Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
 • Fas Turu 3
 • Fas Turu 3
 • Fas Turu 3
 • Fas Turu 3
 • Fas Turu 3

Fas Turu 3

6 GECE 7 GÜN (19-25 Ağustos / 2-8 Eylül / 8-14 Aralık / 15-21 Aralık 2024)

Uzman olduğumuz coğrafyada deneyimli rehber eşliğinde 6 gece 7 gün vizesiz Fas Turu. Türk Hava Yolları ile ulaşım. Akşam yemekleri dahil!

$ 1.147’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET

Fas Turu 3

Marakeş - Fez- Kazablanka
 
 
PROGRAM
 
1.Gün İSTANBUL - MARAKEŞ
Fas Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Marakeş’e hareket. Varışımızın ardından karşılanma ve panoramik şehir turumuz için hareket. Ba Ahmed’in Bahia Sarayı, Moresk Mimari’sinin 800 yıllık örneklerinden Koutoubia Minaresi, Souklar ve Mucizeler Avlusu olarak adlandırılan Jma El Fna şehir meydanı göreceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam ise dileyen misafirlerimiz rehberiniz tarafından opsiyonel olarak düzenlenecek olan Chez Ali Show Etkinliği’ne (50 EUR kişi başı) katılabilirler. Dünyaca ünlü ve sadece Fas’a özgü Chez Ali’de bin bir gece masallarını andıran müzisyenler ve folklör gösterileri eşliğinde alacağımız içeceğimizin ardından atlı süvarilerin yapacağı muhteşem gösterinin sonrasında otelimize transfer. Akşam yemeği ve geceleme Marakeş’teki otelimizde.
 
Uçuş No: TK619 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 12:00 - Varış: Marakeş - Saat: 15:15
 
2. Gün MARAKEŞ  -  ESSAOUİRA - MARAKEŞ
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimizle opsiyonel olarak gerçekleştireceğimiz Essaouira (90 EUR kişi başı) gezisi için hareket ediyoruz. Atlas okyanusu kıyısında yer alan, ilk bakışta bize eski Bodrum’u anımsatan bu şehir dünyaca ünlü eski Portekiz şehirlerinden biridir. Unesco tarafından ‘’Dünya Mirası’’ listesinde yer alan bu şehir, Atlas okyanusu kıyısında bir balıkçı limanı olup sanat ve kültürün iç içe geçtiği bir sahil kasabasıdır. Şehrin kalesi, balıkçı limanı ve eski Roma kentlerinden uyarlanarak inşa edilen Medina gezilecek yerler arasındadır. Gezmeye doyamayacağınız daracık dolambaç sokakları arasında şehri keşfedebilir ve keyifli alışverişler yapabilirsiniz. Tur sonrası Marakeş’e dönüş. Akşam yemeği ve geceleme Marakeş’teki otelimizde.
 
3. Gün MARAKEŞ – ATLAS DAĞLARI - MAJORELLE
Sabah kahvaltısının ardından arzu eden misafirlerimiz opsiyonel olarak düzenlenecek Atlas Dağları & Majorelle Bahçesi Turu’na (90 EUR kişi başı) katılabilirler. Muhteşem manzaralı pistleri, berberi köyleri, coğrafi yapıları keşfedeceğimiz bu turun ardından Ourika Vadisi’nde mola veriyoruz. Gezimizden sonra Marakeş’e dönüyoruz.  Marakeş’in en güzel mekanlarından biri olan Majorelle bahçesi ile turumuz devam ediyor. Fransız mobilya tasarımcısı ve ressam Jaques Majorelle tarafından kurulan ve ünlü modacı Yves Saint Laurent tarafından bugünkü şekline kavuşturulan Majorelle bahçesini geziyoruz. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam yemeği ve geceleme Marakeş’teki otelimizde.
 
4. Gün MARAKEŞ – RABAT – MEKNES - FEZ
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış ve ülkenin başkenti Rabat’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden Rabat şehir turumuza başlıyoruz. Hassan Kulesi, Muhammed V Anıt mezarı, Kraliyet sarayı göreceğimiz yerler arasında. Turumuzun ardından Meknes’e doğru yola çıkıyoruz. 17.yy da Molla İsmail tarafından kurulan ve yaklaşık 40 kilometrelik surlarla çevrili olan Meknes’te, Agdal sulama havuzu, Bob Mansour şehir kapısı, El Hedim meydanı, Molla İsmail türbesi ve Musevi mahallesi gezilecektir. Turumuzun ardından Fez’e doğru yola çıkıyoruz. Varışımızla birlikte konaklayacağımız otele geçiyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Fez’deki otelimizde.
 
5. Gün FEZ – ŞAFŞAVAN - FEZ
Güne otelde alacağımız kahvaltı ile başlıyoruz. Sonrasında arzu eden misafirlerimizle opsiyonel olarak gerçekleştireceğimiz Mavi Şehir - Şafşavan Turuna (Chefchaouen) (100 EUR) gezisi için yola çıkıyoruz. Rif dağları arasına kurulmuş şehir adeta bir mavi büyü. Daracık geçitlere açılan merdivenli sokakları, o sokaklar üzerine sıralanan otantik evleri, o evlerin ortasına gizlenmiş küçücük avluları ve o avlulara açılan el işçiliğinin en güzel örneği kapılar. Şafşavan turumuzun ardından tekrar Fez’e dönüyoruz. Akşam yemeği ve geceleme Fez’deki otelimizde.
 
6. Gün FEZ – KAZABLANKA
Sabah kahvaltısının ardından Medina (Eski Şehir) turuna başlıyoruz. Attarine Medresesi, Eski Karaounie Üniversitesi, Andalous Camii, Nejarine Meydanı, Fas’a özel takıların, bakır ve süs eşyalarının satıldığı, zanaatkârlar çarsısı gezilecek, Fes Irmağı yakınlarında kurulmuş olup bugün aynı tekniklerle derilerin işlendiği tarihi meydan görülecek yerler arasında. Tur sonrası Casablanca’ya hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize yerleşme. Akşam yemeği ve geceleme Kazablanka’daki otelimizde.
 
7. Gün KAZABLANKA - İSTANBUL 
Sabah kahvaltısının ardından otelden çıkış ve Kazablanka turumuza başlıyoruz. Dünyanın 3. büyük camisi Hassan II Camii, Medina, Muhammed V meydanı, Birleşmiş Milletler meydanı, Hobus semti, Atlas okyanusu kenarında yer alan Ain Diab bölgesi ve Corniche göreceğimiz yerler arasında. Tur sonrası havalimanına geçiyoruz. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonuna geliyoruz.
 
Uçuş No: TK618 (Türk Havayolları) - Kalkış: Kasablanka - Saat: 17:00 - Varış: Istanbul - Saat: 23:40
 
 
OTELLER
MARAKEŞ 4**** Palm Menara Hotel vb.
FEZ 4**** L'escala Hotel vb.
KAZABLANKA 4**** New Hotel / 4**** Oum Palace Hotel vb.
 
AVANTAJLI ETKİNLİK PAKETİ   
330 EURO YERİNE 300 EURO
 
Mavi Şehir – Şafşavan Turu (100 EUR)
Atlas Dağları ve Majorelle Botanik Bahçeleri Turu (90 EUR)
Chez Ali Show Etkinliği (50 EUR)
Essouira (90 EUR)
 
İndirim tüm turlar toplu olarak alındığında geçerlidir.
 

Not: Acente havayolu ile yolcu arasında aracı konumunda olup, 28/09/1955 Lahey Protokolüne tabidir. Uçuş öncesinde saatler değişebilir ve tüm saatlerin hareket tarihlerinden 48 saat önce teyit edilmesi gerekmektedir. Yurtdışı gezilerinde en az 6 ay geçerli pasaport olması mecburidir. Uçağın ineceği şehre göre parkurlarda değişiklikler olabilir. Havayolu şirketleri tarafından yapılabilecek saat değişiklikleri ve olabilecek rötarlardan acente sorumlu tutulamaz. Acente gerekli gördüğü durumlarda, tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar. Acente, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Programlarda belirtilen geziler bazı nedenlerden dolayı belirtilen gün/ günler dışında başka bir gün yapılabilir. Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen gezi ya da turlar yapılmaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acente sorumlu tutulamaz. 3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması olup 3. yatak standart yataktan küçüktür. Çocuk indirimi sadece 2 yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
 

BENZER TURLAR

Fas Turu

Premium Fas ve Sahra Çölü  Turu (20 kişiyle sınırlı)

 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.347 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.678 Çocuk fiyatı$ 1.304
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.297 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.628 Çocuk fiyatı$ 1.254
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.297 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.628 Çocuk fiyatı$ 1.254
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.297 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.628 Çocuk fiyatı$ 1.254
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.297 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.628 Çocuk fiyatı$ 1.254
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.297 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.628 Çocuk fiyatı$ 1.254
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.147 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.478 Çocuk fiyatı$ 1.104
 • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 1.147 Single konaklamalı tur ücreti$ 1.478 Çocuk fiyatı$ 1.104

:: Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Marakeş (RAK) / Kazablanka (CMN) - İstanbul (IST) ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 4* merkeze yakın otellerde 6 gece yarım pansiyon konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Özel otobüs ile tüm transferler

:: Programda belirtilen panoramik şehir gezileri

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri (25-30 EUR)

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası 

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

 

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Öğle yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Opsiyonel geziler/etkinlikler

:: Fiyata dâhil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

:: Şoför tipleri 5-10 EUR / kişi başı (isteğe bağlı)

 

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.
 
Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır.

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 40 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

FAS HAKKINDA
 
Sağlık
Fas’a girişlerde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz
 
Vize Bilgileri
Diplomatik, Hizmet, Hususi ve Umuma Mahsus Pasaport hamilleri 90 gün süreyle vizeden muaftır
 
Uçuş Süreleri
İstanbul – Marakeş arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 5 saattir.
Casablanca – İstanbul arası direkt uçuş olup, uçuş süresi 4 saat 55 dakikadır

Para Birimi
Fas’ın para birimi Moroccan Dirhem’dir (MAD). 1 Euro’nun MAD karşılığı 11,14, 1 USD’nin MAD karşılığı ise 8,5’tur. Büyük şehirlerde, oteller ve restoranlar gibi yerlerde Visa ve MasterCard çoğunlukla geçerlidir. Küçük yerlerde kredi kartı kullanımı sorun olabilir. Moroccan Dirhem’in ülke dışına çıkarılması yasaktır. Elinizde kalan Dirhem’in ülkeden ayrılmadan önce tekrar USD ya da Euro’ya çevrilmesi gerekmektedir
 
Saat Dilimi
Türkiye ile Fas arasında -3 saat fark bulunmaktadır. Türkiye’de saat 12.00 iken Fas’ta 09.00
 
Telefon Kullanımı
Cep telefonu hattınız uluslararası aramalara (roaming) açık ise kullanılmaktadır.
 
Kıyafet ve Gerekli Eşyalar
Kolayca giyilip – çıkarılabilecek tişört, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.
 
Yemek Kültürü
Mutfak kültürü Türk mutfağına göre farklı bir bölgeye gidildiği unutulmamalıdır. Fas mutfağı, Akdeniz, Arap, Yahudi, İran, Batı Afrika ve Berberi mutfağından etkilenmiştir. Yemekler baharatlı olabilir
 
Elektrik
Fas genelinde elektrik 110 ve 220 volttur. Prizler C tipi ikili ince yuvarlak uçlu ve E tipi ikili yuvarlak kalın uçludur. Prizlerin örnekleri http://localti.me/morocco sitesinden görülebilir
 
Alışveriş
Fas bir alışveriş cennetidir. Marakeş ve Fez’de karşımıza çıkacak “souk” adı verilen kapalıçarşılar bir yanda yerel ürünleri beğeninize sunarken, Casablanca’da bulunan “Morocco Mall” Kuzey Afrika’daki en büyük alışveriş merkezidir. El yapımı ürünler, geneneksel lambalar, yerel kıyafetler, halı ve kilimler bu ülkeden alınabilecek birçok şeyden yalnızca bir kaçıdır.

 

B

Yorum ekleyebilmek için üye olmalısınız.

Bu tur hakkında 10 yorum var.

Fas turu genel anlamda iyiydi. Oteller biraz daha iyi olabilir. Programlama ve rehber seçimi yerindeydi. Fas'ı iyi tanıma fırsatı yakaladık, teşekkürlerimizle.
Aydan

Sayın Deepnature yetkilisi, Kurban bayramı fas turunuza eşimle katıldık. Rehberimiz Emrah Bey için size teşekkür ediyoruz. Kendisi bilgisiyle bizi çok memnun etti. Ayrıca ilgisi de üst düzeydi.
Selim

Tur doyurucuydu, rehberimizden memnun kaldık.
Arife

Kurban Bayramı fas turundan ve rehberimizden memnun kaldık. Teşekkürler
İbrahim

Baştan sona iyi organize edilmiş, keyifli bir turdu. Gerek rehberimiz gerek konakladığımız oteller çok iyi seçilmişti. Programın da yoğun ve kapsamlı olması oldukça yer görmemizi sağladı. Teşekkür ederiz.
Aydın

Çok memnun kaldım, belki bir akşam daha uzun yapılıp daha kapsamlı yapılabilir. Katılanlar, rehber, oteller gayet iyiydi. Teşekkürler.
Serpil

Çok keyifli, yoğun bir tur programı söz konusu idi. Daha iyisi zor olurdu. Özellikle rehberimizin hakimiyeti ve müşteri yaklaşımı bizi çok mutlu etti. Tek sıkıntı marakeşteki otelin çok gürültülü olması idi. Teşekkürler.
Evrim

Fas bizi biraz şaşırtmakla birlikte otantik sokaklarında gezmekten çok keyif aldık. Turumuz iyi planlanmış, emeği geçenlerin eline sağlık.
Reyhan

Genel itibarıyla beklentilerimizi karşılayan, tavsiye edilebilecek bir tur. Rehberimiz oldukça başarılı ve ekibin beklentilerine uygun hizmet verdi. Otellerin biraz daha iyi olması turu daha iyi yapacaktır.
İrfan

Çok kalabalık olmadığı için gittiğimiz yerleri keyifle gezdik. Tur için 20 kişi sayı çok ideal. Rehberimiz Ahmet Bey de her sorumuza bilgisi ile cevap verebildi, yardımcı oldu. Memnun ayrılıyoruz.
DenizKAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.