New York Miami Orlando Turu

7 GECE 9 GÜN (12-20 Kasım / 1-9 Aralık 2022)

New York Miami Orlando Turu. Türk Hava Yolları ile 7 gece 9 günlük program. 7 gece konaklama, Türkçe rehberlik hizmeti.

$ 1.799’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
New York Miami Orlando Turu
 
1. Gün İstanbul - New York 
New York Miami Orlando Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 07:40'ta New York’a hareket. Yerel saatle 11:05'te New York’a varışımızın ardından havalimanından özel aracımızla ayrılıyor ve otelimize transfer olmak üzere yola çıkıyoruz. (Otele check in zamanı saat 15:00 ve sonrasıdır). Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan New York şehir turuna (80 Usd-kişi başı) katılabilirler. Dünyanın en heyecanlı ve renkli kentlerinden biri olan New York’ta şehrin kalbinin attığı yer Times meydanı, binlerce bitki türünün renkleri eşlik ettiği, Monako’dan daha büyük alanı olan Central Park, ünlü filmlerin bir çoğunun çekildiği Rockefeller Center ticaret merkezi, Micheal Jackson gibi çok önemli sanatçıların gösterilerine ev sahipliği yapan Madison Sqaure ve dünya barışı için kurulan Birleşmiş Milletler’in binası şehir turu esnasında göreceğimiz yerlerdir. Tur bitimi esnasında dinlenmek üzere otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.
 
Uçuş No: TK3 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul- Saat: 07:40 - Varış: New York - Saat: 11:05
 
2. Gün New York 
Tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan New York İkonları (180 Usd-kişi başı) turuna katılabilirler. Turumuza yapımı 1932 yılında biten ABD’nin en yüksek dördüncü yüksek binası olan ve kışın bazı günler, alt katlarının hizasında yağmur yağarken en üst katına kar yağdığı görüldüğü söylenen Empire State binası ile başlıyoruz. Binanın yüksek hızlı asansörlerini kulanarak 320 metre yüksekliğinde bulunan 86.kattaki ısıtma ve soğutma sistemine sahip terasına çıkıp, muhteşem bir New York manzarası seyredeceğiz. Bu manzaranın tadını çıkardıktan sonra tekne ile New York ve Abd’nin simgelerinden biri olan Özgürlük Heykeli’nin bulunduğu Liberty adasına gideceğiz. Söylenenlere göre böylesine büyük bir heykelin Mısır’da dikilmesi, halkın tepkisini çekeceği düşünülerek yıllarca Fransa’da bir depoda muhafaza edilmiş. Daha sonra heykele Fransızlar tarafından eklemeler yapılarak Abd’ye hediye edilmiştir. Anıtı yerine gördükten sonra tekrar tekneye binip New York’a döneceğiz. Zamanında sağlamlık testinin fillerle yapıldığı, dizi ve filmlerde bolca yer verilen Brooklyn Köprüsünde yürüyerek geçeceğiz. Ardından New York’un metro ağını kullanarak Cental Park’a gideceğiz. Central Park’da temiz oksijen alıp bir müddet yürüdükten sonra otelimize döneceğiz. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün New York - Orlando 
Sabah otelden Orlando uçuşu için ayrılıyor ve havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Yerel havayollarının tarifeli seferi ile Orlando’ya hareket ediyoruz. Orlando havalimanına varışımız ile birlikte havalimanında bizi bekleyen özel aracımızla otelimize geçeceğiz. Dileyen misafirlerimiz dinlenmek yerine akşam saatlerinde ekstra olarak gerçekleştirilecek olan Mall & Disney Springs Gece turu’na (80 Usd-kişi başı) katılabilirler. Turumuzda Orlando’nun en büyük outlet’i olan Premium Outlets’de ünlü markaların fabrika satış mağazalarından çok uygun fiyatlarla alışveriş yapabilirsiniz. Eğlence parklarının arasında en renkli olanlardan biri Disney World’ün içinde yer alan Disney Sprins'e giderek turumuza devam edeceğiz. İçerisinde bir çok bar ve restoranın bulunduğu senenin 365 günü cadde orkestraları, DJ ve dansçıları ile eğlenceler düzenlenmektedir. Turumuzun bitiminde dinlenmek üzere otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama otelimizde.
 
4. Gün Orlando 
Tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz şovları ve gösteri ile keyifli zamanların yaşanacağı ekstra olarak gerçekleştirilecek Sea World turu’na (150 Usd- kişi başı) katılabilirler. Bu tema parkında sıra dışı ve çok eğlenceli su altı dünyasını keşfedebilir, Orca türü Shamu adı verilen balinaların ve sevimli gülen yüzlü yunusların şovlarını izleyebilir, bunun yanı sıra bir çok farklı roller coaster’a binebilir, simülatörleri deneyebilirsiniz. Turumuzun bitiminde dinlenmek üzere otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama otelimizde.
 
5. Gün Orlando
Tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Harry Potter, Fast & Furious gibi bir çok filmin çekildiği ve ayrıca bir çok eğlence parkının da bulunduğu Universal Stüdyoları (170 Usd- kişi başı) turuna katılabilirler. Bu stüdyolarda kendinizi bir bölümde Jurassic Park’ın içinde veya başka bir bölümde Harry Potter’ın sihirli odasında bulabilirsiniz. Spider Man ile veya Hulk ile karşılaşabilir, efektlerle kendinizi bir film sahnesinde hissedebilirsiniz. Bu eşsiz deneyimin ardından dinlenmek üzere otelimize transferimiz gerçekleşecek. Konaklama otelimizde.
 
6. Gün Orlando - Miami 
Sabah saatlerinde odalarımızı boşaltıyor ve Miami yolculuğumuz için otobüsümüze biniyoruz. Keyfili yolculuğun ardından Miami’ye varıyoruz. Otele geçmeden önce dileyen misafirlerimiz şehri daha yakından tanmak için ekstra olarak düzenlenecek olan Miami şehir turuna (80 Usd- kişi başı) katılabilirler. Çevresinde şık mağazaların bulunduğu, sahil şeridinin yelken klüpleri ile dolu olduğu, Mongrov ormanlarına ev sahipliği yapan Coconut Grove, Miami Beach'in sembollerinden biri olan Versace'nin malikanesi, Kübalı göçmenlerin oturduğu Little Havana, ünlü sokak boyama sanatçılarınn birlikte çalışıp devasa sanat eserine çevirdiği Wynwood bölgesi, Tarihi Biltmore oteli, Bay Side, Miami Beach ve Lincoln road şehir turu esnasında göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi günün yorgunluğunu atmak üzere otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde.
 
7. Gün Miami 
Tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Abd’nin en güney noktasına yapılacak olan Key West (120 Usd- kişi başı) turuna katılabilirler. Bir tarafında Atlantik okyanusu, diğer tarafında Meksika körfezinin manzarası eşliğinde gidilecek Key West aslında bir çok adacıktan oluşan bir adalar zinciridir. Büyük verandalı, verandasında tavan pervanesi olan çok şirin evlerin bulunduğu özelikle gün batımının izlenmesi tavsiye edilen bir kenttir. Turumuz esnasında Amerikalı Nobel Ödüllü Ernest Hemingway’in evi, sağlı sollu mağazalar, kafeler, restoranlar ve sanat galerilerinin bulunduğu Duval Street, bu caddenin diğer ucunda bulunan ve ABD’nin en güney ucunda olduğunuzu gösteren, üzerinde Küba’ya 90 mil yazılı taşın bulunduğu SouthernMost Point, eski başkanlardan Harry S. Truman’ın kışlık evi görülecek yerler arasındadır. Turumuzu canlı müzik eşliğinde gün batımını seyretmek üzere Isla Morada'ya uğrayarak bitiyoruz. Rehberimizin belirleyeceği saatte toplanıyor ve dinlenmek üzere otelimize geçiyoruz.
 
8. Gün Miami - İstanbul 
Rehberimizin belirleyeceği havalimanı transfer saatine kadar serbest zaman. Dileyen misafirler ekstra olarak düzenlenecek olan Everglades (70 Usd- kişi başı) turuna katılabilirler. Bu turumuzda hovercraft denilen hava yastıklı teknelerle timsah çiftliğine doğru yola çıkacağız. Bölgeye özgü timsahları yerinde görebilir, şovu izleyebilir hatta isterseniz yavru timsahlarla fotoğraf bile çektirebilirsiniz. Tur bitimi İstanbul’a uçmak üzere çiftlikten ayrılıyor ve Miami havalimanına doğru hareket ediyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 21:05'te İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Geceyi uçakta geçireceğiz.
 
Uçuş No: TK78 (Türk Havayolları) - Kalkış: Miami - Saat: 21:05 - Varış: Istanbul - Saat: 15:25 (ertesi gün)
 
9. Gün İstanbul 
15:25'te İstanbul havalimanına varış. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.
 

OTELLER

NEW YORK 
4**** Crown Plaza Manhattan vb. 
 
ORLANDO 
3*** Holiday Inn Orlando East vb. 
 
MIAMI
3*** Four Points By Sheraton Miami vb.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.899 Ek yatak$ 1.899 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.299 Çocuk fiyatı$ 1.799
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.799 Ek yatak$ 1.799 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.199 Çocuk fiyatı$ 1.699

:: Türk Havayolları ile İstanbul (IST) – New York (JFK) / Miami (MIA) – İstanbul (IST) gidiş-dönüş parkurunda ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Yerel havayolları ile New York – Orlando arası ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 3*** ve 4**** otellerde 7 gece oda bazında konaklama (kahvaltı hariç)

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Özel otobüs ile tüm transferler

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

 

:: Vize ücreti ve hizmet bedeli

:: İç hat bağlantı bileti

:: Sabah kahvaltıları, öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

:: Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası 

:: Şoför tipleri 5-10 Usd / kişibaşı (isteğe bağlı)

 

BU TURA KATILIM İÇİN A.B.D. VİZESİ VE TUR TARİHİNDE EN AZ 6 AY GEÇERLİLİĞİ OLAN PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

Amerika Birleşik Devletleri tüm pasaport tiplerine vize uygulamaktadır.

KATILIM ŞARTI
Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 21 gün öncesidir. 

SAĞLIK

Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz. Ülke girişlerinde ve yurda dönüşlerde güncel aşı/pcr kurallarına uyulmalıdır.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - New York   10 sa 55 dk

Miami - İstanbul   11 sa 10 dk 

 

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca ekstra turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

PARA BİRİMİ

Yanınızda Amerikan Doları (USD) bulundurmanızda fayda vardır. 

 

SAAT DİLİMİ

Doğu Amerika Bölgesi, Türkiye ile saat diliminde 8 saat geridedir. Örneğin, Türkiye’de saat 16:30 iken Doğu Amerika’da 08:30’dur. 

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz. 

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Ülkenin kendine has bir mutfağı bulunmamakta ve fast food ağırlıklı bir kültür hakimdir. Ancak birçok mutfak kültürünü eyaletlerde görebilirsiniz. Yaygın olarak Çin mutfağı yer alsa da birçok eyalette Türk mutfağı yemekleri bulabilirsiniz. Yemek kültürü olmasa da mutfağı birçok kültürü içinde barındırmaktadır. 

 

ELEKTRİK

Amerika'da kullanılan elektrik akımı ise 110 Volt'tur. Türkiye'de ise bu 220 Volt'tur. Yanınızda priz dönüştürücü bulundurmanızı tavsiye ederiz. 

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

 

 


TUR

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive