Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Sardinya Korsika Turu
  • Sardinya Korsika Turu
  • Sardinya Korsika Turu
  • Sardinya Korsika Turu
  • Sardinya Korsika Turu

Sardinya Korsika Turu

8 GECE 9 GÜN (1-9 Ekim 2024)

Akdenizin iki güzel adası Sardinya ve Korsikayı kapsayan özel bir program. 8 akşam yemeği dahil! Kontenjan sadece 25 kişi

€ 3.390’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

SARDİNYA KORSİKA TURU
Cagliari – Barumini - Bosa –Alghero – Garda Gölü – Bonifacio –Ajaccio – Bastia -Porto Cervo - Roma

 
KONSEPT
PREMIUM
 
PREMIUM KONSEPT TURLAR HAKKINDA
24 Yıllık Deneyimle Hazırlanmış Özel Programlar
Özenle Seçilmiş Oteller
Seçkin Rehberlerle Tur Ayrıcalığı
Program Dahilindeki Geziler Dahil
En Fazla 25 Kişiyle Sınırlı Gruplar
 
 
TUR TARİHİ
1-9 Ekim 2024
 

PROGRAM
 
1.Gün 01 Ekim 2024 İstanbul – Roma – Cagliari
Sardinya Korsika Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde saat 04:50’de buluşma . Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları’nın TK1861 sefer sayılı uçuşu ile saat 07:50’de Roma’ya hareket. Yerel saat ile 09:25’de Roma’ya varış ve bizi bekleyen özel aracımız ile Papa’nın yazlık sarayının bulunduğu göl kenarındaki Castel Gondolfo’da bir sonraki uçağı beklemek için hareket. Öğlen tekrar havalimanına hareket ediyoruz. ITA Airways (Alitalia ) ile saat 16:10’da Cagliari’ye uçuş. 17:15’te varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Una Hotels T Cagliari 4*
 
2.Gün 02 Ekim 2024 Cagliari – Barumini -Bosa - Alghero
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Cagliari şehir turumuza başlıyoruz.Bastione San Remy , Fil Kulesi ( Torre dell’Elefante ), San Pancrazio Kulesi, Göğe yükselen Meryem Ana ve Azize Cecilia Katedrali göreceğimiz önemli yerler arasında. Turumuz sonrası Barumuni’ye hareket ediyor ve burada bulunan Sardinya’nın en eski neolitik dönem yapısı Su Nuraxi’yi ziyaret edeceğiz.Son durağımız ise İtalya’nın en güzel kasabalarından biri olan Bosa olacak. Burayı’da keşfettikten sonra Alghero’ya devam ediyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Hotel Domo Mea 4*
 
3.Gün 03 Ekim 2024 Alghero
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Alghero şehir turumuza başlıyoruz. Tarihi şehirde yapacağımız turumuzda Aziz Giacomo Kulesi, Alghero Katedrali, Polveria Kulesi, Aziz Francesco Kilisesi,Sulis Meydanı,Torre dell’Espero Real ve Torre de Sant Jaume göreceğimiz önemli yerler arasında. Turumuz sonrası şehirde vakit geçirmek için serbest zaman. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
4.Gün 04 Ekim 2024 Alghero – Santa Teresa Di Gallura – Bonifacio ( Korsika) – Ajacci
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Santa Teresa Di Gallura’ya hareket ediyoruz.Buradan bineceğimiz feribot ile yaklaşık bir saat sürecek yolculuğumuzun ardından Korsika’ya geçiyor ve falez üzerine kurulu olan Bonifacio şehrine varıyor ve turumuza başlıyoruz. Şehrin dar sokaklarını keşfedeceğimiz turumuzun ardından adanın batısına Ajacci şehrine doğru hareket ediyoruz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
 
5.Gün 05 Ekim 2024 Ajaccio – Corte – Bastia
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Ajaccio’da şehir turumuzu yapacağız. Napolyon’nun doğduğu şehirde Masion Bonaparte , Santa Maria Assunta Katedrali göreceğimiz önemli yerler arasında. Sonrasında Bastia’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Corte şehrini ziyaret edeceğiz. Varışımızı takiben buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
L’Alivi Hotel Bastia 4*
 
6.Gün 06 Ekim 2024 Bastia -Bonifacio
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Bastia şehir turumuza başlıyoruz. Oratoire St.Rock Şapeli , Terra Nova, Place du Donjon, Palais des Gouverneurs gibi şehrin önemli noktalarını gördükten sonra sahil manzaraları eşliğinde Bonifacio’ya geliyoruz. Buradaki otelimize yerleştikten sonra akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Best Western Hotel Du Roy D’Aragon 3*
 
7.Gün 07 Ekim 2024 Bonifacio – Santa Teresa di Gallura -Porto Cervo
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve feribot ile Sardinya’ya Santa Teresa di Gallura’ya geçiyoruz. Varışımızı takiben muhteşem manzaralar eşliğinde Porto Cervo’ya devam ediyoruz. Yol üzerinde bölgenin meşhur şaraplarını tatmak için Arzachena’da bir üreticide mola vereceğiz. Sonrasında Porto Cervo’ya geliyor ve buradaki otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Colonna Country & Sporting 4*
 
8.Gün 08 Ekim 2024 Porto Cervo – Cagliari – Roma
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyoruz ve Cagliari havalimanına doğru yola çıkıyoruz. ITA Airways ( Aliatalia) hava yolları ile saat 16:10’da Roma’ya uçuyoruz. Saat 17:05’te varışımızı takiben bizi bekleyen aracımız ile otelimize transfer oluyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğimizi lokal bir restoranda alacağız. Konaklama otelimizde.
Hotel Nazionale a Montecitorio 4*
 
9.Gün 09 Ekim 2024 Roma - İstanbul
Otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve Roma şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Alışveriş ve kişisel aktiviteler için serbest zamanın ardından öğleden sonra hava limanına transfer oluyoruz. Türk Hava Yolları’nın TK1864 sefer sayılı uçuşu ile saat 20:05’te İstanbul’a hareket ediyoruz. 23:45’te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
 
NOT : Programda belirtilen otel isimleri aynı standarta bağlı kalmak koşulu ile değişebilir.

 
BENZER TURLAR
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 3.390 Single konaklamalı tur ücreti€ 4.190 Çocuk fiyatı€ 3.340

:: Türk Havayolları ile İstanbul / Roma / İstanbul gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve tüm vergileri

:: ITA Airways ( Alitalia ) Havayolları ile Roma / Cagliari / Roma uçak bileti ve tüm vergileri

:: Sardinya – Korsika arası feribot biletleri

:: Cagliari’de 1 gece, Alghero’da 2 gece ,Ajaccio’da 1 gece , Bastia’da 1 gece, Bonifacio’da 1 gece , Porto Cervo’da 1 gece , Roma’da 1 gece belirtilen otellerde toplam 8 gece kahvaltı dahil konaklama

:: Lokal restoranlarda alınacak 8 Akşam yemeği

:: Sardinya’da 1 degüstasyon

:: Programda belirtilen tüm transferler

:: Programda belirtilen tüm geziler

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Schengen vize ücreti

:: Yurt dışı çıkış harcı

:: Öğle Yemekleri

:: Kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Fazla bagaj ücretleri

 

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ VE 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport   -   Vize gerekli                        

Yeşil Pasaport   -   Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu   -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

Vize gereken destinasyonlarda, vize başvurusu için acentenizin tarafınıza ileteceği “Vize İçin Gerekli Evraklar” listesinde belirtilen belgeler ile vize başvurusunun yapılması gerekmektedir.

KONTENJAN
25 kişi

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 10 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

İtalya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

SAAT DİLİMİ

İtalya Türkiye’den yaz saat diliminde 1, kış saat diliminde 2 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İtalya’da 17:30’dur.

 

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgelere göre farklar gösteren İtalyan mutfağı, Akdeniz etkisinin katkıları ile dünyanın en zengin mutfakları arasında yer almaktadır. Taze domates, yeşillikler ve ülkeye özgü peynirlerle hazırlanan atıştırmalıklardan, muhteşem lezzette pizzalara, envaiçeşit soslarla yapılan makarnalardan, deniz ürünlerine kadar geniş bir seçenek sunuluyor.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

 

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

V

 

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.