Japonya Güney Kore Turu (Sakura)

9 GECE 11 GÜN

Türk Hava Yolları uçuşları ile, 3 yıldızlı otellerde konaklamalı, Sakura Dönemi Japonya Güney Kore Turu.

$ 2.839’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Japonya Güney Kore Turu (Sakura Dönemi)
 
BULUŞMA
 
İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA  BİR GECE ÖNCE SAAT : 22:45
Önemli Hatırlatma :  Bu turumuzun uçak saati gece yarısını geçen saatlerde  kalkacağı için havalimanında buluşma saatimiz kalkıştan 3 saat önce olarak takvimde bir gün önceye denk gelir. Havalimanında alan görevlisi ile buluşma
 
PROGRAM
 
1.GÜN / ISTANBUL- TOKYO Uçuş saati : 01:45 / 19:25
İstanbul  Havalimanı , Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşmamızın ardından  Bilet ve pasaport işlemlerinin yaparak TÜRK Havayolları’nın  tarifeli saferi ile 01:45’de Japonya’nın başkenti TOKYO ‘ya hareket edeceğiz. Yerel saat ile akşam vakitlerinde varışımızın ardından havalimanında karşılanarak konaklayacağımız otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.  Otele  yerleştikten hemen sonra  gece  dışarı çıkmak isteyecek misafirlerimiz için bir  aktivitemiz var.
 
AKŞAM GECE TURU  (Ekstra Tur)
Bu akşam saat 17:30 da otelimizden ayrılacağız. METRO hattını kullanarak,
TOKYO KÖRFEZİ limanına geçiyoruz.
Tokyo Bay Cruise with Buffet Dinner and Oiran Show  - 170 USD
AÇIK BÜFE yemekli, KÖRFEZ Tekne turu – Japon Geleneksel Kıyafetleri Gösterili
Tokyo Körfez tekne turumuzun  limandan hareket saati 19:00. Yemekli  gece turumuz 2 saat  sürecektir. Turumuzun bitiminde yine METRO hattını kullanıyoruz. Ve rehberimiz ile birlikte otelimize  dönüyoruz. Hem şehirde yürüyüş yapıyoruz hem de Japonya yerel hayatının içine karışıyoruz. Keyifli bir akşam turundan sonra otelimizdeyiz.
OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3*vb.
 
2.GÜN / TOKYO
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben TOKYO şehir turumuzu yapacağız. Turumuz yarım gün sürecektir. Tur  programımızda Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrılaştırmak için yapılan Meiji Shinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz. Sonrasında TOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz. Yol üzerinde panoramik olarak National Diet Building’i göreceğiz. Turumuzun sonunda TOKYO’nun meşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzu burada sonlandırıyoruz. Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını  keşfetmeye devam edebiliriz. Geceleme  otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3*vb.
 
3.GÜN / Fuji Dağı – Hakone Turu
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası  serbest saatlerimiz başlıyor.
Arzu eden misafirlerimiz için Ekstra turumuz var. 
HAKONE-FUJI YANARDAĞI- ASHİ GÖLÜ TURU TAM GÜN - 230 USD
ÖĞLE YEMEKLİ  ( Japon Mutfağı )
Turumuz sabah 07:30’da otelimizden özel otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde HAKONE / FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor. Rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz. FUJİ yanardağı eteklerine ulaşıyoruz. 5.İstasyon olarak bilinen noktaya  çıkacağız. Buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor. Bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten sonra da ASHİ GÖLÜ kıyısına  geçiyoruz. Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve UNESCO  koruması altına olan bu güzel yörede bir  tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde akşam saatlerinde TOKYO‘ya  döneceğiz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3*vb.
 
4.GÜN / Tokyo
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası serbest günümüz olacak. Arzu eden misafirlerimiz ekstra turumuza katılabilirler.
Kamakura Dev Budha - Hokoku-ji Tağınağı  Bambu Bahçeleri Tam Gün - 220 USD
Öğle Yemekli  Geleneksel Japon Çayı servisi.
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası otelimizden rehberimiz ile birlikte ayrılıyoruz.
Kamakura Tokyo Körfezi bölgesine geçiyoruz. Burada dev Buda Heykelini ziyaret edeceğiz.
Ziyaretimiz sonrası yine Japon inanışında çok önemli yer tutan Hokoku Tapınağına ziyaretimizi yapacağız. Geleneksel mekanda Japon çayını tadıyoruz. Öğle Yemeğimizi  Japon Mutfağının özel lezzetlerinden tadarak alacağız. Turumuzun son bölümünde  Kamakura Bambu Bahçesini ziyaret ediyoruz ve turumuzu tamamlayarak otelimize  geri  döneceğiz.  Geceleme  otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL TOKYO 3*vb.
 
5.GÜN / ‘’Hızlı Tren Yolculuğu’’ TOKYO – OSAKA
Bu sabah Tokyo’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. TREN istasyonuna geçiyoruz. Japonya’nın dünyaca ünlü HIZLI TRENİ  yani yerel ismi ile ‘’ Shinkansen ‘’deneyimi yaşayacağız. Saatte 300 km hıza  ulaşabilen bu teknoloji harikası trenleri kullanarak Tokyo’dan OSAKA’ya  yolculuk edeceğiz.
[ Dikkat: Bagajlarımızı kendimiz istasyon içerisinde  taşıyoruz, trene binişte, Bagajların önde ve arka bölümde toplandığı bölümlere bizler yerleştiriyoruz] Yolculuğumuz  2 saat kadar sürecektir. Varışımızı  takiben, Shin Osaka  tren istasyonundan otobüs ile  ayrılıyoruz.
PANORAMİK  Osaka turumuzu yapacağız. Yaklaşık 2 saat  sürecek turumuzun  sonunda  konaklayacağımız otelimize ulaşıyoruz. Otele  yerleştikten sonra ekstra tura katılabilirsiniz.
OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU   AKŞAM YEMEKLİ  - 150 USD
Osaka Gece sokakları yerel hayatı keşfetme ve akşam yemeği için dışarı çıkıyoruz. Şehrin iç mahallelerinde yürüyüşler yapıyoruz ve Japonların gece yemek yiyip zaman geçirdikleri mekanları keşfediyoruz. Bu mekanlardan birinde  halk ile iç içe  akşam yemeği  yiyoruz.
Geceleme  Otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL OSAKA 3*vb.
 
6.GÜN / Kyoto Nara Kobe Turu
Bu sabah kahvaltıdan sonra serbest günümüz başlıyoruz. Misafirlerimiz ekstra turumuza katılabilirler.
TAM GÜN / ÖĞLE  YEMEKLİ - KYOTO- NARA ve KOBE TURU    - 230 USD
Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz. Tur otobüsümüz ile  Osaka  şehrinin  çevresinde yer alan üç önemli kenti ziyaret edeceğiz. Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehri olacak. Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir  diğer  adı ile  ALTIN TAPINAK  ziyaretimizi  yapacağız. Daha sonra  Japon Mutfağı Açık BÜFE bir öğle  yemeği bizleri bekliyor. Gezimizin devamında  ikinci durağımız NARA kenti olacak   ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz. Burada bahçesinde Nara geyiklerini de  görüyoruz , serbestçe  çevrede gezinmekteler. Turumuzun son noktası KOBE şehri olacak Kobe’ye  varışımızı  takiben Kobe IKUTA  tapınağını ziyaret edeceğiz. Turumuzun finalini KOBE Mozaik isimli yeme içme  mekanında bir final mola ile veriyoruz. Misafirlerimizden arzu edenler kendileri bir şeyler içip yiyebilirler (tur fiyatına dahil değildir) Turun sonunda  Osaka’ya  dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL OSAKA 3*vb.
 
7.GÜN / OSAKA
Osaka ‘da serbest günümüz başlıyor. Ekstra gezimiz olacak.
ÖĞLE YEMEKLİ - KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ  / 210 USD
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , güneye doğru ilerliyoruz. KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır.  Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Firkateyninin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz. Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz.
Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen  Ertuğrul Firkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan Ertuğrul Firkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21:30 civarında Ertuğrul Firkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu. 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu. Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL OSAKA 3*vb.
 
8.GÜN / (ARA UÇUŞ) OSAKA – SEUL 10:50 / 12:50
Bu sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz ve OSAKA Havalimanına geçiyoruz.  Yerel Hava Yolu ile Kore’nin başkenti SEUL ‘e uçuşumuzu yapmak üzere işlemlerimizi yapıyoruz. Yolculuğumuz 2 saat  sürecek. Varışı takiben havalimanından ayrılıyoruz  ve  Otelimize  geçiyoruz.  Bugün Öğleden sonra  SEUL şehir turumuzu yapacağız. Turumuzdaki ilk durağımız şehrin Namsan Bölgesi’nde bulunan 7934 metrekarelik içinde Hanok denilen Joseon Hanedanı döneminden günümüze kadar gelen geleneksel Kore evlerinin bulunduğu Namsangol Hanok Köyü. Bu ziyaretimiz  sonrası 262 metrelik Namsan Tepesi’ne çıkıp buradan şehrin doyumsuz manzarasını seyrediyoruz. Turumuzun son noktası şarkısı ile meşhur olan Gangnam semti Seul‘un hareketli caddelerinden birisi olan bu noktada arzu edenler serbest zamanlarını değerlendirebilirler yada  aracımızla  otelimize  dönebilirler. Geceleme  Otelimizde.
OTELİMİZ : BABYLON HOTEL 3*vb.
 
9.GÜN / SEUL
Bu sabah otelimizde alacağımız  kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz olacak. Dileyen misafirler tam günlük ekstra tura katılabilirler.
Tam Gün Ekstra Tur   Öğle  Yemekli - 230 USD
KUZEY- GÜNEY KORE  HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞI ANITLARI
Bu sabah KORE tarihinden hepimizin çok yakından bildiği bir hadisenin yaşandığı
Kuzey-Güney Savaşı bölgesine, ‘’  TAMPON BÖLGE’’ ye gideceğiz.  Birleşmiş Milletler kuvvetlerinin halen aktif olarak görev yaptığı  ara  bölgeyi , Imjingak Barış Köprüsünü KORE  savaşı anıtınım ziyaret ediyoruz. Yerel rehberimizden sınır ve savas hakkında detaylı bilgi alıyoruz. Bu bölgeye girilirken halen sıkı güvenlik tedbirleri uygulanmaktadır. (yanınıza pasaportlarınızı alınız) Turumuzun içerisinde Öğle Yemeğimizde vardır. Turumumuzun sonunda yeniden Seul ‘e  döneceğiz.
[ Bilgi :Türk Ordusunun – ÇİN Halk Ordusu ile yaptığı muharebeler (Kore Savaşı ) alanı meşhur Kuruni bölgesi , bugün Kuzey Kore topraklarında bulunmaktadır.]
OTELİMİZ : BABYLON HOTEL 3*vb.
 
10.GÜN / SEUL-İSTANBUL 23:45
Bugün SEUL ‘de son günümüz,  kahvaltı sonrası serbest saatlerimiz  ve son alış veriş  imkanımız  olacak. Uçuş saatimiz  23:45.  Öğle  odalarımızı  boşaltacağız ve otelin lobisinden hareket saatimiz  19:30.  Havalimanına  geçiyoruz  ve Türk Havayolları  tarifeli seferi ile    Istanbul  dönüş yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
 
11.GÜN / İstanbul 05:10
05:10’da İstanbul’a varış ve turumuzun sona ermesi.
 
EKSTRA TURLAR
AÇIK BÜFE YEMEKLİ TEKNE TURU GELENEKSEL KIYAFET GÖSTERİSİ   [ 170 USD ]
HAKONE -FUJI DAĞI -ÖĞLE YEMEKLİ -ASHI GÖLÜ TAM GÜN TUR  [ 230 USD ]
KAMAKURA DEV BUDHA – HOKOKU TAPINAĞI – BAMBU BAHÇELERİ -ÖĞLE YEMEKLİ GELENEKSEL JAPON ÇAYI SEROMONİSİ   [ 220 USD ]
OSAKA GECE YÜRÜYÜŞ TURU  - AKŞAM YEMEKLİ [ 150 USD ]
KYOTO -NARA ve KOBE TURU – ÖĞLE YEMEKLİ [ 230 USD ]
KİŞİMOTO – ERTUĞRUL FİRKATEYNİ TURU – ÖĞLE YEMEKLİ [ 210 USD]
KUZEY – GÜNEY KORE HUDUT BÖLGESİ – KORE SAVAŞLARI ANITI – ÖĞLE YEMEKLİ [ 230 USD ]
TOPLAM :  1.440 USD  /  TOPLU ALIMDA İNDİRİMLİ TAM PAKET  : 1.295 USD 
 
Ekstra Turların katılım  sayısı en az  20 kişidir. Daha az sayılarda özel tur  yapılamaz. Başkalarınında içinde olduğu katılımlı tur paketlerinden yer alınabilir . Karma gruplara dahil olunur.

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.839 Ek yatak$ 2.839 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.289 Çocuk fiyatı$ 2.739
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.839 Ek yatak$ 2.839 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.289 Çocuk fiyatı$ 2.739

:: TÜRK HAVA YOLLARI İle Istanbul / Tokyo ( Haneda ) – Seul / İstanbul Uçak Yolculukları Bileti

:: Havayolu vergileri ve 23kg bagaj taşıma hakkı.

:: Tokyo – Osaka arası Shinkansen hızlı tren yolculuğu bileti

:: OSAKA- SEUL arası Yerel Hava Yolu Tek yön bileti .

:: 3 yıldızlı otellerde  9 gece Oda Kahvaltı Konaklama

:: Tokyo Yarım Günlük Pananromik Şehir Turu

:: Osaka  2 saatlik Panaromik şehir turu

:: SEUL Yarım Günlük Şehir turu

:: Havalimanı / Otel  ve Şehirler arası tüm karayolu transferleri

:: Havalimanı Vergileri

:: Zorunlu Seyahat Sigortası

:: Türkçe Rehberlik 

:: Yurt dışı çıkış harcı

:: Her Türlü Otel Ekstraları
:: Kişisel Harcamalar

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Seyahat sağlık sigortası

:: BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI - 100 USD dir. İlk gün havalimanında toplanır.( tavsiye edilen min. tutar ) Bölgede sizler adına takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 

:: Ekstra Turlar 

 

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu (Lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi almaktadır.

Pasaportlarınızın geçerlilik süresi en az girişten sonra 8 ay olma zorunluluğu vardır.

SIKÇA SORULANLAR

 

Sağlık 
Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.


Vize Bilgileri 
Japonya çipli pasaportlardan vize istememektedir. Eğer eski pasaportunuzu (Lacivert) kullanıyorsanız vize almanız gerekmektedir. Japonya tüm giriş yapan kişilerden girişte parmak izi almaktadır.


Uçuş Süreleri 
İstanbul – Tokyo: 11 saat
Osaka – İstanbul: 13 saat


Para Birimi 
Para birimi Yen’dir. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.


Saat Dilimi 
Türkiye ile her dört ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00..


Telefon Kullanımı 
Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.


Kıyafet ve Gerekli Eşyalar 
Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.


Yemek Kültürü 
Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hakim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.


Elektrik 
Genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır.Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz.


Alışveriş 
Özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Onun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

 

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 8 yorum var.

Tokyo ve Kyoto'daki otelleri beğendim. Seul'deki otel fena değil. Rehberimizin ilgi ve alakasından, bilgi birikiminden gayet memnun kaldım. Nikko, Nara, Han Nehri turlarına katıldım, tatminkardı. Rehberimize ve tur öncesi ekstra ilgisi ve sabrı için Arzum Hanım a çok teşekkür ederim.
Aslıhan

Japonya Kore turumuz iyi organize edilmiş, genel olarak gayet memnun kaldık.
Nevra

Gökhan Bey merhaba, Öncelikle, ofiste son dakikada bizlere göstermiş olduğunuz ilgi ve yakınlık için teşekkür etmek istiyorum. Bir diğer teşekkür de, şirketiniz vasıtası ile gerçekleştirdiğimiz keyifli tur için. Deepnature ile güzel bir tanışma vesilesi oldu ve önümüzdeki yıllarda tekrar tekrar tura çıkmak isteriz. Rehberimiz ve güzel organizasyonunuzla çok güzel ve keyifli bir tur yaşadık. Sevgiler, tekrar teşekkürler.
Aydın

Japonya ve Kore'yi keşfettik dönüyoruz. Birbirine benzer iki kültürü güzel tanıdık. Çok güzel bahçelerde ömrümüze ömür kattık. Rehberimize özellikle teşekkür. Ufak tefek aksilikler dışında genel anlamda memnunuz. Teşekkürler.
Behiye

Tur her anlamda güzeldi. Rehberimizden çok memnun kaldık.
Şennur

Çok keyifli ve güzel bir turdu. Uzak bir ülkede bizi güvenle ve keyifle gezdirdiğiniz için teşekkür ederiz. Japonya uzak, pahalı, kalabalık bir ülke ama o kadar güzel fotoğraflar çektim, o kadar keyifle gezdim ki iyi ki gelmişim dedim.
Nihal

Çok memnun kaldım. Turumuz keyifli ve kaliteliydi.
İrem

Çok güzeldi, tur rehberimizden çok memnun kaldık. Teşekkürler.
Cem

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive