İpek Yolu Turu

12 GECE 14 GÜN (14 Nisan, 12 Mayıs, 19 Mayıs, 26 Haziran 2023 Hareketle)

Tüm turlar dahil paketle İpek Yolu Turu. Özbekistan, Kazakistan, Kırgızistan… Bu eşsiz rotada; Semerkand, Buhara, Hiva, Taşkent, Bişkek, Cholpon Ata ve Almata göreceğimiz yerler arasında… AFİŞE FİYATLARIMIZ SINIRLI KONTENJAN İÇİN GEÇERLİDİR.

$ 2.490’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
İpek Yolu Turu ( Özbekistan Kırgızistan Kazakistan Turu)
 
HAVAALANI BULUŞMASI
BİR ÖNCEKİ GÜN İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA 22:30
Önemli Hatırlatma :  Bu turumuzun uçak saati gece yarısını geçe kalkacağı için havalimanında buluşma saatimiz kalkıştan 4 saat önce olarak takvimde bir gün önceye denk gelir ( BİR GECE ÖNCESİ ) 
 
PROGRAM

1.GÜN /  İSTANBUL – URGENÇ - HIVA     02:10  /   07:55
Check-in işlemlerimizi takiben pasaport     kontrolünden geçerek TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile Urgenç şehrine yolculuğumuza başlıyoruz. Gecemiz uçakta geçiyor. Gün kaybetmeden sabahın erken saatlerinde Özbekistan’ın Urgenç şehrine varmış olacağız. Pasaport kontrol işlemlerimizin ardından Urgenç Havalimanı’ndan Hive şehrine doğru yola çıkıyoruz. Alanda bizi bekleyen transfer aracımızla yaklaşık 45 dakika sürecek olan kısa bir yolculuğun ardından Hiva otelimize geçiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından kahvaltımızı aldıtan sonra rehberimizin belirlediği saatte otelimizden ayrılarak, Hiva şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Şehir turu esnasında ÖĞLE YEMEĞİ alıyoruz. Gezilerimizin sonunda konaklamamızı gerçekleştirmek üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme Hiva otelimizde.
 
2. GÜN / HIVA
Sabah otelde kahvaltımızı aldıktan sonra ŞEHİR TURUMUZA başlıyoruz. Şehir turumuzda Hiva İç Han Kale: Pehlivan Mahmud Türbesi, Cuma Camii ve Minaresi, İslam Hoca Mederesesi ve Minaresi, Hive’nin alameti farikası olarak bilinen Kalta Minar (Kısa Minare), Özbekistan en eski yapılarından 3000 yıllık bir tarihe sahip Ark Kalesi, Al-Şeyh Dede, Allah Kulu Han Medresesi, Muhammed Emin Han -Muhammed Rahim Han Medresesi, Şirgazi Han Mederesi, Pehlivan-Dervaze Kapısı, Taşkale Kervansarayı göreceğimiz yerler arasında. Akşam saatlerinde Özel yöresel dans gösterisi eşliğinde AKŞAM YEMEĞİMİZİ alıyoruz. Geceleme Hiva’da otelimizde.
 
3.GÜN / HIVA – BUHARA
Sabah otelde alacağımız erken kahvaltı sonrasında otelden çıkışımızı yapıyoruz. Buhara’ya özel           otobüslerle hareket ediyoruz (450 km). Öğleden sonra Buhara’ya vardıktan sonra otelimize yerleşiyoruz .Serbest zamanımız olacak. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme Buhara’da otelimizde.
OTELİMİZ: KARAVAN OTEL V.B.
 
4.GÜN / BUHARA
Otelde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezilerimize başlıyoruz. BUHARA ŞEHİR TURU: Nakşi Bendi Hazretleri Türbesi, Leb-i Havuz Külliyesi, Bolo Havuz Mescidi, Mir Arab Medresesi, Kalan Minaresi ve Mescidi, 15. Yüzyılda Asya’nın en iyi ve en önemli üniversitesi olan Uluğ Bey Medresesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. İpekyolu çayhanesinde çay seremonisine katılarak özel yöresel dans gösterilerini de izleyeceğiz. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: KARAVAN OTEL V.B.
 
5.GÜN / BUHARA – SEMERKAND
Sabah erken saatlerde otelde kahvaltı ve çıkış. Özel otobüslerle Semerkant’a (280km) hareket ediyoruz. Öğle saatlerinde Semerkant’a varışımızı takiben otelimize yerleşiyoruz ve ÖĞLE YEMEĞİMİZİ alıyoruz.Kısa Semerkant şehir turu. SEMERKANT ŞEHİR TURU (2 GÜNE YAYILIR) İmam Buhari Türbesi, Gur Emir Türbesi, Registan Meydanı, Bibi Hanım Mescidi, Şah- ı Zinde Kompleksi, Uluğ Bey Rasathanesi -Siyab Pazarı göreceğimiz yerler arasında. Turumuz Geceleme Semerkant’ta otelimizde.
OTELİMİZ: CITY OTEL V.B.
 
