Japonya Turu

7 GECE 9 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Deneyimli rehber eşliğinde Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle oluşturulmuş 2023 Japonya Turu

$ 3.549’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Japonya Turu
 
PROGRAM
 
1.Gün              İSTANBUL - TOKYO
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait sefer ile  02:20'de Tokyo’ya hareket ediyoruz. Yerel saat ile 19:25'te Tokyo’ya varıyor ve alanda bizi bekleyen özel aracımızla otelimize geçiyoruz. Geceleme otelimizde 
 
2. Gün TOKYO 
Kahvaltıdan sonra Tokyo şehir turunu gerçekleştiriyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Ardından Kraliyet Sarayı önünde fotoğraf çekiminden sonra Tokyonun en ünlü caddesi Ginza varıyoruz. Tokyo'nun popüler lüks alışveriş bölgesi olup sayısız uluslararası mağaza, butik, restoran ve kahvehaneye ev sahipliği yapmaktadır. Ginza, dünyanın en lüks alışveriş bölgelerinden biri olarak görülmektedir ve tüm dünyadan ziyaretçileri çekmektedir. Turumuzun sonunda otele transfer. Dileyen misafirlerimizle ekstra yarım gün Tokyo gece turu (180 USD ) yapıyoruz. Konaklama otelimizde
.
3. Gün TOKYO 
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerle ekstra Fuji & Oshino Hakkai köyü turu (225 USD ) yapıyoruz. Turumuzda önce eski çağlardan beri Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gideceğiz. Bu görkemli dağa yaklaşabileceğimiz uygun noktaya ulaştıktan sonra Japon eski köy hayatını görebileceğiniz Fuji dağının en güzel manzaralı yerlerinden biri olan Oshino Hakkai köyünü ziyaret edeceğiz. Yol boyunca da panoramik olarak meşhur intihar ormanını göreceğiz. Kawagcuhi gölünde de yapacağımız tekne gezisinde doğa harikası coğrafyada keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Turumuzun sonunda konaklama Tokyodaki otelimizde.
 
4. Gün               TOKYO
Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turu’na (250 USD) katılabilirler. UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Ardından 15000 işçi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
5.Gün TOKYO - OSAKA 
Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Osaka’ya Japonya’nın hızlı trenleriyle yani Shinkansen ile gidiyoruz. Yaklaşık 2.5 saatlik yolculuk ardından Osaka kentine varıyoruz. Osaka’ya geleneksel olarak "Milletin Mutfağı" veya Japonya’nın gurme yiyecekler başkenti gözüyle bakılmaktadır. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Osaka'nin meşhur Umeda semtinde serbest zaman ayırıyor, şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz. Dileyen misafirlerimizle ekstra Osaka Shinsaibashi (170 USD ) yarım gün şehir turu yapıyoruz. Turumuzda ilk olarak Osakanın en kalabalık ve heraketli caddesi olan Dotonbori bölgesine geçiyoruz. Dotonbori; hem ortasından geçen su dolu kanalı hem de köprüsü ile her yıl milyonllarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Daha sonra Osaka kentinde popüler bir pankek olan meşhur Okonomiyaki yemeğini tadimliyoruz. Sonrasında konaklama otelimizde. 
 
6. Gün                OSAKA 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra tam gün Kyoto turu (170 USD).İlk olarak altından yapılan Kinkakuji Tapınağı, ziyaret edeceğiz. Bir Geyşa’nın anıları filminin çekimlerinde yer almış Fushimi İnari tapınağını geziyoruz. Arka arkaya yerleşmiş yüzlerce tanrı kapısı çok ilginizi çekecek.Sonrasında altından akkan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağıni ziyaret ediyoruz. Geyşalarılyla ünlü gion bolgesinde serbest zaman ayırıyor, keyifli vakit geçirip, fotoğraf çekme fırsatı elde edeceğiz. Sonrasında konaklama Osaka otelimizde.
 
7. Gün                OSAKA
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimizle ekstra tam gün Nara ve Kobe turu (190 USD ) yapıyoruz. İlk olarak Japonya’nın eski başkentlerinden olan ve aynı zamanda tarihte Japon sanatlarının, el sanatlarının, edebiyatın, kültürün ve sanayinin beşiği olan ve bir saat mesafedeki Nara'ya giderek Nara Büyük Buda'sinin bulunduğu Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Todaji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yani sıra dünyanın en büyük Buda heykeli olan ve Japoncada "Daibutsu" denen heykeli de bünyesinde barındırmaktadır. Nara bahçesinde Nara geyiklerini de görüyoruz, geyikleri elimizle yedirebilir, selfie çekebiliyoruz. Daha sonra rotamız Kobe şehri olacak. Kobe Ikuta tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonunda Kobe Mozaik isimli yeme içme mekanında bir final mola ile veriyoruz, misafirlerimizden arzu edenler, kendileri bir şeyler içip yiyebilirler. Turun sonunda Osaka’ya dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
8. Gün OSAKA – TOKYO - ISTANBUL
Kahvaltinın ardından check out işlerimizi yapıyor ve hızlı trenleler ile Tokyoya hareket ediyoruz. Tokyoya varisimizin ardından şehir türümüzü yapıyoruz. Şehir turumuzun ilk durağında Meiji ile İmparatoriçe Shōken'ın ruhlarına adına Meiji tapınağını gezeceğiz. Daha sonra Japonya’nın meşhur köpeği olan Hachiko heykelini ve günde 1 milyon kişinin kullandığı yaya geçidini bünyesinde barından Shibuya bölgesini ziyaret edeceğiz. Turumuzun sonuda Tokyo havalanına transfer oluyoruz. 21:55 kalkışlı tarifeli seferle İstanbul'a uçuş.
 
9. Gün İSTANBUL
05:15'te İstanbul Havaalanına varış ve turumuzun sonu.
 
 
OTELLER
OSAKA 3*** WBF Hotel vb.
TOKYO 4**** Hotel Monday Toyosu vb.

UÇUŞ BİLGİSİ
21 Temmuz TK 198       Istanbul – Tokyo (HND)       02:20 – 19:25   
28 Temmuz TK 199     Tokyo (HND) – Istanbul  21:55 – 05:15 +1 (İst’a varış 29 Temmuz)
 
NOT
Japonya Kore Turu programımızda dönemsel olarak anlaşmalı kredi kartları ile cazip taksit kampanyaları mevcut olabilmektedir. Bu kampanyadaki taksit sayıları, dönemsel yasal taksit sınırlarına ve banka kampanyalarına göre değişmektedir.  Güncel taksit kampanyasını satış danışmanınıza sorunuz. Kampanyalı çekimler, online rezervasyon dışında sadece ofiste ödeme ve mail order ile ödeme seçeneklerinde uygulanabilmektedir. Japonya Kore Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Japonya Kore Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Japonya Kore Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.549 Ek yatak$ 3.549 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.089 Çocuk fiyatı$ 3.499

:: Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul– Tokyo /Tokyo–İstanbul gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Tokyo – Osaka - Tokyo arası Shinkansen ile ulaşım hizmeti

:: Tokyo’da 4* otellerde 4 gece oda & kahvaltı dahil konaklama

:: Osaka’da 3* otellerde 3 gece oda & kahvaltı dahil konaklama 

:: Tokyo ve Osaka panoramik şehir turları

:: Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler 

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

 

:: Yurtdışı çıkış fonu

:: Tüm öğle ve akşam yemekleri

:: Ekstra turlar

:: Kişisel harcamalar

:: Covid-19 Sigortası 

:: Şoför tipleri 5-10 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. 

Umumi Pasaport - Vize gerekli değil                    

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 8 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

BU TURA KATILIM İÇİN ÜÇ DOZ AŞINIZIN OLDUĞUNUZU GÖSTEREN AŞI SERTİFİKASI GEREKMEKTEDİR.

Japonya'ya giriş yapacak kişilerin, Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nun acil kullanım izni verdiği listede yer alan aşıları (üç kez) yaptırmış olduklarını gösterir belgeyi veya bulundukları ülkeden ayrılmadan önceki 72 saat içinde aldıkları Kovid-19 negatif belgesini ibraz etmeleri talep edilecektir.

 

JAPONYA GÜNCEL VİZE AÇIKLAMASI
11 Ekim 2022 tarihi geceyarısı saat 12’den (Japonya saati ile) itibaren aşağıdaki tedbirler uygulamaya alınacaktır.

1. Yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişlerinde uygulanacak kısıtlamalarda yapılacak düzenlemeler:

Japonya’ya giriş yapacak yabancı ülke vatandaşlarının sağlık durumlarının, Japonya’da mukim ve sorumluluğu kabul edecek kişi tarafından ERFS (Entrants, Returnees Follow-up System) sistemi üzerinden teyit edilmesi artık talep edilmeyecektir. Ayrıca, Japonya’ya turist olarak gelecek yabancı ülke vatandaşlarının paket turlar ile gelecek kişilerle sınırlandırılması sistemine de son verilecektir.

2. Vize muafiyeti uygulamasının tekrar yürürlüğe koyulması:

11 Ekim 2022 tarihi itibariyle vize muafiyeti uygulaması tekrar yürürlüğe koyulacak, vize zorunluluğu kaldırılacaktır.

3. Test uygulamalarına dair düzenlemeler:

Kovid-19 hastalığına yakalandığından şüphe edilen kişiler hariç olmak üzere,  Japonya’ya geri dönen ve giriş yapacak kişilerden Japonya’ya girişte test yaptırmaları istenmeyecektir. Ancak, Japonya’ya geri dönen ve giriş yapacak kişilerin, Dünya Sağlık Örgütü (WHO)’nun acil kullanım izni verdiği listede yer alan aşıları (üç kez) yaptırmış olduklarını gösterir belgeyi veya bulundukları ülkeden ayrılmadan önceki 72 saat içinde aldıkları Kovid-19 negatif belgesini ibraz etmeleri talep edilecektir.

 

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

VİZE

Japonya için vize gerekmemektedir. 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri 

ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul-Tokyo   12 sa 30 dk

Tokyo-İstanbul 12 sa 30 dk

 

PARA BİRİMİ

Japonya para birimi Yen’dir (JPY). Güney Kore para birimi (KRW)’dur. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile her iki ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

 

ELEKTRİK

Japonya’da genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz. Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılmaktadır. Adaptöre gerek yoktur.

 

ALIŞVERİŞ

Her iki ülke de özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acenta sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Acenta, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acenta, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.