Mısır Turu

4 GECE 5 GÜN

Deneyimli rehber eşliğinde Mısır Turu. Kahire & Hurghada. Türk Hava Yolları ile uçuşlar, 4 yıldızlı otellerde konaklama

$ 849’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Mısır Turu
 
Kahire & Hurghada
 
MISIR TURU PROGRAM

1.Gün İSTANBUL – KAHİRE 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde saat 03:30'da buluşup, bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile 06:35'te Kahire’ye hareket ediyoruz. Yerel saatle 07:50'de Kahire Uluslararası Havalimanı’na varışımızı takiben alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile şehir turu yapmak üzere alandan ayrılıyoruz. Panoramik Kahire şehir turumuza başlıyoruz.  Eski şehir merkezi, Mohamed Ali Cami, Sedat’ın Anıt Mezarı, Baron Sarayı, El Tahrir Meydanı, Nil boyunca uzanan şehir merkezive Han El Halil Bazaar göreceğimiz yerler arasındadır. Tur bitimi otelimize transfer olacağız. Geceleme otelimizde.   
 
2. Gün KAHİRE
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenleyeceğimiz öğle yemekli Gize Piramitleri & Sfenks (kişi başı 105 USD)  turuna katılabilirler. İlk durağımız Dünya’nın yedi harikasından birisi olan ve isimlerini yaptıran firavunlardan almış Keops, Kefren ve Mikerinos piramitleri olacaktır. Binlerce yıl önce yapılan ve gizemlerini hala koruyan bu  3 piramit, aralarında Pisagor üçgeni olacak şekilde tasarlanmıştır.  Pisagor’dan yıllar önce yapılan bu piramitler Mısırlıların çok gelişmiş matematik ve geometri bilgileri olduğunu göstermektedirler. Gizemli piramitleri gezdikten sonra  kafası Firavun,  gövdesi aslan şeklinde olan , doğan güneşi ve firavun için yeniden dirilişi temsil eden Sfenks’i  göreceğiz. Pençelerinin arasında tapınak bulunan, “yaşayan heykel”  Sfenks’i gezdikten sonra  serbest zaman verilecek.  Öğle yemeğimizi yerel bir restoranda tur esnasında alacağız. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Konaklama otelde.
 
3. Gün KAHİRE - HURGADA 
Kahvaltının ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlayarak özel aracımız Hurgada’ya doğru yola çıkıyoruz. Hurgada’ya varışımız ile birlikte dinlenmek üzere otele transferimiz gerçekleşecek. Akşam yemeği ve konaklama otelde. 
 
4. Gün                HURGADA
Kahvaltının ardından tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Luksor (Krallar Vadisi & Karnak Tapınağı & Hatşepşut tapınağı) öğle yemekli turuna (kişi başu 165 USD) katılabilirler. Turumuza öncelikle Firavunları ve güçlü asillerin gömülmesi amacıyla inşa edilen mezarların bulunduğu Krallar Vadisi keşfederek başlıyoruz. Kralların eşyaları çalınmaması için ve ölümsüzlüklerin keyfini çıkarabilmek için son dönem firavunları mezarlarını bu vadinin içerisine yaptırmışlardır. Krallar Vadisi gezisinin ardından ilk kadın firavun Hatşepsut anısına yaptırılan Hatşepşut Tapınağını da göreceğiz. Kraliçe Hatşepsut’a ait mezar tapınaklarının en eskisi Hatşepşut’u gezdikten sonra da  dünyanın en geniş tarihi yapısı olan Karnak Tapınağı’nı yakından görmek üzere yola çıkıyoruz. 20 metre yüksekliğinde kerpiç kaplama duvarlarla çevrili olup, içerisinde bir çok tapınağı barından bu ihtişamlı yapı, Mısır’ın tarihi ve mitolojisi hakkında önemli bilgiler vermektedir. Yapımı 2000 yılından fazla süren ve her firavunun  kendinden önceki firavunun tapınağa yaptığı eklemelerden daha fazlasını yaptığı bu görkemli yapıyı gezerken kendimizi küçücük hissedeceğiz. Öğle yemeğimizi turumuz esnasında yerel bir restoranda alacağız. Tur bitimi Hurghada’da bulunan otelimize dönüyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelde. Transfer saatimize kadar odalarımızda dinleniyoruz. 
 
5. Gün              HURGADA – İSTANBUL 
Gecenin ilerleyen saatlerinde otelden check out yapıp havaalanına doğru yola çıkacağız. (Kahvaltımız box olarak verilecek). Bilet, pasaport ve bagaj işlemlerimizin ardından Türk Hava Yolları’nın 04:55 tarifeli uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Bir sonraki turumuzda buluşmak üzere.
 
MISIR TURU UÇUŞ BİLGİSİ
Gidiş: TÜRK HAVA YOLLARI  TK690    İstanbul      06.35    -  Kahire   07.50         
Dönüş: TÜRK HAVA YOLLARI  TK703    Hurgada    04.55    -  İstanbul 08.50

OTELLER
KAHİRE // 4** ** Hotel Oasis Resort Cairo vb.
HURGHADA // 4**** Hotel Zya Regina vb.
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 849 Ek yatak$ 849 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.044 Çocuk fiyatı$ 799
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 894 Ek yatak$ 894 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.099 Çocuk fiyatı$ 844

:: Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Kahire gidiş, Hurgada – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Kahire  4* otelde 2 Gece kahvaltı dâhil konaklama

:: Hurgada’da  4* otelde 2 Gece her şey dâhil konaklama

:: Kahire şehir turu

:: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri

:: TÜRSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Yurtdışı çıkış harcı 

:: Vize hizmeti 

:: Programda belirtilen ekstra turlar

:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Kişisel harcamalar

:: Ek bagaj ücretleri

:: Covid-19 Sigortası 

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

 

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEKTEDİR.

Umumi Pasaport : Vize gerekli

Yeşil Pasaport : Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu : Vize gerekli değil

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

VİZE BAŞVURUSU İÇİN GEREKEN EVRAKLAR
2 ADET ARKA FON BEYAZ RESİM
EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT
İNGİLİZCE GÖREVİNİ GİDİŞ AMACINI BELİRTEN ANTETLİ KAĞIDA DİLEKÇE
NUFUS CÜZDAN FOTOKOPİSİ

 

SIKÇA SORULAN SORULAR & HATIRLATMALAR

 

KATILIM

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

SAĞLIK

Mısır’a girişlerde Türk vatandaşlarına herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Geziniz boyunca musluk suyu içmemenizi yalnızca ilk kez sizin tarafınızdan açılacak şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul-Kahire     : 02 sa 15 dk

Hurgada-İstanbul    : 02 sa 15 dk

 

PARA BİRİMİ

Mısırın para birimi Mısır Poundu (EGP)’dur.

Yanınızda USD (EUR) ve US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Mısır arasında -1 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Mısır’da 11.00’dır.

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.

 

KIYAFET & GEREKLİ EŞYALAR

Ülkede camilere ve kiliselere girerken şort, etek, omuzları açıkta bırakan kıyafetler, vücudu saran giysiler giymekten kaçınılmalıdır. Kadınların yanına ince bir şal veya eşarp almalarını öneririz. Ayrıca şapka veya güneş gözlükleriniz var ise ibadethane içinde bulunduğunuz sürece kullanmamanız gerekmektedir. Hem erkek hem de kadınların bir camiye girerken ayakkabılarını çıkarmaları gerekmektedir.

 

YEMEK

Mısır da birçok deniz kenarında olan ülkeler gibi balık restoranları ve balık pazarları ile doludur.

 

ELEKTRİK

Mısır’da elektrik 220/230 volttur ve C tipi ikili ince yuvarlak ve F tipi ikili kalın yuvarlak prizler kullanılmaktadır

 

ALIŞVERİŞ

Yöreye özgü el işi ve hediyelik eşyalar alabilirsiniz

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acentamız sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Acentamız, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acentamız, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler

 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acentamız sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive