Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Koh Samui Phuket Bangkok Turu
  • Koh Samui Phuket Bangkok Turu
  • Koh Samui Phuket Bangkok Turu
  • Koh Samui Phuket Bangkok Turu
  • Koh Samui Phuket Bangkok Turu

Koh Samui Phuket Bangkok Turu

8 GECE 9 GÜN (21-29 Eylül 2024)

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile Koh Samui Phuket Bangkok Turu. 8 gece 9 gün

$ 1.949’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Koh Samui Phuket Bangkok Turu
 

PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL – BANGKOK – KOH SAMUİ
Koh Samui Phuket Bangkok Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde konuklarımızla buluşmamız ile programımız başlıyor. Ardından Türk Havayollarının tarifeli direkt seferi ile 01:35'te Bangkok’a hareket ediyoruz. Yerel saatle 15:25'te Bangkok’a varışımızla birlikte yerel havayollarının tarifeli uçuşu için bilet ve bagaj işlemlerimizin ardından Koh Samui uçuşumuza başlıyoruz. Koh Samui’ye varınca, otelimize transfer olacağız. Günün geri kalanı serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 
2. Gün KOH SAMUİ 
Otelde kahvaltının ardından, arzu ederseniz Samui Adası’nı yakından tanımak için opsiyonel olarak düzenlenecek olan Samui Adası Turu’yla ( 45 USD kişibaşı ) adaya merhaba diyebilirsiniz. Bu turumuzda ilk durak Ladd Koh. Burada adanın en güzel sahili olan Chaweng Beach’in panoramik görüntüsünü izliyoruz. Ardından rotamızda bulunan ilginç şekilleriyle ilgi çeken Grand Pa ve Grand Ma doğal kayalıklarını, mumyalanmış keşişi, 30 metre yüksekliğindeki Na Muang Şelalesi'ni ve Loung Por Daeng’in anısına yapılmış Wat Kunaram’ı sırayla geziyoruz. Son olarak bir tepe üzerinde bulunan Büyük Buda Heykeli'ne gelerek, buradan çevreyi kuş bakışı olarak izleyebiliyoruz. Bu muhteşem manzarayla noktaladığımız gezimizin ardından dinlenmek üzere otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
3. Gün KOH SAMUİ
Samui’de yeni bir günle beraber, kahvaltının ardından eğer denizin keyfini doyasıya çıkarmak istiyorum diyorsanız, opsiyonel olarak düzenlenecek olan  Koh Nang Yuan ve Koh Tao Adalar Turu’( 100 USD kişibaşı ) tercih edebilirsiniz. İlk olarak dalış için biçilmiş kaftan olan, Samui’nin yaklaşık 70 km kuzeyindeki Koh Nang Yuan Adası’na doğru harekete geçiyoruz. 1,5 Saatlik deniz yolculuğumuzun ardından, Tayland Körfezi'nin dalış cennetlerinden biri olan bu adaya varıyoruz. 3 Adacıktan oluşan Koh Nang Yuan’daki gezimizde şnorkel için hazırlıklarımızı yapıp kendimizi bu renkli dünyanın içine atıyoruz. Burada binlerce renkteki çeşitli balıkla beraber yüzmeye başlıyoruz. Hatta dilerseniz bu tropik balıkları ellerinizle besleme şansınız bile oluyor. Bu olağanüstü su altı dünyasında geçirdiğiniz eğlenceli saatlerden sonra sürat motorumuzla rotamızı Koh Tao Adası’na doğru çeviriyoruz. Burada keyifle yiyeceğimiz öğle yemeğinin ardından, kendinizi bu muhteşem denize bırakabilir ya da sıcak kumlarda güneşe teslim olabilirsiniz. Deniz, güneş, kumun sonuna kadar tadını çıkardığımız bu günün ardından Samui’ye, otelimize doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde.
 
4. Gün KOH SAMUİ – PHUKET 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Phuket uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarına ait tarifeli sefer ile Phuket’e hareket ediyoruz. Phuket’e varışımızı takiben bizi bekleyen aracımızla otelimize transfer. Günün kalanında serbest zaman. Akşam etkinliği olarak opsiyonel Fantasea Show (Kişi Başı 65usd). Phuket’in en meşhur kabare gösterisi. Şov öncesi aksam yemeğimizi açık büfe olarak aldıktan sonar gösterinin yapıldığı tiyatro kısmına geçiyoruz. Las Vegas stili bu muhteşem gösteride; 4 boyutlu efektler, havada bale yapan dansçılar,  akrobasi, özel efektler, 30 fil ile yapılan görkemli gösterisi ve Thai kültürünün masalsı bir dilde ışık ve sahne dekorlarıyla anlatımını büyülü bir atmosferde izliyoruz. Her yastan ve kültürden ziyaretçilerini büyüleyen bu gösteride çok güzel bir gece geçireceğinizden eminiz. Kesinlikle kaçırılmaması gereken bir gösteri. Ardından otele transfer. Konaklama otelimizde. 
 
5.Gün PHUKET 
Sabah kahvaltısının ardından deniz ve güneşten yararlanmanız için tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Öğle Yemekli Phi Phi Adaları Gezisi( 75usd/kişibaşı ) katılabilirler. Bu turumuzda Tayland’ın belki de en egzotik adasına sürat teknesi ile tam günlük bir gezi düzenliyoruz. Surat teknelerimizle Phuket’in yakınındaki iki cennet mercan adasından ilki  Phi Phi Don’a hızlı bir şekilde ulaşım. Palmiye ağaçları ile bezenmiş kumsalı 
ve tertemiz turkuaz rengi deniziyle Hollywood yıldızı Leonardo Di Caprio’nun “The Beach” filminin bazı bölümlerinin çekildiği “Maya Bay”’de denize girme ve güneşlenme imkânı. Güneşin ve kumsalın tadına doyamayacaksınız. İkinci sırada Phi Phi Ley’e uğruyoruz. Burada Viking Mağarasını ziyaret ediyoruz. Öğle yemeğimiz Phi Phi adasında. Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
6.Gün PHUKET 
Sabah otelde alınacak kahvaltının tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği öğle yemekli ve teknede sınırsız alkolsüz içecekli James Bond Adası (75usd/kişi başı) Gezi teknemizle hızlı bir şekilde ilk durağımız birçok belgesele konu olmuş Panak ve Hong adaları olacak. Özel kanolarımız ile yapacağımız bu gezi sırasında ,  koy ve mağaralar arasında muhteşem doğa manzaralarına şahit olacağınız bir macera sizleri bekliyor. Acık büfe olarak teknemizde alacağımız öğle yemeğinin ardından bir sonraki durağımız James Bond “Altın tabancalı adam” bölümünün çekildiği James Bond Adası. Bu adadaki meşhur kayayı ve sahili görüyoruz , adadaki Müslüman köylülerden alışveriş yapabilmek ve bol bol fotoğraf çektirmek için serbest zaman. James Bond adasından sonraki en son durağımız yüzüp sahilinde güneşlenip dinlenebileceğimiz Lawa Adası veya Naka Adası olacaktır. (Hava şartlarına göre karar verilecek). Turumuzun ardından otelimize dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
7. Gün PHUKET – BANGKOK 
Sabah otelde alınacak kahvaltının ardından rehberinizin belirleyeceği saatte havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayolları ile Bangkok uçuşumuzun ardından alanda bizleri bekleyen özel araçlarımız ile panoramik şehir turumuz için hareket ediyoruz. Turumuz esnasında Altın Buda, Çin mahallesi, Çiçekçiler Caddesi, Parlamento binası, Demokrasi Anıtı ve Kraliyet Caddesi görülecek yerler arasındadır.  Gezilerimizin sonrası otelimize transfer ve check in yapıyoruz. Arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Kanallar turuna (30 USD Kişi Başı) katılabilirler. Bu tura katılmadan Bangkok görülmüş sayılmaz. Turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı. Tay’lıların kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyeceğiz. Arzu eden misafirlerimiz Aksam yemekli Baiyoke sky tower turu & Asiatique gece pazari(55 USD Kişi Başı)  Bu turumuzda 309 Metre yüksekliği ile Baiyoke Sky Tayland’ın 85 katlı en uzun binasıdır. Binanın 77. Katında bulunan 360 derece tüm şehri görebileceğiniz restoranda müthiş manzaraya karşı açık büfe akşam yemeği. Ardından tarihi Siam Krallığına dayanan,okyanus ötesi Avrupalı ülkeler ile Tayland arasında ilk ticaretin yapıldığı bölgede inşa edilmiş ,tarih ve modernizmin iç içe geçtiği , içerisinde 1500’den fazla dükkan ve restaurant ile ,Bangkok’un en yeni eğlence merkezi olan Asiatique gidiyoruz. Alışveriş için serbest zaman ve ardından otelimize transfer.
 
8. Gün BANGKOK 
Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin opsiyonel olarak düzenleyeceği yüzen çarşı turuna (50 USD Kişi Başı)  katılabilirler. Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca tanınmış Siam İkizlerinin doğduğu Samut Songkram sehrinde bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tay halkının nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz. Buradan hareket edip 10 dk. civarında otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Bangkok’a dönüş yolunda rehberinizin alacağı Tayland’ın en meşhur tropik meyvelerinin tadına bakacaksınız. Arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek olan Chao Praya Dinner Cruise ( 55 USD kişi başı) turuna katılabilirler. Uzak Doğu’nun Venedik’i olarak bilinen Bangkok’un krallar nehri Chao Praya üzerinde, 41 metre genişliğindeki teknemizde, canlı müzik eşliğinde unutulmaz bir aksam yemeği sizleri bekliyor. Turumuzun ardından otele transfer.
 
9. Gün                BANGKOK - İSTANBUL
Sabah erken saatte Bangkok Havalimanına transfer oluyoruz. 07:35'te İstanbul uçuşumuzu gerçekleştireceğiz.  13:55'te İstanbul’ varış ve turumuzun sonu.
 
 
OTEL BİLGİSİ

KOH SAMUI 
4* Mercure Chaweng Samui Hotel vb.
 
PHUKET
4* Best Western Patong 
4* Sleep With Me
4*Andakira Hotel vb.
 
BANGKOK
3* ibis Bangkok Sathorn vb.
 
BİLGİLENDİRME
***Otellerinin Giriş saatleri 15:00 – 17:00 arası  / Çıkış saatleri 10:00 – 12:00 arasındadır.
 

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.949 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.549 Çocuk fiyatı$ 1.899

:: Türk Hava Yolları ile İstanbul – Bangkok  / Bangkok – İstanbul arası ekonomi sınıf uçak bileti ve vergileri

:: Yerel havayolları ile Bangkok – Koh Samui / Koh Samui - Phuket / Phuket – Bangkok arası ekonomi sınıfı uçak bileti ve vergileri

:: Koh Samui’de da 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama

:: Phuket’te 4* otelde 3 gece oda kahvaltı konaklama 

:: Bangkok’da 3* otelde 2 gece oda kahvaltı konaklama

:: Panoramik Bangkok şehir turu

:: Havalimanı-otel-havalimanı transferleri 

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat Sağlık Sigortası (65 yaş ve üzeri misafirler için sürprim uygulanmaktadır.)

:: Türkçe rehberlik hizmetleri (varıştan itibaren, rehber karşılaması Bangkok havalimanında olacaktır)

 

:: Yurtdışı Çıkış Harç Pulu   

:: Programda belirtilmeye tüm yemekler

:: Şahsi harcamalar, tüm içecekler

:: Opsiyonel turlar ve programda belirtilmeyen yemekler

:: Seyahat Sağlık Sigortası Sürprimi (65 yaş ve üzeri misafirler)

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Umumi Pasaport - Vize gerekli değil                

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  - Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

30 Eylül 2022 itibariyle Covid önlemleri kaldırılmıştır. 

 

PARA BİRİMİ

Tayland para birimi Baht (THB). 

Yanınızda US Dolar (USD) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

Bangkok ile Türkiye arasında +4 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de Bangkok’da 16:00 dır

 

TELEFON KULLANIMI

Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır. Bazı bölgelerde iletişim sıkıntılı olabilir

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır.

 

ELEKTRİK

Elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir.

 

ALIŞVERİŞ

Hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el sanatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Deepnature Travel sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. Deepnature Travel, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Deepnature Travel, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Deepnature Travel sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.