Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Patagonya Paskalya Adası Turu
  • Patagonya Paskalya Adası Turu
  • Patagonya Paskalya Adası Turu
  • Patagonya Paskalya Adası Turu
  • Patagonya Paskalya Adası Turu

Patagonya Paskalya Adası Turu

14 GECE 16 GÜN (13-28 Kasım 2024 / 13 Şubat-1 Mart 2025)

Güney Amerika Turları uzmanı ekip tarafından hazırlanmış, deneyimli rehber eşliğinde Patagonya Paskalya Adası Turu. Vizesiz tur. Eşsiz bir rota. EKSTRA TUR YOK!

$ 5.890’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Patagonya Paskalya Adası Turu
 
TORRES DEL PAINE MİLİ PARKI
MACELLAN ADASI - PENGUENLER
TIERRA DEL FUEGO MİLLİ PARKI
ATEŞ TOPRAKLARI ISLA DE PASCUA
PERITO MORENO BUZULU
MACELLAN BOĞAZI
USHUAIA (DÜNYANIN SONU)

PROGRAM

1.GÜN ISTANBUL-BUENOS AIRES 10:20 – 22:25
İstanbul  Havalimanında  saat  07:00 ’da tur yetkilimiz ile buluşmanın ardından Türk Havayolları tarifeli seferindeki bagaj ve check in işlemlerimizin ardından Buenos Aires’ olan direkt uçuşumuz için uçaktaki yerlerimiz alıyoruz. Yerel saat ile 22:25’te varışımızı takiben havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile Buenoes Aires’teki otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Oteldeki check in işlemlerinin ardından odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : PARK SILVER OBELISCO 4* vb.
 
2.GÜN BUENOS AIRES – SANTIAGO DE CHILE 07:50 – 10:10
Sabah erken saatlerde ŞİLİ- SANTIAGO uçuşumuzu yapmak için Buenos Aires havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile  gerçekleştireceğimiz uçuşumuzdaki bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Yerel saat ile 10:10’da varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile buluşup Santiago şehir turumuza başlıyoruz. Katedral Meydanı- HZ MERYEM tepesi ve FUNIKULER ile  tepeye  çıkıp şehri izleyeceğimiz noktalar göreceğimiz yerler arasında. ÖĞLE  YEMEĞİ(1) için  MARCADO – merkez Su ürünleri hali/çarşısına gideceğiz. Yerel bir restoranda BALIK menü  alacağız. Turumuzun sonunda otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : PANAMERICANA PROVIDENCIA 4* vb.
 
3.GÜN SANTIAGO DE CHILE – PUERTO NATALES 11:15 – 14:29
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, Santiago havalimanına geçiyoruz. Yerel havayolları ile 11:15’e Puerto Natales’e 3 saat sürecek uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçuşumuz başlıyor. Öğleden sonra Puerto Natales kentine ulaşıyoruz , Varışımızı takiben Torres Del Paine Milli Park Turu’na başlıyoruz. Torres del Paine Mili Parkı Turu Yaklaşık bir saat boyunca ıssız bir manzaranın güzelliğini izledikten sonra ilk durağımız, 24 km uzunluğundaki, Sarmiento Gölüne bakan bir manzara noktasına ulaşıyoruz, Hava koşullarına bağlı olarak, buradan Paine dağlarını ve meşhur Paine Tower’ı ilk kez görmeniz mümkün olabilir. Ardından, turumuz ‘Laguna Amarga’ (Bitter Lagoon) da devam ediyor. Yeraltı suları ve yağmurlarla beslenen, mineral ve tuz oranı açısından çok zengin olan bu gölün ismi çok tuzlu suyundan gelmektedir. Ayrıca yaz zamanı flamingolara geçici bir süre ev sahipliği yapar. İkinci durağımız buraya özgü bu güzelliğe hayranlık duyacağınız bir manzara noktası.Ardından turumuzla 1961 de yapılan ve şu an 242,242 hektar arazisi bulunan Torres del Paine National Park’ın içine giriyoruz. Parkın içerisinde, buzulların erimesiyle oluşmuş olan, Nordenskjöld Gölünü görebileceğiniz bir manzara noktasında mola veriyoruz.. Bu gölün oluşum şekli ona mükemmel turkuaz rengini vermektedir. Burada, aynı sıra dağlarda bulunan, Paine Horns granitini görüyoruz. Yaklaşık 12 milyon yıllık olduğu düşünülen bu granit, bölgedeki dev bir magmatik hareketle meydana gelmiştir. Sonrasında, parkın içerisindeki turumuza devam ediyoruz. Turumuzun sonunda .Geceleme otelimizde PURTO NATALES ‘de. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda.
OTELİMİZ : HOTEL COSTAUSTRALİS VB
 
4.GÜN PUERTO NATALES – PUNTA ARENAS
Sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, özel aracımız ile Punta Arenas’a doğru 4 saatlik kara yolculuğumuz olacak. Patagonya coğrafyasını geçiş yapıyoruz. Az nüfusun yaşadığı bu bölgeler ,sessiz ve oldukça sakin yerlerdir. PUNTA ARENAS ‘a Güney Patagonya bölgesi liman şehrine ulaşıyoruz, vakit kaybetmeden turumuza başlıyoruz.  MACELLAN ADASI- PENGUENLER-MİLLİ PARK TURU Bu turumuz yaklaşık 4 saat sürecektir , kısa br tekne yolculuğu da yaparak Macellan adalarına ulaşıyoruz,Macellan boğazı sularında yer alan bu küçük adalarda on binlerde Güney Patagonya Penguen kolonileri yaşamaktadır. Milli Parkta rehberimiz eşliğinde bu doğa güzelliğini keşf ediyoruz. Yürüyüş ve fotoğraflar çekimi yaptıktan sonra , PUNTA ARENAS merkezine döneceğiz. AKŞAM YEMEĞİ / GECELEME otelimizde.
OTELİMİZ : HOTEL CABO DE HORNOS 4* VB
 
5.GÜN MACELLAN BOĞAZI -USHUAİA ‘’ DÜNYANIN SONU ‘’
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası özel aracımız ile bölgeden ayrılıyoruz, 600 km sürecek uzun bir yolculuk yapacağız. Punta Delgada bölgesinde FERIBOT ile Macellan Boğazını geçeceğiz. Bugün ülkeler arası kara hudutu geçimiz olacaktır. ŞİLİ ‘den çıkış işlemlerimizi yapacağız. Arjantin topraklarına giriş yapacağız. Yol güzergahımız üzerinde fotoğraf molaları veriyoruz. Dünya’nın Sonu olarak adlandırılan USHUAIA Arjantin’in en güney noktasında yer alan Liman ve yerleşim kentidir. Daha ilerisinde yaşam yoktur. AKŞAM YEMEĞİ’ni otelimizde alıyoruz Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : TIERRA HOTEL VB
 
6.GÜN USHUAİA TREN VE TEKNE TURU
Sabah kahvaltımızın ardından bölge turumuza devam ediyoruz. Tam günlük turumuzda ilk olarak katamaran ile Lighthouse (deniz feneri ) ziyaretimizi gerçekleştireceğiz. Ardından Kuş adası’nı ziyaret ediyoruz. Akabinde deniz aslanlarını görme fırsatımız olacak. Tierra del Fuego (Ateş toprakları) olarak adlandırılan bölgede keyifli bir tren yolculuğu gerçekleştireceğiz. Turumuzda Dünya’nın sonu olarak isimlendirilen Fin Del Mundo noktasına 7km lik bir mesafeyi bölgeye getirilen mahkumların taşındığı trenler ile kat ediyoruz. Turumuzun bitiminde tekrar otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.  
OTELİMİZ : TIERRA HOTEL VB
 
7.GÜN USHUAIA-EL CALAFATE 18:20 - 19:40
Bugün USHUAIA ‘da son günümüz , bugün  akşam saatlerinde EL CALAFATE' ye uçuşumuz olacaktır, lakin sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , dünyanın  en meşhur     Milli Parklarından biri olan ATEŞ TOPRAKLARI  Tierra Del Fuego Parkı ziyarete gideceğiz.  Tierra del Fuego Milli Parkı [ Ateş Toprakları ] Ateş Toprakları, Güney Amerika'nın güney ucunda aynı adı taşıyan bir büyük adası da olan adalar topluluğu. Macellan Boğazı'nın ötesinde, 53° ile 56° güney enlemleri arasında bulunmaktadır. Milli Parkı zyaret ettikten sonra , havalimanına geçiyoruz. Ve  EL CALAFATE ‘ye uçuşumuzu yapıyoruz. El Calafate ‘ye varıyoruz, eşyalarımızla otelimize yerleşiyoruz,  AKŞAM YEMEĞİ ve Geceleme otelimizde
OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL VB.
 
8.GÜN PERITO MORENO BUZULU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , turumuza başlıyoruz. PERITO MORENO  BUZULU  ziyaretini yapmak üzere, otelimizden ayrılıyoruz,  dünyanın en önemli buzulları arasında yer alan bu doğa harikası Milli Parkı ziyaret  ediyoruz. BUZUL  MİLLİ PARKINA ulaşıyoruz. Muhteşem manzarayı daha yakında yaşamak için 1 saat  sürecek bir  TEKNE turuna katılacağız.,yeniden EL CALAFATE ‘YE döneceğiz. Akşam yemeği ve Geceleme  otelimizde.
OTELİMİZ : CALAFATE HOTEL VB
 
9.GÜN 8ARALIK EL CALAFATE - BUENOS AIRES 15:00 - 18:00
Bu sabah  otelimizde alacağımız  kahvaltıyı takiben ,,Patagonya  bölgesinde son saatlerimizi  geçirdikten sonra  saat 15:00 de  Arjantin Hava Yolları ile başkent Buenos Aires’e  ulaşacağız, varışta  özel aracımızla   otele transfer,  AKŞAM YEMEĞİ ve GECELEME  BUENOS AIRES te otelimizde.
OTELİMİZ : PARK SILVER OBELISCO 4* vb.
 
10.GÜN BUENOS AIRES – SANTIAGO DE CHILE 22:00 00:20+1
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ŞEHİR TURU  yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz. Yarım gün sürecek bu turumuz esnasında , La Boca Mahallesi, Palermo, Puerto Madero, Eva Peron’un kabri, Mayıs Meydanı görülecek yerler arasındadır. Turumuz  sonrası ÖĞLE YEMEĞİ(3)  yerel restoranda alacağız. Öğleden sonra gezimize devam edeceğiz, 3 saatlik Tigre Deltası turuna başlıyoruz. Bu tur Tigre semtine  kara yolu ile  gidiş , nehir ağzı (delta)  bölgesinde turistik tekne ile  nehir gezisini kapsamaktadır.. Turumuzun sonunda havalimanına geçiyoruz. Bu gece Şili’nin Santiago kentine uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Havalimanına varış ve bilet,bagaj işlemlerinin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Santiago’ya varışımızı takiben havalimanında bizi bekleyen aracımız ile buluşup otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Santiago’da otelimizde.
OTELİMİZ : PANAMERICANA PROVIDENCIA 4* vb.
 
11.GÜN SANTIAGO – ISLA DE PASCUA ( PASKALYA ADASI ) 06:30 / 09:55
Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden çıkış işlemlerimizi yapmak üzere uyanacağız. Kahvaltımızı paket olarak aldıktan sonra özel aracımız ile Santiago havalimanına transferimiz gerçekleştiriyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Pasifik okyanusunun ortasında bulunan ve toprak bölgesi olarak Şili’ye bağlı olan Paskalya adasına uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi tamamlıyoruz. Bu uçuşumuz yaklaşık olarak 5,5 saat sürecek. Yerel saat ile 09:55’de Paskalya adası havalimanına varışımızın ardından yerel rehberimiz ve özel aracımız bizleri karşılıyor olacak. Hiç vakit kaybetmeden bölgedeki turlarımıza başlıyoruz. İlk olarak Rano Kau Volkanının bulunduğu kısma doğru gidiyoruz. Burada Rano Kau volkanını ziyaret ederek fotoğraflar çekerken aynı zamanda  yerel rehberimizden volkan ve bölge hakkında bilgiler alacağız. Ziyaretimizi tamamladıktan sonra Orongo bölgesine devam edeceğiz. Burada  mistik görünümleri ile adada birçok bölgede yer alan Moai heykellerinden  7 adamlar olarak bilinen seriyi göreceğiz.  Fotoğraflarımızı çekip, rehberimizin anlatımlarını dinledikten sonra tekrar aracımıza geçerek konaklayacağımız otelimize gitmek üzere yola koyuluyoruz. Giriş işlemlerimizi gerçekleştirerek akşam Yemeğimizi alacağız. Ardından dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. 
OTELİMİZ : HOTEL THAI THAI   3* vb. 
 
12.GÜN ISLA DE PASCUA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben çevre gezilerimize devam etmek üzere otelimizden ayrılıyoruz. Mistik tarihi geçmişini daha detaylı tanıyabileceğimiz gezimizde Moai heykellerinin ilk inşa edildiği yer  olarak bilinen Ahu Akahanga bölgesine gideceğiz. Bu taşlık alanda yerel rehberimiz bizlere devasa Moai heykellerinin yapımları hakkında bilgiler veriyor. Daha sonra bölgeden ayrılarak doğa içerisinde piknik tarzında öğle yemeğimizi almak üzere mola vereceğiz. Yemeğimizi aldıktan sonra turumuza devam etmek üzere adanın sahil bölgelerinden Anakena plajının bulunduğu kısma geçiyoruz. Burada sıra halinde dizilmiş moai heykellerini görüp fotoğraflarımızı çektikten sonra turumuzu bitirerek otelimize döneceğiz. Geceleme otelimizde. 
OTELİMİZ : HOTEL THAI THAI   3* vb. 
 
13.GÜN ISLA DE PASCUA - SANTIAGO DE CHILE 14:55 - 21:25
Bu sabah otelimizde kahvaltımızı aldıktan sonra kısa serbest saatlerimiz olacak. Öğle saatlerine doğru havalimanına giderek ana karaya dönmek üzere uçuş işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile 14:55’de uçağımız hareket edecek. Yerel saat ile 21:25’de Santiago de Chile havalimanına varışımızın ardından özel aracımız ve yerel rehberimiz bizleri karşılayacak. Şehir merkezindeki otelimize giderek giriş işlemlerimizi yapacağız. Geceleme otelimizde. 
OTELİMİZ : PANAMERICANA PROVIDENCIA 4* vb.
 
14.GÜN SANTIAGO DE CHILE – VALPARAISO & VINA DEL MAR
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından bizleri bekleyen yerel rehberimiz ve tur aracımız ile gezimizi yapmak üzere yola koyuluyoruz. Santiago’nun batısına , Pasifik okyanusu kıyılarına doğru 115 km’lik bir kara yolculuğu yapacağız. Nobel ödüllü şair Pablo Neruda’nın yaşadığı , sanatçılar, bohemler ve romantikler için önemli bir şehir olan  Valparaiso şehrine ulaşmadan önce yolda molalarımız olacak. Valparaiso şehrine varışımızda ilk olarak Pablo Neruda’nın evinde bir mola vereceğiz. Dileyen misafirlerimiz burada vereceğimiz  serbest zamanımızda Pablo Neruda’nın müze olan evini ekstra ödeyerek gezebilirler. Buradaki serbest zamanımızın ardından kentin sokak sanatçıları tarafından yapılmış renkli ve sanat eseri değerinde grafitilerle dolu sokaklarında yürüyüş yapıyoruz. Adeta bir açık hava müzesi olan bu şehir günümüzde turistlerin ve gençlerin mutlaka gelip yaşamak isteyeceği güzellikte bir şehirdir. Valparaiso aynı zamanda UNESCO tarafından Dünya kültür mirası listesinde yer almaktadır. Sonraki durağımız olan Vina Del Mar şehrini görmek üzere tekrar aracımıza geçiyoruz. Yol güzergahımızda fotoğraf molalarımız da olacak.  Vina del Mar şehri Şarap üretimi için  yetiştirilen üzüm bağlarının kurulduğu ilk yerdir. Fakat Pasifik okyanusunun geceleri olan soğuğu dolayısıyla daha iç bölgelere taşınmıştır. Günümüzde yazlık evlere ve kumarhanelere  ev sahipliği yapmaktadır. Vina del Mar ziyaretimizi tamamladıktan  sonra tekrar aracımıza binerek Vitacura veya Casa blanca vadilerinde yer alan bağlarda  Dünyaca ünlü ŞİLİ ŞARAPLARININ   yapıldığı üzüm bağlarını ziyaret edeceğimiz bir molamız olacak . Bu şarapları tatma imkanı da bulabileceğiz. Turumuzun bitiminde Vina Del Mar bölgesindeki otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : NOVOTEL VINA DEL MAR 4* vb.
 
15.GÜN SANTIAGO DE CHILE - BUENOS AIRES – ISTANBUL 23:55 – 22:30+1
Sabah erken saatlerde Buenos Aires uçuşumuzu yapmak için ŞİLİ- SANTIAGO havalimanına transfer oluyoruz. Uçak saatimiz 08:20 . Yerel havayolları ile  gerçekleştireceğimiz uçuşumuzdaki bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Buenos Aires’e varışımızın ardından bizi bekleyen özel aracımızda yerlerimizi alıyoruz. Zamanımız el verirse Buenos Aires’te panaromik bir tur yapacağız. Bugün dönüş uçuşumuz var , havalimanına transferimizden önce akşam yemeğimizi almak için yerel bir restauranta gideceğiz. Uçak saatimiz 23:55 ,bilet ve bagaj işlemlerimiz için uçuştan 3 saat önce havalimanında olacağız. Türk Havayolları direkt seferi ile olan dönüş uçuşumuzda ki yerlerimizi alıyoruz. Geceleme uçakta.
 
16.GÜN ISTANBUL VARIŞ 22:30
Akşam saatlerinde İstanbul havalimanına varış ve turumuz sona eriyor.
 
*Önemli uyarı : Sabah yapılacak erken uçuşlarda ve kara yolculuklarında  alınacak kahvaltılar paket halinde olabilir. Program içerisinde dahil olan yemekler gidilecek ülkelerin gastronomisine göre servis edilir. 
 
BENZER TURLAR
 
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.890 Single konaklamalı tur ücreti$ 6.600 Çocuk fiyatı$ 5.790
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 5.890 Single konaklamalı tur ücreti$ 6.600 Çocuk fiyatı$ 5.790

:: İstanbul-  Buenos Aires – İstanbul  Türk Hava Yolları ile  gidiş/dönüş Bilet

:: Yerel havayolları ile şehirler arası yapacağımız ekonomi sınıfı uçuş / ferry biletleri;

:: Buenos Aires – Santiago Chile ( UÇAK )

:: Santiago Chile – Puerto Natales ( UÇAK )

:: Ushuaia - El Calafate (UÇAK )

:: El Calafate - Buenos Aires   ( UÇAK)

:: Buenos Aires – Santiago Chile ( UÇAK )

:: Santiago Chile – Isla de Pascua – Santiago Chile ( UÇAK )

:: Santiago – Buenos Aires ( UÇAK )

:: MACELLAN BOĞAZI geçiş (  Ferry )

:: Santiago De Chile’de 3 / Isla De Pascua’da 2 / Punta Arenas’da 1 / Puerto Natales’de 1 / Ushuaia’da 2 / El Calafate’de 2  / Buenos Aires’de 2 / Vina Del Mar’da 1 gece olmak üzere  toplam 14 Gece Oda & Kahvaltı şeklinde 3 – 4 yıldızlı otellerde  ve butiklerde  konaklama

:: Valparaiso , Viña Del Mar Şehirleri Turu ve Şarap Bağları Gezisi 

:: Isla De Pascua ( Paskalya Adası) Turu ve çevre gezileri

:: Punta Arenas , Macellan Boğazı Tekne Turu ve :: Magdalena  Adası (Penguenler Adası) Turu

:: Puerto Natales Torres Del Paine Gezisi ve Milli Park Girişi

:: El Calafate Perito Moreno Buzulu Turu ve Tekne Turu

:: Panoramik Buenos Aires yarım günlük tur ve :: Tigre Deltası turu

:: Programda dahil olarak belirtilmiş yerlerde 4 ÖĞLE YEMEĞİ  ve 8 AKŞAM YEMEĞİ

:: Tur programı içerisinde yer alan tüm havalimanı ve  tur transferleri

:: Türkçe Rehberlik Hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Kişisel harcamalar

:: Yurt dışı çıkış harcı

:: Programda belirtilmeyen yerlerdeki öğle ve akşam yemekleri

:: Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler

:: Tüm yabancı servis tipleri (Bölgeler de kullanılan Tüm yabancı rehberler, tüm  yabancı otobüs şoförleri, gidilen restoranlardaki  yabancı garsonlar, otellerde ki yabancı bellboylar, sınır geçişlerinde ki  yabancı valiz taşıyıcıları içindir.) 150 USD  (Tavsiye edilen)  kişi başı alanda toplanacaktır.

:: Gerekli hallerde PCR testi ilave ücretleri

:: Sınır geçiş ve vergi harçları (kişi başı toplamı 30 USD)

:: Isla De Pascua ( Paskalya ) adası ayak bastı ücreti (60 USD)

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Bu tura katılım için tur bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli pasaport gerekmektedir.

 

UÇUŞLAR  HAKKINDA

Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir. Aktarmada ilk uçuşun rötar yapması nedeniyle uçağa yetişilememesi halinde başka bir uçuş ile aktarma sağlanacaktır.
Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 

TUR İÇERİĞİ VE FİYAT BİLGİSİ
Bu turumuz ortak operasyonlu bir tur olup fiyatlar kademeli olarak değişebilmektedir, afişe fiyatlar yayınlandığı gün geçerlidir. Operasyonel durumlar nedeniyle turun hareket günü  tarafımızdan  + - 2 gün değiştirilebilir.
 

 

E

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.