Papua Yeni Gine Turu

9 GECE 11 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Papua Yeni Gine Turu. Sınırlı kontenjan... Türkiye'de ilk defa doğu ve batı.. Saklı kabile hayatları,kelle avcıları ve yamyam köyleri.. 2990 Euro yerine 2790 Euro promosyon fiyat!

€ 2.790’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Papua Yeni Gine Turu

1.GÜN/22KASIM      ISTANBUL  - JAKARTA               13:25   07:35+1   
İstanbul ATATÜRK  havalimanında  QATAR  Havayolları kontuarı önünde 11:00 de ekibimizle buluşma c.in işlemleri takiben  13:25 ‘de Doha’ya hareket ediyoruz. Varışı takiben , çok kısa bekleme ve JAKARTA‘ya doğru yolculuğumuz  devam ediyor, Geceleme uçakta

2.GÜN/23KASIM       JAKARTA BOGOR       
Sabah 07:35 de yerel saatlerde Jakarta’ya ulaşıyoruz. Özel aracımız ile BOGOR bölgesine doğru hareket ediyoruz, şehir merkezine 2 saat mesafede yer alan, doğa harikası bir  yöre ve Jakarta lıların tatilleri için doğa turizm maksatlı sıkça gittiği bir  bölge olan BOGOR da, varışımızı takiben, eşyalarımız  otelimize bırakıyoruz, ve öğleden sonra BOTANİK BAHÇESİ turumuz olacak.  ÖĞLE YEMEĞİ  yerel bir  restoranda alınacaktır.
Geceleme  BOGOR Novotel 4*

3.GÜN/24KASIM       JAKARTA/JAYAPURA       22:00  06:00+1
Bugün otelimizde alacağımız kahvaltı sonras Bogor ‘dan ayrılıyoruz. Başkent Jkarata’ya döneceğiz. Jakarta şehir merkezine ulaşıyoruz, ve  Jakarta ŞEHİR  turumuzu yapacağız. Bugün yineÖĞLEYEMEĞİ servisini Jakarta’da alacağız. Şehir merkezinde  turumuzu ve gezintimizi  tamamladıktan sonra, Jakarta Havalimanına geçiyoruz, alanda işlemlerimizin sonrasında
IRIYAN JAYA(PAPUA BATI) yöresinin baş şehri JAYAPURA uçuşumuz için hazırlanıyoruz. Uçuşumuz yaklaşık 7 saat sürecektir.  Akşam saatlerinde başlayan yolculuğumuz  esnasında bu geceyi uçakta geçiriyoruz.

4.GÜN/25KASIM  JAYAPURA(PAPUA)-SENTANİ GÖLÜ                               
Sabah erken saatlerde JAYAPURA ‘ya ulaşıyoruz. Bizi bekleyen Papua rehberimiz eşliğinde havalimanından ayrılacağız. Eşyalarımızı  bırakmak üzere  JAYAPURA otelimize  egçiyoruz. Otelde eşyalarımızı odalarımıza yerleştirdikten sontr(odalarımız hazır ise )  ,kısa bir  dinlenmeyi takiben, otelimizde KAHVALTI servisimizi alarak, güne güzel bir başlangıç yapmak istiyeceğiz.
Daha sonra, SENTANİ GÖLÜ TURU nu yapmak üzere otelimizden ayrılacağız. tekneye yerleşiyoruz, turumuz  esnasında Asei adasını ziyaret edeceğiz, turumuzun sonunda  yeniden otelimize  dönüyoruz. Geceleme otelimizde Jayapura’da.AKŞAM YEMEĞİ servismiz olacak.
HOTEL : GRAND ABE HOTEL. 3*

‘’Jayapura, Endonezya'nın Batı Papua ilinin merkezi olan şehirdir. Şehir Yeni Gine Adası'nda yer almaktadır. Yüzölçümü 935.92 km² olan şehrin nüfusu 2014 yılı itibarı ile 315,872'dir ‘’
 
5.GÜN/26 KASIM JAYAPURA /WAMENA- KUZEY BALIEM VADİSİ         08:00 09:00    Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı  takiben ,sabah 08:00 uçağı ile  Wamena’ya doğru yolculuğumuz başlıyor, yaklaşık bir saat  sürecek bir uçuştan sonar orta PAPUA  bölgesi ,  Baliem vadisi yöresine ulaşıyoruz. Yerel araçlarımızla  ve yerel Papua köylüsü rehberimizin eşliğinde turumuza  başlamadan once eşyalarımızı  otelimize bırakıyoruz, turumuz  başlıyor, Baliem Vadisini ziyaretimiz  esnasında  Jibama Geleneksel Pazarını göreceğiz. Kısa bir  molayı takiben,YÜRÜYÜŞ  turumuz başlıyor, (mİsafirlerimiz  Yürüyüş için bugünün sabahında , ayakkabı ve kıyafetlerini ayaralmalarını tavsiye  ediyoruz) , Küçük köylerin içersinden geçerek Kuzey Baliem Vadisini  keşf ediyoruz. Yürüyüş turumuz ve köy ziyaretlerimiz  yaklaşık 2 saat sürecektir.Baliem Vadisi  denilince  aklımıza, meşhur DANİ KABİLESİ  gelmektedir,  izole bir hata sürmüş, yeni yeni digger insanlarla  temasları başlamış, Papua yöresnin en köklü kabilisi olan Danilerin yaşamlarına ve ortamlarına tanık oluyoruz. Akşam saatlerinde otelimize  dönüyoruz, Akşam Yemeği ve geceleme  otelimizde.
Baliem Pilamo Hotel.
 
6.GÜN/27KASIM   WAMENA – JIWIKA – WAGA WAGA – WAMENA                                       
Sabah kahvaltımızı takiben, yaklaşık 45 dk sürecek bir  yolculukluktan sonar Jiwika köyüne ulaşıyoruz, daha sonar 20 dk lık bir yürüyüşten sonar 250 yıllık bir Mumya ziyareti gerçekleştireceğimiz bir köye geliyoruz.Buradan yürüşümüze  devam ederek, Dani kabilesinin bizler için GELENEKSEL DANSLAR larine gösterecekleri köy meydanına ulaşıyoruz, Batı Papua ‘da göreceğimiz en sıradışı  kültürel gösteri olacak, bu deneyimi yerel insanlar arasında yaşadıktan sonar yeniden Wamena’ya döneceğiz.Akşam yemeği yerel bir  restoranda alınacak, geceleme Wamena da otelimizde.                                                                                  
 
7.GÜN/28KASIM   WAMENA – JAYAPURA-VANIMO ( YENİ GİNE )                                     
Bu sabah erken saatlerde tekrar Wamena havalimanına geçiyoruz ve geldiğimiz yolla, Jayapura’ya dönüyoruz,45 dakika sürecek yolculuktan sonar Jayapura havalimanına ulaşıyoruz, burada bizi bekleyen aracımız ile  YENİ GİNE  sınırına yöneliyoruz, yolcluğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecektir, ulaşacağımız  nokta Musu husut kapısıdır. Burada aracımızı bırakarak, PAPUA YENİ GİNE’YE  giriş yapıyoruz. Bu kapıda bizi bekleyen aracımız ile  VANIMO kentine doğru yolculuğumuza devam edeceğiz, yaklaşık 1 saat sonar VANIMO ya ulaşıyoruz. Doğa harikası bir bölgedeyiz, muhteşem bakir kumsalları ile meşhur bir  yöredir. AKŞAM YEMEĞİMİZİ  otelimizde alıyoruz.                                                                                                                                 
Otelimiz : VANIMO BEACH HOTEL 3*                                                                            
 
8.GÜN/29KASIM   VANIMO-JAYAPURA                                                                          
Bu sabah yeniden Batı Papua sınırına  yöneliyoruz. Sınırdan geçişimizi  yaparak  Jayapura ya  doğru yola çıkıyoruz. Otelimize yerleşiyoruz. AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır.      
 
9.GÜN/29KASIM   JAYAPURA   /BALİ                                                                             
Bu sabah erken saatlerde havalimanına geçeceğiz. Sabah Uçağı ile son durağımız BALİ adası olacak.  Öğleden sonra Özel aracımız ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Bugün Bali’nin simgelerinden biri olan ekstra Tanah Lot Tapınağı Turu’nu yapacağız.. Bali Adası önemli tarihi kalıntılarıyla birçok turistin ilgisini çeken turistik adalardan biridir. Buradaki önemli tapınaklardan biri olan Tanah Lot, denizin ortasında tüm görkemiyle sizi karşılıyor. Kayaların üzerinde kurulu bir tapınak olan Tanah Lot, dalgaların çarpması sonucu kayaların hareket etmesiyle her gün farklı bir görüntüye sahip oluyor. Uçsuz bucaksız okyanusla çevrelenmiş, gören herkesi etkisi altına alan mistik havasıyla bu tapınağın gün batımı manzarasının etkisinden kurtulamayacaksınız. Aynı zamanda fotoğraflamak için size muhteşem kareler sunuyor olacak. Buradaki unutulmaz turumuzun ardından konaklamak için otelimize dönüyoruz.                                                                                                                      
 
10.GÜN/30KASIM   BALİ      
Serbest günümüz..geceleme otelimizde.

11.GÜN/01 ARALIK  BALİ/ İSTANBUL   09:30  23:55                       
Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz. 09:30 Qatar Hava yolları tarifeli uçuşu ile Doha aktarmalı olarak Istanbul’a dönüşe geçiyoruz. Varış 23:55'te SABİHA GÖKÇEN havalimanına olacaktır.
 
Not: Papua Yeni Gine Turu programımızda anlaşmalı kredi kartları ile peşin fiyatına taksit kampanyası mevcuttur. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Papua Yeni Gine Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Papua Yeni Gine Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Papua Yeni Gine Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.790 Ek yatak€ 2.790 Single konaklamalı tur ücreti€ 3.290 Çocuk fiyatı€ 2.690

:: Tüm Uluslar arası Uçak Biletleri 
:: Tüm İç Hat Uçak Biletleri

:: Tüm Ulaşım ve transfer Hizmetleri

:: Programda belirtilmiş Tüm Turlar ve  çevre gezileri
:: Rehberlik hizmeti

:: Türsab seyahat sigortası
:: 9 gece konaklama

:: Programda belirtilmiş Tüm KAHVALTILAR- ÖĞLE  YEMEKLERİ-AKŞAM YEMEKLERİ

:: TUR hareketinden önce Hazırlık Toplantısı , Seyahat Kiti, çanta , tur akış şemaları.

:: Papua Yeni Gine Endonezya kara geçişli vize ücreti (95 Euro)

:: Diğer belirtilmemiş tüm yemekler ve dahil yemeklerdeki içecekler    

:: Kişisel harcamalar

:: Yurtdışı çıkış harcı 

:: Yerel servis tipleri toplamı (70 Euro) 

Bu tura katılım için Papua Yeni Gine vizesi gerekmektedir.

Papua Yeni Gine Vize Ücreti 95 Euro'dur.

UÇUŞLAR

Ucus saatleri prensip saatler olup, ucus tarihinizden 2 gun once acentanizi arayarak, ucak kalkis saatinizi teyid ediniz. Ucus saatinden en az 2 saat once havalimaninda olmak gerekmektedir. Aktarmada ilk uçuşun rötar yapması nedeniyle uçağa yetişilememesi halinde başka bir uçuş ile aktarma sağlanacaktır.

Yolcu başına bagaj hakkı 20 kg'dır. 20 kg üstü bagaj için ilgili hava yolu şirketleri ekstra ücret talep etmektedir.

Acentemiz, havayolları ile yolcularımız arasında aracı konumunda olup, 28.09.1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde uçuş detayları değişebilir, tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyid edilmesi gerekmektedir. Yolcularımız saat değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.değişikliği riskini bilerek ve kabul ederek turu satın almıştır.

 

EKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.