Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Herşey Dahil Japonya Turu
  • Herşey Dahil Japonya Turu
  • Herşey Dahil Japonya Turu
  • Herşey Dahil Japonya Turu
  • Herşey Dahil Japonya Turu

Herşey Dahil Japonya Turu

9 GECE 11 GÜN (16-27 Eylül / 16-27 Ekim 2024)

Deneyimli rehber eşliğinde Türk Hava Yolları tarifeli seferleriyle oluşturulmuş 9 gece 11 gün Büyük Japonya Turu. Vizesiz tur

$ 4.440’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

HER ŞEY DAHİL JAPONYA TURU

 
HER ŞEY DAHİL KONSEPT AÇIKLAMASI
Bu konseptte program dahilinde tüm geziler dahildir.
 
PROGRAM
 
1.Gün : ISTANBUL- TOKYO 15:50 09:25+1
Büyük Japonya Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminalinde buluşuyoruz. Bilet ve pasaport işlemlerinin ardından, 15:50 ‘de TÜRK HAVA YOLLARI  tarifeli saferi ile Japonya’nın başkenti TOKYO (Narita ) ‘ya hareket ediyoruz. Bu gün TOKYO uçuşumuzu yapacağız ,geceleme uçakta.
 
2. Gün / Tokyo
Varışımızı takiben, TOKYO şehir turumuzu yapacağız.Turumuz yarım gün sürecektir.Tur  programımızda ,Japonya’nın ilk imparatoru Meiji’nin ruhunu tanrısallaştırmak için yapılan MeijiShinju Tapınağı’nı ziyaret ediyoruz , sonrasındaTOKYO TOWER’dan şehrin büyüleyici manzarasını izliyoruz.Yol üzerinde panoramik olarak NationalDietBuilding’igöreceğiz, Turumuzun sonunda TOKYO nunöeşhur caddesi GINZA STREET de mola veriyor ve turumuzun burada sonlandırıyoruz.Öğleden sonra serbest saatlerimizde Tokyo sokaklarını  keşf etmeye devam ediyorsunuz.
OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb
 
3.Gün Tokyo ASAKUSA VE SUMO
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben, çevre gezilerimize devam edeceğiz.
Musashigawa Beya SUMO Güreş  idman Kampı Ziyareti , Japon kültüründe spordan öte bir gelenek olan SUMO GÜREŞİ kültürünü , Tokyo çevresinde yer alan  altı büyük İdmanyurdunundan bir tanesine giderek tanıyacağız. Sabah antremanlarına giderek, onları izleyeceğiz ve eğer  izin ve fırsatımız olursa Bir SUMO Güreşçisi ile belki selfiniz bile olabilir.
Öğle saatlerinden ASAKUSA bölgesine gideceğiz ve ASAKUSA  tapınağını ziyaret edeceğiz.
Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb
 
4.Gün Fuji Dağı – HakoneTuru- Nagoya
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz.
HAKONE-FUJI YANARDAĞI-  GÖLÜ TURU TAM GÜN  turu  yapacağız.  
Turumuz sabah 07:30 da otelimizden Özel Otobüsümüz ile başlıyor. Tam gün sürecek bu gezimizde Hakone/FUJİ dağı istikametine doğru yolculuğumuz  başlıyor, rehberimizden Japonya hakkında bilgiler alıyoruz, FUJİayanardağı eteklerine ulaşıyoruz, 5.İstasyon olarak bilinen noktaya  çıkacağız, buradan FUJİ manzarasını izliyoruz. Daha sonra ÖĞLE YEMEĞİ molası veriliyor, bugün menüde  JAPON Mutfağının özel lezzetleri var. Yemekten den GÖL  kıyısına  geçiyoruz,  Japonya’nın kutsal göllerinden  olan ve UNESCO  koruması altına olan bu güzel yörede bir  Tekne turuna katılıyoruz. Turumuzun bitiminde NAGOYA’ya hareket edeceğiz.
Geceleme  Otelimizde.
OTELİMİZ : APA Hotel Tokyo 3* vb
 
5.Gün NAGOYA– Kyoto- Nara Turu - OSAKA
Bu sabah NAGOYA ’dan ayrılacağız, Otelimizde alacağımız erken kahvaltı sonrası eşyalarımız ile otelimizden ayrılıyoruz. Özel otobüsümüz ile turumuza  Osaka’ya doğru devam edeceğiz.
KYOTO- NARA turu dahildir .Bu sabah 07:30 da otelimizden ayrılıyoruz, Yolculuğumuzun ilk durağı KYOTO şehir olacak , Kyoto’ya varışımızda şehri panoramik olarak geziyoruz. Shogun Ashiaga Yoshimitsu için Zen inancına göre inşa edilmiş Kinkakuji Mabedibir  diğer  adı ile  ALTIN TAPINAK  ziyaretimizi  yapacağız.
Daha sonra  Japon Mutfağı  bir öğle  yemeği bizleri bekliyor gezimizin devamında, ikinci durağımız NARA kenti olacak   ve UNESCO Mirasları listesindeki TODAJİ tapınağını ziyaret ediyoruz, burada bahçesinde Nara geyiklerini de  görüyoruz, serbestçe  çevrede gezinmekteler. Turun sonunda  Osaka’ya  varıyoruz. dönüyoruz. OSAKA Panaromik bir şehir gezisi  yapacağız. 1,5 saat sürecek.  Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : APA Hotel  3* vb
 
6.Gün OSAKA
Osaka ‘da çevre gezimiz olacak. 
KİŞİMOTO TURU- ERTUĞRUL FIRKATEYENİ 
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası , güneye doğru ilerliyoruz.KİŞİMOTO kasabasını ziyaret edeceğiz. ÖĞLE YEMEĞİ turumuz esnasında JAPON YEMEĞİ olarak alınacaktır.
Osmanlı tarihinde dramatik bir hikayesi olan Ertuğrul Fırkateyni ‘nin battığı Kushimoto kayalıklarına gideceğiz.Burada Ertuğrul Şehitliği, Kushimoto ziyaret edeceğiz.
Yola çıkılacağı gün Japon Deniz Kuvvetlerinin tayfun uyarısına rağmen, Ertuğrul Fırkateyni planlandığı gibi 15 Eylül 1890 tarihinde Yokohama Limanı'ndan ayrıldı. Kuşimoto açıklarında tayfuna yakalanan
Ertuğrul Fırkateyni 16 Eylül 1890'da kayalara çarparak battı. 16 Eylül saat 21.30 civarında Ertuğrul Fırkateyni, Kuşimoto yakınlarındaki kayalara çarpıp battı. Kazadan sadece 69 denizci kurtuldu, 550 Osmanlı leventi ise şehit oldu..
 
7.Gün OSAKA-Kobe -HİROŞİMA
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuza devam edeceğiz. KOBE ‘ye ulaşıyoruz. KOBE ziyaretlerimizi yapacağız. Kobe turumuz sonrasında , adını yakında tarihte çokça duyduğumuz Hiroşima şehrine doğru devam ediyoruz. Hiroşima Kalesi ziyaretini yapacağız. Hiroşima Kalesi, Japonya'nın Hiroşima kentinde bulunan bir kaledir. Kale, 1590'larda inşa edilmiş olup 6 Ağustos 1945'te atılan atom bombası ile tahrip edilmiştir. 1958'de yeniden inşa edilmiştir olup günümüzde Hiroşima tarihi müzesi olarak hizmet vermektedir. Geceleme  Otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL HIROSHIMA 3*
 
8.Gün Hiroşima- Fukuoka
Bu sabah 06:00 da otelimizden ayrılacağız. Japonya ‘nın en sonundaki FUKUOKA adasına doğru yolumuza devam edeceğiz. Fukuoka ‘ya varışımızı  takiben ,  panaromik çevre gezilerimizi  yapacağız. ÖĞLE YEMEĞİ yerel bir restoranda alınacaktır. Dazaifu Tenman-gu tapınağı ziyaret ediliyor. Son olarak kushida-jinja ziyaretimizi  yapıyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ: FUKUOKA BAY 3*
 
9.Gün Fukuoka- Nagazaki
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası yolculuğumuza devam ediyoruz. Japonya’nın ana karasının en ucunda yer alan  NAGAZAKI şehrine devam ediyoruz.
Varışı takiben çevre gezilerimiz, Nagasaki Atomic Bomb Museum ziyareti  yapılacak. Tarihteki en acı hatıralar arasında yer alan nükleer savaşı hatırlıyoruz. Son olarak Nagasaki Shinchi Chinatown Çin mahallesinde kısa bir  yürüyüş yaparak turumuzu tamamlıyoruz ve  geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : APA HOTEL 3*
 
10.Gün Nagazaki-Tokyo uçuş : 12:50 14:20
Bu sabah otelimizde kahvaltı aldıktan sonra , havalimanına transferimiz yapılacaktır. TOKYO uçuşumuzu  yapıyoruz. Son gecemizi  Japonya’da TOKYO şehrinde geçireceğiz.
Otelimize  transferimiz yapılıyor serbest günümüz olacak. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : TOKYO APA HOTEL 3*
 
11.Gün TOKYO- İSTANBUL 11:05 17:20
Otelimizde kahvaltı sonrası havalimanına geçiyoruz.
Uçuş saatimiz 11:05 TÜRK HAVA YOLLARI uçağına  check in işlemlerimizi yapıyoruz. 17:20'de İstanbul'a varış ve turumuzun sona ermesi.
 
ÖNEMLİ BİLGİ : TUR İÇERİSİNDE belirtilen extra turların , Öğle ve Akşam yemekleri  Japonve Kore Mutfağından lezzetlerdir. Katılımcıların farklı menü talebi karşılanması mümkün   değildir.
 
NOT
Japonya Kore Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Japonya Kore Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Japonya Kore Turu için doğru adrestesiniz.
 
BENZER TURLAR
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.440 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.040 Çocuk fiyatı$ 4.390
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.440 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.040 Çocuk fiyatı$ 4.390
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.440 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.040 Çocuk fiyatı$ 4.390

:: Türk Hava Yolları  İle İstanbul/Tokyo / İstanbul Uçak Bileti 

:: Nagazaki / Tokyo  Yerel Hava Yolu Tek yön bileti 

:: 3 yıldızlı Otellerde 9 gece Oda Kahvaltı Konaklama

:: Tokyo Yarım Günlük Pananromik Şehir Turu

:: Osaka /NAGOYA /HİROŞİMA /Panaromik şehir turu

:: FUJI DAĞI TURU + KYOTO -NARA+ KOBE TURLARI

:: Alan/Otel/Alan ve Şehirlerarası tüm Transferler

:: Havalimanı Vergileri

:: Türkçe Rehberlik Hizmetleri

:: Zorunlu Seyahat Sigortası

:: Yurtdışı Çıkış Fonu

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Kişisel Harcamalar

:: BU TURUN yabancı personeller tamamı için HİZMET BAHİŞLERİ TOPLAMI -110usd dir. İlk gün havalimanında toplanır (tavsiye edilen tutar)

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. 

Umumi Pasaport - Vize gerekli değil                    

Yeşil Pasaport - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 8 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

 

 

JAPONYA GÜNCEL VİZE AÇIKLAMASI
11 Ekim 2022 tarihi geceyarısı saat 12’den (Japonya saati ile) itibaren aşağıdaki tedbirler uygulamaya alınacaktır.

1. Yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişlerinde uygulanacak kısıtlamalarda yapılacak düzenlemeler:

Japonya’ya giriş yapacak yabancı ülke vatandaşlarının sağlık durumlarının, Japonya’da mukim ve sorumluluğu kabul edecek kişi tarafından ERFS (Entrants, Returnees Follow-up System) sistemi üzerinden teyit edilmesi artık talep edilmeyecektir. Ayrıca, Japonya’ya turist olarak gelecek yabancı ülke vatandaşlarının paket turlar ile gelecek kişilerle sınırlandırılması sistemine de son verilecektir.

2. Vize muafiyeti uygulamasının tekrar yürürlüğe koyulması:

11 Ekim 2022 tarihi itibariyle vize muafiyeti uygulaması tekrar yürürlüğe koyulacak, vize zorunluluğu kaldırılacaktır.

 

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

VİZE

Japonya için vize gerekmemektedir. 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribata uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; anılan pasaportların yenilenmesi ve T.C. vatandaşlarına vize uygulayan bir ülke ise ilgili vizenin yeni pasaportta olması gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir. 

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri 

ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

 

SAĞLIK

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul-Tokyo   12 sa 30 dk

Tokyo-İstanbul 12 sa 30 dk

 

PARA BİRİMİ

Japonya para birimi Yen’dir (JPY). Güney Kore para birimi (KRW)’dur. Bu gezi için yanınıza USD almanızı ve bunun da küçük birimlerini yanınızda bulundurmanızı öneriyoruz.

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile her iki ülke arasında +6 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken seyahat edeceğimiz ülkelerde saat 18.00.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve ince bir mont ya da hırka almanızı öneririz. Sentetik olmayan ve pamuklu kıyafetler tercih etmenizi tavsiye ederiz. Yağmur ihtimaline karşı bir yağmurluk ve şemsiye de getirebilirsiniz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgede Uzakdoğu yemek kültürüne ait bir mutfak hâkim. Sokak satıcılarından bir şey almamanızı öneririz. Bunun yanında gideceğimiz restoranlar ve otellerde alacağımız yemeklerin damak tadınıza uygunluğunu fark edeceksiniz.

 

ELEKTRİK

Japonya’da genelde 100 V kullanılıyor. Japonya’da İngiliz tipi üç pimli prizler kullanılmaktadır. Prizlerin uymadığı yerlerde sorun yaşamamak için elektronik mağazalarında satılan üniversal fiş adaptörlerinden alınabilir. Prizlerin örnekleri http://localti.me/tokyo-japan sitesinden görülebilir. Adaptör getirmenizi öneririz. Kore’de Türkiye’de olduğu 220V ikili prizler kullanılmaktadır. Adaptöre gerek yoktur.

 

ALIŞVERİŞ

Her iki ülke de özellikle elektronik konusunda tam bir alışveriş cennetidir. Bunun haricinde geleneksel kıyafetler ve hediyelik eşyalar alınabilir.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acenta sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir. 

Acenta, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acenta, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler.

 

 

EKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.