Meksika Guatemala Belize Honduras Turu

10 GECE 13 GÜN

Bölge Uzmanı ekip tarafından hazırlanmış programla, deneyimli rehber eşliğinde Meksika Guatemala Belize Honduras Turu

€ 2.390’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Meksika Guatemala Belize Honduras Turu

1.GÜN/12 ARALIK 2019 ISTANBUL-CANCUN       05:10  17:15
Bugün  saat 03:00 ‘de İstanbul Yeni Havalimanında buluşuyoruz.
AIR FRANCE HAVA YOLLARI  tarifeli seferi ile  PARIS aktarmalı  olarak Meksika ‘nın sahil şehre CANCUN yolculuğumuz başlıyor. Akşam 17:15’de Cancun’a ulaşıyoruz. Özel otobüsümüz ile otelimize transferimiz yapılıyor. Geceleme otelde.
OTELİMİZ : OTELİMİZ : CRYSTAL  HOTEL 4* CANCUN

2.GÜN/13ARALIK 2019  CANCUN  CHICHEN ITZA   TURU -CHETUMAL
Sabah  kahvaltı  sonras otelimizden ayrılıyoruz. Tam Gün Turumuz var. Meksika Yukatan yarım adasının en büyük Maya antik şehir Chichen Itza ‘ya hareket. UNESCO tarafından Dünya Mirası listesine alınan ve 300 hektarlık bir alanı kaplayan Chichen Itza antik kentine doğru yola çıkış. Burada 700-900 yıllar arasında büyük bir Maya topluluğu gelişerek alanın güney bölgesi yapılarının çoğunu inşa etmiş. Ancak, orta bölgede yer alan ve toplam 365 basamak ile Maya takvimini simgeleyen ve Tüylü Yılan Tanrısına ithaf edilen Kukulkan Piramidi; jaguar ve kartal motifleriyle süslenmiş Savaşçılar Tapınağı; Maya dünyasının en büyük örneği olan “Juego de Pelota” top oyun sahası gibi ana yapıların tasarımı açıkça bir Toltek etkisi taşımakta. Bu etkileşimle ilgili üç teori ortaya konulmakta: Toltek’lerin Orta Meksika’daki başkenti Tula Maya’ların egemenliğinin altına geçmiş olabilir; Toltek’ler Chichen Itza’yı istila etmiş olabilirler; veya geniş ölçüde tüccarlık yapan Maya’lar Toltek’lerden etkilenmiş olabilirler. Gezimiz güzergahında, bu önemli yapıların yanı sıra, salyangoz şeklinden dolayı “Caracol” denilen ve ören yerinin en eski yapısı olan gözlemevi; yağmur tanrısı Chac Mool’a kurban edilen bedenlerin atıldığı sanılan kutsal kuyu “Cenote” de bulunmakta. ÖĞLE  YEMEĞİ  yerel restoranda alınacak. Chichen Itza gezisinin ardından güneye doğru Belize sınırına ilerliyoruz. Sınır ve ticaret şehri CHETUMAL ‘e gideceğiz. Yolculuğumuz 4 saat sürecektir.
Geceleme Chetumal de.
OTELİMİZ : Las Vegas Hotel & Casino 4*

3.GÜN/14 ARALIK 2019 CHETUMAL -BELİZE -FLORES [ GUATEMALA]
Bu sabah erken saatlerde yola çıkıyoruz. Belize kara hudut geçiş noktasına ulaşıyoruz. Burada Meksika’dan çıkış Belize’ye giriş işlemlerimizi yapacağız. Belize’ye girişte Aracımız değişecek,rehberimiz ile birlikte Belize ülkesinin içine  ilerliyoruz,Orta Amerika’nın en küçük ülkelerinden birisi olan Belize, başkenti Belize City Meksika sınırına yaklaşık 3 saat mesafededir.
BELIZE eski bir İngiliz kolonial toprağı olarak görülür, bölgedeki diğer ülkelerin aksine yerel dil İngilizce dir. Belize bir mola vereceğiz, . Daha sonra yolculuğumuza devam ediyoruz. Bir sonraki durak noktamız  Guatemala- Belize hududu olacakatır. Guatemala için giriş işlemlerimizi tamamlıyoruz ve FLORES ‘e doğru yola devam ediyoruz. Öğleden sonra geç saatlerde Flores -Peten bölgesinde olacağız. PETEN GÖLÜ çevresindeyiz. Geceleme Flores’de.
Otelimiz : Hotel Maya Internacional 3*
4.GÜN/15 ARALIK 2019 TİKAL ANTİK ŞEHRİ TURU      ‘’  MAYA EFSANESİ ‘’
Bu sabah otelimizde alacağımzı kahvaltı sonrasında, Flores’e 1 saat mesafede yer alan Guatemala ‘nın en ünlü tarihi dokusunun bulunduğu TİKAL MİLİİ PARKINA ziyarete gideceğiz.
Maya Uygarlığının baş yapıt kentlerinden olan ve en iyi korunmuş ihtişamlı tapınakları ile halen hergün binlerce yabanacı turisti bölgeye çeken, TİKAL ‘i ziyaret edeceğiz.
ÖĞLE  YEMEĞİ Milli Park bölgesinde yerel bir restoranda alınacakatır.
Tikal, bugünkü Guatemala'daki yağmur ormanlarındaki Peten ilinin kuzeybatısında bulunan en büyük Maya kenti ve tören merkezidir. Güney düzlüklerindeki öteki Maya merkezleri gibi Tikal da orta oluşum döneminde küçük bir köydü, Maya uygarlığı denilince aklımıza bugün ilk gelen merkezlerden birisi Tikal ‘dir.
Ziyaretimizin sonunda yeniden Flores’ e döneceğiz, vaktimiz el verirse PETEN GÖLÜNDE bir tekne turu da yapacağız.
Geceleme Flores’de otelimizde.

5.GÜN/16 ARALIK 2019  RIO DULCE -IZABAL
Bugün Flores’den ayrılıyoruz, Guatemala’nın yağmur ormanları ve Göller- Lagünler bölgesine gidiyoruz. ‘’ RIO DULCE ‘’  Tabiyatın içerisinde , ormanın yanı başında, Lagün bölgesine yolculuğumuz yaklaşık 5 saat sürecektir.
Butik otelimize yerleşliyoruz, daha sonra  aktivitelerimize başlayacağız. IZABAL GÖLÜ denize bağlantısı olan dev bir göldür (Lagün). Yağmur Ormanları ve doğal yaşamı tam yerinde görmek için Guatemala’da en çok ziyaret edilen  yerlerin başında gelen bir yörediyiz.
RIO DULCE  de Izabal Gölünde bir tekne turumuz olacaktır , daha sonra ,kolonial dönemden kalma Castillo de San Felipe ( Felipe Kalesi)  ziyaret edilecektir. AKŞAM YEMEĞİ otelimizde alınacak. Geceleme RIO Dulce’de.
OTELİMİZ : Banana Palms Hotel 3*

6.GÜN/17 ARALIK 2019 COPAN [ HONDURAS ]
Bu sabah otelimizden ayrılıyoruz,istikametimiz HONDURAS ‘da  COPAN . Sınır noktasında giriş işlemlerimizi  tamamladıktan sonra , hiç vakit kaybetmeden Honduras’ın en önemli Milli Parkı olan COPAN PARK ‘a  ulaşıyoruz. Mayaların bir  başka efsane kenti olan, Heykel traşları ve el sanatları ile meşhur kenti COPAN ‘ı ziyaret edeceğiz. Günün sonunda  Copan ‘ın bugün insanların yaşadığı küçük ve  şirin Latin Amerika kasabasına varacağız. Bu gece bu kasabada konaklıyoruz. Honduras’ın de  Kahve ve puroları ile ünlü olduğunu unutmayın. Fırsat buldukça çok hesaplı fiyatlar ile alış veriş yapabilirsiniz.
AKŞAM YEMEĞİ yerel bir restoranda, geceleme Copan’da.
OTELİMİZ : Hotel Plaza Copan 3*

7.GÜN/18 ARALIK 2019  COPAN -GUATEMALA CITY - ANTIGUA
Bu sabah saat 06:00’da otelimizden ayrılıyoruz ce yeniden Guatemala’ya giriş yapıyoruz. 265 km mesafemiz olan  ANTIGUA Guatemala  yolculuğumuz olacak. Şehre varışımızı takiben, kısa bir Panaromik şehir turu yapacağız , daha sonra  , kolonial mimarisi ile göz  dolduran Eski başkentte serbest saatlerimiz olacaktır. AKŞAM YEMEĞİ yerel bir restoranda  alınacaktır
OTELİMİZ :  CASA ANTIGUA  3*

8.GÜN/19 ARALIK 2019 GUATEMALA CITY – MEXICO CITY (uçuşu) 15:55 18:05
Bugün Guatemala ‘da son günümüz, öğleden sonra Guatemala City havalimanına  geçiyoruz ve saat 15:55’de Meksika yerel havayolları ile MEXICO CITY uçuşumuzu yapacağız. Saat 18:05’de Mexico City’ye ulaşıyoruz. Bizi bekleyen özel otobüsümüz ile konaklayacağımız otelimize geçiyoruz.
Akşam Yemeği ve Eğlenmek için GARİBALDİ MEYDANINA gideceğiz. Meksika denilince akla gelen MARIACHI MÜZİSYENLERİNİ  dinleyerek, akşam yemeği servisi alacağız.
OTELİMİZ : HOLIDAY INN REFORMA 4*

9.GÜN/20 ARALIK 2019 MEXICO CITY
Sabah erken saatlerde otelimizde kahvaltımızı  alıyoruz..Daha sonra şehir turumuza başlıyoruz. ŞEHİR TURUMUZUN BAŞLAMASI..
Mexico (İspanyolca: Ciudad de México, ) Meksika´nın başkenti ve en büyük şehri. Anâhuac´ın yüksek platolarından birinde, 2.250 m yükseltide bulunan federal yönetim bölümünün merkezi.Aztekler döneminde “Ulu Tenochtitlan”; İspanyol sömürgesi döneminde “saygıdeğer ve asil emperyal şehir”; gösterişli evler ve yapılarının bolluğu ile “Saraylar şehri” gibi değişik isimlere layık görülen Meksiko City günümüzde 20 milyona dayanmış nüfusu ile adeta baş döndürücü bir metropol ünvanına kavuşmuş. Sabah, Mexico City’nin UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesine alınan tarihi merkezinin turu : Zocalo olarak bilinen dev Anayasa Meydanı; bir Aztek tapınağının yerine inşa edilen Metropolitana Katedrali; ünlü sanatçı Diego Rivera’nın Meksika tarihini anlatan duvar resimlerinin bulunduğu Palacio Nacional Hükümet Sarayı..Ardından, Chapultepec Parkı´nın girişinde bulunan ve Orta-Amerika kültürlerine ışık tutan Meksika Ulusal Antropoloji Müzesi´ni ziyaret. Zengin antropolojik, etnografik ve arkeolojik koleksiyonlar barındıran müzenin baş eseri şüphesiz dünyaca ünlü ve Aztek Takvimi olarak bilinen dairesel Güneş Taşı´dır.
Öğleden sonra bir  başka bölgeye gideceğiz. Şehir merkezine yaklaşık 45 dakika mesafede yer alan  Meksika’nu-ın Venediği olarak adlandırılan kanallar diyarı ‘’ Xochimilco ‘’ ya gideceğiz.  Çok farklı renklerde dizayn edilmiş teknlerle gezintiye çıkıyoruz, hemen yanı başımızda yine Meksika müzisyenleri bizleri yalnız bırakmıyor. Keyifli bir günün sonunda otelimize geri dönüyoruz.
AKŞAM YEMEĞİ yerel restoranda alınacaktır. Geceleme otelimizde.

10.GÜN/21 ARALIK 2019 MEXICO CITY -TEOTIVAKAN
Bu sabah kahvaltı sonrasında son bir ziyaretimiz olacak. Meksiko City’den iki saat mesafede bulunan Teotihuacan’a hareket. Burada volkanik kökenli bir cam türü olan obsidyen taşı atölyesi ve galerisini ziyaret. Ardından, Meksika’nın başta gelen içkileri olan Tequila ve Pulque degüstasyonu. Meksika’nın ulusal içkisi sayılan Tequila, bir kaktüs türü olan “agave”nin öz suyunun önce mayalandırılıp sonra iki kez damıtılması ile üretilmektedir. Pulque ise oldukça geleneksel bir içki. Biraya benzeyen pulque, agave meyvesinin fermente edilmesiyle elde edilmektedir.  UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi´ne alınan Teotihuacan antik şehrinin keşfi. “Tanrıların Yeri” anlamına gelen Teotihuacan, Yeni Dünya’nın en eski şehri olup aynı zamanda Kolomb öncesi Mezo-Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük şehri ve din merkeziydi. Arkeolojik Park gezisinde Teotihuacan’ın en büyük yapısı Güneş Piramidi; Ay Piramidi; Ölüler Yolu; büyük Tanrı “Tüylü Yılan” a ithaf edilen Quetzalcoatl Tapınağı;Kelebekler Sarayı´nı görebilirsiniz.
ÖĞLE  YEMEĞİ  turumuz  bitişinde yerel bir restoranda alınacaktır Öğleden sonra şehir merkezine dönüyoruz, serbest saatlerimiz olacak. Geceleme otelimizde.

11.GÜN/22 ARALIK 2019  MEXICO CITY -İSTANBUL-  Dönüş Yolculuğu
Bu sabah kahvaltı sonrası , uçak saatimize kadar serbest saatlerimiz olacak.
Uçak saatimiz , 19:45 , bu sebeple 3 saat öncesinde alanda olacak şekilde 15:30 gibi otel lobisinde buluşarak, hareket edeceğiz (rehberimiz saati teyid edecektir )
Air France HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile  saat 19:45’de hareket ediyoruz. PARIS uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Geceleme uçakta

12.GÜN/23 ARALIK 2019  PARİS - İSTANBUL
PARİS e varış saatimiz  13:45. Paris Havalimanında beklemeyi takiben,  22:40 ‘da İstanbul Atatürk Havalimanı için uçağımıza biniyoruz. 

13.GÜN/24 ARALIK 2019 İSTANBUL
03:45'te İstanbul Yeni Havaalanına varış ve turumuzun sonu.
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.390 Ek yatak€ 2.390 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.690 Çocuk fiyatı€ 1.890

:: AIR FRANCE İSTANBUL-CANCUN /MEXICO CITY-İSTANBUL UCAK BİLETİ
:: GUATEMALA-MEXICO CITY UCAK BİLETİ  [ MEKSIKA H.Y]
:: Programda belirtilen geziler, şehir turları, transferler
:: Ören yeri giriş ücretleri
:: 3-4 YILDIZLI ve butik otellerde 10 gece oda-kahvaltı bazında konaklama
:: Program içerisinde belirtilen  ÖĞLE YEMEKLERİ
:: Program içerisinde belirtilen  AKŞAM YEMEKLERİ
:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Kişisel harcamalar
:: Yurt dışı çıkış harcı 
:: Belirtilenler dışındaki öğle ve akşam yemekleri
:: Dahil edilen yemeklerde alınan alkollü alkolsüz içecekler
:: Tüm yerel servis tipleri ( Tüm yerel rehberler , Tüm Otobüs şoförleri , Türk Tur lideri , restoranlardaki garsonlar içindir.) 100 € kişi başı Atatürk Havalimanında toplanılacak

NORMAL  PASAPORT SAHİPLERİNE VİZE  YOKTUR.
 
YEŞİL PASAPORT SAHİPLERİ MEKSİKA İÇİN 36 USD  KARŞILIĞINDA PARMAK İZİ VEREREK HIZLI VİZEYİ ISTANBUL/ ANKARA  büyükelçiliklerinden alacaktır.(Şirketimiz yardımcı olacaktır-sorunuz)

Not: Yeşil Pasaportlu olup ta ABD vizesi olan yolcularımızın Meksika için vizeye ihtiyacı yoktur

HAVA DURUMU HAKKINDA
Gezi boyunca Meksika’da ve diğer ülkelerde genel hava şartları ortalama olarak gündüz 30 gece 20 derece şeklindedir. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz. Zaman zaman Mexico City ve Guatemala’da akşamları çok serin hava olabilmektedir.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive