Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu

10 GECE 12 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Güney Amerika Turları uzmanı deneyimli ekibimiz tarafından hazırlanmış 10 gece 12 gün eşsiz Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu. 2018'de sadece 1 tur. Kontenjanımız 15 kişiyle sınırlıdır.

€ 2.699’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu

1.GÜN/11 EKİM 2018     İSTANBUL-PARİS- CAYANNE   04:15   16:55
Bugün İstanbul Atatürk Havalimanında  saat 02:30 da buluşma ve saat 04:15’de Air France Hava yolları tarifeli seferi ile Paris Charles de Gaulle (CDG)  havalimanına uçuşumuzu yapacağız. Alana varışımızı takiben,
[ Havalimanı değiştireceğiz ]  Airport Shuttle ile Paris’in diğer havalimanı ORLY (ORY) ye geçiyoruz. [ BU GEÇİŞ İÇİN SHENGEN VİZESİ GEREKLİDİR ] İşlemlerimizi  yaparak,  FRANSIZ GUAYANASINA yolculuğumuz başlıyor.
Varışı takiben ,alanda karşılanma ve otelimize  transfer , geceleme  Cayanne ‘de otelimizde.

2.GÜN/ 12 EKİM 2018   [ FRANSIZ GUYANASI ]    CAYANNE              
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası, turumuz başlıyor. bizi bekleyen özel aracımız ile CAYYANE  kent merkezinde k bir Şehir turu yapıyoruz,turumuz kapsamında Yerel Pazar yeri, Eski Mahalle bölgesinde Kale  ve Belediye Meclis Sarayı yer almaktadır. Turumuzun sonuna ÖĞLE  YEMEĞİ molası veriyoruz , ve serbest saatlerimiz olacaktır.
Geceleme Cayanne ‘de otelimizde.

3.GÜN/ 13 EKİM 2018 CAYANNE - KOUROU
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılıyoruz, daha sonra buraya  60 km mesafede yer alan, Kourou ‘ya doğru yola çıkıyoruz.ÖĞLE YEMEĞİ-yerel restoranda alınacaktır.Kourou, denilince aklımıza dünyaca  ünlü  ‘’ Guyana Uzay Merkezi ‘’ Guiana Space Center -geliyor, Fransa’nın Uzay çalışmalarını yönettiği ve Uzay araçlarını fırlattığı nokta buradadır. Adını her zaman duyduğumuz  ‘’SOYUZ, VEGA  ,ARIANE ‘’  uzay araçları işte tam bu noktadan fırlatılmışlardır. Bugün bir bölümü müze olarak ziyaretçilere açılmış ve belirli yerlerinde Rehberler eşliğinde tanıtımlar yapılan bu Uzay üssünü ziyaret edeceğiz.
Geceleme KOUROU’da olack.
OTELİMİZ : Hotel Atlantis Kourou 3*+

4.GÜN/ 14 EKİM 2018  Salvation Islands (ADALAR TURU )
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası 08:30  hareket edecek Katamaran ile Salvation Adlarını ziyarete gideceğiz. Volkanik küçük adalar topluluğu olan bu yörede  Royale ve Saint Joseph adalarını göreceğiz, bir zamanlar Misyonlerin ilk merkezlerinden olan adalarda, daha sonra hapishane olarak da yıllarca hizmet etmişlerdir.ÖĞLE YEMEĞİ- tur içimde yerel restoranda. Dünyaca ünlü yazar  Henri Charrière   nın 1969 yılında yazdığı ‘’ Papillon’’  Türkiye’de KELEBEK ismi ile meşhur olmuş ve yine 1973 yılında çekilen KELEBEK  adlı sinema  eserinde Dustin Hoffman,  Steve McQueen rol almışlardı. Romanda konu edilen ada ve maceranın geçtiği hapishaneler işte buradadırlar.Turumuzu tamamladıktan sonra , yeniden  ana karaya dönüyoruz.Geceleme KOUROU’da olack.
OTELİMİZ : Hotel Atlantis Kourou 3*+

5.GÜN/ 15 EKİM 2018  KOUROU-PARAMARIBO [ SURİNAM ]
Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, kara yolunu takip ederek ,  190 km mesafede yer alan ,Saint-Laurent-du-Maroni kasabasına ulaşacağız, nehir kıyısında yer alan ve karşı tarafın Surinam olduğu noktadayız, önce Fransız Guyanası  çıkış işlemlerini yapacağız,pasaportlarımıza çıkış mührü aldıktan sonra Kano benzeri teknlerle karşı kıyıya yani ALBİNA kasabasına geçiş yapacağız, varışımızı takiben, kasaba içerisindeki Polis karakoluna gidip Surinam için giriş mühürlerimizi tatbik ettireceğiz, (Çok Girişli Vize almamız  gerekiyor -Dikkat ),Buradaki formalitleri tamamladıktan sonra başkente kara yolculuğumuz 2,5 saat sürecek , Paramaribo ‘ya ulaşıyoruz,Bugün günü dinlenerek geçiriyoruz. Serbest saatlerimizde kenti keşfe  çıkabilirsiniz.Geceleme Paramaribo’da otelimizde.
OTELİMİZ : Queens Hotel & Casino 3*+

6.GÜN/ 16 EKİM 2018  PARAMARIBO- NEW AMSTERDAM -GEORGE TOWN  [ GUYANA ]
Bu sabah çok erken saatlerde 05:30’da yola çıkıyoruz, sınır geçişimiz ve uzun bir yolculuğumuz var,  önce yine nehir ağzındaki Molsen Creek kasabasına işlemlerimizden hemen sonra FERİBOT  ile geçiyoruz, kısa bir yolculuk sonrası artık Guyana topraklarınızdayız. Girişte pasaport işlemlerimizi takiben,  NEW AMSTERDAM’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Balıkçı köylerinden geçiyoruz ve güzergahımızda mola vereceğimiz yer New Amsterdam, bu küçük kasabayı da gördükten sonra George Town ‘a ilerliyoruz.  Varışı takiben otelimize yerleşiyoruz. AKŞAM YEMEĞİ Geceleme otelimizde
OTELİMİZ : Herdmanston Lodge

7.GÜN 17 EKİM 2018  GEORGE TOWN- ŞEHİR TURU
Bugün otelde alacağımız kahvaltı sonrası, tarihi Eski sokakları ile Kolonial dönemden izlerini devam ettiren George Town ziyaretlerimizi yapacağız , şehir turumuzda çevreyi tanırken, Botanik Bahçeler de  ziyaret edeceğimiz yerler arasında yer alıyor. ÖĞLE YEMEĞİ  Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : Herdmanston Lodge

8.GÜN/ 18 EKİM 2018b Kaieteur Şelasi Turu - Kaieteur National Park
Bugün Guayana içlerine , Yağmur ormanlarının ortalarına , Kaieteur Şelalesini ziyarete gideceğiz, bu  turumuzu küçük Cessna uçalar ile yapılacak, bölgeye gidiş yaklaşık 50 dk sürmektedir. Varışımızı takiben,  Şelale gezisi yapacağız , Doğa içinde Macera dolu bir gün bizleri bekliyor.ÖĞLE YEMEĞİ - Ziyaretimizi tamamladıktan sonra yine uçakla geri döneceğiz.
Geceleme otelimizde.

9.GÜN/ 19 EKİM 2018    GEORGE TOWN -PARAMARIBO   22:45  23:55
Bugün Gauaya’da son günümüz,  uçak saatimiz akşam saat 22:45’de, rehberimiz eşliğinde Extra turlara katılabilir ve günü değerlendirebilirsiniz. Akşam saatlerinde hava limanına geçiyoruz ve yeniden Surinam’a döneceğiz,  Uçak saatimiz 22:45 varışımızı gece 23:55. Varışta karşılanma ve otelimize transfer, geceleme Surinam Paramaribo ‘da.
 
10.GÜN/ 20 EKİM 2018  PARAMARIBO   ŞEHİR TURU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , gezimize başlıyoruz, Historic (Eski ) Paramaribo ve yeni caddelerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun ikinci bölümünde , Katwijk Plantation  ( Kahve Plantasyonları )  turumuzu yapacağız, yeşil bahçeleri ve Kahve ve  diğer tarım ürünlerinin nasıl ekildiğini göreceğimiz , bir yerel çiftlik turu..ÖĞLE YEMEĞİ-yerel restoarnda,Turumuzun sonunda yeniden otelimize  dönüyoruz, geceleme otelimizde.

11.GÜN/ 21 EKİM 2018    PARAMARIBO- AMSTERDAM    17:50  07:40 +1
Bugün son günümüz, uçak saatimize kadar serbest saatlerimiz olacak, uçak saatimiz  akşam 17:50, burada rehberimiz ile beraber Havalimanına  geçiyoruz, işlemlerimizi tamamladıktan sonra, AMSTERDAM uçuşumuzu  KLM Hava Yolları İLE  yapıyoruz, geceleme uçakta.

12.GÜN/ 22 EKİM 2018     AMSTERDAM- İSTANBUL    11:40 15:55
Amsterdam Hava limanında kısa beklemeyi  takiben, İstanbul uçuşumuzu  yapacağız, varış saatimiz 15:55. İstanbul'a varış ve turumuzun sonu.

Not: Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu  programımızda peşin fiyatına taksit kampanyası mevcuttur.  Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Bu turumuz her yıl 1 kez yapılmaktadır. Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.699 Ek yatak€ 2.699 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.099 Çocuk fiyatı€ 1.699

:: İstanbul/ PARIS-CAYANNE    – Paramaribo/ İstanbul arası EKONOMİ  Uçak Bileti
(KLM/Air France Hava Yolları ile – tarifeli 23 kg valiz hakkı)
:: CAYYANE  ve GEORGE TOWN/PARAMARIBO  ara uçak biletleri
:: George Town -Kaieteur Şelasi- George Town Gidiş Dönüş Uçak Bileti
:: Tur programımızda belirtilen Tüm Kara Yolculukları – Feribot ve tekne geçişleri
:: PROGRAMDA BELİRTİLMİŞ BÜTÜN ÇEVRE GEZİLERİ
:: SALVATION ADASINA GİDİŞ DÖNÜŞ KATAMARAN BİLETİ
:: YEREL REHBERLİK HİZMETLERİ
:: Konaklamalar (3/4 Yıldızlı Otellerde )  Kahvaltı servisleri ve vergiler dahil olarak  , Gecelemeler : CAYYANE- KOUROU (2+2 Gece ) PARAMARIBO( 3 GECE) GEORGE TOWN(3 GECE) – Toplam 10 Gece Konaklama
:: 2 akşam yemeği + 6 öğle yemeği
:: Türkçe Rehberlik
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış harcı
:: Dahil olduğu belirtilenler dışındaki öğle ve akşam yemekleri
:: Yemeklerdeki içecekler
:: Otel ekstraları
:: Kişisel harcamalar
:: Bu turun bütün yerel bahşişleri- kişi başı 100€ (Havaalanında toplanmaktadır)
:: sınır geçişlerinde ödenen -çıkış harçları (45€ kişi başı)
:: Vize ücretleri
:: Sağlık sigortası

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEKTEDİR.

PARİS AKTARMASI:  Schengen vizesi gerekmektedir.


FRANSIZ GUYANASI : Fransız guyanasında ise tüm pasaportlara vize uygulanmaktadır. [140 €]
Fransız guyanası için vize müracaatları randevu alınmak koşuluyla direkt olarak fransız konsolosluğuna yapılmalıdır.


SURINAM : Tüm pasaportlara vize uygulanmaktadır. Surinam vize başvuruları Hollanda Başkonsolosluğu yada Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Surinam vizesi İçin Gerekli tüm evraklar Hollanda vizesi ile aynıdır. [140€]


GUYANA : Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. [120 €]   

 

ACENTAMIZ GUYANA İÇİN VİZE BAŞVURUSU YAPMAKTADIR.

Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise, 180 gün içerisinde toplam kalış süresi 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

 


KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive