29 Ekim Butik Antakya Antep Turu

2 GECE 3 GÜN (29-31 Ekim 2021)

29-31 Ekim 2021 Butik Antakya Antep Turu. Butik turlar uzmanından, 20 yıllık deneyimle keyifli bir program. Bölge uzmanı rehber eşliğinde tur ayrıcalığı. İstanbul'dan her iki havaalanından da ulaşım seçeneği

₺ 2.699’den itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
29 Ekim Butik Antakya Antep Turu
 
KONSEPT
BUTİK
(25 kişiyle sınırlı kontenjan, ekstra tur yok, bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde az kişiyle gezme ayrıcalığı)
 
KONTENJAN 
25 kişi
 
GÖRÜLECEK YERLER
Gaziantep, Antakya, Harbiye Şelaleleri, Samandağ
 
PROGRAM
 
1.GÜN (29 EKİM 2021 CUMA)  GAZİANTEP
29 Ekim Butik Antakya Antep Turu için 10:45'te Gaziantep Havaalanında buluşuyoruz. (İstanbul'dan her iki havaalanından da geliş opsiyonları mevcuttur, programın altında görebilirsiniz)
Rehberimiz sizi Gaziantep Havaalanında karşılıyor. Havaalanında bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra Mozaik Müzesi ile gezimize başlıyoruz. Bu güzel müzeyi ziyaret edip yöre tarihi ve mitolojisi hakkında bilgi edindikten sonra araçla panoramik Gaziantep şehir turu yaparak kentin görülmesi gereken yerlerini görme fırsatı yakalıyoruz. Ardından öğle yemeği molası. Lezzetli Antep kebapları bizleri bekler. (ne yiyebiliriz? küşleme, kıyma kebap, bostana)
Öğle yemeği sonrasında Elmacı Pazarı, otantik Bakırcılar Çarşısı ve tarihi merkezi görebileceğimiz gezinin ardından meşhur Tahmis Kahvesine gidip kahve molası veriyoruz. Ardından çarşıda serbest zaman. Elmacı Pazarında alışveriş yapabilirsiniz. Günün sonunda Bey Mahallesinde bulunan 200 yıllık bir geçmişe sahip yöresel Ermeni Konağında çay ve zahterlerimizi yudumlayarak gezimizi tamamlıyoruz  ve otele geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.
KONAKLAMA: GAZİANTEP GRAND HOTEL (5*)
 
2.GÜN (30 EKİM 2021 CUMARTESİ) GAZİANTEP - ANTAKYA - HARBİYE ŞELALELERİ
Oteldeki kahvaltı ardından yola çıkıyoruz ama Gaziantep'ten ayrılmadan önce fırınımıza uğrayarak Gaziantep'in en beğenilen lezzetlerinden biri olan katmeri sıcak sıcak alıp ikram ediyoruz. Sonrasında Antakya'ya doğru yola çıkıyoruz. 
İlk olarak Hatay Sultan Sofrasında öğle yemeği molası (ekstra)
(ne yiyebiliriz? yoğurt aşı, Antakya yemekleri, kaytaz böreği, sac oruğu, kağıt kebabı)
Yemeğin ardından dünyanın ilk mağara kilisesi olarak bilinen St.Pier Kilisesini ve ardından Antakya Mozaik Müzesini gezdikten sonra Tarihi Uzun çarşıya giriyoruz. Burada salaş bir dükkanda hizmet veren ama lezzeti eşsiz künefecimize gidiyoruz. Sabırla bekleyip kömür ateşinde yavaş yavaş pişen eşsiz lezzete sahip künefeden tadabilirsiniz (ekstra)
Daha sonra üç semavi dine ait ibadethanelerin bir arada bulunduğu tarihi Antakya sokaklarını yürüyerek gezdikten sonra görsel ziyafet sunan Harbiye Şelalelerine gidiyoruz. Manzaralı çay keyfi ardından konaklayacağımız otele geçiyoruz. Akşam yemeği otelde.
KONAKLAMA: ANTAKYA ANTİK BEYAZIT HOTEL  / NORTHHILL HOTEL
 
3.GÜN (31 EKİM 2021 PAZAR)  ANTAKYA - VAKIFLI KÖYÜ  - SAMANDAĞ
Kahvaltı sonrası otelden ayrılarak ilk olarak Türkiye'nin yaşayan tek Ermeni köyü olan Vakıflı Köyü'ne gidiyoruz. Köyü gezip, köy hakkında bilgilendirmenin ardından dileyenler köyde yaşayan kadınların yaptığı reçel, nar ekşisi gibi ürünlerden satın alabilirler. Sonrasında Hıdırlık köyüne hareket ediyoruz. Burada, Hz. Musa'nın asasının yeşerip bir çınar ağacına dönüştüğüne inanılan asırlık çınar ağacının gölgesinde çay molası veriyoruz. Sonrasında, Asi Nehri’nin denize döküldüğü yer olan Çevlik sahiline ulaşarak öğle yemeği molası veriyoruz ( ne yiyebiliriz? deniz mahsulleri, balık, salata)
Öğle yemeği molasının ardından UNESCO'nun Dünya Mirası Geçici Listesi'ne eklenen ve dünyanın ilk tüneli olduğu düşünülen Titus Tüneli'ni ve Tünelin deniz tarafındaki girişine göre sağ tarafta 100 metre kadar uzaklıkta bulunan Beşikli Mağara'yı geziyoruz. 
Programımın tamamlanması ardından Antakya'ya dönüş ve havaalanına transfer. 18:00 itibarıyla konuklarımızı Hatay Havaalanına bırakarak bir başka turda tekrar buluşmak dileğiyle vedalaşıyoruz. 
 
İSTANBUL HAVAALANINDAN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ  BİLGİLERİ
 
Gidiş (29.10.2021 Cuma)
TÜRK HAVA YOLLARI İstanbul Havaalanı - Gaziantep Havaalanı 08:50 kalkış - 10:25 varış
 
Dönüş (31.10.2021 Pazar)
TÜRK HAVA YOLLARI Hatay - İstanbul Havaalanı 19:05 kalkış - 21:10 varış
 
Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg
 
İSTANBUL SABİHA GÖKÇEN HAVAALANINDAN KATILMAYI TERCİH EDEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ  BİLGİLERİ
 
Gidiş (29.10.2021 Cuma)
PEGASUS HAVA YOLLARI İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı - Gaziantep Havaalanı 09:05 kalkış - 10:45 varış
 
Dönüş (31.10.2021 Pazar)
PEGASUS HAVA YOLLARI Hatay - İstanbul Sabiha Gökçen  Havaalanı 19:10 kalkış - 20:50 varış
 
Ücretsiz bagaj hakkı: 15 kg
 
İZMİR'DEN KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLERİMİZ İÇİN UÇUŞ BİLGİSİ
 
Gidiş (29.10.2021 Cuma)
SUN EXPRESS HAVA YOLLARI İzmir Havaalanı - Gaziantep Havaalanı 06:20 kalkış - 08:00 varış
(İstanbul grubu 10:30'ta inecektir. Otele transfer ve istirahat. İzmir misafirlerimizi 11:30'da otelden alacağız)
 
Dönüş (31.10.2021 Pazar)
PEGASUS HAVA YOLLARI Hatay - İzmir Havaalanı 22:00 kalkış - 23:40 varış
(Tüm grubumuz 18:00'de Hatay Havaalanına bırakılacaktır, havaalanında bekleme süresi var)
 
NOTLAR
Rehber grubu Gaziantep Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile uçağınızın kalkacağı havaalanına ulaşarak check in işleminizi kendiniz tamamlamanız gerekmektedir. 
Gelişte uçuşunuzda 1 saatten fazla rötar olması ve saatin 11:30 olması halinde rehber diğer uçaklarla gelen misafirlerle tura başlar, havaalanından kendi imkanlarınızla şehir merkezine ulaşarak gruba katılabilirsiniz. 
Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEPNATURE sorumlu tutulamaz.
 
COVID-19 TEDBIRLERI
:: Covid-19 tedbirleri uyarınca tüm katılımcılarımızdan HES Kodu talep edilmektedir.
:: Turumuz esnasında covid-19 tedbirleri uyarınca mesafe, temizlik, maske kurallarına riayet edilecektir. Araçlarımız her sabah temizlenip, dezenfekte edilerek tura başlayacaktır. 
:: Tur araçlarında dezenfektan bulundurulacaktır.
 
YURTİÇİ UÇUŞLARDA AŞI / PCR TESTİ ZORUNLUĞU
 
KURAL VE KOŞULLAR
T.C. İçişleri Bakanlığı’nın yayımladığı genelgeye göre, 6 Eylül 2021 (dahil) tarihinden itibaren iç hat uçuşlarda check-in sırasında HES kodu aracılığıyla aşılı/geçirilmiş hastalık veya azami 48 saat önce yapılmış negatif sonuçlu PCR testi şartı aranacaktır.
 
T.C Sağlık Bakanlığı’nın belirlediği kriterler çerçevesinde, bakanlıkça kabul gören aşıların uçuşa kabul kriterlerini karşılaması için; Johnson & Johnson için tek doz, diğer aşılar için iki doz aşı olunması ve son doz üzerinden 14 gün geçmesi gerekmektedir.
 
Covid-19 bağışıklığı bulunan kişiler için aşı ve PCR testi gerekmemektedir. Covid-19 hastalığını geçirmiş olup, pozitif sonuçlu PCR testinin üzerinden en fazla 180 gün geçmiş olan yolcularımız bağışık kabul edilmektedir.
 
Covid-19 geçirmiş olan yolcularımız için, PCR pozitif test sonucunun üzerinden en az 14 gün geçtikten sonra süre sınırı olmaksızın tek doz aşı uygulaması yeterli bulunmaktadır.
 
Uygulama, 18 yaş (18 yaşından gün almış) ve üzeri tüm yolcularımız için geçerlidir.
 
Yolcuların check-in işlemlerini gerçekleştirebilmeleri için Hayat Eve Sığar uygulaması HES Kodu Ayarları bölümünden Aşı Durumu, Hastalık Durumu ve Test Durumu statülerinin görüntülenebilmesine onay vermiş olmaları gerekmektedir. 
 
Genelge şartlarının sağlanmaması nedeniyle uçağa binilememesi ve tura katılınamamasından kaynaklı doğacak kayıplardan acentamız sorumlu değildir, bu konuda sorumluluk katılımcıya aittir

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.699 Ek yatak₺ 2.699 Single konaklamalı tur ücreti₺ 3.799 Çocuk fiyatı₺ 2.399
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 2.949 Ek yatak₺ 2.949 Single konaklamalı tur ücreti₺ 3.749 Çocuk fiyatı₺ 2.649

:: İstanbul-Gaziantep uçak bileti (15 bagaj hakkı)

:: Hatay-İstanbul uçak bileti (15 bagaj hakkı)

:: Bölgedeki ulaşım ve transferler

:: Profesyonel rehberlik hizmetleri

:: 1 gece 5* Gaziantep Grand Hotel'de konaklama

:: 1 gece Antakya Antik Beyazıt otel yada Northhill Hotel'de konaklama

:: 2 sabah kahvaltısı

:: 2 akşam yemeği (set menü)

:: Program dahilindeki çevre gezileri

:: Gaziantep'te katmer ikramı

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: En fazla 25 kişilik butik tur ayrıcalığı

:: Öğle yemekleri 
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Müze ve ören yeri giriş ücretleri
:: 15 kg. üzeri bagaj ücretleri
:: Uçakta online checkinde koltuk seçimi
:: Kişisel harcamalar
:: Otel ekstraları

 

* Müzekartınız varsa yanınızda bulundurunuz.

BU TURUN FARKI

 

* DEEPNATURE TRAVEL, en fazla 25 kişilik butik bölge turlarıyla, Antakya Antep turlarında en çok tercih edilen seyahat acentalarından biridir. Bayram dönemi turlarımızın kontenjanları ortalama olarak 1 ay önceden dolmaktadır. Gerek çalıştığımız oteller, gerek rehber kadromuz ile bölge şartlarında verilebilecek en iyi hizmeti sunabilecek şekilde programlar hazırlıyoruz. Araştırın, eşinize dostunuza arkadaşlarınıza sorun elbet DEEP NATURE ile bölgeye gitmiş bir tanıdığınıza rastlarsınız. Onlar anlatsın bizi size. Bölge hakimiyetimiz ve tecrübemiz ile Antakya ve Antep'i en iyi şekilde gezebilmek için DEEP NATURE'ı tercih edin.

 

* Turumuz butik konseptli bir tur olup en fazla 25 kişiyle gerçekleşecek şekilde planlanmıştır. Benzer turları, programları görebilirsiniz ancak turumuzun 25 kişiyle sınırlı olarak benzer turlara göre ''daha az kişiyle'' yapıldığı detayını lütfen gözden kaçırmayınız. Bu bizlere 40 kişilik bir tura göre iki kat daha maliyetli bir tur olarak yüksek maliyet oluştururken katılımcılara ise daha az kişiyle, nispeten daha az zaman kaybederek ve daha hızlı bir şekilde bu programı gerçekleştirme imkanı vermektedir.

 

* Turumuz fiyat odaklı değildir. Bizden daha ucuz turlara rastlayabilirsiniz. Bu turların pek çoğu otobüsle ve kalabalık gruplar halinde yapılmaktadır. Ancak kitle turizmi yapmadığımızı, butik tur anlayışıyla hizmet verdiğimizi hatırlatırız. Turlarımız en ucuz değildir. Bölge şartlarında, olabildiğince iyi hizmet verebilmek üzerine çaba göstermekteyiz.

 

* Turumuz 20 yıllık deneyimimizle, emekle, özenle ve detaylıca düşünülerek hazırlanmış bir program olup rehberlerimizin ve bölge turlarımıza katılmış misafirlerimizin görüşleri dikkate alınarak hazırlanmıştır.

 

* Çalıştığımız oteller bölge standartlarında iyi oteller arasındadır. Otellerimiz konumları ve hizmet kalitesi ile konaklayan misafirlerimizin çoğu tarafından beğenilmektedir. 

 

* Turumuzun rehberleri bölgeye hakim, tecrübeli ve misafir dönüşlerimizde olumlu görüş bildirilmiş rehberlerdir. Benzer turları karşılaştırırken, aynı programın da yazılabileceğini ama aynı hizmet standardının garantisi olmayacağını dikkate almanızı öneririz. Hiç gitmeden, görmeden masa başında programlarımızı kopyalayabiliyorlar belki ama henüz bizi kopyalayamıyorlar:)

 

REZERVASYON HAKKINDA

Resmi tatil dönemlerindeki Antakya Antep turlarımız yoğun talep görmektedir. Kontenjanımız kısıtlıdır. En az 1 ay öncesine kadar rezervasyonlarınızı tamamlamanızı öneriyoruz. Geç rezervasyonlarda uçak bileti ücretleri yükselmektedir.

 

KONTENJAN HAKKINDA

Antakya Antep turlarımız 10 ile 25 kişi arasında katılımcı ile butik konseptli olarak yapılmaktadır.

 

TUR TARİHLERİNDE GEZİLECEK ŞEHİRLERDE SON 5 YILIN HAVA DURUMU İSTATİSTİKLERİ

Son 5 yılda 29-31 Ekim tarihlerinde bölgedeki hava durumu incelendiğinde en yüksek sıcaklık 30 derece, en düşük sıcaklık (gece sıcaklığı) ise 8 derece olmuş. Ortalama en yüksek sıcaklık 19 derece, en düşük sıcaklık ise 9 derece. Son 5 yıldaki 15 gün içinde yağmurlu gün sayısı 6. Hava çoğunlukla az bulutlu.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 37 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

Turdan genel olarak çok memnun kaldım. Rehberimiz Murat Bey konulara ve mekanlara çok hakimdi. İnsan ilişkileri de kuvvetli olduğundan çok rahat bir şekilde grubu idare etti. Tur programı son derece dolu, yoğun ama sürdürülebilirdi. Bu keyifli ve neşeli tur için teşekkür ederim
Oya

Çok güzel düzenlenmiş bir tur programı. Görmeyi istediğim yerleri rehberimiz murat Bey’in bölgeyi iyi bilmesi kişileri yakından tanıması ve donanımlı bilgisi ile çok güzel gezdim. Anlatımı ifade şekli çok düzgün. Kendisine çok çok teşekkür ederim. Tur olarak böyle bir rehberle çalıştığınız için sizi kutlarım. Ayrıca bizi çok güvenli bir şekilde zor yollarda hiçbir sorun yaşamadan bizim ulaşımımızı sağlayan Ahmet Bey’e teşekkür ediyorum. Turdaki kişi sayımızın az olması da bizim açımızdan çok iyi oldu. Katılan kişilerin uyumlu olusu da ayrı bir avantaj.
Eser

Tur için tesbit edilen özellikle tarihi yerler harika idi. Ayrıca bir İstanbul beyefendisi gibi çevresine saygılı ve işini çok iyi yapan rehberimiz Burçak Bey’in güzel sunumları geziye daha güzel anlam kattı.
Ülker&Nidai

Rehberimiz Burçak bey’in ilgisi, alası, bilgisi mükemmel. Otellerde içki olmaması içki içenler adına olumsuz.
Sultan&Sebahattin

Genel hatlarıyla doyurucu. Rehberimiz ilgili ve bilgili. Organizasyon çok başarılı + dakik her an dolu dolu.
Mine

Uzak kaldığım, tanıma fırsatı bulamadığım Güney Doğu Anadolu kültürünü, gelmişi, geçmişi ve bugünüyle nakış gibi işleyerek bizi bilgilendiren turunuza çok teşekkür ederim. Her şey çok güzeldi.
Nermin

Her şey çok ayrıntılı düşünülmüş. Rehberiniz gideceğimiz yerleri özenle seçmiş ve ayrıntılı bilgi verdi. Ayrıyeten Rehber ve Şoför iyi uyum sağlayıp her türlü yardımcı oldular.yoğun olması ve acele etme zorunda kalmamız yine de her şey çok güzel geçti. Çok teşekkür ederim
Esin

Öncelikle teşekkürler, bu turu iptal etmediniz. Bu kadar zamanda bu kadar verimli, iyi organize bir tur düşünemezdim. Kendi açımdan bundan sonra daha yavaş ve bol zamanlı turlar tercih edeceğim, ama bu tura katıldığım için hiç pişman değilim. Murat Bey’ e ve size bu başarılı organizasyondan dolayı tekrar teşekkürler.
Çiğdem

It was amazing. Murat Bey is a very knowledgeable and charsimatic guide. The place that we went to were beautiful and interesting and experince was made better by the information we got.
Onur

Şoförümüz Doğan Bey çok dikkatli ve iyi kullandı arabayı, kendimizi emin hissettik. Murat bey bize çok aydınlatıcı bir rehber oldu, sempatik kişiliği ile hepimizin gönlünü fethetti. Böyle bir rehber ve şoför ile çalıştığınız için çok şanslısınız, bizde şanslıydık.
Zeynep

Çok iyi bir tur, tebrikler.
Sevim

Turunuz başından sonuna kadar, bizlerin tüm beklentilerini hatta sürpriz program dışı etkinlerin olması ile keyifli bir seyahate dönüştü. Rehberimiz Bülent Bey ve şoförümüz Erdal Bey’e çok çok teşekkür ederim. Bizlere unutamayacağımız bir seyahat yaşattınız. Tarih bilgisi, anlatımı, detayları, en güzel manzaraları keyifli yürüyüşleri çok lezzetli yemekleri ile bizlere sabırla saygıyla bu hizmetleri sunduklarından dolayı çok teşekkür ederim.
Şermin

Öncelikle , butik turun avantajlarını yaşıyoruz, Deep Nature farkı burada ortaya çıkıyor. Nedeni mi : Sevgili rehberimiz Bülent kardeşimiz sayesinde. Yöre insanı olması bizlere buraları etraflıca anlatarak (bu taraflarda neler yaşanmış bu günlere nasıl gelmiş) tek kelimeyle harikaydı kendisi. İstanbul’da bu turun yemek turu olduğu söylendi, valla haklıymışsınız. Bülent Bey yörede ne kadar kaliteli ve lezzetli yemek yapılan yer varsa bizi götürdü. Çok teşekkürler
Recep & Buket

Öncelikle rehberimiz ve şoförümüze çok çok teşekkür ediyorum. Anlatım dili-tarih bilgisi-yardım severliği sahiplenmesi, başından bizlerin her istediğini sabırla gerçekleştirdikleri için çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Kaldığımız oteller şehirlere göre en güzel mekânlar. Şehir turu, alışveriş, ihtiyaçlar sürpriz doğa yürüyüşü bile düzenlemesi beni gerçekten çok mutlu etti. İyi ki sizin şirketinizi seçip Bülent ve Erdal Bey’le, uyumlu bir grupla seyahat etmişim. Gerçekten çok teşekkür ederim ve tüm tanıdıklarımı sizlere göndereceğimden emin olabilirsiniz. Sizlere bu tur sayesinde başarılı çalışmalar dilerim.
Hülya

Görüşüm olumlu. İlk defa Deep Nature’la seyahat ettim, gerek rehber gerek tahsis edilen araç soförünün yörede yaşayan kişiler olması turun son derece verimli, dolu dolu geçmesini sağladı. Ayrıca tura katılım için limitli sayıda kişi alınması çok iyi bir seçim. Teşekkür ederim. Zaman uygunluğunda yine turunuzla seyahat etmeyi düşünebilirim.
Eren & Orhan

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive