Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Doğu Karadeniz Yaylaları Turu
  • Doğu Karadeniz Yaylaları Turu
  • Doğu Karadeniz Yaylaları Turu
  • Doğu Karadeniz Yaylaları Turu
  • Doğu Karadeniz Yaylaları Turu

Doğu Karadeniz Yaylaları Turu

6 GECE 7 GÜN (9-15 Haz / 16-22 Haz / 23-29 Haz / 30 Haz-6 Tem / 7-13 Tem / 14-20 Tem / 21-27 Tem / 28 Tem-3 Ağu / 4-10 Ağu / 11-17 Ağu / 18-24 Ağu / 25-31 Ağu / 1-7 Eyl 2024)

Doğu Karadeniz Yaylaları Turu... Butik yayla turları. En fazla 15 kişilik gruplarla 2024 yaz dönemi butik Karadeniz yayla turları. Doğu Karadeniz'i görme ve tanıma fırsatı bulacağınız bu turda; Fırtına Vadisi, Kaçkar Yaylaları ve Macahel bir arada. KARADENİZ YAYLA TURLARINDA 23 YILLIK DENEYİM, TECRÜBELİ REHBERLER VE MİSAFİRLERİMİZE BÖLGENİN DOĞAL GÜZELLİKLERİNİN YANINDA YÖRE KÜLTÜRÜNÜ DE TANITMAYA GAYRET EDEN YAKLAŞIM.

₺ 36.500’den itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Doğu Karadeniz Yaylaları Turu
 
TUR ÖZETİ
Rize ve Artvin'de geçen koşturmasız program
Manzarası ile nefes kesen Gito, Sal & Pokut Yaylaları
Ekolojik yapısıyla ünlü Fırtına Vadisi
Biyosfer alanı Macahel Vadisi
Palovit & Maral Şelaleleri
Türkülere konu olmuş Samistal Yaylası
Macahel'in köyleri; Maral, İremit, Camili, Kayalar
Tarihi konaklar ve taş köprüler
Yayla ve göllere doğa yürüyüşleri
Leziz yöresel yemekler
Sürpriz ikramlar
 
ZORLUK DERECESİ
3/5 
 
TUR TARİHLERİ
9-15 Haziran / 16-22 Haziran / 23-29 Haziran / 30 Haziran-6 Temmuz / 7-13 Temmuz / 14-20 Temmuz / 21-27 Temmuz / 28 Temmuz-3 Ağustos / 4-10 Ağustos / 11-17 Ağustos / 18-24 Ağustos / 25-31 Ağustos / 1-7 Eylül / 8-14 Eylül / 15-21 Eylül 2024
 
HAREKET / KONTENJAN
Turlarımız en az 6 kişiyle hareket eder, en fazla 15 kişi kapasitelidir.
 
PROGRAM
 
1. GÜN / RİZE, ZİL KALE, ŞİMŞİR ORMANLARI, GİTO YAYLASI, BADARA MEZRASI
Rize Havalimanı’nda saat 09:00'daki buluşmanın ardından (Rize'ye en geç 08:45 inişli uçuşlarla gelebilirsiniz) aracımızla Fırtına Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Havalimanından hareket ettikten 10 dakika sonra Fırtına Vadisi'ne giriş yapıyoruz. Ardından yaklaşık 45-50 dakikalık bir yolculukla Zil Kale'ye (Zir Kale) varıyoruz. 
Zil Kale & Şimşir Ormanları
Vadinin ortasında yer alan, 14.yy’a tarihlenen kaleyi gezip, tarihini dinleyip fotoğrafladıktan sonra Şimşir Ormanları'na geçiyoruz. Dünyanın en büyük ikinci şimşir ormanı dense de bu konuda kesin bir kanıt yok. Son yıllarda şimşirler hastalandı ve kurudular. Diyeceksiniz ki buraya neden getirdiniz. Kurumuş şimşir ormanının enteresan bir güzelliği var. Tabi ki temennimiz şimşirlerin tekrar canlanması. :( Şimşir Ormanları ziyaretimizi tamamladıktan sonra öğle yemeğine gidiyoruz.
Gito Yaylası & Badara Mezrası
Yemeğin ardından rotamızı 2050 metre yükseklikteki yaklaşık 50 dakikalık bir yolculukla ulaşacağımız Gito Yaylası'na çeviriyoruz. Fırtına Vadisi'ne hakim bir konumdaki Gito'da; Pokut Yaylası, Çat Köyü, Badara Mezrası, Altıparmak Dağları ve hatta hava berraksa Gürcistan Dağları manzaramızı oluşturacak. Tabii bulut denizi de başka bir manzara alternatifi olarak bizi bekliyor olabilir.
Yayladaki serbest zamanın ardından yaylanın üst tarafında göreceğiniz tepeye bir yürüyüş yapacağız. Bu yürüyüşü herkes rahatlıkla gerçekleştirebilir. Yaklaşık yarım saat sonra tepeye varmış olacağız. Burada manzara inanılmaz. 360 derecelik bir panoramaya sahip denizi de gören bir nokta. Burada kısa bir mola verip sürpriz ikramlarımızla birlikte manzaranın keyfini çıkardıktan sonra aşağıya iniş başlıyor. Aracımızla Gito Yaylası'ndan Badara Mezrası'na geçiyoruz. Badara Mezrası aslında küçük bir yayla. Önündeki küçük göleti ile güzel de bir fotoğraf veriyor. Badara'da yaptığımız kısa gezi sonrası vadi tabanına doğru inişe geçiyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: Çamlıhemşin / Rize
 
Yürüyüş Süresi: 2 saat  /  Zorluk 2/5
 
2. GÜN / SAMİSTAL YAYLASI, HAZİNDAK YAYLASI, AMLAKİT YAYLASI
Kahvaltının ardından otelimizden ayrılıp yörenin en eski ve en sakin yaylalarına doğru gideceğiz.
Amlakit Yaylası - Samistal Yaylası Yürüyüşü
İlk durağımız 2000 rakımda bulunan ve Hemşin Yaylaları'nın en büyüklerinden biri olan Amlakit Yaylası. Vadi içine, dere kenarına kurulan bu yayla hem misafirperver insanları hem de huzur veren sessizliği ile bizleri karşılıyor. Amlakit’te aracımızdan inip kısa bir çay molası verdikten sonra yürüyüşümüze başlıyoruz. Yürüyüşümüzün ilk kısımları biraz yokuş yukarı olacak ama arkamızı dönüp manzaraya baktığımızda yorulmak aklımıza bile gelmeyecek. Yaklaşık 2 saatlik yürüyüş sonunda yörenin en eski yaylalarından biri olarak bilinen ve evlerinin tümü taştan yapılmış olan, 2500 rakımdaki Samistal Yaylası’na varıyoruz. Yaylada duyabileceğiniz tek ses dere sesi ve meralarda otlayan büyük ve küçükbaş hayvanların sesi olacak. Kısa bir fotoğraf molası verip dere kenarında kumanyalarımızı yedikten sonra tarihi patikadan Hazindak Yaylası’na yürüyeceğiz.
Hazindak Yaylası
Yürüyüşün bu kısmı kolay ve düz. Yol üzerinde insan gücü ile patikalara yerleştirilen, dev taştan merdivenler ve birbirinden soğuk pınarlar bize eşlik edecek. Yürüyüşümüzün sonlarına doğru ahşap mimarisi ile ünlü Hazindak Yaylası bizleri karşılayacak. Burada kısa bir mola daha verdikten sonra otele dönüşe geçiyoruz.
Palovit Şelalesi
Kalan zamana göre yol üstünde uğrayabileceğimiz bir kaç yer daha var. Muhteşem Palovit Şelalesi ise bugünkü yürüyüşü taçlandıracaktır. 15 metre yükseklikteki şelale bölgenin en yüksek değil ama debisi en fazla olan şelalesidir. İsteyenler yoldan aşağıya inip şelalenin dibinde fotoğraf çektirebilir. 
Şelaleden ayrıldıktan sonra otelimize dönüyoruz. 
Konaklama: Çamlıhemşin / Rize
 
Yürüyüş Süresi: 5,5 saat  /  Zorluk 3/5
 
3. GÜN / POKUT YAYLASI, EYNETAP, SAL YAYLASI, ÜLKÜ KÖY
Kahvaltının ardından gezimize başlıyoruz. Bugün birbirinden güzel üç yaylayı ziyaret edeceğiz. İlk olarak Pokut ve Sal Yaylası'na gideceğiz.
Sal Yaylası & Pokut Yaylası & Eynetap
Hava durumu ve yol koşullara göre uygun araçla çıkacağımız Pokut ve Sal Yaylaları defalarca gazete ve dergilere konu olan, instagram paylaşımlarının vazgeçilmez noktası, 2000 metre yükseklikte muhteşem güzellikte iki yayladır. Tepe üstüne kurulu bu yaylalardaki tüm evlerin tamamen ahşaptır. Bakirliğini korumuş bu iki yaylanın etrafı vahşi bir ormanla çevrili, manzara ise doyulmaz.
Otelden yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğun ardından ilk durağımız olan Sal Yaylası’na ulaşıyoruz. Yaylanın ön kısmındaki geniş çimenlik alan ve arkasında dizili yayla evleri farklı bir güzellik sunuyor. Hele Sal’ın üstündeki bankta oturmak, etrafı seyredip temiz havayı ciğerlere çekmek anlatılmaz yaşanır denen deneyimlerden. Sal Yaylası'yla olan birlikteliğimiz bittikten sonra Pokut Yaylası'na geçiyoruz.
İki yayla arasında yapacağımız yarım saatlik düz orman içi yürüyüş güne ayrı bir güzellik katacak. Bu kısa yürüyüşün ardından bu sefer Pokut Yaylası’nın manzarasının keyfini çıkarıyoruz. Bir yandan deniz, bir yandan Kaçkar, şansımız varsa bulut denizi ve bulutlardan başını çıkarmış dağ adacıkları. Etrafı balta girmemiş bir doğal yaşlı orman ile çevrili olan Pokut’a doyamayacaksınız. Pokut'ta manzaraya karşı vereceğimiz molada size sürpriz ikramlarımız olacak. Yaylayı gezip keyfini çıkardıktan sonra yayla evlerinin arasından ormana giriyoruz ve Eynetap'a ulaşıyoruz. Burada çayırlık alana serilip kısa bir mola veriyoruz. Molanın ardından otelimize dönüyoruz. Otelde geçireceğimiz serbest zamanın ardından isteyenlerle Ülkü Köyü'ne gidiyoruz.
Konaklama: Çamlıhemşin / Rize
 
Yürüyüş Süresi: 3,5 saat  /  Zorluk 3/5
 
4. GÜN / TROVİT YAYLASI, YILDIZ GÖLÜ, ELEVİT YAYLASI
Kahvaltıdan sonra otelimize 1 buçuk saatlik mesafede olan Trovit Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz. 
Trovit Yaylası & Yıldız Gölü
Trovit Yaylası 2500 metre yükseklikte yer alan, vadi içine kurulmuş ahşap ve taş evlerden oluşan bir yerleşim yeridir. Yaylada kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra Yıldız Gölü'ne doğru çıkışa başlıyoruz. Ortasından dere akan vadide yaklaşık bir saatlik düz sayılacak bir yürüyüş yaptıktan sonra sağa tarafa doğru yükselerek yarım saatlik bir çıkışla 2900 metre yükseklikteki Yıldız Gölü'ne varıyoruz.
Büyük denebilecek bir buzul gölü ile karşı karşıyayız. Gölün rengi ve sahili sizi Salda Gölü'ndeymiş gibi hissettirebilir. İsteyenlerin rahatlıkla yüzebileceği gölde öğle yemeği molamızla birlikte yaklaşık 1,5 saat kalıp aynı yoldan dönüşe geçeceğiz.
Elevit Yaylası & Çat Köprüsü
Vadiden aşağıya inip Trovit Yaylası'nda bıraktığımız aracımızla tekrar buluştuktan sonra 1800 metre yükseklikteki Elevit Yaylası'na iniyoruz. Bir zamanların en çok ziyaret edilen ve Vartivor fastivalinin en coşkulu yaşandığı yaylalardan olan ''nüfusu belirsiz'' Elevit Yaylası şu sıralar eski hareketli günlerini özlüyor. Yayla içinde yapılan yürüyüş ve fotoğraf molalarının ardından otelimize dönüşe geçiyoruz. Yol üzerindeki Çat Köprüsü'nde fotoğraf molası vermeyi de ihmal etmiyoruz tabi. :) Çat'tan ayrıldıktan sonra otelimize dönüyoruz.
Konaklama: Çamlıhemşin / Rize 
 
Yürüyüş Süresi: 4 saat  /  Zorluk 3/5
 
5. GÜN / KARAGÖL, MACAHEL, CAMİLİ KÖYÜ, MARAL ŞELALESİ
Sabah erken kahvaltının ardından otelimizden ve Fırtına Vadisi'nden ayrılıyoruz ve Artvin'in Borçka ilçesinde yer alan Macahel Vadisi'ne doğru yola çıkıyoruz.
Borçka Karagöl Tabiat Parkı
Bu yolculuk sırasında yolumuzdan biraz saparak Borçka Karagöl Tabiat Parkı'nı da ziyaret ediyoruz. Bir heyelanın bu kadar güzel bir sonuç vermesi şaşırtıcı. 19. yy başlarında Klaskur Yaylası yakınlarındaki bir tepede oluşan heyelan Klaskur deresinin önünü kapatmış ve 1500m yükseklikteki bu tabiat parkı statüsündeki göl oluşmuş.
Macahel Vadisi & Camili Köyü 
Karagöl'den ayrıldıktan sonra yola devam ediyoruz. Macahel Geçidi'nde verdiğimiz fotoğraf molasının ardından Doğu Karadeniz’in en önemli ve özgünlüğünü korumuş yerlerinden biri olan, UNESCO tarafından biyosfer alanı ilan edilen Macahel Vadisi'ne ulaşıyoruz.
Bölgede ilk olarak Camili Köyü'ne gidiyoruz. Köyü gezip ahşap mimarisiyle dikkat çeken camiisini fotoğraflıyoruz. Camili Köyü’nden ayrıldıktan sonra rotamızı Maral Köyü’ne çeviriyoruz. Maral’da Sevda Abla'nın yerinde öğle yemeğimi molası veriyoruz.
Maral Şelalesi
Yemeğin ardından yarım saat sürecek Maral Şelalesi yürüyüşümüze başlıyoruz. Maral Şelalesi, Türkiye‘nin tek kırımdan dökülen en yüksek şelalesidir. 63 metrelik Maral Şelalesi’ni yukarıdan seyredebileceğiniz gibi rehberle beraber dik patikayı inip çıkmayı göze alanlar şelalenin altında yüzme şansı da yakalayabilirler. Şelale gezisinin ardından Maral Köyü’ndeki otelimize yerleşiyoruz.
Konaklama: Macahel / Artvin
 
Yürüyüş Süresi: 2 saat  /  Zorluk 2/5
 
6. GÜN / GORGİT YAYLASI, ANIT ORMAN
Bugünkü programımızda Unesco tarafından biyosfer rezervi ilan edilen ve koruma altına alınan Efeler Köyü'nün Gorgit Yaylası var. Toplam yürüyüşümüz anıt ormanlar içindeki patikadan yapılacak ve yaklaşık 5-6 saat kadar sürecek. Parkur üzerinde Gürcü Köyleri, Yaşlı Anıt Ormanları göreceğiz. En son nokta Gorgit Yaylası.
Anıt Orman & Gorgit Yaylası
Sabah Macahel Vadisi‘ne karşı kahvaltınızı yaptıktan sonra enerjimizi toplayıp aracımızla yürüyüşe başlayacağımız noktaya gidiyoruz. Gorgit Yaylası muhteşem anıt ormanı, ulu ağaçları içinde barındıran halen yaşayan ender yaylalardan biri…
Yürüyüşe hafif bir eğimle başlıyoruz ve bu hafif eğim uzunca bir süre devam edecek. Anıt Orman’ın içinden geçtikten sonra patika yaylaya kadar biraz dikleşiyor. Kısa molalarla rahatlıkla yürüyebileceğiniz bir parkur. Dereyi geçtikten sonra yaylaya çok az kaldı demektir. Son gazı aldıktan sonra Gorgit’e varıyoruz.
Gorgit Yaylası; yayla sezonu açıldığında ilk olarak Macahelli’lerin çıktığı, 1700 metre yükseklikte, Karçal Dağı’na bakan ve halen yaşayan bir yayladır. Orman çizgisinde olduğu için etrafı iri cüsseli kayın ağaçlarla çevrilidir. Yükseklerde kar eridiğinde yayla hemen terk edilir. Bu yüzden görülüp gidilen anlamına gelen Gorgit ismi verilmiştir. Yaylanın önünde çok geniş bir çimenlik alan ve bu alanın ortasında kocaman bir ağaç var. Tam gölgesinde uzanıp yorgunluk atılacak bir yer. Vaktimiz kalırsa yarım saatlik yürüyüşle isimsiz şelaleye gidiyoruz. Yaylaya yanımızda getirdiğimiz kumanyamızı yedikten sonra araçtan ayrıldığımız noktaya yine aynı yoldan dönüyoruz. 
Konaklama: Macahel / Artvin
 
Yürüyüş Süresi: 5-6 saat  /  Zorluk 4/5
 
7. GÜN / KAMİLET VADİSİ, ÇİFTEKÖPRÜ, MENÇUNA ŞELALESİ, DÖNÜŞ
Kahvaltı sonrası Rize Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. Dönüş yolculuğumuz boyunca göreceğimiz bir yer daha olacak. 
Macahel'den ayrıldıktan sonra aynı yoldan geri dönüp sahil yolunu kullanarak Artvin'in Arhavi ilçesine varıyoruz. Sonrasında Kamilet Vadisi'ne giriyoruz. Bölgede iki taş köprüyü bir arada görebileceğiniz tek yer olan Çifteköprü’yü ziyaret ettikten sonra aracımızla Mençuna Şelalesi yürüyüş parkurunun başına geliyoruz. Patikadan yapılan yürüyüşle yaklaşık 45 dakikada şelaleye varıyoruz. Yaklaşık 70 metreden dökülen şelale yüksek bir debiye sahip değil fakat görsel olarak bizleri tatmin edebiliyor. İsteyenler altındaki gölete girilebilir. Şelaleden ayrıldıktan sonra öğle yemeğine gidiyoruz. Yemeğin ardından Rize Havalimanı’na doğru yolumuza devam ediyoruz. 
Saat 18:00 civarı Rize Havalimanı'na ulaşıyoruz ve bir başka turumuzda tekrar buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.
(19:15 ve sonrası Rize kalkışlı uçuşlarla dönebilirsiniz)
 
Yürüyüş Süresi: 1,5 saat  /  Zorluk 2/5
 
NOT: Konaklanacak otel ve pansiyonların durumuna göre programa tersten de başlanabilir.
NOT: Hava koşullarına göre manzara seyri açısından gidilen yaylaların sırası değiştirilebilir.
NOT: Hava ve yol koşulları sebebiyle gidilemeyen yaylaların yerine koşulların uygun olduğu başka bir yaylaya gidilecektir.
 
KONAKLAMA
1. Gün: Nordic Otel, Dudi Konağı, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize
2. Gün: Nordic Otel, Dudi Konağı, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize
3. Gün: Nordic Otel, Dudi Konağı, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize
4. Gün: Nordic Otel, Dudi Konağı, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize
5. Gün: Macahel Greenroof Otel, İremit Pansiyon veya muadili - Macahel/Artvin
6. Gün: Macahel Greenroof Otel, İremit Pansiyon veya muadili - Macahel/Artvin
 
TUR FİYATI ( TERCİHİNİZE GÖRE İKİ KİŞİLİK / ÜÇ KİŞİLİK ODADA KONAKLAMALI OLARAK KİŞİBAŞI)
BANKA HAVALESİYLE 36500 TL
KREDİ KARTI TEK ÇEKİM 37595 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 2 TAKSİT 38763 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 3 TAKSİT 39420 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 4 TAKSİT 40150 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 5 TAKSİT 40880 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 6 TAKSİT 41610 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 7 TAKSİT 42340 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 8 TAKSİT 43070 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 9 TAKSİT 43654 TL
 
SINGLE FARKI: 12000 TL (banka havalesiyle ödemede)
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında konaklamak kaydıyla 3-6 yaş için geçerlidir.
0-2 yaş ücretsiz
3-6 yaş %20 indirimli
 
ÖZEL TUR İSTEKLERİNİZ HAKKINDA
Farklı bir tarih mi istiyorsunuz? Bu turu size özel mi gerçekleştirmemizi istersiniz??
Turumuz farklı tarihlerde küçük grubunuza ve ailenize özel olarak yapılabilir. Fiyatlandırma kişi sayısına ve istenilen tarihlerdeki uçak / pansiyon / araç maliyetlerine göre değişkenlik gösterir. 14 kişiye kadar olan gruplarda minibüs ve unimog araçlar kullanmaktayız. 4-5 kişilik aile, küçük grup gezilerini ise 4x4 araçlarımızla şoför-rehber aynı kişi olacak şekilde gerçekleştiriyoruz.  
Deneyimli Karadeniz yayla rehberlerimiz ve 23 yıllık tur tecrübemizle size terzi titizliğinde tur hazırlıyoruz. 
Özel grup ve size özel tur talepleriniz için info@deepnature.com a mail atabilir yada 02163495515 bize telefonla ulaşabilirsiniz. 
 
Hatırlatma:  Sayfada turun yayında olması o tarihteki turda kontenjan olduğunu / kesin hareket edeceği anlamına gelmez. Güncel kontenjan ve hareket durumu için telefonla acentamızı arayarak yada mail ile bilgi alabilirsiniz. Rezervasyon ve ödeme işlemlerinizi tamamlayıp bizden tur rezervasyon onayını ve kesin hareket teyidini  almadan lütfen kendiniz uçak bileti almayınız. Uçak bileti iptal / değişiklik cezalarından acentamız sorumlu değildir.
 

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 36.500 Single konaklamalı tur ücreti₺ 48.500 Çocuk fiyatı₺ 29.200
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 37.595 Single konaklamalı tur ücreti₺ 49.955 Çocuk fiyatı₺ 30.076
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 39.420 Single konaklamalı tur ücreti₺ 52.380 Çocuk fiyatı₺ 31.536
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 41.610 Single konaklamalı tur ücreti₺ 55.290 Çocuk fiyatı₺ 33.288
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 43.654 Single konaklamalı tur ücreti₺ 58.006 Çocuk fiyatı₺ 34.923

:: Bölgedeki ulaşım ve transferler (Rize'de başlar ve Rize'de sona erer)

:: 6 gece konaklama

:: 6 kahvaltı

:: 6 akşam yemeği

:: Rehberlik hizmeti

:: Müze ve ören yeri girişleri

:: Tüm geziler

:: Türsab zorunlu seyahat sigortası

:: Horon & şarkılı türkülü yöresel eğlenceler

:: Güler yüz ve kaliteli hizmet

:: Rize'ye geliş ve Rize'den dönüş (Türkiye’nin her yerinden katılım olduğu için havayolu ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil edilmemiştir)
:: Öğle yemekleri
:: Kişisel harcamalar
:: Salıncak, Rafting ve Tarzanpark macera parkı aktivite ücretleri (İsteğe bağlı olduğundan dolayı fiyata dahil edilmemiştir.)
:: Otellerdeki ve yemeklerdeki ekstralar
:: Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler

 

GEREKLİ KIYAFET / EKİPMAN (KISA ÖZET LİSTE)

- Yürüyüş botu

- Sırt çantası (20-30 lt)

- Panço yağmurluk

- Kişisel ilkyardım seti

- Maske veya buff

- Kişisel hijyen malzemeleri

- Tozluk

- Yedek ayakkabı

- Polar mont

- Baton (tek)

- Mayo ve havlu (göl ve derelerde yüzmek isteyecekler için)

- Powerbank

 

KIYAFET / EKİPMAN KONUSUNDA DETAYLI AÇIKLAMA
Güzel ve keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacak önemli maddelerden biri de nasıl giyindiğinizdir. Özellikle bu tatil doğada geçiyorsa. Almanların bir lafı var ‘‘ Kötü hava durumu yoktur, kötü malzeme vardır’’ diye. Bu laf sanırım durumu özetliyor. Hava durumu ne olursa olsun (extreme hava koşulları hariç) sizin uygun kıyafet ve malzemeleriniz varsa tatilden keyif almaya devam edersiniz.
Aşağıda size önerdiğimiz giyim ve malzeme listesini göreceksiniz. Şu anda adını hatırlamadığımız bir gezgin de ‘‘ Yanında götürmeyi düşündüğün kıyafetin yarısını, paranın iki katını götür’’ demiş. Dikkate almak lazım :)

Küçük sırt çantası: Yürüyüş esnasında polar, matara, krem, kumanya gibi sık kullanacağınız malzemelerinizi koyacağınız 20-30lt kapasiteli, mümkünse bel kolonu olan sırt çantası.
Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Biz size su geçirmez özelliğe sahip yürüyüş amaçlı botları öneriyoruz. En önemli detay botlarınızın bilekleriniz sarmasıdır. Turda giyeceğiniz ayakkabıyı uzun süredir kullanmıyorsanız lütfen şehirde bir gün giyin. Turun ilk günü patlayan çok ayakkabı gördük.
Yedek ayakkabı, sandalet veya terlik getirebilirsiniz.
Tozluk: Bileğinizden dizinize kadar kapatır ve botunuza taş, toprak, çamur, kar girmesini engeller. Ayrıca olası çamurlu bir parkurda paçalarınız temiz kalır. Süper bir şeydir yani.
Yağmurluk: Genelde panço denen sırt çantanızla aynı anda giyebileceğiniz, bol ve diz altına kadar sizi koruyan özel amaçlı yağmurluklardır. Özellikle belirtelim bu yağmurluğunuzun da tek kullanımlık çöp poşeti tarzı bir şey olmamasına özen gösterin.
Baton: Doğa turlarında özellikle inişlerde kolaylık ve denge sağlar. Nasıl doğru şekilde kullanılacağınızı rehberinize sorabilirsiniz.
Baş: Mevsime göre, bere, buff, şapka bulundurun.
Üst: Sizi rüzgardan ve soğuktan koruyacak polar, gün sayısının en fazla 2 katı t-shirt, sweat shirt yeterlidir. Termal t-shirtler yürüyüşler için en uygun giysidir.
Alt: Sentetik kumaşlı pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Mevsime göre kısa pantolon da bulundurun. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz.
Ayak: Yürüyüşte ve sonrasında olmak üzere yeterli sayıda çorap bulundurun.
Matara: En az 1 lt’lik su kabı. Eğer keyfinize düşkünseniz termos getirebilirsiniz fakat hafif olanları tercih edin.
Fener: Çok büyük olmayan fakat yeterli ışık kaynağı olan yedek pilleri birlikte bir fener. Kafa feneri tercih ediniz.
İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.
Deniz-Göl: Karadeniz gezilerimizde mutlaka bir şelale veya göle girme fırsatı bulacaksınız. Orada ah vah edeceğinize yanınızda mayo/şort ve ince havlu bulundurmanızı öneririz.
Kişisel: Kişisel bakım malzemelerinizi unutmayın. Diş fırçası, macunu, koruyucu kremler, parfüm, hijyen ürünleri gibi. Bunlar dışında şarj cihazlarınızı unutmayın.

 

ÇOCUK İNDİRİMİ

Çocuk indirimi 0-6 yaş çocuklar için geçerli olup indirim iki yetişkin ile aynı odada konaklamalı olarak uygulanır.

 

KONAKLAMA

1. Gün: Nordic Otel, Dudi Konağı, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize

2. Gün: Nordic Otel, Dudi Konağı, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize

3. Gün: Nordic Otel, Dudi Konağı, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize

4. Gün: Nordic Otel, Dudi Konağı, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize

5. Gün: Macahel Greenroof Otel, İremit Pansiyon veya muadili - Macahel/Artvin

6. Gün: Macahel Greenroof Otel, İremit Pansiyon veya muadili - Macahel/Artvin

 

Çocuk konaklaması
0-5 Yaş ucretsiz çocuklar Ebeveyn ile aynı yatakta yatar. Ayrı yatağı yoktur. Araçta koltuğu yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)
6-12 Yaş indirimli çocuklar ebeveyn ile aynı odada kalır. Ayrı odası yoktur.

 

Single konaklama
Öncelikle Karadeniz turlarında tesislerin yetersizliğinden dolayı single konaklamalarda kontrolümüzde olmayan durumlar oluşabilmektedir. Katılımcılar single farkı ödeyerek odada tek başına kalmayı tercih ederlerse tesislerin müsaitliğine göre ve rezervasyon sırasına göre tek konaklama sağlanmaya çalışılır. Fakat bu durum tesisten tesise göre değişebilir. Yani bir gün odada tek kalabilirken diğer gün eşleşmek durumunda kalınabilir, bu bazen önceden tahmin edilemeyebilir.  Bu durumda tek kalamadığınız günün ücreti iade edilir.

 

YEMEK
Mümkün olduğu kadar sizlere yöresel lezzetler tattırmak istiyoruz.
Öğle yemekleri de gidilen yere göre bir tesiste, köy evinde veya kumanya şeklinde olacaktır. Kumanyalar fiyata dahildir.
Yemek konusunda tatmin olacağınızı söyleyebiliriz.
Malzemesini temin edebildiğimiz her Karadeniz yemeğini üşenmeden yapmaya çalışıyoruz. Fakat bilirsiniz ki sezonluk yemekleri sezon dışında yapamıyoruz.
Öğle yemeklerinde; bölgedeki tesis ve restoranlar kullanılacaktır. Rehberiniz bu konuda size önerilerde bulunacak. Bunun dışında herhangi bir tesisin olmadığı yerlere yapılacak gezilerde kumanya hazırlanacaktır.


ULAŞIM

Tur Hareket Saati ve Yeri: 09:00 Rize Havalimanı (gelişte en geç 08:45'te Rize'ye inişli uçuşları tercih edebilirsiniz)

Tur Bitişi: 18:00 Rize Havalimanı (dönüşte 19:15 ve sonrası Rize'den kalkışlı uçuşları tercih edebilirsiniz)

 

Araçlarımız yukarıda belirtilen saatte havaalanından hareket eder. Uçak ve otobüs biletlerinizi yukarıdaki saatlere göre almanız gerekmektedir. Hareket saatinden sonra gelen katılımcılar konaklanacak otele kadar kendi imkanlarıyla gelmek durumundadır.

----------------------------------------------------------------

Tur boyunca yapılacak ara transferlerimizi ise arazi şartlarına en uygun araç olan Volkswagen Crafter, Ford Transit veya Mercedes Sprinter ile yapıyoruz.
----------------------------------------------------------------

Not: 0-2 yaş ücretsiz çocukların transfer araçlarında koltuğu yoktur. Ebeveyn kucağında yolculuk yapar (Tur dolu ve araç müsait değilse)

 

 

HATIRLATMA

Turlarımız en az 6 kişiyle hareket eder, en fazla 15 kişi kapasitelidir.
Karadeniz yayla turlarınız 15 kişilik minibüslerle yapıldığı için bagaj bölümü küçüktür. Lütfen mümkünse kabin bagajı boyutunda bavul ve sırt çantanız ile geliniz.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 12 yorum var.

Turumuzdan düşündüğümüzden fazla memnun kaldık. Rehber Bülent beye ve sizlere teşekkürler. Şöför Murat beye de teşekkürlerimizi iletiyoruz. Görüşmek üzere
Tayfun

Turunuz ciddi, samimi, bir o kadar da prensiplerine bağlı. Araç kaptanı nazik, efendi kişiliği ile sevgimize mazhar oldu. Tur rehberimiz bülent bey keza bilgisi, deneyimi ve efendi kişiliği ile sevgimizi katladı. Teşekkür ederiz.
Yücel

Herşey güzeldi. Rehber Bülent bey harika. Bize gönderilen araba ve Kaptan Murat’la hiç üzülmedik. Güvenli bir yolculuk oldu. Sadece Artvin’de kaldığımız otel kötüydü. Bilginiz olsun. Teşekkürler.
Işık

Genelde memnunduk. Rehber ve arabanızdan memnunduk. Teşekkür ederiz.
Ayşen & Halil

Genel olarak iyi bir turdu, teşekkürler
Hakan & Gülden

Gökhan bey merhaba, Doğu Karadeniz Yaylaları gezimiz son derece güzel geçti. Geziden çok memnun kaldık. Kızımız Elifnaz Karadeniz diyor da başka bir şey demiyor. Ekte bir fotoğrafını gönderiyorum. Daha çok sayıda size gönderilebilir dediğim fotoğrafları var. İster misiniz? İsterseniz onlar mail ile gönderme kapasitesini aşabilir. Onları gönderme yolu konusunda öneriniz varsa bildirirseniz ben de göndermeye çalışırım. Tekrar teşekkürler. Ruhsar – Yekta – Elifnaz (Not: Fotoğrafta Elifnazın hemen arkasındaki rehberimiz Osman Bey sayesinde son derece güzel bir gezi oldu. Osman beye ayrıca çok teşekkürler.)
Yekta & Ruhsar

Harika karadeniz tatilimize katkılarınız, rehberlerimiz Mike ve Alp'in çabaları, güleryüzünüz ve bize önem verdiğinizi gösterdiğiniz hizmet anlayışınız için teşekkür ederiz.
Zeynep

merhaba, 12-19 Ağustos Doğu Karadeniz Yaylaları turunuza katıldım ve sanırım hayatımdaki en güzel tatilimi yaşadım. Acentanızı rezervasyon için aradığımda uzunca telefonda konuştuğumuz Gökhan Bey'in anlattıklarıyla turun heyecanına erkenden kapılmıştım, şimdi anlatılanlardan da fazlasını yaşadığımı düşünüyorum (bu arada Gökhan Bey'in birçok sorumu sabırla ve detaylıca cevapladığı için çok memnun oldum) Ayder'de bir hafta nasıl geçti nasıl döndük biz anlamadık. Uyumlu bir grubumuz, arkadaş sıcaklığında ama profesyonelliklerini de unutmayan rehberlerimiz vardı (Mike ve Alp'e teşekkürler). Bu unutulmaz tatildeki tüm katkılarınız için ekibinize teşekkür ederim. Seneye Artvin turunuza katılacağız turdan arkadaşlarla
Elif

Gökhan Bey, Tavsiyeleriniz ve güzel anlatımlarınızın ardından gittiğim doğu karadeniz yaylaları turundan döndük maalesef. Maalesef diyorum çünkü hiç dönmek istemedik. Karadeniz harika bir yer. Sizlerin de profesyonel, içten ve sıcak yaklaşımızla sunulan tur programınız ve ekibinizle nerdeyse hiç sorun yaşamadan bir tur geçirdik. Rehberlerimiz dediğiniz gibi canla başla çabalıyorlar, her hafta tur yaptıklarını söylediler ama sanki yüzlerce insanla uğraşmamışcasına ilgili ve hevesle işlerini yaptılar. Çok teşekkür ederiz bu güzel tur için.
Özlem

sevgili Deepnature ekibi, İki arkadaş olarak katıldığımız karadeniz turunda çok güzel bir hafta geçirdik. Yoğunluktan kaynaklanan bazı aksaklıklar dışında turumuz keyifli idi. Katılan diğer arkadaşların yaş dağılımları da birbirine yakın olunca ve rehberlerimizin de sıcakkanlılıyla güzel de dostluklar kurduk. Rehberimiz Alp bölgeye çok hakim, horon konusunda uzman sevecen bir arkadaş. Kendisine bize karadenizi çok güzel tanıttığı için teşekkür ederiz. Tabii sizlere de. Özenli turlar yaptığınızı yazmıştınız web sayfanızda, buna uygun bir tur yaptığınız için.
Pınar

Merhaba, Cok yagmur yagdı, ancak son gun donerken gunes yuzu gorebildik, hatta grubumuzun ismini bile gun yuzu goremeyenler olarak koyduk. Ancak herseye ragmen cok keyif aldıgım tatillerden biri idi, ozellikle rehber arkadaslarımız (Alp, Muhammet ve Celal) superdiler. Artık her yıl gitmeyi planlıyorum. Hicbir manzarayı goremedigimiz icin ucretlerde indirim bekliyoruz :))))) İyi çalışmalar dilerim
Tolga

Merhaba, 25 Haziran-02 Temmuz arasında Doğu Karadeniz Yaylalar turuna katıldım arkadaşlarım Teoman Gökcan ve Burak Sofu ile beraber. Burada kendim adına söylüyorum ama eminim ki arkadaşlarım ve turdaki diğer arkadaşlar da aynı fikirdedirler: Herşeyden çok memnun kaldık, özellikle orda Rehberimiz olan Alp Demirkaya ve Mustafa, artı şoförümüz Kemal Abi güzel ve huzurlu bir tatil geçirmemizi sağladıkları için sizin aracılığınızla bu vesileyle bir kez daha çok teşekkürler. Bu tatile olanak ve organizasyonu sağlayan Deepnature çalışanlarına çok teşekkürler. Daha nice başarılar.
AytacKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.