Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Macahel Şavşat Hemşin Turu
  • Macahel Şavşat Hemşin Turu
  • Macahel Şavşat Hemşin Turu
  • Macahel Şavşat Hemşin Turu
  • Macahel Şavşat Hemşin Turu

Macahel Şavşat Hemşin Turu

6 GECE 7 GÜN (16-22 Haziran / 30 Haziran-6 Temmuz / 7-13 Temmuz / 14-20 Tem / 21-27 Tem / 28 Tem-3 Ağu / 4-10 Ağu / 11-17 Ağu / 18-24 Ağu / 25-31 Ağu / 1-7 Ey / 8-14 Ey 2024)

Macahel turu Deepnature farkıyla... Macahel turlarında 23 yıllık deneyim. Macahel, Şavşat ve Hemşin'i kapsayan 6 gece 7 günlük Macahel yayla turları. Bu keyifli programda Düşler Vadisi Macahel de tüm güzellikleriyle sizleri bekliyor.

₺ 36.000’den itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Macahel Şavşat Hemşin Turu
 
TUR ÖZETİ
Hemşinin dik vadilerinden, Macahel'in ormanlarına, oradan Şavşat'ın geniş bozulmamış vadilerine 3 farklı bölge 3 farklı kültür
Yayla ve göllere doğa yürüyüşleri
Mençuna, Maral & Palovit Şelaleleri
Ekolojik yapısıyla ünlü Fırtına Vadisi
Biyosfer Alanı Macahel Vadisi
Keşfedilmeyi bekleyen, yeşilin farklı tonu ile Cittaslow ünvanlı Şavşat
Şelaleler, göller, kaleler ve birbirinden güzel köyler
Hemşin & Gürcü kültürü
Leziz yöresel yemekler
 
ZORLUK DERECESİ
3/5 
 
TUR TARİHLERİ
16-22 Haziran / 30 Haziran-6 Temmuz / 7-13 Temmuz / 14-20 Temmuz / 21-27 Temmuz / 28 Temmuz-3 Ağustos / 4-10 Ağustos / 11-17 Ağustos / 18-24 Ağustos / 25-31 Ağustos / 1-7 Eylül / 8-14 Eylül 2024
 
HAREKET / KONTENJAN
Turlarımız en az 6 kişiyle hareket eder, en fazla 15 kişi kapasitelidir.
 
PROGRAM
 
1. GÜN / RİZE, CEHENNEMDERE KANYONU, ARDANUÇ, ŞAVŞAT, GÜNBATIMI
Rize Havalimanı’nda saat 10:00'daki buluşmanın (Rize'ye en geç 09:30 inişli uçuşlarla gelebilirsiniz) ardından aracımızla Şavşat'a doğru yola çıkıyoruz. Havalimanından hareket ettikten 45 dakika sonra Cankurtaran Tüneli'nden geçiyoruz ve Artvin'in iç kesimlerine ulaşıyoruz.
 
Cehennemdere Kanyonu & Ardanuç
Gezimizin ilk durağı ise  Cehennemdere Kanyonu olacak. Dünyanın en derin kanyonlarından biri olarak geçiyor. Biz içinde kısa bir yürüyüş yapacağız. Yukarıdaki manzara az rastlanır güzellikte. Kanyondan ayrıldıktan sonra yolumuzdan biraz saparak rotamızı Ardanuç'a çeviriyoruz. 
İlçenin arkasında yükselen ve milattan önceki dönemlere tarihlenen kaleyi görmek için Adakale Mahallesi'ne gidiyoruz. Bu mahalle Ardanuç’un en eski yerleşim yeri olduğu için tarih kokuyor. 1551 yılında yapılan İskenderpaşa Camii'nin mimarisi göz kamaştırıyor. 
 
Şavşat & Günbatımı
Öğle yemeğinin ardından Ardanuç'tan ayrılıp Şavşat'a doğru yola devam ediyoruz. Şavşat'a vardıktan sonra otelimize yerleşiyoruz. 
Şavşat’ın en önemli özelliği merkezden hangi yöne giderseniz gidin veya rastgele bir yolu takip edin mutlaka hoşunuza gidecek, doğal veya yerel özellikleri ile sizi büyüleyecek bir yere ulaşmanızdır. Sürprizlere hazırlıklı olun.
Otelimizde biraz dinlendikten sonra günbatımına gideceğiz. Burada size bir takım ikramlarımız olabilir. Günbatımının ardından otelimize dönüyoruz.
 
2. GÜN / TİBETİ KİLİSESİ, ŞİRATA GÖLLERİ, KARAGÖL, SÜRPRİZ DESTİNASYON
Sabah alacağımız kahvaltının ardından ilk olarak Tibeti Kilisesi'ne gidiyoruz. 
 
Tibeti Kilisesi
Bu kiliseyi yıkmak için çok uğraşmışlar ama çatısı hariç ön kısmı hala dimdik ayakta duruyor. Kiliseyi fotoğrafladıktan sonra Balıklı Göl'e gidiyoruz. 
 
Şirata Gölleri & Balıklı Göl
Yürüyüşümüz ilk etapta biraz dik gelebilir ama çok uzun sürmeyecek merak etmeyin. :) Arsiyan Dağı’nın eteklerinde yükselerek göreceğimiz iki yanlı manzara muhteşem. Zaman zaman yok olmaya yüz tutmuş kağnı arabası izlerini takip ederek ilerleyeceğimiz patika bizi Şirata Gölleri‘nin ilki ve küçüğü olan göle çıkaracak. Gittiğimiz mevsime göre su seviyesi değişen gölün rengi beklemiş yoğurt suyuna benzediği için bu ismi almış, yüzmek serbest. (Gürcüce). Hemen ilerisindeki ikinci ve ismi Büyük Şirata olan gölün su seviyesi temmuz ağustos aylarında çok alçalıyor. Eğer şanslıysak ortamın bakirliğinden yararlanan angut kuşlarını görebiliriz. Yürüyüşümüze yokuş aşağı devam ederek tekrar Balık Göl’ü ulaşıyoruz. Burada kısa bir fotoğraf molası verdikten sonra harika bir öğle yemeği için Fevzi Abi ve Nazire Ablanın işlettiği Pona'ya gidiyoruz. Altından dere akan masalarda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Şavşat Karagöl'e doğru hareket ediyoruz.
 
Sahara Milli Parkı - Şavşat Karagöl & Sürpriz Destinasyon
Göl etrafında yürüyüşün ardından biraz serbest zaman vereceğiz. İsteyenler kayık kiralayarak göl üstünde keyif yapabilirler. Karagöl'den ayrıldıktan sonra otelimize dönüyoruz.
Otele doğru giderken sizi çok farklı bir yere götüreceğiz. Ama bu şimdilik bizde kalsın. 
Oteldeki akşam yemeğinin ardından isteyenler yine seyir terasına gidebilir.
 
3. GÜN / MISIRLI KÖYÜ, PAPART, ÇURİPİRA YAYLASI, MARAL ŞELALESİ
Kahvaltının ardından aracımızla Macahel’e doğru yola çıkıyoruz.
 
Mısırlı Köyü & Papart & Çuripira Yaylası
İlk olarak Meydancık üzerinden müthiş yayla ve köy evlerini görerek Mısırlı Köyü’nden geçiyoruz. Köyü geçtikten sonra hava durumuna göre yapacağımız, dere kenarındaki araç yolundan Papart Çam Ormanları'nın içinde yaklaşık 1 saat civarı bir yürüyüşümüz var.
Yürüyüşün ardından devam ettiğimiz yolculukta, Macahel Vadisi’ndeki Agria Köyü’nün (Uğur Köyü) yaylası olan ve Gürcistan sınırı yakınlarındaki Çuripira Yaylası’nda kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. 
 
Macahel Vadisi & Maral Şelalesi
Macahel'e vardıktan sonra ilk olarak öğle yemeğimizi alıp biraz dinleniyoruz. Ardından Türkiye’nin tek kırımda dökülen en yüksek şelalesi ünvanına sahip Maral Şelalesi’ne doğru yola çıkıyoruz. Yarım saatlik bir araç yolculuğunun ardından 15 dakikalik patika yürüyüşü ile Maral Şelalesi’nin heybetli görüntüsü bizi bekliyor. Ücretsiz soğuk su masajı hizmeti vermekte olan şelaleden faydalanmak isteyenler dik bir inişin ardından şelalenin döküldüğü noktada suya girebilir. Bu eşsiz deneyimi kaçırmamanızı, mayo ve havlunuzu yanınızda getirmenizi öneririz.
Şelaleye girmek istemeyenler şelale manzarası eşliğinde çayını ya da kahvesini yudumlayıp doğanın keyfini çıkarabilir. 
Şelaleden sonra isteyenlerle Maral Köyü'ne kadar yaklaşık kırk dakika sürecek bir yürüyüş yapabiliriz. Yürüyüşün ardından otelimize yerleşiyoruz.
 
4. GÜN / İREMİT KÖYÜ - KAYALAR KÖYÜ YÜRÜYÜŞÜ, DERE KENARINDA PİKNİK/YÜZME, İREMİT CAMİİ
İremit Köyü - Kayalar Köyü Yürüyüşü
Bugünkü Macahel gezimizde İremit’ten Kayalar Köyü'ne vadi içinde yürüyeceğiz. Eski bir ahşap köprüden başlayan yürüyüş kullanılmayan toprak yoldan yükselerek devam ediyor. Yüksek çam ve gürgen ağaçları arasında geçen yürüyüş sırasında Macahel’in diğer köylerini hatta Gürcistan tarafını da göreceksiniz. Yaklaşık 500 metre irtifa kazanacağımız yürüyüşün süresi yaklaşık olarak 2,5 - 3 saat. Tepe noktada konumlanmış Kayalar Köyü manzaranın zirve yaptığı yer.
Burada biraz mola verdikten sonra (tüm grup isterse yürüyüş uzatılabilir) dere kenarına gidiyoruz.
 
Piknik & Yüzme Molası
Hep yayla hep yürüyüş olmaz biraz da keyif yapmak lazım diye düşünüyoruz. :) Rahatlıkla yüzebileceğiniz hatta kayalardan atlayabileceğimiz ve piknik yapabileceğimiz bir dere kenarına gideceğiz. Bugünkü öğle yemeği konseptimiz piknik şeklinde olacak.
 
İremit Camii
Daha sonra bölgenin en eski camisini ziyaret edeceğiz. İremit Camii şu anda bulunduğu konuma başka bir yerden 1853 yılında taşınmış. Yapılış tarihi tam olarak bilinmiyor ama Camili Köyü'ndeki Ahşap Camii'den önce yapıldığı kesin. Ahşap üzerine el ile işlenmiş ve kök boyalarla renklendirilmiş desenlerle kaplı bu camide fotoğraflarımızı çektikten sonra otelimize dönüyoruz.
 
5. GÜN / KARAGÖL, KAMİLET VADİSİ, ÇİFTEKÖPRÜ, MENÇUNA ŞELALESİ, ÇAĞLAYAN VADİSİ, FIRTINA VADİSİ
Kahvaltı sonrası Fırtına Vadisi'ne doğru yola çıkıyoruz. Bu yolculuğumuz boyunca göreceğimiz bir çok yer daha olacak. Macahel Geçidi'ni bir kez daha geçip Borçka'ya ulaşıyoruz.
 
Borçka Karagöl Tabiat Parkı
Burada yolumuzdan biraz saparak Borçka Karagöl Tabiat Parkı'nı da ziyaret ediyoruz. Bir heyelanın bu kadar güzel bir sonuç vermesi şaşırtıcı. 19. yy başlarında Klaskur Yaylası yakınlarındaki bir tepede oluşan heyelan Klaskur deresinin önünü kapatmış ve 1500m yükseklikteki bu tabiat parkı statüsündeki göl oluşmuş.Karagöl'den ayrıldıktan sonra yola devam ediyoruz.
 
Kamilet Vadisi & Mençuna Şelalesi & Çifteköprü
Cankurtaran Tüneli'nden geçip Hopa’da sahilyoluna ulaştıktan sonra yaklaşık 15 dakikalık bir yolculukla Artvin'in Arhavi ilçesine varıyoruz. Sonrasında Kamilet Vadisi'ne giriyoruz. Bölgede iki taş köprüyü bir arada görebileceğiniz tek yer olan Çifteköprü’yü ziyaret ettikten sonra aracımızla Mençuna Şelalesi yürüyüş parkurunun başına geliyoruz.
Patikadan yapılan yürüyüşle yaklaşık 45 dakikada şelaleye varıyoruz. Yaklaşık 70 metreden dökülen şelale yüksek bir debiye sahip değil fakat görsel olarak bizleri tatmin edebiliyor. İsteyenler altındaki gölete girilebilir.
 
Çağlayan Vadisi & Laz Konakları
Şelaleden ayrıldıktan sonra aynı yoldan geri dönüp sahil yolunu kullanarak Rize'nin Fındıklı ilçesine varıyoruz ve Çağlayan Vadisi'ne giriş yapıyoruz. Burada ilk olarak öğle yemeğine gidiyoruz. Yemeğin ardından vadideki gerçek Laz mimarisinin bugün hala ayakta olan muhteşem örneklerini ziyaret edip rotamızı Fırtına Vadisi'ne doğru yola devam ediyoruz ve otelimize yerleşiyoruz.
 
6. GÜN / GİTO YAYLASI, AMBARLI YAYLASI, AMBARLI GÖLLERİ
Sabah kahvaltımızın ardından Gito Yaylası’na doğru yola çıkıyoruz.
 
Gito Yaylası
Gito 2050 metre yükseklikte yaklaşık 30 haneli, özgünlüğünü korumuş ve bölgenin en güzel manzaralarından birine sahip bir yayla. Altımızda Fırtına Vadisi, solda Pokut ve Sal Yaylaları, karşıda Kaçkar Dağı, sağ tarafımızda Çat Köyü ve Kale Yaylası yayladan görülebilen yerler. Biraz yükselip sırta çıktığımız da ise 360 derecelik bir manzaraya bakabiliyoruz. Açık havalarda denizi bile görmek mümkün.  Özellikle fotoğrafçılar için bulunmaz bir mekan. Gito Yaylası’ndan sonra rotamızı Ambarlı Yaylası’na çeviriyoruz.  
 
Ambarlı Yaylası & Ambarlı Gölleri
Fırtına Vadisi, Çat, Elevit, Pokut manzaraları eşliğinde yol alırken fotoğraf molası için de duruyoruz. 1 saatlik yolculuğun ardından 2400 metre yükseklikteki Ambarlı Yaylası’na varıyoruz. Burası hala yaylacılığın yapıldığı, bozulmamış yaylalardan biri. Yürüyüş parkuru çok zorlu değil orta seviyede denebilir. Bir kaç nokta dışında dik çıkışlar yok. Mola vererek ve fotoğraf çekerek yavaş yavaş çıkıyoruz.
 
Yürüyüş sırasında ilk önce Üç Göller’i göreceğiz. Bunlar Taraklı, Sandıklı ve Kuzu gölleri. Burada yükseklik 2800 metre civarında daha sonra yaklaşık 40 dakikalık bir yürüyüşle Balıklı Göl’e varıyoruz. Balıklı Gölü’ün yüksekliği  3.000 metre, içinde de gerçekten balıklar var. Öğle yemeğimizi burada veya dönüş yolunda uğrayacağımız Mohorcok Gölü’nde yiyeceğiz. Mayo ve havlusunu yanında getirenler için gölde yüzme şansı olacak. Bunu değerlendirin. Dönüş yolumuz da aynı patikadan olacak. Ambarlı Yaylası’nda bekleyen aracımıza binip otelimize dönüyoruz.
 
7. GÜN / MOLLAVEYİS KÖYÜ - ÇİNÇİVA KÖYÜ YÜRÜYÜŞÜ, TARİHİ KONAKLAR, PALOVİT ŞELALESİ, ŞİMŞİR ORMANLARI, ZİL KALE, DÖNÜŞ
Kahvaltının ardından Fırtına Vadisi'ndeki gezimize başlıyoruz.
 
Mollaveyis Köyü - Çinçiva Köyü Yürüyüşü
İlk olarak Mollaveyis Köyü’nden Çinçiva Köyü’ne (Şenyuva) yürüyüş yapacağız. Parkurun tamamı orman içindedir. Etrafımız kestane, ıhlamur ve ladin ağaçlarıyla kaplı olacak. 45 dakikalık bir yürüyüş sonrası Zizna Bölgesi’ne varıyoruz ve tarihi konakları ziyaret ediyoruz.
Sonrasında Zizna’dan ayrılıp yürüyüşümüze devam edeceğiz. Orman içerisindeki patikalardan Çinçiva Köprüsü’ne kadar yaklaşık 1 saat 15 dakikalık bir yürüyüş daha yaparak günün ilk etabını tamamlıyoruz ve grup halinde tarihi Çinçiva Köprüsü’nde hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra öğle yemeğine geçiyoruz.
 
Palovit Şelalesi & Şimşir Ormanları & Zil Kale
Yemeğin ardından Palovit Şelalesi'ne gidiyoruz. 15 metre yükseklikteki şelalebölgenin en yüksek değil ama debisi en fazla olan şelalesidir. İsteyenler yoldan aşağıya inip şelalenin dibinde fotoğraf çektirebilir.  Şelaleden ayrıldıktan sonra rotamızı şimşir ormanına çeviriyoruz.
Dünyanın en büyük ikinci şimşir ormanı dense de bu konuda kesin bir kanıt yok. Son yıllarda şimşirler hastalandı ve kurudular. Diyeceksiniz ki buraya neden getirdiniz. Kurumuş şimşir ormanının enteresan bir güzelliği var. Tabi ki temennimiz şimşirlerin tekrar canlanması. :( Şimşir Ormanları'ndan ayrıldıktan sonra vadinin ortasında yer alan, 14.yy’a tarihlenen Zil Kale'yi (Zir Kale) gezip, tarihini dinleyip Rize Havalimanı’na doğru yolumuza devam ediyoruz. 
 
Saat 18:00 civarı Rize Havalimanı'na ulaşıyoruz ve bir başka turumuzda tekrar buluşmak üzere sizlerle vedalaşıyoruz.
(19:15 ve sonrası Rize kalkışlı uçuşlarla dönebilirsiniz)
 
 
KONAKLAMA
1. Gece: Black Forest Hotel&Spa, Yeşilvadi Otel, Tuğra Butik Otel veya muadili - Şavşat/Artvin
2. Gece: Black Forest Hotel&Spa, Yeşilvadi Otel, Tuğra Butik Otel veya muadili - Şavşat/Artvin
3. Gece: Macahel Greenroof Otel, İremit Pansiyon veya muadili - Macahel/Artvin
4. Gece: Macahel Greenroof Otel, İremit Pansiyon veya muadili - Macahel/Artvin
5. Gece: Nordic Otel, Dudi Konağı, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel  veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize
6. Gece: Nordic Otel, Dudi Konağı, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel  veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize
 
TUR FİYATI ( TERCİHİNİZE GÖRE İKİ KİŞİLİK / ÜÇ KİŞİLİK ODADA KONAKLAMALI OLARAK KİŞİBAŞI)
BANKA HAVALESİYLE 36000 TL
KREDİ KARTI TEK ÇEKİM 37080 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 2 TAKSİT 38232 TL 
ANLAŞMALI KARTLARA 3 TAKSİT 38880 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 4 TAKSİT 39600 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 5 TAKSİT 40320 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 6 TAKSİT 41040 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 7 TAKSİT 41760 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 8 TAKSİT 42480 TL
ANLAŞMALI KARTLARA 9 TAKSİT 43056 TL
 
SINGLE FARKI: 10500 TL (banka havalesiyle ödemede)
Çocuk indirimleri iki yetişkin yanında konaklamak kaydıyla 3-6 yaş için geçerlidir.
0-2 yaş ücretsiz
3-6 yaş %20 indirimli
 
ÖZEL TUR İSTEKLERİNİZ HAKKINDA
Farklı bir tarih mi istiyorsunuz? Bu turu size özel mi gerçekleştirmemizi istersiniz??
Turumuz farklı tarihlerde küçük grubunuza ve ailenize özel olarak yapılabilir. Fiyatlandırma kişi sayısına ve istenilen tarihlerdeki uçak / pansiyon / araç maliyetlerine göre değişkenlik gösterir. 14 kişiye kadar olan gruplarda minibüs ve unimog araçlar kullanmaktayız. 4-5 kişilik aile, küçük grup gezilerini ise 4x4 araçlarımızla şoför-rehber aynı kişi olacak şekilde gerçekleştiriyoruz.  
Deneyimli Karadeniz yayla rehberlerimiz ve 23 yıllık tur tecrübemizle size terzi titizliğinde tur hazırlıyoruz. 
Özel grup ve size özel tur talepleriniz için info@deepnature.com a mail atabilir yada 02163495515 bize telefonla ulaşabilirsiniz. 
 
Not:  Macahel Şavşat turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL Macahel Turu uzmanıdır. 23 yıllık deneyimimizle hazırladığımız Macahel Şavşat turu programları, katılımcılarına yayla turu uzmanı deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Macahel turu için doğru adrestesiniz.  
 
Hatırlatma:  Sayfada turun yayında olması o tarihteki turda kontenjan olduğunu / kesin hareket edeceği anlamına gelmez. Güncel kontenjan ve hareket durumu için telefonla acentamızı arayarak yada mail ile bilgi alabilirsiniz. Rezervasyon ve ödeme işlemlerinizi tamamlayıp bizden tur rezervasyon onayını ve kesin hareket teyidini  almadan lütfen kendiniz uçak bileti almayınız. Uçak bileti iptal / değişiklik cezalarından acentamız sorumlu değildir.

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 36.000 Single konaklamalı tur ücreti₺ 46.500 Çocuk fiyatı₺ 28.800
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 37.080 Single konaklamalı tur ücreti₺ 47.895 Çocuk fiyatı₺ 29.664
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 38.880 Single konaklamalı tur ücreti₺ 50.220 Çocuk fiyatı₺ 31.104
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 41.040 Single konaklamalı tur ücreti₺ 53.010 Çocuk fiyatı₺ 32.923
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 37.080 Single konaklamalı tur ücreti₺ 55.614 Çocuk fiyatı₺ 34.540

:: Profesyonel rehberlik hizmeti
:: 6 gece konaklama
:: Tüm ara ulaşımlar (Rize'de başlar ve Rize'de biter)
:: 6 sabah kahvaltısı
:: 6 akşam yemeği
:: Program dahilindeki geziler
:: Müze ve ören yeri giriş ücretleri
:: Zorunlu seyahat sigortası
 

:: Ana ulaşım (Rize'ye varış ve Rize'den dönüş)
:: Öğle yemekleri
:: Akşam yemeklerindeki içecekler
:: Otellerdeki harcamalar
:: Rafting / Macera parkı aktivite ücretleri
:: Kişisel harcamalar

Hizmetimiz Rize Havaalanında başlar Rize Havaalanında sona erer. Türkiye'nin her yerinden katılım olduğu için havayolu ve karayolu ile ulaşım fiyata dahil edilmemiştir.

 

KONTENJAN
Bu turumuz 8-15 kişi arası katılmcı ile gerçekleşmektedir.

 

ÇOCUK İNDİRİMİ

Çocuk indirimi 0-6 yaş çocuklar için geçerli olup indirim iki yetişkin ile aynı odada konaklamalı olarak uygulanır.


ULAŞIM

 

Tur Hareket Saati ve Yeri: 10:00 Rize Havalimanı (gelişte en geç 09:30'da Rize'ye inişli uçuşları tercih edebilirsiniz)

Tur Bitişi: 18:00 Rize Havalimanı (dönüşte 19:15 ve sonrası Rize'den kalkışlı uçuşları tercih edebilirsiniz)

 

Araçlarımız yukarıda belirtilen saatte havaalanından hareket eder. Uçak ve otobüs biletlerinizi yukarıdaki saatlere göre almanız gerekmektedir. Hareket saatinden sonra gelen katılımcılar konaklanacak otele kadar kendi imkanlarıyla gelmek durumundadır.

----------------------------------------------------------------

Tur boyunca yapılacak ara transferlerimizi ise arazi şartlarına en uygun araç olan Volkswagen Crafter , Ford Transit veya Mercedes Sprinter ile yapıyoruz.
 
----------------------------------------------------------------

Not: 0-2 yaş ücretsiz çocukların transfer araçlarında koltuğu yoktur. Ebeveyn kucağında yolculuk yapar (Tur dolu ve araç müsait değilse)

 

KONAKLAMA

1. Gece: Black Forest Hotel&Spa, Yeşilvadi Otel, Tuğra Butik Otel veya muadili - Şavşat/Artvin

2. Gece: Black Forest Hotel&Spa, Yeşilvadi Otel, Tuğra Butik Otel veya muadili - Şavşat/Artvin

3. Gece: Macahel Greenroof Otel, İremit Pansiyon veya muadili - Macahel/Artvin

4. Gece: Macahel Greenroof Otel, İremit Pansiyon veya muadili - Macahel/Artvin

5. Gece: Nordic Otel, Dudi Konağı, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel  veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize

6. Gece: Nordic Otel, Dudi Konağı, Kuşpuni Otel, Taşmektep Otel  veya muadili oteller - Çamlıhemşin/Rize

 

Doğu Karadeniz’deki konaklama tesislerinin çoğu aile işletmeleridir. Evden dönüştürülen ya da ahşap olduğu için teknik nedenlerden dolayı tesislerin bazılarında single oda imkanı ve bazı odalarda banyo tuvalet imkanı yoktur ya da kısıtlıdır. Dolayısı ile turlarımızda kısıtlı tesisler için kimlerin single ya da banyolu odada kalacağı tamamen kayıt sırasına göre belirlenmektedir.


Çocuk konaklaması
0-5 Yaş ucretsiz çocuklar Ebeveyn ile aynı yatakta yatar. Ayrı yatağı yoktur. Araçta koltuğu yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)
6-12 Yaş indirimli çocuklar ebeveyn ile aynı odada kalır. Ayrı odası yoktur. (Tesis dolu ve müsaitlik yoksa)
(Çocuk yaş uygunluğu tura göre değişmektedir,  7 yaş altı çocuk için turun uygunluk durumunu lütfen sorunuz)


Single konaklama
Öncelikle Karadeniz turlarında tesislerin yetersizliğinden dolayı single konaklamalarda kontrolümüzde olmayan durumlar oluşabilmektedir. Turlarımıza tek başına katılan kişiler aksi belirtilmedikçe (single konaklama farkını ödemedikçe) bir hemcinsiyle aynı odaya yerleştirilir. Katılımcılar single farkı ödeyerek odada tek başına kalmayı tercih ederlerse öncelikle belirtelim ki single konaklama konusunda garanti veremiyoruz. Tesislerin müsaitliğine göre ve rezervasyon sırasına göre tek konaklama sağlanmaya çalışılır. Fakat bu durum tesisten tesise göre değişebilir. Yani bir gün odada tek kalabilirken diğer gün eşleşmek durumunda kalınabilir, bu bazen önceden tahmin edilemeyebilir.  Bu durumda tur dönüşü odada tek kalamadığınız her gün için 150 TL single farkı iade edilir.

 

YEMEK
Mümkün olduğu kadar sizlere yöresel lezzetler tattırmak istiyoruz. Tabi mevsim itibarı ile ününü çok duyduğunuz bazı Karadeniz yemeklerini tatmanız mümkün olmayacak.
Öğle yemekleri de gidilen yere göre bir tesiste, köy evinde veya kumanya şeklinde olacaktır. Kumanyalar fiyata dahildir.
Doyacağınıza eminiz. Kahvaltılar ve akşam yemekleri kalınan tesisin menüsüdür.


KIYAFET / EKİPMAN
Güzel ve keyifli bir tatil geçirmenizi sağlayacak önemli maddelerden biri de nasıl giyindiğinizdir. Özellikle bu tatil doğada geçiyorsa. Almanların bir lafı var ‘‘ Kötü hava durumu yoktur, kötü malzeme vardır’’ diye. Bu laf sanırım durumu özetliyor. Hava durumu ne olursa olsun (extreme hava koşulları hariç) sizin uygun kıyafet ve malzemeleriniz varsa tatilden keyif almaya devam edersiniz.

Aşağıda size önerdiğimiz giyim ve malzeme listesini göreceksiniz. Şu anda adını hatırlamadığımız bir gezgin de ‘‘ Yanında götürmeyi düşündüğün kıyafetin yarısını, paranın iki katını götür’’ demiş. Dikkate almak lazım :)
        Küçük sırt çantası:  Yürüyüş esnasında polar, matara, krem, kumanya gibi sık kullanacağınız malzemelerinizi koyacağınız 20-30lt kapasiteli, mümkünse bel kolonu olan sırt çantası.
        Yürüyüş Botu:  Yürüyüşler genelde patikalarda geçeceği için sert tabanlı ayakkabıları tercih etmelisiniz. Biz size su geçirmez özelliğe sahip yürüyüş amaçlı botları öneriyoruz. En önemli detay botlarınızın bilekleriniz sarmasıdır. Turda giyeceğiniz ayakkabıyı uzun süredir kullanmıyorsanız lütfen şehirde bir gün giyin. Turun ilk günü patlayan çok ayakkabı gördük.
        Bu kadar detay vermemize rağmen halen topuklu ayakkabı, kösele ayakkabı, bez ayakkabı ile gelenler olabiliyor. Bu arkadaşların tur boyunca diğerleri tarafından makaraya alınacağını unutmayın.
Yedek ayakkabı, sandalet veya terlik getirebilirsiniz.

       Tozluk: Bileğinizden dizinize kadar kapatır ve botunuza taş, toprak, çamur, kar girmesini engeller. Ayrıca olası çamurlu bir parkurda paçalarınız temiz kalır. Süper bir şeydir yani. 
       Yağmurluk: Genelde panço denen sırt çantanızla aynı anda giyebileceğiniz, bol ve diz altına kadar sizi koruyan özel amaçlı yağmurluklardır. Özellikle belirtelim bu yağmurluğunuzun da tek kullanımlık çöp poşeti tarzı bir şey olmamasına özen gösterin.
        Baton: Doğa turlarında özellikle inişlerde kolaylık ve denge sağlar. Nasıl doğru şekilde kullanılacağınızı rehberinize sorabilirsiniz.
        Baş: Mevsime göre, bere, buff, şapka bulundurun.
        Üst: Sizi rüzgardan ve soğuktan koruyacak polar, gün sayısının en fazla 2 katı t-shirt, sweat shirt yeterlidir. Termal t-shirtler yürüyüşler için en uygun giysidir.
        Alt: Sentetik kumaşlı pantolonları tercih etmelisiniz. Bu tür kumaş ıslansa bile çok çabuk kurur ve ısıyı muhafaza eder. Mevsime göre kısa pantolon da bulundurun. Kot pantolon kesinlikle önermiyoruz.
        Ayak: Yürüyüşte ve sonrasında olmak üzere yeterli sayıda çorap bulundurun.
        Matara: En az 1 lt’lik su kabı. Eğer keyfinize düşkünseniz termos getirebilirsiniz fakat hafif olanları tercih edin.
        Fener: Çok büyük olmayan fakat yeterli ışık kaynağı olan yedek pilleri birlikte bir fener. Kafa feneri tercih ediniz.
       İlkyardım: Rehberlerimizde ilkyardım malzemeleri olmasına rağmen kendinize küçük bir ilkyardım çantası hazırlayın ve sürekli kullandığınız ilaçları bulundurun.
        Deniz-Göl: Karadeniz gezilerimizde mutlaka bir şelale veya göle girme fırsatı bulacaksınız. Orada ah vah edeceğinize yanınızda mayo/şort ve ince havlu bulundurmanızı öneririz.
        Kişisel: Kişisel bakım malzemelerinizi unutmayın. Diş fırçası, macunu, koruyucu kremler, parfüm, hijyen ürünleri gibi. Bunlar dışında şarj cihazlarınızı getirmeyi unutmayın.

        Çoğu konaklama tesisinde odalarda ve odaların bulunduğu bölümlerde ayakkabı ile dolaşmak yasaktır. Lütfen yanınızda bir terlik getiriniz.

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 12 yorum var.

Turumuzdan düşündüğümüzden fazla memnun kaldık. Rehber Bülent beye ve sizlere teşekkürler. Şöför Murat beye de teşekkürlerimizi iletiyoruz. Görüşmek üzere
Tayfun

Turunuz ciddi, samimi, bir o kadar da prensiplerine bağlı. Araç kaptanı nazik, efendi kişiliği ile sevgimize mazhar oldu. Tur rehberimiz bülent bey keza bilgisi, deneyimi ve efendi kişiliği ile sevgimizi katladı. Teşekkür ederiz.
Yücel

Herşey güzeldi. Rehber Bülent bey harika. Bize gönderilen araba ve Kaptan Murat’la hiç üzülmedik. Güvenli bir yolculuk oldu. Sadece Artvin’de kaldığımız otel kötüydü. Bilginiz olsun. Teşekkürler.
Işık

Genelde memnunduk. Rehber ve arabanızdan memnunduk. Teşekkür ederiz.
Ayşen & Halil

Genel olarak iyi bir turdu, teşekkürler
Hakan & Gülden

Gökhan bey merhaba, Doğu Karadeniz Yaylaları gezimiz son derece güzel geçti. Geziden çok memnun kaldık. Kızımız Elifnaz Karadeniz diyor da başka bir şey demiyor. Ekte bir fotoğrafını gönderiyorum. Daha çok sayıda size gönderilebilir dediğim fotoğrafları var. İster misiniz? İsterseniz onlar mail ile gönderme kapasitesini aşabilir. Onları gönderme yolu konusunda öneriniz varsa bildirirseniz ben de göndermeye çalışırım. Tekrar teşekkürler. Ruhsar – Yekta – Elifnaz (Not: Fotoğrafta Elifnazın hemen arkasındaki rehberimiz Osman Bey sayesinde son derece güzel bir gezi oldu. Osman beye ayrıca çok teşekkürler.)
Yekta & Ruhsar

Harika karadeniz tatilimize katkılarınız, rehberlerimiz Mike ve Alp'in çabaları, güleryüzünüz ve bize önem verdiğinizi gösterdiğiniz hizmet anlayışınız için teşekkür ederiz.
Zeynep

Merhaba, 12-19 Ağustos Doğu Karadeniz Yaylaları turunuza katıldım ve sanırım hayatımdaki en güzel tatilimi yaşadım. Acentanızı rezervasyon için aradığımda uzunca telefonda konuştuğumuz Gökhan Bey'in anlattıklarıyla turun heyecanına erkenden kapılmıştım, şimdi anlatılanlardan da fazlasını yaşadığımı düşünüyorum (bu arada Gökhan Bey'in birçok sorumu sabırla ve detaylıca cevapladığı için çok memnun oldum) Ayder'de bir hafta nasıl geçti nasıl döndük biz anlamadık. Uyumlu bir grubumuz, arkadaş sıcaklığında ama profesyonelliklerini de unutmayan rehberlerimiz vardı (Mike ve Alp'e teşekkürler). Bu unutulmaz tatildeki tüm katkılarınız için ekibinize teşekkür ederim. Seneye Artvin turunuza katılacağız turdan arkadaşlarla
Elif

Gökhan Bey, Tavsiyeleriniz ve güzel anlatımlarınızın ardından gittiğim doğu karadeniz yaylaları turundan döndük maalesef. Maalesef diyorum çünkü hiç dönmek istemedik. Karadeniz harika bir yer. Sizlerin de profesyonel, içten ve sıcak yaklaşımızla sunulan tur programınız ve ekibinizle nerdeyse hiç sorun yaşamadan bir tur geçirdik. Rehberlerimiz dediğiniz gibi canla başla çabalıyorlar, her hafta tur yaptıklarını söylediler ama sanki yüzlerce insanla uğraşmamışcasına ilgili ve hevesle işlerini yaptılar. Çok teşekkür ederiz bu güzel tur için.
Özlem

Sevgili Deepnature ekibi, İki arkadaş olarak katıldığımız karadeniz turunda çok güzel bir hafta geçirdik. Yoğunluktan kaynaklanan bazı aksaklıklar dışında turumuz keyifli idi. Katılan diğer arkadaşların yaş dağılımları da birbirine yakın olunca ve rehberlerimizin de sıcakkanlılıyla güzel de dostluklar kurduk. Rehberimiz Alp bölgeye çok hakim, horon konusunda uzman sevecen bir arkadaş. Kendisine bize karadenizi çok güzel tanıttığı için teşekkür ederiz. Tabii sizlere de. Özenli turlar yaptığınızı yazmıştınız web sayfanızda, buna uygun bir tur yaptığınız için.
Pınar

Merhaba, Cok yagmur yagdı, ancak son gun donerken gunes yuzu gorebildik, hatta grubumuzun ismini bile gun yuzu goremeyenler olarak koyduk. Ancak herseye ragmen cok keyif aldıgım tatillerden biri idi, ozellikle rehber arkadaslarımız (Alp, Muhammet ve Celal) superdiler. Artık her yıl gitmeyi planlıyorum. Hicbir manzarayı goremedigimiz icin ucretlerde indirim bekliyoruz :))))) İyi çalışmalar dilerim
Tolga

Merhaba, 25 Haziran-02 Temmuz arasında Doğu Karadeniz Yaylalar turuna katıldım arkadaşlarım Teoman Gökcan ve Burak Sofu ile beraber. Burada kendim adına söylüyorum ama eminim ki arkadaşlarım ve turdaki diğer arkadaşlar da aynı fikirdedirler: Herşeyden çok memnun kaldık, özellikle orda Rehberimiz olan Alp Demirkaya ve Mustafa, artı şoförümüz Kemal Abi güzel ve huzurlu bir tatil geçirmemizi sağladıkları için sizin aracılığınızla bu vesileyle bir kez daha çok teşekkürler. Bu tatile olanak ve organizasyonu sağlayan Deepnature çalışanlarına çok teşekkürler. Daha nice başarılar.
AytacKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.