Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
 • Meksika Guatemala Honduras Turu
 • Meksika Guatemala Honduras Turu
 • Meksika Guatemala Honduras Turu
 • Meksika Guatemala Honduras Turu
 • Meksika Guatemala Honduras Turu

Meksika Guatemala Honduras Turu

10 GECE 12 GÜN (21 Ağustos-1 Eylül / 16-27 Ekim / 26 Ekim- 6 Kasım / 4-15 Kasım / 22 Kasım-3 Aralık / 26 Kasım-7 Aralık 2024 / 20-31 Ocak 2025)

Bölge Uzmanı ekip tarafından hazırlanmış programla, deneyimli rehber eşliğinde Meksika Guatemala Honduras Turu

$ 4.390’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Meksika Guatemala Honduras Turu

BULUŞMA BİLGİSİ
 
İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA SAAT 22:00
[ Tur hareket tarihinde , Uçuş saat gece yarısını geçe 02:15 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz ] 
 
TUR PROGRAMI
 
1. GÜN / ISTANBUL- MEXICO CITY
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde saat 22:00 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile Mexico City'e  yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta olacaktır.
Yerel saat ile 08:10’da MEXICO CITY varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile buluşuyor ve konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. 
Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI. Mexico (İspanyolca: Ciudad de México, ) Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek  tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni müzesini ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. Öğleden sonra bir başka bölgeye gideceğiz. Şehir merkezine yaklaşık 45 dakika mesafede yer alan Meksika’nu-ın Venediği olarak adlandırılan kanallar diyarı ‘’ Xochimilco ‘’ ya gideceğiz. Çok farklı renklerde dizayn edilmiş teknlerle gezintiye çıkıyoruz, hemen yanı başımızda yine Meksika müzisyenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Keyifli bir günün sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.  
OTELİMİZ :  MARLOWE HOTEL*
 
2. GÜN/ MEXICO CITY –TEOTIVAKAN
Bu sabah kahvaltı sonrasında son bir ziyaretimiz olacak. Meksiko City’den iki saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin  fermente edilmesiyle elde edilmektedir. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı;Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz.. Öğleden sonra şehir merkezine dönüyoruz, serbest saatlerimiz olacak.  Geceleme otelimizde
 
3. GÜN/ MEXICO CITY –GUATEMALA
Guatemala uçuşumuzu yapacağız. Guatemala City’e varış. Yerel rehberimiz tarafından karşılanmayı takiben ; kara yolu ile ANTIGUA GUATEMALA isimli tarihi kente doğru yolculuğumuz başlıyor;
UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan 1500 metre yükseklikteki kolonyal şehir Antigua varışı  takiben otelimize yerleşiyoruz. . Guatemala, dünyanın en kaliteli Arabica cinsi kahve üreticileri arasında yer almakta. Antigua çevresinde, kahvenin tüm sırlarını öğrenebileceğiniz bir kahve plantasyonu ziyareti eger zamanımız el verirse yapma ihtimalimiz olabilir; geceleme otelimizde. 
OTELİMİZ : HOTEL CAMELIAS INN.
 
4. GÜN/ ANTIGUA – ATITLAN GOLU – PANAJACHEL
Sabah otelimizde   alacağımız   kahvaltıyı takiben, ilk gezimiz tarihi Antigua sokaklarında bir yürüyüş turu yapmak olacak; bu turumuz yaklaşık 3 sürecek; bu esnada kentin tarihi ara sokaklarında; meydanında; geçmişi ile ilgili bilgileri yerel rehberimizden alacağız; güzel fotoğraflar çekeceğiz. Turumuzun sonunda yeniden aracımıza binerek 2 saatlik bir kara yolculuğu yapacağız; geçeceğimiz  güzergah; manzaralar la dolu. Fırsat olursa mola verip; fotoğraf çekme imkanımız olabilecek Öğleden sonra yine tarihi bir küçük kasaba olan ; ve Atitlan Gölü kıyılarına yakın ; Panajachel kasabasına varıp; buradaki otelimize yerleşeceğiz. AKŞAM yemeği ve geceleme otelimizde olacak. 
OTELIMIZ : UTZ JAY
 
5. GÜN/ ATITLAN GÖLÜ – CHICHICASTENANGO – GUATEMALA CITY
Otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; Lanvhero isimle anılan; Yerel Bot kaptanı bizi otelimizden alacak ve göl turumuzu yapmak üzere yola çıkcacağız; Bu turumuz esnasında; Santiago de Atitlan ve San Pedro La Laguna isimli yerel köyleri ziyaret ediyoruz; Chichicastenango, yüzyıllar boyunca Guatemala’nın en büyük hazinelerinden birini gizlemiş. Guatemala’da yaşayan en büyük Maya topluluğu olan Quiche’lerin “Popol Vuh” adlı kutsal kitabı 1800’lerde Peder Francisco Ximenez tarafından Aziz Tomas Kilisesinde ortaya çıkarılıp İspanyolcaya tercüme edilmiş. Hristiyanlık ve şamanizmin bir karışımından oluşan ilginç ayinlerin yapıldığı   bu   kilisenin ziyareti. Turumuzun sonunda GUATEMALA CITY doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
OTELIMIZ : BWP Stofella 3+*
 
6. GÜN/ GUATEMALA CITY -COPAN (HONDURAS)
Sabah otelimizde kahvaltıyı takiben, erken saatlerde kara yolu ile Honduras‘ın Copan kasabasına doğru yolculuk. Dar ve kıvrımlı yolları takip edererek, dağların arasına sıkışmış bu eşsiz kasabaya varış. Sınır noktasında çıkış ve giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra hiç vakit kaybetmeden Honduras’ın en önemli Milli Parkı olan COPAN PARK ‘a ulaşıyoruz. Mayaların bir başka efsane kenti olan, heykeltraş ve el sanatları ile meşhur kenti COPAN ‘ı ziyaret edeceğiz. Günün sonunda Copan ‘ın bugün insanların yaşadığı küçük ve şirin Latin Amerika kasabasına varacağız. Bu gece bu kasabada konaklıyoruz. Honduras’ın de kahve ve puroları ile ünlü olduğunu unutmayın. Fırsat buldukça çok hesaplı fiyatlar ile alış veriş yapabilirsiniz. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra dinlenmek üzere otelimize giderek giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Akşam yemeği ve geceleme otelimizde. 
OTELIMIZ: PLAZA COPAN 3*
 
7. GÜN COPAN – IZABAL – RIO DULCE
Sabah alacağımız kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Izabal Gölünü göreceğiz. Burası denize bağlantısı olan dev bir göldür (Lagun). Yağmur  ormanları ve doğal yaşamı tam yerinde görmek için Guatemala’da en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen bir yöredeyiz. Izabal Gölünde bir tekne turumuz olacaktır. Daha sonra, kolonial dönemden kalma Castillo de San Felipe ( Felipe Kalesi ) ziyaretimiz olacak. Çevre gezilerimizi bitirdikten sonra Rio Dulce bölgesine varıyoruz. Rio Dulce; tabiatın içerisinde ormanın yanı başında Lagün bölgesinde yer alır.  
AKŞAM YEMEĞİ otelimizde alınacak. Geceleme RIO Dulce’de otelimizde. 
OTELIMIZ CATAMARAN RIO
 
8. GÜN/ RIO DULCE – TIKAL -FLORES
Sabah otelimizde kahvaltıyı takiben otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuzun ardından Flores -Peten bölgesinde olacağız.  
TİKAL ANTİK ŞEHRİ TURU     ‘’ MAYA EFSANESİ ‘
Guatemala‘nın en ünlü tarihi dokusunun bulunduğu TİKAL MİLLİ PARKINA ziyarete gideceğiz. Maya Uygarlığının başyapıt kentlerinden olan ve en iyi korunmuş ihtişamlı tapınakları ile halen her gün binlerce yabancı turisti bölgeye çeken TİKAL‘i ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ Milli Park bölgesinde yerel bir restoranda alınacaktır. Tikal, bugünkü Guatemala'daki yağmur ormanlarında Peten ilinin kuzeybatısında bulunan en büyük Maya kenti ve tören merkezidir. Güney düzlüklerindeki öteki Maya merkezleri gibi Tikal’da orta oluşum döneminde küçük bir köydü. Maya uygarlığı denilince aklımıza bugün ilk gelen merkezlerden birisi Tikal ‘dir. Ziyaretimizin ardından kara yolculuğu ile Flores merkeze dönüyoruz. Peten gölü üzerinde tekne turu yaparak çevreyi tanımaya devam ediyoruz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır Turumuzun ardından tekrar karaya dönerek otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde. 
OTELIMIZ : Maya Internacional 3*
 
9. GÜN / FLORES- CANCUN UÇUŞU
Sabah otelimizde kahvaltıyı takiben PETEN GÖLÜ tekne turu yapacağız. Flores merkezde kısa bir vakit serbest saatleri takiben, havalimanına Geçiyoruz. CANCUN uçuşumuzu yapacağız.  Cancun’a ulaşıyoruz. Konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yapıyoruz. geceleme otelimizde. 
OTELIMIZ :  WYNDHAM GARDEN HOTEL DOWNTOWN CANCUN 
 
10. GÜN / CHICHEN ITZA TURU
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Tam Gün Turumuz var. Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir Chichen Itza ‘yı ziyaret edeceğiz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan  
Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı Chac Mool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Chichen Itza gezisinin ardından Cancun’ a dönüyor ve otelimize transfer oluyoruz. 
 
11. Gün / CANCUN – ISTANBUL
Bugün Meksika’daki son günümüz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile saat 09:50 de İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Geceleme uçakta
 
12. Gün / ISTANBUL-varış 05:40
İstanbul ‘a varış. Turumuzun sona ermesi ,bir sonraki turumuzda buluşmak üzere.
 

 

 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.390 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.940 Çocuk fiyatı$ 4.340
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.390 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.940 Çocuk fiyatı$ 4.340
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.390 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.940 Çocuk fiyatı$ 4.340
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.390 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.940 Çocuk fiyatı$ 4.340
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.390 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.940 Çocuk fiyatı$ 4.340
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.390 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.940 Çocuk fiyatı$ 4.340
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.390 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.940 Çocuk fiyatı$ 4.340

:: Istanbul / Mexico City – Cancun / Istanbul arasında Türk Havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı  

:: Mexico City / Guatemala City arası yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşların biletleri, vergileri ve bagaj taşıma hakkı  

:: FLORES/GUA/CANCUN ara uçak bileti 

:: Mexico City’de 2, Antigua’da 1, Panajachel’de 1, Guatemala City1 Copan’da 1, Rio Dulce’de 1, Flores’te 1, Cancun’da 2gece olmak üzere toplam 10 gece 3 ve 4 yıldızlı butik otellerde oda&kahvaltı konaklama 

:: Tur programında belirtilen tüm turlar, geziler ve havalimanı transferleri 

:: Tur programında belirtilen yerlerde müze, park ve ören yeri giriş ücretleri 

:: Mexico City’de Teotihuacan Piramitleri Turu 

:: Chichen itza Antik kenti ve piramitleri turu 

:: Flores’te Peten gölü turu ve TİKAL antik kent ziyareti 

:: Izabal gölünde tekne turu 

:: Copan Park Milli parkı turu

:: Antigua Şehir turu 

:: Programda belirtilen yerlerde alınacak 2 ÖĞLE YEMEĞİ ve 4 AKŞAM YEMEĞİ

:: Türkçe Rehberlik Hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Kişisel Harcamalar

:: Yurtdışı Çıkış Harcı

:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Dahil olan yemeklerde alınan alkollü ve alkolsüz içecekler

:: Tüm YABANCI Bölgesel yerel servis personelleri için dağıtılacak olan bahşişler , Kişi başı tavsiye edilen min tutar 120 USD ( Yabancı yerel rehberler,şoförler,garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)

:: Meksika Vizesi 40 USD(yeşil pasaport) ( Normal [Bordo] Pasaport Hamilleri bu vizeden muaftır/online ücretsiz vize alınıyor)

:: Ülke sınır geçişleri esnasında yerel olarak ödenen giriş ve çıkış ücretleri

BU TURA KATILIM İÇİN MEKSİKA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
 
MEKSİKA

YEŞİL PASAPORTLULAR İÇİN 

1) Yeşil pasaport sahibi ABD , İngiltere ve Kanada vizesi varsa Meksika vizesi almasına gerek yoktur.

2) Yeşil pasaport sahibi  ABD , İngiltere ve Kanada vizesi yoksa Meksika vizesi için konsolosluktan randevu alıp vize almak zorundadır. (En az 1 ay önceden başvuru yapılması gerekmektedir)

 

BORDO PASAPORTLULAR İÇİN 

1) Bordo pasaport sahibi ABD , İngiltere ve Kanada vizesi varsa Meksika vizesi almasına gerek yoktur.

2) Bordo pasaport sahibi ABD , İngiltere ve Kanada vizesi yoksa Meksika vizesi için aşağıdaki linkten en az 20 gün önceden alması gerekmektedir.

https://www.inm.gob.mx/sae/publico/tr/solicitud.html 

 

HONDURAS – GUATEMALA 

TC vatandaşları için VİZESİZ’dir. Pasaport geçerlilik süreniz en az 8 ay olmalıdır.  Bu ülkeler arasında yapılacak olan sınır geçişlerinde yerel ayak bastı parası toplanmaktadır. Bu ödemenin ücreti dönemsel olarak değişmektedir. Misafirlerimizin sınır geçişleri esnasında ödemelerini daha rahat yapabilmeleri için yanlarında 50 USD’lik bir meblağı 10’ar dolar şeklinde tur sonuna kadar bulundurmalarını tavsiye ederiz. 
 

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR
1-Meksika'ya girişlerde pasaportunda Amerika, Kanada, İngiltere ve Schengen vizelerinden biri olmayan misafirlerin ülkeye girişleri risklidir. Gümrük polisinin misafirleri ülkeye almama ve deport (sınır dışı) etme hakkı vardır. Bu durumda misafirin ödemiş olduğu tüm tur ücreti yanmaktadır ve tur ödeme iadesi mümkün değildir. Tüm bu bilgiler doğrultusunda Meksika turuna katılacak misafirlerden biz de bu vize şartını istemekteyiz. Bu vizelerden herhangi birine sahip olmayan misafirleri turumuza kabul edemeyeceğimizi bildiririz.
2-Türkiye'den Venezuela (CCS), Meksika (MEX ve CUN), Kolombiya (BOG), Küba (HAV) ve Brezilya (GRU) varışlı uçuşlarda yolcu kabulü için pasaport ve vize gereksinimi gibi genel kuralların dışında bazı ek kontroller uygulanabilmektedir. Bu ek kontroller sonucunda ülke otoritelerince ülkeye giriş reddi verilebileceği için uçuşa kabul sırasında da benzer kontroller yapılabilmektedir. Bu ek kontrollere ait açıklama metnine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu ek kontroller neticesinde uçağa kabul edilmeme yada gidilen ülkeye kabul edilmeme durumunda tur ücreti iadesi mümkün değildir.
https://www.turkishairlines.com/tr-int/duyurular/guney-amerika-yolcu-kabul-kurallari/

HAVA DURUMU HAKKINDA
Gezi boyunca Meksika’da ve diğer ülkelerde genel hava şartları ortalama olarak gündüz 30 gece 20 derece şeklindedir. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz. Zaman zaman Mexico City ve Guatemala’da akşamları çok serin hava olabilmektedir.

 

EKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.