Kolombiya Peru Turu

7 GECE 8 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

7 gece 8 gün Kolombiya Peru Turu. Vizesiz. 4 yıldızlı otellerde konaklama, Türkçe rehberlik

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Kolombiya Peru Turu

1. Gün İstanbul - Bogota 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşmamız ile başlıyor. Bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarına ait tarifeli sefer ile Bogota’ya hareket ediyoruz. Uçuşumuz sonrası öğleden sonra Bogota’ya varıyoruz. Varışımızı takiben yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve özel aracımız otelimize transfer olacağız. Odaların alınmasının ardından dinlenmek üzere odalarımıza geçiyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Chiva Otobüs turuna ( Kişibaşı 60 USD ) katılabilirler. Bu turumuza Kolombiya’ya özgü mavi,sarı, kırmızı renklerle ve ışıklarla süslenmiş, geleneksel müzikleri dinleyebileceğiniz ve yerel içecekleri içebileceğiniz hareket halinde olan ve 2-3 saat şehir de tur attığınız mobil parti atmosferini yaşacağınız keyifli bir deneyim olacaktır. Geceleme Bogota’da otelimizde.
 
Uçuş No: TK 800 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 10:00 - Varış: Bogota - Saat: 15:15
 
2. Gün Bogota 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından şehir turumuz için otelimizden rehberimiz eşliğinde özel aracımız ile ayrılıyoruz. Turumuzun bu kısmında öncelikle Altın Müzesi, Fernando Botero Müzesi ve La Candelaria tarihi mahallesini görüp, devamında şehrin tarihi dokusunu tanımak için rehberimiz eşliğinde Plaza Bolivar’ı gezeceğiz. Turumuzun devamında Bogota’yı harika manzarasını yakalayacağımız 3000 metre yükseklikteki Monserrate tepesine teleferikle çıkıyoruz. Turumuzun bitiminde otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Kahve Üretim Çiftliği ( Kişibaşı 80 USD ) ziyareti turuna katılabilirler. Bu turumuza dünyaca ünlü Kolombiya kahvesinin üretiminden içime hazır hale gelene kadar geçirdiği aşamaları görme ve Kolombiya kahvesi hakkında detaylı bilgi alacak ve taptaze kahve çekirdeklerinden yapılmış Kolombiya kahvesini bizzat kaynağında içeceğiz. Geceleme Bogota’da otelimize.
 
3. Gün Bogota - Lima 
Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Lima’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor. Lima şehir turumuza Lima’nin yeni bölümü olan Plaza De Armas ile başlıyor ve San Francisco manastırının ardından Okyanus kıyısındaki Lima’nın simgesi Aşıklar Parkı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında San İsidro ve Miraflores’i geziyor ve otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Inka medeniyetinin tarihini derinlemesine görebilieceğimiz Altın ve Larco müzeleri ve Catacomb ( Kişibaşı 85 USD ) denilen yeraltı mezarlarının görüleceği tura katılabilirler. Geceleme Lima’da otelimizde.
 
4. Gün Lima 
Bugün kahvaltının ardından serbest saatlerimiz olacak. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği öğle yemekli Palomino Adası yüzme turuna ( Kişibaşı 130 USD ) katılabilirler. Bu turumuzda Peru’nun Galapagos’u da denilen Callao-Palomino bölgesinde ki pek çok farklı kuş türlerini, küçük kayalık adalarda güneşlenen deniz aslanları gözlemleme ve deniz aslanları ile yüzme imkanı bulacaklar. Turumuzun sonunda otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Lima’da otelimizde.
 
5. Gün Lima - Cusco
Kahvaltının ardından özel aracımız ile havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Cusco’ya hareket ediyoruz. Varışımızı takiben yerel rehberimiz bizi havalimanında karşılıyor ve ardından şehir turumuza yürüyüşle başlıyoruz. İnka İmparatorluğu’nun merkezi olan Plaza De Armas’ı ve sonrasında Katedrali görüyor, turumuza Coricancha tapınağıyla devam ediyoruz. Coricancha, orijinal adı ile İnti yani güneş tapınağı olarak adlandırılan tapınak, İnka İmparatorluğu'nun en önemli tapınağı olarak bilinmektedir. Güneş tanrısı İnti'ye adanmıştır. Tavan ve taban tabakalar halinde katı altınla döşenmiştir. Turumuzun sonunda otelimize transfer oluyoruz. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Inka Antik Mirası ( Kişibaşı 85 USD ) turuna katılabilirler. Bu turumuzda İnka kalıntısı olan Kenko kalıntıları (Q’enko) ve Sacsayhuaman Kalesi’ni ziyaret ediyoruz. Bir sonraki durağımız İnka Banyoları olarak da adlandırılan Tambomachay Kalıntıları. Inka medeniyetinin yaşayışı hakkında günümüze ışık tutan bu antik yapıları geziyor ve rehberimizden detaylı bilgi alıyoruz. Turumuzun sonunda otelimize transferimiz yapıluıyor. Geceleme Cusco’da otelimizde.
 
6. Gün Cusco - Machu Picchu - Cusco 
Kahvaltının ardından Ollantaytambo Tren İstasyonu’na transfer oluyoruz. Özel gezi treni ile Kutsal Vadi boyunca yaklaşık 1 saat 30 dakika kadar sürecek olan keyifli yolculuğumuz Machu Picchu’nun eteklerinde yer alan Aguas Calientes’te son buluyor. Yüzyıllarca gizli kalan ve 1911 yılında Hiram Bing- ham tarafından keşfedilen, UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Machu Picchu’ya küçük otobüslerle gidiyoruz. Bölgenin eşsizliği ve dâhice mimarisi ile dünyanın en büyük tarihi eserlerinden olan Machu Picchu’da öğlene kadar turumuz devam ediyor. Öğle yemeğimizi alıyoruz. Bu unutulmaz deneyimin ardından küçük otobüsler ile tren istasyonuna transfer oluyor ve Ollantaytambo’ya ardından Cusco ‘ya hareket ediyoruz otelimize yerleşiyoruz. Konaklama otelimizde.
 
7. Gün Cusco - Lima - Bogota
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından rehberimizin belirleyeceği buluşma saatine kadar serbest zamanımız olacak. Sonrasında Bogota uçuşumuzu yapmak için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Lima aktarmalı Bogota uçuşumuzun ardından bizi bekleyen rehberimiz ve özel aracımız ile transferimiz yapılıyor ve otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelde. ( Cusco Bogota uçuşumuz Lima aktarmalı olarak gerçekleşecektir.)
 
8. Gün Bogota - İstanbul 
Otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zamanımız olacak. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği Zipaquira ( Kişibaşı 70 USD ) ya, tuz madenleri tüneline inşa edilmiş olan Salt Catedral turuna katılabilirler. Rehberimiz eşliğinde yapacağımız gezinin bitişiyle öğle yemeğimiz yerel restoranda alıyor ve Bogota’ya dönüyoruz. Bogota ‘’ El Dorado’’ havalimanına transfer sonrası bilet, bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Türk Havayollarının TK 801 sefer sayılı uçuşu ile İstanbul’a hareket ediyoruz. Uçağımız Panama'da yaklaşık 1 saat 30 dakikalık teknik beklemenin ardından tekrar İstanbul'a doğru yola devam edecek olup geceyi uçakta geçireceğiz. Varışımız Türkiye saati ile akşam saatlerinde gerçekleşiyor ve turumuz son buluyor.
 
Uçuş No: TK 801 (Türk Havayolları) - Kalkış: Bogota - Saat: 16:45 - Varış: Istanbul - Saat: 16:45

OTELLER
BOGOTA 4****Casa Dann Carlton Hotel vb. 
LIMA 4**** Casa Andina Select Miraflores vb. 
CUSCO 4**** Novotel Cusco vb.

AVANTAJLI ETKİNLİK PAKETİ
510 USD  YERİNE 470 USD
Chiva Bus Tour + Coffee Farm Visit + Lima Inka Tarihi turu + Lima Palomina Islan Yüzme turu + Cusco Inka Harabeleri turu + Zipaquira Tuz Katedrali turu
 
 

 

:: Türk Havayolları ile İstanbul (IST)- Bogota (BOG) gidiş / Bogota ( BOG ) – İstanbul (IST) arası ekonomi sınıf uçak bileti ve bu bilete ilişkin alan vergileri

:: Yerel havayolları ile Bogota – Lima / Lima – Cusco / Cusco – Lima - Bogota arası ekonomi sınıf uçak biletleri ve bu biletlere ilişkin alan vergileri

:: Havalimanı vergileri

:: 4 yıldız otellerde 7 gece oda-kahvaltı konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Özel otobüs ile tüm transferler

:: Bogota, Lima , Cusco panoramik şehir turları

:: Machu Picchu Antik kenti giriş ve tren biletleri ve Aguascalientes’te öğle yemeği

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

:: Türkiye İç hat bağlantı bileti

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Müze ve ören yerleri girişleri

:: Şoför tipleri 5-10 Usd / kişibaşı (isteğe bağlı)

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Umumi Pasaport  -  Vize gerekli değil              

Yeşil Pasaport  -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  -  Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 


 

SIKÇA SORULAN SORULAR

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. Katılım yetersizliği nedeniyle iptal edilen tur, acenteniz aracılığı ile tarafınıza bildirilecektir.

 

SAĞLIK

Peru ve Kolombiya’ya  girişlerde aşı zorunluluğu bulunmuyor. Yemeklerde sağlığınıza etki edecek bir sorun olacağını düşünmüyoruz. Musluk suyu kullanmamanızı, kapalı şişe suyu tüketmenizi öneriyoruz. Yanınıza gerekiyorsa mide ve ishal ilaçları, vitaminler, baş dönmesi, kusma, baş ağrısı, soğuk algınlığı ve tansiyon hastalıklarına karşı ilaçlarınızı almayı unutmayınız.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul   - Bogota             13 sa 15 dk

Bogota  -  İstanbul             15 sa 25 dk

 

PARA BİRİMİ

Peru para birimi Peru solüdür ( PEN )

Kolombiya para birimi Kolombiya Pesosudur. ( COP )

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Her iki ülke ile Türkiye arasında –8 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 14.00 iken her iki ülkede de saat 06:00

 

KIYAFET ve GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Peru’da deniz mahsülleri ve et oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 

ALIŞVERİŞ

Ülkeye özgü Alpaca yününden kıyafetleri alabilirsiniz. Bunun dışında hediyelik eşyalar da satın alınabilir. Fakat kredi kartı ile yapılan alışverişlerde yüksek banka komisyonları uygulandığını göz önünde bulundurmakta ve mümkünse alışverişler sırasında nakit para kullanmakta fayda olduğunu belirtmek isteriz.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

 

BR

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.