Endonezya Turu

10 GECE 13 GÜN (Şu An Yapılmamaktadır)

10 gece 13 gün Endonezya Turu. Jakarta, Bandung, Baturaden, Yogyakarta,Tosari Bromo,Kalibaru ve Bali. Kapıda vize kolaylığıyla. Kontenjan sadece 25 kisi!

€ 2.179’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Endonezya Turu
 
1.Gün İSTANBUL / JAKARTA YOLCULUĞU, 14:25 HAREKET
Endonezya Turu için bugün saat 11:00’de (lütfen buluşma  saatini harekete 1 hafta kala ofisimizden teyit ediniz) Singapur Havayolları ile Singapur aktarmalı olarak Endonezya’nın başkenti Jakarta’ya doğru yola çıkıyoruz. Jakarta kelimesi zafer anlamındadır ve Sanskritçe’den gelir. Bu gece uçakta uyuyacağız. Varışımız ertesi sabah olacak.
 
2.Gün JAKARTA VARIŞ
Bu sabah erken saatlerde  Jakarta’ya ulaşıyoruz. Havalimanında  gümrük işlemlerimizi  bitirdikten sonra bagajlarımızla dışarı çıkacağız. Güney Asya’nın en büyük şehirleri arasında yer alan ve 2. Dünya Savaşı’ndan sonra bağımsızlığını ilan eden Endonezya’nın başkenti olan Jakarta’yı şehir turu yaparak gezeceğiz. Müslüman ağırlıklı bir nüfusa  sahip ve ticari hayatı çok gelişkin olan bu şehirde ziyaretlerimizi tamamladıktan sonra, geceyi geçirmek üzere otelimize gidiyoruz. Akşam yemeği yerel restoranda alınacaktır. Geceleme  otelimizde.
OTELİMİZ: SANTIKA JAKARTA vb.        
 
Cakarta,Endonezya'nın başkenti ve en büyük şehridir.Cava Adası'nın kuzeybatısında 661,52 km² alana kurulu olup, nüfusu 8.490.000'dir. Cakarta ülkenin ekonomik, kültürel ve siyasi merkezidir. Endonezya ve Güneydoğu Asya'nın en kalabalık şehri olmakla birlikte dünyanın da on ikinci en büyük şehridir. Cakarta ismi Sanskritçe bir kelime olan Cayakarta’dan gelmekte olup "muzafferiyet" veya "zafer" anlamlarına gelir.                      
 
3.Gün JAKARTA –BANDUNG YOLCULUGU
Bu sabah otelimizde kahvaltımızı  aldıktan sonra, saat 07:30 gibi otelimizden ayrılacağız, yeni yapılan otoyolu kullanarak Bandung şehrine doğru yola çıkacağız. Şehre varışımızı  takiben,  önemli ziyaretimiz olacak Perahu Volkanı, Bandung kent merkezine 20 km mesafede yer alan ve halen kükürt çıkışı devam eden bir volkandır.  Turumuzu takiben otelimize yerleşiyoruz, Bandung aynı zamanda büyük alışveriş merkezleri ve Fabrika satış mağazalarının olduğu birçok markanın da üretildiği bir merkezdir. Bu akşam alışveriş merkezlerine bir göz atmaya ne dersiniz? Çok hesaplı ürünleri bulabilirsiniz.
OTELİMİZ: ARION SWISSBELL VB.                     
 
Bandung, Endonezya'nın Batı Cava bölgesinin başkentidir. 2007 istatistiklerine göre 7,4 milyon nüfusuyla Endonezya'nın üçüncü büyük şehridir. Denizden 768 metre yükseklikte olan şehir, diğer Endonezya şehirlerine kıyasla yıl boyunca daha serin bir iklime sahiptir. Nehir yatağı üzerine kurulu olan şehir ayrıca yanardağlarla çevrilidir. Coğrafi yapısının şehre doğal bir güvenlik sistemi sağlamasından dolayı geçmiş yıllarda burada sömürge kurmuş olan Hollandalılar ülkenin başkentini Cakarta'dan Bandung'a taşıma planları yapmışlardır.
Endonezya'nın 1945 yılında bağımsızlığını kazanmasının ardından şehir hızlı bir şekilde gelişip kentleşmeye başladı. Her ne kadar Bandung, içme suyu problemi, yoğun trafiği, selleri ve başka problemleriyle yüz yüze olsa da şehir hala pek çok insanın ilgisini çeken yerlerden birisidir. Cakarta'ya karayoluyla 3 saat mesafede bulunmasından dolayı Cakarta'da yaşayanlar hafta sonları bu şehre gidip tatillerini burada geçirirler.
 
4.Gün BANDUNG - BATURADEN YOLCULUGU
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Baturaden yolculuğumuza başlıyoruz. Yolculuğumuz esnasında kısa beklemeler ile duracağımız noktalar olacaktır. İlk durağımız Sunda Adalar topluluğundan gelen etnik bir grubun kurduğu geleneksel bir yaşamın olduğu Naga Köyü’dür. Burada Sudanlı yerlilerin geleneksel yaşam tarzlarını görerek tecrübe edineceğiz. Sonrasında yolcuğumuz Baturadan’e varışımızla bugünlük son buluyor. Mt. Slamet dağında yer alan otelimize yerleşiyoruz. Akşam yemeği, geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: ASTON IMPERIUM PURWOKERTO VB.             
 
5.Gün BATURADEN- YOGYAKARTA
Erken saatlerde otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından Jogyakarta yolculuğumuza başlıyoruz. Yol güzergâhımız üzerinde Antik Hindu Tapınakları kompleksini görmek üzere Dieng yaylasında mola vereceğiz. Tapınağın bulunduğu yer renkli bir gölün kenarında köpüren çamur yakınındadır. Ardından Borobudur tapınağını ziyaret edeceğiz. Borobudur Tapınağı Dünya’daki en büyük budist tapınağıdır. Yolculuğumuzun sonunda 2 gece konaklayacağımız Yogyakarta’ya varıyoruz. Geceleme otelimizde.
OTELİMİZ: GRAND TJOKRO HOTEL VB.
 
6.Gün YOGYAKARTA
Sabah kahvaltımızın ardından ilk ziyaretimiz Endonezya’nın Orta Cava ilinde bulunan 9. Yüzyıldan kalan Prambanan Tapınağı olacak. Prambanan Endonezya da yer alan en büyük Hindu tapınağı olarak ünvanını korumaktadır.  Ardından Sultan Sarayı olarak adlandırılan Kraton bölgesi ziyaretimizi gerçekleştiriyoruz. Son olarak Gümüş sektörünün merkezi Kotagede denilen yerde eski bir Batik fabrikasını ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize dönüyoruz ve geceleme otelimizde. Öğle yemeği, yerel restoranda alınacaktır.
 
Yogyakarta bir şehir ve Java, Endonezya Yogyakarta Özel Bölgesi başkentidir. Böyle batik, bale, drama, müzik, şiir ve kukla gösterileri gibi eğitim (Kota Pelajar), klasik Cava ince sanat ve kültür merkezi olarak tanınır. Yogyakarta başkanın ofisi olarak Gedung Agung ile 1949 1945 Endonezya Ulusal Devrimi sırasında Endonezya başkenti oldu. Yogyakarta, Kotagede içinde bölgelerinden biri, 1575 ve 1640 şehir Ramayana destanı gelen Ayodhya Hint şehir adını arasındaki Mataram Sultanlığı başkenti oldu. Yogya "Uygun, uyum, doğru" ve karta, anlamına gelen "refah, gelişen" (yani, "fit bir şehir iflah”) anlamına da gelir.(bromo yanardağı)
 
7.Gün YOGYAKARTA- (UÇUŞ) SURABAYA -TOSARİ BROMO
Sabah kahvaltımızın ardından havalimanına geçiyoruz, Endonezya yerel havayolları ile Surabaya iline uçuşumuzu yapacağız. Uçuşumuz 1 saat sürecektir. Buradan aracımızla Tosari-Bromo bölgesine transfer için yola koyuluyoruz. Yolculuğumuz yaklaşık 4 saat sürecektir. Güzergâhımızda molalarımız olacak, öğleden sonra Bromo bölgesine varıyoruz. Tosari’de otelimize yerleşiyoruz. Geceleme otelimizde. Akşam yemeği otelimizde.
OTELİMİZ: BROMO COTTAGES 
 
8.Gün TOSARİ BROMO
Sabah çok erken saatlerde 04.00 sularında Penanjakan adı verilen gün doğumunu seyredebileceğiniz Bromo Dağı için jiplerle çıkış yapacağız. Zirve bölgesine ulaşıp, bölge hakkında bilgi alıyoruz. Daha güneş doğmadan yollardayız! Maceraya hazır olun! (Hava  soğuk!  Sıkı  giyinin). Dünyanın sayılı yerlerinden bir cennet... Tropikal bitki ve baharat koleksiyonu bulabileceğiniz Doğu Java köyüdür.  Tipik köy biberleri, kahve, kakao, hardal ve diğerleri de yetişir. Geceleme otelimizde. Akşam yemeği ve Konaklama Kalibaru Bölgesinde.
OTELİMİZ: KALIBARU COTTAGE VB.    
 
9.Gün KALİBARU - BALİ
Otelimizde alacağımız kahvaltımızın ardından uzun bir yolculuk bizleri bekliyor. Yaklaşık 6,5 saat sürecek bir yolumuz var. Önce feribot ile Bali adasında geçeceğiz. Herkesin düşündüğünün aksine Bali büyük bir adadır. Feribottan indiğimiz yerden, gezeceğimiz ve konaklayacağımız yerler arası mesafe 3 saat mesafededir. Yorucu bir yolculuk sonrasında kara turumuzun son noktasına Bali adasına ulaşıyoruz. Otelimizdeyiz.  Akşam keyifli gezmeler için Bali sokakları sizleri bekliyor.
OTELİMİZ: BEST WESTERN RESORT KUTA VB.
 
Bali, Küçük Sunda Adalarının en batısında yer alan Endonezya'ya bağlı bir adadır. Batıda Cava, doğuda ise Lombok adasının arasında kalır. Başkenti Denpasar'dır.
2009 yılı sayımlarına göre 3,551,000 nüfusa sahip olan adanın 93.2%'si Hindu geri kalan kesimin çoğunluğu ise Müslümandır. Bali ayrıca Endonezya'nın en turistik adasıdır. Dans, heykelcilik ve resim gibi sanat dalları gelişmiştir.
Bali, milattan önce 2000 yıllarında Tayvan'dan göç eden Avusturonezyalılar tarafından yerleşim birimi olarak kullanıldı. Bu nedenle Bali halkı kültür ve dil bağlamında Filipinler ve Okyanusya ile benzerlikler gösterir.
Bali kültürü, milattan sonra 1. yüzyıldan itibaren Hint ve Çin kültürlerinden önemli bir biçimde etkilendi. Özellikle Hinduizmin bölgedeki kültüre güçlü etkileri oldu. "Bali dwipa" (Bali Adası) ismi ilk kez milattan sonra 914 yılında Sri Kesari Warmadewa tarafından yazılan kitabelerde "Walidwipa" olarak geçer. Subak adı verilen ve pirinç yetiştiriciliğinde kullanılan kompleks sulama sistemi de bu dönemde geliştirildi. Bugün hala bazı dini ve kültürel geleneklerde o dönemin izlerine rastlanır.
 
10.Gün BALİ
Dünyanın en gözde tatil cennetlerinden Bali’deyiz ve bugün Bali Adası’nda deniz kenarındaki kaya oluşumu olan Bali Deniz Tapınağı’nı ziyaret edeceğiz. Bu tapınak mimari olarak Bali’nin sembolü durumundadır. Bu tapınak on altıncı yüzyılda, seyyah ve Şiva dini sembolü olan Dang Hyang Nirartha tarafından yapılan istek üzerine buradaki balıkçılar tarafından yapılmıştır. Tapınağın ziyareti sonrası El Sanatları Atölyesini ziyaret edeceğiz. Tahta oymacılığı, Batik tekstil ürünlerini ve kültürel sanat öğelerini görme şansımız olacak.
Geceleme otelimizde.
 
11.Gün BALİ
Bu güzel cennet adada serbest günümüz. Arzu edenler tekne turlarımıza katılabilirler. (Rehberimiz bilgi verecektir.)
Geceleme  otelimizde.
 
12.Gün BALİ- SINGAPUR-ISTANBUL 21:45
Bali’de  son günümüz. Öğle saatlerinde odalarımızı boşaltacağız. Daha sonra serbest saatlerimiz devam edecek. Uçağımız gece kalkacaktır. (21.45), otelin lobisinde  buluşuyoruz  ve saat  18:30 gibi havalimanına geçiyoruz. Dönüş yolculuğumuz başlıyor.
 
13.Gün ISTANBUL ‘a varış
08:25'de İstanbul Havalimanına varış ve Endonezya Turumuzun sona ermesi.
 
OTELLER
4*  Santika Jakarta vb. 
4*  Arion Swiss Bell Bandung vb. 
4*  Aston Imperium Purwokerto vb. 
4*  Grand Tjokro Hotel Yogyokarta vb. 
4*  Best Western Bali  vb.
Bromo Cottages vb.

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti€ 2.179 Ek yatak€ 2.179 Single konaklamalı tur ücreti€ 2.599 Çocuk fiyatı€ 2.079

:: İstanbul Havalimanı/Jakarta – Bali/İstanbul arası aktarmalı ekonomi sınıfı uluslararası uçuşlar

:: Yogyakarta / Surabaya arası ekonomi sınıfı tek yön uçak bileti

:: Toplamda 10 gece konaklama

:: Programda belirtilen 5 adet akşam ve 1adet öğle yemeği

:: Jakarta – Bali arası otobüs yolculuğu

:: Kalibaru Limanı – Bali arası feribot bileti

:: Bromo Yanardağı’nda sabah Jip Safari

:: Borabodur Tapınağı Turu

:: Prambanan Tapınağı Turu

:: Tüm havaalanı – otel transferleri

:: Türkçe Rehberlik Hizmetleri 

:: Yerel rehberlik

:: Giriş biletleri

:: Zorunlu Seyahat Sigortası

:: Kapıda vize (Kişi başı 50 USD)

:: Ülkeye girişte ayakbastı ücret uygulamaları oluyor, Kişi başı toplam 25 USD Bali çıkışta ödenir.

:: Türkiye Yurtdışı çıkış harcı

:: 1 öğle yemeği ve 5 akşam yemeği dışındaki yemekler

:: Bu turda şoförler ve kaptanlar için bahşişler toplamı kişi başı min.  100 USD’dir. Bu meblağ havalimanında toplanarak bölgede misafirlerimiz adına yerel çalışanlara bahşiş olarak verilmek üzere tur liderine teslim edilir.
:: Gerekli hallerde PCR testi ücretleri

BU TURA KATILIM IÇIN ÖNCEDEN VIZE ALINMASI GEREKMEMEKTEDIR. ENDONEZYA'YA GİRİŞTE 50 USD KARŞILIĞINDA KAPI VİZESİ ALINMAKTADIR.
SEYAHAT DÖNÜS TARIHINDEN ITIBAREN EN AZ 6 AY GEÇERLI PASAPORT GEREKMEKTEDIR.

 

 

 

Hatırlatmalar / Uyarılar

Endonezya Turu ile ilgili son hatırlatma notlarınızı aşağıda görebilirsiniz. Bu notları dikkatlice okuyup seyahat öncesi hazırlıklarınızı yapmanızı önemle rica ederiz.
 
• Bu turumuzda Endonezya Türk Vatandaşlarına kapıda vize uygulamaktadır (50 USD)
Ayrıca gezi esnasında gideceğimiz destinasyonlarda girişte veya çıkışta ayak bastı paraları uygulanabilmektedir. ( ülkelerin para birimleri üzerinden ) yanınızda bir miktar maksimum 30 usd gibi ( bozuk olursa iyi olur ) bir para bulundurmanız gerekmektedir.
• Uçuşlarda rahat kıyafetleri tercih etmenizi ve günlük kullandığınız ilaçları el bagajınıza almanızı tavsiye ederiz.
• Yurt dışı çıkış harçlarınızı yatırmayı unutmayınız.
• Gezi boyunca  genel hava şartları ortalama olarak gündüz 28 gece olacaktır. Sadece Bromo  Yanardağına yapacağımız gezi sabah çok erken saatte olduğu ve dağ havasının serin olduğunuz düşünürsek , yanınızda kalınca bir mont (varsa  şapka ) almanızı öneririrz. (SOĞUK BİR DAĞ GEZİSİ OLACAK )…Gezi güzergahı üzerinde bazı yerlerde yağmur görülebilir. Yağmurluk veya şemsiye almanızı öneririz. Gezi esnasında rahat ayakkabılar tercih edilmelidir. Ayrıca yanınızda bir şapka ve güneş gözlüğü bulundurmanızı da ayrıca tavsiye ederiz.
• Özellikle  sineklere karşı sinek ilacınızı almanızı öneriririz.
• Endonezya ile Türkiye arasında : Jakarta ile başlayıp Jawa Bölgesini kapsayan bölgede 4 saat , Bali ile  5 saat fark vardır, Bu ülke saat olarak bizden ileridedir.
• Endonezya’nın para birimi Endonezya Rupiah’dır. 1 USD =yaklaşık 13 IDR’dir.
• Gidilecek ülkelerde olabilecek hırsızlık olaylarına karşın giderken yanınızda ziynet eşyası ve yüklü miktarda nakit para taşımamanızı rica ederiz.
• Bagajlara getirilen sınırlama sonrası 100 mg üzeri sıvı taşıma yasağı sebebi ile özellikle bayan misafirlerimizin şampuan , sıvı saç kremleri , parfüm , kolonya vs gibi maddeleri mümkün olduğunca el bagajlarına almamaları gerekmektedir.
• Bagajlarımız ;  uluslar arası uçuşlarda 20 kg + 8 kg el bagajı taşıma hakkımız bulunmaktadır. İç hat uçuşlarında ise 15 kg Bagaj hakkı vardır. Bagajlarınızı hazırlarken bu uyarıya dikkat etmenizi önemle rica ederiz.
• Elektrikli aletlerin şarj edilmesi için C ve F tipinde adaptör gerekir. Bu da bizim ülkemizle uyumlu.      
• Tur esnasında fotoğraf molalarında Rehberimizin belirttiği saatlere uyulmasını önemle rica ederiz. Otel çıkış saatlerimize ,yemek saatlerimize de Rehberimizin belirttiği saate önemle dikkat edilmesini rica ederiz.Belirtilen saate uyulmaması halinde Tur Programında aksaklıklar yaşanmaktadır. Geç kalma durumlarında Rehberimize önceden bilgi verilmesi gerekmektedir.
• Ülkelere girişlerde giriş belgesi doldurulabilmektedir. Bu konuda Rehberimizden yardım alabilirsiniz. Ülke girişlerinde Rehberimizin belirteceği şekilde işlem yapılmasını önermekteyiz.
• Havalimanlarındaki c/in işlemleriniz esnasında özel isteklerinizi c/in anında Havayolu görevlilerine iletebilirsiniz.Grup c/in işlemi bazı Havayollarında yapılamamaktadır.
• Kalacağımız otellerde c/in işlemleri Rehberimiz tarafından yapılacaktır.Rehberimiz işlemleri yaparken sizler Otelin bekleme salonlarında istirahat edebilirsiniz.Rehberimiz oda anahtarlarını size verirken kahvaltı,akşamyemeği,internet kullanımı ,otel hakkında genel bilgileri vs.iletecektir.
• Serbest zamanlarda gruptan ayrı bir organizasyon yaparsanız ,Rehberimizi bilgilendirmenizi ayrıca Kalacağımız otellere ait otel adresini içeren kartları almanızı tavsiye ederiz.
• Tur boyunca değerli yüzük,küpe,kolye,saat gibi ziynet ve aksesuarların kullanılmaması tavsiye edilir.
• Havalimanında tur programınızda yazılı olan rehber ve yerel servis tipleri  havalimanı görevlimiz yada rehberimiz toplayacaktır.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive