Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyortlar Turu
  • İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyortlar Turu
  • İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyortlar Turu
  • İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyortlar Turu
  • İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyortlar Turu

İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyortlar Turu

7 GECE 9 GÜN (17-25 Ağustos 2024)

7 gece 9 gün İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyortlar Turu. Sun Express Hava Yolları ile direkt uçuşlar, 7 gece konaklama ve Türkçe rehberlik. 2 AKŞAM YEMEĞİ DAHİL!

€ 1.549’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
İZMİR ÇIKIŞLI İSKANDİNAVYA VE FİYORTLAR TURU 
 
KATEGORİ
EKO PROMO
 
GÖRÜLECEK YERLER
Kopenhag (1) & Göteborg (1) & Oslo (1)
Forde Town (1) & Flam & Hamar (1) Karlstad & Örebro & Stockholm (2)
3 ÜLKE - 8 ŞEHİR   
 
TUR TARİHİ
17-25 Ağustos 2024 
 
İZMİR ÇIKIŞLI İSKANDİNAVYA VE FİYORTLAR TURU PROGRAM
 
1. Gün KOPENHAG 
İzmir çıkışlı İskandinavya Fiyortlar Turu için İzmir Adnan Menderes Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce (uçuştan 1 gün önce) buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından SunExpress Hava Yolları tarifeli seferi ile Kopenhag’a uçuşumuz başlıyor. 
Kopenhag’a varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyor ve şehir turuna başlıyoruz.  Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları ve belediye binası meydanı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Kronborg Kalesi & Frederisburg Sarayı (80 Euro) turumuz için hareket. Rönesans akımının olağanüstü örneklerinden biri olan ve Kuzey Avrupa bölgesinin tarihinde önemli bir role sahip olan kaleyi dışarıdan görecek, ardından Danimarka kraliyet ailesinin yazlık sarayı olarak kullanılan sarayı ve özel olarak dizayn edilmiş bahçesini gezeceğiz. Turumuzun ardından Kopenhag’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
2. Gün KOPENHAG – MALMÖ – GÖTEBORG
Otelde alacağımız kahvaltının ardından , Malmö’ye hareket ediyoruz. Eski adı Malmhaug olan ve kum yığını anlamına gelen Malmö’ye varışımızla birlikte şehir turumuz başlıyor. Şehir turumuz esnasında Stortorget Meydanı, City Hall, kafe ve restoranlarıyla cıvıl cıvıl Lilla Torg Meydanı ve Sankt Petri kilisesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından İsveç’in 2. büyük şehri olan Göteborg’a hareket ediyoruz. Temelleri İsveç Kralı IX. Charles tarafından Göta Nehri üzerinde kurulmuş olan, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile herkesi büyüleyen Göteborg aynı zamanda İskandinavya'nın en büyük liman şehridir. Kanalları ile ünlü bu şehirde Avenue Bulvarı, Gustav Adolf meydanı, Poseidon heykeli, Botanik parkı, opera ve tiyatro binaları görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün GÖTEBORG – OSLO
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Oslo’ya hareket ve varışımıza istinaden, Oslo panoramik şehir turumuz. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen belediye sarayı, Folk Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Vigeland (30 Euro) turumuz için hareket. Dünyanın en büyük açık hava heykel müzesi olan Frogner Parkı Vigeland Sergisi aynı zamanda tüm heykellerin aynı kişi tarafından yapıldığı tek sergi olmasıyla da ilk ve tek. Serginin asıl önemli özelliği ise birkaç istisna haricinde tüm çalışmaların insan figürü olmasıdır. Frogner Parkı’nda bulunan daimi Vigeland Sergisi’nde bütün eserler Gustav Vigeland’ın tüm hayatı boyunca hazırladığı 214 adet granit ve bronz insan heykeli ve 13 adet dökme demir kapıdan oluşuyor. 320 bin metrekarelik bu serginin hazırlanması ise Vigeland ve asistanlarının 10 yıllık bir çalışmasının ürünü. Turumuzun ardından Oslo’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
4. Gün OSLO – FLAM – FORDE TOWN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, ardından arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Fiyord Tekne (100 Euro) turumuz için hareket. Turumuzda iki saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. Turumuzun ardından Forde Town bölgesindeki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
5. Gün                FORDE TOWN – FLAM – HAMAR 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Flam’a hareket ediyoruz. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Flam Treni (100 Euro) turumuz için hareket. Avrupa’nın en iyi tren yolculuklarından biri olan Flam treni turumuz Norveç’in muhteşem manzarasından kesitler sunacak. Bu güzel turumuzun ardından, Hamar’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
6. Gün HAMAR – KARLSTAD – ÖREBRO – STOCKHOLM
Otelde alacağımız kahvaltının ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Karlstad ve Örebro üzerinden Stockholm’e uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Stockholm’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
7. Gün STOCKHOLM
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Stockholm panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye binası, yedi tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro binası, borsa binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Vasa Gemi müzesi (50 Euro) turumuz için hareket. XVII. yy’da yapılmış olan Vasa gemisi, 1628’de çıktığı ilk seferinde Stockholm’de alabora olup batmıştır. Deniz dibinde geçirdiği 333 yıldan sonra bu devasa savaş gemisi kurtarılmış ve dönemin tek savaş gemisi olarak müzede sergilenmeye başlanmıştır. Turumuzun ardından Stockholm’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
8. Gün STOCKHOLM – İZMİR
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, odaların boşaltılması. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Uppsala & Sigtuna (65 Euro) turumuz için hareket. Gezimizde yarı gotik, yarı ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç tarihinde kurulan ilk kent olan Sigtuna görülecek yerler arasındadır. Uppsala gezimiz sırasında, Uppsala Katedrali, Uppsala Üniversite müzesi ve binası göreceğimiz yerler arasınadır. Sigtuna’daki eski renkli evleri de gördükten sonra, rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Sunexpress Hava Yolları tarifeli seferi ile İzmir’e uçuşumuz gerçekleşiyor. 
 
9. Gün İZMİR
Adnan Menderes Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.
 
İZMİR ÇIKIŞLI İSKANDİNAVYA VE FİYORTLAR TURU UÇUŞ BİLGİSİ
SUN EXPRESS XQ924 ADB-CPH  İZMİR-KOPENHAG 02.15 – 04.45
SUN EXPRESS XQ935 ARN-ADB STOCKHOLM-İZMİR 23.45 – 04.35* (varış ertesi gün)
 
İZMİR ÇIKIŞLI İSKANDİNAVYA VE FİYORTLAR TURU OTELLER
Kopenhag – 3* Zleep Hotel Ballerup vb.
Göteborg- 4* Scandic Mölndal vb.
Oslo – 3* Moxy Oslo X vb.
Forde Town – Kviknes Hotel vb. 
Hamar - 4* Thon Partner Elgstua vb.
Stockholm – 4* Scandic Kungens Kurva vb.
 
EKSTRA TURLAR
Kronborg Kalesi & Frederisburg Sarayı (80 Euro)
Vigeland Turu (30 Euro)
Flam Tren turu ( 100 Euro)
Vasa Gemisi turu (50 Euro)
Fiyord Tekne Turu (100Euro)
Uppsala ve Sigtuna (65 Euro)

Avantajlı ekstra geziler paketi: 425 Euro yerine, 350 Euro (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
*** 0-2 yaş ücretsiz , 2-12 yaş %50 indirimlidir.

Not: Programda belirtilen ekstra turlar minimum 20 kişiyle organize edilir. Rehberiniz tur programında gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 
Not: İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyortlar Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyortlar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. İzmir Çıkışlı İskandinavya ve Fiyortlar Turu için doğru adrestesiniz.
 
 
 
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.549 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.899 Çocuk fiyatı€ 1.499

:: Sun Express Havayolları ile İzmir (ADB) - Kopenhag (CPH) gidiş, Stockholm (ARN) - İzmir (ADB) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 3*& 4* otellerde 5 gece oda & kahvaltı konaklama

:: 3*& 4* otellerde 2 gece yarım pansiyon konaklama

:: Havalimanı-Otel-havalimanı transferleri

:: Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

:: Kopenhag Panoramik Şehir Turu 

:: Malmö Panoramik Şehir Turu

:: Göteborg Panoramik Şehir Turu

:: Oslo Panoramik Şehir Turu

:: Karlstad Panoramik Şehir Turu

:: Stockholm Panoramik Şehir Turu

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

:: TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat sağlık sigortası 

:: Vize ücreti, servis bedeli

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otellerde yapılacak ekstra harcamalar

:: Müze ve ören yerleri girişleri

:: Turist şehir vergileri

:: Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

VİZE

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan DEEPNATURE sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

HATIRLATMALAR

Turumuz EKO PROMO kategoride olup tur kontenjanı 50 kişidir. Bir kaç acenta ortak operasyonudur. 

Otel standartları Türkiye'deki iki, üç yıldız kategorisi seviyesindedir, yüksek beklentiyi karşılamaz.

HATIRLATMALAR

Tur programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır.
DEEPNATURE, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. DEEPNATURE, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

 

FKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.