Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Japonya Turu
  • Japonya Turu
  • Japonya Turu
  • Japonya Turu
  • Japonya Turu

Japonya Turu

7 GECE 10 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Deneyimli rehber eşliğinde Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle oluşturulmuş 2024 Japonya Turu

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Japonya Turu
 
PROGRAM
 
1. Gün İSTANBUL – NARİTA
Japonya Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait sefer ile 15:50'de Narita’ya uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Yeni güne uçakta başlıyoruz.
 
2. Gün NARİTA-TOKYO
08:55'te varış ve yeni güne Narita Havalimanında başlıyoruz ve Tokyo’ya transfer oluyoruz. Tokyo’ya varışımız ile birlikte şehir turumuza başlıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Sonrasında Ginza Bölgesinde keyifli bir yürüyüşümüz olacak. Turumuzun bitiminde bölgeyi keşfedebilmeniz ve alışveriş için serbest zaman vereceğiz. Turumuzun sonunda Japonya’nın meşhur köpeği olan Hachiko heykelini ve günde 1 milyon kişinin kullandığı yaya geçidini bünyesinde barından Shibuya bölgesini geziyoruz. Konaklama otelimizde.
 
3. Gün TOKYO
Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turuna (210  Kişi Başı ) katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Öğle yemeğimizin ardından 15000 işçi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde. 
 
4. Gün TOKYO
Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Tokyo Deneyim turunu katılabilirler (210  Kişi Başı ) Ilk olarak Japonya'nin geçmişinden bu günümüze kadar tüm ayrıntıları ve başyapıtlarını görebileceğimiz Tokyo Ulusal Müzesini geziyoruz. Daha sonra Tokyonun en güzel bahçelerinden biri olan Hamaryuku bahçesini geziyoruz ve burda çay seremonisi deneyimliyoruz. Burada gerçekleştireceğimiz eşsiz gezimiz sonrası Japonya’nın elektronik mağazalarıyla ünlü, anime ve mangalar için birçok mağaza bulabileceğiniz Akihabara’ya gidiyoruz. Turumuzun sonunda 3 büyük alışveriş merkezi ve Fuji TV binası, Özgürlük Anıtı gibi diğer ilgi çekici birçok öğeyi bünyesinde bulunduran Odaiba adasında keyifli bir gezimiz olacak. Rehberin belirlediği saatte toplanıp otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.
 
5. Gün TOKYO –FUJİ DAĞI -KYOTO
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği, Fuji & Hakone turuna ( Kişi Başı 220 $ ) katılabilirler. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz uygun noktaya ulaştıktan sonra 1,5 saat uzaklıktaki Hakone’ye varıyoruz. Ashi Gölü’nde yapacağımız tekne gezisinde doğa harikası coğrafyada keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Turumuzun ardından tren istasyonuna gidiyor ve Shinkansen (Süper Hızlı Tren ) ile birlikte Rehberin belirlediği saatte toplanıp otelimize transfer olacağız. Konaklama otelimizde.
 
6. Gün KYOTO- OSAKA
Sabah kahvaltımızın ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Kiyoto Şehir Turuna Turuna (180 Kişi Başı ) katılabilirler.   Kyoto şehir turumuza başlıyoruz. Japonya’nın geleneklerine en bağlı olduğu güzel ve ruhani eski başkent Kyoto aynı zamanda halkın geleneksel kıyafetlerle dolaştığını görebileceğimiz ender yerlerden biri. Şehir turumuz esnasında, 15.yy’da inşa edilen, içerisinde Otawa şelalesinin bilgi, sağlık ve uzun ömrü simgeleyen kutsal suları ile devasa kırmızı, beyaz Niomon kapısından girilen, pek çok inanışa ev sahipliği yapan Kiyomizu Tapınağını (dışarıdan), 1603 yılında inşa edilmiş olup bir süre imparatorluk sarayı olarak kullanılan, 18.yy’da çıkan yangınla tahrip olan beş katlı kalenin bulunduğu ana savunma kısmı,  Ninomura sarayını kapsayan ikinci kısım ve  kiraz, erik, akçaağaç, ginkgo gibi birçok farklı türde ağaçlarla çevrili olan bahçesi ile üç kısımdan oluşan, 1994 yılında UNESCO Dünya Mirası listesine alınan Nijo Kalesi Kompleksi’ni, Sagano Bambu Ormanı, doğal bambu korusu olarak da bilinen,  çoğunlukla mōsō bambudan (Phyllostachys edulis) oluşan ve turistler ve ziyaretçiler için çeşitli patikalara sahip olan, Arashiyama Bambu Korusu’nu, her katı farklı bir mimari üslupla inşa edilmiş, büyük bir gölete bakan, en üst iki katı tamamen altın varakla kaplı bir zen tapınağı olan altın köşk Kinkakuji ziyaret edeceğiz. Gezimizin ardında Osaka’ya transfer. Konaklama otelde.
 
7. Gün OSAKA
Sabah kahvaltımızın ardından Osaka panoramik şehir turumuza başlıyoruz. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gurme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka sade anlamıyla "Büyük Tepe" ya da "Büyük Bayır" anlamına gelir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Kale, 1585-1598 seneleri arasında Japonya’ya hükmeden ulusal birliği sağlayan "Toyotomi Hideyoshi" tarafından inşa ettirilmiş olup, kalenin inşasında da ortalama 100.000 işçinin çalıştığı bilinmektedir. Osaka Kalesi sonrası Japonya'nın en eski tapınaklarından birisi olan Shitennoji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Shitennoji, Japonya’nın en eski tapınaklarından birisi olup, 593 senesinde Japon Prensi Shotoku tarafından inşa ettirilmiştir. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Osaka'nın çarşılarında serbest zaman ayırıyor, alışveriş ve yeme içme cenneti sayılabilecek bu şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz.  Tur bitimi otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
8. Gün                OSAKA
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra tam gün Kobe ve Nara turu (210-$  Kişi Başı ) gerçekleştireceğiz. İlk olarak Japonya'nın eski başkentlerinden olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan ve bir saat mesafedeki Nara'ya giderek Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Todaji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykelini barındırmaktadır. Nara bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, geyikleri elimizle yedirebilir, selfie çekebiliyoruz. Öğle yemeğinden rotamız Kobe şehri olacak. Kobe Ikuta tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda Kobe Mozaik isimli yeme içme mekanında bir final mola ile veriyoruz, misafirlerimizden arzu edenler, kendileri bir şeyler içip yiyebilirler. Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
9. Gün                OSAKA-İSTANBUL
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman ve sonrasında buluşarak Osaka havalimanına transfer. Bilet ve pasaport işlemlerimiz ardından Türk Hava Yolları’na ait sefer ile 21:50'de Tokyo’dan (KIX Havalimanı) İstanbul’a uçacağız.
 
10. Gün             İSTANBUL
Yerel saat ile sabah 05:00 de İstanbul Havalimanı’na varıyoruz ve turumuzun sonu. Bir sonraki keşfinizde görüşmek dileğiyle.
 
OTELLER
TOKYO 4* Hotel Monday vb.
KYOTO 4* Daiwa Roynet Hotel Kyoto vb.
OSAKA 4* Sarasa Hotel Shinosaka vb. 

UÇUŞ BİLGİSİ
13 Temmuz TK50  Istanbul – Narita (NRT)     15:50-08:55*( 14 Temmuz varış)
21 Temmuz TK87 Osaka(KIX) –Istanbul (IST) 21:50-05:00*(22 Temmuz Varış)
 
NOT
Japonya Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Japonya Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Japonya Turu için doğru adrestesiniz.
 
BENZER TURLAR

:: Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul–Narita(NRT) /Osaka(KIX)–İstanbul gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Tokyo- Kyoto arası Shinkansen ile ulaşım hizmeti

:: Tokyo’da 4* otellerde 3 gece oda & kahvaltı dahil konaklama

:: Kyoto’da 4* otellerde 1 gece oda kahvaltı konaklama

:: Osaka’da 4* otellerde 3 gece oda & kahvaltı dahil konaklama 

:: Tokyo, Osaka ve Kyoto panoramik şehir turları

:: Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler 

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

 

:: Yurtdışı çıkış fonu

:: Tüm öğle ve akşam yemekleri

:: Ekstra turlar

:: Kişisel harcamalar

:: Şoför tipleri 5-10 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. 

Umumi Pasaport - Vize gerekli değil                    

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 8 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

 

 

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

VİZE

Japonya için vize gerekmemektedir. 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri 

ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul-Narita   10 sa 05 dk

Tokyo-İstanbul 12 sa 30 dk

 

PARA BİRİMİ

Japonya para birimi Yen’dir (JPY). Güney Kore para birimi (KRW)’dur. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile her iki ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

 

ELEKTRİK

Japonya’da genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz. Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılmaktadır. Adaptöre gerek yoktur.

 

ALIŞVERİŞ

Her iki ülke de özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acenta sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Acenta, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acenta, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.