Nepal Bhutan Turu

7 GECE 9 GÜN

DEEPNATURE operatörlüğünde uzmanından Nepal Bhutan Turu. Deneyimli ekibimiz ile Butik Nepal Bhutan turları. Katmandu, Paro ve Thimphu şehir turları ile Chitwan Milli Parkı'nda Fil Safari, Jungle Yürüyüşü ve Kano Safari programları dahil 7 gece 9 günlük program. Türk Hava Yolları ile direk uçuş, Türkçe rehberlik. Nepal ve Bhutan Turları Uzmanı DEEPNATURE ile bu iki güzel ülke sizleri bekliyor. NEPAL VE BHUTAN'I NEPAL VE BHUTAN TURLARI UZMANI DEEP NATURE İLE GEZİN, FARKI YAŞAYIN.

$ 3.799’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Nepal Bhutan Turu
 
1. GÜN  : İSTANBUL  – KATMANDU
Turumuz 18:00'da İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Saat 20:15'te Türk Hava Yolları tarifeli direkt seferi ile Katmandu'ya uçuyoruz. Uçuş yaklaşık 7 saat.
 
2. GÜN : KATMANDU
Nepal’e tahmini olarak yerel saat ile 06:15'te varıyoruz. Pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından havalimanında karşılanıyor ve özel aracımız ile otele geçiyoruz. 12:00'ye kadar istirahatin ardından Nepal’in  başkenti Katmandu’daki şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turunda ilk durağımız Saray Meydanı olarak bilinen Durbar Meydanı. Bu meydanda UNESCO tarafından Dünya Mirası ilan edilmiş bir çok bina ve tapınağı göre imkanına sahip olacak ve mimarisine hayranlık duyacağız. Ardından Hindu Tanrıçası Durga’nın yaşayan reenkarnesi olarak kabul edilen Kumari’nin bulunduğu Kumari Chowk’u ziyaret edeceğiz. Daha sonra Nepal Turizminin kalbinin attığı Thamel’i gezeceğiz. Burada , el sanatları ve hediyelik eşya  satan dükkanlar ile butik kafeleri bulabilirsiniz. Sonrasında otele dönüş. Akşam yemeği  ve konaklama otelimizde.
 
3. GÜN  KATMANDU - PARO - THIMPHU
Sabah kahvaltı sonrası Katmandu Havaalanına transfer ve pasaport gümrük işlemlerinin tamamlanmasının ardından Katmandu-Paro seferi ile Bhutan'a uçuş. Bhutan'da Paro Havaaalanında bekleyen aracımız ve Bhutanlı yerel rehberimizle  buluştuktan sonra Thimphu'ya hareket ediyoruz. Thimphu Budist Tapınağı, Buddha Heykeli, Eski şehir, El Sanatları Merkezi ve Changangkha Lhakhang Manastırını kapsayan gezi programının ardından otele yerleşme. Konaklama Thimphu'da.
 
4. GÜN  PUNAKHA   
Sabah kahvaltı ardından Punakha'ya doğru hareket ediyoruz. Himalayalar arasında eşsiz güzellikteki manzaralar arasından geçerek yaklaşık üç saat yolculuk yaptıktan sonra ulaşacağımız Punakha'da önemli Budist tapınakları Punakha Dzong ve Chimi Lhakhang göreceklerimiz arasında yer alıyor. Ülkedeki en eski ve ikinci en büyük Dzong olan görkemli Punakha Dzong'un ve konsol köprüsünün nefes kesici manzaralarını çok beğeneceğinize eminiz. Gezinin ardından Thimphu'ya döneceğiz. Burada dünyanın en büyük Buda heykellerinden birini görmek için gideceğimiz Kuensel Phodrang'ın ardından programımızı tamamlayarak Paro'ya hareket ediyoruz. Yaklaşık 4,5 saat yolculuk bizi bekliyor.
Konaklama Paro'da
 
5. GÜN PARO - TIGER NEST MANASTIRI
Sabah kahvaltı sonrası erken hareketle 2880 m. yükseklikte bir kaya bloğu kenarına kurulmuş olan, Bhutan'ın simgesi Tiger Nest Manastırına yürüyüşe başlayacağımız yere doğru yaklaşık 2 saatlik yolculuk yapıyoruz. Çam kokuları eşliğinde harika manzaralar sunan yürüyüş parkuru patika ve toprak yol şeklinde, Manastır'a yürüyüş süresi yaklaşık 3,5 saat. Dönüş 2 saat kadar sürüyor. Yürüyüş esnasında 3000 metre yüksekliğe kadar çıkıyoruz. Parkur yokuş yukarı olduğundan kondisyon gerektirmektedir. Tiger Nest Manastırında Budist rakipler ve öğrenciler bulunuyor. Guru Rinpoche'nin buraya bir kaplanın sırtında geldiği ve bu manastırda meditasyon yaptığı söylenir, bu nedenle buraya Kaplan Yuvası denir. Yapının şahin yuvası gibi konumu, manzarası ve mimarisi ziyaretçilerini fazlasıyla etkilemekte. (Dileyen misafirlerimiz manastıra yürüyüş parkurunun yarısında bulunan restorana kadar yürüyüp orada Tiger Nest Manastırı manzaralı sandalyelerde oturup çay, kahve içebilirler ve gurubun dönüşünü bekleyebilirler. Bu durumda çıkış ve iniş toplam 3 saat civarı yürüyüş olacaklardır) Tiger Nest Manastırının görülmesinin ardından dönüşe geçiyoruz, parkurun ortasında bulunan restoranda öğle yemeğinin ardından inişe devam ediyoruz ve aracımızla buluşarak Paro'ya gidiyoruz. Paro Dzong  ile 7. yüzyıldan kalma Kyichu Tapınağının görülmesinin ardından otele yerleşme. Konaklama Paro'da.
 
6. GÜN PARO - KATMANDU - NAGARKOT
Sabah kahvaltı sonrası Paro Havaalanına transfer ve pasaport, gümrük işlemlerinin ardından Paro -Katmandu uçuşu. Katmandu Havaalanında bekleyen aracımızla buluşma ve Katmandu yakınlarında bulunan, Himalayalar manzaralı dağ köyü Nagarkot'a hareket. Nagarkot'ta yeşilin ve manzaranın keyfini çıkarıp, dinleniyoruz. Hava şartları müsait olursa görebileceğimiz Everest'i de kapsayan Himalayalar zirveleri manzarası unutulmaz bir deneyim olacaktır. Konaklama Nagarkot'ta.
 
7. GÜN  NAGARKOT - CHITWAN MİLLİ PARKI
Sabah kahvaltı sonrası Nagarkot'tan ayrılarak Katmandu'ya dönüyoruz. Çarşıda alışveriş için iki saat serbest zaman ve öğle yemeği molası ardından Chitwan Milli Parkı 'na doğru yola çıkıyoruz. Öğleden sonra bölgeye ulaşarak konaklayacağımız tesise geçiyoruz. Odalara yerleşme ve akşam sonra dilerseniz yerel danslar gösterisini izleyebilirsiniz. Konaklama Chitwan'da.
 
8. GÜN  CHITWAN MİLLİ PARKI
Öğleden sonraya kadar Chitwan'dayız. Gün içerisinde kano safari, fil safari, jungle yürüyüşü gibi milli park aktivitelerine katılıyoruz. Öğleden sonra Katmandu'ya dönüş. Konaklama Katmandu'da.
 
9. GÜN KATMANDU - İSTANBUL
Erken saatte otelden check out yaparak havaalanına transfer oluyoruz. 07:35 kalkışlı Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile  İstanbul’a uçuyoruz.  12:50'de İstanbu Havalimanına varış ve  Nepal Bhutan Turu sonu.
 
