Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Grönland İzlanda Faroe Adaları Turu
  • Grönland İzlanda Faroe Adaları Turu
  • Grönland İzlanda Faroe Adaları Turu
  • Grönland İzlanda Faroe Adaları Turu
  • Grönland İzlanda Faroe Adaları Turu

Grönland İzlanda Faroe Adaları Turu

12 GECE 13 GÜN (16-28 Ağustos 2024)

24 yıllık deneyimle 13 günlük Grönland İzlanda Faroe Adaları Turu. Özel bir deneyim, 2024 sadece dört tur.

$ 4.490’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Grönland İzlanda Faroe Adaları Turu
 
1.GÜN ISTANBUL- KOPENHAG UÇUŞ: 07:30 09:50
Grönland İzlanda Faroe Adaları Turu için İstanbul Havalimanında Türk Hava Yolları kontuarında saat 05:30’da buluşma ve check in işlemlerini takiben;  Danimarka’nın başkent Kopenhag’a doğru yola çıkma. Varışta alanda karşılanma ve otelimize transfer.
ÖĞLEDEN SONRA    KOPENHAG KANAL TURU 
Otelimizden yürüyüş yaparak, Gammel Strand noktasına gidiyoruz, burada Kanal Turu yapan 1 saat süren turlarda yerimizi alıyoruz, yerel rehberimiz bize şehri kanaldan bir bakışla tanıtıyor. Turun sonunda serbest saatlerimiz olacak.
Geceleme otelimizde.
 
2.GÜN Kopenhag-VAGAR( FAROE ADALARI )uçuş :12:55 14:05
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızı takiben, Havalimanına transferimizi yapıyoruz, Burada Atlantic Airways tarifeli seferi ile  Kophenag ‘dan;  Faroe  Adalarına doğru yolculuğumuz başlıyor. VAGAR havalimanına varış. Varışta karşılanma ve otelimize transfer, geceleme otelimizde.
 
3.GÜN FAROE ADALARI TÓRSHAVN- THE SMALLEST CAPITAL
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından; saat 09:00 ‘da dünyanın en küçük başkenti olarak adlandırılan Torshavn gezeceğiz. Yerel rehberimiz ve aracımız ile   turumuz esnasında bazı yerlerde araçtan iniyoruz ve yürüyüşler yaparak YENİ VE ESKİ bölümleri tarihi dokusunu öğreniyoruz, Tórshavn á Reyni, Tinganes and Skansin mahalleri göreceğimiz yerler arasında,
Turumuzun sonunda   şehirde serbest saatlerimiz olacak.
Geceleme otelimizde.
Faroe Adaları, Koyun Adaları, Danimarka sömürgesi bir ülkedir. 1948 yılında kurulmuş olup, monarşik bir yönetime sahiptir. Keçileri ile meşhur olan bu ülke, keçi ülkesi olarak da anılır.
 
4.GÜN FAROE ADALARI- Reykjavik KEF (İZLANDA) 07:45 08:15
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; havalimanına transfer ediliyoruz. Ve İzlanda uçağımıza biniyoruz. Kısa bir yolculuğun ardından; İzlanda’nın başkenti Reykjavik’e varıyoruz.  Varışta karşılanma ve otelimize transfer. Geceleme otelimizde.
 
5.GÜN Reykjavik ŞEHİR TURU
Bu sabah otelimizde alacağımız kahvaltı sonra ŞEHİR TURUMUZA çıkıyoruz.
Yaklaşık 3 saat sürecek yerel rehberli turumuzda, en önemli noktalarda mola veriyoruz.  the Hallgrimskirkja church, the presidential residence at Bessastadir, the fish market in Hafnarfjordur, the open-air Arbaer Museum center of Laugardalur  göreceğimiz yerler arasında, turumuzun sonunda  şehirde serbest saatlerimiz  olacak. Geceleme otelimizde.
 
6.GÜN Reykjavik (İZLANDA)-FİYORDALAR-Golden CIRCLE
Bugün TAM gün çevre gezilerinde İzlanda’yı tanımaya devam ediyoruz.Fiyordları  görme imkanımızın olacağı  bir gün bizi bekliyor.  İzlanda’nın en popüler turu bu olmuştur. Kaplıcalar ve Gayzerleriyle bol olduğu Golden Circle turu.Thingvellir Milli Parkı, UNESCO Dünya Mirası için Gullfoss şelale gibi ünlü Geysir jeotermal alanında götürecektir.
İzlanda   Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde Grönland'ın güneydoğusu ile Norveç ve Britanya Adaları'nın arasında yer alan birada ve Avrupa ülkesi. Atlas Okyanusunun kuzeyinde volkanik bir ada üzerinde kurulmuş ve çevresindeki birçok küçük adadan meydana gelmiş bir devlet. En yakın komşusu Grönland olup, 350 km uzaktadır. Diğer komşuları Norveç 1050 km, İskoçya 800 km uzaklıktadır.  Geceleme otelimize.
 
7.GÜN Reykjavik RELAX AT THE BLUE LAGOON -SPA
Bugün bir doğa harikası Kaplıcalara gidiyoruz. İzlanda denilince akla ilk gelen Termal Sularlı ile ünlü tesisleridir. 
Bu tur Blue Lagoon ziyaret etmek için ideal bir yol sunar. Buraya giden düzenli servis otobüslerimize biniyor ve bu deneyimi yaşamak üzerine oraya gidiyoruz.
SPA ortamında bir gün geçiriyoruz. Öğleden sonra tekrar şehre dönüyoruz.
Geceleme otelimizde.
 
8.GÜN Reykjavik KEF -NUUK (GRÖNLAND) 08:00 09:45
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltıyı takiben; serbest saatlerimiz olacak, daha sonra saat 13:30 da Havalimanına transfer oluyoruz. Ve GRÖNLAND  uçuşumuz  yapıyoruz.  Burası başkent NUUK.
Grönland Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde, 2.166.086 km² ile kuzey kutbundaki en büyük buz örtüsüyle kaplı, Danimarka'nın özerk bölgesi. Bu buz tabakası 3 km. kalınlığında ve tabanı da deniz düzeyinin altında bulunur. Adanın kuzeyinde Kuzey Buz Denizi (Arktik Deniz), güneydoğusunda İzlanda, batısında Kanada'nın Ellesmere Adası ve Baffin Körfezi yer alır. Grönland, yüzölçümü açısından dünyanın en büyük adası konumundadır. %81'i buzullarla kaplıdır.
Otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
 
9.GÜN NUUK (GRÖNLAND)* Whale watching* BALİNA İZLEME
Grönland Adası, adanın yerli halkı Kalaallit dilinde: Kalaallit Nunaat, anlamı "Kalaallit'lerin ülkesi" demektir. Ayrıca, Danca olarak bakıldığında ise Grønland sözcüğü ise, "Yeşil Ülke" anlamına gelmektedir.
Bugün çevre gezilerimize devam ediyoruz. Denizde balina izlemeye gideceğiz.
Akşam Yemeği ve geceleme otelimizde.
 
10.GÜN NUUK (GRÖNLAND)* BUZ DAĞLARI TURU
Grönland denince akla buz dağları ve buzul kümeler ve fiyordlar gelmektedir. Bu görüntülere yakından şahitlik edeceğimiz bir gün bizleri bekliyor.
Geceleme otelimizde.
 
11.GÜN NUUK -Kangerlussuaq saati 13:10 14:05
Bu sabah havalimanına geçiyoruz. Ve yine   Grönland’ın büyük yerleşim yerlerinden olan; Kangerlussuaq’a doğru yola çıkacağız. Yolculuğumuz uçakla olacak; ve varışta; bu küçük yerleşim yerinde; kısa  çevre  gezimiz olacak.
Dünyaca ünlü ‘’ AURA IŞILARI’’ en sıklıkla bu yörede geceleri görülmektedir. Lakin mevsim genellerine baktığımız zaman; daha çok kış aylarında görüldüğü tespit edilmiştir. Şansımız varsa; gece bu Kuzey Işıkları olarak da adlandırılan doğa üstü manzarayı izleyebiliriz.
Geceleme bölgeye has küçük bir otelde olacak.
 
12.GÜN Kangerlussuaq - KOPENHAG 11:55 20:55
Bu sabah kahvaltımızı takiben; Grönland ‘dan ayrılıyoruz. Kopenhag’a doğru yolculuğumuz başlıyor. Varışta bir gece konaklayacağımız otelimize yerleşiyoruz.
 
13.GÜN KOPENHAG- ISTANBUL 15:00 19:15
Kahvaltı sonrası odaların boşaltılması ve transfer saatine kadar serbest zaman. Ardından buluşarak havaalanına transfer.
15:00 hareketli uçuşla Kopenhag-İstanbul geri dönüş yolculuğu..ve  Istanbul ‘a  akşam saatlerinde  yine Türk Hava Yolları tarifeli seferiyle  varış.
 
ÖNEMLİ UYARI:
ACENTANIN UÇUŞ VE KONAKLAMA DETAYLARINI; SAAT VE TUR GÜZERGAHINI DEĞİŞTİRME HAKKI SAKLIDIR. 
Havayollarına bağlı saat ve uçuş değişmelerinden acentemiz sorumlu tutulamaz.
Tur akışı içerik bozulmadan değişebilir.
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 4.490 Single konaklamalı tur ücreti$ 5.290 Çocuk fiyatı$ 4.440

:: İstanbul’dan İstanbul’a ekonomi (Y) sınıf uçuşlar ve kişi başı 20 kg serbest bagaj taşıma hakkı

:: Butik otel ve/veya 3 / 4 yıldızlı otellerde konaklama

:: Grönland Bölgesinde küçük pansiyonlarda konaklama

:: Tüm kahvaltılar

:: Programda belirtilen yemekler

:: Tüm transferler

:: Zorunlu Seyahat Sigortası

:: Vize ücretleri

:: Dahil olduğu belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Dahil olan yemeklerdeki içecekler

:: Otel ekstraları

:: Kişisel harcamalar

:: Tur Hizmetleri Rehberler ve kaptan ve diğer bahşişler toplamı Kişi Başı 130 USD

:: Yerel servis tipleri

:: Grönland Limanı Çıkış Vergi 60 €

BU TURA KATILIM İÇİN ÇOK GİRİŞLİ DANİMARKA VİZESİ / İZLANDA VİZESİ VE FAROE ADALARI VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

DANİMARKA VİZESİ ücreti -ÇOK GİRİŞLİ MLTP- (yeşil pasaporta vize  yok)

Grönland da Danimarka'ya aittir.

 

İZLANDA VİZESİ (yeşil pasaporta vize yok)

 

FAROE ADALARI VİZESİ
Faroe Adaları için ayrıca vize alınması gerekmektedir.

EKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.