Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Nepal Turu
  • Nepal Turu
  • Nepal Turu
  • Nepal Turu
  • Nepal Turu

Nepal Turu

5 GECE 7 GÜN (15-22 Haziran 2024)

5 gece 7 gün Nepal Turu 1210 USD'den başlayan özel promosyonel fiyatla! Katmandu, Pokhara ve Chitwan Milli Parkı

$ 1.210’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
NEPAL TURU
Katmandu Chitwan Pokhara
 
TUR KATEGORİSİ
PROMO
 
NEPAL TUR TARİHLERİ
9-15 Aralık 2023
20-26 Ocak 2024 / 27 Ocak-2 Şubat 2024 / 10-17 Şubat 2024 / 24 Şubat-2 Mart 2024 / 9-16 Mart 2024 / 23-30 Mart 2024
6-13 Nisan 2024 / 27 Nisan-4 Mayıs 2024 / 11-18 Mayıs 2024 / 25 Mayıs-1 Haziran 2024 / 15-22 Haziran 2024
12-19 Ekim 2024 / 26 Ekim-2 Kasım 2024 / 9-16 Kasım 2024 / 23-30 Kasım 2024 / 7-14 Aralık 2024 / 21-28 Aralık 2024
 
NEPAL TURU PROGRAM
 
1.Gün / ISTANBUL- KATMANDU 14:15 02:15+1
Nepal Turu için ISTANBUL  Havalimanında 11:30'da buluşma ardından Check in işlemlerimizi yapıyoruz, Jazeera Airways tarifeli uçuşu ile Kuveyt  aktarmalı olarak ; yolculuğumuza başlayacağız.
 
2.Gün / KATMANDU-VARIŞ
Bu sabaha  karşı 02:15 ‘de Katmandu havalimanına ulaşıyoruz. Otelimize transferimiz yapılıyor. Odalarımıza yerleşiyoruz. Dinlenme
Sabah 09:00 otelde aldığımız kahvaltı sonrası ,yerel rehberimiz eşliğinde KATMANDU ŞEHİR Turumuza başlıyoruz. Şehrin en önemli mekanları arasında olan
DURBAR MEYDANINA geçiyoruz. Durbar Meydanı UNESCO dünya mirası listesinde olduğu  için koruma altına alınmış bir bölgedir. Kent ve çevresinde Tapınakları ve  büstleri ünlü Canlı bir meydan olma özelliği taşımaktadır. Yürüyüşler yaparak NEPAL’a ilk ziyaretimizi  akşam saatlerine kadar kent merkezinde gerçekleştireceğiz.
AKŞAM YEMEĞİ servisi  Yerel bir restoranda alınacaktır. Turumuza dahil bir hizmettir.Turun sonunda geceleme yapmak üzere otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde.
Otelimiz : Hotel Vaishali 4 yıldızlı otel vb.
 
3.Gün / KATMANDU (Bhaktapur Durbar – Pashupatinath)
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası çevre gezimize devam edeceğiz.
Bhaktapur Durbar – Pashupatinath 
İlk olarak 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret edeceğiz. Sonrasında yüzyıllarca büyüsünü kaybetmemiş olan Bhaktapur  Durbar meydanını gezip ara sokaklarda yürüyüş yapıyoruz. Tanıklar ve canlı sokaklarında Nepal kültürünü yakından tanıma imkanı bulacağız. Öğleden sonra merkezdeki otelimize  dönüş yapacağız. Geceleme otelimizde. AKŞAM YEMEĞİ
Otelimiz : Hotel Vaishali 4 yıldızlı otel vb.
 
4.Gün / KATMANDU- PHEWA GÖLÜ -POKHARA
Sabah saatlerinde otelimizden ayrılıyoruz. İstikametimiz Himalaya Dağları eteklerinde yer alan POKHARA bölgesi olacaktır. Yolculuğumuz yaklaşık 7 saat sürecektir. Bölgeye varışımızı takiben ÖĞLE YEMEĞİ molası sonrası Devi’s Şelaleleri’ni ziyaret edeceğiz. Sonraki programımızda ise Phewa gölünde kısa bir tekne turumuz olacak. Programımızın bitişinde Himalayaların en yüksek tepelerinden biri olan Annapurna eteklerindeki bu şehirde konaklayacağız. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme Pokhara otelimizde.                                      
Hotel: Pokhara Hotel 3* vb 
 
5.Gün : POKHARA - CHITWAN – MİLLİ PARKI ORMAN SAFARI
Otelden paket olarak alacağımız kahvaltının ardından Chitwan’a doğru yola çıkacağız. Yaklaşık 5 saatlik yolculuk sonrasında Chitwan’a ulaşacağız. Chitwan Ulusal Parkında fil üzerindeki safarimize başlamadan önce Öğle yemeği için mola vereceğiz. Filin sırtında ormanının derinliklerinde ilerlerken, pek çok yaban hayvanı ve bitki örtüsü çeşidini göreceğiz. Safari süresince mevsime de bağlı olmak kaydıyla (ve tabi şansımıza) pek çok geyik, leopar, bengai kaplanı ve tek boynuzlu gergedanı görme imkanını bulacağız. Sonrasında Rapti nehrinde kano turumuz olacak. Royal Chitwan parkını keşfetmek, vahşi su hayvanları ile karşılaşmak ve Chitwan ulusal parkındaki vahşi yaşama yakından tanıklık için Rapti Kano turu oldukça heyecan verici bir yoldur. Sonrasında ise – Doğa yürüyüşümüz (Orman yürüyüşü), Kuş gözlemciliği, Fil bakım ve besleme merkezi ziyareti yapacağız. Akşam – Tharu Kültürel Dansını göreceğiz.
AKŞAM YEMEĞİ
Geceleme otelimizde , Hotel Wildlife Camp 3 yıldızlı otel vb.
 
6.Gün CHITWAN - KATMANDU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası KATMANDU’ya döneceğiz. Varışı takiben  serbest saatlerimiz olacaktır. Geceleme Katmandu  otelimizde.
Otelimiz : Hotel Vaishali 4 yıldızlı otel vb.
 
7.Gün KATMANDU - KUVEYT - İSTANBUL 03:00 13:30
Gece saatlerinde 01:00'de Katmandu havalimanında check işlemlerimizi tamamlamış olacağız. Jazeera Airways tarifeli seferi ile uçuş gece sabaha karşı 03:00'te Kuveyt aktarmalı olarak  İstanbul'a hareket ediyoruz. İSTANBUL varış saatimiz 13:30 , Nepal Turumuzun sona ermesi.
 
 
NEPAL TURU UÇUŞ BİLGİLERİ
 
JAZEERA AIRWAYS Istanbul-Kuveyt 14:15-17:45
JAZEERA AIRWAYS Kuveyt-Katmandu 18:50-02:15 (varış ertesi gün)
 
JAZEERA AIRWAYS Katmandu-Kuveyt 03:00-06:10
JAZEERA AIRWAYS Kuveyt-İstanbul 09:35-13:30
 
HATIRLATMA
Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.
Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.210 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.420 Çocuk fiyatı$ 1.210
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.370 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.590 Çocuk fiyatı$ 1.370
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.360 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.580 Çocuk fiyatı$ 1.360

:: Jazeera Airways ile Istanbul-Kuveyt - Katmandu-Kuveyt -İstanbul Gidiş dönüş uçak bileti (20kg bagaj hakkı)

:: 3 Gece Katmandu'da 3/4* otellerde konaklama + [ 1 gece erken otele giriş ]

:: 1 Gece Pokhara 3* Pokhara Hotel vb. otelde konaklama

:: 1 Gece Chitwan'da Wildlife Camp lodge hotelde konaklama

:: Katmandu Şehir Turu

:: CHITWAN – MİLLİ PARKI ORMAN SAFARI

:: Phewa Gölü - Pokhara

:: Bhaktapur Durbar – Pashupatinath gezileri

:: 4 Akşam Yemeği

:: 2 Öğle Yemeği

:: Türkçe rehberlik Hizmeti

:: Zorunlu Seyahat Sigortası 

:: Vize Ücreti  (kolay vize-50 USD)

:: Dahil olduğu belirtilenler dışındaki öğle ve akşam yemekleri

:: Müze, ören yeri giriş ücretleri

:: Otel ekstraları

:: Yurtdışı Çıkış Harcı 

:: Tur Bahşişleri (Yerel Hizmetlerin TÜMÜ için ) kişi başı 75 USD dur.

Nepal vizesi, kolay vize ile tarafımızdan başvurularak alınabilmektedir. Vize ve hizmet bedeli ücreti 50 USD'dir.

(İki adet vesikalık fotoğrafınızı iletmeniz gerekmektedir)  
                                               

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

AŞI ZORUNLULUĞU

Ülkenin girişlerde herhangi bir aşı zorunluğu yoktur.

 

PARA BİRİMİ

Nepal para birim iNepal Rupisi (NPR)’dir. 

Yanınızda Euro (EUR) ve US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Nepal ile +2 saat 45dak. Fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Nepal’de 14.45’dir..

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Nepal  Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur

 

ELEKTRİK

Genelde 200-220 V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

 

ALIŞVERİŞ

Katmandu tam bir alış veriş cennetidir. El yapımı hediyelik eşyalar, outdoor kıyafetler, kaşmirler ile dönüşte ikinci bir bavulunuz olabilir.

 

E

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.