Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
 • Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Botswana Turu
 • Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Botswana Turu
 • Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Botswana Turu
 • Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Botswana Turu
 • Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Botswana Turu

Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Botswana Turu

10 GECE 12 GÜN (22 Ağustos-2 Eylül / 23 Eylül-4 Ekim / 17-28 Ekim / 2-13 Kasım / 26 Kasım-7 Aralık 2024 /15-26 Ocak / 23 Ocak-3 Şub 2025)

Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Botswana Turu. Viktorya Şelaleleri dahil. EŞİ BENZERİ ZOR BULUNUR BİR PROGRAM. HER TUR İÇİN KONTENJAN 30 KİŞİDİR.

$ 3.788’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Botswana Turu

İSTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA : 22:00
 
Bugün saat 22:00 ‘de İSTANBUL HAVALİMANI DIŞ HAT- GİDİŞ Terminalinde buluşuyoruz. İşlemlerimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza başlayacağız.
 
1.GÜN / ISTANBUL/CAPE TOWN 01:50 11:45
TÜRK HAVA YOLLARI TK 044 seferi ile saat 01:50 gece yarısı Güney Afrika’nın Cape Town şehrine yolculuğumuz başlıyor. Geceleme uçakta.
Sabah saat 11:45’de Cape Town’a ulaşıyoruz, varışta havalimanında özel aracımız ile şehir merkezine ilerliyoruz, konaklayacağımız otelimize giriş yapıyoruz, odalarımıza yerleşiyor ve kısa bir dinlenmeyi takiben, şehir turumuzu yapmak üzere otelimizden ayrılıyoruz.
Bugün panoramik şehir turunda Parlamento Binası, Company Gardens, Ümit Kalesi, Reibeck Heykeli, Adderly Caddesi ve renklilerin ve Müslüman nüfusun yoğun olduğu BoKaap bölgesi keşif duraklarımız. Turumuzun son durak CAPE TOWN Water Front, Burası Cape Town Marinasıdır, hem alışveriş hem de Restoranların bulunduğu bir mekandır. 
Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: HOTEL UPPERSIDE 3* VB.
 
2.GÜN/ CAPE TOWN -HOUTBAY - ÜMİT BURNU TURU
Bugün kahvaltı sonrası turumuz var. Rehberimiz eşliğinde turlarımıza devam ediyoruz, sabah hareket ile Bantry Bay, Camps Bay ve Clifton Bölgelerinden geçip Balıkçı kasabası olan Hout Bay’a varılacak. Kısa bir  fotoğraf molası verdikten sonra turumuza devam edeceğiz.. Daha sonra otobüsümüz ile granit kayalar üzerine yapılmış olan ChapmansPeak yolundan geçerek, Bartholemeo Diaz’ın keşfettiği Ümit Burnu ve finiküler ile dünyanın en yüksek feneri görülecektir.
Bugün sevimli Afrika penguenlerini görme şansımız olacak. Daha sonra donanmanın bulunduğu Simon’sTown’dan geçerek Cape Town’a geri dönüyoruz. Turumuzun sonunda akşam saatlerinde otelimize ulaşıyoruz, geceleme otelimizde.
 
3.GÜN/ CAPE TOWN - Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası turumuz var. Masa Dağı, Stellenbosh Vadisi turumuz olacak, rehberimiz eşliğinde, turlarımıza devam ediyoruz, Dünyanın en modern teleferiklerinden biri ile Masa Dağı'nın 1087 metre yükseklikteki tepesine çıkıp bu doyumsuz manzaranın büyüsüne kendinizi bırakabilirsiniz. Daha sonra Stellenbosch bölgesinde verilecek olan molada, tarihi dükkânlarda alışveriş imkanımız olacak. Turumuzun sonunda, akşam saatlerinde otelimize dönüş yapıyoruz. Geceleme Otelimizde.
 
4.GÜN/ CAPE TOWN/ JOHANNESBURG 05:55 07:55
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Havalimanına geçiyoruz, sabah 07:55’te Johannesburg’a varışımızın ardından bizi bekleyen özel otobüsümüzle PLANNESBERG bölgesine geçiyoruz.
PilanesbergNational Park ve Safari turu
PİLANESBERG Milli Parkına gideceğiz, Afrika denilince genellikle akla vahşi doğa, burada yaşayan hayvanlar ve safari gelmektedir. 4x4 safari aracımız ile yapılacak olan bu gezimizde doğal tabiatın içinde unutulmaz anılarla dolu, eşsiz saatler geçirme fırsatına sahip olacağız. Pilanesberg Milli Parkında, volkanik oluşumlu dağların arasında, doğal bir tabiat ortamında yaşayan çeşitli vahşi hayvanların günlük yaşantısına konuk olacağız. Gezimiz süresince "BigFive" olarak tanımlanan; aslan, leopar, fil, buffalo ve gergedanın yanı sıra zürafa, impala, zebra, antilop gibi hayvan türlerini görme şansı, 350 kuş türü, 65 sürüngeni doğal ortamında ziyaret ederek görme şansı yakalayacağız. Bu gezimizin sonunda bölgedeki OTELİMİZE geçiyoruz.
Otelimiz: KINGDOM  hotel 4* VB.
 
5.GÜN/ SUN CITY - JOHANNESBURG
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası SUN CITY ziyareti yapacağız. SUN OTELLER grubuna ait bir özel tesiste keyifli bir vakit geçireceğiz. Yüzme havuzları- Safari görünümlü havuzlar- casino ve daha bir çok aktivite bizleri bekliyor..
Öğleden sonra 16:00 gibi SUN CITY ‘den ayrılacağız. İstikametimiz Johannesburg olacak. Akşam geç saatlerde şehre varıyoruz. Otelimize geçiyoruz. Geceleme Otelimizde.
OTELİMİZ: REEF OTEL 4* VB
 
6.GÜN/ JOHANNESBURG -LESEDİ KÖYÜ
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Johannesburg çevre gezilerimize başlıyacağız. LESEDİ KÖYÜ ziyaretini yapacağız. Güzergahımızı Lesedi Köyünden geçireceğiz, LESEDI KÖYÜ ziyaretimizi yapacağız, Lesedi, Güney Afrika’da yaşayan siyah ırkın kabile yaşam şekillerini, danslarını, gelenek ve göreneklerini yakından görebileceğiniz kültürel bir köy. Gezimizde Zulu-Xhosa-Basotho ve Pedi kabilelerinin ev ve günlük yaşamlarını sergileyen alanlara giriliyor. Bu gezimizin en hareketli bölümü olan kültürel Afrika dansları hoş bir alternatif olmakla beraber danslara iştirak etme şansınız da bulunmaktadır. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: REEF HOTEL 4* VB.
 
7.GÜN/ JOHANNESBURG / VIKTORYA FALLS-ZIMBABAWE 11:20 12:55
Bu sabah erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz, Johannesburg’un havalimanına transferimiz gerçekleşiyor, varışımızı takiben yerel hava yolu ile saat 11:20’de ZIMBABWE’ye hareket ediyoruz. VICTORYA FALLS kentine ulaşıyoruz. Özel aracımız ile otelimize geçiyoruz. Öğleden sonra VİKTORYA ŞELALESİ TURU yapacağız. Şelale ZAMBİYA-ZİMBABWE sınırında arada yer alıyor.
VIKTORYA MİLLİ PARKI ziyaretimizi,  Şelaleyi ziyaretimizi yapacağız. (Çok ıslanacağız!- Yanınıza extra T-shirt alınız)
Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: DZIMBAHWE GUEST LODGE VB.
 
Victoria Şelaleleri veya Mosi-oa-Tunya dünyanın en görkemli şelalelerindendir. Zambezi Nehrinin üzerinde, Zambiya ve Zimbabve sınırları arasında, bulunur. Şelaleler yaklaşık olarak 1,7 km genişliğinde ve 128 m yüksekliğindedirler.
İskoç kâşif David Livingstone şelaleleri 1855'te ziyaret etmiş ve Kraliçe Victoria'nın anısına Victoria Şelaleleri ismini vermiştir. Bununla birlikte şelale zaten yöresel olarak Mosi-oa-Tunya yani "gürleyen duman" diye anılmaktaydı.[1] Şelaleler iki milli parkın parçasıdırlar, Zambiya'daki Mosi-oa-Tunya Milli Parkı ve Zimbabve'deki Victoria Şelaleleri Milli Parkı. Şelaleler Güney Afrika'nın en önemli turist çeken noktalarından biridir. Aynı zamanda UNESCO Dünya Mirası Alanıdır.Dünyanın yedi harikasından biridir.
Kuzey Amerika'daki NiagaraŞelaleleri'nden daha geniş olan Victoria Şelaleleri sadece Güney Amerika'nın Iguaçu Şelaleleri ile karşılaştırılabilir. Iguaçu270'den fazla (görece) 'küçük' şelaleye bölünmüşken Victoria dünyadaki en büyük, 100 metreden yüksek ve 1,5 km'den geniş, tek su yatağından, dökülmektedir.
Victoria Şelalesi'nin üzerinde ise hiç kaybolmayan bir gökkuşağı vardır.
 
8.GÜN/ BOTSWANA TURU
Bu sabah kahvaltı sonrası,  Bu bölgeye gelmişken komşu bir başka ülkeye de geçmeye ne dersiniz. Sınır komşusu BOTSWANA TURU yapalım.
 
CHOBE MİLLİ PARKI- SAFARI SÜRÜŞ- BOTSWANA TURU  
Bu turumuzda sabah çok erken saatlerde otelimizden ayrılıyoruz. Yaklaşık bir buçuk saat kara yolculuğundan sonra Botswana sınırına varıyoruz.Pasaport işlemlerinin ardından 4x4 jeepler ile turumuz başlıyor. Chobe Milli parkında önce kara safarisi yapacağız. Öğle yemeğimizi nehir kenarında alacağız. Yemek sonrası tekne ile nehir safarisine devam edeceğiz. Safari esnasında bölgede bulunan hayvanların yakından resimlerini çekme imkanımız olacak. Turumuz sonrasında Zimbabwe’ye geri dönüş yapacağız.
OTELİMİZ: DZIMBAHWE GUEST LODGE VB.
 
9.GÜN/ VIKTORYA ŞELALELERİ - LIVINGSTONE (ZAMBIYA)
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası otelimizden ayrılıyoruz. Zimbabwe- Zambiya kara sınırına geliyoruz. Sınır geçişimizi yaptıktan sonra artık Zambiya’dayız. Livingstone kentinden geçiyoruz. Otelimize yerleştikten sonra, öğleden sonra  VIKTORYA ŞELALESİ Zambiya tarafından ziyaret edilecektir.
OTELİMİZ: LIVINGSTONE LODGE 3* VB.
 
10.GÜN/ LIVINGSTONE / JOHANNESBURG UÇUŞ 13:25 15:20
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından havalimanına geçiyoruz. Yerel Havayolları ile Johannesburg’a uçuşumuzu yapacağız. Saat 15:20’de Johannesburg’a varışımızın ardından panoramik şehir turumuzu yapacağız. Daha sonra otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ : REEF HOTEL  4* VB.
 
11.GÜN/ JOHANNESBURG / ISTANBUL 18:10 04:50+1
Rehberimizin belirleyeceği saatlerde havalimanına geçiyoruz. TÜRK HAVA YOLLARI tarifeli seferi ile İSTANBUL dönüş yolculuğumuz 18:10 ‘da başlayacaktır. 
 
12.GÜN/ ISTANBUL 16:50
İstanbul havalimanına varış ve turumuzun sonu
 
UYARI/ NOTLAR
Bu turumuz için ‘’sarıhumma-yellowfever ‘’ aşısı tavsiye edilir. Aşı olduktan sonra verilen-10 yıl geçerli olan kartınızı il sağlık müdürlüğünde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz.
18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğer ebeveynlerinden biri eksik ise, muvafakat name (İNGİLİZCE tercüme edilmiş) ek evrakı ayrıca gereklidir.
(Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmaktadır.)
 
*****  Triple oda satışı yoktur.

UYARI/ NOTLAR 
:: Bu turumuz için ‘’sarı humma-yellowfever ‘’aşısı gereklidir. Aşı olduktan sonra  verilen-10 yıl geçerli olan kartınızı  il sağlık müdürlüğünde ücretsiz olarak temin edebilirisiniz
:: 18 yaş altı yolcular Nüfus kayıt Örneğini İngilizce tercümesi yanlarına bulundurmaları gerekiyor, anne ve  babadan her ikisi olması koşulu ile,  eğere ebbeylenlerden biri eksik ise, muvafakatname (tercüme edilmiş) ek evrağı ayrıca gereklidir.
(Güney Afrika girişlerinde ve uçağa binmeden sorulmaktadır)
 
Not: Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu programımızda programımızda 6 ay önceden yapılan rezervasyonlarda üç nakit taksitle ödeme imkanı mevcuttur. Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Güney Afrika Zambiya Zimbabwe Turu için doğru adrestesiniz.
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.788 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.419 Çocuk fiyatı$ 3.688
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.788 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.419 Çocuk fiyatı$ 3.688
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.788 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.419 Çocuk fiyatı$ 3.688
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.788 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.419 Çocuk fiyatı$ 3.688
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.788 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.419 Çocuk fiyatı$ 3.688
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.788 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.419 Çocuk fiyatı$ 3.688
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.788 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.419 Çocuk fiyatı$ 3.738
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.788 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.419 Çocuk fiyatı$ 3.738
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 3.788 Single konaklamalı tur ücreti$ 4.419 Çocuk fiyatı$ 3.688

:: Türk Hava Yolları İstanbul/Capetown-Johannesburg /İstanbul arası ekonomi sınıfı uçak bileti 

:: Capetown/Johannesburg tek yön yerel hava yolu bileti

:: Johannesburg / Victoria Falls arası ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Cape Town’da 3, Johannesburg’da 3, Pilannesberg’de 1, Viktorya Şelaleleri’nde 2, Livingstone’da 1 gece olmak üzere toplamda 10 gece kahvaltı dahil konaklama 

:: Cape Town şehir turu

:: Johannesburg şehir turu

:: Lesedi Gezisi

:: Viktorya Şelalesi gezisi

:: Botswana gezisi

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: Zorunlu seyahat sigortası

:: Programda belirtilen tüm transferler 

:: Yurtdışı çıkış harcı 
:: Zambiya vize harcı (50 USD) sınırda alınıyor-lütfen yanınızda nakit USD bulundurunuz
:: Zimbabve vize harcı (55 USD) sınırda alınıyor-lütfen yanınızda nakit USD bulundurunuz
:: Programda yazanlar dışındaki öğle yemekleri
:: Akşam yemekleri
:: Seyahat sağlık sigortası
:: Otel ekstraları
:: Kişisel harcamalar

:: Turda yabacı personel için dağıtılacak servis bahşişleri / kişi Başı 110 Usd (Birinci gün havalimanında toplanır-grup ile birlikte Bölgeye gönderilir)

 

 

Güney Afrika ve Botswana bordo, yeşil ve gri pasaporta vize istememektedir.
Zambiya  ve Zimbabwe için ise vize gerekmektedir. Her iki ülke vizesi de sınırda alınabilmektedir.

:: Zambiya vize harcı (50 USD) sınırda alınıyor
:: Zimbabve vize harcı (55 USD) sınırda alınıyor

Not: vize harçları için lütfen yanınızda nakit USD bulundurunuz.

UYARI!!!

Bu tura katılacak misafirlerin pasaportlarının gezinin bitiş tarihinden itibaren en az 6 aylık geçerlilik süresinin bulunması gerekmektedir.

GEREKLİ AŞILAR

Bu tura katılım için SARI HUMMA (YELLOW FEVER)  aşısı gereklidir. Aşı olduktan sonra verilen ve 10 yıl geçerli olan aşı kartınızı il sağlık müdürlüğünden ücretsiz olarak temin edebilirsiniz.

 

E

 

ET

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 9 yorum var.

Kendileriyle Guney Afrika Turu araciligi ile tanistik, cok deneyimli bir ekip. Satis Mudurleri Arzum Hanim her konuda yardimci oldu, aklimiza takilan ne kadar soru varsa gayet detayli bir sekilde cevapladi. Turun odemesini yaptiktan sonra, tum bilgileri, biletleri, tur programini detayli bir sekilde gonderdiler. Tur programi gayet detayli hicbir acik nokta birakmayacak kadar kesindi. Gideceginiz noktalardan , katilabileceginiz extra turlara, ucak ve otel bilgilerine kadar ihtiyaciniz olan her turlu bilgi mevcuttu... Tura Rehberlik edecek kisinin tum iletisim bilgileri, onemli notlar , hava alaninda bulusma noktasina kadar detayli bir sekilde bilgilendirme yaptilar. Tur devam ederken, Guney Afrikada aradilar, memnun olup olmadigimizi, herhangi bir yardima ihtiyacimiz olup olmadigina kadar gayet yakin bir ilgi gosterdiler. Kendileriyle calismak, yurtdisi turlari icin herseyi kolaylastirdi. Sizde, yol hikayesi seven gezginlerdenseniz, bu ekibe mutlaka bir turunuzda sans verin deriz....
Eren

Harika bir turdu. Hem bilgilenme açısından hem de eğlence bakımından çok dolu ve keyifli geçti. Rehberimiz Gencer Bey muhteşemdi. İlk kez bir turdan bu kadar keyif aldım.
Ayşe

Kurban Bayramı Güney Afrika turunuza eşimle beraber katıldık. Tur içerisinde gezilen yerler, rehberimiz Gencer Bey'in katkısı ve kaldığımız oteller gayet iyiydi. Bu turu bize tavsiye eden Arzum Hanım, rehberimiz ve emeği geçenlere teşekkürler. Yeni turlara görüşmek dileğiyle
Davut

Her şey çok güzeldi. Keyifli ve eğlenceli aynı zamanda kültürel anlamda doyurucu bir turdu. Başta rehberimiz Gencer Bey ve tüm ekibe teşekkür ederiz. Tabi aynı zamanda Deepnature'a da teşekkürler!
Hatice

Güney Afrika turunda Cape Town'daki otel dışında geri kalan hizmetlerden memnun kaldık. Cape Town'daki otelin çalışanları ilgisiz, kahvaltı sınırlı idi. Rehber Gencer bey tecrübeli ve hakim bir arkadaş. Hizmetinden memnun kaldık. Turlar da doyurucuydu.
Ferruh

Gayet memnun kaldık, teşekkürler.
Füsun

Rehberimizin deneyimi ve pozitif yapısı sayesinde oldukça keyifli bir tur yaşadık. Güney Afrika görülmeyi hakeden ilginç bir yer, her gün farklı bir şey gördük bu ülkede. Otel seçimleri iyi, rehber başarılı, ekstra turlar biraz daha ucuz olmalı, tur fiyatı da.
Cem

İstediğim bir turdu; kendi açımdan keyif aldığımı söyleyebilirim. Geldim, gördüm, gezdim. Teşekkürler
Harun

Güney Afrika turunda Johannesburg, Suncity ve Cape Town'da seçilen otelleri beğendik. Safari, Lesedi, Ümit Burnu hemen hemn tüm ekstra turlara katıldık ve memnun kaldık. Rehberimiz Gencer Bey çok pozitif ve neşeliydi. Tüm bilgilendirmeleri zamanında ve detaylı yaptı. Teşekkür ederiz. Vietnam ve İzlanda turlarınıza katılmayı düşünüyoruz.
ÖzlemKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.