Meksika Turu

10 GECE 12 GÜN (26 Haziran-7 Temmuz / 21 Kasım-2 Aralık 2023)

Meksika turları uzmanı ekip tarafından hazırlanmış, deneyimli rehber eşliğinde 10 gece 12 günlük Meksika Turu. Baştan Başa, dolu dolu Meksika.

$ 2.780’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Meksika Turu
 
PROGRAM

Alan Buluşması:  Bir Önceki Gün Saat 23:00 
 
1.Gün /ISTANBUL – CANCUN 02:15 12:10
Meksika Turu için İstanbul Havaalanında buluşuyoruz. Gece yarısını geçe, Türk Hava Yolları ile uçuşumuz var.
Pasaport ve bagaj işlemleri sonrasında TÜRK HAVAYOLLARI Cancun uçuşumuz başlıyor. Yerel saat ile 12:10’de Cancun’a varışımızın ardından havalimanında karşılanma ve konaklayacağımız otelimize transfer.Meksika’nın en kuzeyinde Yukatan Yarımadası’nın en ucunda yer alan ve Karayip Sahilleri’nin en keyifli şehirlerinden olan Cancun’a varışımızın ardından konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.
ISLA DE LAS MUJERES
Bugün 20 dakika sürecek olan bir katamaran yolculuğu ile Isla De Las Mujeres Adası’na geçeceğiz. Isla De Las Mujeres Adası bir diğer adı ile Kadınlar Adası Karayip Sahilleri’nin en güzel ve geniş kumsallarına sahip olan adadır. Kumsalın ve adanın tadını çıkardıktan sonra katamaran ile Cancun’a geçiyoruz. Geceleme Cancun otelimizde.
 
2.Gün / CANCUN – CHICHEN ITZA – TULUM – PLAYA DEL CARMEN
Sabah kahvaltımızı otelimizde aldıktan sonra bugünkü ilk ziyaret noktamız olan Chichen Itza Antik Kenti ziyaretimizi yapmak üzere otelden ayrılıyoruz. Dünyanın 7 harikalarından biri olan Chichen Itza Piramitleri’nin bulunduğu bölgeye ulaşıyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza Antik Kenti’ni keşfetmek üzere bölgeye giriş yapıyoruz. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya Topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi, Jaguar ve Kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı, Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımaktadır. Turumuzun ardından bir başka MAYA antik şehri olan deniz kıyısında kurulu TULUM ‘a yöneliyoruz. Tulum, Maya yerlilerinin deniz kıyısında bir liman şehri gibi kurdukları ve günümüzde hala tapınaklarıyla korunmuş bir şehirdir. Burada Tulum Antik Kenti’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Playa Del Carmen’e doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği yerel bir restaurantta alınacaktır. Geceleme Playa Del Carmen otelimizde.
 
3.Gün / PLAYA DEL CARMEN – UXMAL – MERIDA
Otelimizde aldığımız kahvaltının ardından 5. Yüzyıla kadar tarihinin izlerinin dayandığı Uxmal şehrine ulaşıyoruz. Büyücü Piramidi, Rahibeler Manastırı ve Yöneticinin Sarayı Uxmal’daki en önemli üç yapıyı gördükten sonra öğle yemeğimizi turumuz esnasında Uxmal Antik Kenti’nin çıkışında yerel bir Meksika Restoranı’nda alınacaktır. Merida şehrine devam ediyoruz. Yukatan eyaletinin başkenti olan bu şehirde Plaza Mayor Meydanı ve sömürge döneminden kalan kolonyal binaları göreceğimiz panoramik turumuzu yapacağız. Eski bir piramidin taşları kullanılarak İspanyollar tarafından inşa edilen ilk katedral San Idelfonso’yu görüp fotoğraflarımızı çekeceğiz. Casa De Montejo’nun cephesinin müthiş taş işçiliği, mağrip tarzı Çan Kulesi ile Rahibeler Kilisesi ve San Cristobal Kiliselerine de ziyaretimizi tamamladıktan sonra Merida’da da konaklayacağımız otelimize doğru yola çıkıyoruz. Varışın ardından giriş işlemlerimizi yapacağız. Geceleme Merida otelimizde.
 
4.Gün / MERIDA – CAMPECHE – PALANQUE
Sabah erken saatlerde kahvaltımızı otelimizde yaptıktan sonra 07:30’da yola çıkıyoruz. Kara yolculuğumuzu yapmak üzere günün ilk durağı olan Campeche’ye geçiyoruz. Yaklaşık 2 saat sürecek olan yolculuğumuz esnasında Uman, Maxcanu, Halacho, Hecelchakan, Pomuch ve Tenabo kasabaları yakınlarından geçerek Campeche’ye ulaşacağız. Varışta UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınan sokak ve caddelerini geziyoruz. Campeche sömürge döneminde 19. yy’ın ortalarına kadar Yukatan Yarımadası’nın en önemli limanıydı. Buradaki turumuzun ardından yolculuğumuza devam ederek UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmış harikulade bir Maya antik kenti olan Palenque’ye doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek olan kara yolculuğunun ardından varışımızı takiben konaklama yapacağımız otelimize giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Geceleme ve AKŞAM YEMEĞİ PALANQUE otelimizde.
 
5.Gün /PALANQUE – SAN CRISTOBAL DEL CASAS
Kahvaltının ardından UNESCO tarafından Dünya Kültür Mirası Listesi’de yer alan Maya Antik Kenti Palanque ziyaretlerimize başlıyoruz. Nahuatl yerli dilinde Quetzal Dağı olarak bilinen Tumbala Dağları'nın eteklerindeki ve tropikal ormanlar arasından fışkıran Palenque harabeleri şüphesiz dünyanın en etkileyici ören yerlerinden biri ve aynı zamanda Meksika’da ve Orta Amerika’da Maya Klasik Dönemi’nin en zarif mimari, heykeltıraş ve kabartma örneklerini oluşturmakta. Palenque, VII. yüzyılda 68 sene hüküm süren kent devletinin en büyük hükümdarı Pacal döneminde altın çağını yaşamıştır. Çok sayıdaki yapının arasında Büyük Saray, Kral Pakal’ın mezarının çıkarıldığı Yazıtlı Tapınak-Piramit, Güneş Tapınağı en görkemli olanlardır. Ziyaretlerimiz sonrasında San Cristobal del Casas’a doğru yola çıkıyoruz. 1528’de erken sömürge döneminde kurulan ve Chiapas eyaletinin eski başkenti olan San Cristobal, tek katlı evleri, parke taşlı sokakları, kiliseleri, kemer altılarıyla kolonyal mimarinin en güzel örneklerindendir. Şirin şehir, ismini yerli haklarını ilk savunan “Indios” ların babası piskopos Bartolome de la Casas’a borçlu. Bu küçük şehrin kent meydanını ziyaret ediyoruz. Cenro Historico’da yürüyüş yapacağız. Ziyaretlerimiz sonrasında otelimize geçiyoruz. Geceleme San Cristobal del Casas’ta.
 
6.Gün / SAN CRISTOBAL DEL CASAS – TUXLA – SALINA CRUZ
Sabah kahvaltının ardından otelimizden ayrılarak kısa bir yolculuk sonrasında Tuxla Gutiérrez’e varıyoruz. Şehir merkezinde Katherdal Meydanı ve Ana Meydanı gördükten sonra keyifli bir yürüyüşle şehri keşfediyoruz. Ziyaretlerin ardından Tuxla Miradores del Cañón del Sumidero Kanyonu’na doğru yola çıkacağız. Meksika'nın Chiapas eyaletinin başkenti Tuxtla Gutiérrez'e 5 km uzaklıkta bulunan, derinliği büyük dar bir kanyondur. Chiapas ve Tabasco eyaletlerini geçip Meksika Körfezi'ne dökülen Grijalva Nehri'nin sularının aktığı geçidin derinliğinden 1300 m'den fazla yükselen duvarları vardır. Güney ağzında, kanyon Chiapa de Corzo'da başlar ve popüler olarak Chicoasén Barajı olarak bilinen Manuel Moreno Torres Hidroelektrik Barajı’nın yapay rezervuarına boşalır. Kanyonun eşsiz manzarasını ve doğal güzelliklerini seyrimizin ardından konaklama yapacağımız Salina Cruz’a doğru yola çıkıyoruz. Yaklaşık 5 saat sürecek olan kara yolculuğunun ardından Salina Cruz’a varıyoruz. Geceleme Salina Cruz otelimizde.
 
7.Gün / SALINA CRUZ – OAXACA
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Meksika’nın güneyindeki verimli bir vadide yer alan Oaxaca’ya hareket edeceğiz. Yaklaşık 6 saat sürecek olan yolculuğumuzda Tehuacan, El Portillo, San Jose, San Pedro kasabalarını geride bırakarak Oaxaca’ya varıyoruz. Varışın ardından Oaxaca şehir turumuzu gerçekleştirerek dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme Oaxaca otelimizde olacak.
 
8.Gün / MONTE ALBAN – PUEBLA
Otelimizde aldığımız kahvaltı sonrasında Monte Albán’a doğru yola çıkıyoruz. Monte Albán, güney Meksika eyaleti olan Oaxaca'da yer alan eski bir Kolomb öncesi arkeolojik sit alanıdır. Oaxaca Vadisi'nin orta kesimindeki ovanın üzerinde yükselen dağlık bir alanda, kuzeyde Etla, doğuda Tlacolula ve güneyde Zimatlán ve Ocotlán (veya Valle Grande) şehirlerinin buluştuğu noktada yer alır. Unesco Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Monte Albán’a yapacağımız ziyaretin ardından Puebla’ya doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 5 saat sürecek olan kara yolculuğunun ardından Puebla’ya varıyoruz. Varışın ardından otelimize giriş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Geceleme Puebla otelimizde olacak.
 
9.Gün / PUEBLA - TEOTIHUACAN – MEXICO CITY
Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben sabah saatlerinde tur otobüsümüz ile yaklaşık 1 saatlik bir yolculuğa çıkacağız. Varış noktamız Teotihuacan Piramitleri’nin bulunduğu bölgeye ulaşıyoruz. Buradaki turumuza ilk olarak volkanik kökenli bir cam türü olan Obsidyen Taşı Atölyesi ve Galerisi’ni ziyaret ile başlıyoruz. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonunu izleyeceğimiz bir alanda mola vereceğiz. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir. Burada içki tadımlarımızın ardından UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan Antik Şehri’ni keşfetmek üzere girişlerimizi yapıyoruz. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, yenidünyanın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi, Ay Piramidi, Ölüler Yolu ve büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı ile Kelebekler Sarayı´nı göreceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz bitişinde yerel bir restoranda alınacaktır. Turumuzun ardından Mexico City’e doğru yola çıkıyoruz. Konaklama yapacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Geceleme Mexico City otelimizde.
 
10.Gün / MEXICO CITY – ANTROPOLOJİ MÜZESİ
Kahvaltının ardından Mexico City gezilerimize başlıyoruz. Antropoloji Müzesi’nin bulunduğu Chapultepec Parkı’na doğru gidiyoruz. Burası Chapultepec Parkı’nın devamında yer alan birinci sınıf bir müzedir. Azteklerin ve Mayaların tarihini en iyi anlayabileceğiniz muhteşem eserlerde dolu devasa bir müzedir. Yerel rehberimiz eşliğinde gerçekleştireceğimiz bu müze ziyaretimizde Azteklerin binlerce yıllık tarihine tanıklık edeceğiz. Müzeyi ziyaretimizin ardından hediyelik alışveriş yapabileceğiniz küçük bir dükkân da mevcuttur. Kısa bir serbest zamanımızın ardından Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınan tarihi merkezini tanımak üzere kentin içerisinde yürüyüş turu yapacağız. Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı, bir Aztek Tapınağı’nın yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali, ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional (Hükümet Sarayı) göreceğimiz başlıca ziyaret noktalarımız olacak. Şehir turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Dileyen misafirlerimiz bu gece dünyaca ünlü Mariacci Müzisyenlerinin grup olarak şarkı söyledikleri ve gitar çaldıkları Garibaldi Meydanı’na yürüyüşe çıkabilirler. Geceleme Mexico City otelimizde.
 
11.Gün / MEXICO CITY – ISTANBUL 09:55 09:45+1
Bugün Meksika’daki son günümüz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile saat 09:55’te
İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Geceleme uçakta.
 
12.Gün / ISTANBUL-varış 09:45
İstanbul ‘a varış. Turumuzun sona ermesi ,bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.
 
DİKKAT : COVID 19 uygulamaları GİRİŞ/ÇIKIŞ koşullarını kontrol ediniz. Aşı Kartı zorunludur. Bazı hallerde ilave PCR testi talep edilir. (Misafir sorumluluğundadır )
Pasaportlarınızda kullanım sürelerinize dikkat ediniz. Expire Date * Tur başlangıcından en az bir yıl süresi kaldığına emin olunuz. Yeni pasaport çıkartacaklar ise minumum 5 yıllık çıkartmalıdırlar.
 
ÇOK ÖNEMLİ NOT: Meksika vizesi için YEŞİL PASAPORT sahibi kişilerin şahsen  İstanbul veya Ankara  konsolosluğunu arayarak randevu alıp işleme gitmesi gerekmektedirler.

OTELLER
Mexico City - 4* Casa Blanca vb.
Merida – 4* Mision Merida Panamerica vb.
Cancun – 4* Aloft Hotel vb.

AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ
295  $ Yerine 270 $
Tehotuhacan Tapınaklar Turu (95 Usd) 
Frida Kahlo Müzesi & Xochimilco (Soçimilko) Tekne Turu (90 Usd) 
Tulum & Playa de Carmen  Turu (110 Usd) 
 
Not: Meksika turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. Engin deneyimle hazırlanmış Meksika Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Meksika Turu için doğru adrestesiniz.
 
 
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.930 Ek yatak$ 2.930 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.350 Çocuk fiyatı$ 2.830
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.780 Ek yatak$ 2.780 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.190 Çocuk fiyatı$ 2.680

:: Istanbul – Cancun / Mexico City– Istanbul arasında TÜRK HAVA YOLLARI ile yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı

:: Cancun’da 1, Playa Del Carmen’de 1, Merida’da 1, Palanque’de 1, San Cristobal 1, Salina Cruz 1, Oaxaca’da 1, Puebla’da 1, Mexico City’de 2 gece olmak üzere MEKSİKA’da Toplam 10gece 3 ve 4 yıldızlı otellerde ve butiklerde oda&kahvaltı konaklama

:: Tur programında belirtilen tüm turlar, geziler ve havalimanı transferleri

:: Tur programında belirtilen yerlerde müze, park ve ören yeri giriş ücretleri

:: Mexico City şehir turu

:: Teotihuacan Piramitleri turu

:: Isla De Mujeres Adası Turu

:: Puebla Şehir Turu

:: Oaxaca Şehir turu

:: Palanque Şehir Turu

:: Tulum Antik Kenti Turu

:: Merida Şehir Turu

:: San Cristobal De Las Casas Şehri Turu

:: Chichen Itza Antik Kenti ve Piramitleri turu

:: Programda belirtilen yerlerde alınacak 2 ÖĞLE YEMEĞİ ve 2 AKŞAM YEMEĞİ

:: Türkçe Rehberlik Hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Kişisel harcamalar

:: Yurt dışı çıkış harcı 150 TL

:: Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri

:: Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

:: Tüm YABANCI Bölgesel yerel servis Personelleri tipleri kişi başı tavsiye edilen min. Tutar 100 USD ( yabancı yerel rehberler, şoförler, garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)

:: Meksika Vizesi 40 USD Şahsi Başvuru ile İstanbul veya Ankara büyükelçiliklerinden temin edilir. ! (Bordo (Normal) pasaport hamilleri bu vizeden muaftır)

:: Frida Kahlo müzesi ziyareti isteğe bağlıdır.( Boş vakit uygunluğa göre, ziyaret edilibilir)

 

BU TURA KATILIM İÇİN MEKSİKA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
 
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Diplomatik Pasaport hamilleri ise vizeden muaftır.

Normal Pasaport sahipleri için EVRAKSIZ - Kolay Vize tarafımızdan misafirlerine ÜCRETSİZ sağlanmaktadır.
Yeşil Pasaport sahipleri, MEKSİKA için kendileri vize almalıdır ! Bu vizeler İstanbul ve Ankara Meksika Konsolosluklarından hızlı ve kolay bir şekilde 40 USD karşılığı ve bizzat giderek parmak izi vererek yapılabilmektedir. Tur kayıt esnasında Satış temsilcimize detayı yeniden sorunuz.

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA !!!

Meksika Girişlerinde (Normal ve Yeşil pasaport sahipleri) Eğer pasaportlarında halen geçerli; ABD – KANADA – SCHENGEN – İNGİLTERE vizeleri mevcut ise – MEKSİKA VİZESİNE İHTİYAÇ DUYMADAN GİRİŞ YAPABİLİRLER !!!

 

BU TURA KATILIM İÇİN İKİ AŞINIZI OLDUĞUNUZU GÖSTEREN AŞI SERTİFİKASI GEREKMEKTEDİR.

Bu tura katılım için Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen covid 19 aşılarından iki adet olup ikinci aşının üzerinden en az 14 gün geçmiş olması ve uluslararası aşı kartınıza işlenmiş olması gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: Meksika'ya girişlerde pasaportunda Amerika, Kanada, İngiltere ve Schengen vizelerinden biri olmayan misafirlerin ülkeye girişleri risklidir. Gümrük polisinin misafirleri ülkeye almama ve deport etme hakkı vardır. Tüm bu bilgiler doğrultusunda Meksika turuna katılacak misafirlerden biz de bu vize şartını istemekteyiz. Bu vizelerden herhangi birine sahip olmayan misafirleri turumuza kabul edemeyeceğimizi bildiririz.
 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Sağlık
Meksika’da herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.


Uçuş Süreleri
İstanbul – Mexico City uçuşu yaklaşık 15 saat 15 dakika sürmektedir.
Cancun – İstanbul arası uçuş 12 saat 5 dakikadır.


Para Birimi
Meksika’nın para birimi de Meksika Pesosu’dur (MEX) ve tüm yurtdışı seyahatlerinde de olduğu gibi önceden parayı çekmenin gerekliliği ve önemini hatırlatmak gerekmektedir.


Saat Dilimi
Meksika ile Türkiye yerel saati arasında ise 8 saat fark vardır (Türkiye saati daha ileri olmak üzere)


Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanabilirsiniz. Fakat iletişim ücretleri çok yüksek olacaktır.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Meksika’da Tortilla, Guacamole, Nachos gibi yemeklerin tadına varabileceksiniz. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.


Elektrik
Meksika'da 120 voltluk elektrik akımı var. Fişleri ise iki düz uçtan oluşuyor. Aynı Amerika'dakiler gibi. Türkiye'den götürdüğünüz elektrikli ve elektronik aletleri Meksika'da sorunsuz bir şekilde kullanmak isterseniz bir fiş adaptörü ve voltaj dönüştürücü almanız gerekli.


Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca tekilanın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive