Madagaskar Turu

9 GECE 11 GÜN

Madagaskar Turu şimdi Etiyopya Addis Ababa gezisi dahil programla. Afrika'nın ilgi çekici adası Madagaskar'da Türkçe rehberlikli tur. Muhteşem doğası, yerel kültürü ve manzaralı yollarıyla Madagaskar sizi bekliyor. 2022 TEK TUR!

$ 2.669’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Madagaskar Turu
 
*** Yeni Etiyopya Addis Ababa'lı program

1.GÜN / İSTANBUL-ANTANANARIVO (MADAGASKAR ) 23:59 13:40
Madagaskar Turu için bugün saat 21:00’da İSTANBUL HAVALİMANINDA buluşuyoruz.   Check in işlemlerimizi tamamlıyoruz. Ethiopian Airlines - Star Alliance tarifeli uçuşu ile 23:59 ‘da Addis Ababa aktarmalı olarak Madagaskar yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
 
2.GÜN / ANTANANARIVO
Bugün saat 13:40’da başkent TANA ‘ya ulaşıyoruz. Gümrük ve pasaport işlemlerini takiben ,Özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz. Öğleden sonra PANAROMİK ŞEHİR TURU yapacağız. Başkent Tana ‘yı tanıyoruz, yerel pazarı ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği  otelimizde alınacaktır. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : IBİS ANTANANARİVO ANKORONDRANO 3*vb.
 
3.GÜN / ANTANANARİVO – ANDASİBE (130 KM)
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  ANDASIBE ‘ye  doğru yola çıkıyoruz. Tana şehir merkezinden 75 km sonra Marozevo Köyünde mola vereceğiz, Köy ziyaretimiz olacak. Burada Özel bir çiftlik arazisi  üzerince Madagaskar ‘da var olan vahşi yaşam, küçük büyü hayvanlardan görme ve bunlar hakkında yerel rehberimizden bilgiler alacağız. Öğleden sonra Andasibe Milli Parkı bölgesine ulaşıyoruz, otelimize yerleştikten sonra, Akşam Orman da kısa bir yürüyüş yapacağız, Kırımızı Kurbağa, Madagaskar’ın Fare maymunları olan anılan lemurlardan göreceğiz.  Akşam yemeği ve geceleme otelimizde.                  
OTELIMIZ: GRACE LODGE 3*vb.
 
4.GÜN / ANDASİBE-ANTSIRABE
Bu sabah kahvaltıdan sonra erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Bugün MADAGASKAR  yaylalarından geçiş yapacağız. Yolculuğumuz  pirinç tarlalarının ve ayrıca Madagaskar yaylalarının panoramik manzaralarını içermektedir. Betafo'ya ulaşıncaya kadar Madagaskar'ın batısına giden yolu ünlü Ulusal Güzergah 7 boyunca ilerlemeye devam edeceğiz.. Yükselen Ankaratra tepelerinde adanın üçüncü en yüksek noktası olan küçük Ambatolampy kasabasını geçtikten sonra, sonunda Madagaskar'ın yayla ikinci başkenti Antsirabe'ye ulaşıyoruz. Odalarımızı alışın ardından akşam yemeği ve geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : LE TRİANON  HOTEL 3*vb
 
5.GÜN / ANTSIRABE – MORONDAVA
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , yolculuğumuza  devam ediyoruz. Madagaskar Doğa manzaraları izleyerek rotamızda ilerliyeceiz. Miandrivazo şehrine kadar peyzajda gelişen bir değişim geçireceksiniz. Doğudaki Bongolava zinciri ile batıdaki Bemaraha platosu arasında yer alan şehir, yıllık ortalama sıcaklık 28 ° C olan en sıcak Madagaskar kenti statüsünde yer almaktadır. Miandrivazo'da bir öğle yemeği molasından sonra öğleden sonra geç saatlerde gelen Morondava'a devam edeceğiz. Bu bölgede  MADAGASKAR Batı sahillerine ulaşmış olacağız. Deniz kıyısı bölgesinde otelimize yerleşeceğiz. AKŞAM YEMEĞİ ve Geceleme otelimizde.                            
OTELİMİZ : LAGUNA-BEACH 3*vb
 
6.GÜN / MORONDAVA – KIRINDY – MORONDAVA
Bu sabah erken bir kahvaltının ardından, yaklaşık 2 saat uzaklıktaki Kirindy Reserve için yola çıkacaksınız. Lemur ve baobab ağaçlarını görme fırsatı bulmak için rezervi ziyaret edeceksiniz. Yaklaşık 3 saat boyunca rezervi ziyaret ettikten sonra, Morondava'a dönmeden önce Relais du Kirindy Restaurant'ta bir öğle yemeği yiyeceksiniz. Bugün öğleden sonra Baobab sevenlere bir müjdemiz vardır. Beklenen o zaman geldi.  BOABAB AVANUE - Baobab Caddesi'nde bir gün batımı İZLEME molamız başlayacak. Madagaskar denilince akla ilk gelen görsellerde olan BOABAB ağaçlarının efsane görselinin tam içinde olacağız.  Akşam geç saatlerde Morondava ‘ya otelimize  döneceğiz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : LAGUNA-BEACH 3*vb
 
7.GÜN / MORONDAVA-ANTSIRABE
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelden ayrılıp.Yayla yolunu takip ederek tekrar ANTISIRABE kentine gideceğiz.Manzaraların ve köylerin içinden geçerek güzergahımızın son noktası Antsirabe kentine ulaşıyoruz. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizdedir.
OTELİMİZ : LE TRİANON  HOTEL 3*vb.
 
8.GÜN / ANTSIRABE- TANA / ADDIS ABABA UÇUŞU 14:30 19:10
Bu sabah erken saatlerde 05:00 otelimizden ayrılacağız. İstikametimiz  TANA Uluslararası havalimanı olacaktır. 182 km lik yolculuğumuzun sonunda Antananarivo Ivato International Airport da ulaşıyoruz. Check in işlemlerimizi tamamlaıktan sonra ETIYOPYA HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile saat 14:30 ETIYOPYA’nın başkenti ADDIS ABABA ‘ya uçuşumuzu yapacağız. Yerel saat ile 19:10 ‘da varışımızı takiben, alanda karşılanma ve otelimize transferimiz yapılıyor. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde.
OTELMİZ : TULIP INN OLYMPIA ADDIS ABABA 4*vb.
 
9.GÜN / ADDIS ABABA
Addis Ababa Şehir Turu.
Addis Ababa, 2.500 m yüksekliğiyle dünyanın en yüksek üçüncü başkentidir. 1886 yılında İmparator Menelik II tarafından kurulan Afrika, Afrika Birliği Komisyonu ve Birleşmiş Milletler Afrika Ekonomik Komisyonu gibi çok sayıda uluslararası kuruma ev sahipliği yapmak için Afrika'nın başkenti olarak da bilinir. Çok kültürlü ve otantik mekanlarla dolu Addis, sürekli büyüyor ve Afrika'nın en hareketli yerlerinden biri haline geliyor. Addis Şehir Turunuzda, 3,5 milyon yıllık Lucy iskeleti dahil olmak üzere çok sayıda antika, tarihi eser, arkeolojik ve soluk-ontolojik nesneler sergileyen Ulusal Müze'yi ziyaret edeceğiz; güzel Etiyopya Ortodoks Kiliselerinden biri olan ve birkaç ilginç modern resim ve mozaik içeren St. George Katedrali; Mercato - Afrika'daki türünün en büyük açık pazarı ve şehrin muazzam manzarasını sunan Mount Entoto ziyareti sonrası turumuzu tamamlayacağız. 
AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde.
OTELMİZ : TULIP INN OLYMPIA ADDIS ABABA 4*vb.
 
10.GÜN/ADDIS ABABA-DEBRE LIBANOS TURU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası ÇEVRE GEZİLERİMİZE devam edeceğiz. Tam gün sürecek ,Debre Libanos ve Mavi Nil Boğazı'na Günlük Gezisini yapacağız. 13. yüzyılda Abune Tekle Haymanot tarafından bulunan, Sululta Ovaları'ndan geçen Debi Libanos Manastırı'na giden Addis Ababa'nın 110 kilometre kuzeyinde yer almaktadır. Mavi Nil'in bir kolu olan Jemma Nehri Boğazı'na bakan bu manastır dini, kültürel ve tarihi eserlere sahiptir ve bölgenin başka yerlerinden kaybolan ender bir ağaç bahçesine sahiptir. Yolda, halen kullanılmakta olan ve Portekizliler tarafından yaptırıldığına inanılan 16. yüzyıl köprüsünü de ziyaret edebilirsiniz. Öğleden sonraları Addis'e geri dönüyoruz. AKŞAM YEMEĞİ ve geceleme otelimizde.
OTELMİZ : TULIP INN OLYMPIA ADDIS ABABA 4*vb.
 
11.GÜN / ADDIS ABABA-İSTANBUL 15:50 21:20
Bugün turumuzun son günü , Sabah kahvaltımızı otelimizde alacağız, Öğle saatlerinde otelimizden çıkış yapacağız. ETİYOPYA HAVA YOLLARI ile  DİREKT  uçuş İstanbul kalkış saati 15:50.  Havalimanına varışımız ve işlemlerimizi takiben, İstanbul yolculuğumuz başlıyor. Varış saatimiz 21:20..

Not: Madagaskar Turu güncel taksit kampanyalarını satış danışmanınıza sorunuz. Madagaskar turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Madagaskar Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Madagaskar Turu için doğru adrestesiniz.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.669 Ek yatak$ 2.679 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.199 Çocuk fiyatı$ 2.579

:: İSTANBUL- ADDIS ABABA- ANTANANARİVO / ADDIS ABABA- İSTANBUL ETIYOPYA HAVA YOLLAR GİDİŞ DÖNÜŞ + ARA UÇUŞ  EKONOMİ SINIFI UÇAK BİLETİ

:: ANTANANARİVO (1 GECE) ANDİSABE ( 1 GECE ) ANTSIRABE ( 2 GECE ) MORONDOVA(2 GECE ) ADDIS ABABA (3 GECE)   TOPLAM 9 GECE 3 VE 4 YILDIZLI OTELLERDE KONAKLAMALAR

:: BÜTÜN KAHVALTILAR

:: 8 AKŞAM YEMEĞİ VE 3 ÖĞLE  YEMEĞİ

:: TÜM GİRİŞ ÜCERTLERİ

:: TÜM KARAYOLCULUKLARI ÖZEL ARAÇLAR

:: DEBİ LİBANOS MANASTIRI ZİYARETİ

:: ADDİS ABABA TURU

:: MORONDOVA  KİRİNDY RESERVE MİLLİ PARKI

:: BOABAB DOĞAL CADDESİ ZİYARETİ

:: ANDESİBE MİLLİ PARKI

:: TÜRKÇE REHBER HİZMETİ

:: ZORUNLU SEYAHAT SİGORTASI

 

 

:: YURTDIŞI ÇIKIŞ HARCI

:: SAĞLIK SİGORTASI

:: DAHİL OLANLAR İÇİNDE BELİRTİLMEYEN DİĞER ÖĞÜNLER

:: MİNİBAR HARCAMALARI

:: BÖLGESEL YABANCI PERSONELLERE DAĞITILMAK ÜZERE  TOPLANACAK TUR TİPLERİ KİŞİ BAŞI MİN. TAVSİYE EDİLEN RAKAM 80 USD 

(İLK GÜN HAVALİMAINDA TOPLANIR BÖLGEDE YABANCI PERSONELLERE MİSAFİRLERİMİZ ADINA BAHŞİŞ OLARAK DAĞITILMAK ÜZERE TUR LİDERİNE TESLİM EDİLİR)

:: VİZE ÜCRETLERİ

 

BU TURA KATILIM İÇİN MADAGASKAR VE ETİYOPYA VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

MADAGASKAR
Madagaskar E-vize alınabilmektedir.
Madagascar eVisa  45usd ( ACENTAMIZA ÖDEYİNİZ) Bu işlemi acentamız takip edecektir.

 

ETİYOPYA
Umuma Mahsus, Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları vizeye tabidir.
Etiyopya E-vize alınabilmektedir.

 

UYARILAR

- Sarıhumma hastalığının görüldüğü bir ülkede 9 ay üzeri kalan tüm yolculardan ve sarıhumma bulaşma riski olan bir ülkenin havalimanında 12 saatten fazla transit kalarak gelen tüm yolculardan Sarıhumma aşısı ile aşılandığını gösteren uluslararası aşı sertifikası istenir. Detaylı bilgiler için Seyahat Sağlığı Merkezi'nden bilgi alınabilir (www.seyahatsagligi.gov.tr)

- Havayollarının uçuş saatlerinde oluşabilecek değişikliklerden, rötarlardan ve gecikmelerden acentamız sorumlu değildir.

- Programın içeriği bozulmadan, programda belirtilen şehir sıralaması ve çevre gezileri, belirtilen günler dışında başka günlerde yapılabilir.

- Otellerde check - in saati 14.00 ve check-out saati 11.00 - 12.00 arasıdır.

- Uçak yolculuğu esnasında her yolcunun kabin içine 36 cm (yükseklik) x 23 cm (en) x 56 cm (boy) ebatlarında ve en fazla 8 kg ağırlığında bir parça eşya alma hakkı vardır. Bu seyahat esnasında kişi başına valiz hakkı maksimum 20 kg ile sınırlıdır. İç hat uçuşlarında bu ağırlık 15 kg ye kadar düşebilir. Ekstra valiz veya ağırlıktan veya ödenecek ekstra bagaj ücretinden acentamız ve tur rehberi kesinlikle sorumlu değildir. Her yolcu için tanınan bu hakkın dışında fazla kilosu olan yolcular havayolları tarafından ekstra ücrete tabi olurlar. Seyahat esnasında yukarıda belirtilen limitlerin dışındaki ekstra kilolarda havayoluna yolcu tarafından ödenmesi zorunlu ücretlerde acentamız herhangi bir sorumluluk taşımaz.

- Turun kalkması için gerekli yolcu sayısına ulaşılamaması durumunda, acentamız geziyi, tur kalkış tarihinden 15 gün öncesine kadar iptal veya tehir edebilir. Bu durum fesih sebebidir ve sözleşmenin feshi halinde tüketicinin tazminat hakkı doğmaz.

- Programlarımız için tur başlangıç tarihi itibariyle minimum 6 ay geçerliliği olan pasaport gerekmektedir.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive