29 Ekim Kastamonu Kanyonları Küre Dağları Turu

3 GECE 4 GÜN (27-31 Ekim 2021)

Doğa, keyif, dinlence... 29 Ekim tatilinde çocuklarınızla katılabileceğiniz keyifli bir tur alternatifi. Küre Dağları, Kastamonu Kanyonları ve Yenice Ormanlarının eşsiz güzellikleri bu turda sizleri bekliyor. Çocuklu aileler için ideal bir tur. TURUMUZ KESİN HAREKETLİDİR.

₺ 2.199’den itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
29 Ekim Kastamonu Kanyonları Küre Dağları Turu
 
TUR KONSEPTİ
BUTİK
(25 kişiyle sınırlı kontenjan, ekstra tur yok, bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde az kişiyle gezme ayrıcalığı)
 
GÖRÜLECEK YERLER
Kastamonu, Daday, Küre Dağları, Valla Kanyonu, Horma Kanyonu, Çatak Kanyonu, Yenice Ormanları, Ilıca Şelalesi
 
TUR REHBERİ
ERGÜN YALÇIN
Flora ve fauna bilgisi yüksek, bölge konusunda deneyimli lisanslı rehber

ZORLUK
2 / 5 
Zorlu yürüyüş yok. Herkesin yürüyebileceği parkurlar. Bir kaç noktada hafif yokuşlar var.
 
TUR ÖZETİ
Doğayla iç içe, çiftlik otelde konaklama
Küre Dağları ve kanyonların eşsiz güzellikleri
Yenice Ormanlarında keyifli bir yürüyüş programı
Kahvaltısı meşhur İzbeli Çiftliğinde kahvaltı
Çiftlik gezisi ve süt sağma aktivitesi
Bölge uzmanı rehber Ergün Yalçın eşliğinde özenle hazırlanmış program
Çocuklu aileler için ideal tur
 
PROGRAM
 
1. GÜN (27 EKİM 2021)
29 Ekim Küre Dağları Valla Kanyonu Yenice Ormanları Turu için gece İstanbul'dan hareket
(23:30 İncirli / 24:00 Mecidiyeköy   / 00:30 Kadıköy Evl. Dairesi / 00:50 Bostancı / 01:00 Kartal)
> İncirli : İncirli E-5 Kenarındaki Dilek Pastanesi Önü
> Mecidiyeköy: Mecidiyeköy Mado Önü
> Kadıköy : Evlendirme Dairesi otoparkının yan tarafı (Ziverbey yönü yol kenarı)
> Bostancı : E-5 Bostancı Köprüsü Otobüs Durağı
> Kartal : E-5 Kartal Köprüsü Otobüs Durağı
 
2.GÜN (28 EKİM 2021)  İZBELİ ÇİFTLİĞİ - DADAY 
İzmit, Bolu, Gerede güzergahını takip ederek Kastamonu'ya ulaşıyoruz. Gezimizde ilk durağımız, köy kahvaltısi için uğrayacağımız İzbeli Çiftliği olacak. Günümüzde serfitikali organik tarım yapılan, konuklarına doğal, yöresel ürünler sunan bir işletme olarak faaliyetini sürdüren tarihi çiftlik,1651 yılında tımarlı sipahi yetiştirilmek üzere İzbeli Ailesi’ne verilmiş, fazla bir değişikliğe uğramadan, doğal çevresi korunarak günümüze kadar  gelmiştir. Kahvaltı sonrası Daday'a geçerek otelimize ulaşıyoruz. Odalara yerleşme ardından otelimizin yakınındaki doğal güzellikleri görmek üzere gezimize başlıyoruz. Aracımızla kısa bir yolculuğun ardından Taşçılar Göleti ve baraj göletinin çevresinde yürüyüş gerçekleştiriyoruz. Yürüyüş ortalama bir saat sürüyor. Şanslıysak, bu yürüyüş esnasında gökdoğan, balıkçıl gibi sık göremediğimiz kuşları görebiliriz. Sonrasında Daday merkezde öğle yemeği molası. Dileyen misafirlerimiz Daday'ın meşhur etli ekmeğinden yiyebilirler, tavsiye olunur. Öğle yemeğinden sonra otele dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz ata binme, jeep safari, atv safari gibi ekstra aktivitelere katılabileceği gibi hamam, sauna gibi otelin misafirlere ücretsiz aktivitelerinden de yararlanabilirler (pandemi tedbirleri nedeniyle kapalı olmaması halinde) Akşam yemeği otelde. 
(Toplam yürüyüş süresi 1-1,5 saat)
Konaklama: İksir Resort Town
 
3.GÜN (29 EKİM 2021)   KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI - ILICA ŞELALESİ -  HORMA KANYONU - VALLA KANYONU - ÇATAK KANYONU
Sabah erken kahvaltı ardından Küre Dağları Milli Parki gezimize başlamak üzere yola koyuluyoruz. Ballıdag Ormanlarından, Azdavay  ve Pınarbaşı ilçelerinden geçip ilk durağımız olan  Horma Kamyonuna ulaşıyoruz. Zarı Çayının kireç taşı kayaları aşındırarak olusturdugu eşsiz doğal oluşumları görebileceğimiz  3,5 km lik (1 saat) keyifli ve kolay bir yürüyüş yapacağız. Bu yürüyüş bizi Horma kanyonunun bitimindeki Ilıca şelalesine ulaştıracak. 15 metre yükseklikten dökülen Ilıca şelalesi, suyun döküldüğü yerde oluşan doğal havuz ve çevresi çeşitli bitki örtüsü ile kaplanmış egzotik bir görünüme sahiptir. Şelale otoparkında bekleyen aracımıza binip gezimize Valla Kanyonu devam edeceğiz. Kanyon girişine ulaştıktan sonra 40 dakikalık kolay bir  yürüyüşle kanyonu tepeden göreceğimiz seyir noktasına ulaşıyoruz. Yüksekliği yer yer 1200 m'ye ulaşan Valla Kanyonu'nu tepeden gören seyir terasına geldiğimizde, 1200 metre aşağıdaki derenin sesi, kanyona yuvalanan şahin, kartal gibi yırtıcı kuşların çığlıkları birbirine karışıyor. Manzara seyri sonrası  kanyon girişindeki Muratbaşı köyünde bir aile işletmesine (köy evi) konuk olup  öğle yemeğimizi alacagiz. (Alternatifler; Köfte, doğal mantarlı ve ve çeşitli gözlemeler, köy yoğurdudan ayran, semaver çayı) Yemek sonrası aracımıza binerek  gezimize, Küre Dağlarının bir diğer görkemli kanyonu olan Çatak Kanyonu ile devam edeceğiz.  Yine aracımızla belli bir yere kadar ulaştıktan sonra orman içinden yürüyüş yolundan 40 dk. civarı kolay bir yürüyüşle kanyonun eşsiz manzarasını görebileceğimiz Cam seyir terasına ulaşıyoruz. Manzaranın keyfini çıkartıp bol bol fotoğraf çektikten sonra aynı yoldan yürüyerek aracımıza dönüyoruz. Aracımızla buluştuktan sonra Daday'daki otelimize doğru dönüşe geçiyoruz. Takribi 1.5 saatlik yolculuğun ardından otele ulaşıyoruz. Akşam yemeği otelde.
(Toplam yürüyüş süresi 3 saat)
Konaklama: İksir Resort Town
 
4.GÜN (30 EKİM 2021)  DADAY - KASABA KÖYÜ - MAHMUTBEY CAMİİ - KASTAMONU
Sabah katılmak isteyen misafirlerimizle 2,5 km yürüyüş yaparak otelin çiftliğine ulaşıyoruz ve burada süt sağımı aktivitesi yapıp sıcak süt ikram ediyoruz. Ayrıca çiftlik hayvanlarını ve çiftlik hayatını da görme imkanı yakalıyoruz. Ardından otelimize dönüş ve kahvaltıyı takiben aracımızla gezi programımıza başlıyoruz. İlk olarak Daday kasaba merkezine geçerek burada bulunan Köpekçioğlu Konağını görüyoruz. Mustafa Kemal Atatürk'ün İnebolu'ya giderken kaldığı bu güzel konağı gezdikten sonra Daday yakınlarında Kasaba Köyünde bulunan Mahmut Bey Camii'ne gidiyoruz. Anadolu'daki ahşap işlemeciliğinin en güzel örneklerinden biri sayılan camiyi gezdikten sonra Kastamonu şehir turu yapıp öğle yemeği molası veriyoruz. Yemek ardından Kastamonu gezimizi tamamlayıp Daday'a konakladığımız otele dönüyoruz. 
(Sabah yürüyüşüne katılmanız halinde toplam yürüyüş süresi 1 saat) 
Konaklama: İksir Resort Town
 
5.GÜN (31 EKİM 2021)  YENİCE ORMANLARI
Sabah kahvaltı ardından tesisten ayrılarak Karabük il sınırları içerisinde bulunan doğa harikası Yenice Ormanlarına doğru yola çıkıyoruz. Birçok özel bitkiye ev sahipliği yapan ve WWF tarafından  'Korunması gereken 100 sıcak nokta''dan biri ilan edilen bu tabiat alanında yürüyüş yapıp eşsiz manzaraların tadını çıkardıktan sonra öğle yemeğimizi yiyip İstanbul'a doğru yola devam ediyoruz. Hava ve yol şartlarına bağlı olarak 23:00 civarlarında İstanbul'a ulaşıyoruz. Siz misafirlerimizi aldığımız noktalara bırakırken bir başka organizasyonumuzda buluşmak ümidiyle vedalaşıyoruz.
(Toplam yürüyüş süresi 1,5-2 saat)
 
COVID-19 TEDBIRLERI
:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.
:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 
:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.199 Ek yatak₺ 2.199 Single konaklamalı tur ücreti₺ 2.749 Çocuk fiyatı₺ 1.699

:: 3 Gece İksir Resort Town'da konaklama

:: Ulaşım 

:: Rehberlik 

:: İlk gün İzbeli Çiftliğinde kahvaltı

:: Otelde 3 sabah kahvaltısı 

:: Otelde 3 akşam yemeği 

:: Program dahilindeki çevre gezileri, yürüyüş programları

:: Milli park giriş ücretleri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

 

:: Yoldaki yemekler

:: Öğle yemekleri

:: Akşam yemeklerindeki içecekler

:: Müze giriş ücretleri

:: ATV Safari, Jeep Safari gibi ekstra aktiviteler

:: Kişisel harcamalar, otel ekstraları

TUR HAKKINDA

Turumuz bir doğa turudur. Çok uzun olmayan doğa yürüyüşleri içermektedir. Doğa turunun dinamikleri gereği hava, yol ve ortam şartlarına göre programda değişiklikler yapılabilir. Programda belirtilen süre ve zamanlar değişkenlik gösterebilir.

 

PCR TESTİ ZORUNLULUĞU BİLGİLENDİRMESİ

20.8.2021 tarihli İçişleri Bakanlığı Genelgesi uyarınca 6 Eylül 2021 Pazartesi gününden itibaren aşısız veya hastalığı geçirmemiş kişilerin özel araç hariç uçak, otobüs, tren veya diğer toplu ulaşım araçlarıyla gerçekleştirecekleri şehirlerarası seyahatler için negatif sonuçlu PCR testi zorunluluğu gelmiştir. Bu çerçevede bu turumuzda araca biniş öncesi HES kodu üzerinden kişilerin aşılı/geçirilmiş hastalık (Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreye göre) sorgulaması yapılacak veya azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi talep edilecektir. 

Kişi hastalığı geçirmemiş veya aşılı değil veya negatif PCR testi yok ise bu kişilerin seyahatine müsaade edilmeyecek. 

 

-DAHA ÖNCE COVİD-19 GEÇİRDİYSENİZ;

Araca biniş esnasında HES KODU sorgulaması yapılacaktır. Covid-19 hastalığı sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreyi sağlıyorsanız negatif pcr testi talep edilmeyecektir.

 

-AŞI YAPTIRDIYSANIZ;

Araca biniş esnasında HES KODU sorgulaması yapılacaktır. Aşılama sonrası bilimsel olarak bağışık kabul edilen süreyi sağlıyorsanız negatif pcr testi talep edilmeyecektir.

 

-AŞI YAPTIRMADIYSANIZ;

Tur hareketinden azami 48 saat önce yapılmış negatif PCR testi sonucunu ibraz etmeniz gerekmektedir.

 

Genelge şartlarının sağlanmaması nedeniyle araca binilememesi ve tura katılınamamasından kaynaklı doğacak kayıplardan acentamız sorumlu değildir, bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir.

 

HATIRLATMALAR

:: Bu geziye gelirken küçük bir sırt çantası , yürüyüş ayakkabısı bulundurmayı unutmayınız. 
:: Otelde kapalı havuzu kullanmak isterseniz bone zorunluluğu vardır, yanınızda bone bulundurunuz.

:: Koltuk yerleşimi rezervasyon sırasına göre yapılmaktadır.

:: DEEPNATURE Rehberi;  hava ve ortam şartlarına bağlı olarak tur programı üzerinde düzenleme yapabilme hakkını saklı tutar. 

 

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 6 yorum var.

Tur güzergahı ve gezilen yerler güzel, rehberimiz (ergün Bey) ve şoförümüz kibar ve bilgili. Araç konforlu, konaklama tesisi güzel. İlk gün çiftlikte kahvaltı iyi düşünülmüş. Ayrıca oteldeki seçenekler hoşluk yarattı. Aile olarak katıldık ve memnun dönüyoruz. Teşekkürler.
Uğurtan

Tur rehberimizin konuya hakimiyeti çok başarılı. Otel biraz kalabalık olmasına rağmen temiz ve güzeldi. Soğuk havaya rağmen , çok güzel ve kesinlikle dinlendirici zaman geçirdik. Türkiye'nin böyle korunan güzel yerlerini görmek mutlu edici. Şehirden kaçıp doğal ve sade hayatın tadını dört gün bile çıkarmak çok güzeldi.
Sinem

Rehberimiz Ergün bey, şoförümüz, dadaydaki otelimiz, tur kaptanı çok çok iyiydi. Grubun da uyumlu olmasıyla çok güzel bir tatil geçirdik. Teşekkür ederiz.
Melike

Merhabalar, Kastamonu turumuz mükemmel geçti: Hava güzel, Grup uyumlu, Rehber tecrübeli ve iyi niyetli, Otobüs yeni, Otel o şartlarda mükemmel, Tabiat çıldırmaya başlamış ! Daha ne istenebilir ! Tüm grup adına Deep Nature Travel' a çok teşekkürler
Orhan

Selam , turumuzdan ve organizasyondan memnun kaldık.Tur rehberimiz Ergun Bey de ilgili ,tecrubeli ve basarılı bir rehber. Otel de cok guzel bir seçim.Otel sahibi de bizzat bizlerle ilgilendi. Biz bu turun cocuklara uygun olmadıgını dusunerek cocuk getirmemiştik ama turda bir tek cocuksuz aile bizdik. Neyseki yine de cocuklar uyumluydu ve istedigimiz kadar yuruyebildik. Bu nedenle tur ilanlarında 'cocuk dostu ' ifadesini eklemenizin yerinde olacagını dusunuyorum . Boylece biz de cocugumuzla tatil planlarken sizi aramadan once internetten bakarken bilgi sahibi olabiliriz. teşekkürler,
Gülay

Merhaba, Daha önce katıldığımız Deep Nature gezilerinde (Karadeniz, Mardin Vd.) olduğu gibi Kastamonu Küre dağları ve çevre kanyonlarını kapsayan geziden de fevkalade memnun kaldık. Gerek tur programı, gerek kaldığımız İKSİR otel, gerekse rehberimiz Ergün Bey'in donanımı ve pozitif yaklaşımı güzel bir tatil geçirmemize ciddi katkı sağladığını düşünmekteyim. Kastamonu Daday ilçesinde bulunan İKSİR otel açıkçası donanımı, oda ve binaları, aktivite ve sahiplerinin pozitif yaklaşımları sebebi ile bizi çok şaşırttı. Bu kadar güzel olabileceğini düşünmemiştik. Çevrede bulunan doğal güzellikleri anlatmak mümkün değil, gidip yaşamak lazım. Her şey için teşekkür ederiz. Bir daha ki tatilde görüşmek üzere hoşçakalın.
Hülya

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive