Kiralık Tatil Evleri - Kaş ve Kalkan'da kiralık villalar
  • Doğu Anadolu Kültür ve Doğa Hazineleri Turu
  • Doğu Anadolu Kültür ve Doğa Hazineleri Turu
  • Doğu Anadolu Kültür ve Doğa Hazineleri Turu
  • Doğu Anadolu Kültür ve Doğa Hazineleri Turu
  • Doğu Anadolu Kültür ve Doğa Hazineleri Turu

Doğu Anadolu Kültür ve Doğa Hazineleri Turu

4 GECE 5 GÜN (29 Mayıs-2 Haziran 2024)

Bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde en fazla 15 kişilik grupla Tunceli, Erzincan, Munzur Vadisi, Ovacık, Elazığ, Kemaliye, Divriği, Sivas gezileri içeren program

₺ 15.600’den itibaren ₺ 2.184 ’den başlayan taksitlerle Taksit seçenekleri
ONLİNE REZERVASYON
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
DOĞU ANADOLU KÜLTÜR VE DOĞA HAZİNELERİ TURU
Tunceli, Erzincan, Munzur Vadisi, Ovacık, Elazığ, Kemaliye, Divriği, Sivas
 
 
KONSEPT
BUTİK+
(15 kişiyle sınırlı kontenjan,  bölge uzmanı deneyimli rehber eşliğinde az kişiyle gezme ayrıcalığı)
 
KONTENJAN 
15 kişi
 
GÖRÜLECEK YERLER
Tunceli, Erzincan, Munzur Vadisi, Ovacık, Elazığ, Kemaliye, Divriği, Sivas
 
TUR ÖZETİ
Erzincan Havaalanında başlayan turumuz Sivas Havaalanında son buluyor. 2 gece Tunceli, 2 gece Kemaliye konaklamalı olarak planlanan rota, Yukarı Fırat havzasının Pülümür vadisi, Munzur Dağları Milli Parkı, Munzur Vadisi, Kemaliye, Ovacık, Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası gibi doğa ve kültürel zenginliklerini görüp yaşayacağınız 5 günlük muhteşem bir tur deneyimi sunuyor.
 
 
PROGRAM
 
1.GÜN: ERZİNCAN'A UÇUŞ – ERZİNCAN ÇARŞILARI – GİRVELİK ŞELALESİ – PÜLÜMÜR DEÇİDİ ve VADİSİ - TUNCELİ
Sabah uçağı ile Erzincan’a uçuyoruz.  Rehberimiz sizi 10:30'da Erzincan Havaalanında karşılıyor ve burada bekleyen araca eşyalarımızı yerleştirdikten sonra gezimize başlıyoruz. Erzincan panoramik şehir gezisinden sonra Öğle yemeği molası veriyoruz. Yemeğin ardından Erzincan çarşılarında hediyelik eşya alışverişi için kısa bir serbest zaman vereceğiz. Alışverişin ardından Erzincan’a veda ederek Tunceli’ye doğru yola koyuluyoruz. Yol üzerinden doğa harikası Girvelik Şelalesini gördükten sonra,1900 rakımlı Pülümür geçidini aşarak Pülümür çayının eşlik ettiği vadi boyunca muhteşem manzaralar eşliliğinde devam edecek yolculuğumuz yaklaşık 2,5 saat sürecek. Yol üzerinde kısa dinlenme ve fotoğraf molalarımız da olacak. Akşam saatlerinde ulaştığımız Tunceli’de otele yerleşmenin ardından serbest zaman vereceğiz. 
 
Tunceli Merkez – 4* Grand Şaroğlu Otel 
Öğle ve Akşam Yemeği Ekstra
 
2. GÜN:MUNZUR VADİSİ MİLLİ PARKI, ANA FATMA ZİYARET YERİ – OVACIK - MUNZUR ve HALBORİ GÖZELERİ - TUNCELİ
Sabah otelde alınan kahvaltının ardından Munzur Vadisi Milli Parkı ile gezimize başlayacağız., Tunceli-Ovacık arasında uzanan Munzur Vadisi’nde bilinen 1518 çeşitli bitki kayıtlı olup, bunlardan 43 çeşidi Munzur Dağlarına, 227 çeşidi Türkiye’ye endemik türlerden oluşmaktadır. Flora çeşitliğinin yanında Munzur Vadisi, yöreye özgü nadir kırmızı benekli alabalık türleri, çengel boynuzlu dağ keçisi ve çok nadir bulunan bir keklik türü olan Ur Kekliğinin de doğal yaşam alanıdır.   Munzur Vadisinde ilk olarak bölgenin önemli ziyaret noktalarından olan Ana Fatma ziyaretgahında duruyoruz. Mum yakıp dileklerimizi diledikten sonra Halbori suyunun çıkış noktaları olan, derin ve kayalık bir vadinin içinde yer alan Halbori Gözelerini geziyoruz. Bu gezi sonrası yolculuğumuza devam ederek Ovacık’a ulaşıyoruz. Burada alacağımız yöresel öğle yemeğinden sonra ilçe merkezi yakınlarındaki Munzur Çayı’nın ana kaynağını oluşturan Munzur Gözeleri‘ne doğru yola çıkıyoruz. Hem gözeleri hem de Munzur Baba ziyaretgahını da görüp Tunceli’ye dönüyoruz. Tunceli merkezde il durağımız Tunceli Müzesi olacak.  Yörenin İnanç Kültürünü ve flora-fauna zenginlerini de anlatan Tunceli Müzesi gezisi sonrası, son durağımız Munzur çayı kıyısındaki kafeler olacak. Burada geçireceğimiz keyifli zaman sonrası otele dönüş. 
 
Tunceli Merkez – 4* Grand Şaroğlu Otel 
Öğle ve Akşam Yemeği Ekstra
 
 
3.GÜN:PERTEK – KEBAN BARAJI – HARPUT - ELAZIĞ – ONAR KÖYÜ – ARAPGİR - OCAK KÖYÜ – HIDIR ABDAL SULTAN TÜRBESİ – YEŞİLYURT KÖYÜ - KEMALİYE(EĞİN)
Otelde alınan kahvaltı sonrası Tunceli’ye veda ederek Pertek’e doğru yola çıkıyoruz. Panoramik Pertek şehir gezisinin ardından Feribot ile Keban Barajını geçip Elazığ’a doğru devam ediyoruz. Feribot yolculuğunu esnasında baraj sularında dolayı ada görünümüne kavuşan Tarihi Pertek Kalesi’ni de uzaktan göreceğiz.  Elâzığ’da ilk durağımız eski tarihi olarak bilinen tarihi Harput kalesi olacak. Harput kalesini ve içindeki tarihi yapılarını gezdikten sonra Elazığ şehir merkezine geçiyoruz. Aracımızla yapacağımız panoramik şehir turu sonrası öğle yemeği molası vereceğiz. Yemeğin ardından yolculuğumuza devam ederek Keban Barajı Seyir Terasından Baraj manzarası eşliğinde kısa bir çay kahve molası vereceğiz. Sonraki durağımız Malatya Arapgir’e bağlı tarihi bir köy olan Onar olacak. Özellikle 1200’lerden kalma Anadolu’nun bilinen en eski Cemevi’ne, Roma Dönemi kaya mezarlarına ve Göktürk mezar taşlarına sahip olan Onar Köyü, kahverengi ve sarı renk tonlarına sahip toprakların, ovaların tam ortasında adeta bir vaha gibidir. Onar Köyü sonrası yolumuza devam ederek Kemaliye’ye bağlı çok güzel bir Alevi köyü olan Ocak’a varıyoruz. Bahçeler arasında dik bir yamaca kurulu ve 700 yıllık tarihi olan Ocak köyü; Müzesi, Hıdır Abdal Sultan Türbesi ve Cem Eviyle her yıl binlerce ziyaretçiyi ağırlayan özel bir köy. Kemaliye’ye devam ederken yol üzerinde Fırat nehri üzerindeki Vali Recep Yazıcıoğlu ile özdeşleşmiş köprüyü görüp, hikayesini rehberimizden dinlerken bugünkü son gezi noktamız Yeşilyurt köyüne ulaşacağız. Özellik tavan süslemeleri dikkati çeken 150 yıllık tarihi köy camisini ve köyü gezdikten sonra Kemaliye’ye(Eğin) varıyoruz. Akşam yemeği otelde.
 
Kemaliye – Vadi Kemaliye Otel
Öğle Yemeği Ekstra, Akşam Yemeği Otelde 
 
 
4. GÜN:APÇAĞA KÖYÜ - KEMALİYE ŞEHİR GEZİSİ - KARANLIK KANYON – FIRAT(KARASU) NEHRİNDE TEKNE TURU
Otelde alınan kahvaltının ardından rehberimiz eşliğinde Kemaliye gezimize başlayacağız. İlk durağımız Apçağa Köyü olacak.  ‘’Orada Bir Köy Var Uzakta’’ şirine konu olan ve Şair Ahmet Kutsi Tecer’in köyü olarak bilinen bu güzel köyde Ünlü Şairin Anı Evini gezerek güne başlıyoruz. Ardından Kemaliye merkezde gezimize yürüyerek devam edeceğiz. Tarihi sokaklar, Hamam, Değirmen ve Lökhane, Taşdibi Mahallesi, Zincirli Kaya, Mani Yolu, Seyt Ali Parkı, Doğa tarih müzesini ve Etnografya müzesini ziyaret ettikten sonra öğle yemeği molası vereceğiz. Yemeğin ardından dünyaca ünlü Karanlık Kanyon ve Taş Yol ile gezimize devam edeceğiz. Kemaliye ile birlikte UNESCO Dünya Mirası geçici listesinden bulunan Karanlık Kanyon, 1000 metreyi bulan derinliği ve %90 yamaç eğimiz ile dünyanın sayılı kanyonları arasından gösterilmektedir. Özellikle dağcı e kaya tırmanışçılarının rağbet gösterdiği kanyonca biz amatörler için çok keyifli tekne turları mevcuttur. Tekne gezisi sonrası yapımı büyük ölçüde el gücüyle sağlanan ve 132 yılda bitirilen dünyanın en tehlikeli yolları arasından gösterilen Taş Yol’u göreceğiz. Kemaliye’yi Divriği’ye ve Anadolu bağlayan Yapımına 1870 yılında başlanan yolda rehberimiz eşliğinde yürüyüp hikayesini dinleme fırsatı bulacağız. Taş Yol gezisi sonrası Kemaliye’ye dönerek alışveriş ve gezinti için serbest zaman veriyoruz. Bugün Kemaliye’deki son günümüz olduğu için yöresel alışverişinizi yapmanızı öneririz. Akşam yemeği ve konaklama Kemaliye’deki otelimizde.
 
Kemaliye – Vadi Kemaliye Otel
Öğle Yemeği Ekstra, Akşam Yemeği Otelde
 
5. GÜN: BAĞIŞTAŞ KÖYÜ - DİVRİĞİ ULUCAMİİ VE DARÜŞŞİFASI – KANGAL ÇİFTLİĞİ - SİVAS –KONGRESİ BİNASI – TARİHİ MEDRESELER ve DÖNÜŞ
Kahvaltı sonrası otelden çıkış yapıp Kemaliye’den ayrılarak dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. İlk önce Kemaliye’nin yakınında Fırat Nehri kenarında kurulu Bağıştaş köyünde bir fotoğraf molası vereceğiz. Ankara’dan başlayıp Kars’a kadar uzan Artık ünü ülke sınırlarını aşmış Doğu Ekspresi hattının yanına kurulu bu köy ve çevre manzarası görülmeye değer yerlerin başında geliyor.  Bu kısa molanın ardından Divriği’ye doğru yolumuza devam edeceğiz. Buradaki ilk durağımız Divriği Ulu Camii ve Darüşşifası olacak. UNESCO Dünya Kültür Mirası listesindeki tarihi yapı Avrupalı bilim adamlarınca "Anadolu'nun Elhamrası" olarak adlandırılıyor. Camii ve Darüşşifa’da detaylı anlatımdan sonra (Tarihi yapıda restorasyon çalışmaları devam ettiğinden anlatım dışarıdan yapılacaktır) tarihi Divriği çarşılarını rehberimiz eşliğinde gezip alışveriş yapabileceğiz. Divriği’den sonraki durağımız Kangal ilçesi olacak. Burada bir Kangal Köpeği çiftliğine Yemekten sonra Kangal köpeği çiftliğine uğruyoruz. Çiftlikte Kangal ırkı ve yetiştiriciliği hakkında bilgi aldıktan sonra yemek molası vereceğiz. Yemeğin ardından durağımız Sivas olacak. Sivas’ta Gök Medrese, Çifte Minareli Medrese, Kongre Binası göreceğimiz yerler arasında. Akşam yemeği Köfteci Ahmet’te alındıktan sonra Sivas Havaalanı’na transfer ve 18:00 itibarıyle misafirlerimizi Sivas Havaalanından uğurluyarak turumuzu tamamlıyoruz.
 
 
UÇUŞ BİLGİSİ
 
İstanbul Havalimanı
Gidiş: Türk Hava Yolları - İstanbul Havalimanı (IST) 08:20 kalkış - Erzincan (ERC) 10:15 varış
Dönüş:  Türk Hava Yolları - Sivas (VAS) 19:20 kalkış - İstanbul Havalimanı (IST) 21:05 varış
 
İstanbul Sabiha Gökçen
Gidiş: Pegasus Hava Yolları - İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) 07:55 kalkış -  Erzincan (ERC) 09:40 varış
Dönüş: Pegasus Hava Yolları - Sivas (VAS) 22:15 kalkış - İstanbul Sabiha Gökçen (SAW) 23:50 varış
(Dönüşte Sivas Havaalanında 3 saat bekleme vardır)

 

  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 15.600 Single konaklamalı tur ücreti₺ 20.950 Çocuk fiyatı₺ 13.300
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 20.000 Single konaklamalı tur ücreti₺ 24.950 Çocuk fiyatı₺ 17.300
  • Tarih Otel İki kişilik odada kişi başı tur ücreti₺ 20.000 Single konaklamalı tur ücreti₺ 24.950 Çocuk fiyatı₺ 17.300

Not: Çocuk indirimi 2 yetişkinle aynı odada konaklama halinde uygulanabilmektedir.

:: Gidiş dönüş uçak bileti (Uçak bileti dahil paketlerde)

:: Özel Konforlu Bölge içi Ulaşım

:: Profesyonel Uzman Rehberlik

:: 4 Gece Belirtilen Otellerde Konaklama,

:: Otelde alınan 2 Akşam Yemeği(Kemaliye)

:: Otelde Alınan 4 Açık Büfe Kahvaltı,

:: Konaklama Vergisi

:: Belirtilen çevre gezileri

:: Zorunlu Seyehat Sigortası

:: Uçak Biletleri Uçak bileti hariç paket seçilirse)

:: Tüm Öğle Yemekleri

:: Tunceli Konaklamasında 2 Akşam Yemeği

:: Karanlık Kanyonda Tekne Turu

:: Müze ve Ören Yeri Giriş Ücretleri

:: Tüm Kişisel Harcamalar

Turumuzun başlama yeri Erzincan Havalimanı bitiş yeri Sivas Havalimanıdır. Program akışı rehber tarafından belirlenir. Rehber gerek gördüğü durumlarda programda değişiklik yapabilir. Turumuz en az 10 katılımcı ile yapılır.

Havale/EFT ile ödeme:
20.000 TL
Kredi kartı ile tek seferde:
20.000 TL


  Axess BankkartCombo Bonus CardFinans Maximum Paraf Wings World
Taksit
2
3
4
5
6
7
8
9
Taksit TutarıTaksit Toplamı
10.770,00 TL21.540,00 TL
7.320,00 TL21.960,00 TL
5.610,00 TL22.440,00 TL
4.600,00 TL23.000,00 TL
3.900,00 TL23.400,00 TL
3.414,29 TL23.900,00 TL
3.075,00 TL24.600,00 TL
2.800,00 TL25.200,00 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
10.770,00 TL21.540,00 TL
7.320,00 TL21.960,00 TL
5.610,00 TL22.440,00 TL
4.600,00 TL23.000,00 TL
3.900,00 TL23.400,00 TL
3.414,29 TL23.900,00 TL
3.075,00 TL24.600,00 TL
2.800,00 TL25.200,00 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
10.770,00 TL21.540,00 TL
7.320,00 TL21.960,00 TL
5.610,00 TL22.440,00 TL
4.600,00 TL23.000,00 TL
3.900,00 TL23.400,00 TL
3.414,29 TL23.900,00 TL
3.075,00 TL24.600,00 TL
2.800,00 TL25.200,00 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
10.770,00 TL21.540,00 TL
7.320,00 TL21.960,00 TL
5.610,00 TL22.440,00 TL
4.600,00 TL23.000,00 TL
3.900,00 TL23.400,00 TL
3.414,29 TL23.900,00 TL
3.075,00 TL24.600,00 TL
2.800,00 TL25.200,00 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
10.770,00 TL21.540,00 TL
7.320,00 TL21.960,00 TL
5.610,00 TL22.440,00 TL
4.600,00 TL23.000,00 TL
3.900,00 TL23.400,00 TL
3.414,29 TL23.900,00 TL
3.075,00 TL24.600,00 TL
2.800,00 TL25.200,00 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
10.770,00 TL21.540,00 TL
7.320,00 TL21.960,00 TL
5.610,00 TL22.440,00 TL
4.600,00 TL23.000,00 TL
3.900,00 TL23.400,00 TL
3.414,29 TL23.900,00 TL
3.075,00 TL24.600,00 TL
2.800,00 TL25.200,00 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
10.770,00 TL21.540,00 TL
7.320,00 TL21.960,00 TL
5.610,00 TL22.440,00 TL
4.600,00 TL23.000,00 TL
3.900,00 TL23.400,00 TL
3.414,29 TL23.900,00 TL
3.075,00 TL24.600,00 TL
2.800,00 TL25.200,00 TL
Taksit TutarıTaksit Toplamı
10.770,00 TL21.540,00 TL
7.320,00 TL21.960,00 TL
5.610,00 TL22.440,00 TL
4.600,00 TL23.000,00 TL
3.900,00 TL23.400,00 TL
3.414,29 TL23.900,00 TL
3.075,00 TL24.600,00 TL
2.800,00 TL25.200,00 TL


KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.