Likya Yolu Turu

4 GECE 5 GÜN (Bu Turumuz Tekrar Ekim 2023 te Yapılacaktır)

Likya Yolu Turu Doğu Rotası 4 gece 5 günlük program. Deneyimli rehber ile keyifli bir rota, en fazla 15 kişilik gruplar. UÇAK BİLETİ DAHİL FİYAT ANLIKTIR, FİYATLARDAKİ ARTIŞLARA GÖRE YÜKSELMEKTEDİR, ERKEN REZERVASYON YAPTIRIN DAHA AZ ÖDEYİN.

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Likya Yolu
Doğu Likya Yolu Yürüyüş Programı
 
BU TURDA NE VAR?
:: Türkiye'nin en iyi yürüyüş parkurunun doğu rotası
:: Deneyimli rehber eşliğinde, profesyonel organizasyon
:: Sadece yürüyerek ulaşabilen eşsiz güzellikteki yerler
:: Gelidonya Feneri, Kekova, Kaleköy, Kaş, Olimpos, Adrasan, Phaselis, Göynük Kanyonu
:: Likya Medeniyeti'nin toprakları
:: İnanılmaz güzellikteki koylar ve deniz keyifleri
:: Antik kentler ve yollar arasında orta seviyeli yürüyüşler
:: Doğa ve tarih bir arada
:: Sürpriz anlar, yeni dostluklar

TUR BOYUNCA TREKKİNG BATONLARINIZ BİZDEN!
 
 
KONTENJAN
Turumuz 8-15 kişi arası katılımcı ile gerçekleştirilecektir.
 
BULUŞMA NOKTASI
Turun buluşma noktası ve bitiş noktası Antalya Havaalanıdır.
 
TUR PROGRAMI
 
1. GÜN /// LİKYA YOLU (Cennet Koyu- Phaselis Parkuru)  
Likya Yolu Doğu Rotası Yürüyüşü Turu için Antalya Havalimanı’nda saat 08:45'teki buluşmanın ardından ilk gün parkur başlangıç noktamıza doğru yol alıyoruz.
(Uçak bileti dahil paket tercih eden misafirlerimiz için Pegasus Havayolları'nın 07:20 kalkışlı tarifeli seferi ile İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan Antalya'ya uçuş)
Yolda üst değiştirme molası ardından ilk gün yürüyüşümüze başlayacağımız Alacasu Cennet Koyu’na ulaşıyoruz. Phaselis koyu ile Çamyuva arasında kendine has güzellikleri olan, arka tarafından Beydağları milli parkı ve çam ormanlarıyla kaplı bir koyda yer alan Alacasu Cennet Koyu Antalya’daki doğal güzelliklerden biri. Burdan başlayan yürüyüşümüz yarımadayı dolaşarak Phaselis Koyuna ve Phaselis Antik Kentine ulaşıyor. Yüzme molası ve antik kent gezisi ardından biraz daha yürüyerek aracımızla buluşma noktasına ulaşıyoruz. Ardından Kaş'a geçiyoruz ve Kaş merkezde gezinti ardından otelimize yerleşme ve akşam yemeği.
 
Yürüyüş Parkuru: 7,5  km (240 mt çıkış / 270 mt iniş)
Tahmini yürüyüş süresi : 3,5 saat
Konaklama: Kaş 
Yemek: Akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
 
2. GÜN /// LİKYA YOLU (Boğazcık – Kılınçlı – Aperlai – Üçağız (Kekova) – Teimiussa Parkuru)
Sabah kahvaltı ardından aracımızla otelden parkur başlangıç noktasına transfer. 
Bugün  Likya Yolunun en beğenilen parkurlarından biri olan rotayı yürümek üzere Boğazcık’tan yürüyüşümüze başlıyoruz.  Biraz toprak yoldan ilerledikten sonra bol taşlı yollardan ve patikalardan geçiyoruz. Nadir olarak yüksek ağaçların altında, iğne yaprakların kapladığı halı gibi patikalar da var. Tarihi kalıntıların çok yoğun olduğu bu parkur adeta bir ressam tarafından çizilmişçesine harika manzaralara tanık ettiriyor. Denize yaklaşırken Aperlai kalıntılarını görmeye başlayacağız. Aperlai, minik bir liman kenti. M. Ö. 4. yüzyılda kurulduğu tahmin ediliyor. Antik şehrin adının bir anlamı da “boğaz geçidi”.
Antik şehrin nekropol tarafındaki mezarlar iyi durumda denilebilir. Aperlai sonrasında deniz seviyesine inildiğinde suyun altında kalmış ve kıyıdaki antik kalıntıları göreceğiz. Ardından buradaki salaş restoranda öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek molası sonrası Kekova’ya doğru rotaya devam ediyoruz. Teimiussa Antik Şehri kalıntılarını göreceğiz. Günümüze daha çok Likya dönemi lahitleri kalmış. Rotada birkaç düzlük alan var. Bunun dışında bol bol kayalık var; Bunların arasından, üstünden geçerek eğlenceli şekilde yürüyüş bitiyor. 
Üçağız'a varışta serbest zaman. Dileyen misafirlerle Batıkkent ve Kaleköy’ün görülebileceği Kekova Tekne turu gerçekleştiriyoruz (ekstra 400 TL olup tekne turu grup isteğine göre uzatılabilir bu durumda 500 TL'dir) Ardından Kaş’taki otelimize dönüş. 
 
Yürüyüş Parkuru: 15,5  km (180 mt çıkış / 470 mt iniş)
Tahmini yürüyüş süresi : 5,5 saat
Konaklama: Kaş 
Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
 
3. GÜN /// LİKYA YOLU (Korsan Koyu- Gelidonya Feneri- Adrasan Parkuru)
Sabah kahvaltı ardından aracımızla otelden parkur başlangıç noktasına transfer. 
Bugün ve yarın yürüyeceğimiz parkur, Akdeniz’in sonsuz maviliğine tanıklık edeceğiniz Likya Yolu’nun en güzel manzaralı parkurlarından biri. Güzele ulaşmak kolay değil elbet, bu rota aynı zamanda Likya Yolu’nun en zorlu parkurlarından biri. Antalya’nın Kumluca ilçesine bağlı Karaöz Köyü yakınlarından başlayan rota Gelidonya Feneri, Adrasan, Olimpos ile devam edip Çıralı’da son buluyor. Bu parkuru iki günde yürüyeceğiz. 
İlk gün önce Korsan Koyundan Gelidonya Feneri’ne yürüyoruz. Bu kısım yaklaşık 4 km. 
Gelidonya’nın ilk ismi aslında Kaledonya’dır. Likya dilinde Kaledonya,  kırlangıç anlamına gelmektedir. Bölgenin bu ismi alma sebebi ise göçmen kuşlar olan kırlangıçlar Mısır’dan göç ederken bölgede dinlendiklerinden bölgenin adını da Kaledonya günümüzdeki ismiyle Gelidonya olarak almıştır.  Bir hikayeye göre kırlangıçlar,  gece göç esnasında göremediklerinden  dolayı denize düşüp boğulurlarmış.  Ali Kaptan adlı bir denizci,  Gelidonya’ya ve karşısında bulunan 5 Adalar’a kırlangıçlar görebilsinler diye  fener yerleştirirmiş. Burada uzun bir fotoğraf  ve kumanya yeme molası verdikten sonra Adrasan’a doğru 11 km daha yürüyoruz. Bu parkurda sadece kıyıyı takip etmiyoruz, zaman zaman sarp yamaçlara çıkıp sonrasında kumsallara ya da limanlara iniyoruz.  18:00 civarlarında Adrasan Koyuna ulaşıyoruz konaklayacağımız otele geçiyoruz.
 
Yürüyüş Parkuru: 15  km (880 mt çıkış / 910 mt iniş)
Tahmini yürüyüş süresi : 6 saat
Konaklama: Adrasan
Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
 
4. GÜN /// LİKYA YOLU ( Çıralı - Olimpos- Musa Dağı – Adrasan Parkuru)
Güzel bir güne gözlerimizi açıyoruz ve kahvaltı sonrası Likya Yolu’nda dördüncü günümüze başlıyoruz. Rotamıza Çıralı kumsalından başlayıp, Olimpos antik şehri kalıntılarına yöneliyoruz. Olimpos şehrinde tarihin içinde kısa bir yürüyüşten sonra harabeler arasından çam ormanlarının kendine özgü kokusunu doyasıya soluyarak parkurumuza başlıyoruz. Yürüyüşümüzün ilerleyen zamanlarında ağaçlar değişiyor ve bize Sandal ağaçları ile kaplı müthiş bir orman eşlik etmeye başlıyor. Hedefimiz dağlar arasındaki gizli bir geçit. Ancak önce Yukarı Olimpos şehri harabeleri karşılaşacağız. Geçitten sonra bir çoban kulübesinde yemek molası veriyoruz. Çavuşköy (Adrasan) manzaralı bu noktada bir de sevimli pınar mevcut. Yemek sonrası rotamız artık hep iniş aşağı. İzleyeceğimiz orman içi patika, enfes kanyon ve dağ manzaraları eşliğinde bizi Adrasan’a kadar götürecek. 
Adrasan’a varışta konakladığımız otele geçiyoruz.
 
Yürüyüş Parkuru: 15,5  km (800 mt çıkış / 770 mt iniş)
Tahmini yürüyüş süresi : 6,5 saat
Konaklama: Adrasan
Yemek: Kahvaltı ve akşam yemeği otelimizde alınacaktır.
 
5. GÜN /// LİKYA YOLU  ( Göynük Yayla- Göynük Parkuru)
Sabah kahvaltı ardından aracımızla otelden parkur başlangıç noktası olan Göynük Yayla Doğa Kamping’e transfer. 
Buradan son gün parkurumuza başlıyoruz. Bugün kanyona gireceğiz. Arazinin bazı bölümlerinde heyelan, çökme ve benzeri durumlar olduğu için özellikle yan geçiş yapılan yerlerde dikkatli ve acele etmeden davranmak önemli. Kanyona inip bir müddet ilerledikten sonra sağ tarafta bir patika girişine yönelerek orman içerisinde yol almaya başlıyoruz.
Bir müddet ilerledikten sonra bir dere yatağına ulaşıyoruz.. Dere yatağını geçtikten sonra patika üzerinde yükselmeye başlıyoruz. Tepenin diğer tarafına bir sırttan geçiyoruz. Bu noktadan sonra Göynük Milli Parkı girişine doğru inişe geçiliyor. Patika stabilize yola kadar devam ediyor. Yaklaşık 4,5 saatlik yürüyüşü tamamlayarak Göynük Kanyonundaki macera parkında zipline, body rafting, yüzme vb. aktiviteler için serbest zaman veriyoruz.
Sonrasında Antalya Havaalanına hareket. 19:30 itibarıyla sizleri Antalya Havaalanında uğurluyor ve bir başka turumuzda buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz. 21:00 ve sonrasında Antalya kalkışlı uçuşlarla dönebilirsiniz.
(Uçak bileti dahil paket tercih eden misafirlerimiz için Pegasus Hava Yollarının 21:10 kalkışlı tarifeli seferi ile Antalya'dan İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'na uçuş)
 
Yürüyüş Parkuru: 13  km (600 mt çıkış / 1200 mt iniş)
Tahmini yürüyüş süresi : 4,5 saat
Yemek: Kahvaltı otelimizde alınacaktır.
 
Not: Akşam yemekleri set menü olarak servis edilir.

Uçak saatleri ile ilgili not: Uçak biletleri tarifeli uçuşlara ve  uçuşlarda müsaitliğe bağlı olarak alınabilmektedir, erken rezervasyon öneririz. Hava yolu şirketi ve uçuş saati tur tarihlerine göre değişebilir. 

Uçak bileti ile ilgili not: Uçak bileti dahil paket fiyatı anlıktır, ödeme anında kontrol edilir, değişiklik gösterebilir. Uçak bileti dahil paket, ancak uçuşlardaki müsaitlik durumunda sunulabilmektedir.
 
GRUP İNDİRİMİ
BU TURUMUZA 3 AY ÖNCESİNE KADAR REZERVASYON YAPTIRACAK EN AZ 6 KİŞİLİK GRUPLARA AFİŞE FİYATLARDAN 200 TL İNDİRİM YAPILIR
(23 NİSAN, RAMAZAN BAYRAMI, 19 MAYIS, 29 EKİM DÖNEMLERİ HARİÇTİR)
 
 
DENİZE GİREBİLECEKMİYİZ?
Tur esnasında ilk dört gün her gün denize girme imkanımız olacak. Akdeniz'in berrak suları bizi bekler! Ayrıca son gün Göynük Kanyonunun soğuk sularında da serinleyebilirsiniz.
 
KONAKLAMA
1. Gün: Kaş Habesa Bungalow&Apart Hotel vb.
2. Gün: Kaş Habesa Bungalow&Apart Hotel vb.
3. Gün: Adrasan Buhana Hotel vb.
4. Gün: Adrasan Buhana Hotel vb.
(Tesislerdeki üst kat yada manzaralı odalar rezervasyon sırasına göre tahsis edilir)
 
TARİFELİ UÇUŞ UYGUNLUKLARINA GÖRE DİĞER ŞEHİRLERDEN KATILIM SEÇENEKLERİ;
 
ANKARA'DAN TURA KATILMAK İSTEYEN MİSAFİRLER İÇİN;
Gelişte Pegasus Havayolları Ankara-Antalya uçuşu ile geliş (06:00 kalkış / 07:10 varış)
Dönüşte Pegasus Havayolları Antalya-Ankara uçuşu ile dönüş (21:15 kalkış / 22:15 varış)
Fiyat farkı: Güncel uçak bileti fiyatlarına göre değişmektedir, lütfen sorunuz. 
 
HATIRLATMA
Şartlara, yol durumuna, yağmur durumuna bağlı olarak parkurlarda değişiklik olabilir. 
Eğer uçak bileti hariç paket satın alacaksanız, lütfen bizden kesin hareket teyidi almadan uçak bileti almayınız. Kendiniz uçak bileti alırsanız, pandemi veya katılım yetersizliği nedeniyle olabilecek tur iptali halinde uçak bileti ceza ödemelerinizden acentamız sorumlu değildir. 
 
 

:: İstanbul Sabiha Gökçen-Antalya gidiş dönüş uçak bileti ( uçak bileti dahil pakette)

:: Profesyonel rehberlik hizmeti

:: 2 gece Kaş Habesa Bungalows vb. tesiste konaklama

:: 2 gece Adrasan Buhana Hotel vb. tesiste konaklama

:: Konaklama vergisi

:: 4 kahvaltı

:: 4 akşam yemeği

:: Tüm geziler

:: Bölgedeki ulaşımlar

:: Milli park giriş ücretleri

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Tur boyunca Evolite marka baton tedarik edilmesi (turun ilk günü verilir, tur bitiminde geri alınır)

 

Not: Zorunlu seyahat sigortası sadece Türk Vatandaşları için yapılmaktadır.

 

 

GRUP İNDİRİMİ

Tur tarihinden 45 gün öncesine kadar yapılacak rezervasyonlarda en az 6 kişilik gruplara kişi başı 200 TL indirim
(Bu indirim 23 nisan, 1 Mayıs, 19 mayıs tatil dönemlerine denk gelen turlarda uygulanmaz)

:: Gidiş-dönüş uçak biletleri (uçak bileti hariç paket tercih edilirse)

:: Öğle yemekleri

:: Yemeklerde alınacak içecekler

:: Kekova tekne turu

:: Müze, ören yeri giriş ücretleri

:: Göynük Kanyonu macera parkı aktiviteleri

:: Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler

 

LİKYA YOLU YÜRÜYÜŞÜ İÇİN İDEAL DÖNEM NE ZAMAN?

Likya Yolu, Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü Akdeniz kıyı şeridinde yer alıyor. Kış aylarının yumuşak geçtiği bu bölge yaz döneminde oldukça sıcak oluyor. Yılın 11 ayı rahatlıkla yürünebilecek bir rota olan Likya Yolu’nu yürümek için en ideal dönem hem kış yağmurlarının ardından canlanan doğanın renk harmonisini hem de karlı tepelerin manzarasını bir arada görebileceğiniz Nisan ve Mayıs ayları. Mayısın sonuna doğru sıcaklar başlıyor. Yaz ayları ve Eylül'ün ortasına kadar bölge sıcak ve nemli. Bu aylarda yürüyecekseniz, rotada kıyıya ulaştığınız her fırsatta Akdeniz'in sularına kendinizi bırakıp serinlemek iyi olacaktır.

Nemin giderek azaldığı ekim-kasım dönemi ise ideal sıcaklık açısından en tercih edilebilir dönem. Kasım ayının ortasından şubat ayına kadar çok yağış oluyor. Marttan itibaren yağışlar azalıyor.

Sonuç olarak Nisan-Mayıs-Ekim-Kasım ayları en ideal dönemdir diyebiliriz.

 

ZORLUK SEVİYESİ

Likya Yolu yaklaşık 550 km'lik uzun bir rota. Bu rotada birçok parkur var. Eğer siz günde 30-40 km. arası yürürseniz elbette yorucu olur. Ama biz turumuzun planlamasını yaparken, gün içinde en fazla 18 km yürüyüş olacak şekilde parkurları seçtik. Hatta ortalama günde 12-13 km. yürüyoruz diyebiliriz. Orta seviyede bir kondisyona sahip, trekking konusunda deneyimli bir kişi zaman zaman iniş ve çıkışlı, dikkat gerektiren ve zorlayıcı bu parkurlarda yürüyebilir. Yorulacakmısınız, evet. Yürüdüğümüz rotalarda, zaman zaman kayalıklı yollar,  dik çıkışlar, atlamalı zıplamalı yerler var. Genel parkura baktığımızda orta zorluk ve zor seviyesinde rotalardan oluşuyor. Biz katılımcılarımızın muazzam manzaralarıyla görsel bir şölen sunan bu rotanın keyfini yaşayabilmeleri için gün içerisindeki yürüyüş sürelerini 6,5 saati, parkur uzunluğunu da 18 km'yi geçmeyecek şekilde belirledik. Araç bizi parkur başlangıcında bırakacak, parkur bitiş noktasından alacak. Siz arada parkuru yürüyün ve tadını çıkarın, gerisini bize bırakın. Sonuç olarak kolay değil ama yapılmaz da değil. Kaldı ki bu muazzam deneyim için kendinizi motive edeceğinizi ve günden güne de kondisyonunuzun artacağını unutmayın.

Yürüyüş boyunca rehberimizin komut ve uyarılarını dikkate aldığınız, eğimli yerlerde iniş yaparken zikzaklar çizerek yürüdüğünüz ve kayaların arasından geçerken kaymaya ve ayağınızın sıkışması ihtimaline karşın dikkatli olduğunuz sürece sakatlanma, yaralanma riski minimum seviyede.

Astım yada kalp damar rahatsızlığı, obezite rahatsızlığınız varsa bu tura katılımınız uygun olmayacaktır.

 

YANINIZDA BULUNDURMANIZ GEREKENLER

:: Yürüyüş botu (sert tabanlı, bilekleri saran) *

:: 25-30 lt  küçük sırt çantası

:: Baton (varsa çift yoksa tek)**

:: Panço yada yağmurluk

:: Tshirt (birkaç tane)

:: Yürüyüş için uygun pantolon yada şort (ıslanınca çabuk kuruyan size konfor sağlar)

:: Güneş koruyucu

:: Termos yada matara

:: Islak mendil

:: Güneş gözlüğü ve şapka

:: Mayo, terlik ve havlu (deniz mevsiminde)

:: Deniz ayakkabısı (tavsiye)

:: Powerbank (tavsiye)

:: Sinek kovucu

:: Tozluk (tavsiye)

:: Düzenli kullandığınız ilaçlar

 

* Yürüyüş botunuz yoksa bilekleri saran, tabanı düz olmayan spor yürüyüş ayakkabısı ile tura katılabilirsiniz.

 

** Baton getirmezseniz tur boyunca Evolite marka çiftli yürüyüş batonunu size tedarik ediyoruz. Yani turun ilk günü size veriyoruz, turun son günü alıyoruz. Batonla yürüyüşler daha konforlu, daha az yorucu.

 

BÜYÜK SIRT ÇANTASI İLE Mİ YÜRÜYECEĞİZ ?

Hayır. Her gün 25-30 lt lik kücük bir sırt çantası ile yürüyeceksiniz. Büyük cantanız (bavulunuz) otelde kalır.

Yürürken taşıyacağınız küçük sırt çantasına sadece o günkü yürüyüş esnasında ihtiyacınız olabilecek günlük ihtiyaclarınızı koyacaksınız. (matara, yedek tshirt, mayo, havlu, terlik, sinek kovucu, atıstırmalıklar, ıslak mendil , powerbank gibi )

Her gün araç bizi o gün yürüyüş yapacağımız parkurun başlangıç noktasına bırakacak, yürüyüs sonunda parkur bitiş noktasından alacarak otele götürecek. 

 

BATON KULLANIMI

Batonların başta dizler olmak üzere eklemlere bidirdiği yükü %25 azalttığını biliyor muydunuz? Aynı zamanda bu ekipman dengenizi güçlendirir ve doğa yürüyüşü kazalarının en büyük sebebi olan kaymaları azaltır.

 

Baton Kullanımının Faydaları

:: Dengeli ve stabil bir yürüyüş sağlar

:: Omurilik düzleminin sağlıklı bir şekilde dik tutulmasını sağlar

:: Sırtta taşınan kamp yükünün hafifletilmesini sağlar

:: Ayak bilekleri ve dizlere binen yükü azaltır

:: Olası denge kaybında tekrardan dengenin kurulmasını sağlar

:: Yukarı tırmanışları kolaylaştırır

:: Aşağı inişlerde eklemlere binen şokları azaltır

:: Dağcılarda sık rastlanan menüsküs, bağ kopması gibi fiziksel yaralanmaları önlemeye yardımcı olur

:: Ritimli şekilde ilerlemeyi sağlar (nefes/adım koordinasyonunu sağlar)

 

Bu sebeplerden dolayı, misafirlerimizin daha keyifli bir şekilde yürüyüş yapabilmesi için  tüm tur katılımcılarımıza tur boyunca Evolite marka trekking batonu tedarik ediyoruz.

(Batonları turun ilk günü veriyoruz, son gün yürüyüşünün ardından geri alıyoruz)

 

HATIRLATMA

Rehber grubu Antalya Havaalanında karşılar. Uçuştan en az 1 saat önce size verilen PNR numarası ile uçuşunuzun gerçekleşeceği havaalanında, havayolu şirketinin check in noktasından check in işleminizi tamamlamanız gerekmektedir. Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları ve saatleri değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEPNATURE sorumlu tutulamaz.

 

KATILIM & HAREKET

Bu turumuz 8-15 kişi arası katılımcı ile gerçekleşir. Yeterli sayıya ulaşmayan turlar, tur hareketinden 20 gün öncesine kadar rezervasyon yaptırmış olan misafirlere bildirilir. 

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 24 yorum var. 15 tanesi listelendi.

Tüm yorumlar için tıklayınız.

18-21 Mayıs Likya Yolu Doğu rotası trekking turunda Deep Nature ve özellikle rehberimiz Didem Hanım sayesinde müthiş bir deneyim yaşadım. Bu deneyimi yaşamama büyük katkısı olan rehberimiz Didem’e teşekkür ediyorum. Havaalanında ilk karşılaştığımız andan veda anına kadar Didem’in dinamizmi, pozitif enerjisi, ekibi bütünleştirici rehberlik tarzı, grubun hem içinde hem de liderliğini hissettirecek şekilde ilerlemesi takdir ettiğim özellikleri oldu. Rehberimiz Didem trekking programında kendi bilgi, tecrübesini ve ekibin dinamiğini de dikkate alarak ertesi gün için belirlemiş olduğu optimum planı bir gün öncesinden hep bizimle paylaştı. Ekibin dinamiğine göre gerektiği yerde görüşlerimizi aldı. Transferlerimizi , bagajlara her daim nerede olursak olalım ulaşmamızı kolaylaştıran işini seven, bir kez bile yüzünü asmayan şoförümüz Ömer bey’e de teşekkür ediyorum. Deep Nature ve rehberimiz Didem ile daha birçok rotalarda birarada olup, yeni yerler keşfetmek , onun güzel enerjisi, şen kahkahaları ile nice deneyimler yaşamak dileğiyle
Hümeyra

Didem Hanım rehberliğinde doğu Likya turu güzel bir tecrübe oldu. Rehberin ekiple uyumlu olması kısa sürede ekibin dinamiğine hakim olması olumlu yönleriydi. Deep nature ile gelecekte başka turlara da katılmayı düşünüyorum.
Hande

Mayıs 2023 Likya Yolu Turu Tek bir kelimeyle muhteşem! Rehberimiz Yeliz hanım ie ilk Likya yolu Fethiye'den Gelidonya Feneri'ne yürüdük. Yeliz hanımın dakik ve planlı programı ile harika bir organizasyon oldu. Biz çok keyif aldık. Ayrica "Darling" grubu güzel bir şans dı. Şoförümüz Hasan saygılı ve güler yüzlüydü. Kendimizi herzaman emniyetde hisetdik. Yeliz hanıma ve Hasan'a tekrar çok teşekkür ederiz. Onur modelde biz Burcu hanım ile Mesut beyi çok sevdik. Çok candan insanlar. Sadece banyo bölgesi temiz olduğu halde hijyenik durmuyordu. Bu konuda maalesef sınıfta kaldılar. Habesa'da herşey çok iyiydi, özellikle odalar mükemmel temizdi, yemekleri kahvaltıları gayet başarılıydı. Çok tatlı bir aile şirketi. Ayrica reservation döneminde bize yardımcı olan Arzum hanımıa ve ekibine çok teşekkür ederiz. Tekrar görüşmek dileğiyle Selamlar Aysel ve Mevlüt
Aysel

Deepnature ile Likya yolunun batı ve doğu parkurları, Karia yolu Bozburun ve Datça yarımadası parkurları ve butik Mardin olmak üzere 5 tura katıldım ve her birinden ayrı bir keyifle döndüm. Trekking turlarında günlük parkurlar yorucu olmayacak şekilde planlanmıştı, gerektiğinde de hava şartlarına göre rotalarda düzenlemeler yapılarak tur programları güzelleştirildi. Güzel manzaralarda yürüyüş dışında tekne turlarında dinlenme ve yüzme imkanı, ilçe merkezlerini ve antik kentleri gezme fırsatı da bulduk. Özellikle Karia yolunda Selimiye, Söğüt ve Datça’da güzel vakit geçirme imkanımız oldu. Kaldığımız bungalov oteller konforlu, yemek yediğimiz restoranlar oldukça başarılıydı. Rehberlerimiz genelde o yörede yaşayan ve bölgeyi çok iyi bilen kişiler olarak bizleri misafirleri gibi ağırladılar ve bölgelerini çok güzel tanıttılar. Tanıdığıma çok memnun olduğum Yeliz Hanım, Cezmi Bey, Gökhan Bey, Mehmet Bey ve Aygün Beye samimiyetleri ve işlerini özveriyle yaptıkları için buradan bir kez daha teşekkür ederim. Butik konseptte az kişiyle gezdiğiniz için grup içi uyum problemleri daha az oluyor, kendi arkadaş grubunuzla gelmiş gibi oluyorsunuz. Ayrıca bazen son dakika tur iptali yapanlar nedeniyle katılımcı sayısı azalsa bile, kalanları mağdur etmemek adına turu iptal etmemesi Deepnature’ın önemli bir farkı. Müşteri ilişkileri başarılı bir firma. Doğada olmayı ve yürümeyi sevenlere, Ege ve Akdeniz kıyılarını kalabalıklardan uzak bir şekilde keşfetmek isteyenlere Likya ve Karia yolu turlarına özellikle Deepnature farkıyla katılmalarını tavsiye ederim. Tur programlarının bütün ayrıntıları internet sitesinde zaten yer alıyor, ayrıca baton taşımanıza gerek yok, turlarda size baton da veriliyor. Bence doğu Likya biraz daha zorlayıcı, o yüzden ilk defa yürüyecekler için batı Likya ya da Karia yoluyla başlamak daha iyi olabilir. Trekking turlarından daha çok bahsettim ama Mardin turu da kaçırılmaması gereken turlardan.
Mediha

Tamamından memnun kaldık, Rehber, otel, araç transferleri. Herkes işini hakkıyla yaptı ve yüzler hep güldü. Grubun uyumu şansdır ve bu turda çok şanslıydık. Beklentimin çok üstünde memnuniyet sağlayan özellikle rehberimiz Didem Hanım'a çok teşekkür ederim.
Müjdat

Merhaba, yaptığım en değerli ve keyifli yolculuktu, rehberimiz dünya tatlısı Didem hanıma, kaptanımız Nuri beye ve tabi ki yol arkadaşlarımıza çok teşekkür ederim.
Aysun

15-18 Nisan doğu Likya turuna katıldım . Rehberimiz Can bey çok profesyonel, yardımsever ve ilgiliydi. Her şey için çok teşekkür ederim.
Beliz

Bir tur şirketi ile ilk defa trekking deneyimimdi , çok memnun kaldım. Rehberimiz Cezmi Bey'e özel teşekkür öncelikle bize yol boyunca katlandığı için :) Rotamızdaki antik kentler hakkindaki paylaşımları, fark etmeden geçtiğimiz çiçeklerin isimlerini bilmesi aslında ne kadar ezbere yaşadığımı bana hatırlattı. Tüm paylaşımlarıyla bu rotayı anlamlı kıldı. Cezmi Bey'e ve Deepnature'a teşekkürler
Rabia

Müthiş bir rota, harika bir geziydi. Rehberimiz Cezmi Bey'e ayrıca büyük bir teşekkür borçluyuz :) ilgisi, nezaketi ve verdiği güzel bilgiler bu geziyi daha da güzel, unutulmaz kıldı. Çok teşekkürler ..
Şule

Likya Yürüyüş Turu çok keyifli, eğlenceli ve zamanın nasıl geçtiğini anlamadığımız bir tur oldu. Tırmanma ve inişlerle geçen her günün ardından deniz keyfi de yaşayarak harika bir tatil geçirdik. Bu noktada tüm planlamaları en iyi şekilde yapan ve herkesin isteklerine çözümler üreten rehberimiz Tolga beyin tabii ki payı büyük. Şehir hayatından biraz olsun uzaklaşmak isteyen herkesin mutlaka yaşaması gereken bir deneyim:)
Funda

Benim için çok güzel bir deneyimdi. Bu tura sadece trekking demek haksızlık olur tam anlamıyla tatil yapmış gibi olduk . Zorlu yürüyüşlerin ardından yaptıgımız deniz sefaları ve güneş bütün yorgunlugumuz aldı . Akşamları harika yerlerde konakladık nefis yemekler yedik keyifli sohbetler ettik
Figen

Deep Nature ve rehberimiz Yeliz hanım sayesinde muazzam bir deneyim yaşadık. Yeliz hn. Likya yolunu gezebileceğimiz en doğru isimdi kesinlikle, anlatımı ve önderliği ile unutulmaz bir 7 gün oldu. Çok teşekkürler.
Esra

Likya yolu yürüyüşünü Deepnature tur ile yaptım özellikle rehberimiz Tolga çok ilgili ve tecrübeli idi herkese tavsiye ederim
Murat

Tur harikaydı, Yeliz rehber muhteşemdi. Batı likya sonrası doğu likyayı da yürüdüm, çok mutluyum.
Mustafa

Likya Yolu Yürüyüşü Turumuzun rotası, duraklar, plan, program, otelinizin konforu, yemekleriniz, şoförünüz her şey süperdi. Rehberimizi ayrıca değerlendirmek isterim ki, alanında çok çok başarılı, dopdolu bir kişi; bilgisi, katılımcılarla ilişkileri, iş disiplini, hepsi çok memnun ediciydi. Kendisini tanıdığımız ve kendisinin rehberi olduğu bir turda bulunduğumuzdan dolayı çok şanslı olduğumuzu düşünüyorum. Katılmakla ne kadar isabetli bir tercih yaptığımı turun başından sonuna kadar düşündüğümü belirtmeliyim. Emeğinize sağlık.
Fulya

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive