Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Doha Turu
  • Doha Turu
  • Doha Turu
  • Doha Turu
  • Doha Turu

Doha Turu

3 GECE 4 GÜN (Bu Turumuz Şu An Yapılmamaktadır)

Qatar Havayolları tarifeli seferi ile 3 gece 4 gün Doha Turu. VİZESİZ!

’ itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
DOHA TURU
 
1. Gün İstanbul – Doha
Doha Turu için İstanbul Havalimanı Dış Hatlar gidiş terminalinde siz değerli konuklarımızla 10:30’de buluşma. Qatar Havayolları’na ait QR 240 numaralı sefer ile 13:45’de Katar’ın başkenti Doha’ya hareket, 17:55’de varış. Varışımızı takiben grubumuza özel aracımıza binerek otelimize transfer oluyoruz. Serbest zaman ve geceleme otelinizde.
 
Uçuş No: QR 240 (Katar Havayolları ) - Kalkış: Istanbul -  - Saat: 13:45 - Varış: Doha - Saat: 17:55
 
2. Gün Doha 
Sabah kahvaltısının ardından tüm gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberimizin ekstra olarak düzenleyeceği, yarım günlük panoramik olarak yapılacak Doha Şehir Turumuza katılabilirler(60 Eur). Turumuz esnasında Doha'nın otantik çarşısı Souq Waqif, İslamik Sanat Eserleri Müzesi, Corniche, Pearl-Qatar, Porto Arabia, Katara Village ve West Bay Bölgesi (Barzan Tower, Al Fardan Tower devlet binaları) görülecek yerler arasında. Dileyen misafirlerimiz rehberimizin düzenleyeceği Işıl ışıl Doha Tekne turuna katılabilirler(60 Eur). Katar halkının geçmişte inci avcılığında kullandıkları teknelerle gerçekleştireceğimiz bu 1 saatlik turumuzda Doha'nın ikonik gökdelenlerinin bulunduğu West Bay bölgesi, İslam Eserleri Müzesi, Fifa 2022 Dünya Kupası Anıtı gibi yapıları denizden görme ve fotoğraflama fırsatı bulacağız. Turumuzun ardından otelimize transfer ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 
3. Gün Doha 
Sabah kahvaltısının ardından alışveriş ve çevre gezileriniz için tam gün serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz rehberinizin ekstra olarak düzenleyeceği Çöl Safarisi turuna katılabilirler(135 Eur). Bölgenin olmazsa olmazı bu turumuza Katar'ın güneyine, Suudi Arabistan sınırına doğru yol alarak başlıyoruz. Ardından çöle ulaşıyoruz ve profesyonel 4x4 şoförlerimizin lastiklerin havalarını indirmek için verdikleri 10 dakikalık moladan sonra turumuza başlıyoruz. Nefes kesici çöl safarimizde kum tepelerinin üzerinden geçerken heyecanın doruklarını yaşayacaksınız. Turumuzun sonrasında otelimize geri dönüyoruz. Geceleme otelimizde.
 
4. Gün Doha - İstanbul 
Sabah kahvaltının ardından odaların boşaltılması ve Doha Havalimanı'na transfer. Pasaport, bilet ve bagaj işlemlerinin ardından Qatar Havayolları QR245 tarifeli seferi ile saat 14:05'te İstanbul'a hareket. Saat 18:35'te İstanbul Havalimanı'na varış ve turumuzun sonu.
 
Uçuş No: QR 245 (Katar Havayolları ) - Kalkış: Doha - Saat: 14:05 - Varış: Istanbul - Saat: 18:35 
 
OTEL SEÇENEKLERİ
4* Millennium Central Hotel vb.
5* Hyatt Regency Oryx Hotel vb.
(Şehir merkezine 10-15 Km mesafededir)

 

:: Qatar Havayolları tarifeli seferi ile İstanbul – Doha gidiş/dönüş ekonomi sınıfı uçak biletleri Havalimanı vergileri ve servisleri bedeli

:: Doha’da seçilen otellerde 3 gece oda kahvaltı konaklama

:: Özel araçlarla Havalimanı – Otel – Havalimanı transferleri

:: Türkçe rehberlik hizmeti

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Seyahat ve sağlık sigortası (65 yaş üzeri sürprim uygulanır)

 

:: Yurt dışı çıkış harcı bedeli

:: Öğle ve akşam yemekleri

:: Kişisel harcamalar

:: Ekstra turlar

:: Panoramik Doha şehir turu

:: Seyahat sağlık sigortası (30 Gün ve üzeri konaklama yapacak kişilerin, Qatar menşeli firmalar aracılığı ile sigorta yaptırması zorunludur. 29 Gün ve altı geceleme yapacak yolcular dilediği firmadan sigorta yaptırabilirler)

BU TURA KATILIM İÇİN VİZE GEREKMEMEKTEDİR.

Umumi Pasaport -  Vize gerekli değil

Yeşil Pasaport  - Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu  - Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir. 

KATILIM ŞARTI

Bu gezimiz, en az 20 kişi katılım şartı ile düzenlenmektedir.  Yeterli katılım sağlanamadığı takdirde, son iptal bildirim tarihi tur başlangıcının 20 gün öncesidir. 

 

SAĞLIK

Doha girişinde herhangi bir aşı zorunluluğu bulunmamaktadır. Aşı kartının yanlarında bulunması gerekmektedir. Bölgenin iyi restoranlarında ve otellerde alınacak yemeklerde, sağlığınızı tehdit edecek bir sorun ile karşılaşılacağını düşünmüyoruz. Buna karşın grupla birlikte olmadığınız anlarda yeme içme konusunda dikkatli olmanızı, kesinlikle kapalı şişe suyu tüketmenizi, buz, süt ve süt ürünlerinden kaçınmanızı, iyi pişirildiğine emin olduğunuz et ve balık ürünleri tüketmenizi, meyve konusunda muz, ananas gibi kabuğu soyulabilen meyveler yemenizi öneriyoruz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul - Doha  4 sa 10 dk.

 

PARA BİRİMİ

Katar para birimi Riyal’dir.

 

SAAT DİLİMİ

Katar Türkiye’yle aynı saat dilimindedir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yaz sezonunda gidilecekse kolayca giyilip çıkarılabilecek t-shirt, kısa ve uzun kollu gömlekler, pamuklu pantolonlar, şort, rahat yürüyüş ayakkabıları, akşamları için ince bir mont ve ince bir kazak almanızı öneririz. Bunun dışında; şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz. Kış döneminde ise, rahat hareket edebileceğiniz ve sizi sıcak tutacak giysiler öneririz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Bölgelere göre farklar gösteren Katar mutfağı, et, tavuk, deve eti, mezeleri vb. geniş bir seçenek sunuluyor.

 

ALIŞVERİŞ

Şehir merkezlerinde bulunan alışveriş merkezleri ve hediyelik eşya satan küçük tezgahlardan alışveriş imkânı bulunmaktadır.

 

ÖNEMLİ NOTLAR

Geçerli pasaportun olması ve/veya vize alınmış (vize gerekli destinasyon/pasaport için) olması, ülkeye giriş yapılabileceği anlamına gelmemektedir. Pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama yetkisi vardır. Bu durumdan acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.  

Acente, hava yolu ile yolcu arasında aracı kurum olup, 28.09.1955 Lahey Protokolü’ne tabidir. Tarifeli ve özel uçuşlarda rötar riski olabilir veya mevcut gezi ve uçuş öncesinde saatler değişebilir. Acente, bu değişiklikleri en kısa sürede bildirmekle yükümlüdür. Yolcularımız uçuş detaylarının değişebileceğini bilerek ve kabul ederek turu satın almışlardır. 0-2 yaş arası çocuklar alan vergisi ve alan hizmetleri bedeli ödemezler. 

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

 

 

B

 

 KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.