Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Phuket Turu
  • Phuket Turu
  • Phuket Turu
  • Phuket Turu
  • Phuket Turu

Phuket Turu

5 GECE 7 GÜN (7-13 Ağustos / 11-17 Eylül / 25 Eylül-1 Ekim / 3-9 Kasım / 9-15 Kasım / 10-16 Kasım / 15-21 Aralık / 16-22 Aralık 2024)

Türk Hava Yolları ile direkt uçuşlu 5 gece 7 günlük Phuket Turu. Andaman Denizi'nin İncisi, egzotik ada Phuket sizleri bekliyor. VİZESİZ TUR!

€ 1.499’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Phuket Turu
 
 
BU TURUN FARKI
Phuket'te Türk Hava Yolları ile direkt uçuş
Öğle Yemekli Phi Phi Adaları Gezisi Dâhil!
Fil Safarisi Dâhil!
Akşam yemekli ve Canlı Müzikli Hard Rock Cafe Dâhil!

TUR TARİHLERİ
24 Şubat-1 Mart / 4-10 Mart / 18-24 Mart / 8-14 Nisan / 26 Nisan-2 Mayıs / 21-27 Haziran / 7-13 Ağustos / 11-17 Eylül / 25 Eylül-1 Ekim / 3-9 Kasım / 9-15 Kasım / 10-16 Kasım / 15-21 Aralık / 16-22 Aralık 2024

PROGRAM
 
BULUŞMA
Phuket Turu için İstanbul Yeni Havalimanı dış hatlar gidiş terminalinde uçuştan üç saat önce (gidiş uçuş tarihinden 1 takvim günü önce) buluşuyoruz.
 
1. Gün İSTANBUL – PHUKET  
Bagaj, bilet ve biniş işlemlerinin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 02:15'te Phuket uçuşumuz başlıyor. Geceleme uçakta. 15:40'ta Phuket’e varışımızın ardından havalimanında bizleri bekleyen özel aracımıza geçiyor ve otelimize transfer oluyoruz. Ardından serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
2. Gün PHUKET
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Öğle Yemekli Phi Phi Adası turumuz için otelden hareket. Sürat teknelerimizle Phuke'tin yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşım. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin bazı bölümlerinin çekildiği Maya Bay’de denize girme ve güneşlenme imkânı. İkinci sırada Phi Phi Ley’e uğruyoruz. Burada Viking Mağarası’nı ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz Phi Phi Adası’nda. Akşam yine sürat teknelerimizle otelimize dönüş.  Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün               PHUKET
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Ardından Fil Safarisi turumuz için otelden hareket. Hayatınızda kaç kere fil üstünde safariye çıkabilirsiniz. İşte ayağınıza gelen fırsat. Fillerle ilgili bilgi alımından sonra orman içinde fillerle safari yapıyoruz. Akşam misafirlerimiz ile Dünyaca ünlü Hard Rock Cafe’de alacağımız canlı müzikli akşam yemeğimiz için hareket ediyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
4. Gün PHUKET
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Phuket’i keşfedeceğimiz Phuket Ada Turumuz için otelden hareket. İlk durağımız 19. yüzyılda inşa edilmiş Phuket adasının en eski tapınağı olan Chalong tapınağı.  Tapınak ziyaretimizin ardından adanın en eski yerleşim merkezi olan, Sino - Portekiz mimarisi renkli evleri, küçük dükkânları ve sokak satıcıları ile meşhur Phuket Old Town. Ardından Phuket’i kuş bakışı görebileceğimiz, Tayland’ın en yüksek üçüncü Budhha heykeli olan Büyük Buddha tepesine çıkıyoruz. Son durağımız kart postallarda yer almış, harika fotoğraflar çekebileceğimiz Phuket View Point olacaktır. Tur bitiminde yol üzerinde dünyaca ünlü mücevher fabrikasını ziyaret ediyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
5. Gün               PHUKET
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Kişisel aktiviteleriniz için serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
6. Gün PHUKET – İSTANBUL
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Check out saatinde odaların boşaltılması ve serbest zaman. Sonrasında belirtilen saatte buluşarak havalimanına transfer. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 22:45'te İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor.
 
7. Gün İSTANBUL
05:45'te İstanbul Yeni Havalimanı’na varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.
 
Not:
8-14 Nisan 2024 tarihindeki turda gidiş uçuşu saatleri TK172 IST-HKT  01.30 – 15.20
8-14 Nisan 2024 tarihindeki turda dönüş uçuşu saatleri  TK173 HKT-IST  22.15 – 04.45* (varış ertesi gün)
 
 
OTEL BİLGİSİ
Phuket – 4**** Best Western Patong vb.
 
BİLGİLENDİRME
***Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.599 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.939 Çocuk fiyatı€ 1.549
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.499 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.839 Çocuk fiyatı€ 1.449
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.599 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.939 Çocuk fiyatı€ 1.549
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.499 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.849 Çocuk fiyatı€ 1.449
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 1.749 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.099 Çocuk fiyatı€ 1.699

:: Türk Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul (IST) - Phuket (HKT) - İstanbul (IST) gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Phuket'te 4* otelde 5 gece oda & kahvaltı konaklama

:: Alan-otel-alan ve şehiriçi transferleri

:: Öğle Yemekli Phi Phi Adası

:: Fil Safarisi

:: Phuket Ada Turu

:: Akşam yemekli ve Canlı Müzikli Hard Rock Cafe

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel vergileri

:: Turist şehir vergileri

:: TURSAB zorunlu seyahat sigortası

:: İç hat bağlantı bileti

:: Seyahat sağlık sigortası

:: 1 öğle e 1 akşam yemeği dışındaki öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Müze ve ören yerleri girişleri

:: Tayland yerel servis hizmetleri için (Lokal Rehberler, Otobüs şoförleri, Garsonlar, Komiler ve Bellboylara) kişi başı 25 EUR Tur esnasında rehberinize ödenecektir.

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Umumi Pasaport - Vize gerekli değil                

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  - Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

 

PARA BİRİMİ

Tayland para birimi Baht (THB) dır. Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır. (1 USD = 37,03 THB)

 

SAAT DİLİMİ

Gideceğimiz Lokasyon olan Güneydoğu Asya ile Türkiye arasında 4 Saatlik  saat  fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Bangkok’da  16:00 dır.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır.

 

ELEKTRİK

Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

 

ALIŞVERİŞ

Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el sanatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

FKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.