Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu

10 GECE 12 GÜN (13-24 Mayıs 2024)

Güney Amerika Turları uzmanı deneyimli ekibimiz tarafından hazırlanmış 10 gece 12 gün eşsiz Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu. 2024 SADECE TEK TUR!

$ 4.560’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu
 
BU TURUN FARKI
:: Sıradışı bir gezi rotasını deneyimle ayrıcalığı
:: 10 gece 12 gün dolu dolu program
:: Tüm geziler fiyata dahil!
:: 6 öğle yemeği ve 2 akşam yemeği dahil!
 
PROGRAM

1.GÜN/ 13 MAYIS 2024 İSTANBUL-PARİS- CAYENNE-KOUROU (Fransız Guyanayası) 04:15 15:00
Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu için bugün İstanbul  Havalimanında  saat 02:30 da buluşma ve saat 04:15’de Air France Hava yolları tarifeli seferi ile Paris Charles de Gaulle (CDG)  havalimanına uçuşumuzu yapacağız. Kısa beklemeyi takiben  FRANSIZ GUAYANASINA yolculuğumuz başlıyor. 15:00 ‘de Varışı takiben ,alanda karşılanma ve otelimize  transfer, geceleme  Cayanne ‘de otelimizde.
                                                                                                                                               
2.GÜN/ 14 MAYIS [ FRANSIZ GUYANASI ] KOUROU CAYENNE
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası, otelimizden ayrılıyoruz.Kourou Şehir turumuz başlıyor.ÖĞLE YEMEĞİ-yerel restoranda alınacaktır.Kourou, denilince aklımıza dünyaca  ünlü  ‘’ Guyana Uzay Merkezi ‘’ Guiana Space Center -geliyor, Fransa’nın Uzay çalışmalarını yönettiği ve Uzay araçlarını fırlattığı nokta buradadır. Adını her zaman duyduğumuz  ‘’SOYUZ, VEGA  ,ARIANE ‘’  uzay araçları işte tam bu noktadan fırlatılmışlardır. Bugün bir bölümü müze olarak ziyaretçilere açılmış ve belirli yerlerinde Rehberler eşliğinde tanıtımlar yapılan bu Uzay üssünü ziyaret edeceğiz.Geceleme Cayenne’de otelimizde.
Otelimiz:Central Hotel
 
3.GÜN/ 15 MAYIS CAYENNE Salvation Islands (ADALAR TURU )
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası 08:30  hareket edecek Katamaran ile Salvation Adlarını ziyarete gideceğiz. Volkanik küçük adalar topluluğu olan bu yörede  Royale ve Saint Joseph adalarını göreceğiz, bir zamanlar Misyonlerin ilk merkezlerinden olan adalarda, daha sonra hapishane olarak da yıllarca hizmet etmişlerdir.ÖĞLE YEMEĞİ- tur içimde yerel restoranda. Dünyaca ünlü yazar  Henri Charrière   nın 1969 yılında yazdığı ‘’ Papillon’’  Türkiye’de KELEBEK ismi ile meşhur olmuş ve yine 1973 yılında çekilen KELEBEK  adlı sinema  eserinde Dustin Hoffman,  Steve McQueen rol almışlardı. Romanda konu edilen ada ve maceranın geçtiği hapishaneler işte buradadırlar.Turumuzu tamamladıktan sonra , yeniden  ana karaya dönüyoruz.Geceleme otelimizde.
 
4.GÜN/ 16 MAYIS KOUROU-PARAMARIBO [ SURİNAM ]
Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, kara yolunu takip ederek ,  190 km mesafede yer alan ,Saint-Laurent-du-Maroni kasabasına ulaşacağız, nehir kıyısında yer alan ve karşı tarafın Surinam olduğu noktadayız, önce Fransız Guyanası  çıkış işlemlerini yapacağız,pasaportlarımıza çıkış mührü aldıktan sonra Kano benzeri teknlerle karşı kıyıya yani ALBİNA kasabasına geçiş yapacağız, varışımızı takiben, kasaba içerisindeki Polis karakoluna gidip Surinam için giriş mühürlerimizi tatbik ettireceğiz, (Çok Girişli Vize almamız  gerekiyor -Dikkat ),Buradaki formalitleri tamamladıktan sonra başkente kara yolculuğumuz 2,5 saat sürecek , Paramaribo ‘ya ulaşıyoruz,Bugün günü dinlenerek geçiriyoruz. Serbest saatlerimizde kenti keşfe  çıkabilirsiniz.Geceleme Paramaribo’da otelimizde.
OTELİMİZ : Eco Resort Hotel
 
5.GÜN/ 17 MAYIS PARAMARIBO ŞEHİR TURU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , gezimize başlıyoruz, Historic (Eski ) Paramaribo ve yeni caddelerini ziyaret ediyoruz. Turumuzun ikinci bölümünde , Katwijk Plantation  ( Kahve Plantasyonları )  turumuzu yapacağız, yeşil bahçeleri ve Kahve ve  diğer tarım ürünlerinin nasıl ekildiğini göreceğimiz , bir yerel çiftlik turu..ÖĞLE YEMEĞİ-yerel restoranda,Turumuzun sonunda yeniden otelimize  dönüyoruz, geceleme otelimizde.
 
6.GÜN/ 18 MAYIS PARAMARIBO- NEW AMSTERDAM -GEORGE TOWN [ GUYANA ] PARAMARIBO- NEW AMSTERDAM -GEORGE TOWN  [ GUYANA ]
Bu sabah çok erken saatlerde 05:30’da yola çıkıyoruz, sınır geçişimiz ve uzun bir yolculuğumuz var,  önce yine nehir ağzındaki Molsen Creek kasabasına işlemlerimizden hemen sonra FERİBOT  ile geçiyoruz, kısa bir yolculuk sonrası artık Guyana topraklarınızdayız. Girişte pasaport işlemlerimizi takiben,  NEW AMSTERDAM’a doğru yolumuza devam ediyoruz. Balıkçı köylerinden geçiyoruz ve güzergahımızda mola vereceğimiz yer New Amsterdam, bu küçük kasabayı da gördükten sonra George Town ‘a ilerliyoruz.  Varışı takiben otelimize yerleşiyoruz. AKŞAM YEMEĞİ Geceleme otelimizde
OTELİMİZ : Herdmanston Lodge
 
7.GÜN 19 MAYIS GEORGE TOWN- ŞEHİR TURU
Bugün otelde alacağımız kahvaltı sonrası, tarihi Eski sokakları ile Kolonial dönemden izlerini devam ettiren George Town ziyaretlerimizi yapacağız , şehir turumuzda çevreyi tanırken, Botanik Bahçeler de  ziyaret edeceğimiz yerler arasında yer alıyor. ÖĞLE YEMEĞİ  Geceleme otelimizde.
 
8.GÜN/ 20 MAYIS Kaieteur Şelasi Turu - Kaieteur National Park -PARAMARIBO
Bugün Guayana içlerine , Yağmur ormanlarının ortalarına , Kaieteur Şelalesini ziyarete gideceğiz, bu  turumuzu küçük Cessna uçalar ile yapılacak, bölgeye gidiş yaklaşık 50 dk sürmektedir. Varışımızı takiben,  Şelale gezisi yapacağız , Doğa içinde Macera dolu bir gün bizleri bekliyor.ÖĞLE YEMEĞİ - Ziyaretimizi tamamladıktan sonra yine uçakla geri döneceğiz.Akşam saat 21:15 ‘de Paramaribo’ya uçuş.23.15 ‘de varış ve otelimize transfer.
Geceleme otelimizde.
 
9.GÜN/ 21 MAYIS PARAMARIBO (Brownsberg Tabiat parkı )
Sabah kahvaltı sonrası   Güzel Brownsberg Tabiat Parkı'na gitmek için Paramaribo'dan ayrılıyoruz. Bu korunan doğa parkının ziyaretçileri, yakındaki Brokopondo Gölü'nün ve çevredeki tropikal yağmur ormanlarının muhteşem manzarasının keyfine varacaklar. Parkın ana cazibe noktaları arasında, dağ boyunca serpiştirilmiş serinletici akarsular ve küçük şelaleler ile bölgenin muhteşem florası ve faunasıyla karşılaşılan çok sayıda doğa parkuru bulunmaktadır. Şelalenin ardından yürüyüş yapacağız.Yerel restoranda öğle yemeğimizi alacağız.Turumuzun  Sonunda Paramaribo'ya geri dönüyoruz.
 
10.GÜN/ 22 MAYIS PARAMARIBO (Commewijne Turu )
Sabah kahvaltı sonrası Surinam’ın sömürge yıllarını görebileceğimiz Commewijne bölgesine gideceğiz. Paramaribo'nun hemen dışında bir tarım bölgesidir ve ülkenin sömürge geçmişini, bu güzel dere bölgesini,nehirler ve eski tarlalarla bize  başka bir masal anlatacak.Öğle yemeğimiz yerel restoranda alınacaktır.
 
11.GÜN/ 23 MAYIS PARAMARIBO- AMSTERDAM 17:50 07:40 +1
Bugün son günümüz, uçak saatimize kadar serbest saatlerimiz olacak, uçak saatimiz  akşam 17:50, burada rehberimiz ile beraber Havalimanına  geçiyoruz, işlemlerimizi tamamladıktan sonra, AMSTERDAM uçuşumuzu  KLM Hava Yolları İLE  yapıyoruz, geceleme uçakta.
 
12.GÜN/ 24 MAYIS AMSTERDAM- İSTANBUL 11:40 15:55
Amsterdam Havalimanında kısa beklemeyi  takiben, İstanbul uçuşumuzu  yapacağız, varış saatimiz 15:55... Anılarla Surinam Guyana Fransız Guyanası Turumuzun sonu. 

Not: Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu  programımızda, son taksit tur hareketinden iki ay önce ödenmek kaydıyla peşin fiyatına üç nakit taksit ödeme imkanı mevcuttur. Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Bu turumuz her yıl bir kez yapılmaktadır. Surinam Guyana Fransız Guyanası Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.560 Ek yatak$ 4.560 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.960 Çocuk fiyatı$ 4.510

:: Air France ve KLM Hava Yolları tarifeli seferleri ile İstanbul/ Paris/ Cayenne ve  Paramaribo/Amsterdam/ İstanbul arası ekonomi uçak bileti (23 kg valiz hakkı)
:: CAYYANE  ve GEORGE TOWN/PARAMARIBO  ara uçak biletleri
:: George Town -Kaieteur Şelasi- George Town Gidiş Dönüş Uçak Bileti
:: Tur programımızda belirtilen Tüm Kara Yolculukları – Feribot ve tekne geçişleri
:: PROGRAMDA BELİRTİLMİŞ BÜTÜN ÇEVRE GEZİLERİ
:: SALVATION ADASINA GİDİŞ DÖNÜŞ KATAMARAN BİLETİ
:: YEREL REHBERLİK HİZMETLERİ
:: Kahvaltı servisleri ve vergiler dahil olarak toplam 10 Gece 3 ve 4 Yıldızlı Otellerde Konaklama
:: 2 akşam yemeği + 6 öğle yemeği
:: Türkçe Rehberlik
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış harcı
:: Dahil olduğu belirtilenler dışındaki öğle ve akşam yemekleri
:: Yemeklerdeki içecekler
:: Otel ekstraları
:: Kişisel harcamalar
:: Bu turun bütün yerel bahşişleri- kişi başı 100 € (Havaalanında toplanmaktadır)
:: Sınır geçişlerinde ödenen çıkış harçları (45 € kişi başı)
:: Vize ücretleri
:: Sağlık sigortası

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEKTEDİR.

PARİS AKTARMASI:  Schengen vizesi gerekmektedir.


FRANSIZ GUYANASI : Fransız guyanasında Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Yeşil pasaport muaf [ 140€] 

Fansız Guyanası için vize müracaatları randevu alınmak koşuluyla direkt olarak Fransız Konsolosluğuna yapılmalıdır.

 

SURINAM : Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir. Yeşil pasaport muaf

Surinam vize başvuruları Hollanda Başkonsolosluğu yada Büyükelçiliği’ne yapılmaktadır. Surinam vizesi İçin gerekli tüm evraklar Hollanda vizesi ile aynıdır.[140€]

 

GUYANA : Umuma mahsus pasaport hamilleri vizeye tabidir.[  95€]   

Hususi, Hizmet ve Diplomatik Pasaport hamilleri ise, 180 gün içerisinde toplam kalış süresi 90 günü aşmamak kaydıyla, anılan ülkeye yapacakları seyahatlerinde vizeden muaftır.

ACENTAMIZ GUYANA İÇİN VİZE BAŞVURUSU YAPMAKTADIR.

 

 

 

EKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.