Meksika Guatemala Honduras Turu

9 GECE 12 GÜN (15-26 Kasım 2022 / 21 Ocak-1 Şubat / 6-17 Mart 2023)

Bölge Uzmanı ekip tarafından hazırlanmış programla, deneyimli rehber eşliğinde Meksika Guatemala Honduras Turu

$ 3.360’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Meksika Guatemala Honduras Turu

BULUŞMA BİLGİSİ
 
İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA SAAT 23:00
[ Tur hareket tarihinde , Uçuş saat gece yarısını geçe 02:15 olduğu için, tarih olarak dikkat ediniz ] 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş terminalinde saat 23:00 ‘de buluşma. Bilet ve pasaport işlemlerinden sonra TÜRK HAVA YOLLARI uçuşu ile Havana’ya yolculuğumuza başlıyoruz. Geceleme uçakta olacaktır.
 
TUR PROGRAMI
 
1. GÜN / ISTANBUL- CANCUN 02:15 12:10
Yerel saat ile 12:10’de Cancun’a varışımızın ardından havalimanında bizi bekleyen özel aracımız ile buluşuyor ve konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Meksika’nın en kuzeyinde Yukatan Yarımadası’nın en ucunda yer alan ve Karayip Sahillerinin en keyifli şehirlerinden olan Cancun’a varışımızın ardından konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz. Geceleme Cancun’da otelimizde.
OTELİMİZ : LA QUINTA BY WYNDHAM GARDEN VB.
 
2.GÜN / CHICHEN ITZA TURU
Sabah kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Tam Gün Turumuz var. Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir Chichen Itza ‘yı ziyaret edeceğiz. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı Chac Mool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. ÖĞLE YEMEĞİ yerel restoranda alınacak. Chichen Itza gezisinin ardından Cancun’ a dönüyor ve otelimize transfer oluyoruz.
OTELİMİZ : LA QUINTA BY WYNDHAM GARDEN VB.
 
3.GÜN / CANCUN - FLORES (GUATEMALA) ( UCUS ) 07:40 – 08:30
Bu sabah erken saatlerde Guatemala Flores’e olan uçuşumuzu yapmak için havalimanına transfer oluyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından yerel havayolları ile uçuşumuza başlıyoruz. Flores’ e varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımız ile Guatemala ‘nın en ünlü tarihi dokusunun bulunduğu TİKAL MİLLİ PARKINA ziyarete gideceğiz. Maya Uygarlığının başyapıt kentlerinden olan ve en iyi korunmuş ihtişamlı tapınakları ile halen her gün binlerce yabanacı turisti bölgeye çeken, TİKAL ‘i ziyaret edeceğiz. Tikal, bugünkü Guatemala'daki yağmur ormanlarındaki Peten ilinin kuzeybatısında bulunan en büyük Maya kenti ve tören merkezidir. . Ziyaretimizin sonunda yeniden Flores’ e döneceğiz, vaktimiz el verirse PETEN GÖLÜNDE bir tekne turu da yapacağız. Geceleme Flores’de otelimizde.
OTELIMIZ:VILLA DEL LAGO VB.
 
4. GÜN RIO DULCE –IZABAL GÖLÜ
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Guatemala’nın yağmur ormanları ve Göller- Lagünler bölgesine gidiyoruz. ‘’ RIO DULCE ‘’ Tabiyatın içerisinde, ormanın yanı başında, Lagün bölgesine yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecektir. Butik otelimize yerleşliyoruz, daha sonra aktivitelerimize başlayacağız. IZABAL GÖLÜ denize bağlantısı olan dev bir göldür (Lagün). Yağmur Ormanları ve doğal yaşamı tam yerinde görmek için Guatemala’da en çok ziyaret edilen yerlerin başında gelen bir yöredeyiz. RIO DULCE de Izabal Gölünde bir tekne turumuz olacaktır. Daha sonra kolonial dönemden kalma Castillo de San Felipe ( Felipe Kalesi ) ziyaret edilecektir. AKŞAM YEMEĞİ otelimizde alınacak. Geceleme RIO Dulce’de.
OTELİMİZ : BANANA PALMS HOTEL VB.
 
5.GÜN / COPAN [ HONDURAS ] - COPAN PARK
Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz, istikametimiz HONDURAS. Guatemala’dan çıkış ve Sınır noktasında giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra hiç vakit kaybetmeden Honduras’ın en önemli Milli Parkı olan COPAN PARK ‘ı gezmek için yola çıkıyoruz. Mayaların bir başka efsane kenti olan, Heykel traşları ve el sanatları ile meşhur kenti COPAN ‘ı ziyaret edeceği bugün insanların yaşadığı küçük ve şirin Latin Amerika kasabasını daha yakından tanıma imkanımız olacak. Bu gece bu kasabada konaklıyoruz. Honduras’ın de Kahve ve puroları ile ünlü olduğunu unutmayın. Fırsat buldukça çok hesaplı fiyatlar ile alış veriş yapabilirsiniz. AKŞAM YEMEĞİ otelimizde alınacaktır. Geceleme Copan’ da.
OTELİMİZ: PLAZA MAGDELENA VB.
 
6. GÜN / COPAN - GUATEMALA CITY – ANTIGUA
Bu sabah saat 06:00’da otelimizden ayrılıyoruz ce yeniden Guatemala’ya giriş yapıyoruz. 265 km mesafemiz olan  ANTIGUA Guatemala  yolculuğumuz olacak. Şehre varışımızı takiben, kısa bir Panaromik şehir turu yapacağız. Yürüyerek yapacağımız bu turda tarihi koloniyal şehri keşfecdeceğiz. Fotoğraf çekmek için bol bol vaktimiz ve enfes kareler yakalayacağız. daha sonra  , kolonial mimarisi ile göz  dolduran Eski başkentte serbest saatlerimiz olacaktır.  Geceleme Antigua’da otelimizde.
OTELIMIZ: HOTEL CAMELIASS INN VB
 
7.GÜN / ANTIGUA – ATITLAN GÖLÜ
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası kolonial mimarisi ile göz dolduran Eski başkentte yürüyerek gerçekleştireceğimiz bir şehir turumuz olacak. Rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zamanımız olacak. Sonrasında bizi bekleyen aracımız ile Panahajcel şehrine doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte otelimize transfer oluyoruz. Otelimize giderek eşyalarımızı bıraktıktan sonra Atitlan gölü kenarında yer alan bu güzel şehirde çevre gezilerimizi yapıyoruz. Atitlan gölünde kısa bir tekne turumuzda olacak. Akşam yemeğimizi yerel bir restoranda aldıktan sonra konaklayacağımız otelimize giriş işlemlerimizi yaparak dinlenmek üzere odalarımıza yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : REGIS HOTEL SPA VB.
 
8.GÜN / GUATEMALA CITY – MEXICO CITY (uçuşu) 17:35 – 19:45
Bugün Guatemala ‘da son günümüz, öğleden sonra Guatemala City havalimanına geçiyoruz ve saat 17:35’de Meksika yerel havayolları ile MEXICO CITY uçuşumuzu yapacağız. Saat 19:45’de Mexico City’ye ulaşıyoruz. Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz. Kısa bir dinlenmenin ardından rehberimiz eşliğinde, Meksika denilince akla gelen MARIACHI MÜZİSYENLERİNİ dinlemek, eğlenmek ve latin sokak danslarını izlemek için otelimize yürüme mesafesinde olan GARİBALDİ MEYDANINA gideceğiz. Geceleme Mexico City’de otelimizde.
OTELİMİZ : HAMPTON BY HILTON VB.
 
9.GÜN / MEXICO CITY
Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı  alıyoruz..Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI. Mexico (İspanyolca: Ciudad de México, ) Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni müzesini ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır. . Katılmak isteyen misifirlerimiz için ekstra olarak Frida Kahlo müzesi ziyareti düzenlenecektir. (45USD) Öğleden sonra bir  başka bölgeye gideceğiz. Şehir merkezine yaklaşık 45 dakika mesafede yer alan  Meksika’nu-ın Venediği olarak adlandırılan kanallar diyarı ‘’ Xochimilco ‘’ ya gideceğiz.  Çok farklı renklerde dizayn edilmiş teknlerle gezintiye çıkıyoruz, hemen yanı başımızda yine Meksika müzisyenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Keyifli bir günün sonunda otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : HAMPTON BY HILTON VB.
 
10.GÜN/ MEXICO CITY –TEOTIVAKAN
Bu sabah kahvaltı sonrasında son bir ziyaretimiz olacak. Meksiko City’den iki saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir. UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı;Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Öğleden sonra şehir merkezine dönüyoruz, serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : HAMPTON BY HILTON VB.
 
11.Gün / MEXICO CITY – ISTANBUL 09:55 09:45+1
Bugün Meksika’daki son günümüz. Türk Hava Yolları’nın tarifeli seferi ile saat 09:55’te İstanbul uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Geceleme uçakta.
 
12.Gün / ISTANBUL-varış 09:45
İstanbul ‘a varış. Turumuzun sona ermesi ,bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.360 Ek yatak$ 3.360 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.890 Çocuk fiyatı$ 3.310
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.360 Ek yatak$ 3.360 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.890 Çocuk fiyatı$ 3.310
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.360 Ek yatak$ 3.360 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.890 Çocuk fiyatı$ 3.310

• Istanbul / Cancun - Mexico City / Istanbul arasında Türk Havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı yolculukların uçak biletleri, uçuş vergileri ve bagaj taşıma hakkı

• Cancun / Flores - Guatemala City / Mexico City /arası yerel havayolları ile yapılacak olan ekonomi sınıfı uçuşların biletleri, vergileri ve bagaj taşıma hakkı

• Cancun’da 2, Flores’de 1, Rio Dulce’de 1, Atitlan 1, Copan’da 1, Antigua’da 1, Mexico City’de 3 gece olmak üzere toplam 10 gece 3 ve 4 yıldızlı butik otellerde oda&kahvaltı konaklama

• Tur programında belirtilen tüm turlar, havalimanı transferleri, müze, park ve ören yeri giriş ücretleri

• Mexico City’de Teotihuacan Piramitleri Turu

• Chichen itza Antik kenti ve piramitleri turu

• Copan şehir turu Antigua Şehir turu

• Atitlan gölünde tekne turu

• Programda belirtilen yerlerde alınacak öğünler

• Türkçe Rehberlik Hizmeti

• Zorunlu Seyahat Sigortası

• Kişisel Harcamalar

• Yurtdışı Çıkış Harcı

• Frida Kahlo Müze ziyareti ( 45 USD )

• Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri ve dahil olan yemeklerde alınan tüm içecekler

• Türm YABANCI Bölgesel yerel servis personelleri için dağıtılacak olan bahşişler, Kişi başı tavsiye edilen min tutar 150 USD ( Yabancı yerel rehberler,şoförler,garsonlar ve diğer servis sağlayan çalışanlar için havalimanında toplanır ve sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir.)

• Meksika Vizesi 40 USD ( Normal [Bordo] Pasaport Hamilleri bu vizeden muaftır )

• Ülke sınır geçişleri esnasında yerel olarak ödenen giriş ve çıkış ücretleri

BU TURA KATILIM İÇİN MEKSİKA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
 
MEKSİKA
Umuma Mahsus Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Hususi ve Hizmet Pasaport hamilleri vizeye tabidir.
Diplomatik Pasaport hamilleri ise vizeden muaftır.

Normal Pasaport sahipleri için EVRAKSIZ - Kolay Vize tarafımızdan misafirlerine ÜCRETSİZ sağlanmaktadır.
Yeşil Pasaport sahipleri, MEKSİKA için kendileri vize almalıdır ! Bu vizeler İstanbul ve Ankara Meksika Konsolosluklarından hızlı ve kolay bir şekilde 40 USD karşılığı ve bizzat giderek parmak izi vererek yapılabilmektedir. Tur kayıt esnasında Satış temsilcimize detayı yeniden sorunuz.

 

HONDURAS – GUATEMALA 

TC vatandaşları için VİZESİZ’dir. Pasaport geçerlilik süreniz en az 8 ay olmalıdır.  Bu ülkeler arasında yapılacak olan sınır geçişlerinde yerel ayak bastı parası toplanmaktadır. Bu ödemenin ücreti dönemsel olarak değişmektedir. Misafirlerimizin sınır geçişleri esnasında ödemelerini daha rahat yapabilmeleri için yanlarında 50 USD’lik bir meblağı 10’ar dolar şeklinde tur sonuna kadar bulundurmalarını tavsiye ederiz. 

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA !!!

Meksika Girişlerinde (Normal ve Yeşil pasaport sahipleri) Eğer pasaportlarında halen geçerli; ABD – KANADA – SCHENGEN – İNGİLTERE vizeleri mevcut ise – MEKSİKA VİZESİNE İHTİYAÇ DUYMADAN GİRİŞ YAPABİLİRLER !!!

 

BU TURA KATILIM İÇİN İKİ AŞINIZI OLDUĞUNUZU GÖSTEREN AŞI SERTİFİKASI GEREKMEKTEDİR.

Bu tura katılım için Dünya Sağlık Örgütü tarafından kabul edilen covid 19 aşılarından iki adet olup ikinci aşının üzerinden en az 14 gün geçmiş olması ve uluslararası aşı kartınıza işlenmiş olması gerekmektedir.

ÖNEMLİ NOT: Meksika'ya girişlerde pasaportunda Amerika, Kanada, İngiltere ve Schengen vizelerinden biri olmayan misafirlerin ülkeye girişleri risklidir. Gümrük polisinin misafirleri ülkeye almama ve deport etme hakkı vardır. Tüm bu bilgiler doğrultusunda Meksika turuna katılacak misafirlerden biz de bu vize şartını istemekteyiz. Bu vizelerden herhangi birine sahip olmayan misafirleri turumuza kabul edemeyeceğimizi bildiririz.

HAVA DURUMU HAKKINDA
Gezi boyunca Meksika’da ve diğer ülkelerde genel hava şartları ortalama olarak gündüz 30 gece 20 derece şeklindedir. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz. Zaman zaman Mexico City ve Guatemala’da akşamları çok serin hava olabilmektedir.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive