Sri Lanka Turu

5 GECE 7 GÜN

Hint Okyanusu'nun İncisi Sri Lanka'da deniz ve kültür turu. Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle oluşturulmuş 5 gece 7 günlük keyifli program.

$ 1.399’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Sri Lanka Turu
 
Havaalanı Buluşması: Bir gece önce saat 22:45
 
1.Gün İSTANBUL – COLOMBO – NEGOMBO 
Sri Lanka Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali buluşma noktamızda buluşuyoruz. Check-in işlemlerinin tamamlanması ve pasaport kontrollerinin ardından  Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 01:55'te Colombo’ya hareket ediyoruz.  Yaklaşık 10 saat  45 dakika süren bir yolculuğun ardından yerel saatle 15:15'te Colombo’ya varıyoruz. Gümrük kontrollerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve Negombo’da (Waikkal) bulunan otelimize doğru yola koyuluyoruz. Otelimize yerleşip okyanusun keyfini çıkarıyoruz. Her şey dahil konaklama otelimizde.
 
2. Gün                NEGOMBO
Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün okyanusun keyfini çıkarıyoruz. Her şey dahil konaklama otelimizde.
 
3. Gün                NEGOMBO
Kahvaltının ardından serbest gün. Tüm gün okyanusun keyfini çıkarıyoruz. Her şey dahil konaklama otelimizde.
 
4. Gün                NEGOMBO – PİNNEWALA – DAMBULLA –HABARANA 
Kahvaltının ardından Dambulla’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Pinnewala’da 1975 yılında kurulmuş olan dünyadaki ilk Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edip, ormanda yaralı veya bebekken bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izleyeceğiz.  Ardından Dambulla'nın Altın Tapınağı olarak da bilinen Dambulla Mağara Tapınağı’nı keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Burası Sri Lanka'daki en büyük ve en iyi korunmuş mağara tapınağı kompleksidir. 1. yüzyılda mağara içine inşa edilmiş tapınağın içindeki heykel ve freskler Budha ve hayatı üzerine yoğunlaşmıştır. Gezimizin ardından Habarana’daki otelimize hareket ediyoruz. Akşam yemeği ve konaklama  otelimizde.. 
 
5. Gün HABARANA-POLONNARUWA-SİGİRİYA-HABARANA
Kahvaltının ardından Polonnaruwa’yı ziyaret etmek üzere yola çıkıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saatlik yolculuk sonrası UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Polonnaruwa Antik Kent’e ulaşıyoruz. Ören yerine girişimizle bizi benzersiz granit sütunlar, kayaya oyulmuş Buda heykeli, dini yapılar, bu haliyle bile dönemin görkemine ışık tutan saray kalıntıları, sit alanının sakinlerinden maymunlar karşılıyor olacak. Tur bitimi bir başka antik kent Sigiriya’ya yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve adı Aslan Kayası anlamına gelen Sigiriya Kaya Kalesi adına yakışan görkemli bir kayalığın üstüne kurulmuştur. Kuruluşu M.Ö. 477 yılına dayanan antik kent, deniz seviyesinden 370 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yemyeşil doğanın içinden yükselen, bölgeye kuş bakışı hâkim bu kaleyi hayranlıkla geziyor ve ardından otelimize geçiyoruz. Akşam yemeği otelimizde.       
 
6. Gün               HABARANA – KOLOMBO -İSTANBUL  
Kahvaltının ardından rehberiniz belirteceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Havalimanına varışımızı takiben check-in  işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz.  Türk Havayolları tarifeli seferi ile 20:30'da İstanbul’a hareket ediyoruz. Geceleme uçakta.
 
7. Gün İSTANBUL
Yerel saat ile sabah 05:10'da İstanbul’a varıyoruz. Kurban Bayramı Sri Lanka Turumuzun sonu, bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.
 
OTELLER
HABARANA / Cinnamon Lodge vb.
NEGOMBO / 4* Club Hotel Dolphin vb.
 
Not: Sri Lanka Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Sri Lanka Turu programları, katılımcılarına keyifli bir tur deneyimi sunar. Sri Lanka Turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.399 Ek yatak$ 1.399 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.799 Çocuk fiyatı$ 1.499
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.470 Ek yatak$ 1.470 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.891 Çocuk fiyatı$ 1.576
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.399 Ek yatak$ 1.399 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.799 Çocuk fiyatı$ 1.499
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.470 Ek yatak$ 1.470 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.891 Çocuk fiyatı$ 1.576

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul -Colombo / Colombo– İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Habarana’da 5* lodge’da 2 gece yarım pansiyon konaklama

:: Negombo’da 4* otelde 3 gece her şey dahil konaklama

:: Havalimanı-otel-havalimanı transferleri

:: Kolombo panoramik şehir turu

:: Türkçe rehberlik hizmetleri

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu

:: Programda belirtilmeyen öğle yemekleri

:: Yemekler esnasında alınacak olan içecekler

:: Şahsi harcamalar

:: Vize ücreti

:: Covid-19 Sigortası Sürprimi

:: Seyahat & Sağlık Sigortası

:: Kişisel harcamaları

:: Şoför tipleri 5-10 Usd / kişibaşı (isteğe bağlı)

:: Covid-19 Seyahat Sağlık Sigortası

BU TURA KATILIM İÇİN SRİ LANKA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

Umumi Pasaport: Vize gerekli

Yeşil Pasaport: Vize gerekli

Hizmet Pasaportu: Vize gerekli 

 

30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerinde vize www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alabilmektedirler.

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

SAĞLIK

Sri Lanka’ya girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğer maceracı bir yemek yeme alışkanlığınız var ve sokaklarda açıkta satılan yiyeceklerden yiyorsanız; kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et, tavuk ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve ve sebzelerin iyi yıkanmış olmasından emin olunması, meyvelerin kabuğunun soyulduktan sonra yenmesini tavsiye ederiz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul-Kolombo:10 sa 45 dk

Kolombo-İstanbul:10 sa 45 dk

 

PARA BİRİMİ

Sri Lanka’nın para birimi Sri Lanka Rupi’sidir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Sri Lanka arasında +2 saat 30 dakika fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Sri Lanka’da 14.30.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklupantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont, deniz kıyafetler almanızıöneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı,fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.Ülkede Budist tapınaklarına girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu sarangiysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıcabu tarz yapılara girerken ayakkabılar ve çoraplar çıkartıldığından dolayı, kolay giyip çıkartılabilenayakkabılar ve sandaletler kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Otellerde uluslararası mutfaklar sunulmaktadır.

 

ELEKTRİK

Sri Lanka’da 240 voltluk elektrik akımı var. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşuyor. Sri Lanka’ya gitmeden önce, orada aletlerinizi sorunsuz şekilde kullanmak için uygun bir dönüştürücü ve fiş adaptörü almalısınız.

 

ALIŞVERİŞ

Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.  

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, tarafımızdan kayıtlı misafirlerimize son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive