Çin Turu

8 GECE 10 GÜN (11-20 Kasım 2022)

Çin Turu. Eşsiz bir programla, Türk Hava Yolları tarifeli seferleri ile oluşturulmuş, 4 ve 5 yıldızlı otellerde konaklamalı Çin Turu. Deneyimli rehber eşliğinde, Uzmanından Çin turları. 3 ÖĞLE VE AKŞAM YEMEĞİ DAHİL!

$ 2.049’dan itibaren
SİZİ ARAYALIM
PDF OLARAK KAYDET
Çin Turu
 
1. Gün İstanbul - Pekin 
İstanbul Havalimanı Dış Hatlar Gidiş Terminali’nde buluşup siz değerli misafirlerimiz ile buluşmamızın ardından, Türk Hava yollarına ait sefer ile Pekin uçuşumuz için hareket ediyoruz. Yaklaşık 9 saat 30 dakika sürecek yolculuğun ardından yerel saat ile akşam saatlerinde Pekin’e varıyoruz. Varışımızın ardından Akşam yemeği için yerel restorana transfer. Yemek sonrası otelimize transfer oluyoruz. Konaklama Pekin otelimizde.
 
Uçuş No: TK 88 (Türk Havayolları) - Kalkış: Istanbul Saat: 01:40 - Varış: Pekin Saat: 15:35
 
2. Gün Pekin 
Kahvaltının ardından Pekin şehir turuna başlıyoruz. Mao Zedong’un Çin Halk Cumhuriyeti’ni ilan ettiği, 1989 yılında tüm dünyayı sarsan protestolarla hafızalara kazınan Tiananmen Meydanı; UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan 980 ayrı binadan oluşan devasa ve büyüleyici Forbidden City yani “Yasak Şehir”i geziyoruz. Tur bitimi serbest zaman. Dileyen misafirlerimiz ile ekstra Akşam yemekli Muhteşem Çin Turu (Cennet Tapınağı+ Hutong turu + Pekin Ördekli Akşam yemeği) (100-$ Kişi Başı) düzenlenecektir. Cennet tapınağı: 15. yy’da geleneksel Çin mimarisine göre dairesel olarak tamamen ahşaptan yapılan ve yapımında hiç çivi kullanılmadığı söylenen tapınak 3 kattan oluşmaktadır ve her katı bir imgeyi simgelemektedir. Hutong turumuzda geleneksel Çin Mahallesini bisikletle gezme imkânına sahip olacağız. Tur bitimi özel Pekin Ördek menüsünden oluşan akşam yemeğimizi alacağımız restoranımıza gidiyoruz. Yemek bitimi otele transfer. Konaklama Pekin otelimizde.
 
3. Gün Pekin 
Kahvaltının ardından serbest zaman. Arzu eden misafirlerimizle ekstra olarak düzenlenecek Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi turumuza (90-$ Kişi Başı) katılabilirler. Kunming Gölü kıyısında yer alan Muhteşem Yazlık Saray Bahçeleri gezildikten sonra dilerseniz uygun fiyata inci alma şansınız da olacak. Gezimizin ardından ile UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan, Orta Asya Türklerinin kuzeyden gelen istilalarını engellemek amacı ile milattan önce 220 yılında yapımına başlanan Çin Seddi gezisi yapılacaktır. Bu muazzam yapıyı gezdikten sonra Çin’e özgü inci yetiştiriciliğine tanıklık edeceğimiz İnci Üretim Merkezi’ni ziyaret edeceğiz. Tur bitimi otelimize geri dönüyoruz sonrasında serbest zaman ve geceleme otelimizde.
 
4. Gün Pekin - Xian (Şian)
Sabah otelimizden ayrılıyor tren istasyonuna transfer oluyoruz. Tren ile Çin tarihinin en eski ve en önemli şehirlerinden biri aynı zamanda Çin’in eski başkenti olan Xian’a hareket ediyoruz. Varışımıza istinaden otelimize giriş yapıyoruz. Dileyen misafirlerimiz ekstra olarak düzenlenecek olan öğle yemekli Terra Cota turuna (90-$ Kişi Başı) katılabilirler. Çin'in ilk imparatoru Shihuan’ın mezarını korumak için yapılmış , 20.YY’da ortaya çıkarılan en önemli arkeolojik kazılardan birisi olan Terra Cota Savaşçıları olarak bilinen ‘’ Yeraltı Heykel Ordusu’’ müzesini gezeceğiz. “Pişmiş Toprak” anlamına gelen ‘’ Terra Cota’’ müzesinde göreceğiniz mezar ve heykeller 1987 yılında Unesco Dünya Kültür Mirası Listesine alınmıştır. Tur bitimi otele transfer ve serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan akşam yemekli Tang Dynasty Show’una (60-$ Kişi Başı) katılabilirler. Geceleme otelimizde.
 
5. Gün Xian (Şian) - Hangzhou (Hangzo) 
Kahvaltının ardından Xian şehir turu düzenlenecektir. Şehir turu esnasında Müslüman Mahallesi ve Büyük Cami görülecek olan yerler arasındadır. Gezi ardından Öğle yemeğimizi lokal restaurantta alıp Hangzhou’ya gitmek üzere havalimanına transfer oluyoruz. Yerel havayollarının Xian – Hangzhou uçuşu ile varışımızın ardından akşam yemeği için yerel restorana transfer. Akşam yemeğinin ardından otelimize check-in işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sonrasında yarınki Hangzhou turu için dinlenme ve serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 
6. Gün Hangzhou (Hangzo) - Suzhou (Suzho) 
Sabah otelimizde alacağımız kahvaltının ardından Hangzhou şehir turumuza Ünlü Xihu Gölü'nde (Batı Gölü) yapacağımız tekne gezisi ile başlıyoruz. Batı Gölü; şehir merkezinin hemen yakınında yer alan 60 km2 bir alan üzerine kurulu tapınak, bahçe ve mesire alanlarından oluşmaktadır. 2011 yılında UNESCO Dünya Kültür Mirası Listesi kapsamına alınan bu dev açık hava parkının, 5,6 kilometrekaresini bölgeye de adını veren Batı Gölü kaplamaktadır. Kendinizi cennette hissedeceksiniz. Tur esnasında yerel restoranda öğle yemeğimizi aldıktan sonra Suzhou’ya gitmek üzere yola çıkıyoruz. Suzhou’ya varışımızın ardından Otelimize check-in gerçekleştiriyoruz. Yerel restaurantta akşam yemeğimiz sonrası serbest zaman. Geceleme otelimizde.
 
7. Gün Suzhou (Suco) - Şangay 
Kahvaltının ardından İpek cenneti olarak bilinen Suzhou’u gezeceğiz. Şehir güzel taş köprüleri, pagodaları, Çin bahçeleri ve İpek endüstrisi ile ünlüdür. 900'lü yıllardan bu yana Çin İpek endüstrisinin en önemli merkezlerinden biri olan Suzhou 2500 yıllık bir tarihe sahiptir. Lingering bahçeleri, golden rooster gezilerimizi sonrası muhteşem manzaralara sahip bir göl ve kanal turumuzu tamamlayacağız. Öğle yemeğimizin ardından Çin'in en büyük şehri ve en önemli limanı olan Şangay’a hareket ediyoruz. Şangay’a varışımızın ardından otelimize girişi gerçekleştiriyoruz. . Geceleme otelimizde. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akrobasi Show’una (45-$ Kişi Başı) katılabilirler.
 
8. Gün Şangay 
Kahvaltının ardından kolonyal dönemde inşa edilen binaların, modern gökdelenlerle yan yana sahil boyunca sıralandığı The Bund bölgesini gezip ardından ünlü Nanjing Road caddesini keşfedeceğiz. Sonrasında Fransız mimarisinin bulunduğu Fransız bölgesi ile Asya’nın en yüksek, dünyanın ise en yüksek üçüncü televizyon binası olan Oriental Pearl TV Binasını dışarıdan panoramik olarak göreceğiz. Tur bitimi serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra düzenlenecek olan Akşam yemekli Şangay İncileri (Jade Buddha Tapınağı, Yu Bahçesi + Huangpu Nehri Tekne) (100-$ Kişi Başı) turuna katılabilirler. Shanghai’ın önemli dini yapıtlarından biri olan Jade Buddha Tapınağı’na (Zümrüt Buda Tapınağı) hareket ediyoruz. Ardından Çin Bahçelerine çok güzel bir örnek olan Yu Garden’a gidiyoruz. Sonrasında Huangpu Nehri Tekne Gezisine gerçekleştireceğiz. Kentin simgesi olan, 13 milyon nüfusa sahip bu büyük metropolün su ihtiyacını karşılayan Huangpu Nehrinde, tekne ile ışıklar altındaki Şangay’ı görecek keyifli vakit geçireceğiz. Akşam yemeğini tur esnasında yerel restoranda aldıktan sonra otelimize transferimiz gerçekleşecek. Geceleme otelimizde.
 
9. Gün Şangay - İstanbul 
Kahvaltının ardından otelimizden check out işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz. Transfer saatine kadar serbest zaman. Arzu eden misafirlerimiz ekstra olarak yapılacak olan Öğle yemekli Asya'nın Venediği Zhujiajiao Turu’na (95-$ Kişi Başı) katılabilirler. Geleneksel özelliğini korumuş Çin’in Venedik’i olarak bilinen ‘’Su Köyü’’ Zhujiajiao'’’da geçmişi 1700 sene öncesine dayanan şehrin merkezinde iç içe geçmiş kanallarında tur yaparken geleneksel Çin hayatına yakından tanık olacaksınız. Gezi sırasında öğle yemeğimizi yerel restoranda alıp sonrasında havalimanına transferimizi gerçekleştireceğiz. Bilet ve check in işlemleri sonrası Türk Hava yollarına ait sefer ile akşam saatlerinde İstanbul için hareket edeceğiz. Geceyi uçakta geçiriyoruz.
 
Uçuş No: TK 27 (Türk Havayolları) - Kalkış: Şangay Saat: 22:25 - Varış: Istanbul Saat: 05:05 (ertesi gün)
 
10. Gün İstanbul 
Sabahın erken saatlerinde İstanbul’a varmış olacağız. Bir sonraki turda buluşmak üzere.
 
OTELLER
 
PEKİN
5* Beijing Great Wall Hotel vb. 
 
XIAN
5* Wyndham Xinxing Hotel vb.
 
HANGZHOU 
4* Hangzhou Holiday Inn Gongshu vb. 
 
SUZHOU
4* Holiday Inn Taihu Lake vb. 
 
ŞANGAY
4* Shanghai Ambassador Hotel vb.
 
AVANTAJLI EKSTRA TUR PAKETİ
Toplu Alımda Nakit 475 USD Yerine 435 USD
 
Akşam yemekli  Muhteşem Çin turu  $100,00
Öğle yemekli Yazlık Saray ve Çin Seddi Turu  $90,00 
Öğle yemekli Terrecota turu   $90,00 
Akşam yemekli Şangay İncileri Turu $100,00 
Öğle yemekli Asya'nın Venediği ZhujiajiaoTuru  $95,00
 
NOTLAR
Çin Turu turu için sorunuz olursa bizimle çekinmeden temasa geçebilirsiniz. DEEPNATURE TRAVEL’ın engin deneyimiyle hazırlanmış Çin Turu programları, katılımcılarına deneyimli rehber eşliğinde tur deneyimi sunar. Çin Turu için doğru adrestesiniz.
 

 

  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.049 Ek yatak$ 2.049 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.449 Çocuk fiyatı$ 2.199
  • Tarih İki kişilik odada kişi başı tur ücreti$ 2.155 Ek yatak$ 2.155 Single konaklamalı tur ücreti$ 2.574 Çocuk fiyatı$ 2.311

:: Türk Havayolları Tarifeli seferi ile İstanbul-Pekin / Şangay - İstanbul gidiş – dönüş ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Yerel havayolları ile Xi’an – Hangzhou tek yön ekonomi sınıfı uçak bileti

:: Pekin – Xian arası ekonomi sınıfı tren bileti

:: Havalimanı vergileri

:: Pekin’de 5* Otelde 3 gece konaklama

:: Xian’da 5* Otelde 1 gece konaklama

:: Hangzhou 4* Otelde 1 gece konaklama

:: Suzhou 4* Otelde 1 Gece konaklama

:: Şangay’da 4* Otelde 2 gece konaklama

:: Sabah Kahvaltıları

:: Pekin’de 1 gece, Hangzhou da 1 gece, Suzhou’da 1’er gece olmak üzere :: :: toplamda 3 akşam yemeği

Xian’da, Hangzhou’da ve Suzhou’da 1’er öğle yemeği olmak üzere toplamda 3 adet öğle yemeği

:: Pekin panoramik şehir turu (Tiananmen meydanı, Yasak şehir)

:: Xian, Hangzhou, Suzhou panoramik şehir turu

:: Şangay şehir turu (Bund bölgesi, Nanjing road, dışarıdan Oriental :: Pearl TV binası ve Fransız bölgesi)

:: Havalimanı – Otel – Havalimanı arası transferler

:: Tüm şehirler arası transferler

:: Türkçe Rehberlik Hizmeti

:: TURSAB zorunlu mesleki sorumluluk sigortası

:: Yurtdışı çıkış fonu

:: Vize ücreti ve hizmet bedeli (İstanbul için kişi başı 200 USD, İzmir ve Ankara’dan başvuru için ise kişi başı 230 USD)

:: Tüm kişisel giderler

:: Otellerde mini bar ve diğer ücretli kullanımlar

:: Programda belirtilmeyen öğle ve akşam yemekleri

:: Yemeklerde alınan içecekler

:: Kişisel harcamalar

:: Covid-19 Sigortası

:: Seyahat & Sağlık Sigortası

:: Şoför tipleri 5-10 Usd / kişibaşı (isteğe bağlı)

 

 

BU TURA KATILIM İÇİN ÇİN VİZESİ GEREKMEKTEDİR.
 
Çin turları için münferit vize verilmemektedir. Turistik vize başvuruları minimum 5 kişi ve orijinal davet yazıyla grup olarak yapılacaktır. Tur operatörü olarak orijinal davetiye tarafımıza gelecektir ve bu yüzden Çin vizesi başvuruları  tarafımızca yapılacaktır.  Başvuru sürecinde tur tarihinden itibaren 6 ay geçerliliği olan çipli pasaportların acentemizden temin edeceğiniz formlar ve evrak listesi ile size bildirilen son başvuru gününe kadar tarafımıza iletilmesi gerekecektir.  Acentemizin tüm vize sürecinde elçilikle yolcu arasında sadece aracı konumunda olup,  her hangi bir neden ile vizenin onaylanmaması, yetişmemesi, vizenin çıkmaması durumunda sorumluluğu bulunmamaktadır) pasaportlar yeni çipli olmak zorundadır.

 

Vize başvurusu için son gün tur hareketinden 1,5 ay öncesidir.

 

Umumi Pasaport  - Vize gerekli          

Yeşil Pasaport -  Vize gerekli değil

Hizmet Pasaportu - Vize gerekli değil 

 

Seyahat bitiş tarihinden itibaren 6 ay geçerli ve 10 yıldan eski olmayan pasaportunuzun olması gerekmektedir.

ÇİN İLE İLGİLİ BİLGİLER

SAĞLIK

Düzenli ilaç kullananların, ihtiyaçtan daha fazla ilacı yanlarında getirmeleri önerilmektedir. Çünkü ülkede her türlü ilaç bulunamıyor. Bunun yanı sıra ciddi bir sağlık sorununuz varsa (kalp, tansiyon, şeker vs.) doktorunuz tarafından imzalı bir belgeyi yanınızda bulundurmanız yararlı olacaktır. Ayrıca çeşme suyu içmemeniz, ilk defa sizin açacağınız kapalı şişe su içmenizi öneririz.

 

UÇUŞ SÜRELERİ

İstanbul-Pekin: 09 sa 15 dk

Şangay-İstanbul: 12 saat

 

PARA BİRİMİ

Çin’in para birimi Yuan’dır.

Yanınıza USD ve bunun da ufak birimlerini almanızı öneriyoruz..

 

SAAT DİLİMİ

Türkiye ile Çin arasında 6 saat fark vardır. Türkiye’de saat 12.00 iken Çin’de saat 18.00’dir.

 

TELEFON KULLANIMI

Tüm cep telefonu operatörleri eğer telefonunuz uluslararası dolaşıma açıksa kullanılabilmektedir. Ancak ülkenin bazı kesimlerinde şebeke olmayabilir.

 

KIYAFET VE GEREKLİ EŞYALAR

Yanınıza kolayca giyip çıkarabileceğiniz tişörtler, kısa ve uzun kollu gömlekler, şort ve pamuklu pantolonlar, rahat yürüyüş ayakkabıları ve akşamları için ince bir mont almanızı öneririz. Bunun dışında şapka, güneş gözlüğü, güneş kremi, olası gürültüye karşı kulak tıkacı, fotoğraf makinesi, video kamera ve bunların şarj aletleri ve yedek hafıza kartları da getirebilirsiniz.

 

YEMEK KÜLTÜRÜ

Çin mutfağı bölgeden bölgeye farklılıklar gösteren son derece zengin bir mutfaktır. Pekin Ördeği, değişik malzemeler ile hazırlanıp soslarla yenen börekler “dumpling”, tatlı hardal sosları ülke mutfağının karakteristik özellikleridir. Türk mutfağından farklı bir mutfak olduğunu unutmamanızı öneriyoruz.

 

ELEKTRİK

Çin’de elektrik 220 volt ve 50 Hz’dir. Elektrikli aletlerde üç uçlu, ince girişli prizler kullanılmaktadır Adaptör gerekecektir.

 

ALIŞVERİŞ

Çin tam bir alışveriş cennetidir. Elektronik eşyalardan tekstile çok geniş bir yelpazede aradığınız her ürünü bulabilirsiniz.

KAMPANYALARDAN HABERDAR OLMAK İSTİYORUM

A Grubu Seyahat Acentası Türsab Belge No: 4824 - Bu site DEEP NATURE SEYAHAT ACENTASI'na aittir, sitedeki yazı ve resimler izinsiz kullanılamaz.

Crealive