,00 TL12.208,00 TL
1.375,11 TL12.376,00 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
5.600,00 TL11.200,00 TL
3.733,33 TL11.200,00 TL
2.892,40 TL11.569,60 TL
2.349,76 TL11.748,80 TL
1.988,00 TL11.928,00 TL
1.732,80 TL12.129,60 TL
1.537,20 TL12.297,60 TL
1.382,58 TL12.443,20 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
5.600,00 TL11.200,00 TL
3.733,33 TL11.200,00 TL
2.884,00 TL11.536,00 TL
2.340,80 TL11.704,00 TL
1.978,67 TL11.872,00 TL
1.720,00 TL12.040,00 TL
1.526,00 TL12.208,00 TL
1.375,11 TL12.376,00 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
5.600,00 TL11.200,00 TL
3.733,33 TL11.200,00 TL
2.884,00 TL11.536,00 TL
2.340,80 TL11.704,00 TL
1.978,67 TL11.872,00 TL
1.720,00 TL12.040,00 TL
1.526,00 TL12.208,00 TL
1.375,11 TL12.376,00 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
5.600,00 TL11.200,00 TL
3.733,33 TL11.200,00 TL
2.884,00 TL11.536,00 TL
2.340,80 TL11.704,00 TL
1.978,67 TL11.872,00 TL
1.720,00 TL12.040,00 TL
1.526,00 TL12.208,00 TL
1.375,11 TL12.376,00 TL
KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive