Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Nepal Hindistan Sri Lanka Turu
  • Nepal Hindistan Sri Lanka Turu
  • Nepal Hindistan Sri Lanka Turu
  • Nepal Hindistan Sri Lanka Turu
  • Nepal Hindistan Sri Lanka Turu

Nepal Hindistan Sri Lanka Turu

10 GECE 11 GÜN (2-12 Aralık 2024)

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile gidiş dönüşlü 10 gece 11 gün Nepal Hindistan Sri Lanka Turu. Beş yıldızlı otellerde konaklama, Türkçe rehberlik. 7 AKŞAM YEMEĞİ DAHİL!

$ 3.290’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
NEPAL HİNDİSTAN SRİ LANKA TURU
Katmandu -  Delhi - Jaipur - Agra - Kolombo - Pinnawala - Dambulla - Sigiriya - Kandy
 
BU TURUN FARKI
Aynı turda üç ülkeyi görme şansı
Türk Hava Yolları ile gidiş dönüş uçuşları
Beş yıldızlı otellerde konaklama
7 akşam yemeği dahil
 
 
PROGRAM
 
1. Gün İstanbul – Katmandu (02.12.2024 Pt)
Nepal Hindistan Sri Lanka Turu için 01:20  kalkışlı Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul Havaalanından Katmandu'ya uçuyoruz. Yerel saat ile 11:05 Katmandu’ya varışımızın ardından şehir merkezine hareket edeceğiz ve ardından panoramik şehir turumuza başlıyoruz. 
İlk durağımız Saray Meydanı olarak bilinen Durbar Meydanı. Bu meydanda UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş birçok bina ve tapınağı göre imkanına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Ardından Maymun Tapınağı da olarak bilinen, Budistlere ait Swyambhunath Tapınağını ziyaret edeceğiz. İçinde yüzlerce maymun bulunan tapınaktan şehrin panoramik manzarasını da görebileceğiz. Daha sonra Saray Meydanı olan Patan “Güzel Sanatlar Şehri” olarak anılan meydanı geziyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra otelimize transfer oluyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
Uçuş No: TK726 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 02 Aralık 2024 - Saat: 01:20 - Varış: Katmandu - Tarih: 02 Aralık 2024 - Saat: 11:05
 
2. Gün Katmandu (03.12.2024 Sa)
Kahvaltıdan sonra Katmandu’yu keşfetmeye devam ediyoruz. İlk olarak 1600 yıl önce Bagmati nehrinin kıyısında yapılan ve Tanrı Shiva’ya adanan Pashupatinath Tapınağını ziyaret ediyoruz. UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’ne alınmış tapınak gezimiz sonrası 100 metre çapı ve 40 metre yüksekliği ile Dünyanın en büyük Stupalarından (Stupa içine girilemeyen Budist Tapınağı anlamına gelir) biri olan da bilinen Bouddhanath Stupa’sını ziyaret edeceğiz. Sonrasında yüzyıllarca büyüsünü kaybetmemiş olan Bhaktapur Durbar meydanını gezip ara sokaklarda yürüyerek kendimizi adeta 17. yüzyılda Nepal Malla döneminde hissedeceğiz. Akşam yemeğimiz ve konaklama otelimizde.
 
3. Gün Delhi – Jaipur (04.12.2024 Ça)
Kahvaltının ardından Delhi uçumuz için havaalanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Delhi’ye uçuş. Havalimanından ayrılıp kahvaltımızı yapacak ve özel transfer aracımız ile Jaipur’a doğru hareket ediyoruz. Ardından Jaipur’un merkezinde bulunan Şehir Sarayı, astrolojik gözlem evi olan Jantar Mantar’ı ziyaret edecek ve Rüzgâr Sarayı’nın önünde fotoğraf molası vereceğiz. Gezimizin ardından otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’daki otelimizde.
 
4. Gün Jaipur (05.12.2024 Pe)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Jaipur’un 11 kilometre dışında bulunan ve 1728’e kadar o bölgenin başkenti olan Amber Kalesi’ni ziyaret gideceğiz. Jeepler ile bu meşhur kalenin bulunduğu tepeye çıkarken burada aynı zamanda aynalardan dolayı görkemli ışıltıya sahip Sheesh Mahal, diğer adıyla Zafer Salonu, Jai Mahal, Birla Tapınağı ve Kali Tapınağını da görme fırsatı yakalayacağız. Akşam yemeği ve konaklama Jaipur’daki otelimizde.
 
5. Gün Jaipur –Agra (06.12.2024 Cu)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Agra’ya doğru hareket edeceğiz ve yaklaşık 5-6 saatlik yolculuğumuz olacak. Agra’ya varışımızın ardından UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi’nde yer alan ve Dünyanın Yedi Harikasından birisi olan Tac Mahal’i keşfedeceğiz. Gezimizin ardından “Kızıl Kale”’ de olarak bilinen Agra Kalesi’ni ziyaret edeceğiz. Turumuzun ardından Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
 
6. Gün Agra - Delhi (07.12.2024 Ct)
Sabah kahvaltımızın ardından Delhi’ye hareket ediyoruz, Yeni Delhi’nin daha modern kısmında Hindistan’ın en yüksek taş kulesi olan Zafer Kulesi (Qutub Minar) görecek ve yorucu günün ardından otelimize gideceğiz. Akşam yemeği ve gecelemek için otelimize dönüyoruz.
 
7. Gün Delhi (08.12.2024 Pa)
Kahvaltımızın ardından şehir turumuz için hareket ediyoruz. Tarih boyunca pek çok hanedanlığın hüküm sürdüğü, anıtları ve mimarisi ile zengin bir şehir olmasının yanı sıra, beş yüz yıldan beri Yamuna nehri kıyısında yer alan ve sayısız şehrin doğup yok olduğu büyük bir anakent ve mezarlıklar şehri olan Delhi’nin eski şehir merkezini keşfedeceğiz. Gezimizde Şah Cihan tarafından kırmızı kum taşından sekizgen şeklinde yaptırılan Red Fort’u ve Hindistan’ın en büyük camisi olan Cuma Camisi’ni görerek devam edeceğiz. Daha sonra turumuza, Yeni Delhi’de Birinci Dünya Savaşı Anıtı India Gate, Başkanlık Sarayı, Narayan Tapınağı Parlamento ve Hükümet Binalarını gördükten sonra otelimize transfer oluyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize dönecek ve akşam yemeğimizi otelimizde alacağız. Geceleme ve akşam yemeği Delhi’deki otelimizde.
 
8. Gün Delhi – Kolombo – Pinnawala – Dambulla (09.12.2024 Pt)
Sabah kahvaltının ardından Sri Lanka’ya gitmek üzere havalimanına hareket ediyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin tamamlanmasının ardından Yerel Havayollarına ait uçak ile Kolombo’ya geçiyoruz. Havalimanına varışımızla birlikte alanda bizi bekleyen otobüsümüze geçiyor ve Dambulla’ya doğru yola çıkıyoruz. Yol üzerinde Pinnewala’da 1975 yılında kurulmuş olan dünyadaki ilk Fil Yetimhanesi’ni ziyaret edip, ormanda yaralı veya bebekken bulunmuş fillerin beslenme ve banyo yapışlarını izleyeceğiz. Ardından Dambulla’ya doğru yolculuğumuz devam edecek. Şehre varışımızla dinlenmek üzere otelimize geçeceğiz. Konaklama otelimizde..
 
9. Gün Dambulla – Sigiriya – Dambulla (10.12.2024 Sa)
Sabah kahvaltının ardından Dambulla'nın Altın Tapınağı olarak da bilinen Dambulla Mağara Tapınağı’nı keşfetmek üzere yola çıkıyoruz. Burası Sri Lanka'daki en büyük ve en iyi korunmuş mağara tapınağı kompleksidir. 1. yüzyılda mağara içine inşa edilmiş tapınağın içindeki heykel ve freskler Budha ve hayatı üzerine yoğunlaşmıştır. Gezimizin ardından bir başka antik kent Sigiriya’ya yola çıkıyoruz. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan ve adı Aslan Kayası anlamına gelen Sigiriya Kaya Kalesi adına yakışan görkemli bir kayalığın üstüne kurulmuştur. Kuruluşu M.Ö. 477 yılına dayanan antik kent, deniz seviyesinden 370 metre yükseklikte bulunmaktadır. Yemyeşil doğanın içinden yükselen, bölgeye kuş bakışı hâkim bu kaleyi hayranlıkla geziyor ve ardından otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde..
 
10. Gün Dambulla – Kandy – Kolombo (11.12.2024 Ça)
Kahvaltının ardından ülkenin ortasına Kandi’ye ulaşıyor ve şehri keşfe çıkıyoruz. Merkezde Kandy gölünün etrafında keyifli bir yürüyüş yaptıktan sonra Budistlerin hacı olmak için ziyaret ettikleri Diş Tapınağı’nı ziyarete gidiyoruz. 4.yüzyılda Budha’nın dişi Sri Lanka’ya getirildikten sonra inşa edilen bu kutsal tapınak, Sri Lanka’nın en önemli yerlerinden olarak bilinmektedir. Sonrasında Kolombo’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben otelimize geçiyoruz. Konaklama otelimizde..
 
11. Gün Kolombo – İstanbul (12.12.2024 Pe)
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zamanımız olacak. Daha sonra dönüş uçuşumuz için havalimanına transfer olmadan önce Kolombo panaromik şehir turumuzu yapacağız. Ardıdnan İstanbul uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Türk Havayolları tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. İstanbul’a varışımız ile birlikte turumuzu noktalıyoruz. Başka bir turumuzda görüşmemiz dileği ile.
 
Uçuş No: TK733 (Türk Havayolları) - Kalkış: Kolombo - Tarih: 12 Aralık 2024 - Saat: 21:55 - Varış: Istanbul - Tarih: 13 Aralık 2024 - Saat: 04:35
 
OTELLER
KATMANDU 5***** Aloft Hotel vb.
JAIPUR 5***** Rivatas Hotel vb.
AGRA 5*****  Ramada Plaza vb.
DELHI 5***** ITC Welcome hotel Dwarka vb.
DAMBULLA 5***** Occidental Paradise  vb.
KOLOMBO 5***** Cinnamon Grand Colombo vb.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.290 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.080 Çocuk fiyatı$ 3.240

:: Türk Havayolları tarifeli seferi ile Istanbul - Katmandu gidiş ve Kolombo – Istanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri ve bu bilete ait vergiler

:: Yerel Havayolları ile Katmandu – Delhi, Delhi – Kolombo iç hat uçuş biletleri ve bu bilete ait vergiler (yerel havayollarının müsaitliğine göre bazı uçuşlar aktarmalı gerçekleştirilebilir)

:: Şehirler arası tüm otobüs yolculukları

:: Katmandu’da 2 gece, Delhi’de 2 gece, Jaipur’da 2 gece, Agra’da 1 gece, Dambulla’da 2 gece ve Kolombo’da 1 gece olmak üzere toplamda 10 gece kahvaltı dahil konaklama

:: 7 akşam yemeği

:: Katmandu, Delhi, Jaipur, Agra, Kolombo ve Dambulla panoramik şehir turları

:: Taj Mahal gezisi giriş ücreti

:: Amber Kalesi ve Agra Kalesi giriş ücretleri

:: Delhi’de geleneksel çekçekler (rikşa) ile tur

:: Pinnewala’da dünyadaki ilk Fil Yetimhanesi’ni ziyareti

:: Dambulla'nın Altın Tapınağı, Sigiriya Kaya Kalesi ve Kandy Diş Tapınağı ziyaretleri

:: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

 

:: Yurtdışı çıkış fonu 

:: Nepal Vizesi (Tüm pasaportlar için gerekmektedir)

:: Hindistan Vizesi (Tüm pasaportlar için gerekmektedir)

:: Sri Lanka Vizesi (Tüm pasaportlar için gerekmektedir)

:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Opsiyonel  turlar

:: Kişisel harcamalar

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

Hindistan, Nepal ve Sri Lanka tüm pasaportlara vize uygulamaktadır.

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

Hindistan vizesi için şahsi olarak konsolosluğa gidilmesi gerekiyor.

 

Nepal vizesini hem konsolosluktan hem de havalimanından ülkeye girişte alabilirsiniz.

 

Sri Lanka vizesi 30 güne kadar turistik amaçlı seyahatlerde vize www.eta.gov.lk internet adresinden veya ülkeye girişte sınır kapılarından alınabilmektedirler. 

(Kapıda Kolay vize ücreti 60 USD (Önceden online elektronik  başvurusu ile 50 USD'dir))

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 25 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz. 

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul-Katmandu 07 saat 20 dk

Kolombo-İstanbul 11 saat 20 dk

 

PARA BİRİMİ

Nepal para birim Nepal Rupisi (NPR)’dir. 

Hindistan para birimi Hint Rupisi (INR)’dir. 

Sri Lanka’nın para birimi Sri Lanka Rupi’sidir.

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Hindistan ile Türkiye arasında +2 saat 30 dakika fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Hindistan’da 14.30’dur. Nepal ile +2 saat 45 dakika fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Nepal’de 14.45’tir. Sri Lanka ile Türkiye arasında +3 saat 30 dakika fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken ülkede de saat 15.30’dur. 

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, sort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. 

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Hindistan Mutfağı bizim damak zevkimize yakındır. Yemeklerimizi otelimizde ve en iyi restoranlarda alacağımız için hiçbir sorunla karşılaşmayacaksınız ayrıca gideceğimiz her yerde kapalı şişe suyu temin etme imkânımız olacaktır. Asla açıkta satılan yiyecekleri ve musluktan akan suyu tüketmemeliyiz. Konaklayacağımız oteller sağlık bilgisi bakımından üst düzey tesisler olduğundan bu riskler minimumdur. 

 

ELEKTRİK

Genelde 200-220V kullanılıyor. Hindistan’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Birçok priz tipine bizim kullandığımız iki pimli fişler uymaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir.

 

ALIŞVERİŞ

Yeni Delhi’de alışveriş yapılabilecek en önemli mekanlardan biri The Central Cottage Industries Emporium. Birçok şubesi bulunan bu mağazalar zinciri sabit fiyatlarla müşterilerine hizmet veriyor. Ağaç oymaları, bakır işlemeli eşyalar, biblolar, kumaşlar ve hatta mobilyalar çok uygun fiyata alınabilir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Acenta, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acenta, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.