Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • İskandinavya ve Fiyordlar Turu 2
  • İskandinavya ve Fiyordlar Turu 2
  • İskandinavya ve Fiyordlar Turu 2
  • İskandinavya ve Fiyordlar Turu 2
  • İskandinavya ve Fiyordlar Turu 2

İskandinavya ve Fiyordlar Turu 2

11 GECE 12 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

11 gece 12 gün İskandinavya ve Fiyordlar Turu. Türk Hava Yolları ile uçuşlar, 11 gece konaklama ve Türkçe rehberlik. TALLIN- HELSİNKİ-STOCKHOLM- ÖREBRO -HAMAR - LEIKANGER - BERGEN - GEILO- OSLO - KOPENHAG 2 Gece Gemi Konaklama & 5 Akşam yemeği Dahil!

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU 2 
 
KATEGORİ
EKO PROMO
 
GÖRÜLECEK YERLER
Tallin & Helsinki (1) & Silja Line Cruise (1) & Stockholm (2) & Örebro & Karlstad & Hamar (1) & Aurlandsfjord & Sogndalsfjora  Leikanger  & Førde Town (1) & Songefjord & Gudvangen & Bergen (1) & Geilo (1) & Oslo (1) &  Dfds Cruise (1) & Kopenhag (1)
5 ÜLKE - 9 ŞEHİR   
 
TUR TARİHİ
14-25 Temmuz 2023
 
İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL – TALLİN (feribot) - HELSINKI
İskandinavya ve Fiyordlar Turu için İstanbul Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan iki buçuk saat önce buluşuyoruz. Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları tarifeli seferi ile 08:00'de Tallinn’e gerçekleşecek uçuşumuzun ardından 11:35'te varış ve havalimanında bizleri bekleyen özel otobüsümüze geçiyoruz. Ardından Tallinn panoramik şehir turumuz için hareket. Eski şehir surları ve gözetim kuleleri, Aleksandr Nevsky Katedrali, Tall Herman Kulesi, Parlamento Binası, en güzel panoramik Tallinn fotoğraflarının çekildiği Tompea Tepesi, Dome Katedrali, St. Nicholas Kilisesi, Belediye Meydanı, Avrupa’nın en eski eczanesi görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından, Helsinki’ye  doğru yapacağımız feribot yolculuğu ve varışımıza istinaden, Helsinki panoramik şehir turumuz için hareket. Sibelius Anıtı’nın da bulunduğu Senato Meydanı, Tempellaukkio Rock Kilisesi, Parlamento Meydanı ve Kraliyet Opera Binası görülecek yerler arasındadır.Ardından, Helsinki’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
2. Gün HELSINKI – STOCKHOLM (Silja Line Cruise) Gemi Konaklama
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Porvoo Kasabası (55 Euro) turumuz için hareket. “Büyüleyici Anların Şehri” olarak anılan ortaçağ kasabasının sokaklarında keyifli bir gezintiye çıkıyoruz. Turumuzun ardından, bizi Stockholm’e götürecek Silja Line Cruise’a gitmek üzere limana hareket ediyoruz. Kabinlere yerleştikten sonra dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama gemide.
 
3. Gün STOCKHOLM 
Gemide alacağımız kahvaltının ardından Stockholm panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuz esnasında; Fjallgatan Tepesi, ortaçağdan kalma Gamla Stan, Djurgarden Parkı, Belediye binası, yedi tiyatroyu aynı çatı altında toplamış olan Ulusal Tiyatro binası, borsa binası ve Kunqsrad Parkı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından alışveriş için serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Vasa Gemi müzesi (50 Euro) turumuz için hareket. XVII. yy’da yapılmış olan Vasa gemisi, 1628’de çıktığı ilk seferinde Stockholm’de alabora olup batmıştır. Deniz dibinde geçirdiği 333 yıldan sonra bu devasa savaş gemisi kurtarılmış ve dönemin tek savaş gemisi olarak müzede sergilenmeye başlanmıştır. Turumuzun ardından otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
4. Gün STOCKHOLM 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Uppsala & Sigtuna (65 Euro) turumuz için hareket. Gezimizde yarı gotik, yarı ortaçağ tarzını göreceğiniz, bir üniversite şehri olan Uppsala ve İsveç tarihinde kurulan ilk kent olan Sigtuna görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından ,otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
5. Gün STOCKHOLM - ÖREBRO  - KARLSTAD - HAMAR
Otelde alacağımız kahvaltının ardından erken saatlerde muhteşem güzellikte fiyordlar eşliğinde Örebro ve Karlstad üzerinden Hamar’a uzun bir yolculuğa çıkıyoruz. Akşam saatlerinde Hamar’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
6. Gün HAMAR - AURLANDSFJORD - SOGNDALSFJORA - LEİKANGER – FORDE TOWN
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Leikanger’e doğru hareket ediyoruz. Yolumuzun üzerinde Sogndalsfjora, Aurlandsfjord ve muhteşem Kaupanger manzarası bizlere eşlik ediyor. Ardından Fodnes’ten -Mannhellere geçmek üzere feribota biniyoruz. Ardından, Forde Town bölgesindeki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
7. Gün FØRDE TOWN - SOGNEFJORD - GUDVANGEN - BERGEN 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Sognefjord üzerinden, Gudvangen’e doğru yola çıkıyoruz. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Fiyord Tekne (100 Euro) turumuz için hareket. Turumuzda Gudvangen ve Flam arasında bulunan Aurlandsfjord’un arasında iki saatlik muhteşem bir Fiyord gezisi yapacağız. Sonrasında Flam’a transfer, alışveriş ve kişisel aktiviteleriniz için serbest zamanımız olacak. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek tarihi Flam Treni  (100 Euro) turumuz için hareket. Bu güzel turumuzun ardından Borgund Stave Kilisesi’ni görecek ve Bergen’e hareket edeceğiz. Turumuzun ardından Bergen’deki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman . Konaklama otelimizde. 
 
8. Gün BERGEN - GEILO 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından, Bergen şehir turumuz için hareket. Bergen şehir merkezinde yapacağımız gezimizin ardında,  Geilo’ya hareket ediyoruz. Yolculuğumuzda Geilo Ulusal Parkı Hardangervidda Doğal Parkı’ndan geçiyor ve Geilo’daki otelinize transfer oluyoruz. Dinlenmek üzere serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
 
9. Gün GEILO – OSLO
Otelde alacağımız kahvaltının ardından,Oslo’ya transfer ve panoramik şehir turumuz için hareket. Turumuzda Kraliyet Sarayı, Meclis Binası, Nobel ödüllerinin dağıtıldığı ve dünyadaki en mükemmel yapılardan birisi olarak bilinen Belediye Sarayı, Folk Müzesi, Ulusal Tiyatro, Oslo Katedrali, Karl Johans Caddesi, Residance Müzesi panoramik olarak görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Vigeland (30 Euro) turumuz için hareket. Dünyanın en büyük açık hava heykel müzesi olan Frogner Parkı Vigeland Sergisi aynı zamanda tüm heykellerin aynı kişi tarafından yapıldığı tek sergi olmasıyla da ilk ve tek. Serginin asıl önemli özelliği ise birkaç istisna haricinde tüm çalışmaların insan figürü olmasıdır. Frogner Parkı’nda bulunan daimi Vigeland Sergisi’nde bütün eserler Gustav Vigeland’ın tüm hayatı boyunca hazırladığı 214 adet granit ve bronz insan heykeli ve 13 adet dökme demir kapıdan oluşuyor. 320 bin metrekarelik bu serginin hazırlanması ise Vigeland ve asistanlarının 10 yıllık bir çalışmasının ürünü. Birbirinden özel heykellerle süslenmiş bu güzel parktaki gezimizin ardından Oslo’ya doğru yolculuğumuza devam ediyoruz. Yol üzerinde , Norveç'in başkenti Oslo'da bulunan bir Ortaçağ kalesi olan Akershus Kalesi’ni panoramik olarak görme şansı elde edeceğiz. 13. yüzyılın sonlarında Oslo'yu korumak amacıyla inşa edilmiş olan kale, aynı zamanda kraliyet ikametgâhı ve hapishane olarak da kullanılmıştır. Tur bitiminde , Oslo’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
10. Gün OSLO – KOPENHAG (DFDS Cruise) Gemi Konaklama
Otelde alacağımız kahvaltının ardından otelden çıkış işlemlerimizi tamamlayıp bizleri Kopenhag’a götürecek olan DFDS Cruise gemisine geçiyoruz. Kabinlere yerleştikten sonra serbest zaman. Akşam yemeği ve konaklama gemide.
 
11. Gün KOPENHAG 
Gemide alacağımız kahvaltının ardından Kopenhag’a varış ve panoramik şehir turumuz için hareket. Christianborg Kalesi, Amelienborg Kalesi (Kraliyet Sarayı), Küçük Denizkızı, Avrupa’nın en uzun yaya yolu olan Stroget, Nyhavn Kanalı, ortaçağ borsa binaları ve belediye binası meydanı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Kronborg Kalesi & Frederisburg Sarayı (80 Euro) turumuz için hareket. Rönesans akımının olağanüstü örneklerinden biri olan ve Kuzey Avrupa bölgesinin tarihinde önemli bir role sahip olan kaleyi dışarıdan görecek, ardından Danimarka kraliyet ailesinin yazlık sarayı olarak kullanılan sarayı ve özel olarak dizayn edilmiş bahçesini gezeceğiz. Turumuzun ardından Kopenhag’daki otelinize transfer ve dinlenmek üzere serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
12. Gün KOPENHAG - İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltının ardından  havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 10:35'te İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. 14:50'de İstanbul Havalimanı’na varışımızla birlikte İskandinavya ve Fiyordlar turumuzun ve servislerimizin sonu.
 
İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU UÇUŞ BİLGİSİ
TK1421 TÜRK HAVA YOLLARI  ISTANBUL - TALLINN 0800 1135 
TK1784 TÜRK HAVA YOLLARI KOPENHAG-İSTANBUL 1035 1450
 
İSKANDİNAVYA VE FİYORDLAR TURU OTELLER
Helsinki  – 3* Scandic Miehelati vb.
Silja Line Cruise 
Stockholm – 3* Connect City Hotel 
Hamar – 4* Scandic Hamar vb.
Førde Town – 4* Kinn Hotel Førde vb.
Bergen – 4* Thon Bergen Airport vb. 
Geilo – 4* Bardøla Høyfjellshotel vb. 
Oslo- 4* Quality Hotel Entry vb.
DFDS Cruise
Kopenhag – 3* Zleep Hotel Ballerup vb. 

AKŞAM YEMEKLERİ HAKKINDA
Geilo, Forde Town ve Hamar Bölgelerine varış saatimizin geç olması, bölgelerde restoran seçeneklerinin kısıtlı ve yüksek fiyatlarda olması sebebi ile misafirlerimizin konforu düşünülerek akşam yemekleri dâhil edilmiştir. Yemekler otellerin yoğunluğu ile alakalı olarak açık büfe veya set menü olarak verilmektedir. Kişi başı 1 adet su ve kahve dâhil edilmiştir.
 
EKSTRA TURLAR
Kronborg Kalesi ve Frederisburg Sarayı (80 Euro)
Vigeland Turu (30 Euro)
Flam Tren turu ( 100 Euro)
Viking Vasa Gemisi turu (50 Euro)
Uppsala ve Sigtuna (65 Euro)
Porvoo Kasabası Turu (55 Euro)
Fiyord Tekne Turu (100 Euro)

Avantajlı ekstra geziler paketi: 480 Euro yerine, 380 Euro (Tur esnasında lokal acente yetkilisine ödenir)
*** 0-2 yaş ücretsiz , 2-12 yaş %50 indirimlidir.

Not: Programda belirtilen ekstra turlar minimum 20 kişiyle organize edilir. Rehberiniz tur programında gerekli gördüğü takdirde değişiklik yapabilir.
 
Not: İskandinavya ve Fiyordlar Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış İskandinavya ve Fiyordlar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. İskandinavya ve Fiyordlar Turu için doğru adrestesiniz.
 
 
 
 
 
 

:: Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Tallinn (TLL) gidiş, Kopenhag (CPH) - İstanbul (IST) dönüş ekonomi sınıf uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 3*& 4:: otellerde 6 gece oda & kahvaltı konaklama

:: Geilo otelinde1 gece yarım pansiyon konaklama

:: Forde Town otelinde 1 gece yarım pansiyon konaklama

:: Hamar otelinde 1 gece yarım pansiyon konaklama

:: DFDS Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama

:: Silja Line Cruise’da 1 gece yarım pansiyon iç kabin konaklama

:: Havalimanı-Otel-havalimanı transferleri

:: Özel otobüslerimiz ile tüm şehir transferleri

:: Oslo-Kopenhag ve Helsinki-Stockholm arası gemiyle, Tallin- Helsinki arası feribot yolculukları

:: Kopenhag Panoramik Şehir Turu

:: Oslo Panoramik Şehir Turu

:: Bergen Panoramik Şehir Turu

:: Stockholm Panoramik Şehir Turu

:: Helsinki Panoramik Şehir Turu

:: Tallin Panoramik Şehir Turu

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

:: Turist şehir vergileri

:: TURSAB mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat sağlık sigortası 

:: İç hat bağlantı bileti

:: Vize ücreti, servis bedeli

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Programda belirtilmeyen Öğle ve Akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve Otel ve Gemide yapılacak ekstra harcamalar

:: Müze ve ören yerleri girişleri

:: Şoför tipleri 5 Euro / kişi başı (isteğe bağlı)

VİZE

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

T.C vatandaşları için vize uygulaması vardır. Vize başvurusu için seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ile acentemizden “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile başvurmak gerekmektedir. Yeşil pasaport sahipleri için vize uygulaması olmayıp, seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport yeterlidir. Vize alınmış olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan DEEPNATURE sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
 
T.C. yeşil pasaportu ile seyahat edecek misafirlerimizin, eğer pasaportlarının alınış tarihi 10 yıldan eski ise; pasaportlarını yenilemeleri gereklidir. Aksi halde gidecekleri ülkeye kabul edilmeyebilirler ve/veya Türkiye'den havayolu firması tarafından uçuşları gerçekleştirilmeyebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat(lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına ; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

 

HATIRLATMALAR

Turumuz EKO PROMO kategoride olup tur kontenjanı 50 kişidir. Bir kaç acenta ortak operasyonudur. 

Otel standartları Türkiye'deki iki, üç yıldız kategorisi seviyesindedir, yüksek beklentiyi karşılamaz.

HATIRLATMALAR

Tur programımız minumum 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur kalkışına 20 gün kaladır.
DEEPNATURE, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. DEEPNATURE, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır.

 

 

F

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.