Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
 • Peru Bolivya Şili Amazon Kolombiya Turu
 • Peru Bolivya Şili Amazon Kolombiya Turu
 • Peru Bolivya Şili Amazon Kolombiya Turu
 • Peru Bolivya Şili Amazon Kolombiya Turu
 • Peru Bolivya Şili Amazon Kolombiya Turu

Peru Bolivya Şili Amazon Kolombiya Turu

14 GECE 16 GÜN (30 Haziran-15 Temmuz / 27 Temmuz-11 Ağustos / 28 Ağustos-12 Eylül / 16-31 Ekim / 13-28 Kasım / 15-30 Kasım / 22 Kasım-7 Aralık 2024)

Dolu dolu programla Peru Bolivya Şili Amazon Kolombiya Turu. 16 günlük, 4 ülkeyi kapsayan eşsiz gezi içeriği ile Güney Amerika uzmanı deneyimli ekip tarafından hazırlanmış özel bir program. BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

$ 5.590’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Peru Bolivya Şili Amazon Kolombiya Turu
 

1.GÜN / İSTANBUL – BOGOTA 09:45 – 15:00
Peru Bolivya Şili Amazon Kolombiya Turu için bu sabah saat 07:00’de İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde buluşuyoruz.  Bagaj ve bilet işlemlerimizin ardından pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVA YOLLARI direkt uçuşu ile Bogota (Kolombiya) yolculuğumuz başlıyor. Kolombiya yerel saati ile akşam saatlerinde Bogota El Dorado havalimanına varıyoruz. Yerel rehberimizi tarafından karşılandıktan sonra özel aracımızla Vakit kaybetmeden  şehir turumuza başlıyoruz. İlk ziyaret noktamız dünyaca meşhur MONSARATI TEPESİ. Burası  Bogota’nın  güzel manzarasını en iyi görebileceğimiz yüksek bir noktadır. Füniküler ile bu tepeye çıkarak yukarda yer alan bir kiliseyi de ziyaret ederek fotoğraflarımızı çekiyoruz. Ardından Bogota sokaklarında yürüyüş yaparak şehri tanımaya devam ediyoruz. Turumuzun bitiminde tekrar otelimize döneceğiz. Konaklayacağımız otelimize transfer olacağız. Geceleme Bogota’da otelimizde.
OTELIMIZ: BH PARQUE 93 HOTEL vb.
 
2.GÜN / BOGOTA / LİMA UCUSU – ICA (HUACCACINA VAHASI)
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımıza binerek havalimanına doğru yola koyuluyoruz. Bogota havalimanına varışımızın ardından bagaj ve bilet işlemlerimizi yaparak pasaport kontrolünden geçiyoruz. Varış noktamız Peru’nun başkenti Lima şehri olacak. Yerel havayolları ile yaklaşık olarak 2,5 saatlik bir uçuşun ardından Lima’ya ulaşıyoruz. Özel aracımız ile PANAMERICAN Karayolunu takip ederek, Güney Peru bölgelerine seyahatimizde Pasifik Okyanusu kıyılarını takip ediyoruz. ÇÖL coğrafyasına ulaşıyoruz.  Yaklaşık 4 saat sürecek bir yolculuktan sonra, PARACAS kentine ulaşıyoruz.  UNESCO dünya mirası listesindeki Paracas Milli Parkı gezimizi, deniz kıyısındaki bu şirin kentten başlatacağız Kent Limanından JET-BOT ile ISLA BALLESTAS adalarına 2 sürecek bir tura katılıyoruz. (Bu tutumuz JET motorlu teknelerle yapılmakta olup- tekneden inilmeden ziyaretler yapılıyor )  Tekneden iniş yapmadan, bir gezi yapılacak, kıyıdan 45 dk açıkta yer alan kayalıklarda yaşayan binlerce deniz kuşu, fok, denizaslanı göreceğiz. Burası Peru’nun GALAPAGOS u olarak biliniyor. Turumuzdan sonra, tekrar Paracas ´a dönüyoruz. Daha sonra vakit kaybetmeden Huachahinca Vaha sını ziyaret için duracağız. Akşam yemeğini otelimizde alacağız. Geceleme otelimizde ICA‘da.
Otelimiz: DM MASSONE HOTELS VB.
 
3.GÜN / ICA - LİMA ( NAZCA CIZGILERI )
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, turumuzun sonuna geliyoruz. LIMA havalimanına hareketimizden önce sabah erken saatlerde [ 08:00-09:30]  bölgenin meşhur NAZCA çizgilerini görmek isteyen misafirlerimiz var ise, Bu turumuzdaki TEK extra ücreti ödeyerek bu uçuşu yapabilirler. Bu ilginç gezi bazı hallerde kimi yolcularımızın ilgisini çekmezken bazılarıda, ‘’ Küçük uçaklara ‘’ binmeyi kendilerini etkilediğini vurguladığı için katılmamaktadırlar, Bu sebeple Tur paketimizin içerisinde Tüm katılımcılara hitap eder diyemeyiz, ama görmek isteyenler için de bunu İlave bir servis olarak sabah erken saatlerde sunmak istedik- Bu uçuş 1,5 saat sürmektedir ve ücreti 190 USD dur.[bu ücret orada ödenmektedir-net bilet ücretidir-acentamız Kar maksatlı yapmamaktadır ] Lima’ya doğru yola çıkıyoruz AKŞAM saatlerinde Lima’ya ulaşıyoruz. Geceleme otelde.
Otelimiz: NOBILITY HOTEL VB.
 
4.GÜN / LIMA ‘’ KRALLAR ŞEHRİ ‘’
Sabah erken saatlerde kahvaltımızı yaparak otelimizden ayrılıyoruz. Lima , diğer adıyla; Krallar Şehrini keşfetmeye başlıyoruz. Şehir turumuz San Martin meydanından başlayacak. San Martin adına yapılmış meydanda fotoğraflarımızı çektikten sonra Unique caddesi üzerinden yürüyerek Plaza de Armas meydanına ulaşacağız. Yürüyüş yolumuz üzerinde mutlaka görülmesi  gereken bir yapıyı da göreceğiz ve fotoğraflarımızı çekeceğiz. Burası barok sitili ile 1536 yılında yapılmış olan La Merced kilisesi. Ardından Ana meydana ulaşarak Başkanlık sarayı, Belediye Binası , Hükümet Sarayı ve şehir katedralini göreceğiz. Fotoğraf molamızın ardından yürüyüş turumuza devam ederek San Francisco manastırına gidiyoruz. Yolumuz üzerinde eski tren istasyonu ve Güney Amerika’nın en eski kafeteryalarından birisini göreceğiz. San Francisco manastırındaki gezimizde tarihi bilgiler alıyor ve Catacomb denilen yer altı dehlizlerini geziyoruz. Kutsal kişiler ve Azizleerin mezarlarının bulunduğu bu yeri de gördükten sonra turumuza ÖĞLE YEMEĞİMİZİ almak üzere Miraflores bölgesiyle devam ediyoruz. Burası Lima’nın en işlek ve modern semtlerinden ilkidir. Yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra ünlü Aşıklar parkı ve Pasifik okyanusu kıyısında vakit geçiyoruz.  Kennedy parkınıda turumuz esnasında göreceğiz. Turumuzun sonunda Miraflores bölgesine dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
Otelimiz: NOBILITY HOTEL VB.
 
5.GÜN LIMA-PUERTO MALDONADO [ AMAZON ]UÇAK 09:15 – 10:55
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, özel aracımızla LIMA havalimanına hareket edeceğiz,  Buradan Yerel hava Yolu ile AMAZON ormanlarını kenti olan Puerto Maldonado’ya UÇAK ile yolculuğumuz olacak, yolculuğumuz 1,5 saat sürecektir.Varışa istinaden havalimanında karşılanıyor ve küçük bir nehir limanı olan Capitania’ya transfer oluyoruz.[  Yanımıza 2 gece boyunca yeterli olacak kadar  Valiz almalıyız- Fazla  valizleri taşımak Uygun değildir- Fazla olabilecek eşyalarımızı Limana gelmeden yerel  acentamızın Muhafaza  odasına emanet edebileceğiz ] Daha sonra , motorlu tekne ile yola çıkıyor ve Madre de Dios Nehri’nde gerçekleştireceğimiz yolculuğumuza başlıyoruz. 45 dk Yolculuk devam ettikçe, capibaralar, kaymanlar, kaplumbağalar, balıkçıllar, karabataklar ve daha pek çok hayvan türünü gözlemleme şansı elde edeceksiniz. Yolculuğun sonunda, lodgelarımıza varıp girişimizi yapıyoruz.Odalarımıza yerleştikten sonra, kısa dinlenmeyi takiben , hava kararırınca -  TİMSAH izleme turu yapacağız.Cocha Caiman isimli küçük göle gidecek ve burada siyah kayman ve beyaz kaymanların (  Kayman yani Küçük TİMSAH )birçok örneğini görebileceğiz. ve  turun bitişini takiben otelimize  dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama lodge’umuzda.
Otelimiz: CORTO MALTES AMAZONIA LODGE VB.
 
6.GÜN TAMBOPATA MİLLİ PARKI - SANDOVAL GÖLÜ
Erken Kahvaltı sonrası TAM GÜN sürecek, Tambopata Milli Parkı turumuz yapmak üzere nehirde kanolar ile yolculuğumuz başlıyor, Sandoval Gölüne ulaşıyoruz, Amazon Yağmur ormanları doğal yaşamını yerinde inceliyoruz. Öğlen yemeği için yeniden otelimize dönüyoruz, sonrasında yeniden kanolarımızla Göle ve nehre çıkıyoruz, renkli papağanlarda göreceğimiz vahşi yaşam örnekleri arasında. Shringo bölgesinde gözetleme Kulesi de ziyaret edilecek. Tur bitimi otelimize dönüş ve serbest zaman. Akşam yemeği ve  Geceleme otelimizde.
Otelimiz: CORTO MALTES AMAZONIA LODGE VB.
 
7.GÜN PUERTO MALDONADO-CUZCO (UÇUŞU) 16:40 – 20:25
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, konakladığımız nehir bölgesinden kanolar ile Puerto Maldonado merkeze hareket edeceğiz, teknelerden sonra, eşyalarımızı teslim alacağız, kısa serbest saatler (zaman el verirse Yerel Pazar gezebiliriz) daha sonra saat 09:20 de iç hat uçuş ile Peru’nun İLK başkenti CUZCO yolculuğumuz başlıyor. [Cusco, deniz seviyesinden 3000 m yükseklikte olan bir yerleşim yeridir, yüksek irtifalı yerleşim yerlerinin bu geziden başladığı noktadır] Varışımızı takiben otelimize transfer edileceğiz, kısa bir dinlenmenin ardından öğleden sonra Cusco şehir turumuz olacaktır. KORIKANCHA TAPINAĞI, Eski Katedral meydanı, Cuzco Yerel Marketi görülecek yerler arasındadır. Turumuz sonrası serbest saatler AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde. 
Otelimiz:MONASTERIO SAN PEDRO HOTEL 4* VB.
 
8.GÜN/ MACHU PICCHU turu
Bugün çok erken saatlerde uyandıktan sonra hızlı bir şekilde kahvaltımızı yapıyor ve hayallerimizi gerçeğe dönüştürecek günümüze başlıyoruz.  Yürüyüş ayakkabılarınız, güneş kremi ve şapkalarınız hazır bulunmalıdır. Dünya’nın 7 harikalarından biri olan MACHU PICCHU turumuz tam gün sürecek ve Inkaların izinde keyifli bir gün geçireceğiz.  İlk olarak otelimizden ayrıldıktan sonra tren istasyonuna giderek  Peru Demir Yollarının tarifeli tren seferine kayıt ve giriş işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Tren ile 1,5 saatlik bir yolculuk ile efsanevi Machu Picchu dağının eteklerinde kurulmuş olan Aguas Calientes kasabasına varıyoruz.  Buradan shuttle araçlar ile yukarı tırmanacağız. Yaklaşık 25 dk bu yolculuğu yaptıktan sonra nihayet Machu Picchu Antik kentine ulaşıyoruz. Dopdolu birgün bizleri bekliyor. Incaların son kralı Pachacutec tarafından MS 1450 yılında yapım emri verilen bu kentte birbirinden ilginç hikayeleri dinleyerek gezimizi yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz zirveye kadar tırmanarak fotoğraflarını çekecekler. Yerel rehberimiz bizleri Machu Pichhu’nun tarihi ve mimarisi hakkında detaylı şekilde bilgilendiriyor. Bu doğa harikası  Antik kent içerinde enerjiyi hissetmeniz ve vakit geçirebilmeniz için serbest saatlerimiz olacak. Turumuzun ardından tekrar araçla Aguas Calientes’e ineceğiz ve burada tren kalkış saatimize kadar ÖĞLE YEMEĞİMİZİ alıyoruz. Akşam saatlerinde tren ile Ollantaytambo ve Cusco’ya devam ediyoruz. Geç saatlerde varışımızla birlikte odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.
Otelimiz:MONASTERIO SAN PEDRO HOTEL 4* VB.
 
9.GÜN/ CUZCO-PUNO [ TİTİKAKA GÖLÜ ]
Kahvaltının ardından,karayolu ile Puno  şehrine hareket ediyoruz. Yol güzergahımız boyunca  fotoğraf molalarımız olacaktır, bunların en önemlisi  LARAYA GEÇİDİ 4400 m yaklaşık rakımda olan ve  güzergahımızdaki en yüksek noktayı temsil etmektedir, And dağları yolunu takip ederek ilerleyeceğiz,köylerden geçeceğiz, güzergahımız üzerinde ihtiyaç molası vereceğiz. Öğleden sonra PUNO ya varışımızı  takiben , otelimize yerleşiyoruz, ve   (eğer zamanımız  el verir ise ) TİTİKAKA  GÖLÜ  üzerindeki İnka kültürünü temsil eden UROS ADASI  tekne turumuzu yapacağız, sazlık evler ve  eski yaşamın izlerini taşıyan çok ilginç bir yer olarak  bölgede bilinen bir  noktadır.Turumuz sonrası  otelimize  dönüyoruz. ve  AKŞAM YEMEĞİ   ve  geceleme otelimizde.
Otelimiz: SOL PLAZA HOTEL 3* VB.
 
10.GÜN/ PUNO – LA PAZ (BOLİVYA)
Otelimize alacağımız kahvaltının ardından, Bolivya sınırına doğru yöneliyoruz, yaklaşık 2.5 saatlik bir yolculuk bizi bekliyor. Desaguadero sınır kapısına ulaşıyoruz, Burada Peru’dan çıkış ve Bolivya ya giriş işlemlerimizi yapıyoruz. Pasaport kontrolünden sonra Bolivya tarafında bizi bekleyen aracımız ve rehberimiz ile buluşuyor ve La Paz şehrine doğru yola çıkıyoruz. Yolumuz üzerinde TIWANAKU ANTİK KENTİ ziyaretimizi gerçekleştireceğiz.  Bolivya’nın ve hatta Güney Amerika’nın en eski uygarlıklarından olan TIWANAKU antik yerleşimini ziyaret ediyoruz. UNESCO’nun koruma altına aldığı bu bölgede bulunan 3 ayrı tapınağı ziyaret ettikten sonra tekrar aracımıza binerek La Paz şehrine yola devam ediyoruz. Varışımızın ardında otelimize geçiyor ve odalarımıza yerleşiyoruz. Akşam yemeğini otelimizde alacağız. Geceleme otelimizde.
Otelimiz: MIDTOWN HOTEL LA PAZ VB.
 
11.GÜN / LA PAZ ŞEHİR TURU - MOON VALLEY
Bugün otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben La Paz şehir turunu yapacağız. İlk olarak şehrin daha aşağı kısmında bulunan Ay Vadisi bölgesine gidiyoruz. Burası koruma altında olan jeolojik özelliğe sahip bir bölgedir. Toprak yapısında bulunan kil ve kum karışımından dolayı tıpkı peri bacalarını andıran bir görünüme sahiptir. Fotoğraflarımızı çektikten sonra şehir turumuza ana meydan ve kent merkezi ile devam ediyoruz. Şehrin yüksekte oluşundan dolayı ve aynı zamanda trafiği azaltmak için kurulan ve toplu taşıma olarak da kullanılan teleferikler ile panoramik bir gezi yapmayı da ihmal etmeyeceğiz. Turumuzun son durağında ünlü cadılar pazarında yürüyüş yaparak cadde ve tarihi hakkında bilgiler alıyoruz. Turumuzun bitiş noktası ise barok sitili mimariyle inşa edilmiş San Francisco Kilisesi olacak. Otelimiz bu noktaya yürüme mesafesinde. Dinlenmek üzere odalarımıza çıkıyoruz. Geceleme Lapaz’da otelimizde.
Otelimiz: MIDTOWN HOTEL LA PAZ VB.
 
12.GÜN / LA PAZ – UYUNI SALAR ( TUZ GÖLLERİ )
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden çıkış işlemlerimizi yapıp Uyuni Salar ( Tuz Düzlükleri ) olarak adlandırılan eşsiz bölgeyi görmek için yataklı özel otobüsümüz ile yola çıkıyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 8 saat sürecektir. Yolumuza devam ettikçe Arazi koşulları ve manzara karşısında etkileneceksiniz. TUZ rengi Beyaz artık yavaş yavaş her yanımızı saracak. Uyuni bölgesine varışımızın ardından kalacağımız otelimize geçiyoruz. Konaklayacağımız otel bölge atmosferine uygun büyük bölümü TUZ dan yapılmış bir tesistir. Otelimize ulaşıyoruz, Salar Uyuni bölgesinin keyfini yaşamaya başlıyoruz. AKŞAM YEMEĞİ **otelimizde alacağız. Geceleme otelimizde
Otelimiz: JARDINES DE SAL VB.
 
13.GÜN / CALAMA(ATACAMA ÇÖLÜ) – SANTIAGO de CHILE UCUSU 22:09-00:10
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası, bölge turumuz başlıyor [NOT: Otelden eşyalarımızı toplayıp çıkış yapıyoruz,Turumuzda 4x4 jeepler ile ilerleyeceğiz. Tuz gölleri ve Volkanik tepeleri görerek tüm Gün arazide yol alacağız bu ıssız ve ilginç coğrafyada farklı bir gün bizleri bekliyor. Tuz gölü (yağmurlu dönemde ) Tuz düzlükleri (yağmursuz dönemde ) UYUNI SALAR, çevresinde meşhur bazı ziyaret noktalarımız olacak. Bunlardan bir tanesi DAKAR RALLİSİNİN parkur startı verildiği anıt-kapı, bir diğeri ise dev kaktüsleri göreceğimiz Kaktüsler adası olacak. Turumuz esnasında bolca fotoğraf çekeceğiz, son bölümde ÖĞLE YEMEĞİ molası veriyoruz, turun sonunda Bolivya-Şili kara sınırına doğru yola çıkıyoruz. Şili’ye geçişimizi Ollogue sınır kapısından yapacağız. 4x4 jeepler ile olan keyifli yolculuğumuz sınıra kadar yaklaşık 3 saat sürecektir. Burada Bolivya çıkış ve Şili giriş işlemlerimizi tamamlayacağız. Şili tarafında bizi bekleyen özel otobüsümüz ile Santiago şehrine uçuşumuzu gerçekleştirmek için Calama havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçuştaki yerlerimizi alıyoruz. Yaklaşık 2 saatlik uçuşun ardından Şili’nin başkenti Santiago’ya varıyoruz ve bizi bekleyen özel aracımız ile buluşuyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
Otelimiz: NOVAPARK HOTEL SANTIAGO VB.
 
14.GÜN / SANTIAGO DE CHILE
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından tur aracımız ve yerel rehberimiz ile  şehir turumuza  başlayacağız. Tur esnasında ilk olarak şehrin en yüksek noktası olan San Cristobal tepesine doğru ilerliyoruz. Bellavista semtinde bulunan bu tepeye füniküler ile çıkacağız. Burada azize Meryem kilisesini ve heykelini ziyaret ettikten sonra kısa bir serbest zaman vereceğiz. Serbest zamanımızın ardından tekrar füniküler ile aşağıya indikten sonra , şehrin tarihi binalarının ve meydanının bulunduğu bölgeye doğru ilerliyoruz. Bu  bölgeye varışımızda öğle yemeğimizi almak üzere dünyaca ünlü Centro Mercado pazarında güzel bir restoranda yerimizi alıyoruz. Şili , Norveç’ten sonra en büyük  somon üreticisi ülkedir. Menüde ise ilk olarak pisco sour kokteyllerimizi tadacak , sonrasında deniz ürünlerinden oluşan menümüzü aldıktan sonra buradan ayrılacağız. Parlemento Binası, Plaza de Armas (Ana Meydan), Şehir katedrali görülecek yerler arasındadır. Daha sonra ise 1973 yılında Şili’nin tarihini değiştiren olaya tanıklık eden  LA MONEDA (Başkanlık Sarayı) ziyaretimiz olacak. İlk inşa edildiğinde  darphane olarak kullanıma açılan La Moneda sarayı 1846 yılından itibaren Başkanlık Sarayı olarak hizmet vermeye başladı. 1970 yılında Şili başkanı olarak seçilen Salvador Allende , 1973 yılında Pinochet’in ABD yardımıyla gerçekleştirdiği  askeri darbesiyle görevinden alınmak istendi. Teslim olmayı kabul etmeyen ve ancak demokrasiyle görevini bitirmek isteyen Allende, Amerikan savaş uçakları tarafından La Moneda Sarayındaki odasında bomba ile vurularak öldürüldü. Daha detaylı bilgilendirmeleri ve ölümün perde arkasındaki farklı gerçekleri de rehberimiz sizlere aktarıyor olacak.turumuzu da sonlandırmadan önce Şehrin yeni kurulan bölgesinde yer alan Atatürk rölyefini   ziyaret etmek üzere aracımızla Las Condes  semtine doğru ilerliyoruz. Rölyefi ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelimizde
Otelimiz: NOVAPARK HOTEL SANTIAGO VB.
 
15.GÜN / SANTIAGO DE CHILE/BUENOS AIRES [ARJANTIN] 06:40 / 08:40-ISTANBUL 23:25-22:20*
Sabah çok erken saatlerde havalimanına gitmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Havalimanına varışta bagaj ve pasaport işlemlerimizin ardından yerel havayolları ile  Arjantin’in başkenti Buenos Aires uçuşumuzu yapmak üzere uçağımıza geçiyoruz.  Buenos Aires’e varışımızın ardından yerel rehberimiz tarafından karşılanıyor ve tur aracımız ile şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuza  Plaza Mayo  ziyaretimizi yapıyoruz.. Sonrasında Arjantin, Şili, Peru gibi ülkelerin kurtarıcısı olarak bilinen San Martin’in anıt mezarının bulunduğu şehir katedralini göreceğiz. Buenos Aires’in en ünlü semti olarak bilinen La Boca mahallesini görmek üzere turumuza devam ediyoruz. Sokaklarında Tango yapan çiftleri görebileceğiniz, alışveriş yapabileceğiniz, yada bir şeyler atıştırabileceğiniz güzel bir fırsat olacak. Aynı zamanda burada  Boca Juniors  takımının stadyumu da vardır.  Fotoğraflarımızı çekip , biraz vakit geçirdikten sonra Rio de La Plata nehrinin ağzı olarak bilinin La Boca semtine de ismini veren bölgeyi göreceğiz. Sıradaki durağımız çok genç yaşta hayatını kaybeden Eva Peron’un mezarı olacak. Burası Recoleta olarak bilinen sanat eserleri ve heykellerle donatılmış  bir mezarlıktır. Aynı zamanda Moskova mezarlığından sonra dünyada bilinen ve ziyaret edilen , paha biçilemez eserlerle ve ünlülerle dolu bir mezarlıktır. Turumuza devam etmek üzere 19 yüzyılda dünya zenginlerinin yaşadığı Palermo semtini aracımız ile geziyoruz. Buenos Aires’in simgelerinden biri olan Floralis de Genrica olarak da bilinen metal çiçeği de ziyaret edip fotoğraflarımızı çektikten sonra havalimanına doğru devam edeceğiz. Varışta bagaj ve bilet işlemlerimizi gerçekleştirdikten sonra pasaport kontrolünden geçerek TÜRK HAVAYOLLARI tarifeli seferi ile İstanbul yolculuğumuza başlamak üzere uçağımızın kapısına geçiyoruz.
 
16.GÜN / İSTANBUL varış
İstanbul havalimanına akşam saatlerinde ulaşıyoruz ve hizmetlerimizin sonu.
 
OTELLER
BH PARQUE 93 HOTEL VB.
DM MASSONE HOTELS VB.
NOBILITY HOTEL VB.
CORTO MALTES AMAZONIA LODGE VB.
MONASTERIO SAN PEDRO HOTEL 4* VB.
SOL PLAZA HOTEL 3* VB.
MIDTOWN HOTEL LA PAZ VB.
JARDINES DE SAL VB.
NOVAPARK HOTEL SANTIAGO VB.
 
Not: Peru Bolivya Şili Amazon Turu programımızda üç nakit taksit kampanyası mevcut olabilmektedir. Güncel taksit kampanyası detaylarını lütfen satış danışmanınıza sorunuz. Peru Bolivya Şili Amazon Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Peru Bolivya Şili Amazon Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Peru Bolivya Şili Amazon Turu için doğru adrestesiniz.

 

 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.590 Single konaklamalı tur ücreti$ 6.190 Çocuk fiyatı$ 4.752
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.590 Single konaklamalı tur ücreti$ 6.190 Çocuk fiyatı$ 4.752
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.590 Single konaklamalı tur ücreti$ 6.190 Çocuk fiyatı$ 4.752
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.590 Single konaklamalı tur ücreti$ 6.190 Çocuk fiyatı$ 4.752
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.590 Single konaklamalı tur ücreti$ 6.190 Çocuk fiyatı$ 4.752
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.590 Single konaklamalı tur ücreti$ 6.190 Çocuk fiyatı$ 4.752
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.590 Single konaklamalı tur ücreti$ 6.190 Çocuk fiyatı$ 4.752

:: İSTANBUL - BOGOTA ve BUENOS AIRES ISTANBUL ARASINDA TÜRK HAVA YOLLARI İLE YAPILACAK EKONOMİ SINIFI DİREKT UÇUŞLAR VE 23 KG SERBEST BAGAJ TAŞIMA HAKKI.

:: YEREL HAVAYOLLARI İLE BOGOTA / LIMA -PUERTO MALDONADO-CUSCO / CALAMA-SANTIAGO ve SANTIAGO BUENOS AIRES ARASI YAPILACAK UÇUŞLARDA EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETLERİ

::  LIMA (2GECE) ICA (1GECE) CUSCO (2GECE) PUNO (1GECE) PUERTO MALDONADO (2GECE) BOGOTA (1 GECE) LAPAZ (2 GECE) UYUNI (1 GECE) SANTIAGO (2 GECE) TOPLAM 14 GECE 3*-4* VE BUTİK OTELLERDE ODA KAHVALTI KONAKLAMA

::  ÖZEL ARAÇLARLA HAVALİMANI-OTEL-HAVALİMANI TRANSFERLERİ – BÖLGEDEKİ ŞEHİR TURLARI, ŞEHİRLERARASI TRANSFERLER.

::  MACCHU PİCHU LÜKS TREN BİLETİ / MACCHU PİCHU ÖREN YERİ GEZİSİ

:: PERU RAIL FİRMASI İLE MACCHU PİCHU GİDİŞ DÖNÜŞ LÜX TREN BİLETİ

:: UROS ADASI TEKNE GEZİSİ (TİTİKAKA GÖLÜ )

:: TÜM ÖRENYERİ, MÜZE GİRİŞ BİLETLERİ

:: 4x4 JEEPLER ILE OGLE YEMEKLI UYUNI SALAR TURU

:: TÜRKÇE REHBERLİK HİZMETİ VE BÖLGEDEKİ LOKAL REHBERLİK HİZMETLERİ

:: ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

:: KİŞİSEL HARCAMALAR

:: YURT DIŞI ÇIKIŞ HARCI      

:: ÖĞLE VE AKŞAM YEMEKLERİ (Sadece Uyuni Salar Turu esnasındaki öğle yemeği tura dahildir)

::YEMEKLERDE ALINAN ALKOLLÜ ALKOLSÜZ İÇECEKLER

:: TÜM YEREL SERVİS TİPLERİ (TÜM YEREL REHBERLER, TÜM OTOBÜS ŞOFÖRLERİ GARSONLAR , KOMİLER, BELLBOYLAR İÇİNDİR.) 200 USD KİŞİ BAŞI ALANDA TOPLANILACAKTIR. TUR REHBERİNİZE TESLİM EDİLİR

 

Peru, Şili ve Bolivya Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır. Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir. 

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Türkiye'den Venezuela (CCS), Meksika (MEX ve CUN), Kolombiya (BOG), Küba (HAV) ve Brezilya (GRU) varışlı uçuşlarda yolcu kabulü için pasaport ve vize gereksinimi gibi genel kuralların dışında bazı ek kontroller uygulanabilmektedir. Bu ek kontroller sonucunda ülke otoritelerince ülkeye giriş reddi verilebileceği için uçuşa kabul sırasında da benzer kontroller yapılabilmektedir. Bu ek kontrollere ait açıklama metnine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu ek kontroller neticesinde uçağa kabul edilmeme yada gidilen ülkeye kabul edilmeme durumunda tur ücreti iadesi mümkün değildir.

https://www.turkishairlines.com/tr-int/duyurular/guney-amerika-yolcu-kabul-kurallari/ 

UÇUŞLAR HAKKINDA
Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

TUR İÇERİĞİ VE FİYAT BİLGİSİ
Bu turumuz ortak operasyonlu bir tur olup fiyatlar kademeli olarak değişebilmektedir, afişe fiyatlar yayınlandığı gün geçerlidir. Operasyonel durumlar nedeniyle turun hareket günü  tarafımızdan + - 2 gün değiştirilebilir.

UYARI!!!
Turumuz güzergahı üzerinde yüksek rakımlı bölgeler mevcuttur. Bu tura katılmak isteyen misafirlerimizden kalp damar problemi olanlar, nefes darlığı çekenler , her türlü tedavisi devam edenler ve bünyesi ile alakalı muhtemel endişesi olanlar için seyahat öncesi doktorlarından görüş almaları şiddetler tavsiye edilir. Turumuz  programı  doğal  akışı içinde  yaşanması olası ,  zorlanma  ve bazı rahatsızlıkların sorumluluğu  misafirin  kendi bilgi ve onayı altında, sorumluluğu  kendisindedir. Bu tarz  rahatsızlıkları  mevcut  yolcularımızın bu programa katılmaları tavsiye edilmez.

GENEL BİLGİLER

• Gezi boyunca gidilecek ülkelerde genel hava şartları ortalama olarak ;
GÜNCEL HAVA SICAKLIKLARI TUR ÖNCESİ İLETİLECEK OLUP- GENEL TABLO ŞÖYLEDİR.
* Lima: 26/20 derece
* Cuzco: 16/ 7 derece
* La Paz 16/ 5 derece
* Santiago de Chile 30/ 14 derece
 
• Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Bu sebeple seyahatinizin konforu açısından yağmurluklarınızı günlük turlarınızda yanınızda bulundurmanızı tavsiye ederiz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka, güneş gözlüğü ve güneş kremi bulundurmanızı da tavsiye ederiz. Yüksek rakımlı bölgelerde rastlanabilecek hava değişikliklerine karşı yanınızda 2 adet polar bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 
• Peru ile Türkiye arasındaki saat farkı -8 saattir. Örneğin Peru’da saat sabah 09:00 iken Türkiye’de akşam üstü 17:00’dır. Diğer ülkeler sırasıyla Bolivya ile -7 saat , Şili ile -6 saat farkımız bulunmaktadır. ( Tüm bu ülkeler saat olarak bizden geridedirler. )
 
• Peru’nun Para Birimi Peruvian Nuevo Sol’üdür.1 USD = 3.25 Sol’dur.
 
• Bolivya’nın Para Birimi Boliviano’dur.1 USD = 6.90 Bolivianos’dur.
 
• Şili’nin Para Birimi Şili Peso’sudur.1 USD = 650 Peso’dur.
 
• Gidilecek ülkelerin her birinde rahatlıkla Amerikan Doları kullanabilirsiniz. Ayrıca para değiştirmek için havalimanlarında bulunan change ofislerini kullanmanızı tavsiye ederiz. Amerikan Doları’nın kullanılması gidilecek ülkelerde Euro’ya göre daha avantajlı olmaktadır.
 
• Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.
 
• Gidilecek olan ülkelerde yapılacak Kara yolculuklarında sınır geçişlerinde ödenmek üzere yaklaşık 40 USD nakit bulundurmanızı ve tur başlangıcında havalimanı görevli personele teslim etmenizi önemle rica ederiz.

 

EKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.