Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Filipinler Turu
  • Filipinler Turu
  • Filipinler Turu
  • Filipinler Turu
  • Filipinler Turu

Filipinler Turu

11 GECE 13 GÜN (13-25 Haziran / 27 Haziran-9 Temmuz / 12-24 Eylül / 10-22 Ekim / 14-26 Kasım / 2-14 Aralık 2024 / 16-28 Ocak / 25 Ocak-6 Şubat 2025)

Türk Hava Yolları ile Büyük Filipinler Turu. Manila, El Nido, Cebu, Bohol, Çikolata Tepeleri ve Boracay. VİZE YOK!

$ 2.990’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Filipinler Turu
 
ISTANBUL HAVALİMANI BULUŞMA 22:30
Filipinler Turu için İstanbul Havalimanında buluşma. İşlemleri takiben, gece yarısını geçe Türk Hava Yolları ile direkt uçuş ile Filipinler’in başkenti Manila’ya yolculuğumuz başlıyor.
 
1. GÜN İSTANBUL / MANILA (FİLİPİNLER) UÇUŞU 02:15 18:10
Filipinler’in başkenti Manila’ya saat 18:10’da varıyoruz. Bizi bekleyen özel aracımız ile buluşuyor ve otelimize transfer oluyoruz. Geceleme Manila’da otelimizde.
OTELİMİZ: ST GILES HOTEL MANILA Vb.
 
2.GÜN MANİLA
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Manila şehir turumuzu gerçekleştireceğiz. İrili ufaklı pek çok adalardan oluşan ada ülkesi Filipinler’in başkenti Manila ülkenin en büyük adası olan Luzon’da yer almakta 10 milyon üzerindeki nüfüsü ile gelişmekte ve büyümekte olan bir metropoldür. Şehir gezimizin ardından Tagaytay şehrindeki Taal Volkanı ve Gölü’nü ziyaret etmek için Manila’ya 60km uzaklıktaki Tagaytay bölgesine gideceğiz. 311 metre yüksekliği ile dünyanın en küçük aktif volkanı Taal Volkanı, dünyanın en aktif volkanları arasında yer almaktadır. Nefes kesen kaldera içerisinde yatan volkan, coğrafi özelliği ile de dünyada benzersizdir. Ada üzerinde krater, krater üzerinde göl, göl içinde ada, ada içerisinde krater ve krater içerisinde göl. Gölün üzerinde 23 km kare büyüklüğünde bir ada yükseliyor. Taal Volkanı işte bu adanın üzerinde bulunuyor. Volkanın zirvesinde ise, asitli suya sahip bir krater gölü bulunuyor. Bu ada üzerinde ada, göl içerisinde göl özelliğiyle eşsiz bir güzelliktedir. Turumuzun sonunda Manila’ya dönüyoruz.
Akşam yemeği ve geceleme şehir merkezindeki otelimizde.
OTELİMİZ: ST GILES HOTEL MANILA VB.
 
3. GÜN MANİLA – EL NIDO 11:05 – 12:35
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından başka bir ada şehri El Nido’ya uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel saat ile 12:35’te varışımızın ardından otelimize transfer oluyoruz.
OTELİMİZ: Villa Israel Ecopark El Nido VB.
 
4. GÜN EL NIDO
El Nido’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.
OTELİMİZ: Villa Israel Ecopark El Nido VB
 
5. GÜN EL NIDO
El Nido’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.
OTELİMİZ: Villa Israel Ecopark El Nido VB
 
6. GÜN EL NIDO / BOHOL ADASI - ÇİKOLATA TEPELERİ TURU 08:40 10:20
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Bohol adasına gitmek için havalimanına transfer oluyoruz. Yerel saat ile 10:20’de Bohol adasına varıyoruz. Varışımız ile Bohol’de bulunma sebebimiz olan Çikolata Tepeleri turu için hazırız. Panglao’dan özel araçlarımızla tura başlıyoruz. Önce Bohol’deki Milli Park'a uğruyor ve dünyada sadece Güney Filipinler’deki adalarda ve Endonezya’nın belirli bölgelerinde bulunan, dünyanın en küçük maymun familyasından gelen “tarsier”leri görüyoruz. Rehberimiz bize bu sevimli hayvanlar hakkında bilgi veriyor. Milli Park'ta onları, orijinal yaşam alanlarında ziyaret ediyoruz. Daha sonrasında turumuza Çikolata Tepeleri adı verilen kireç taşı oluşum höyüğü olan özel oluşumları ziyaretimizle devam ediyoruz. Adanın ortasında, büyük bir alana yayılmış olan, üzerinde bitki yetişmeyen yüzlerce tepeyi özel seyir teraslarından izliyor ve fotoğraflıyoruz. Bu tepeler hakkındaki efsaneleri dinliyoruz. Çikolata Tepeleri özel olarak korunan, Dünya Mirası Listesi'ne girebilmeyi başarmış bir alan. Filipinler’in en turistik noktalarından biri. Dileyen misafirlerimiz tur boyunca yapılacak olan çeşitli aktivitelerin en çılgını olan zipline deneyimini yaşayabilirler. Bu uzun ve yorucu turumuzun ardından otelimize geri dönüş. Konaklama otelimizde.
OTELİMİZ: MALINAWON RESORT VB.
 
7. GÜN BOHOL LOBOC NEHİR TURU
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından özel aracımızla, Bohol’ün ünlü Loboc bölgesine transfer olacağız. Bohol adasının olmazsa olmazlarından Loboc nehrinde bot turu yapacağız. Öğle yemeğimiz turumuz esnasında alınacaktır.Turumuzun sonunda otelimize dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: MALINAWON RESORT VB.
 
8. GÜN BOHOL – CEBU / BORACAY 14:30 15:20
Sabah erken saatlerde otelimizden Boracay Adası’na gitmek üzere Havalimanı’na doğru yola çıkacağız. Feribot ile Cebu adasına geçiyoruz. Daha sonra özel aracımızla havalimanına gideceğiz. Checkin işlemlerimizin ardından yerel havayolları ile saat 14:30’da Boracay uçuşumuzu gerçekleştiriyoruz. Varışımızı takiben özel aracımızla otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: LA CARMELA DE BORACAY VB.
 
9. GÜN BORACAY
Boracay’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.
OTELİMİZ: LA CARMELA DE BORACAY VB.
 
10. GÜN BORACAY
Boracay’da tüm gün serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz kısa tekne turlarına katılabilirler. Konaklama otelimizde.
OTELİMİZ: LA CARMELA DE BORACAY VB.
 
11. GÜN BORACAY / CEBU 16:30 17:25
Uçuş saatimize kadar serbest zaman. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşma. Cebu uçuşumuz için havalimanına transfer oluyoruz. Checkin işlemlerimizi takiben yerel saat ile 16:30’da Cebu’ya hareket. Varışta özel aracımızla karşılanıyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELIMIZ: HOTEL ONE VB.
 
12. GÜN BADIAN KANYONU VE KAWASAN SELALESI CEBU ADASI – İSTANBUL
Bugün otelde alacağımız kahvaltı sonrası tüm gün sürecek ve eşsiz güzelliklere şahit olacağımız bir gün geçirmek için otelimizden ayrılıyoruz. Baidan Kanyonu ve Kawasan Şelalesi ni görmek için Badian bölgesine doğru yola çıkıyoruz. Badian Kanyonu ve buranın eşsiz doğası, Gizli cennet misali bir anda karşınıza çıkan doğal güzellikler ile dolu kanyonda yürüyüş turu yapacağız. Kanyonun son kısmında da Kawasan Şelalesi’ne ulaşacağız. Kawasan Şelalesinin büyüleci güzelliğine, yüksekliğine ve maviliğine tanık olup eşsiz güzelliği ile büyüleneceksiniz. Turumuz esnasında öğle yemeği molamız olacak. Turumuz sonunda tabiatın güzelliğinden büyülenmiş ve bir hayli yorgun ancak yine olsa yine giderim diyeceğiniz bir deneyim yaşamış olarak havalimanına transfer oluyoruz. Varışımızın ardından Türk Havayolları direkt uçuşundaki bilet ve bagaj işlemlerimizi yapıyor ve uçaktaki yerlerimizi alıyoruz. Uçak saatimiz 02:15’de Geceleme uçakta.
OTELIMIZ: HOTEL ONE VB.
 
13. GÜN 13:20 ISTANBUL varış
Türkiye saati ile 13:20’de İstanbul Havalimanı'na varıyoruz ve anılarla dolu bir seyahatimiz daha sonlanıyor.
 
OTELLER
ST. GILES HOTEL MANILA 3* (Manila)
MALINAWON RESORT HOTEL 4* (Bohol)
LA CARMELA DE BORACAY 3* (Boracay)
VILLA ISRAEL ECO PARK 3* (El Nido)
ONE MANALO HOTEL 3* (Puerto Princesa)
 
NOT : PROGRAMDA YEREL SAATLER VE AKIŞTA  BÖLGE ŞARTLARINA GÖRE  DEĞİŞMELER OLABİLİR.
 
Not: Filipinler Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Filipinler Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Filipinler Turu için doğru adrestesiniz.
 
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.990 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.390 Çocuk fiyatı$ 2.940
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.990 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.390 Çocuk fiyatı$ 2.940
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.990 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.390 Çocuk fiyatı$ 2.940
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.990 Single konaklamalı tur ücreti$ 3.390 Çocuk fiyatı$ 2.940

:: Türk Havayolları direkt seferi ile İstanbul / Manila – Cebu / İstanbul arası gidiş dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti + 1 parça bagaj

:: Yerel Havayolu ile Manila – El Nido arası tek yön ekonomi sınıfı ara uçak bileti

:: Yerel Havayolu ile El Nido – Bohol arası tek yön ekonomi sınıfı ara uçak bileti

:: Yerel Havayolu ile Cebu – Boracay arası çift yön ekonomi sınıfı ara uçak bileti

:: Programda belirtilen tüm transferler ve şehir turları

:: Programda belirtilen tüm şehirlerarası feribot biletleri

:: Manila (2), El Nido (3), Bohol (2), Boracay (3), Cebu (1) toplamda 11 gece 3* & 4* otellerde oda-kahvaltı konaklama

:: Programda belirtilen yerlerde alınacak olan öğünler

:: Programda belirtilen turlar ve otel transferleri

:: Türkçe rehberlik

:: Zorunlu seyahat sigortası

 

:: Yurtdışı çıkış harç pulu 

:: Programda açıkça belirtilmeyen yemekler ve dahil yemeklerde alınan içecekler

:: Otel ekstraları 

:: Tüm yabancı servis tipleri (Bölgelerde hizmet veren tüm yabancı yerel rehberler, şoförler,  garsonlar, otel çalışanları ve sınır geçişlerinde hizmet veren valiz taşıyıcıları için tavsiye edilen minimum ücret kişi başı 120 USD’dir. Havalimanında toplanır ve bölgede misafirlerimiz adına yabancı personellere takdim edilmek üzere tur liderine teslim edilir. 

:: Fazla bagaj ücretleri 

(Filipinler iç hat uçuşlarında valiz ağırlıkları sıkı bir şekilde denetlenmektedir. Bu konuda oluşacak ekstra masraflar dahil değildir. İç Hat uçuşları 10 KG ile sınırlıdır)

::Kişisel harcamalar

 

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR. SEYAHAT DÖNÜŞ TARİHİNDEN İTİBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLİ PASAPORT GEREKMEKTEDİR.

 

Umuma mahsus pasaport hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.
Diplomatik, Hususi ve Hizmet Pasaportu hamili Türk vatandaşları 30 güne kadar ikamet süreli seyahatlerinde vizeden muaftır.

(FİLİPİNLER TÜRKİYE’DEN VİZE İSTEMİYOR ANCAK ADALARIN KENDİLERİNE ÖZEL “AYAKBASTI” PARA UYGULAMALARI OLUYOR. BUNLAR 7-15 DOLAR ARASINDA DEĞİŞEN RAKAMLARDIR)

HATIRLATMA

ADALARDA ,TRANSFERLERDE  MAZDA/HYUNDAI  6-7 KİŞİLİK   MİNİBÜSLER KULLANILMAKTADIR.
BÜYÜK BAGAJLAR LÜTFEN ALMAYINIZ!!
ADALARDAKİ BAZI OTELLERDE  PORTER HİZMETİ YOK!!
DEĞERLİ MİSAFİRLERİMİZ, KENDİ BAGAJLARINIZI KENDİNİZ TAŞIMAK DURUMUNDASINIZ.

UYARILAR

:: Bu turumuzda Filipinler Türk Vatandaşlarına vize uygulamamaktadır.  Ancak kapıda ülkelere ve/veya gideceğimiz destinasyonlarda girişte veya çıkışta ayak bastı paraları uygulanabilmektedir. ( ülkelerin para birimleri üzerinden ) yanınızda bir miktar maksimum 50 usd gibi( bozuk olursa iyi olur ) bir para bulundurmanız gerekmektedir.
::  Uçuşlarda Rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
:: Gezi boyunca  genel hava şartları ortalama olarak gündüz 26 gece olacaktır. Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Yağmurluk veya şemsiye almanızı öneririz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
:: Özellikle  sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
:: Filipinler ve Türkiye arasında 5 saat fark vardır, Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.
:: Filipinler’in para birimi Filipin Pesosu’dur. 1 USD =yaklaşık 50 PHP’dir.
:: Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
:: Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 20 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. İç hat uçuşlarında ise 10 kg bagaj hakkı vardır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
:: Gideceğimiz adalarda bazen valizlerimizi kendi imkanlarımız ile taşıyacağımız durumlar olacak lütfen valizinize çok fazla eşya almayınız.
:: Elektrikli aletlerin şarj edilmesi için dönüştürücü adaptör almakta fayda var.
:: Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz.Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır.Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
:: Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir. Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz. Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
:: Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz. Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
:: Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır. Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
:: Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
:: Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.

 

EKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.