Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Portekiz Endülüs Turu 2
  • Portekiz Endülüs Turu 2
  • Portekiz Endülüs Turu 2
  • Portekiz Endülüs Turu 2
  • Portekiz Endülüs Turu 2

Portekiz Endülüs Turu 2

7 GECE 8 GÜN (17-24 Ağustos / 19-26 Ekim 2024)

Bölge Uzmanı rehber eşliğinde, Türk Hava Yolları seferleri ile oluşturulmuş 7 gece 8 gün Portekiz Endülüs Turu

€ 1.247’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Portekiz Endülüs Turu 2
 
KATEGORİ
STANDART
 
TUR TARİHLERİ
6-13 Nisan / 27 Nisan-4 Mayıs / 6-13 Temmuz / 17-24 Ağustos / 19-26 Ekim 2024
 
BU TURUN FARKI
265 EURO DEĞERİNDE TURLAR DAHİL!
70 Euro değerindeki Granada & El Hamra Sarayı Gezisi ve giriş biletleri dâhil
50 Euro değerindeki Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii Gezisi ve giriş biletleri dâhil
85 Euro değerindeki Obidos & Nazare & Batalha & Fatima Gezisi dâhil
60 Euro değerindeki Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisi dâhil
 
PROGRAM
 
1. Gün İstanbul - Malaga – Granada
Portekiz Endülüs Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Malaga’ya hareket ediyoruz. Varışımızın ardından Granada’ya transfer oluyoruz. Varışımıza takiben Granada panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz ve Tarihi Granada sokaklarında şehrin hem Hristiyan hem de Endülüs Emevi dönemlerinden kalma eserlerini ziyaret ediyoruz. Grand Via, Bib Rambla Meydanı, Arap Çarşıları ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
Uçuş No: TK1305 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 13:20 - Varış: Malaga -  Saat: 17:05
 
2. Gün Granada-Cordoba- Sevilla 
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Ardından Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii Gezisi (giriş biletleri dâhil) için Cordoba’ya transfer oluyoruz. X. ve XI. yy.’da dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Cordoba’da, o dönem Yahudi, Hristiyan ve Müslüman halklarının barış içinde yaşamaktaydı ve şehir, önemli filozoflar, bilim insanları, sanatçıların katkısı ile Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelmişti. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Cordoba şehrinde yapılacak olan gezimizde rönesanstan kalma Palacio de Viana, Musevi Mahallesi ve yapımına 785 yılında başlanıp 987 yılında tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii görülecek yerler arasındadır. Gezimizin ardından Sevilla’ya transfer oluyoruz. Varışı takiben gerçekleştirilecek panoramik Sevilla şehir turunda; İspanya Meydanı, Altın Kule, havuzları ve bahçeleriyle ünlü Maria Luisa Parkı ve Santa Cruz Mahallesi göreceğimiz yerler arasındadır. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün Granada 
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Kahvaltıyı takiben El Hamra Sarayı Gezisi (giriş biletleri dâhil) için otelimizden hareket ediyoruz. Masallara konu olmuş arabesk mimarisi, havuzları ve bahçeleri ile UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan, Endülüs’ün gözbebeği El Hamra Sarayı ziyaret edilecektir.(Bilet sınırlaması olduğundan geç yapılan kayıtlarda bilet garantisi verilememektedir.) Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz ve serbest zaman veriyoruz. Konaklama otelimizde.
 
4. Gün Sevilla -Lizbon 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Lizbon için hareket ediyoruz. Varışımızı takiben gerçekleştirilecek panoramik Lizbon şehir gezisinde; Jeronimus Manastırı, Belem Kulesi, Kaşifler Anıtı, Rossio & Praca Do Commercio Meydanları, Av. Liberdade (Özgürlük Bulvarı), Marquez Pompal Meydanı ve şehrin tepesindeki Sao Jorge Kalesi görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Turumuz sonrasında otele transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
5. Gün Lizbon 
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisi için hareket ediyoruz. Avrupa kıtasının batıdaki en uç noktası olan eşsiz manzarasıyla Cabo da Roca’yı, Atlantik kıyısındaki eski balıkçı kasabası Cascais’i ve Estoril’i göreceğiz. Turumuzun ardından otelimize transfer oluyoruz. Sonrasında serbest zaman
 
6. Gün Lizbon- Porto 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Obidos & Nazare & Batalha & Fatima Gezisi için hareket ediyoruz. Bu gezimizde öncelikle Orta Çağ zamanında Portekiz kralının kraliçesine hediye ettiği Obidos şehrini tanıma fırsatı buluyoruz. Ardından bir balıkçı köyü olan Nazare’yi geziyor, ardından Batalha gezimize başlıyoruz. Bu gezimide UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve muhteşem bir mimariye sahip olan Batalha Manastırı göreceğimiz yerler arasındadır. Gezimizin son durağı olan Fatima’ya hareket ediyoruz. Her yıl binlerce Hristiyan hacıya ev sahipliği yapan ve “Fatima’nın Üç Sırrı” mucizesi ile ünlenen Fatima Kasabası’nda benzersiz bir kültürel deneyim yaşayacaksınız. Gezi bitimiyle birlikte Porto’ya transfer oluyoruz. Konaklama otelimizde.
 
7. Gün Porto 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası gerçekleştireceğimiz panoramik Porto şehir turumuzda Porto Katedrali, Liberdade Meydanı, Batalha Meydanı, Tore dos Clerigos Kulesi, Riberia Bölgesi, Arrabida Köprüsü, Boa Vista, Don Luis köprüsü, Sao Francisco Kilisesi ve Borsa Binası, Sao Bento Tren göreceğimiz yerler arasındadır. Tur sonrası otelimize yerleşiyoruz ve ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
8. Gün Porto- İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz ve serbest zaman. Rehberimizin belirteceği saatte havalimanına transferimizi gerçekleştiriyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonuna geliyoruz.
 
Uçuş No: TK1450 (Türk Havayolları) - Kalkış: Porto - Saat: 12:15 - Varış: Istanbul -  Saat: 18:50
 
 
 
UÇUŞ BİLGİSİ
Uçuş No: TK1305 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 13:20 - Varış: Malaga -  Saat: 17:05
Uçuş No: TK1450 (Türk Havayolları) - Kalkış: Porto - Saat: 12:15 - Varış: Istanbul -  Saat: 18:50
 
17-24 AĞUSTOS TURUNDA UÇUŞ SAATLERİ AŞAĞIDAKİ GİBİDİR
17.08.2024 TK1303 IST-AGP 07:10-10:45
24.08.2024 TK1452 OPO-IST 16:35-23:10
 
OTEL BİLGİSİ
PORTO 4**** Hotel Central Parque
LİZBON 3**** Ikonik Lisboa
SEVİLLA 4**** YIT Sevilla Mairena
GRANADA  4**** Abades Nevada Palace
 
EKSTRA AKŞAM ETKİNLİKLERİ 
Albaicin & Sacramonte Gipsy Mahallesi Gece Gezisi 35 Euro
Flamenco Şov Gecesi Etkinliği 55 Euro
 
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.297 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.594 Çocuk fiyatı€ 1.284
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.247 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.544 Çocuk fiyatı€ 1.235

Türk Hava Yolları ile İstanbul (IST) - Malaga (AGP) / Porto (OPO) - İstanbul (IST) parkurlarında gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve Havalimanı vergileri

3*-4*yıldızlı otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama

Panoramik Granada şehir gezisi

Panoramik Cordoba şehir gezisi

Panoramik Sevilla şehir gezisi

Panoramik Lizbon şehir gezisi

Panoramik Porto şehir gezisi

70 Euro değerindeki Granada & El Hamra Sarayı Gezisi ve giriş biletleri dâhil

50 Euro değerindeki Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii Gezisi ve giriş biletleri dâhil

85 Euro değerindeki Obidos & Nazare & Batalha & Fatima Gezisi dâhil

60 Euro değerindeki Cascais & Estoril & Capo De Roca Gezisi dâhil

Alan-otel-alan transferleri ve Özel otobüs ile tüm transferler

Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

Otel ve turist şehir vergileri (25-30 Euro)

TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

 

--

Vize ücreti ve servis bedeli

Yurt dışı çıkış harcı bedeli

Öğle ve akşam yemekleri

Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

Opsiyonel geziler/etkinlikler

Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

Şoför tipleri (günlük her misafir için 3 Euro olup rehberimiz tarafından ilk gün toplanacaktır) (Zorunludur)

Bu tura katılım için tur dönüş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport ve Schengen vizesi  gerekmektedir.

Umumi Pasaport : Vize gerekli

Yeşil Pasaport : Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli değil

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir.

 

VİZE

Umumi Pasaport : Vize gerekli

Yeşil Pasaport : Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli değil

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Portekiz girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Malaga      4 sa 35dk

Porto - İstanbul       4 sa 30 dk

 

OPSYONEL TURLAR &ETKİNLİKLER

Opsyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

KONAKLAMA

3 Kişilik odalar, otellerin uygunluğuna göre verilebilmekte olup, bu tip odalarda 3. Kişiye sunulan yatak, standart yataklardan küçük olabilir. 3 kişilik odalar 1 büyük yatak ve 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluştukları için katılımcı 3. kişi ve/veya çocuk rezervasyonlarında odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar. 

Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan ve fiyatlandırma bölümünde belirtilen yaş grubuna uyan tek (1) çocuk için geçerlidir.

Tur programında dahil olan hizmetlerden otelde alınan kahvaltılar, bulunulan ülkenin kahvaltı kültürüne uygun olarak ve genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı bir menü ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

 

PARA BİRİMİ

Portekiz ve İspanya para birimi Euro (EUR)’dur. 

Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Portekiz Türkiye’den yaz saat diliminde 4, kış saat diliminde 3 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken Portekiz’de 14:30 dur.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Brezilya yerlileri, Afrika yerlileri, Avrupa ve Asya da ki sömürgelerinden pek çok lezzet öğrenmiş olan Portekizliler bu lezzetleri kendi mutfaklarına uyarlamışlardır. Pirinç, patates, ekmek, et ve deniz ürünleri mutfağın temelini oluşturmaktadır.

İspanyol mutfağı, İspanya istilalarının ve fetihlerinin gelenekleri değiştirerek yeni malzemeleri kullanıma sunduğu karmaşık bir tarihten türemiştir. Böylece, İspanya'nın mevcut ve eski mutfağı, eski ve yeni gelenekleri birleştirmektedir. Gazpacho çorbası, Fajita ve enfes atıştırmalık Tapas mutfağın önemli tatlarındandır.

 

ELEKTRİK

Elektrik prizleri Türkiye ile aynıdır.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentamız sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

B

 

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.