6.GÜN / SEMERKAND
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası şehir turuna devam ediyoruz. Serbest saatler. Geceleme Semerkant’ta otelimizde.
OTELİMİZ: CITY OTEL V.B.
 
7.GÜN / SEMERKAND – TAŞKENT Tren yolculuğu 07:54
Sabah erken saatlerde alacağımız kahvaltı sonrası tren istasyonuna doğru hareket ediyoruz. Semerkand – Taşkent arası yolcuğumuzu tren ile gerçekleştireceğiz. Hızlı tren ile gerçekleştirdiğimiz keyifli tren yolculuğumuzun ardından 11:24’te Taşkent’e varıyouruz. Varışımızı takiben ÖĞLE YEMEĞİ alıyoruz. Ardından Taşkent şehir turumuza başlıyoruz. Alişer Navaiy Opera ve Bale Tiyatrosu,  Bağımsızlık Meydanı, El Sanatı Uygulama Müzesi ve Emir Timur Meydanı ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Eski Şehir, Hz.Imam Camii - Hz. Osman’ın Müshafı 7 yy, 1570 yılında Şeyh Hanedanlığı tarafından yaptırılan Kukeldaş Medresesi, Tarih Müzesi ve Özbekistan Devlet Sanat Müzesi ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Turumuz sonrasında otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme Taşkent’te otelimizde.
OTELİMİZ: HOTEL UZBEKISTAN V.B.
 
8.GÜN / TAŞKENT - ALMATA 14:20 / 16:40 uçuşu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimizin belirleyeceği saate göre otelimizden ayrılacağız. Taşkent Havalimanı’na geçerek yerel havayollarının 14:20 tarifeli seferi ile KAZAKİSTAN ALMATA’ya geçiş yapıyoruz. Yerel saat ile 16:40’da Almata’ya varıyoruz. Havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla otelimize hareket ediyoruz Otele varışımızı takiben odalarımıza yerleşme ve serbest zaman. ve geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: RENION OTEL V.B.
 
9.GÜN / ALMATA
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrasında Almaty'de ki çevre gezilerimize devam ediyoruz. İlk durağımız Hunların etnografik kompleksi. Burada Şaşu(Шашу) geleneksel adetiyle karşılandıktan sonra Hunların etnografik kompleksi gezisini yapıyoruz ve «Beşike Salu», «Tusay Kesu» gibi Kazak geleneksel adetleri gösterisi ve Kazak Çadiriyle tanışıyoruz, Atpen Audarysmak (Atlarla Çevirmek) yada Kız Kuu (Kız Kovmak) oyunu gösterisini ve Kazak Milli Ekmeği hazırlama gösterisini izliyoruz. ÖĞLE YEMEĞİ aldıktan sonra vaktimiz el verir ise Cimbulak Tepesini görme şansımız olacak. Sonrasında Almaty'ye doğru yola devam ediyoruz. Otelimize gitmeden önce şehri simge yapılarını ve önemli noktalarında Panfilov Parkı, Yeşil Pazar gibi noktaları görme şansı bulacağız. Gök Tepe ( Kok Tebe ) şehri kuşbaşı görebileceğiniz eşssiz manzarası ile bir diğer göreceğimiz yer olacak.otelimize tranfer oluyoruz. Geceleme otelimizde. 
OTELİMİZ: RENION OTEL V.B.
 
10.GÜN / ALMATA – BİŞKEK 18:00 / 18: 55 uçuşu
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  serbest saatimiz olacak ve ardından rehberimizin belirleyeceği saatte Bişkek'e olan uçuşumuzu gerçekleştirmek için  Almata Havalimanı’na geçiyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile saat 18:00’de Almata’dan Bişkek’e uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Bişkek Havalimanı’nda işlemlerimizi tamamladıktan sonra bizi bekleyen özel otobüsümüz ile şehir merkezine doğru ilerliyoruz ve de dinlenmek üzere Bişkek otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Bişkek otelimizde.
OTELİMİZ: ASIA MOUNTAINS HOTEL V.B.
 
11.GÜN / BİŞKEK - CHOLPON ATA
Otelimizde alacağımız kahvaltıdan sonra Boom Canyons'a transfer. Yolda Burana Kulesi'nin tarihi-mimari kompleksini ziyaret edeceğiz. Burana kulesi (minaresi), Bişkek'e 90 km uzaklıktaki eski bir yerleşim bölgesinde yer almaktadır. Tarihçiler ve arkeologlar yerleşimin bir zamanlar Karahanlı Hanlığı'nın başkenti olduğunu ve MS 10. yüzyılda kurulan Balasagun olarak adlandırıldığını kanıtladılar. Burana kulesi, bu kompleksin merkezi anıtıdır. Araba ile Kanyon'a doğru yolumuza devam edeceğiz. Bugün "Grand Canyon", Bobsled "kanyon" ve "Gökdelen" kanyon gibi isimlerle çeşitli kanyonların labirentini görecek ve keşfedeceğiz. Daha sonra Çolpon-Ata kasabasına geçeceğiz. Akşam sahilde yürüyüş yapmak ve gölün güzelliğinin tadını çıkarmak için serbest zamanımız olacak. geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : RADUGA HOTEL  VB.
 
12.GÜN / CHOLPON ATA TOWN - BİŞKEK
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Çolpon-Ata kasabasında açık hava petroglif müzesini (taş yazıtlar), tarihi müzeyi ve Rukh-Ordo kültür kompleksini ziyaret edeceğiz. Öğle saatine yakın, tekne kulübüne gideceğiz ve göl kıyısında 2 saatlik bir tekne yolculuğu yapacağız. Sonrasımda göl manzarasının keyfini çıkarmak için serbest zamanınız olacak ve akşam üzeri  Bişkek'e geri döneceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Bişkek’ te otelimizde.
OTELİMİZ: ASIA MOUNTAINS HOTEL V.B.
 
13.GÜN / BİŞKEK – ALA-ARCHA MİLLİ PARKI
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardında Bişkek şehir turuna çıkacağız. Şehir turunda, taze ve kuru meyve, çilek ve kuruyemiş alabileceğiniz renkli Oş pazarını göreceğiz. Muhafız değişimi ile ana Ala-Too meydanını, Lenin heykeli ile eski meydanı, Filarmoni salonu ile Manas kompleksini ve merkezi alışveriş merkezi ZUM ile Zafer meydanını ziyaret edeceğiz . Ala-Archa milli parkında göz alıcı Kırgız doğası görmek için zaman geçireceğiz. Park, Kırgız Ala-Too'nun eteklerinde Bişkek'e 40 km uzaklıkta yer almaktadır. Ala-Archa, Kırgızcada  “rengarenk ardıç” anlamına gelmektedir. Bu bölge, yamaçlarını kaplayan çok sayıda bulunan ardıç ağaçlarından adını almıştır. Doğa harikası diyebileceğimiz park ve kamp olarak kullanılan Ala- Archa da bol bol fotoğraf çekme şansımız olacak. Parkta bulunan şelaleye yürüyüş yapıp manzaranın keyfini çıkaracağız. Ardından Bişkek’e dönüyoruz. Akşam şehir merkezini gezmek ve alışveriş yapmak için serbest zamanımız olacak daha sonra rehberimizin belirleyeceği saatte otelimizde buluşup dönüş uçuşumuz için havalimanına transfer olacağız.
 
14.GÜN / BİŞKEK - İSTANBUL Uçuş Saati 04:10 / 07:00 varıŞ
İstanbul’a dönüş yolculuğumuz başlıyor. Pasaport işlemlerimizin ardından Bişkek yerel saati ile Türk Hava Yolları’nın 04:10 tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Türkiye yerel saati ile 07:00’de İstanbul’a varıyoruz. 

Hatırlatma:: Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır. Uçak seferlerinde oluşabilecek aksama, rötar yada iptal gibi durumlar halinde oluşabilecek zaman kaybı, tura katılamama yada geç katılma gibi durumlardan, uçağın kaçırılmasından ve bunun sonucunda oluşabilecek hizmet alınamaması gibi durumlardan DEEPNATURE sorumlu tutulamaz.
 
Not: İpek Yolu Turu programımızda dönemsel olarak anlaşmalı kredi kartları ile + taksit kampanyası mevcut olabilmektedir. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. İpek Yolu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış İpek Yolu Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. İpek Yolu Turu için doğru adrestesiniz.
 

 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.490 Ek yatak$ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.750 Çocuk fiyatı$ 2.440
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.490 Ek yatak$ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.750 Çocuk fiyatı$ 2.440
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.490 Ek yatak$ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.750 Çocuk fiyatı$ 2.440
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.490 Ek yatak$ 2.490 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.750 Çocuk fiyatı$ 2.440

:: TÜRK HAVA YOLLARI ile ISTANBUL – URGENÇ // BİŞKEK – İSTANBUL arasında yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı uçak bileti

:: TAŞKENT - ALMATA arası yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşların biletleri, vergileri ve bagaj taşıma hakkı

:: ALMATA - BİŞKEK arası yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşların biletleri, vergileri ve bagaj taşıma hakkı

:: SEMERKAND – TAŞKENT arası hızlı tren yolculuğu

:: Hiva’da 2 gece 3 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama

:: Buhara’da 2 gece 3 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama

:: Semerkant’ta 2 gece 3 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama

:: Taşkent’te 1 gece 3 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama

:: Almaata’da 2 gece 3 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama

:: Bişkek’te 2 gece 3 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama

:: Cholpon Ata’da 1 gece 3 yıldızlı otelde oda kahvaltı konaklama

:: Türkçe rehberlik

:: Klimalı özel araçlarla programda belirtilen tüm ulaşımlar ve transferler

:: Tur programı boyunca Türkçe bilen yerel rehberlik hizmeti

:: Tur programında belirtilen yerlerde alınacak olan 4 öğle ve 2 akşam yemeği

:: Dans gösterileri

:: Bütün giriş ücretleri dâhil olmak üzere programda belirtilen şehir turları

:: Zorunlu seyahat sigortası

 

:: Yurtdışı çıkış fonu

:: Otellerde mini bar ve diğer ücretli kullanımlar

:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Yemeklerde alınan içecekler

:: Foto ve video çekim ücretleri [BAZI MÜZELERDE VİDEO VE ÇEKİM İÇİN 1-3 USD arası ücret talep edilir - Gişede ödenir.]

:: Kişisel harcamalar

:: Covid-19 Sigortası 

:: TUR BAHŞİŞLERİ – Bu turumuz için bölgesel KAPTANLAR-YEREL REHBERLER, GARSON v.b. İÇİN Kişi Başı min tavsiye edilen tutar 80 USD dir: İlk gün havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına takdim edilmek üzere rehbere teslim edilir

VİZE BİLGİSİ

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.
En az altı ay geçerli pasaportunuz olması kaydı ile Özbekistan, Kırgızistan ve Kazakistan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.
(Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir)

 

AŞI / TEST BİLGİSİ

ÖZBEKİSTAN - KIRGIZİSTAN - KAZAKİSTAN GEÇİŞLERİ İÇİN FULL DOZ AŞI OLMUŞ OLMAK VE AŞI KARTINA SAHİP OLMAK GEREKLİDİR. (SON DOZ AŞI ÜZERİNDEN 14 GÜN GEÇMİŞ OLMALIDIR.)

YOLCULARIMIZIN TURA KATILIM SAĞLAYABİLMELERİ İÇİN ÇİFT DOZ AŞILARINI OLMUŞ OLMALARI GEREKMEKTEDİR.  *AŞI KARTI ZORUNLUDUR*

Covid – 19 Kuralları:

Aşı kartımızın yanında , Türkiye’den Özbekistan’a uçarken 72 saat öncesinde yapılmış negatif sonuçlu PCR testi, Özbekistan’dan Kazakistan’a geçerken Özbekistan’da yaptıracağımız negatif sonuçlu PCR testi, Kazakistan’dan Kırgızistan’a geçerken çift doz aşılı olduğunuzu belgeleyen aşı kartı, Kırgızistan’dan Türkiye’ye uçarken de aşı kartınız ile seyahat edebileceksiniz. 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.


Vize Bilgileri
En az altı ay geçerli pasaportunuz olması kaydı ile Özbekistan, Kırgızistan ve Kazakistan Türkiye cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.


Uçuş Süreleri
İstanbul – Semerkand: 5 saat 05 dakika
Bişkek – İstanbul: 5 saat 50 dakika


Para Birimi
Para birimleri Özbekistan somu, Kırgızistan Somu, Kazakistan tengesi’dir. Dolar ve Euro kolayca değiştirilebiliyor. Kredi kartı kullanımı çok yaygın olmamakla birlikte, kredi kart dolandırıcılığına karşı dikkatli olunmalıdır.


Saat Dilimi
Özbekistan, Kazakistan, Kırgısiztan Türkiye’den 2  saat  ileridedir.


Telefon Kullanımı
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

Yemek Kültürü
Özbek, Kırgız ve Kazak Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur

 

Elektrik
Genelde 200-220 V kullanılıyor.. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

 

Alışveriş
Taşkent’te Puşkin caddesi şehrin önemli alışveriş noktalarından biridir. Özbekistan’a özgü şeyleri bulabileceğiniz en güzel yöntem kurulan semt pazarlarıdır. Çok sayıda semt pazarlarından en ünlüsü Çarsu pazarıdır.
Şehir merkezinin batısında yer alan OSH bazaar şehrin en popüler alışveriş merkezlerinden biridir.
Almaata’nın en popüler alışveriş caddesi Gogol şehir merkezinin kuzeyinde yer almaktadır. Semt pazarları yerel çarşıların kurulduğu yer ise Zhibek Zholy’dir.

 

Kontenjan
20-45 kişi arası

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive