Serengeti Safari ve Zanzibar Turu

7 GECE 9 GÜN (28 Ocak-5 Şubat 2023)

Unutulmaz bir safari deneyimini ve sonrasında Hint Okyanusunda muhteşem bir deniz tatilini birlikte harmanlayan bu 9 günlük turumuzda dünyanın en ünlü safari parklarından biri olan Serengeti Milli Parkında ve dünyanın 8. Harikası olarak nitelendirilen Ngorongoro Kraterinde safari yapıyorsunuz. Öncelikle İstanbul'dan direkt uçuşla Zanzibar'a uçuyor ve ara uçuş ile safarinize başlayacağınız Arusha'ya ulaşıyor, ardından Ngorongoro Krateri ile Serengeti Milli Parkında safari yapıyorsunuz. Son olarak, Afrika’da klasik bir safarinin bıraktığı unutulmaz anılarla tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Serengeti'den Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar'a direkt uçuşla ulaşıyor ve 4 unutulmaz gün geçiriyorsunuz.

$ 3.550’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Serengeti Safari ve Zanzibar Turu
 
TUR HAKKINDA
Unutulmaz bir safari deneyimini ve sonrasında Hint Okyanusunda muhteşem bir deniz tatilini birlikte harmanlayan bu 9 günlük turumuzda dünyanın en ünlü safari parklarından biri olan Serengeti Milli Parkında ve dünyanın 8. Harikası olarak nitelendirilen Ngorongoro Kraterinde safari yapıyorsunuz. Öncelikle İstanbul'dan direkt uçuşla Zanzibar'a uçuyor ve ara uçuş ile safarinize başlayacağınız Arusha'ya ulaşıyor, ardından Ngorongoro Krateri ile Serengeti Milli Parkında safari yapıyorsunuz. Son olarak, Afrika’da klasik bir safarinin bıraktığı unutulmaz anılarla tatlı yorgunluğunuzu atmak üzere Serengeti'den Hint okyanusunun büyülü adası Zanzibar'a direkt uçuşla ulaşıyor ve 4 unutulmaz gün geçiriyorsunuz.
 
PROGRAM

1. GÜN: ISTANBUL - ZANZİBAR (TANZANYA)    28.01.2023 
Tarifeli uçağımızın kalkış saatine bağlı olarak akşam üzeri 17:00’da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar kontuarında buluşuyor, pasaport ve bilet işlemlerinizin tamamlanmasının ardından 19:25’de Zanzibar'a hareket ediyoruz. Yaklaşık 7,5 saat sürecek uçuşunuzda gecelemeniz uçakta olacak. Zanzibar Uluslararası Havalimanına sabah (29.01.2023) 02:35’de varıyor ve yetkililerimiz tarafından karşılanarak Serengeti uçuşumuz için İç Hatlar terminaline transferimiz sağlanıyor.
 
2. GÜN: ZANZİBAR - ARUSHA - NGORONGORO KRATERİ & OLDUVAI GORGE    29.01.2023
Zanzibar Uluslararası Havalimanına sabah 02:35’de varıyor ve yetkililerimiz tarafından karşılanarak Serengeti uçuşumuz için İç Hatlar terminaline transferimiz sağlanıyor. Kahvaltınızın ardından Arusha'dan ayrılıyor ve Olduvai Gorge (İnsanoğlu’nun beşiği-İnsanlık tarihindeki en kapsamlı ve önemli Paleolitik buluntu) üzerinden Ngorongoro Krateri Koruma Alanı’na doğru hareket ediyorsunuz. Ngorongoro'ya varışınızda kraterin içine giriyor ve tüm öğleden sonrayı bu devasa doğal oluşumu gezerek tamamlıyorsunuz.
 
Ngorongoro Krateri
Dünyanın 8. Harikası olarak da nitelendirilen Ngorongoro Krateri, Afrika’nın en bilinen doğal yaşam alanlarından biridir. Dünya mirası listesinde yer alan Krater, 20 km. genişliği, kapladığı 264 km2 yüz ölçümü ve 610-760 metre arasında değişen derinliğiyle dünyanın en büyük volkanik kraterini oluşturur.
Kendine özgü iklimi ile Krater, bünyesindeki otlakları, bataklıkları, ormanları, tatlı su gölü ve çok zengin doğal yaşamı ile kendi başına bir eko sistem oluşturur. Öğleden sonra kraterden ayrılıyor ve konaklayacağınız otelinize dönüyorsunuz.
Akşam yemeği ve konaklama Ngorongoro Farm House’da olacaktır.
 
3. GÜN  NGORONGORO - SERENGETİ    30.01.2023
Kahvaltınız sonrasında Ngronogoro'dan ayrılıyor ve Serengeti Milli Parkına hareket ediyorsunuz.
Öğle yemeğinizi  yolda sandviç şeklinde alıyor ve öğleden sonra Milli Parka giriyorsunuz. Milli park girişinden lüks çadır kampınıza kadar safari yaparak yol alıyor ve akşam üzeri kampınıza varıyorsunuz. Konaklamanız Milli Parkın içinde ve Seronera bölgesine yakınlığı ile ideal konumlanmış olan Serengeti Bush Camp'de... Ayrıca Serengeti Milli Parkında ekstra olarak Balon Safari ve rehberli doğa yürüyüşü gibi birçok aktiviteye katılabilirsiniz.
Akşam yemeği ve konaklama Embalakai Authentic Tented Camp'de olacaktır.
Serengeti Hakkında...
Serengeti Milli Parkı, yaklaşık 15 bin km2’ye varan uçsuz bucaksız savana düzlükleriyle, yaşam kaynakları olan bu düzlüklerdeki otlak arayışındaki yüzlerce çeşit otçul havyanları ve yine bunların peşindeki et oburları ile Tanzanya’nın dünyaca ünlü vahşi yaşam alanını oluşturur.
“Büyük Göç”ün yaşandığı düzlükler olmasının yanı sıra, Serengeti Milli Parkı, barındırdığı izlenebilir aslan nüfusu ile de haklı bir üne sahiptir. Ayrıca bu geniş ve verimli düzlükler, Afrika’da görebileceğiniz en sağlıklı Çita, Zebra, Zürafa ve Antilop türlerine de ev sahipliği yapar.
 
4. GÜN  SERENGETİ'DE SAFARİ    31.01.2023
Bugün tüm gününüzü, büyüleyici güzellikleri ve geniş düzlükleriyle ünlü Serengeti Milli Parkında sabah ve akşam yapacağınız safarilerle geçiriyorsunuz. Dilerseniz rehberli doğa yürüyüşü, balonla safari veya geleneksel Masai Köyü ziyareti gibi ekstra etkinliklere katılabilirsiniz.
Akşam yemeği ve konaklama Embalakai Authentic Tented Camp'de olacaktır.
 
5. GÜN SERENGETİ - ARUSHA - ZANZİBAR    01.02.2023
Kahvaltınız sonrasında çıkış işlemlerinizi tamamlıyor ve Zanzibar uçuşunuz için piste hareket ediyorsunuz. Öğleden önceki uçuşunuz yaklaşık 1.5 saat sürecek. Zanzibar’a varışınızı takiben havalimanında karşılanıyor ve adada denizin en güzel olduğu Nungwi bölgesindeki Double Tree Hilton Hotel'e transferiniz gerçekleştiriliyor.
Zanzibar konaklamanız boyunca otelinizde bazıları ekstra olan çeşitli aktivitelere katılabilirsiniz: Tüplü dalış, su sporları, Doğu Afrika’ya özgü yelkenli -Dhow- ile gezi, doğa yürüyüşleri, dhow yapım atölyesine düzenlenen (workshop) gezisi bunlardan bazılarıdır.
Bunların dışında Zanzibar’ın merkezini keşfedebileceğiniz Stone Town Turu, Zanzibar'a baharat adası  denmesine sebep olan Baharat Turu, Hint okyanusunun turkuaz renkli sularına doyacağınız Safari Blue Turu, Kırmızı Colobus Maymununun izini sürebileceğiniz Jozani Ormanı Turu alternatiflerinizden sadece birkaçı...  
Konaklama Herşey Dahil bazında Double Tree Hilton Nungwi'de olacaktır.
 
6.  &  7. GÜNLER    ZANZİBAR    02-03.02.2023
Bu 2 gününüzü dilerseniz Zanzibar’a gelenlerin mutlaka aldığı 2 ekstra turumuzla geçirebilirsiniz.
Baharat Turunda Zanzibar’a Baharat Adası denilmesine sebep olan ünlü Baharat  tarlalarını gezebileceğiniz ve günlük hayatınızda kullandığınız baharatların kaynağını keşfedeceksiniz.
Stone Town Tarihi ve Kültür Turunda adanın bir de bohem yönünü görüyor ve Stone Town turunuzun ardından alışveriş için serbest zaman geçiriyorsunuz. Sonrasında saat 18:00’de şoförünüzle buluşuyor ve otelinize transferiniz gerçekleştiriliyor.   
Konaklama Herşey Dahil bazında Double Tree Hilton Nungwi'de olacaktır.
 
8. GÜN  ZANZİBAR    04.02.2023
Zanzibar'daki son gününüz... Bugün yine harika bir tur önerimiz var: Safari Blue
Safari Blue Turu: Zanzibar’a gelenlerin mutlaka yapması gereken ve Hint Okyanusunun Turkuaz sularına doyacağınız tam günlük Safari Blue Turu ile değerlendirebilirsiniz. Snorkel ile dalışa imkan veren ve deniz mahsulünden oluşan çok renkli bir öğle yemeğinin de sunulduğu bu turumuzdan çok keyif alacağınıza eminiz! Safari Blue Turunuz sonrasında otelinize transferiniz sağlanıyor.
Konaklama Herşey Dahil bazında Double Tree Hilton Nungwi'de olacaktır.
 
9. GÜN  ZANZİBAR – İSTANBUL    05.02.2023
Sabaha karşı 03:35'de gerçekleşecek Zanzibar-İstanbul uçuşunuz için 00:30'da havalimanına transferiniz sağlanıyor. Varışınızda check-in işlemlerinizi tamamlıyorsunuz. Geceleme uçakta. Öğlen 12:50'de İstanbul'a varıyorsunuz. Hoş geldiniz...
 
Görülebilecek Hayvanlar:
Aslan, Fil, Bufalo, Öküz Başlı Antilop (Gnu), Leopar, Çita, Hipopotam, Timsah, Zebra, Ceylan (Gazel), Afrika Antilobu (Topi), Eland, Zürafa, Sırtlan, Çakal ve Gergedan

Grup Sayısı:
6-24 kişi
 
Konaklama:
Ngorongoro  (1 gece) Ngorongoro Farm House
Serengeti Milli Parkı (2 gece) Embalakai Camp
Zanzibar (4 gece) Double Tree Hilton Nungwi Hotel

Rehber:
Lokal Safari rehberleri
(15 Kişi üzeri katılım durumunda Türk Tur Lideri gruba eşlik edecektir)

Seyahat Şekli:
7 kişilik 4 X 4 Toyota Land Cruiser
 
Ekstra Aktiviteler:
Masai Kabile Ziyareti   50 USD
Baharat Turu   75 USD
Stone Town  Tarihi ve Kültür Turu   75 USD
Jozani Ormanı Turu 95 USD
Safari Blue   120 USD
 
Not: Serengeti Safari ve Zanzibar Turu programımızda havale ile ödemede indirim mevcuttur. Serengeti Safari ve Zanzibar Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Serengeti Safari ve Zanzibar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Serengeti Safari ve Zanzibar Turu için doğru adrestesiniz.
 

BENZER TURLAR

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.550 Ek yatak$ 3.550 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.250 Çocuk fiyatı$ 2.590

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul-Zanzibar ve Zanzibar-İstanbul direkt uçuşları
:: Zanzibar-Arusha ve Arusha-Zanzibar uçuşları
:: Tüm transferler
:: 7 gece konaklama
:: Programdaki yemekler
:: Tüm Safariler
:: Günde kişi başı 1 litre su
:: Tüm milli park girişleri
:: Havalimanı vergileri
:: İngilizce konuşan Safari rehberi/Şoför
:: Zorunlu seyahat sigortası

Önemli hatırlatma: Uçak biletleri satış oldukça münferit olarak kesilmektedir. Türk Hava Yolları yarı esnek ekonomi sınıfı bilet kategorisinde müsaitlik olması halinde mevcut fiyatlar geçerlidir, aksi takdirde fiyat farkı çıkacaktır. Erken rezervasyon öneririz.

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu              
:: Vize ücreti - Tanzanya (50 USD- Havalimanı varışta alınıyor)
:: Şahsi harcamalar, ekstra turlar ve  programda belirtilmeyen yemekler
:: Seyahat sağlık sigortası

BU TURA KATILIM İÇİN TANZANYA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları ise vizeye tabidir. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla Tanzanya vizesi alınabilmektedir.


Diplomatik, Hususi ve Hizmet pasaportu hamili Türk vatandaşları 90 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

SERENGETİ SAFARİ VE ZANZİBAR TURU //  SIKÇA SORULAN SORULAR

 

SAĞLIK
Serengeti ziyaretlerinizden en az on gün önce Sarı Humma aşısı olmalı ve seyahatiniz esnasında size verilen karneyi yanınızda bulundurmalısınız. Bunun yanında doktorunuza danışarak seyahatinizden belirli bir süre önce sıtmaya karşı ilaç almaya başlamalı ve bu ilacı seyahatiniz boyunca ve sonrasında belirli bir süre daha kullanmaya devam etmelisiniz. Bunun dışında otellerde ve yerel restoranlarda alınacak öğle ve akşam yemeklerinde sağlığınızı etkileyecek herhangi bir sorunla karşılaşacağınızı sanmıyoruz. Bununla birlikte yanınıza sıtma hapı ve sinek kovucu sprey bulundurmanızda fayda var. Tüm konaklamalarda odalarda kullanımınız için kapalı şişe suyu bulunmaktadır.

 

SEYAHAT ZAMANLAMASI
Tanzanya’ya, yağmurlu sezon olan Nisan-Mayıs ayları dışında 10 ay boyunca gidilebilir. Bununla birlikte seyahat için en uygun aylar, Temmuz, Ağustos, Eylül, Ekim ve Aralık aylarıdır. Ocak, Şubat, Mart ve Haziran aylarında da turist kalabalığı kısmen az olacağından tercih edilebilir. Zanzibar'da da yağmurlu sezon Nisan-Mayıs aylarıdır. Bu aylar dışında her mevsim gidilebilir.

 

VİZE BİLGİLERİ
Tanzanya ve Zanzibar'a girişte vize uygulanmaktadır. 6 aylık geçerli pasaportunuz olması durumunda 50 USD karşılığında giriş kapılarında kolaylıkla Tanzanya vizesi alınabilmektedir.

 

UÇUŞ SÜRELERİ
İstanbul - Kilimanjaro uçuşu THY ile 9 saat 20 dakika sürmektedir. Zanzibar - İstanbul uçuşu THY ile 8 saat 50 dakika sürmektedir.

 

PARA BİRİMİ
Tanzanya'da para birimi Tanzanya Şilini'dir. Yanınıza USD veya EUR aldığınız takdirde kolayca değiştirebilirsiniz. USD kullanımı daha yaygındır.

 

SAAT DİLİMİ
Türkiye ile Tanzanya ve Zanzibar arasında yazın (ileri saat uygulaması geçerli iken) saat farkı bulunmamaktadır. Kışın ise Tanzanya ve Zanzibar, Türkiye'den 1 saat ilerdedir.

 

CEP TELEFONU KULLANIMI
Seyahatiniz esnasında cep telefonlarınız rahatlıkla kullanılmaktadır. Safari sırasında ise bazı bölgelerde şebeke sorunu olabilmektedir.

 

ELEKTRİK
Tanzanya ve Zanzibar'da elektrik akımı 220 volttur. Prizler İngiltere’deki gibi üç adet dikdörtgen uçtan oluşur. Seyahatiniz öncesinde mutlaka adaptörünüzü almanızı öneririz, otellerde temini oldukça zor olmaktadır.

 

SEYAHAT SIRASINDA KIYAFET SEÇİMİ VE GEREKLİ OLABİLECEK EŞYALAR
Gün içerisinde tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont/polar alınması önerilir. Safariler sırasında genellikle uzun kollu, ince pamuklu gömlek ve ince pantolon giyebilirsiniz.  Renk seçiminizde, haki, yeşil veya kahverengi, fazla cebe sahip giysileri tercih edebilirsiniz. Bunlarla birlikte yanınıza şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, sinek kovucu, fotoğraf makinesi, dürdün, video kamera ve bunların şarj aletleri, yedek hafıza kartları,  220 Volta uygun İngiliz tarzı priz adaptörü (3 uçlu), Bilgilendirici kitaplar (Lonely Planet-East Africa vs.) almanızı öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ
Seyahatiniz sırasında ve konaklama yapılan yerlerdeki restoranlar, yerel Afrika yemeklerinden daha çok Avrupa ve Asya mutfağına yer vermektedir. Menülerde; kuzu, dana ve tavuk eti yoğunlukla kullanılmaktadır. Ayrıca Hint mutfağından da yemeklere yer verilmektedir. Yemeklerden sonra mutlaka meyve ve kahve sunulmaktadır.

 

ALIŞVERİŞ
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ağaç işi oyma hediyelikler (özellikle Abanoz ağacı) çokça bulunmaktadır.

 

SAF

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive