Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Ölüler Günü Festivali Meksika Turu
  • Ölüler Günü Festivali Meksika Turu
  • Ölüler Günü Festivali Meksika Turu
  • Ölüler Günü Festivali Meksika Turu
  • Ölüler Günü Festivali Meksika Turu

Ölüler Günü Festivali Meksika Turu

8 GECE 10 GÜN (30 Ekim-8 Kasım 2024)

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 2024 Meksika Ölüler Günü Festivali Özel Turu. Unutulmaz bir deneyim PROGRAM DAHİLİNDEKİ TÜM GEZİLER DAHİL!

$ 3.899’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Ölüler Günü Festivali Meksika Turu

Mexico City (4 Gece) & Merida (1 Gece) & Tulum (3 Gece) 
 

KONSEPT
STANDART+
 
BU TURUN FARKI
Tüm geziler dahil
4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklama
 

PROGRAM

1.Gün İSTANBUL – MEXİCO CİTY
Ölüler Günü Meksika Turu için 19.00’da İstanbul Havalimanı Dış̧ Hatlar Gidiş̧ kontuarlarında buluşuyoruz. Check-in ve bilet işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 22.00’de Meksika’nın başkenti Mexico City yolculuğumuza başlıyoruz. Yerel saat ile sabah 03.50’de havalimanına varışımızın ardından karşılanarak otelimize yerleşmek üzere şehir merkezine gideceğiz. Uzun bir yolculuğun ardından iyi bir uykuya ve dinlenmeye ihtiyacımız olacak. Konaklama Mexico City otelimizde.
 
2. Gün MEXİCO CİTY 
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından başkenti keşfetmek üzere turumuza başlayarak Mexico City’nin en büyük ve önemli açık alanı konumunda bulunan Zocalo meydanını ziyaret edeceğiz. Başkanlık sarayı ve Metropolitan katedralini de bu meydanda ziyaret ettikten sonra alışveriş ve bireysel keşif için serbest vaktimiz olacak. Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda yiyeceğiz. Ardından Chapultepec parkında kurulmuş olan milli antropoloji müzesini ziyaret edeceğiz. Kolomb öncesi dönemden Aztek, Maya, Zapotek, Olmek, Toltek gibi çok sayıda eski uygarlıklardan etkileyici bulgular görebileceğimiz müze ziyaretimizin ardından şehir turumuzu sonlandırarak otelimize döneceğiz. Konaklama Mexico City otelimizde.
 
3. Gün MEXİCO CİTY 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından başkent Mexico City’i keşfe devam edeceğiz. İlk olarak Meksika vadisi yerleşimlerinin çoğunu birbirine bağlayan geniş bir göl ve kanaldan oluşan bölge olan Xochimilco’ya bir tur düzenleyeceğiz. Burada bulunan ve trajinera ismi verilen yerel teknelere binerek keyifli bir gezinti gerçekleştireceğiz.Suların geri çekilmesiyle oluşan bu kanallar üzerinde renkli kostümler ve ünlü fötr şapkalarını giymiş beyaz Meksikalıların kullandığı gondollarla, Meksika yerel müzikleri eşliğinde çok keyifli bir gün geçiriyoruz. Xochimilco ziyaretimizin ardından vakit kaybetmeden sıradaki turumuza geçiyoruz. Bu turumuzda Meksika’yı dünyaya tanıtan, başından eksik etmediği çiçekleri, renkli kıyafetleri ve sanata olan aşkı sayesinde yaşadığı onca acıya karşı dimdik durabilen dünyaca ünlü ressam Frida Kahlo’nun ve kendisi gibi ünlü bir ressam olan eşi Diego Rivera ile birlikte yaşadıkları evleri La Casa Azul (Mavi Ev) ziyaretimizi yapacağız. Şimdilerde müze olarak hizmet veren bu evde Frida Kahlo’nun uyuduğu yataktan, giydiği kıyafetlere, resim yaptığı köşesinden, ev gereçlerine kadar birçok özel eşyası sergilenmektedir. Burada sanatçının hayatı hakkında detaylı bilgiler alarak turumuzu gerçekleştireceğiz. Öğle yemeğimizi semtin en işlek merkezinde yerel bir restoranda aldıktan sonra otelimize döneceğiz. Akşam için dileyen misafirlerimizle birlikte biraz yorucu fakat Ölüler Bayramı inanışını en iyi gözlemleyebileceğimiz bir ziyaret gerçekleştireceğiz. Yaklaşık 1,5 saatlik yolculuğun ardından ulaşacağımız San Andres de Mixquic bölgesinde eski bir kilise ve hemen yanında bulunan mezarlığı ziyaret ederek yerliler ve diğer turistlerle birlikte kalabalığa karışacağız. Buradaki yürüyüş turumuzun ardından tekrar otobüsümüzde buluşarak dinlenmek üzere otelimize döneceğiz 
 
4. Gün MEXİCO CİTY 
Sabah kahvaltımızın ardından Mexico City’de Ölüler Günü Bayramı coşkusunu en yükseğe çıkaracak anlar yaşayacağımız keyifli bir serbest günümüz olacak. Öğlen 2.00’de başlayacak olan Ölüler Günü geçidine katılmak üzere otel lobisinde buluşacağız. Artık geleneğin bir parçası haline gelen bu geçit töreninde birbirinden farklı kostüm ve koreografi çalışması göreceğimiz harika vakitler geçireceğiz. Törenin ardından buluşma saatimize göre tekrar otobüsümüz ile otelimize dönüş yapacağız. Konaklama Mexico City otelimizde.
 
5. Gün                MEXİCO CİTY - MERIDA
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından Meksika’nın Yukatan yarımadası bölgesine gitmek üzere otelden çıkış işlemlerimizi gerçekleştireceğiz. Güne ilk olarak Teotihuacan Antik Kenti Piramitlerini görmek üzere yaklaşık 1 saatlik bir kara yolculuğu yaparak başlıyoruz. UNESCO Dünya kültür mirası listesinde yer alan Teotihuacan Antik kentinde başlıca ziyaret noktalarımız; Quetzalcoatl Tapınağı, Güneş piramidi, Ay piramidi ve Ölüler yolu olacaktır. Buradaki turumuzu takiben öğle yemeğimizi yerel bir restoranda alarak havalimanına gideceğiz. 16:43’te uçağımıza binerek Yukatan eyaletinin başkenti Merida şehrine olan uçuşumuzun ardından karşılanarak özel aracımızla 1 gece konaklayacağımız otelimize gideceğiz. Akşam yemeği ve geceleme Merida’da.
 
6. Gün                CHICHEN ITZA
Bu sabah çok erken saatlerde otelden çıkış işlemlerimizi yaparak Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehri, dünya’nın 7 harikalarından Chichen Itza gezimizi yapmak üzere yola koyuluyoruz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kenti M.Ö. 700-900 yılları arasında büyük bir Maya topluluğu tarafından inşa edilmiştir. Kuşkusuz dönemin en önemli yapılarından biri olan antik kent ziyaretimizde tarihin derinliklerine inip Mayalar ve bu muhteşem yapıları hakkında ilginç bilgiler öğreneceğiz. Gezimiz güzergahında bu önemli yapıların yanı sıra salyangoz şeklindeki yapılarından dolayı “Caracol” denilen yağmur tanrısı ChacMool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyulardan bulunmakta. Yüzülebilen bu kuyularda vakit geçirmek ve öğle yemeğimizi almak üzere mola vereceğiz. Serbest zamanımızın ardından yolculuğumuza devam ederek Karayip sahillerinde cennet gibi bir yer! Tulum’a ulaşmak üzere mola vermeden yolumuzu tamamlıyoruz. Varışımızın ardından otelimize giriş işlemlerimizi yaparak 3 gece konaklayacağımız odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme Tulum otelimizde.
 
7. Gün TULUM
Sabah otelimizde güzel bir kahvaltının ardından Tulum Antik kentini keşfetmek ve modern Tulum’u gün ışığında gezmek üzere yola çıkıyoruz. Antik kentin kalıntıları arasında tarihe ışık tutan araştırmacıların notlarını öğreniyoruz. Turumuzun ardından otelimize dönerek Karayip denizinin, bembeyaz kumsalın ve egzotik havanın tadını çıkaracağımız boş vaktimiz olacak. Geceleme Tulum otelimizde.
 
8. Gün TULUM
Bugün anılarla dolu turumuzun son günündeyiz. Biraz yoğun geçen programın yorgunluğunu atmak ve yarınki uzun yolculuğumuzdan önce dinlenmek için tüm gün serbest zamanımız olacak. Geceleme Tulum otelimizde.
 
9. Gün TULUM
Otelimizde alacağımız sabah kahvaltımızın ardından resepsiyondan çıkış işlemlerimizi yaparak Cancun havalimanına doğru yola çıkacağız. Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 14.40’ta Cancun'dan İstanbul'a uçuyoruz.
 
10. Gün İSTANBUL
Sabah 10.40’ta İstanbul Havalimanına iniş ve turumuzun sonu.
 
 
OTEL BİLGİSİ
MEXICO CITY Intercontinental Presidente Mexico City 5* vb.
MERİDA Hyatt Regency 4* vb.
TULUM Nomade Tulum 4* vb.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.899 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.889 Çocuk fiyatı$ 3.849

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul-Mexico City / Cancun-İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Yerel Hava Yolları ile Mexico City - Merida arası ekonomi sınıfı uçak bileti 

:: Havalimanı - Otel - Havalimanı transferleri

:: Mexico City’de 5* otelde 4 gece oda kahvaltı konaklama

:: Merida’da 4* otelde 1 gece oda kahvaltı konaklama

:: Tulum’da 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama

:: Tur Programında belirtilen tüm turlar ve transferler

:: Ören yerleri giriş biletleri

:: Programda belirtilen yemekler 

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

 

 

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

:: Dahil olduğu belirtilenler dışındaki öğle yemekleri

:: Akşam yemekleri

:: Meksika vizesi

:: Bahşişler

BU TURA KATILIM İÇİN MEKSİKA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

YEŞİL PASAPORTLULAR İÇİN 

1) Yeşil pasaport sahibi ABD , İngiltere ve Kanada vizesi varsa Meksika vizesi almasına gerek yoktur.

2) Yeşil pasaport sahibi  ABD , İngiltere ve Kanada vizesi yoksa Meksika vizesi için konsolosluktan randevu alıp vize almak zorundadır. (En az 1 ay önceden başvuru yapılması gerekmektedir)

 

BORDO PASAPORTLULAR İÇİN 

1) Bordo pasaport sahibi ABD , İngiltere ve Kanada vizesi varsa Meksika vizesi almasına gerek yoktur.

2) Bordo pasaport sahibi ABD , İngiltere ve Kanada vizesi yoksa Meksika vizesi için aşağıdaki linkten en az 20 gün önceden alması gerekmektedir.

https://www.inm.gob.mx/sae/publico/tr/solicitud.html 

 

ÖNEMLİ HATIRLATMALAR
1-Meksika'ya girişlerde pasaportunda Amerika, Kanada, İngiltere ve Schengen vizelerinden biri olmayan misafirlerin ülkeye girişleri risklidir. Gümrük polisinin misafirleri ülkeye almama ve deport (sınır dışı) etme hakkı vardır. Bu durumda misafirin ödemiş olduğu tüm tur ücreti yanmaktadır ve tur ödeme iadesi mümkün değildir. Tüm bu bilgiler doğrultusunda Meksika turuna katılacak misafirlerden biz de bu vize şartını istemekteyiz. Bu vizelerden herhangi birine sahip olmayan misafirleri turumuza kabul edemeyeceğimizi bildiririz.
2-Türkiye'den Venezuela (CCS), Meksika (MEX ve CUN), Kolombiya (BOG), Küba (HAV) ve Brezilya (GRU) varışlı uçuşlarda yolcu kabulü için pasaport ve vize gereksinimi gibi genel kuralların dışında bazı ek kontroller uygulanabilmektedir. Bu ek kontroller sonucunda ülke otoritelerince ülkeye giriş reddi verilebileceği için uçuşa kabul sırasında da benzer kontroller yapılabilmektedir. Bu ek kontrollere ait açıklama metnine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu ek kontroller neticesinde uçağa kabul edilmeme yada gidilen ülkeye kabul edilmeme durumunda tur ücreti iadesi mümkün değildir.
https://www.turkishairlines.com/tr-int/duyurular/guney-amerika-yolcu-kabul-kurallari/
3-Pasaportlarınızda kullanım sürelerinize dikkat ediniz. Expire Date son geçerlilik tarihi * Tur başlangıcından en az bir yıl süresi kaldığına emin olunuz. 

 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR


Sağlık
Meksika’da herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.


Para Birimi
Meksika’nın para birimi de Meksika Pesosu’dur (MEX) ve tüm yurtdışı seyahatlerinde de olduğu gibi önceden parayı çekmenin gerekliliği ve önemini hatırlatmak gerekmektedir.


Saat Dilimi
Meksika ile Türkiye yerel saati arasında ise 8 saat fark vardır (Türkiye saati daha ileri olmak üzere)


Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanabilirsiniz. Fakat iletişim ücretleri çok yüksek olacaktır.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü
Meksika’da Tortilla, Guacamole, Nachos gibi yemeklerin tadına varabileceksiniz. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.


Elektrik
Meksika'da 120 voltluk elektrik akımı var. Fişleri ise iki düz uçtan oluşuyor. Aynı Amerika'dakiler gibi. Türkiye'den götürdüğünüz elektrikli ve elektronik aletleri Meksika'da sorunsuz bir şekilde kullanmak isterseniz bir fiş adaptörü ve voltaj dönüştürücü almanız gerekli.


Alışveriş
Geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir. Ayrıca tekilanın anavatanı olan Meksika’dan bu ürünü de alabilirsiniz.

 

Hatırlatmalar
Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.

 

 

B

VKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.