Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Kolombiya Peru Turu
  • Kolombiya Peru Turu
  • Kolombiya Peru Turu
  • Kolombiya Peru Turu
  • Kolombiya Peru Turu

Kolombiya Peru Turu

7 GECE 9 GÜN (10-18 Ağustos 2024)

7 gece 9 gün Kolombiya Peru Turu. Vizesiz. 3 ve 4 yıldızlı otellerde konaklama, Türkçe rehberlik. Program dahilindeki tüm geziler dahil!

$ 4.149’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Kolombiya Peru Turu

1. Gün İstanbul - Bogota (10.08.2024 Ct)
Kolombiya Peru Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde rehberimizle buluşuyoruz. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait uçuş ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Bogota’ya varışımızı takiben otelimize transfer olacağız. Odaların alınmasının ardından istirahat etmeniz için serbest zaman. Konaklama Bogota ‘da otelimizde.
 
Uçuş No: TK 801 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Tarih: 10 Ağustos 2024 - Saat: 10:00 - Varış: Bogota - Tarih: 10 Ağustos 2024 - Saat: 15:15
 
2. Gün Bogota - Lima (11.08.2024 Pa)
Sabah alacağımız kahvaltı ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Lima’ya hareket ediyoruz. Lima ‘ya varışımızı takiben panaromik Lima şehir turumuza San İsidro ve Miraflores’i gezisinin ardından Barrancos Bölgesi’ni ziyaret ediyoruz. Daha sonra otelimize transferimiz gerçekleşiyor Lima’da konaklayacağımız otele dogru yola çıkıyoruz. Odaların alınmasının ardından istirahat etmeniz için serbest zaman. Konaklama Lima ‘da otelimizde.
 
3. Gün Lima (12.08.2024 Pt)
Sabah otelde alacağımız kahvaltı sonrası rehberimizle Lima şehir turumuz için yola çıkıyoruz. Lima’nin şehir merkezi gezimize ; şehir meydanı, katedral, yeni bölümü olan Plaza De Armas ile başlıyoruz. Daha sonra turumuza Larco Müzesi ile devam ediyoruz. Ardından San Francisco Manastır gezimiz (Antik yer altı mezarlığı ) ve Modern Miraflores’i keşfettikten sonra otelimize transferimiz gerçekleşiyor. Konaklama Lima ‘da otelimizde.
 
4. Gün Lima - Cuzco (13.08.2024 Sa)
Sabah alacağımız kahvaltı ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cuzco ’ya hareket ediyoruz Varışımızın ardından Cuzco şehir turumuza yürüyüşle başlıyoruz. İnka İmparatorluğu’nun merkezi olan Plaza De Armas’ı ve sonrasında Katedrali görüyor, turumuza Coricancha tapınağıyla devam ediyoruz. Coricancha, orijinal adı ile İnti yani güneş tapınağı olarak adlandırılan tapınak, İnka İmparatorluğu'nun en önemli tapınağı olarak bilinmektedir. Güneş tanrısı İnti'ye adanmıştır. Tavan ve taban tabakalar halinde katı altınla döşenmiştir. Daha sonra yine bir İnka kalıntısı olan Kenko kalıntıları (Q’enko) ve Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları. Gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Odaların alınmasının ardından istirahat etmeniz için serbest zaman. Konaklama Cuzco ‘da otelimizde.
 
5. Gün Cuzco - Kutsal Vadi - Machu Pıcchu - Cuzco (14.08.2024 Ça)
Kahvaltının ardından Ollantaytambo Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bing- ham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Bölgenin eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da turumuz devam ediyor. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Cuzco’ya otelimize doğru hareket ediyoruz. Konaklama otelimizde.
 
6. Gün Cuzco - Bogota (15.08.2024 Pe)
Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından İnka İmparatorluğu’nun merkezi olan Plaza De Armas’ı ve sonrasında Katedrali görüyor, turumuza yine bir İnka kalıntısı olan Kenko kalıntıları (Q’enko) ve Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret ediyoruz.Pisac harabeleri kalıntıları ve pazarını da gördükten sonra havalimanına transferimiz ile birlikte yerel havayolları ile Bogota’ya doğru yerel hava yolları uçağı ile yolculuğumuza devam ediyoruz. Uçuşumuzun ardından otelimize transfer olacağız. Odaların alınmasının ardından istirahat etmeniz için serbest zaman. Konaklama Bogota ‘da otelimizde
 
7. Gün Bogota (16.08.2024 Cu)
Otelde alacağımız kahvaltının ardından Bogota Şehir Turumuzu yapıyoruz. Bogota ‘da öncelikle Altın Müzesi, Fernando Botero Müzesi ve La Candelaria tarihi mahallesini görüp, devamında şehrin tarihi dokusunu tanımak için rehberimiz eşliğinde Plaza Bolivar’ı gezeceğiz. Günün son durağı Bogota’yı harika manzarasını yakalayacağımız 3000 metre yükseklikteki Monserrate tepesine teleferikle çıkıyoruz. Turumuzun ardından otelimize transfer olacağız. Turumuzun ardından istirahat etmeniz için serbest zaman. Konaklama Bogota ‘da otelimizde.
 
8. Gün Bogota - İstanbul (17.08.2024 Ct)
Otelde alacağımız kahvaltımızın ardından serbest zaman ve sonrasında tur otobüsümüzle Zipaquira’ya, tuz madenleri tüneline inşa edilmiş olan Salt Catedral’i gezmek üzere yola çıkıyoruz. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezinin bitişiyle Bogota ‘’ El Dorado’’ havalimanına transfer sonrası bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz.
 
Uçuş No: TK 801 (Türk Havayolları) - Kalkış: Bogota - Tarih: 17 Ağustos 2024 - Saat: 16:45 - Varış: Istanbul - Tarih: 18 Ağustos 2024 - Saat: 16:45
 
9. Gün İstanbul (18.08.2024 Pa)
Geceyi uçakta geçiriyoruz. İstanbul’a varışımız sabah saatlerinde olacak. Bir sonraki turumuzda görüşmek üzere.

OTELLER
BOGOTA 3*** Radisson Metrotel vb.
LİMA 4**** Dazzler By Wyndham Lima Miraflores  vb.
CUSCO 3*** San Agustin Internacional vb.
 
HATIRLATMA
Bu tura 14 yaşından küçük çocukları maalesef kabul edemiyoruz.
 
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.149 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.979 Çocuk fiyatı$ 4.019

:: Türk Havayolları ile İstanbul - Bogota - İstanbul arası dönüş ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

:: Bogota - Lima / Lima - Cuzco / Bogota arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri (Yerel havayollarının müsaitliğine göre bazı uçuşlar aktarmalı gerçekleşebilir)

:: Bogota'da 3 gece 3* otelde kahvaltı dahil konaklama

:: Lima’da 2 gece 4* otelde kahvaltı dahil konaklama

:: Cuzco’da 2 gece 3* otelde kahvaltı dahil konaklama

:: Havalimanı-Otel arasındaki tüm transferler

:: Tur otobüsümüz ile programda belirtilen tüm geziler

:: Geziler esnasında gezilecek müze ve ören yerlerine giriş ücretleri

:: Profesyonel Türkçe rehberlik hizmeti

:: Yurtdışı çıkış harcı

:: Zorunlu Seyahat sigortası

:: Yurtdışı çıkış fonu

:: Otellerde mini bar ve diğer ücretli kullanımlar

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Yemeklerde alınan içecekler

:: Kişisel harcamalar

:: Şoför tipleri 5-10 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Umumi Pasaport  -  Vize gerekli değil              

Yeşil Pasaport  -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

 

ÖNEMLİ HATIRLATMA

Türkiye'den Venezuela (CCS), Meksika (MEX ve CUN), Kolombiya (BOG), Küba (HAV) ve Brezilya (GRU) varışlı uçuşlarda yolcu kabulü için pasaport ve vize gereksinimi gibi genel kuralların dışında bazı ek kontroller uygulanabilmektedir. Bu ek kontroller sonucunda ülke otoritelerince ülkeye giriş reddi verilebileceği için uçuşa kabul sırasında da benzer kontroller yapılabilmektedir. Bu ek kontrollere ait açıklama metnine aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz. Bu ek kontroller neticesinde uçağa kabul edilmeme yada gidilen ülkeye kabul edilmeme durumunda tur ücreti iadesi mümkün değildir.

https://www.turkishairlines.com/tr-int/duyurular/guney-amerika-yolcu-kabul-kurallari/ 

 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

Peru ve Kolombiya’ya  girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul   - Bogota             13 sa 15 dk

Bogota  -  İstanbul             15 sa 25 dk

 

PARA BİRİMİ

Peru para birimi Peru solüdür ( PEN )

Kolombiya para birimi Kolombiya Pesosudur. ( COP )

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Her iki ülke ile Türkiye arasında –8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 14.00 iken her iki ülkede de saat 06:00

 

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Peru’da deniz mahsülleri ve et oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 

ALIŞVERİŞ

Ülkeye özgü Alpaca yününden kıyafetleri alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar da satın alınabilir. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

BR

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.