Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • İran Turu
  • İran Turu
  • İran Turu
  • İran Turu
  • İran Turu

İran Turu

6 GECE 8 GÜN (Şu An Yapılmamaktadır)

İran Turları. Türk Hava Yolları ile 6 gece 8 günlük İran Turu. İran turlarında deneyimli ekibimizin hazırladığı turlarımıza katılarak bu etkileyici coğrafyayı bizimle keşfedin! Dört yıldızlı otellerde konaklama, Türkçe rehberlik hizmeti. Program dahilindeki tüm geziler tur ücretine dahil!

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
İran Turu
 
1.Gün : İstanbul  – Tahran 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’de  buluşma. Bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile Tahran’a uçuş. İnişimizi takiben bizi bekleyen özel otobüsümüzle turumuza başlıyoruz. Panoramik Tahran şehir turu sırasında Kaçar ve  Pehlevi Hanedanına ev sahipliği yapmış olan Sabadabat Sarayı’nı gezme imkanı bulacağız .  Tur sonrası otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Tahran’da otelinizde.

2.Gün : Tahran – Kaşhan    
Kahvaltı sonrası zengin arkeolojik buluntuların sergilendiği İran Ulusal Müzesini ziyaret ediyoruz. Ardından Unesco Kültür Mirası listesinde yer alan, Şahların ikametgahı Gülistan Sarayını geziyoruz.  Gezilerimiz sonrası Kaşhan’a hareket ediyoruz. Kaşhan kentinde UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, her yanı su kanalları ile çevrilmiş olan bahçe içinde Amir Kabir’in öldürüldüğü hamam da bulunan Fin Bahçeleri'ni geziyoruz. Ardından otelimize gidiyoruz. Geceleme Kaşhan’da otelimizdedir. 
 
3.Gün : Kaşhan- İsfahan  
Kahvaltı sonrası Kaşhan’ın tarihi sokaklarını geziyoruz.  Ardında İran mimarisinin eşsiz örneklerinden Borujerdi Evini görme imkanı buluyoruz.   Gezilerimizden sonra İsfahan'a hareket ediyoruz. Yol üzerinde 1500 yıldır geleneklerini koruyan dağ köyü Abiyaneh'i ziyaret ediyoruz. Sonrasında İsfahan’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Varışımızı takiben akşam Zayandeh nehri üzerinde bulunan Sio Se Pol ve Khaju Köprüleri köprülerine giderek fotoğraf molası veriyoruz.  Ardından otelimize gidiyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir.

4.Gün: İsfahan  
Kahvaltı sonrası İsfahan'ı gezmeye başlıyoruz. Nakş-ı Cihan'ı Meydanını görüp UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Mescid-i Cuma Camisini,(Ulu Camii) ziyaret ediyoruz. Meydan’da Ali Kapu Sarayı ve Şeyh Lütfullah Camii’ni panoramik olarak görme fırsatı buluyoruz. Ardında Safevi şahı I. Abbas tarafından saray ve botanik bahçeler kompleksinin bir parçası olarak inşa ettirilen Çehel Sutun Sarayı'nı geziyoruz.  Sonrasında Kapalı Çarşıyı geziyoruz. Engin İran edebiyatına plato olmuş İsfahan kenti pazarlarında halıdan telkariye, sedeften gümüşe İran'a özgü el sanatlarını tanıyoruz.  Gezilerimizin ardından Ermeni Mahallesine gidiyoruz.  Vank Katedrali başta olmak üzere bölgedeki kilise ve katedralleri panoramik olarak görme imkanı buluyoruz. Gezimizin ardından otelimize hareket ediyoruz. Geceleme İsfahan’da otelimizdedir.

5.Gün:  İsfahan – Yezd  
Sabah kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve Yezd kentine hareket ediyoruz. Muhteşem Zagros Dağları manzarası eşliğinde İran bozkırında yapacağımız yaklaşık 4 saat sürecek yolculuğumuz sırasında yol üstünde panoramik olarak  Kerpiç-Buz Evi’ni, göreceğiz. Gezimizin ardından Yezd’e doğru yolumuza devam ediyoruz.  Otantik kentte panoramik şehir turumuzda, Ateş Tapınağı, Sessizlik Kulesi, Emir Çakmak Zaviyesi, daracık sokakları, kerpiç ve taş mimarisiyle eski kent sokakları yürüyüş turu yapıyoruz. Geceleme Yezd'de otelimizde.

6.Gün : Yezd – Şiraz  
Sabah erken kahvaltı sonrası otelden ayrılıyoruz ve Şiraz’a doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan Pasargad Kenti  'nde Büyük Kiros'un mezarını görüyor, panoramik antik kent gezimizi otobüsümüzle yapıyoruz. Ardından yolumuza devam ediyoruz ve UNESCO Dünya Mirası listesinde yer alan antik kent Persepolis'i, Persepolis Müzesi'ni ve kral mezarları Nakş-ı Rüstem arkeolojik alanlarını geziyoruz. Persepolis Antik kenti, ilk olarak MÖ 6.yy sonlarına doğru Pers Kralı 1. Darius tarafından kurulmuştur ve Pers İmparatorluğuna başkentlik yapmıştır. Ardından Şiraz’a yolumuza devam ediyoruz. Geceleme Şiraz’da otelimizde.

7.Gün  : Şiraz  
Sabah kahvaltının ardından  panoramik Şiraz şehir turu için otelimizden hareket ediyoruz. Şiraz bulunduğu bölgenin en önemli ticaret ve turizm kentidir. Tarihte Pers İmparatorluğu’nun başkenti olduğu için bünyesinde bir çok tarihi eser ve mekan barındırmaktadır. Panoramik olarak yapılacak şehir turumuzda; Kerim Han Kalesi, Narenjestan Bahçesi, Vekil Camii ve Nasır el Mülk görülecek yerler arasındadır. Huzurlu bahçe şair Hafız Mozolesi ziyaretinde Pers Kahvesi'nde İran edebiyatından örnekler dinleyerek gezimizi tamamlıyoruz. Ardından otelimize transfer.  Dinlenmenin ardından saat 22:40 civarında çıkış yapıyoruz ve havalimanına transfer oluyoruz.

8.Gün  : Şiraz – İstanbul  
Bilet ve gümrük işlemlerinin ardından Türk Havayolları’nın tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuş. Bir sonraki turumuzda görüşmek ümidiyle…
 
UÇUŞ VE BULUŞMA DETAYLARI
 
Havalimanı Buluşma Saati 05 Haziran : 22:30
06 Haziran  TK 878    İstanbul  01:25 -     Tahran            06:05
13 Haziran  TK 885    Şiraz       03:10 -      İstanbul          05:40

Havalimanı Buluşma Saati: 07:00
29 Ağustos  TK 870     İstanbul  09:50 -     Tahran            14:25
06 Eylül       TK 885     Şiraz       03:10 -      İstanbul          05:40

Havalimanı Buluşma Saati: 07:00
03 Ekim       TK 870     İstanbul  09:50 -     Tahran            14:25
10 Ekim       TK 885     Şiraz       02:10 -      İstanbul          05:40

Havalimanı Buluşma Saati: 07:00
31 Ekim       TK 870     İstanbul  09:50 -     Tahran            14:25
07 Kasım     TK 885     Şiraz       02:10 -      İstanbul          05:40
 
OTELLER

Tahran 4* İstiklal Otel vb
http://esteghlalhotel.ir/

Kaşhan 4* Negareshtan Otel vb
http://negarestan-hotel.com/

İsfahan 4* Piroozy Otel vb
https://piroozyhotel.com/

Yezd 5* Safaiye Otel vb
http://safaiyeh.pih.ir/

Şiraz 4* Elysee Otel vb
http://elysee.ir/
 
Not: iran turu programımızda anlaşmalı kredi kartları ile peşin fiyatına taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. iran turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış iran turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. iran Turu için doğru adrestesiniz.
 

:: THY’nın tarifeli seferi ile İstanbul – Tahran gidiş ve Şiraz -İstanbul dönüş ekonomi sınıfı  uçak biletleri
:: Havalimanı vergileri
:: 4-5* otellerde 6 gece konaklama (1 gece 5* / 5 gece 4* otelde konaklama)
:: Sabah Kahvaltıları
:: Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri
:: Şehirlerarası  tüm transferler
:: Programda belirtilen tüm şehir turları ve giriş ücretleri
:: Türkçe rehberlik hizmeti
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu 
:: Öğle ve akşam yemekleri
:: Sağlık sigortası
:: Kişisel harcamalar

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

(Pasaportta İsrail damgası olmaması ve en az 6 ay geçerli pasaport gerekir)

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

Sağlık
İran’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Seyahatimiz boyunca bulunacagimiz bolgeler, sitma ve sari humma riski tasimayan bolgelerdir. Herhangi bir ilac kullanmaniz tavsiye edilmemektedir


Vize Bilgileri
İran; Türk vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.


Uçuş Süreleri
İstanbul - Tahran: 3 saat 10 dakika Şiraz - İstanbul: 4 saat 10 dakika


Para Birimi
İran’nın para birimi Riyal’dir (IRR). 1 USD yaklaşık 42000 IRR, 1 Euro ise yaklaşık 46000 IRR’dır.


Saat Dilimi
Türkiye ile İran arasında 30 dk fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00 iken İran’da 12:30’dur. (Dönemsel olarak değişmektedir.)


Telefon Kullanımı
Uluslararası otomatik telefon görüşme olanağı mevcuttur. Sadece İsrail ile telefon bağlantısı yoktur. Türkiye ile bir dakikalık görüşme ücreti 8.000 Riyal'dir. Hafta sonları ve geceleri indirimli arama uygulaması yoktur. Şehir içindeki telefon kulübelerinden uluslararası görüşme imkanı bulunmamaktadır.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolay giyip çıkarabileceğiniz mevsim sıcaklıklarına uygun kıyafetler almanızı öneririz. Kadınların, İran'da sokak, park, çarşı, lokanta, vs. gibi kamuya açık yerlerde başörtüsü örtmeleri; vücut hatlarını belli etmeyen kıyafetler giymesi gerekmektedir. 


Yemek Kültürü
Çarşıda kaliteli sebze, meyve, et, süt ve mamulleri bol miktarda temin edilebilmektedir. İran'da alkollü içki tüketimi ve satışı yasaktır.Lokantalarda, İran'a özgü olarak ise çorbalar, cüce kebap (tavuk), berg kebap (et), kubide (köfte) yenebilir; kebaplar genellikle çok çeşitli pilavlarla beraber servis edilir. Gelişmiş bir yerel fast food ağı da bulunmaktadır.


Elektrik
İran’da elektrik 220 volttur ve C ve F tipi üçlü yuvarlak kalın prizler kullanılmaktadır. Prizlerin örnekleri http://www.iec.ch/worldplugs/typeC.htm sitesinden görülebilir.


Alışveriş
Tahran'daki alışveriş merkezlerinde birçok ürün rahatlıkla bulunabilmektedir. İthal mallar daha pahalıdır. Alışverişte pazarlık usulü geçerlidir ve sıkça rastlanabilen taklit mallara karşı dikkatli olunmalıdır. Özellikle kıymetli taşların her zaman gerçek olmama riski mevcuttur. Alışverişe tercihen Farsça bilen bir kişiyle gidilmesinde yarar vardır.

 

 

B

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.