Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Japonya Turu 2
  • Japonya Turu 2
  • Japonya Turu 2
  • Japonya Turu 2
  • Japonya Turu 2

Japonya Turu 2

7 GECE 10 GÜN (2-11 Ekim / 16-25 Ekim / 8-17 Kasım / 27 Kasım-6 Aralık 2024)

Deneyimli rehber eşliğinde Katar Hava Yolları tarifeli seferleriyle oluşturulmuş 2024 Japonya Turu

$ 2.497’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Japonya Turu 2
 
PROGRAM
 
1. Gün İstanbul – Doha 
Japonya Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali'nde buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayollarına ait sefer ile Doha’ya hareket ediyoruz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.
 
Uçuş No: QR246 (Katar Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 20:05 - Varış: Doha - Saat: 00:15
 
2. Gün Doha - Tokyo 
Doha’ya varışımız ile birlikte kısa bir beklemenin ardından akşam saatlerinde Tokyo’ya varıyor ve dinlenmek için konaklayacağımız otelimize doğru hareket edeceğiz. Geceleme otelimizde.
 
Uçuş No: QR806 (Katar Havayolları) - Kalkış: Doha - Saat: 02:35 - Varış: Tokyo - Saat: 18:55
 
3. Gün Tokyo 
Kahvaltımızın ardından ünlü Asakusa Bölgesini ve Sensoji Tapınağını geziyoruz. Sonrasında dünyanın en taze balıklarını yiyebileceğimiz Tsukuji balık pazarını geziyoruz. Mükemmel suşilerin yapıldığı yerel restoranlardan birine giderek tadımlanabilir, Japon deniz ürünlerini ve ünlü Japon bıçaklarını satın alabilirisiniz. Modanın merkezi Harajyuku ve Japonya'nın vizyoner modacılarının başkenti Omotesando Caddesi gezeceğimiz yerler arasında. Turumuzun sonunda Japonya’nın meşhur köpeği olan Hachiko heykelini ve günde 1 milyon kişinin kullandığı yaya geçidini bünyesinde barından Shibuya bölgesini ziyaret edeceğiz.
 
4. Gün Tokyo 
Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Fuji & Gotenba Outlet turuna (200usd Kişi Başı) katılabilirler. Japon halkının kutsal kabul ederek taptığı, 3.776 metre yüksekliği ile Japonya’nın en yüksek dağı olan Kutsal Fuji’ye gidiyoruz. 2013 yılında UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’ne alınmıştır ve etrafında 25 taneye yakın kutsal kabul edilen mekân olduğu bilinir. Burada Oshino Hakkai adlı Japon köyünü ziyaret edecek, yerel yaşamlarına tanıklık edeceğiz. Turumuzun sonunda Japonya'nın en büyük outlerden biri olan ve 290 kadar mağazayı bünyesinde bulunduran Gotenba outletine varıyoruz. Uluslararası ve Japon markalarını uygun fiyata bulabileceğimiz outleette serbest zamanımız var. Konaklama Tokyo otelimizde.
 
5. Gün Tokyo 
Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Nikko Turuna katılabilirler. (210usd kişi başı) UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Japonya’nın en güzel yerlerinde birisi olan Nikko’da önce Chunzenjiko’yu ve burada bulunan harika gölün etrafını gezecek ardından Kegon Şelale’leri ziyaret edeceğiz. Daha sonra 15000 işçi tarafından günümüzün parası ile üç yüz milyon Euro’ya mal olan Toshogu Mabedini göreceğiz. 15 bin el işçisi tarafından yapılan bu tapınak Budist inanışından gelen KÖTÜ OLANI DUYMA- GÖRME ve SÖYLEME'yı temsil eden 3 maymunun duvarlarında işlenmiştir. Gezimizin ardından Tokyo’ya dönüyoruz. Konaklama otelimizde.
 
6. Gün Tokyo - Osaka 
Kahvaltımızın ardından otelimizden check out ile birlikte tren istasyonuna transfer oluyoruız ve en hızlı tren olan Shinkansenlerle Osaka’ya doğru hareket ediyoruz. Japonya'nın Tokyo'dan sonraki en büyük şehri olan Osaka, 17 milyonu bulan nüfusu ile oldukça kalabalık ve hareketli bir yerleşim yeridir. Osaka'da yapacağımız şehir turumuzda öncelikle 16. yüzyılda inşa edilen ve Japon mimarisinin en güzel örneklerinden birisi olan Osaka Kalesi ile başlıyoruz. Bu ziyaretlerimiz sonrasında Osaka'nın Dotonbori çarşılarında serbest zaman ayırıyor, alışveriş ve yeme içme cenneti sayılabilecek bu şehrin lezzet duraklarını keşfetme şansına sahip oluyoruz. Tur bitimi otelimize transfer.
 
7. Gün Osaka Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra tam gün Kyoto şehir turu (195-$ Kişi başı ) Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından tam gün Kyoto turuna başlıyoruz. İlk olarak, altından yapılan Kinkakuji Tapınağı, ziyaret edeceğiz ve tapınağın bahçesindeki çay evinde geleneksel yeşil çay ( Matcha ) içiyoruz. Bir Geyşa’nın anıları filminin çekimlerinde yer almış Fushimi İnari tapınağını geziyoruz. Arka arkaya yerleşmiş yüzlerce tanrı kapısı çok ilginizi çekecek. Altından akkan suyun kutsal olduğuna inanılan Kiyomizu Tapınağını ziyaret edeceğiz. Burada dolaşırken alışveriş yapma imkânı da buluyoruz. Turumuzun sonunda Japon kültürünün doğa ile harmanlanmış bir hali olan bu mistik bambu ormanı içeren Arasyima bölgesini gezeceğiz. Tur bitimi Osaka otelimize transfer.
 
8. Gün Osaka
Kahvaltımızın ardından tam gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin ekstra tam gün Kobe ve Nara turu (195-$ Kişi Başı ) katılabilirler Kahvaltımızın ardından ilk olarak Nara Büyük Buda'sının bulunduğu Todaiji Tapınağı'nı ziyaret ediyoruz. Todaji, dünyanın en büyük ahşap yapısı olmasının yanı sıra dünyanın en büyük Buda heykeli bünyesinde barındırmaktadır. Nara bahçesinde Nara geyiklerini elimizle yedirebilir, selfie çekebiliyoruz. Nara gezimizin ardından rotamız Kobe şehri olacak. İlk olarak Kobe Mozaik isimli yeme içme mekânında bir mola veriyoruz. Dileyen misafirlerimiz deniz kenarındaki bu güzel mekanda serbest zamanlarında ünlü Kobe etini yiyebilirler. Son olarak Kobe Ikuta tapınağını ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize transfer.
 
9. Gün Osaka – Doha 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından serbest zaman. Alışveriş yapmanız için vaktiniz olacak. Rehberimizin belirleyeceği saatte Osaka havalimanına doğru yola çıkıyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerimiz ardından Qatar Havayollarına ait sefer ile Doha’ya doğru uçuşumuzu yapıyoruz.
 
Uçuş No: QR803 (Katar Havayolları ) - Kalkış: Osaka - Saat: 18:30 - Varış: Doha - Saat: 23:20
 
10. Gün Doha - İstanbul 
Doha’ya varışımız ile birlikte kısa bir beklemenin ardından İstanbul’a uçacağız. İstanbul Havalimanı’na varıyoruz ve turumuzun sonu. Bir sonraki keşfinizde görüşmek dileğiyle.
 
Uçuş No: QR237 (Katar Havayolları ) - Kalkış: Doha - Saat: 01:50 - Varış: Istanbul - Saat: 06:10
 
OTELLER
OSAKA 4* Osaka By Tower Art Hotel vb.
TOKYO 4* Hotel Monday Toyosu vb.

UÇUŞ BİLGİSİ
 
Uçuş No: QR246 (Katar Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 20:05 - Varış: Doha - Saat: 00:15
Uçuş No: QR806 (Katar Havayolları) - Kalkış: Doha - Saat: 02:35 - Varış: Tokyo - Saat: 18:55
 
Uçuş No: QR803 (Katar Havayolları ) - Kalkış: Osaka - Saat: 18:30 - Varış: Doha - Saat: 23:20
Uçuş No: QR237 (Katar Havayolları ) - Kalkış: Doha - Saat: 01:50 - Varış: Istanbul - Saat: 06:10
 
AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ
TUR ÖNCESİ TOPLU ALIMDA 800 USD YERİNE 760 USD
Kobe ve Nara Turu (195-$ Kişi Başı)
Fuji & Outlet Turu (200-$ Kişi Başı
Kyoto Turu (195-$ Kişi Başı)
Nikko Turu (210-$ Kişi Başı)
 
NOT
Japonya Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Japonya Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Japonya Turu için doğru adrestesiniz.
 
BENZER TURLAR
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.796 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.200
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.697 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.100
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.697 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.100
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.497 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.900

:: Qatar havayolları tarifeli seferi ile İstanbul–Doha-Tokyo/Osaka -Doha –İstanbul gidiş & dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Osaka – Tokyo arası Shinkansen ile ulaşım hizmeti

:: Tokyo’da 4* otellerde 4 gece oda & kahvaltı dahil konaklama

:: Osaka’da 4* otellerde 3 gece oda & kahvaltı dahil konaklama

:: Tokyo, Osaka panoramik şehir turları

:: Havalimanı – otel – havalimanı arası transferler

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

:: Yurtdışı çıkış fonu

:: Tüm öğle ve akşam yemekleri

:: Ekstra turlar

:: Kişisel harcamalar

:: Covid 19 Sigortası

:: Şoför tipleri 5-10 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. 

Umumi Pasaport - Vize gerekli değil                    

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 8 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

VİZE

Japonya için vize gerekmemektedir. 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri 

ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul  -  Doha 4 sa 10 dk

Doha  - Tokyo       9 sa 40 dk

Osaka - Doha 9 sa 40 dk

Doha - İstanbul 4 sa 10 dk 

 

SAĞLIK

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

PARA BİRİMİ

Japonya para birimi Yen’dir (JPY). Güney Kore para birimi (KRW)’dur. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile her iki ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

 

ELEKTRİK

Japonya’da genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz. Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılmaktadır. Adaptöre gerek yoktur.

 

ALIŞVERİŞ

Her iki ülke de özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acenta sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Acenta, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acenta, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

 

PKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.