1 Mayıs Küba Turu

9 GECE 11 GÜN (24 Nisan-4 Mayıs 2023)

Küba turu uzmanından, deneyimli rehber eşliğinde Türk Hava Yolları ile 1 Mayıs Küba Turu. Kendine özgü ruhu, misafirperver ve canayakın insanları, dünyaca meşhur puroları, eski arabaları ve salsasıyla Küba, keyifli bir programla sizleri bekliyor.

$ 1.925’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
1 Mayıs Küba Turu
 
BULUŞMA BİLGİSİ
 
İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA, SAAT 22:00
Tur hareket tarihinde, Uçuş saat gece yarısını geçe 02:00 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz ] 
Akşam, İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde saat 22:00 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile Havana’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta olacaktır.
 
TUR PROGRAMI
 
1.GÜN/ 24 Nisan 2023, Pazartesi İSTANBUL – HAVANA 02:10 / 07:45
Sabah 07:45’de Küba’nın başkenti Havana’ya ulaşıyoruz. Havalimanında karşılanma ve rehberimiz eşliğinde, konaklayacağımız tesise geçerek, eşyalarımızı bırakıyoruz. Daha sonra gezimize başlıyoruz. HAVANA ŞEHİR TURU ÖĞLE YEMEKLİ TUR * Etkileyici tarihinin yanında dünya savaşlarından çok az zararla çıkmış ve ilk inşa edildiği haliyle kendini korumuş, 50’li ve 60’lı yılların Amerikan arabalarının sıkça görülebildiği, İspanyol mimarisinin etkileyici örneklerine sahip Havana’yı tanıtmaya yönelik Havana Şehir Turu’nu gerçekleştiriyoruz. San Cristobal de la Habana'dan ismini alan Havana; İspanyollar tarafından kurulmuştur. Şehir turumuz modern Havana’dan başlıyor, artdeko ve modern mimarisi ile karışık Vedado Bölgesi'nden geçilerek dünyaca ünlü Devrim Meydanı'na doğru ilerliyoruz... Modern Havana’dan Eski Havana’ya 15 dakika uzaklıkta zaman durmuş gibi kolonyal tarzı meydanları ve binaları karşımıza çıkıyor. Ünlü Capitol binasına uğrayarak tarihi merkezine devam edeceğiz. Plaza de Armas, Plaza de la Catedral, Plaza Vieja ve Plaza de San Francisco adım adım yürünerek eski sokakları gezecek ve çamaşır asılmış kırık dökük balkonlardan bizi izleyen ağzı purolu yaşlılara el sallayarak turumuzu gerçekleştiriyoruz. Bol bol fotoğraf çekebilirsiniz. En değerli fotoğraflarınız siyah beyazlar olacak, kendinizi zamanında yolculuk yapmış gibi hissedecekseniz. La Bodeguita del Medio ve Floridita Bar’ı ünlü Ernest Hemingway'i hatırlatacak. Bolero, Chachalar, Maraka ritmi içimizden doğacak. UNESCO’nun sit alanları listesinde yer alan başkentin eski şehrini kolaylıkla bir müzik cenneti denilebilmektedir. Bir turistin Havana’da hemen hemen gideceği her kafede, sokakta, barda, otelde ve restoranda canlı müzik gruplarına rastlaması mümkündür. Öyle ki insan bazen kendi ülkesinde dinleme olanağını bulduğu kaliteli Latin grupların çokluğu karşısında şaşırmakta ve o zaman müziğin bir Kübalı için hayatın vazgeçilmezlerinden olduğunu daha iyi anlamaktadır. Öğle yemeği turumuz esnasında alınacaktır. 
Geceleme Casa particular* (Özel odalar, Banyolar, Lisanslı Butik pansiyon tip-A otel)
 
2.GÜN / 25 Nisan 2023 Salı HAVANA – VINALES – HAVANA
Kahvaltı sonrası öğle yemekli-Tam gün Pinar del Rio-Vinales Vadisi turumuz olacak. Bu turumuzda önce tütün tarlaları gezecek, nasıl yetiştirildiği hakkında bilgilendirilecek ve Vinales’te yerel bir Puro Çiftliği’ni ziyaret edeceğiz. Los Jazmines tepesinden Vinales Vadisi’nin manzarası seyredildikten sonra öğle yemeğini El Palenque Restoranda yiyeceğiz. Cueva del Indio Mağarası’nın içindeki nehri sandalla gezerek geçtikten sonra Mural de la Prehistoria'da inanılmaz güzel doğada Leovigildo tarafından çizilmiş bir yağlı boya tablosu sizi bekliyor. Son olarak sürpriz bir yerli aile ziyareti yapılacaktır. Ardından Havana'ya geri dönüyoruz. Geceleme Havana’da.
 
3.GÜN/ 26 Nisan 2023 Çarşamba CIENFUEGOS – TRINIDAD
Sabah kahvaltısının ardından aracımız ile ilk olarak UNESCO dünya mirası listesindeki CIENFUEGOS kentini, meydanı ve eski Tiyatroyu ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Daha sonra Trinidad şehrine devam ediyoruz. ‘’ CASA PARTICULAR ‘’ Kübalı ailenin evine gideceğiz, bazı evler 2 bazı evler üç odalıdır. Grup sayımıza göre birkaç eve yayılıp bu geceyi gerçek Küba atmosferinde, hareketli sokaklarında geçireceğiz.
 
4. GÜN: / 27 Nisan 2023 Perşembe TRINIDAD
Trinidad şehir turumuzu yapacağız. Tarihi sokaklarında yürüyeceğiz. Plaza Mayoru ziyaret edeceğiz, Canchánchara Bar’da özel yöresel kokteylden tadacağız, turumuzun sonunda evlerimize dmnüyoruz. Dileyen misafirlerimiz şehir turumuzun ardından sahile gidebilirler. Şehir merkezinden taksilerle çok yakın bölgededir.
 
5.GÜN: / 28 Nisan 2023 Cuma TRINIDAD – CAMAGUEY
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Camaguey’e gideceğiz. Yaklaşık olarak 4 saat sürecek yolculuğumuzu takiben Camaguey’e varıyoruz. Rehberimiz eşliğinde şehir turumuza başlıyoruz. Plaza San Juan de Dios, Plaza del Carmen meydanlarının yanı sıra Azize Nuestra Señora de la Soledad kilisesini göreceğiz. Turumuzun ardından burada konaklayacağımız evlerimize yerleşmek üzere hareket ediyoruz. 
Geceleme CASA PARTICULAR CAMAGUEY evlerde. 
 
6.GÜN / 29 Nisan 2023 Cumartesi CAMAGUEY – SANTA CLARA – VARADERO
Sabah çok erken kahvaltı sonrası saat 07:30’da Santa Clara‘ya yolculuğumuz başlıyor. Plaza Ernesto Che Guevara, CHE Müzesi ziyaretimizi yapacağız. Burası her gün yüzlerce kişinin ziyaretine geldiği yerdir. Yine Santa Clara merkezde yer alan eski tren rayları ve zırhlı tren anıtını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz sonrası yerel bir restoranda alınacaktır. Daha sonra Varadero‘ya yöneliyoruz. Varışımızı takiben odalarımıza yerleşme. Geceleme herşey dahil konsepti olarak Varadero otelimizde. 
OTELİMİZ: BRISAS DEL CARIBE ALL INCLUSIVE vb.
 
7.GÜN / 30 Nisan 2023 Pazar VARADERO – HAVANA
Bugün otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Havana’ya dönüyoruz. Varışımızı takiben serbest saatlerimiz var. Geceleme Havana’da casalarımızda. 
 
8. GÜN / 01 Mayıs 2023 Pazartesi HAVANA
Bugün ÖZEL OLARAK ayrılmış günümüz. ÖZEL bayram günü etkinliği ..ve DEVRİM sabahı Serbest günümüz.. Geceleme Havana’da Casa.
 
9. GÜN / 02 Mayıs 2023 Salı HAVANA
Bugün serbest saatlerimiz var. Geceleme Havana’da Casa.
 
10.GÜN / 03 Mayıs 2023 Çarşamba HAVANA / İSTANBUL 09:10 / 08:30+1
Bugün casalarımızdan erkenden ayrılıyoruz. İstanbul uçuşumuzu yapmak üzere 09:10’da uçağımıza geçiyoruz.
 
11.GÜN / 04 Mayıs 2023 Perşembe İSTANBUL 08:30
İstanbul’a varış saatimiz 08:30 ve Turumuzun sona ermesi.
 
****** Ekstra turlar minimum 20  kişinin katılması halinde gerçekleştirilecektir*****
 

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.925 Ek yatak$ 1.925 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.190 Çocuk fiyatı$ 1.875
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.021 Ek yatak$ 2.021 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.299 Çocuk fiyatı$ 1.969

:: Türk Havayolları ile İSTANBUL – HAVANA – İSTANBUL uçak bileti

:: Programda belirtilen tüm turlar ve transferler

:: 5 Gece Havana’da, 2 gece Trinidad’da, 1 gece Camaguey’de Casa Particular (özel lisanslı işletme) konaklama

:: 1 gece Varadero’da herşey dahil otelde konaklama

:: Havana’da 1 öğle yemeği

:: Havana’da yarım günlük şehir turu

:: Pınar Del Rio & Vinales vadisi turu, öğle yemekli

:: Cienfuegos panoramik şehir turu, öğle yemekli

:: Trinidad şehir turu 

:: Santa Clara panoramik şehir turu, öğle yemekli

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası 

:: Küba vize ücreti (60 USD) (Yeşil pasaporta vize gerekmemektedir)

:: Programda belirtilmeyen yemekler ve dahil yemeklerde alınan içecekler.

:: Programda dahil olmayan ekstra turlar

:: Yurt dışı çıkış pulu

:: TURUMUZUN YABANCI - YEREL SERVISLER - REHBER KAPTAN GARSON İÇİN BAHŞİŞLERİ Kişi Başı 50 EURO (Bu ücret Turun 1.günü çıkışta toplanır ve tur liderine teslim edilir. Tipler yolcularımız adına bölgedeki yabancı servis sağlayıcılarına takdim edilir. Artan meblağ olursa misafirlerimize ikramda bulunulur)

 

BU TURA KATILIM İÇİN KÜBA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
Bu tura katılım için Küba vizesi gerekmektedir. Küba vizesi için 6 ay geçerli pasaport ve iki adet fotoğraf gerekmektedir.
Umumi pasaport sahipleri için vize ücreti tur fiyatına dahildir.

Umumi Pasaport : Vize gerekli

Yeşil Pasaport : Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli değil

 

BU TURA KATILIM İÇİN İKİ AŞINIZI OLDUĞUNUZU GÖSTEREN AŞI SERTİFİKASI GEREKMEKTEDİR.
Bu tura katılım için Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen covid 19 aşılarından iki adet olup ikinci aşının üzerinden en az 14 gün geçmiş olması ve uluslararası aşı kartınıza işlenmiş olması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR

SAĞLIK
Küba’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

VİZE BİLGİLERİ
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir. Diplomatik, Hizmet ve Hususi Pasaport hamilleri ise, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır. Küba vizesi pasaporta yapıştırılmaz, ayrı bir belge olarak verilir. Ülkeye giriş ve çıkışlar bu belge üzerine damgalandığından pasaportunuzda görünmez. Bu nedenle Amerika Birleşik Devletleri’ne yapacağınız seyahatlerde sorun yaşamazsınız. Küba’da, giriş yaparken gümrük memurunu uyarmanız halinde pasaportunuza herhangi bir damga veya ibare vurulmaz.

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul - Havana: 13 saat 50 dakika, Havana– İstanbul: 16 saat 15 dakika.

PARA BİRİMİ
Küba’nın para birimi Küba Pesosu’dur (CUP). Ancak turistlerin kullanımı için Convertible Peso (CUC) adı verilen bir para birimi daha vardır. Seyahatiniz esnasında bu parayı kullanacaksınız. Yanınıza EURO ve bunun ufak birimlerini almanızı öneririz.

SAAT DİLİMİ
Küba ile Türkiye arasında -7 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Küba’da 05.00

TELEFON KULLANIMI
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise Turkcell ve Avea hatlar Küba’da kullanılmaktadır. Ancak konuşma ücreti oldukça pahalı (1 dakika = 8 TL).

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

YEMEK KÜLTÜRÜ
Küba’da tavuk, deniz mahsulleri ve kara fasulye oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

ELEKTRİK
Küba’da elektrik 110 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm.
Adaptör getirmeniz gerekecektir.

ALIŞVERİŞ
Küba’dan puro alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar dışında alışveriş ürünü bulunmuyor.

KÜBA’DAN NE KADAR PURO GETİREBİLİRİM?
Küba’dan faturasız olarak iki kutu puro alınabiliyor. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor. Faturalı olarak en fazla 2.000 Euro değerinde puro sayın alabilirsiniz.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 7 yorum var.

Dakiklik, seçilen rehber, seçilen oteller ve tur programı çok iyi idi. Güven veren tur. Viva DEEPNATURE!!!
Emir

Tur az kişiyle gerçekleştiği için memnunum. Oteldeki yemeklerin daha yerel olmasını umuyordum ama bildik yemekler sunuldu. Rehberimiz bilgili ve pozitif düşünceli. Yağmurlu havada bile bizi rahatlattı. Otel tercihleri güzel, program gayet iyi. Tekrar katılmayı düşünüyoruz turlarınıza.
Aydoğan

Çok güzel bir turdu, rehberimiz özellikle çok bilgili ve canayakındı. Küba turumuz dolu dolu ve eğlenceli geçti.
Seniha

Çok iyi organize edilmiş bir turdu, Küba'ya doyduk! özellikle rehberlik servisi mükemmeldi.
Zeynep

Turumuz olabildiğinden fazlaca güzel geçti. Küba bambaşka bir yer ve rehberimizin de yönlendirmeleriyle çok güzel gezdik. Özellikle rehberimizden memnun kaldım.
Makbule

Akşam yemeklerini otelde yapmak yerine, yerel restoranlarda yenilmesi daha iyi olur. Gezi programı başarılı idi. Rehberimiz Gökhan Bey'den çok memnun kaldım. Grup üyelerimiz de çok iyi idi. Teşekkür ederiz.


4-12 Temmuzda yapılan tur programında her şey yerinde ve güzeldi. Özellikle rehberimiz Tolga Bey turumuzu daha da güzelleştiren en önemli unsurdu. Kendisine ayrıca teşekkür ederim.
Cenk

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive