Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Hong Kong Bangkok Singapur Turu
  • Hong Kong Bangkok Singapur Turu
  • Hong Kong Bangkok Singapur Turu
  • Hong Kong Bangkok Singapur Turu
  • Hong Kong Bangkok Singapur Turu

Hong Kong Bangkok Singapur Turu

7 GECE 9 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile Vizesiz Hong Kong Bangkok Singapur Turu. 4 Yıldızlı otellerde 7 gece konaklama, Türkçe rehberlik

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Hong Kong Bangkok Singapur Turu

PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL – HONG KONG 
Hong Kong Bangkok Singapur Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup, bilet, bagaj ve biniş işlemlerinin ardından Türk Havayolları’na ait tarifeli sefer ile 01:50'de Hong Kong’a hareket ediyoruz. 17:05'te varışımızı takiben alanda bizleri bekleyen özel aracımız ile panoramik şehir turumuzu (*) gerçekleştireceğiz. Turumuzda Kowloon, Causeway Bay, Victoria Tepesi, Aberdeen Balıkçılar Koyu, Repulse Bay ve Tin Hau tapınağı görülecek yerler arasındadır. Arzu eden misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek Yemekli Hong Kong Körfezi tekne gezisine (kişi başı 145 USD) katılabilirler. Turumuzda canlı müzik ve açık büfe servisimiz ile Hong Kong'un ışıklar altındaki muhteşem manzarasını seyrederek güzel bir gece geçirme imkânı bulabilirsiniz. Tur sonrası otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
* ara uçuş saatine göre panoramik şehir turu bir sonraki gün yapılabilir.  
 
2.Gün HONG KONG 
Sabah Otelimizden alacağımız kahvaltı sonrasında serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra düzenleyeceğimiz Macau Adası (kişi başı 175 USD) gezimizi gerçekleştireceğiz. Sonrasında otelimize geri dönüyoruz ve Geceleme otelimizde. 
 
3.Gün HONG KONG - BANGKOK
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Otelimizden çıkış işlemlerimizi tamamlıyoruz. Sonrasında transfer saatimize kadar serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile birlikte ekstra düzenleyeceğimiz Ocean park gezisini (kişi başı 95 USD) gerçekleştireceğiz. Bu gezimize dünyanın en iyi akvaryumlarından biri ile başlıyoruz. Çin' in simgesi olan sevimli pandalardan sonra teleferikle Hong Kong’un muhteşem manzarası eşliğinde parkımızın eğlence merkezine geçiyoruz. Burada, yunus balıkları ve fokların gösterilerini izleyebilme ve diğer aktivitelerle doyasıya eğlenme imkânı bulacaksınız. Gezimizin ardından Bangkok uçuşu için havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Bangkok’a varışımızı takiben bizi bekleyen özel aracımızla otelimize transfer olacağız. Otele giriş işlemlerinizin ardından serbest zaman. Geceleme otelimizde.   
 
4.Gün BANGKOK
Kahvaltının ardından şehir turumuz yapacağız. Turumuz esnasında Altın Buda, eski ve yeni Parlamento binaları ve Kraliyet Caddesi görülecek yerler arasındadır. Gezimiz sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Kanallar turuna (35 USD Kişi Başı) katılabilirler. Bu tura katılmadan Bangkok görülmüş sayılmaz. Turumuz esnasında Bangkok’un tarihi kanallarında özel teknemiz ile dünyanın hiçbir yerinde göremeyeceğiniz ilginç manzaraları görme fırsatı. Tay’lıların kanallar üzerindeki yaşamını yakından tanıyacak, Tayland’ın zengin ile fakir kesiminin kaynaşmasına şahit olacaksınız. Tapınaklardan birinin önünde kutsal kedi balıklarını besleyeceğiz. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.    
 
5.Gün BANGKOK
Kahvaltının ardından tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği Yüzen çarşı turuna (50 USD Kişi Başı)  katılabilirler. Bu turumuzda Bangkok’un dışına çıkarak yol üzerinde ilk önce dünyaca taninmiş Siam İkizlerinin doğduğu Samut Songkram kasabasında bir Hindistan cevizi çiftliğine uğruyoruz. Burada Hindistan cevizi ağacından Tay halkının nelerde faydalandıkları hakkında bilgi alıp, bu ağaçtan yapılmış hediyelik eşyaları görüyoruz, ayrıca içerideki orkide bahçesini de gezebilirsiniz. Buradan hareket edip 10 dk civarında otobüs yolculuğundan sonra Tay stili teknelerin kalktığı iskeleye geliyoruz. Buradan teknelere binip nefis egzotik Uzakdoğu manzaraları eşliğinde yaklaşık yarım saatlik zevkli bir yolculuktan sonra dergilere kapak, belgesellere jenerik olmuş meşhur Yüzen Çarşı’ya geliyoruz, nehir üzerindeki kanoların içinde kurulan açık pazarı görecek ve alışveriş yapma imkanına sahip olacaksınız. Ayrıca burada Kobra ve Piton gibi yılanlarla yapılan ilginç gösteriler izleme imkanı bulacağız. Yüzen çarsıyı öğlen kapanana kadar geziyoruz. Dönüş yolunda ağaç oymacılığının en güzel örneklerinin bulunduğu ağaç oyma atölyesini gezecek, burada gül ve tik gibi değerli ağaçların sanatçıların elinde nasıl mükemmel bicimde şekillendiğini göreceğiz. Bangkok’a dönüş yolunda rehberinizin alacağı Tayland’in en meşhur tropik meyvelerinin tadına bakacaksınız Arzu eden misafirlerimiz akşam etkinliği olarak düzenlenecek olan Chao Praya Dinner Cruise & Asiatique Gece Pazarı (45 USD Kişi Başı) turuna katılabilirler. Uzak Doğu’nun Venedik’i olarak bilinen Bangkok’un krallar nehri Chao Praya üzerinde, 41 metre genişliğindeki teknemizde canlı müzik eşliğinde unutulmaz bir gece yaşayacağız. 
 
6.Gün BANGKOK - SİNGAPUR
Kahvaltının ardından Singapur uçuşumuz için Bangkok Havalimanına transfer oluyoruz. Bagaj ve pasaport işlemlerinin ardından Singapur’a uçuyoruz. Varışımızı takiben Singapur şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Panoramik şehir turumuzda Singapur Nehri ile Meclis, Opera ve Mahkeme Binaları, Singapur’un simgesi olan Merlion Heykeli, Çin Mahallesi göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından arzu eden misafirlerimizle rehberimizin akşam etkinliği olarak düzenleyeceği Gardens By the Bay Parkı ve Singapur Akşam turuna (kişi başı 85 USD) katılabilirler. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.   
 
7.Gün SİNGAPUR
Kahvaltının ardından serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan Sentosa Adası Turuna (kişi başı 85 USD) katılabilirler. Singapur'un bağımsızlık simgesi, Malay yarım adasının en güney ucu Sentosa adası, Singapur'un eğlence ve alışveriş adası. Bir zamanlar küçük bir balıkçı köyü olan ada bugünlerde Asya'nın en ünlü eğlence adalarından birisidir. Teleferikle adayı bir uçtan bir uca geçerken Malakka boğazının muhteşem manzarasının keyfini çıkaracağız. Tur bitimi otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.  
 
8.Gün SİNGAPUR - İSTANBUL
Kahvaltının ardından serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte Singapur Havalimanına transfer oluyoruz. 23:30'da İstanbul uçuşumuzu gerçekleştireceğiz. Yeni günü uçakta karşılıyoruz.
 
9. Gün İSTANBUL
Sabah 05:35'te İstanbul’a varış ve turumuzun sonu.
 
UÇUŞ BİLGİSİ
TÜRK HAVA YOLLARI TK70 Istanbul – Hong Kong 01:50 - 17:05
TÜRK HAVA YOLLARITK55 Singapur – İstanbul 23:30 - 05:35 +1 (varış ertesi gün)
 
OTEL BİLGİSİ
HONG KONG 4* Ramada Kawloon Hotel vb.
BANGKOK 4* Travelodge Hotel vb.
SINGAPUR 4**** Mercure Trywhitt vb.
 

 

:: Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul- Hong Kong gidiş / Singapur – İstanbul dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti ve havalimanı vergileri

:: Hong Kong – Bangkok / Bangkok – Singapur iç hat uçak bileti ve havalimanı vergileri

:: Hong Kong 4* otelde 2, Bangkok 4* otelde 3, Singapur 4* otelde 2 Gece toplam 7 Gece kahvaltı dâhil konaklama

:: Hong Kong, Bangkok, Singapur panoramik şehir turları

:: Programda belirtilen Uluslararası ara uçuşlar

:: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler,

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri

:: Seyahat Sağlık Sigortası

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Yurtdışı çıkış fonu 

:: Ekstra turlar 

:: Tüm öğle ve akşam yemekleri

:: Kişisel harcamalar

:: Ek bagaj ücretleri

:: Şoför tipleri 5 USD / kişibaşı (isteğe bağlı)

HONG KONG, SİNGAPUR ve  TAYLAND TURİSTİK SEYAHAT İÇİN TÜRK VATANDAŞLARINDAN VİZE İSTEMEMEKTEDİR.

 

Umumi Pasaport              Vize gerekli değil                            

Yeşil Pasaport                   Vize gerekli değil             

Hizmet Pasaportu            Vize gerekli değil             

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

SIKÇA SORULAN SORULAR & ÖNEMLİ BİLGİLER

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

Tayland, Singapur ve Hong Kong’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Covid-19 aşı sertifikanız İngilizce olarak yanınızda bulunmalıdır. Yenilecek yemeklerde sağlığınızı olumsuz etkileyecek bir sorun olacağınız sanmıyoruz. Musluk suyu içmemenizi öneririz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul-Hong Kong 10 sa 45 dk

Singapur-İstanbul 10 sa 30 dk

 

PARA BİRİMİ

Singapur’un para birimi (SGD) Singapur Doları.

Tayland para birimi Baht (THB). 

Seyahatiniz esnasında yanınıza EURO ve Dolar cinsinden ufak birimlerini almanızı öneririz.

 

SAAT DİLİMİ

Singapur ile Türkiye arasında +5 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00’iken  Bangkok’da saat 17:00’dır

Bangkok ile Türkiye arasında +4 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12:00’iken  Bangkok’da saat 16:00’dır

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Güney Doğu Asya’da tavuk, deniz mahsulleri oldukça yaygındır. Yemeklerde yöreye özgü baharatlar kullanılır ancak tur boyunca aldığımız yemeklerin damak lezzetinize uygun olduğunu hissedeceksiniz.

 

ELEKTRİK

Bahsedilen ülkelerin hepsinde elektrik 230 volt olsa da kalınacak otellerde 220 volt elektrik kullanılmaktadır. Prizler A tipi ikili ve B tipi üçlü prizlerdir. Prizlerin örnekleri şu adreslerden görülebilir: http://www.iec.ch/worldplugs/typeA.htm ve http://www.iec.ch/worldplugs/typeB.htm. Adaptör getirmeniz gerekecektir

 

ALIŞVERİŞ

Bahsedilen ülkelerden hediyelik eşyalar dışında gidilen ülkeye özgü el saatları ürünleri ve doğal yiyecek ve içecek türü şeyler bulamanız mümkündür. Ayrıca Elektronik eşya vb. gibi şeyler de temin edebilirsiniz. Ancak Elektronik eşyaların ülkemize getirilmesi ile ilgili kısıtlama mevcuttur. Bunun üzerindeki sayılara gümrükte el koyuluyor.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan Acenta sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Acenta, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acenta, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından Acenta sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

BKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.