OTELLER
 
KATHMANDU 2 GECE
4* Grand Hotel vb.
http://www.grandhotelnepal.com/
 
CHITWAN MİLLİ PARKI  1 GECE
4* Jungle Villa Resort vb.
http://junglevillaresort.com/
 
NAGARKOT 1 GECE
4* Club Himalaya Hotel vb.
http://www.clubhimalaya.com/
 
THIMPHU 2 GECE
4* City Hotel vb.
http://www.cityhotelthimphu.com/
 
PARO 1 GECE
Himalayan Tashi Phuntshok Hotel vb.
http://www.hhlbhutan.com/tashi-phuntshok-hotel-paro/
 
Not:  Nepal Bhutan Turu programımızda dönemsel olarak anlaşmalı kredi kartları ile peşin fiyatına taksit kampanyası mevcut olabilmektedir. Taksit sayıları, kampanyalara, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanya detaylarını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Nepal Bhutan Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Nepal Bhutan Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Nepal Bhutan Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.799 Ek yatak$ 3.799 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.299 Çocuk fiyatı$ 3.499

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul-Katmandu / Katmandu-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
:: Havalimanı vergileri
:: Bölgedeki ulaşım ve transferler
:: Katmandu-Paro / Paro-Katmandu ekonomi sınıfı uçak bileti
:: İlk gün Katmandu'da otele erken giriş
:: 2 gece Katmandu'da 4* Grand Hotel vb. otelde konaklama
:: 2 gece Thimphu'da 4* City Hotel vb. otelde konaklama
:: 1 gece Paro'da Himalayan Tashi Phuntshok Hotel vb. otelde konaklama
:: 1 gece Nagarkot'ta 4* Club Himalaya Hotel vb. otelde konaklama
:: 1 gece Chitwan'da 4* Jungle Villa Resort vb. bungalow lodge'da konaklama
:: 7 sabah kahvaltısı
:: Set menü 7 akşam yemeği
:: Chitwan'daki konaklamalar esnasında öğle yemekleri
:: Chitwan'daki milli park aktiviteleri (kano safari, jungle yürüyüşü, fil safari)
:: Bhutan vizesi
:: Yollarda ödenen ücretler
:: Tükçe bilen tur lideri
:: Yerel rehberlik hizmetleri
:: Ulusal park giriş ücretleri
:: Program dahilindeki tüm geziler
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Chitwan dışındaki günlerde öğle yemekleri

:: Akşam yemeklerindeki içecekler

:: Nepal vizesi (25 USD) (havaalanında alınıyor)

:: Geleneksel rehber ve şoför bahşişleri 

:: Yurtdışı çıkış harcı 

:: Kişisel harcamalar 

NEPAL VİZESİ HAKKINDA
Nepal vizesi, Katmandu Havaalanında ülkeye girişte alınabilmektedir. Vize ücreti yaklaşık 25 USD'dir. (yanınızda iki adet vesikalık fotoğraf bulundurmanız gerekmektedir)

BHUTAN VİZESİ HAKKINDA 
Bhutan için vizenizin takibini biz yapacağız. Bu vizenin ücreti tur ücretine dahildir. Tur hareketinden en az 3 ay önce vize başvurularınızın yapılması gerekmektedir. Vize başvurularınız için pasaport fotokopinizi ve dört adet fotoğrafınızı bize ilettiğinizde biz işlemleri başlatabiliriz.          

PCR TEST GEREKSİNİMİ

Tüm yolcular, varıştan önceki 72 saat içinde alınan bir negatif Covid-19 PCR testi sunmalıdır.

Koronavirüs (COVID-19) aşısının iki tam dozunu aldıktan 14 gün sonra Nepal'e gelen kişiler bunu resmi evrakla ispat etmeleri halinde karantinadan muaf tutulur.

HAREKET VE KONTENJAN HAKKINDA
Turumuz 12-25 kişi arası katılımcıyla gerçekleşmektedir. Afişe fiyatlarımız sınırlı uçak bileti kontenjanımızla geçerlidir. Kontenjan dolması ardından fiyatlar revize olacaktır. Turun tarafımızdan iptali halinde, ödemesini yapmış kayıtlı müşterilere tur hareketinden 10 gün öncesinde bildirim yapılır.

not: Nakit ödemeli rezervasyonlarda rezervasyon aşamasında %50 ödeme, kalan %50 ödeme de turdan 3 ay öncesine kadar tamamlanacak şekilde kesin rezervasyon alınabilmektedir. Bu ödeme şeklinde erken rezervasyon indirimi uygulanmaz.
 
REHBERLİK HİZMETİ HAKKINDA
Bu turumuzda Türkçe bilen tur lideri ve gerekli yerlerde İngilizce bilen yerel rehberler grubumuza eşlik eder.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 14 yorum var.

Nepal bhutan tibet, bu meşakkatli turu iyi organize eden tüm deepnature ekibine teşekkür ederiz.
İbrahim

Turumuz (nepal bhutan tibet) yoğun ama keyifli geçti. tibete daha fazla vakit ayrılması bundan sonraki turlarınızda yerinde olur. Yerel rehberiniz rahat bir arkadaş ama iyi niyetli. tur liderimiz ise işini iyi yapan, gayretli biri. Genel olarak memnun kaldığımız bir tur oldu.
Ümran

Bhutan hayal ettiğimden de güzel bir ülke çıktı. Nepal kaotik olsa da güzel. Turumuz güzel planlanmış, biz ziyadesiyle memnun kaldık. Rehber özgecan bilgili, saygılı ve sempatik. Kendisine teşekkür ederiz.
Ferruh

Organize ve planlı nepal bhutan turu için DEEPNATURE ve tüm ekibe teşekkür ederiz.
Necla

Bu DEEPNATURE ile 4. turum oldu. Gökhan Bey'in tavsiyesi ile Nepal turuna katıldım. İyi ki de katılmışım dedim hakikaten nepal görülmesi gereken bir ülke, kültür. Rehber özgecan beyin anlatımları ve sevecenliği ile güzel bir gezi oldu. Turda çok kişi yoktu, iyi oldu. İnternet aramalarımız, alışveriş pazarlıklarımız ile unutulmaz bir seyahat oldu. Bir sonraki hedefim vietnam kamboçya. Giderek asyanın doğusuna yol alıyorum ))
Ayşe

Nepal turu araştırırken bulduğum bir firma olarak daha önce adınızı duymamıştım. Biraz şüphem vardı ama her şeyden çok memnun kaldım. Başarılı bir rehber ile çok güzel tur oldu.
Emine

Rehber özverili ve mükemmel olunca, her şey çok güzel oluyor. Çok keyifli bir tur oldu, teşekkürler.
Nedim

Nepal çok güzel bir ülke, güzel de gezdik. Bunda rehberimiz özgecan beyin katkısı çok, kendisine teşekkür ederiz. Tur programını yazılı olarak tur öncesi dağıtırsanız daha iyi olur kanaatindeyim.
Ayhan

Rehberimizin bölgeyi iyi bilmesi ve özverisi nedeni ile sorunsuz ,güzel ve zevkli bir tur oldu. Otel seçimleri çok iyiydi. Program iyi. Gökhan Bey e teşekkürler.
Sevim

Tur rehberimizden çok memnun kaldık. Teşekkür ederiz.
Kemal - Münevver

Her şey güzeldi. Tur içeriği, otel ve rehber seçimi hepsinden memnun kaldım. Teşekkürler
Nevra

Tur programdaki gibiydi. Her şey güzeldi. Kısa ve keyifli bir tur oldu. Rehberimize teşekkürler.
Yasemin

Rehber mükemmel (bilgi-davranış-yaklaşım). Tur programı iyi ama bir kaç yer çıkarılıp yada 1 gün daha fazla olup Pokara da eklenebilirdi. Orayı da görmek isterdim. Ben ilk kez yurtdısında tur ile gezdim, keyifliydi. Az kişi ile tur yapılması sorun olmamasına ve zevkli bir organizasyon olmasını sağladı.
Ercan

Nepal turundan çok memnun ayrılıyoruz. Gökhan Bey'in yönetiminde ve bilgileriyle çok güzel bir tur yaşadık. Ayrıca misafirlerin uyumlu olmaları ayrıca güzeldi. Çok teşekkürler...
Gülşah

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive