Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Trans Kaçkar Turu
  • Trans Kaçkar Turu
  • Trans Kaçkar Turu
  • Trans Kaçkar Turu
  • Trans Kaçkar Turu

Trans Kaçkar Turu

5 GECE 6 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Trans Kaçkar Turu dağ, doğa, yayla bir arada. En fazla 15 kişilik gruplarla rans kaçkar turları. Bu turda; yöre halkının yaylalara çıkmak için geçtiği yolları izleyecek, doğanın tüm güzelliğinin sergilendiği yaylalara, oradan da gittikçe yükselerek bu sıra dağların en yüksek zirvesi olan 3937 m'ye ulaşacaksınız. Karadeniz yayla turlarında 22 yıllık deneyim, iyi planlanmış programlar ve tecrübeli rehberlerimizle Kaçkar sizi bekliyor.

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Trans Kaçkar Turu

TUR ÖZETİ
Unutulmaz bir dağ deneyimi
Kitle turizminden uzak sakin rotalar
Kaçkar Dağı Zirve (3937 m) yürüyüşü
Hevek Dilberdüzü yürüyüşü
Dilberdüzü Kamp Alanında full kamp hizmeti
Mutheşem manzarası ile Deniz Gölü
Rize'den Artvin'e Körahmet Geçidi Trans yürüyüşü
Fırtına Vadisi, Zil Kale, Çinçiva Köyü
Orta ve zor seviyeli yürüyüşler
3 gece kamp konaklama
Kamp malzemeleri tarafımızdan ücretsiz temin ediliyor
 
ZORLUK DERECESİ
5/5 
 
TRANS KAÇKAR TURU TARİHLERİ
12-17 Ağustos / 19-24 Ağustos 2023
 
HAREKET / KONTENJAN
Turlarımız en az 6 kişiyle hareket eder, en fazla 15 kişi kapasitelidir.
 
TRANS KAÇKAR TURU PROGRAM
 
1. GÜN / RİZE, MOLLAVEYİS - ÇİNÇİVA YÜRÜYÜŞÜ, TARİHİ KONAKLAR, PALOVİT ŞELALESİ, ŞİMŞİR ORMANLARI, ZİL KALE
Rize Havalimanı’nda saat 09:00'daki buluşmanın (Rize'ye en geç 08:45 inişli uçuşlarla gelebilirsiniz) ardından aracımızla Fırtına Vadisi’ne doğru yola çıkıyoruz. Havalimanından hareket ettikten 10 dakika sonra Fırtına Vadisi'ne giriş yapıyoruz. Ardından yaklaşık 40 dakikalık bir yolculukla yerel yaşama dokunmak için otelimizin bulunduğu Mollaveyis Köyü’ne gidiyoruz.
Mollaveyis Köyü - Çinçiva Köyü Yürüyüşü - Zizna - Tarihi Konaklar
Mollaveyis Köyü’nden Çinçiva Köyü’ne (Şenyuva) yürüyüş yapacağız. Parkurun tamamı orman içindedir. Etrafımız kestane, ıhlamur ve ladin ağaçlarıyla kaplı olacak. 45 dakikalık bir yürüyüş sonrası Zizna Bölgesi’ne varıyoruz ve tarihi konakları ziyaret ediyoruz.
Sonrasında Zizna’dan ayrılıp yürüyüşümüze devam edeceğiz. Orman içerisindeki patikalardan Çinçiva Köprüsü’ne kadar yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir yürüyüş daha yaparak günün ilk etabını tamamlıyoruz ve grup halinde tarihi Çinçiva Köprüsü’nde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra öğle yemeğine geçiyoruz.
Palovit Şelalesi & Şimşir Ormanları & Zil Kale
Yemeğin ardından Palovit Şelalesi'ne gidiyoruz. 15 metre yükseklikteki şelalebölgenin en yüksek değil ama debisi en fazla olan şelalesidir. İsteyenler yoldan aşağıya inip şelalenin dibinde fotoğraf çektirebilir.  Şelaleden ayrıldıktan sonra rotamızı şimşir ormanına çeviriyoruz.
Dünyanın en büyük ikinci şimşir ormanı dense de bu konuda kesin bir kanıt yok. Son yıllarda şimşirler hastalandı ve kurudular. Diyeceksiniz ki buraya neden getirdiniz. Kurumuş şimşir ormanının enteresan bir güzelliği var. Tabi ki temennimiz şimşirlerin tekrar canlanması. Şimşir Ormanları'ndan ayrıldıktan sonra vadinin ortasında yer alan, 14.yy’a tarihlenen Zil Kale'yi (Zir Kale) gezip, tarihini dinleyip otelimize gidiyoruz.
 
2. GÜN / PALAKÇUR YAYLASI, KÖRAHMET GEÇİŞİ, HEVEK
Sabah erken kahvaltının ardından araçla Palakçur Yaylası’na gidiyoruz. Çantalarımızı araçta bırakıyoruz ve yürüyüşe başlıyoruz.
Palakçur Yaylası - Körahmet Geçişi
Palakçur’dan sonra 12km’lik yürüyüşümüz başlıyor. 3010m’ye kadar başlarda az eğimli, sonlarda dik eğimli tırmanışlarımız oluyor. Yemek molasından sonra inişe geçiyoruz. Geçitten yaklaşık 4 km sonra 2300 m.de Salafet Yaylası var. Burada kısa bir mola verip, sularımızı tazeledikten sonra yürüyüşümüze devam edeceğiz. Salafet Yaylası’ndan sırasıyla Karamolla Mezrası, Körahmet ve . Hevek Yaylası'na ulaşıp bu uzun yürüyüşümüzü tamamlayıp Kaçkar Dağları'nın kuzey yamacından güney yamacına geçişi tamamlıyoruz.
Bu arada araç bizden önce bölgeye varacağından eşyalarımız Hevek’teki pansiyonumuza gelmiş olacak. Akşam yemeği pansiyonumuzda.
 
3. GÜN / OLGUNLAR YAYLASI, NASTAF YAYLASI, DİLBERDÜZÜ ANA KAMP
Pansiyonumuzdaki kahvaltıdan sonra sırt çantalarımızı ve bavullarımızı katırlara yükleyip 2200 metre yükseklikteki Olgunlar (Meredet) Yaylası'na çıkıyoruz. 
Eşyalarınızı hazırlarken onları koca gözlü tatlı katırların taşıyacağını unutmayın. Bu yüzden sert yapılı (hardcase) bavulları tercih etmemenizi ve kampa gereksiz eşya çıkarmamanızı rica ediyoruz. 
Nastaf Yaylası & Dilberdüzü Kamp Alanı
Olgunlar Yaylası'nda vereceğimiz kısa bir molanın ardından artık Kaçkar patikasına girip yürüyüşe başlıyoruz. Bugünkü parkurumuzun orta noktası olan Nastaf Yaylası'nda (2400m) kısa bir mola verdikten sonra 1,5 saatlik yürüyüşle Dilberdüzü Kamp Alanı'na (2900 m) varıyoruz.
Öğle yemeğimizi aldıktan sonra çadırlara yerleşiyoruz. Sonrasında rehberiniz zirve tırmanışı ile ilgili brifing veriyor, sorularınızı cevaplıyor. Aklimatizasyon (yüksekliğe alışma) için dinlenmeniz için serbest zamanınız başlıyor. Bu süre boyunca dinlenebilir veya etrafta fotoğraf amaçlı kısa yürüyüşler yapabilirsiniz.
 
4. GÜN / DENİZ GÖLÜ, KAÇKAR DAĞI ZİRVESİ 3937m
Bugünü anlatmadan önce önemli bir hususa değinelim. Her ne kadar turumuzu espirili bir dilde anlatmaya çalışıyorsak da bu turun kolay olduğu değil eğlenceli olduğu anlamına gelmelidir. Trans Kaçkar zor ve uzun yürüyüşlerin olduğu fakat tecrübe gerektirmeyen bir programdır.
Bu turun özellikle zirve günü yani bugün oldukça zordur. Birçok kişinin sadece bu amaçla geldiğini biliyoruz, ama dağa çıkmak sadece inanmak ya da çok istemekle olmuyor. Fiziksel durumunuz, aklimatize olmanız, o geceki uykunuz, yedikleriniz ve hatta karakteriniz ile ilgilidir. Herşeyden önce bunun bir grup aktivitesi olduğunu unutmamak gerek. Bazen grubun geri kalanı için üzüleceğiniz bir karar almanız gerekebilir. Bazen içinde bulunduğu durumdan dolayı bu kararı almakta zorlanan arkadaşlarımız mutlaka rehberimizin kararına uymalı. 
Deniz Gölü 
Sabahın ilk ışıklarıyla başladığımız yürüyüşe ilk 45 dakika S’ler çizen oldukça dik katır osurtan yokuşundan başlıyoruz. Bir tempo tutturarak çıktığımız rotamızdaki ilk uzun molamız 3450m yüksekteki Deniz Gölü. Az önce dünyanın bu yükseklikteki en derin 2. gölü ile tanıştınız :)  
Karar Noktası
Moladan sonraki hedefimiz 45 dakikalık yürüyüş mesafesinde bulunan 3600 metre yükseklikteki Karar Noktası. Buraya karar noktası diyoruz çünkü geri dönmek isteyenler burada çıkacakmıyım dönecekmiyim kararını vermeli. Karar veremeyenlere biz yardımcı oluyoruz. 
Kaçkar Dağı Zirvesi (3937m)
Karar noktasından sonra dik, kayalık, çarşak dolu, sezona göre yer yer kar ve buz olan çıkıştan sonra 3937 metrede Karadeniz’in en yüksek noktasına, Kaçkar Dağı’nın zirvesine ulaşıyoruz. Hava koşulları uygunsa zirvede yarım saat kalıyor ve inişe geçiyoruz. İnişin çıkıştan daha zor olduğunu aklınızdan çıkarmayın. Aynı rotadan kampımıza dönüyoruz. Kamp alanına olimpiyat şampiyonu edasıyla gelen de oluyor, ağlayarak, bela okuyarak gelen de.  Artık kampın keyfini çıkarma vakti…
--------------------------------------------------------------------------
Önemli: Lütfen yanınızda getirmeniz gereken malzemeleri çok dikkatli okuyun. Kaçkar, spor ayakkabı ile çıkılacak bir dağ değildir. Zirve çıkışının en önemli belirleyicisi hava koşullarıdır.
 
5. GÜN / SERBEST GÜN
Bugün dinlenmenizi öneririz. Çünkü yarın zirve kadar zorlu ve uzun bir trans yürüyüşümüz daha olacak. Sabah zirve yorgunu olduğumuzdan erken kalkmayacağız. Bugün istemeyenler tüm vaktini kamp alanında veya etrafta gezintiler yaparak geçirebilir. Bugün dereye girilir, muhabbet edilir ve ortamın keyfi çıkarılır.
 
6. GÜN /HEVEK YAYLASI, DÖNÜŞ
Kahvaltının ardından Hevek Yaylası'na dönüyoruz. Eşyalarımız yine katırlarla taşınmış olacak. Yaylada aracımızla buluştuktan sonra Rize Havalimanı'na doğru yola çıkıyoruz. Saat 17:00 civarı Rize Havalimanı'na ulaşıyoruz ve bir başka turumuzda tekrar buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.
(18:00 ve sonrası Rize kalkışlı uçuşlarla dönebilirsiniz)
 
KONAKLAMA
1. Gece: Nordic Otel, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize
2. Gece: Çamyuva Altunay Pansiyon - Hevek/Artvin
3. Gece: Dilberdüzü Ana Kampı, Dilberdüzü/Artvin
4. Gece: Dilberdüzü Ana Kampı, Dilberdüzü/Artvin
5. Gece: Dilberdüzü Ana Kampı, Dilberdüzü/Artvin
 
TUR FİYATI ( TERCİHİNİZE GÖRE İKİ KİŞİLİK / ÜÇ KİŞİLİK ODADA KONAKLAMALI OLARAK KİŞİBAŞI)
BANKA HAVALESİYLE 12500 TL
KREDİ KARTI TEK ÇEKİM 13312 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 3 TAKSİT 13925 TL
AKBANK, İŞBANKASI VE YAPIKREDİ KARTLARA 2+3 TAKSİT 13925 TL (kampanya süresince)
ANLAŞMALI KARTLARA 5 TAKSİT 14660 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 6 TAKSİT 14975 TL
 
SINGLE FARKI: 2450 TL (banka havalesiyle ödemede)
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında konaklamak kaydıyla 3-6 yaş için geçerlidir.
0-2 yaş ücretsiz
3-6 yaş %20 indirimli

Not:  Trans Kaçkar turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL Doğu Karadeniz Yaylaları ve Trans Kaçkar Turu uzmanıdır. 22 yıllık deneyimimizle hazırladığımız Trans Kaçkar turu programları, katılımcılarına yayla turu uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Trans Kaçkar turu için doğru adrestesiniz.
 
Hatırlatma:  Sayfada turun yayında olması o tarihteki turda kontenjan olduğunu / kesin hareket edeceği anlamına gelmez. Güncel kontenjan ve hareket durumu için telefonla acentamızı arayarak yada mail ile bilgi alabilirsiniz. Rezervasyon ve ödeme işlemlerinizi tamamlayıp bizden tur rezervasyon onayını ve kesin hareket teyidini  almadan lütfen kendiniz uçak bileti almayınız. Uçak bileti iptal / değişiklik cezalarından acentamız sorumlu değildir.

:: Profesyonel rehberlik hizmeti

:: 5 gece konaklama

:: 5 kahvaltı

:: 4 öğle yemeği (Kumanya 2, 3, 4, 5. günler)

:: 5 akşam yemeği

:: Çadır, uyku tulumu, mat vb. teknik ekipman (Tüm ekipmanlar kaliteli ve standartlara uygundur)

:: Çantaların katırlarla taşınması

:: Ören yeri girişleri

:: Bölgedeki ulaşım ve transferler (Rize Havaalanında başlar ve sona erer)

:: Sürpriz ikramlar

:: Tursab zorunlu sigortası

:: Ana ulaşım ( Rize'ye geliş / Rize'den dönüş)
:: İlk gün kahvaltı
:: Öğle yemekleri (kumanya verilen günler dışındaki)
:: Oteldeki ve yemeklerdeki ekstralar
:: Kişisel harcamalar
:: Dahillerde belirtilmeyen tüm hizmetler

Hizmetimiz Rize Havaalanında başlar Rize Havaalanında biter. Türkiye'nin her yerinden katılım olduğu için havayolu ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil edilmemiştir.

 

ULAŞIM

Tur Hareket Saati ve Yeri: 09:00 Rize Havalimanı (gelişte en geç 08:45'te Rize'ye inişli uçuşları tercih edebilirsiniz)

Tur Bitişi: 17:00 Rize Havalimanı (dönüşte 18:00 ve sonrası Rize'den kalkışlı uçuşları tercih edebilirsiniz)

 

Araçlarımız yukarıda belirtilen saatte havaalanından hareket eder. Uçak ve otobüs biletlerinizi yukarıdaki saatlere göre almanız gerekmektedir. Hareket saatinden sonra gelen katılımcılar konaklanacak otele kadar kendi imkanlarıyla gelmek durumundadır.

----------------------------------------------------------------

Tur boyunca yapılacak ara transferlerimizi ise arazi şartlarına en uygun araç olan Volkswagen Crafter veya Mercedes Sprinter ile yapıyoruz.
 
----------------------------------------------------------------

Not: 0-2 yaş ücretsiz çocukların transfer araçlarında koltuğu yoktur. Ebeveyn kucağında yolculuk yapar (Tur dolu ve araç müsait değilse)

----------------------------------------------------------------

Önemli Not: Çanta ve bavulların Olgunlar Yaylası'ndan Dilberdüzü Ana Kampı'na taşınması katırlarla gerçekleştirilmektedir. Bu yüzden bavullarınızı 50 litreden küçük olacak ve sert bir yüzeyi olmayacak şekilde tercih etmelisiniz. Aksi halde dostlarımız yorgun düşüyor.

 

ÇOCUK İNDİRİMİ

Çocuk indirimi 0-6 yaş çocuklar için geçerli olup indirim iki yetişkin ile aynı odada konaklamalı olarak uygulanır.


KONAKLAMA

1. Gece: Nordic Otel, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize
2. Gece: Çamyuva Altunay Pansiyon - Hevek/Artvin

3. Gece: Dilberdüzü Ana Kampı, Dilberdüzü/Artvin

4. Gece: Dilberdüzü Ana Kampı, Dilberdüzü/Artvin

5. Gece: Dilberdüzü Ana Kampı, Dilberdüzü/Artvin

 

Doğu Karadeniz’deki konaklama tesislerinin çoğu aile işletmeleridir. Evden dönüştürülen ya da ahşap olduğu için teknik nedenlerden dolayı tesislerin bazılarında single oda imkanı ve bazı odalarda banyo tuvalet imkanı yoktur ya da kısıtlıdır. Dolayısı ile turlarımızda kısıtlı tesisler için kimlerin single ya da banyolu odada kalacağı tamamen kayıt sırasına göre belirlenmektedir.

 

Çocuk konaklaması
0-5 Yaş ucretsiz çocuklar Ebeveyn ile aynı yatakta yatar. Ayrı yatağı yoktur. Araçta koltuğu yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)
6-12 Yaş indirimli çocuklar ebeveyn ile aynı odada kalır. Ayrı odası yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)
(Çocuk yaş uygunluğu tura göre değişmektedir,  7 yaş altı çocuk için turun uygunluk durumunu lütfen sorunuz)

 

Single konaklama
Öncelikle Karadeniz turlarında tesislerin yetersizliğinden dolayı single konaklamalarda kontrolümüzde olmayan durumlar oluşabilmektedir. Turlarımıza tek başına katılan kişiler aksi belirtilmedikçe  bir hemcinsiyle aynı odaya yerleştirilir. Katılımcılar single farkı ödeyerek odada tek başına kalmayı tercih ederlerse, belirtmek durumundayız ki single konaklama garantisi veremiyoruz. Tesislerin müsaitliğine göre ve rezervasyon sırasına göre tek konaklama sağlanmaya çalışılır. Fakat bu durum tesisten tesise göre değişebilir. Yani bir gün odada tek kalabilirken diğer gün eşleşmek durumunda kalınabilir, bu bazen önceden tahmin edilemeyebilir.  Single konaklatamadığımız takdirde tek kalamadığınız her gün için 100 TL single farkı tur dönüşü iade edilir.


YEMEK
Biliyoruz ki Karadeniz yemeklerinden tatmak istiyorsunuz. Üç gece kalacağınız Dilberdüzü kamp alanında da hem teknik koşullardan dolayı hem de dağ menülerinden dolayı yöresel yemek imkanı zaten yok. İlk ve son gece bu imkanınız olacaktır.  Ama Dilberdüzü kamp alanında yiyeceğiniz yemeklerin 3000 metrede hazırlanan en iyi yemekler olduğunu söyleyebiliriz. Tam donanımlı ana kamp mutfağımız ve aşçımız ile hizmetinizde olacağız.
Dağda Kahvaltıda; zeytin, bal, reçel, tahin, şokella, beyaz peynir, kaşar peynir.
Yürüyüşte öğle yemeklerinde; Dardanel ton balığı, helva, kaşar peynir, meyve, salata, domates.
Kampta akşam Yemeklerinde; sıcak karavana, makarna, bulgur, çorba, türlü, taze fasulye, sucuk, yumurta, salata, meyve.
Yemeklerimiz dağ mönüsüne göre hazırlanıp protein, karbonhidrat ve vitamin dengesi ön planda tutulmaktadır. Ayrıca yemeklerimizde konserve kullanılmamakta olup sıcak karavana yemek verilmektedir.  Otellerdeki yemekler ise otelin menüsüdür.
Yanınıza çikolata, yemiş ve çerez alabilirsiniz.

 

KIYAFET / EKİPMAN
Güzel ve keyifli bir aktivite / tatil geçirmenizi sağlayacak önemli maddelerden biri de nasıl giyindiğinizdir. Özellikle bu tatil doğada geçiyorsa. Almanların bir lafı var ‘‘ Kötü hava durumu yoktur, kötü malzeme vardır’’ diye. Bu laf sanırım durumu özetliyor. Hava durumu ne olursa olsun (extreme hava koşulları hariç) sizin uygun kıyafet ve malzemeleriniz varsa tatilden keyif almaya devam edersiniz.
Aşağıda size önerdiğimiz giyim ve malzeme listesini göreceksiniz. ‘‘ Yanında götürmeyi düşündüğün kıyafetin yarısını, paranın iki katını götür’’ lafını kulak arkası etmeden hazırlığınızı yapmanızı öneririz. :)
Küçük sırt çantası: Yürüyüş esnasında polar, matara, krem, kumanya gibi sık kullanacağınız malzemelerinizi koyacağınız 20-30lt kapasiteli, bel kolonu olan sırt çantası.
Yürüyüş Botu: Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Biz size su geçirmez özelliğe sahip yürüyüş amaçlı botları öneriyoruz. En önemli detay botlarınızın bilekleriniz sarmasıdır. Yedek ayakkabı, sandalet veya terlik getirebilirsiniz.
Tozluk: Bileğinizden dizinize kadar kapatır ve botunuza taş, toprak, çamur, kar girmesini engeller. Ayrıca olası çamurlu bir parkurda paçalarınız temiz kalır. Süper bir şeydir yani. 
Yağmurluk: Genelde panço denen sırt çantanızla aynı anda giyebileceğiniz, bol ve diz altına kadar sizi koruyan özel amaçlı yağmurluklardır. Özellikle belirtelim bu yağmurluğunuzun da tek kullanımlık çöp poşeti tarzı bir şey olmamasına özen gösterin.
Mont: Tercihen su geçirmez sizi soğuktan koruyacak ama çok ağır olmayan bir mont özellikle akşamları çok işinize yarayacaktır.
Uyku tulumu: Biz dağ turlarında uyku tulumunu ücretsiz olarak veriyoruz. Kendi uyku tulumunuz varsa yeterli özelliklerde olmasına dikkat edin ve bize danışın.
Baton: Doğa turlarında özellikle inişlerde kolaylık ve denge sağlar. Nasıl doğru şekilde kullanılacağınızı rehberinize sorabilirsiniz.
Baş: Mevsime göre, bere, buff, şapka bulundurun.
Üst:Sizi rüzgardan ve soğuktan koruyacak 1 kalın 1 ince polar, gün sayısının en fazla 2 katı t-shirt, yeterlidir. Termal t-shirtler yürüyüşler ve soğuktan korunmak için en uygun giysidir.
Alt: Sentetik kumaşlı pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Pantolonların kargo tipi bol cepli olmasında fayda var. Mevsime göre kısa pantolon da bulundurun. Kot pantolon tamamen konu dışında.
Ayak: Yürüyüşte ve sonrasında olmak üzere yeterli sayıda çorap bulundurun.
Matara: En az 1 lt’lik su kabı. Eğer keyfinize düşkünseniz termos getirebilirsiniz fakat hafif olanları tercih edin.
Fener: Çok büyük olmayan fakat yeterli ışık kaynağı olan yedek pilleri birlikte bir fener. Kafa feneri tercih ediniz.
İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.
Deniz-Göl: Dağ aktivitelerinde mutlaka bir şelale veya göle girme fırsatı bulacaksınız. Orada ah vah edeceğinize yanınızda mayo/şort ve ince havlu bulundurmanızı öneririz.
Kişisel: Kişisel bakım malzemelerinizi unutmayın. Diş fırçası, macunu, koruyucu kremler, parfüm, hijyen ürünleri gibi. Bunlar dışında şarj cihazlarınızı getirmeyi unutmayın.
Çanta: Dağ turlarında genellikle taşıma için katır kullanılır. Sert bavullar katıra bağlanırken zarar görebilir. Bu nedenle spor kumaş bir çanta veya büyük sırt çantası getirmenizde fayda var. Eğer çantanız su geçirmez değilse eşyalarınızı poşetler içine yerleştiriniz.
Çoğu konaklama tesisinde odalarda ve odaların bulunduğu bölümlerde ayakkabı ile dolaşmak yasaktır. Lütfen yanınızda bir terlik getiriniz.

 

DEEPNATURE NOTU
1618 nolu yasa: içinde ulaştırma, konaklama, rehberlik, yemek hizmetlerinden biri veya bir kaçının bulunduğu gezi, spor, toplantı, eğlence gibi her türlü organizasyonu kapsayan faaliyetleri ancak TURSAB üyesi seyahat acentaları yapabilir. Dernekler, vakıflar, kulüpler, okullar, resmi ve özel kurumlar acentalar olmaksızın tur ve yukarıdaki faaliyetleri düzenleyemez. Lütfen gezinizin Türsab üyesi acentalar ile yapıldığına emin olur. Hukuk devleti vatandaşların duyarlılığı ile işler.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 12 yorum var.

Turumuzdan düşündüğümüzden fazla memnun kaldık. Rehber Bülent beye ve sizlere teşekkürler. Şöför Murat beye de teşekkürlerimizi iletiyoruz. Görüşmek üzere
Tayfun

Turunuz ciddi, samimi, bir o kadar da prensiplerine bağlı. Araç kaptanı nazik, efendi kişiliği ile sevgimize mazhar oldu. Tur rehberimiz bülent bey keza bilgisi, deneyimi ve efendi kişiliği ile sevgimizi katladı. Teşekkür ederiz.
Yücel

Herşey güzeldi. Rehber Bülent bey harika. Bize gönderilen araba ve Kaptan Murat’la hiç üzülmedik. Güvenli bir yolculuk oldu. Sadece Artvin’de kaldığımız otel kötüydü. Bilginiz olsun. Teşekkürler.
Işık

Genelde memnunduk. Rehber ve arabanızdan memnunduk. Teşekkür ederiz.
Ayşen & Halil

Genel olarak iyi bir turdu, teşekkürler
Hakan & Gülden

Gökhan bey merhaba, Doğu Karadeniz Yaylaları gezimiz son derece güzel geçti. Geziden çok memnun kaldık. Kızımız Elifnaz Karadeniz diyor da başka bir şey demiyor. Ekte bir fotoğrafını gönderiyorum. Daha çok sayıda size gönderilebilir dediğim fotoğrafları var. İster misiniz? İsterseniz onlar mail ile gönderme kapasitesini aşabilir. Onları gönderme yolu konusunda öneriniz varsa bildirirseniz ben de göndermeye çalışırım. Tekrar teşekkürler. Ruhsar – Yekta – Elifnaz (Not: Fotoğrafta Elifnazın hemen arkasındaki rehberimiz Osman Bey sayesinde son derece güzel bir gezi oldu. Osman beye ayrıca çok teşekkürler.)
Yekta & Ruhsar

Harika karadeniz tatilimize katkılarınız, rehberlerimiz Mike ve Alp'in çabaları, güleryüzünüz ve bize önem verdiğinizi gösterdiğiniz hizmet anlayışınız için teşekkür ederiz.
Zeynep

Merhaba, 12-19 Ağustos Doğu Karadeniz Yaylaları turunuza katıldım ve sanırım hayatımdaki en güzel tatilimi yaşadım. Acentanızı rezervasyon için aradığımda uzunca telefonda konuştuğumuz Gökhan Bey'in anlattıklarıyla turun heyecanına erkenden kapılmıştım, şimdi anlatılanlardan da fazlasını yaşadığımı düşünüyorum (bu arada Gökhan Bey'in birçok sorumu sabırla ve detaylıca cevapladığı için çok memnun oldum) Ayder'de bir hafta nasıl geçti nasıl döndük biz anlamadık. Uyumlu bir grubumuz, arkadaş sıcaklığında ama profesyonelliklerini de unutmayan rehberlerimiz vardı (Mike ve Alp'e teşekkürler). Bu unutulmaz tatildeki tüm katkılarınız için ekibinize teşekkür ederim. Seneye Artvin turunuza katılacağız turdan arkadaşlarla
Elif

Gökhan Bey, Tavsiyeleriniz ve güzel anlatımlarınızın ardından gittiğim doğu karadeniz yaylaları turundan döndük maalesef. Maalesef diyorum çünkü hiç dönmek istemedik. Karadeniz harika bir yer. Sizlerin de profesyonel, içten ve sıcak yaklaşımızla sunulan tur programınız ve ekibinizle nerdeyse hiç sorun yaşamadan bir tur geçirdik. Rehberlerimiz dediğiniz gibi canla başla çabalıyorlar, her hafta tur yaptıklarını söylediler ama sanki yüzlerce insanla uğraşmamışcasına ilgili ve hevesle işlerini yaptılar. Çok teşekkür ederiz bu güzel tur için.
Özlem

Sevgili Deepnature ekibi, İki arkadaş olarak katıldığımız karadeniz turunda çok güzel bir hafta geçirdik. Yoğunluktan kaynaklanan bazı aksaklıklar dışında turumuz keyifli idi. Katılan diğer arkadaşların yaş dağılımları da birbirine yakın olunca ve rehberlerimizin de sıcakkanlılıyla güzel de dostluklar kurduk. Rehberimiz Alp bölgeye çok hakim, horon konusunda uzman sevecen bir arkadaş. Kendisine bize karadenizi çok güzel tanıttığı için teşekkür ederiz. Tabii sizlere de. Özenli turlar yaptığınızı yazmıştınız web sayfanızda, buna uygun bir tur yaptığınız için.
Pınar

Merhaba, Cok yagmur yagdı, ancak son gun donerken gunes yuzu gorebildik, hatta grubumuzun ismini bile gun yuzu goremeyenler olarak koyduk. Ancak herseye ragmen cok keyif aldıgım tatillerden biri idi, ozellikle rehber arkadaslarımız (Alp, Muhammet ve Celal) superdiler. Artık her yıl gitmeyi planlıyorum. Hicbir manzarayı goremedigimiz icin ucretlerde indirim bekliyoruz :))))) İyi çalışmalar dilerim
Tolga

Merhaba, 25 Haziran-02 Temmuz arasında Doğu Karadeniz Yaylalar turuna katıldım arkadaşlarım Teoman Gökcan ve Burak Sofu ile beraber. Burada kendim adına söylüyorum ama eminim ki arkadaşlarım ve turdaki diğer arkadaşlar da aynı fikirdedirler: Herşeyden çok memnun kaldık, özellikle orda Rehberimiz olan Alp Demirkaya ve Mustafa, artı şoförümüz Kemal Abi güzel ve huzurlu bir tatil geçirmemizi sağladıkları için sizin aracılığınızla bu vesileyle bir kez daha çok teşekkürler. Bu tatile olanak ve organizasyonu sağlayan Deepnature çalışanlarına çok teşekkürler. Daha nice başarılar.
AytacKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.