Endülüs Turu

4 GECE 5 GÜN (24-28 Ağustos / 16-20 Kasım 2022)

Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile 4 gece 5 gün Endülüs Turu. Granada - Cordoba - Sevilla - Malaga

€ 799’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Endülüs Turu
 
1. Gün İstanbul - Malaga - Granada
Endülüs Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Terminali’nde rehberinizle buluşma sonrası Türk Hava Yolları kontuarından gerçekleştireceğiniz bagaj ve bilet işlemlerinizin ardından, Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile Malaga’ya hareket. Varışımızın ardından karşılanma. Ardından Malaga gezimiz ile programımıza başlıyoruz. Ünlü ressam Pablo Picasso’nun doğduğu şehir olan Malaga'daki turumuzda; Paseo de Parque (Park Caddesi), Plaze de la Merced, Malaga Katedrali, Calle Marques de Larios, Cervantes Tiyatrosu, Puerto Marina (Liman), La Alcazaba ve panoramik olarak Gibralfaro Kalesi göreceğimiz yerler arasındadır. Gezi sonrası Granada’ya transfer. Varışı takiben panoramik şehir turumuzu gerçekleştiriyoruz. Tarihi Granada sokaklarında Emevi ve Abbasi dönemlerinden kalma eserlerin arasında Grand Via, La Rambla Meydanı, Arap Çarşısı ve Belediye Meydanı görülecek yerler arasındadır. Tur bitiminde otelimize hareket ediyoruz. Oda dağılımı ve dinlenme için serbest zaman.
Uçuş No: TK1305 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 07:35 - Varış: Malaga - Saat: 11:10
 
2. Gün Granada 
Otelde alacağımız kahvaltı ile güne başlıyoruz. Sonrasında Al Hambra Sarayı turumuz için hareket ediyoruz. Bu turumuzda Arabesk mimarisi, havuz ve bahçeleri ile ünlü UNESCO Dünya Kültür Mirasları Listesi’nde yer alan Al Hambra Sarayı ziyaret edilecektir. Turumuz sonrası akşamüzerine kadar serbest zaman. Sonrasında arzu eden misafirlerimizle opsiyonel olarak gerçekleştireceğimiz Albaicin & Sacramonte Çingene Mahallesi gezisi için hareket ediyoruz. Al Hambra Sarayı çevresine, Sierra Nevada dağının eteklerinde bulunan Albaicin bölgesini geziyoruz. Ardından Granada'nın bu en eski yerleşim yeri olan Sacromonte ve Albaicin bölgesini gezme ve Al Hambra Sarayı’nı gece ışıklandırılmış şekilde görme fırsatını yakalayacaksınız. Tur sonrası otelimize transfer ve serbest zaman.
 
3. Gün Granada - Cordoba - Sevilla 
Otelimizde alacağımız kahvaltı sonrası Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii gezimiz için otelimizden ayrılıyoruz. X. ve XI. yy.’da dünyanın en kalabalık şehirlerinden birisi olan Cordoba’da, o dönem Yahudi, Hristiyan ve Müslüman halklarının barış içinde yaşamaktaydı ve şehir, önemli filozoflar, bilim insanları, sanatçıların katkısı ile Avrupa’nın en önemli kültür merkezlerinden biri haline gelmişti. UNESCO Dünya Mirasları Listesi’nde yer alan Cordoba şehrinde yapılacak olan gezimizde rönesanstan kalma Palacio de Viana, Musevi Mahallesi ve yapımına 785 yılında başlanıp 987 yılında tamamlanan, Batı İslam sanatının en etkili yapılarından biri olan Cordoba Camii görülecek yerler arasındadır. Buradaki gezimizi tamamladıktan sonra yolculuğumuza Sevilla’ya doğru devam ediyoruz. Varışı takiben gerçekleştirilecek panoramik şehir turunda; İspanya Meydanı, Altın Kule, Paula Rahibeler Manastırı, havuzları ve bahçeleri ile ünlü Maria Luisa Parkı ile Santa Cruz Meydanı göreceğimiz yerler arasındadır. Şehir turu sonrasında otelimize transfer ve serbest zaman. Akşam arzu eden misafirlerimiz Opsiyonel olarak düzenlenecek bir İspanya klasiği olan Flamenco Şov Gecesi’ne (55 Euro) katılabilirler. Gece sonunda otelimize dönüyoruz.
 
4. Gün Sevilla 
Otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Alcazar Sarayı & Sevilla Katedrali gezisi için hareket ediyoruz. Arap mimarisinin eşsiz örneklerinden biri olan Alcazar Sarayı ve bahçelerini gezdikten sonra dünyanın en büyük 3. katedrali olan Sevilla Katedrali’ni ziyaret ediyoruz. Gezimizi tamamladıktan sonra ise öğleden sonramıza Ronda gezisi için yola çıkıyoruz. Yüksek bir kayalık vadi üzerine kurulu olan tarihi şehirde eski ve yeni şehri birbirine bağlayan taş köprü Puante Nuevo, Mondragon Sarayı, tarihi kiliseler görülecek yerler arasındadır. Gezi sonrası otelimize transfer ve serbest zaman. Konaklama otelimizde.
 
5. Gün Sevilla - Malaga - İstanbul 
Otelimizde alacağımız kahvaltı ile günümüze başladıktan sonra rehberimizin belirleyeceği saate kadar serbest zaman. Ardından Havalimanı’na transferimiz gerçekleşiyor. Bagaj, bilet ve gümrük işlemlerinden sonra Türk Hava Yolları tarifeli seferi ile İstanbul’a uçuşumuz gerçekleşiyor. Varışımızla birlikte turumuzun ve servislerimizin sonu.
Uçuş No: TK1304 (Türk Havayolları) - Kalkış: Malaga -  Saat: 18:15 - Varış: Istanbul - Saat: 23:35
 
UÇUŞ BİLGİLERİ
 
24-28 Ağustos 2022
Uçuş No: TK1305 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 07:35 - Varış: Malaga - Saat: 11:10
Uçuş No: TK1304 (Türk Havayolları) - Kalkış: Malaga -  Saat: 18:15 - Varış: Istanbul -  Saat: 23:35
 
16-20 Kasım 2022
Uçuş No: TK1305 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul - Saat: 09:00 - Varış: Malaga - Saat: 11:35
Uçuş No: TK1304 (Türk Havayolları) - Kalkış: Malaga -  Saat: 17:20 - Varış: Istanbul -  Saat: 23:45
 
OTEL BİLGİLERİ
 
GRANADA
4****Alixares vb.
4****Abades Nevada Palace vb.
 
SEVILLA
4****Ilunion Alcora Sevilla vb.
4****YIT Vereda Real vb.
 
235 € Değerindeki Turlar Dahil!
Malaga 25 Euro
Al Hambra Sarayı 65 Euro
Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii 40 Euro
Alcazar Sarayı & Sevilla Katedrali 60 Euro
Ronda 45 Euro
 
OPSİYONEL ETKİNLİKLER
Albaicin & Sacramonte Çingene Mahallesi 45 Euro
Flamenco Şov Gecesi 55 Euro
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 899 Ek yatak€ 899 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.019 Çocuk fiyatı€ 899
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 949 Ek yatak€ 949 Single konaklamalı tur ücreti€ 1.076 Çocuk fiyatı€ 949
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 799 Ek yatak€ 799 Single konaklamalı tur ücreti€ 949 Çocuk fiyatı€ 779
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 842 Ek yatak€ 842 Single konaklamalı tur ücreti€ 999 Çocuk fiyatı€ 822

:: Türk Havayolları ile İstanbul (IST) - Malaga (AGP) parkurunda gidiş-dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Havalimanı vergileri

:: 3 ve 4* otellerde 4 gece oda-kahvaltı konaklama

:: Alan-otel-alan transferleri

:: Özel otobüs ile tüm transferler

:: Panoramik Granada ve Sevilla şehir gezileri

:: Malaga gezisi

:: Al Hambra Sarayı gezisi (saray ve bahçe girişi dahil)

:: Albaicin & Sacramonte Çingene Mahallesi gezisi

:: Cordoba Eski Şehir & Cordoba Camii gezisi (cami girişi dahil)

:: Alcazar Sarayı & Sevilla Katedrali (giriş dahil)

:: Ronda gezisi

:: Profesyonel Türkçe rehberlik ve asistanlık hizmetleri

:: Otel ve turist şehir vergileri

:: TURSAB zorunlu seyahat sigortası

:: Vize ücreti, servis bedeli

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: İç hat bağlantı bileti

:: Covid-19 Seyahat & Sağlık Sigortası 

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Her türlü kişisel harcamalar ve otel ekstraları

:: Opsiyonel geziler/etkinlikler

:: Fiyata dahil hizmetlerde belirtilmemiş müze ve ören yerleri girişleri

:: Şoför tipleri 5-10 Euro / kişibaşı (isteğe bağlı)

BU TURA KATILIM İÇİN SCHENGEN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.

 

VİZE

Umumi Pasaport   -  Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  - Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 30 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 21 gün öncesidir. 

 

VİZE

Umumi Pasaport   -  Vize gerekli                         

Yeşil Pasaport -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  - Vize gerekli değil 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

 

SAĞLIK

İspanya girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Malaga  4 sa 30 dk

 

OPSİYONEL TURLAR & ETKİNLİKLER

Opsiyonel turlar ve Etkinlikler, servis aldığımız yerel acente tarafından en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmekte olup, katılım zorunluluğu bulunmamaktadır. Yeterli sayı sağlanamadığı takdirde geziler yapılamamakta veya Opsiyonel tur / etkinlik fiyatları, içerik, kullanılacak araç katılımcı sayısına göre değişiklik gösterebilmektedir. Ayrıca Opsiyonel turların / etkinliklerin günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin veya mekânın açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir.

 

PARA BİRİMİ

İspanya para birimi Euro (EUR)’dur. Yanınızda Euro (EUR) bulundurmanızda fayda vardır.

 

SAAT DİLİMİ

İspanya Türkiye’den yaz saat diliminde 2, kış saat diliminde 1 saat geridedir.

Örneğin, yazın Türkiye’de saat 18:30 iken İspanya’da 17:30’dur.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz.  Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

İspanyol mutfağı, İspanya istilalarının ve fetihlerinin gelenekleri değiştirerek yeni malzemeleri kullanıma sunduğu karmaşık bir tarihten türemiştir. Böylece, İspanya'nın mevcut ve eski mutfağı, eski ve yeni gelenekleri birleştirmektedir. Gazpacho çorbası, Fajita ve enfes atıştırmalık Tapas mutfağın önemli tatlarındandır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive